wnm Stichts jeugd toneel RENMHD KgS MAZDA Garage Stam TSJECHO-SLOWAKIJE 1969 GEYTENBEEK Meningen van lezers DE AFFAIRE-KENNEDY Krabbels van Kneüs Officiële mededelingen Praag lacht weer door zijn tranen heen Eén jaar na Russische inval Trip naar T s jecho-Slowakije basketbalvereniging „The Red Stars" Zaterdag 16 augustus, met DIKKIE DAPPER e.a. in het OPENLUCHTTHEATER Toegangsprijs 0,50 p. p. GRATIS TRAINEN IN DE NIEUWE SPORTHAL Autofinancieriug Hypotheken Persoonlijke leningen Garage ,DE SOESTER' Voor moderne en klassieke verlichting VAN SCHALKWIJK Zo vlogen de duiven W ederopbouwwet IVOLVOJ Zeepost j:gj iScUoemaker; VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1969 Het buitenlands toerisme heeft onder de Rusische inval nauwelijks geleden. Praag blijft een trekpleister voor tien duizenden Europeanen, onder wie deze zomer talloze nieuwsgierigen, die eens willen kijken hoe de toestand in het land nu is. Belemmeringen worden hun niet in de weg gelegd. Zij mogen overal speciaaladres in ruime sortering binnen-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest Tel. 337S Een jaar na de Russische Inval bloeit als vanouds het culturele leven in Praag, hoofdstad van Tsjecho-Slowaküe. Avond na avond stromen de schouwburgen en concertzalen vol om opera's van Mozart en Janacek en toneelbewerkingen van de boeken van Remarque te zien. In de bars worden de nieuwste platen van de Rol ling Stones gedraaid, uit café's klinken de melancholieke klanken van de Bo- neemse volksmuziek. Elke avond biedt Praag het bedrieglijk schouwspel van een feestelijke stad, waar de straten en ontspanningsgelegenheden overstroomd zijn door mensen, die voor alles van het leven willen genieten. Er zitten geen politieke delinkwenten in de gevangenis. De Russische machtheb bers hebben dit willen voorkomezn door allerlei arrestaties de bevolking tegen zich te doen innemen. Maar feitelijk is heel Praag, ja heel Tsjecho-Slowaklje één grote gevangenis, waar miljoenen mensen, die ogenschijnlijk vrij zijn, in lijdzaam heid verdragen dat z(j niet vrjj zijn. De macabere droom van Franz Kafka, die in zijn beroemde roman „Hhet Proces" het lot schilderde van een man die vrij mag rondlopen, maar zich toch beschikbaar moet houden voor de gerechtelijke Instan ties, is hier schrijnende werkelijkheid geworden. fotograferen, behalve bij de kazernes en zij worden zelfs in de gelegenheid gesteld grote staatsbedrijven te bezoe ken. De reisgidsen hebben evenwel de op dracht gekregen de toeristen vooral naar historische plaatsen en gebouwen te lei den. Daar, in oude kastelen en kathe dralen, wordt de aandacht immers het beste van het heden afgeleid. De mees te toeristen krijgen daarom de indruk, dat het land zich van zijn uiterlijke ver wondingen heeft hersteld en menigeen zal niets eens hebben opgemerkt, dat achter de schone decors zich een tra gedie afspeelt. Wie denkt er nog aan politieke verwik keling,n wanneer hij Praag binnenrijdt? De eerste indruk van deze stad is over weldigend. Duizend kerken met torens, waarvan het bronsgroen onwezenlijk blinkt in het zonlicht, verbijsteren alle bezoekers. De ijle, Gotische St Veit- kathedraal rankt op de hoogste heuvels en verder glooit de stad over alle heu vels die hier in grote getale rondom de Moldau als pepernoten zijn uitge strooid. Schoonheid In het land van de Skoda kunnen slechts weinig mensen zich een auto per mitteren en zo bereikt men, niet gehin derd door verkeersopstoppingen, vrij snel het Vyselrad, het hart van de oude stad. vlak achter het Pantheon van de Mol dau, waar Smetana eens stond toen hij de onsterfelijke melodieën vond voor zijn symfonisch gedicht „My Vlas" (Mijn vaderland). Bezie van hieruit Praag en bezie hoe de Moldau de stroom is, die Praag voedt, die de geuren van het Boheemse land tot in de stad draagt. Zie hoe de bruggen over de Moldau springen en zie vooral hoe de Karelsbrug dat doet in kleine, bedachtzame sprongetjes met prachtige beeldengroepen op iedere pij ler. Dat is de eerste verbijstering die Praag ons schenkt, die van volkomen schoonheid. De Russische tanks zijn reeds lang uit de straten van de Tsje chische hoofdstad vertrokken. Praag heeft zijn vroegere charme teruggekre gen. Op het eerste gezicht lijkt het een stad die weer glimlacht door zijn tranen heen. Teleurstelling Gesprekken met verschillende Tsjechen geven ons weinig inzicht in wat deze mensen werkelijk doormaken. Met tegen zin gaan zij op politieke vragen in, be halve de meeste jongeren. Durven zij hun mening niet te zeggen, omdat zij vrezen last met de autoriteiten te zullen krijgen Hopen zij niet meer op andere tijden Of durven zij geen uiting te ge ven aan een verwachting, die zij tegen over zichzelf nauwelijks durven beken nen De werkelijkheid blijft vaak ver borgen achter innerlijke maskarades en een aangenomen houding. De bewoners doen hun best zich te schikken naar het regiem. Zij spannen zich werkelijk in niet meer te denken aan een bevrijding. Zij proberen als het ware met neergeslagen ogen te leven Deze voorzichtigheid, deze list tegen over het leed, zal hun pijn kunnen ver zachten, maar nooit geheel wegnemen Sommige Tsjechen hopen misschien diep in hun hart nog op een betere toekomst- Maar zo zij dit hopen, dan zullen zij die hoop toch steeds weer opgeven vanwege de pijn die het spel der verbeelding nu eenmaal toebrengt aan degenen die het bedrijven. Vele Tsjechen trachten ons de mond te snoeren door openlijk af te geven op het westen. „Jullie hebben ons in 1938 bij het verraad van München ook in de steek gelaten", zeiden zij. „En de Duit sers vertrouwen wij nog minder dan de Russen". Het zal wel waar zijn, maar met deze argumenten proberen zij ook voor ons het feit te verbergen, dat zij teleurgesteld zijn in de Russen, die eens Vlak voor de start van het nieuwe sei zoen van de Red Stars zullen het da mes- en herenteam, op uitnodiging van de burgemeester van het Tsjechische stadje Touzim, naar dit Oost-Europese land vertrekken. Het is in eerste instantie een tegenbe zoek, daar de Tsjechen eerder dit jaar een bezoek aan Soest hebben gebracht. Het hoogtepunt van het programma zal de deelname aan een internationaal tournooi zijn, waaraan ploegen deelne men uit Roemenië en Hongarije. Vooral voor het damesteam, o.l.v. trai ner-coach de heer R. Blok, zal het een belangrijke voorbereiding zijn voor de komende competitie, waarin zij de promotie moeten waarmaken. De voorzitter, de heer R. Valk, is dan ook vooruit gereisd om met enkele ver enigingen uit Praag te onderhandelen en tevens aldaar nog enkele wedstrijden te spelen. Maandagmorgen, om hall zeven, zal men vertrekken. De reis wordt met een bus van de firma Tensen uit Soest ge maakt. De eerste nacht zal men in een hotel in de Duitse plaats Würzburg doorbrengen. De tweede dag hoopt men 's middags om pl.m. 15.00 uur Touzin (60 kilometer van Praag) te bereiken. Daar zal men officieel op het gemeen tehuis worden ontvangen. De terugreis zal men op zaterdag 16 augustus aanvaarden. Wij hopen van harte, dat deze start voor de Red Stars een goede start zal zijn, want een goed begin is het halve werk en tevens een uitstekende stimu lans. als hun bevrijders het land waren bin nengetrokken. Goedkoop In de binnénstad van Praag worden on ze blikken gevangen door ruim gevulde etalages, boordevolle snackbars en druk bezochte dancings. Schouwburg- en con certaffiches getuigen van een bloeiend cultureel leven. De Tsjechen gaan niet slecht, zij het niet modieus, gekleed. Zij eten er goed van. De lonen zijn niet hoog maar toch op zijn minst voldoende om zich de meest eenvoudige genoegens te kunnen verschaffen. Een vergelijking met onze lonen is zin loos, omdat de prijzen in Tsjecho-Slo- wakije veel lager liggen. Het eten is hier stukken goedkoper, de geneeskundige verzorging is gratis, het openbaar ver voer is voor onze begrippen spotgoed koop. Dit jaar zijn er loonsverhogingen van 10 a 12 geweest, maar die loons verhoging heeft inflatoir gewerkt. De produktiestijging is niet dienovereen komstig en het zit er dik in, dat over korte tijd de prijzen omhoog zullen moe ten. Er is een tekort aan verschillende goederen, zodat men niet weet waar men zijn hoger loon precies aan moet besteden. De hoogste lonen worden in dit land genoten door het horecapersoneel, dat bovendien goede zaken doet op de zwar- te-dollarmarkt. Onder de intellectuelen treft men de meeste ontevredenen aan Een arts of tandarts verdient in dit land nog geen fractie van wat een dergelijke deskundige bij ons verdient. De vrouw van een advocaat leidde een Neder lands gezelschap rond door Praag. Zij moest dit baantje er wel bij doen, want haar man verdiende te weinig om er een auto en een groot huis op na te kunnen houden. De huur van dit huis was 70,per maand Husak Sommige Tsjechen durfden wel iets te gen een toerist te zeggen over de poli tieke situatie in hun land. Maar dan keken zij eerst om zich heen of er geen 14.00 uur, VOORVERKOOP VAN DE KAARTEN BIJ V.V.V. SOEST landgenoot in de buurt was. Buiten de beslotenheid van het eigen gezin is iedere Tsjech op zijn hoede. Men ver keert voordurend in de vrees om aange geven te worden door dezelfde mensen in wier gezelschap men dagelijks ver keert. Partijleider Gustav Husak geniet hier weinig sympathie. Zijn maatregelen tegen studenten en stakende arbeiders hebben de bevolking tegen hem inge nomen. Merkwaardig genoeg heeft Hu sak al evenmin het vertrouwen van de Russische machthebbers. Zij vinden da! hij lang niet ver genoeg gaat in zijn „hervormingsplannen" om „reactionaire stromingen" de wind uit de zeilen te nemen. Vandaar wellicht dat de Russen tot dusver niets hebben ondernomen om de Tsjechische economie weer in het za del te helpen. Kennelijk moet ook Husak eerst verdwijnen. Deze maand dinsdagsavonds meisjes van 18.30 - 19.30 uur jongens van 18.30 - 19.30 uur dames van 19.30 - 21.00 uur heren van 19.30 - 21.00 uur SVV VERWACHT U - LOOP EENS BINNEN! ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 fBJi vanaf 6895,— incl. B.T.W Ofi. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Aan de redactie van de Soester Courant Juist nu de directie van de N.S. met een vooruitziende blik alles wat mogelijk is doet om de tekorten zoveel mogelijk te beperken, vind ik uw artikel „De Spoor wegen ook al" zeer kortzichtig. Vervoerbedrijven zijn dienstverlenende instanties, die niet winstgevend behoe ven te zijn, wat ook in de meeste lan den, en dat is natuurlijk zeer jammer, niet het geval is. Maar hoeveel dienst verlenende instanties in ons land zijn er niet, die ook niet rendabel zijn, maar daarom niet minder nodig. De N.S. is een vervoerbedrijf dat in staat is met minimaal ruimtegebrek, snel en verge leken met andere vervoermiddelen, ze ker niet duur, zoveel mensen te ver voeren. Dat de N.S. het in ons land wat concur rentie betreft zeer moeilijk heeft, zal u toch zeker wel bekend zijn. Ons land wordt doorkruist met rivieren en kana len. Voor het onderhoud hiervan beta len de verbruikers haast niets. Bij de Spoorwegen bestond vroeger ook iets dergelijks. Daar was de „Maatschappij tot exploitatie van de stadsspoorwegen". Was dat ook nu nog het geval, dan ge loof ik niet dat er bij de N.S. tekorten zouden zijn, zelfs al werden de inkom sten steeds minder door o.a. het aard gas, waardoor het kolenvervoer groten deels wegviel en door het veel grotere autobezit. Ik hoop dat u dit alles ook eens onder het oog van uw lezerskring wilt bren gen. Hoogachtend, G. L. DOORMAN Kerkpad n.z. 17, Soest CALLANTSOOG - Ik wil graag iets weten over Callantsoog. AntwoordDe plaatsnaam betekent eiland van het dorp Kallens. In 1799 landden hier Engelsen en Russen, maar de invasie tegen Napoleon mislukte. Het is een noordzeebadplaats met een mooie omgeving. Er is een natuurreser vaat, een Zwanenmeer met grootste duinmeer van west-Europa en een broedplaats voor lepelaars. De verbin dingen met andere plaatsen zijn goed. Grotere plaatsen in de omgeving zijn b.v. Den Helder, Alkmaar en Schagen. Het is er goed wandelen en fietsen. Overwegende godsdienst N.H., 45 °/o, voorts is 2 gereformeerd, 15 °/o r.k. en zonder gezindte 36 ®/o. Verdere ge gevens kunt u verkrijgen bij de V.V.V. aldaar, die u natuurlijk graag aan de nodige folders zal willen helpen. PAUS - Waar en wanneer is Z.H. de paus geboren en wanneer is hij tot paus van de R.K. gekozen Antwoord Paus Paulus VI is geboren 26 september 1897 te Concesio. Hij werd tot priester gewijd op 29 mei 1920, werd aartsbisschop van Milaan op 1 novem ber 1954 en kardinaal op 15 december 1958. Op 21 juni 1963 werd hij tot paus gekozen en gekroond op 30 juni 1963. GEBEDSTROMMELS - Waar en door wie worden gebedstrommels gebruikt Antwoord Gebedstrommels, ook wel gebedsmolens of gebedsrollen genoemd, worden gebruikt bij de boeddhisten. Er zijn molentjes voor handgebruik en grote trommels, die de vorm hebben van de trommels in carillons maar dan rechtop geplaatst. Op deze trommels zijn stroken papier geplakt, waarop ge beden staan. Al biddende draait men het toestel rond en leest men de ge beden. De handmolentjes dienen voor hetzelfde doel. Grote trommels vindt men doorgaans in tempels, waar ver schillende personen tegelijk aan het bidden zijn. Met behulp van ■-en touw of door water worden zij draaiende ge houden. GEDENKPLAAT - Ik ben in het bezit van een „Gedenk- en Feestplaat ter herinnering aan Neerlands Onafhanke lijkheid 1813-1913". Het opschrift luidt: „Een Eeuw in Vogelvlucht". Behoort deze gedenkplaat tot de oudheden en heeft hij waarde Antwoord Als antiquiteit heeft de in uw bezit zijnde herdenkingsplaat uit 1913 nog niet veel waarde. Over 100 jaar ligt dit waarschijnlijk wel anders. Bovendien hangt de waarde af van de aard en de uitvoering van het voorwerp, waarover u ons niets mee deelde. Wilt u het laten taxeren dan kunt u zich wenden tot de antiekhan del. NEGERKINDEREN - Worden neger kinderen blank geboren Antwoord De donkere huidskleur van negers en andere sterk gepigmenteerde volkeren is bij de geboorte nog niet volledig aanwezig. De kleurstofpigment ontwikkelt zich meer en meer wanneer het kind aan het licht is blootgesteld- Uit uw reactie op onze aandrang om de subsidie aan de spoorwegen zo kort mogelijk te houden, spreekt een grote belangstelling voor dit machtige bedrijf, die door ons wordt gedeeld. Wij zouden ook graag de N.S. weer als een volwaar dig rendabel bedrijf zien of tenminste als een bedrijf dat kostendekkend is. De Nederlandse Spoorwegen zijn niet gesticht als een dienstverlenend orgaan dat als primaire taak heeft het algemeen belang te dienen. In wezen is het een onderneming, die een redelijk rendement van het geïnvesteerde vermogen dient te geven. In de gegeven omstandigheden is dit praktisch niet mogelijk en ont staan er tekorten. Gezien het belang van dit vervoersapparaat zal de staat wel moeten bijspringen. Nu gaat het er maar om of bij de sanering van dit ver voersapparaat naar wordt gestreeft om de rendabiliteit van het bedrijf te her stellen dan wel dat men zich neerlegt bij een voortdurend tekort. De ontwikkeling van het nationaal ver voer doet zien dat de straatweg een goed deel van de functie van de spoor weg overneemt. Met name op grote af stand zal de spoorweg het autovervoer nog kunnen weerstaan. Het gaat er ons om dat het vervoersapparaat per spoor zich aanpast aan de onvermijdelijke eco nomische ontwikkeling. Daarbij zal veel moeten verdwijnen. Men kan zich ook op het standpunt stellen dat onrendabele delen van het bedrijf tegen een hoge subsidieprijs in stand moeten worden gehouden. Tot deze ge dachte helt men licht over als men kijkt naar traditie of historie. Mogelijk wilt u deze weg op maar wij verwerpen hem omdat dit de belasting betalers nodeloos bezwaart. Alleen daar waar spoorwegen niet door doelmatiger vervoersmiddelen kunnen worden ver- f Waarom wachten bij de kapper? Maak een (telefonische) afspraak! 'AVlA diensten centrum WlA DIENSTEN centrum "DE KÖRTE DUINEN" A'FD.'KAPSALON EN SHOP BIRKSTRAAT 108 SOEST TELEFOON (02(55) 5442 vangen en er toch verbindingen moeten blijven zou subsidie kunnen worden overwogen. En dan nog alleen voor zo lang er geen andere oplossing is. Uw opvatting, dat er ook hier subsidie moet worden gegeven omdat dit elders het geval is, zien wij juist als een gevaar. Wij zouden ons juist moeten afvragen op welke wijze ook elders subsidiëring zoveel mogelijk kan worden afgeschaft. •i beginsel ondermijnt de subsidie-ge dachte het principe van verantwoorde lijk zijn voor veroorzaakte kosten. Het vasthouden van dit principe leidt tot de meest gezonde economie. Redactie. ELECTRO TECHNISCH BUREAU Steenhoffstraat 55 - Soest - Tel. 2906 Nieuwerhoekplein 1 SoestdIJk- lel. 02155 -2850 Hoge bomen vangen veel wind. Zo kon een ongeval in een watersport centrum uitgroeien tot de „affaire Ken- nedy". Er zijn immers te grote belangen ge moeid met de toekomst van „de laatste der Kennedy's" dan dat men dit als een onopvallend incident zou kunnen be schouwen Het is natuurlijk een enigermate grie zelige zaak. Een man en een meisje in een auto, die een stil zijweggetje in slaat, de auto, die te water raakt, de man, die ontkomt, het meisje, dat ver drinkt, en een ganse nacht, die verloopt voor iemand er iets over verneemt. De verklaringen, die senator Edward Kennedy hieromtrent heeft afgelegd, zijn van die aard, dat menigeen zijn schou ders ophaalt en er het zijne van denkt. En omdat het hier niet gaat om een ge woon burger, maar om een senator, wat meer zegt, om een Kennedy, en wat nóg meer zegt, om de hoop van de De mocratische Partij, is de zaak uitge groeid tot een formidabele rel, die wel licht straks weer vergeten zal zijn maar niet door iedereen. Het ongeluk vervolgt de familie Ken nedy. Twee zoons vermoord, een als oor logsvlieger omgekomen en nu bevindt zich nummer vier, die ook al een vlieg ongeluk heeft overleefd, in een uitermate lastig parket. Van alle kanten komen de betuigingen, dat men het volste vertrouwen heeft in Edward Kennedy, dat men volkomen be vredigd is door zijn verklaringen en dat alles in de trant van „Ga zo voort mijn zoon". Maar waar vandaan komen die betuigingen en door welke gevoelens zijn ze ingegeven Er zijn er ook, die heel zwart tegen de zaak aankijken en menen dat Kennedy hiermee zijn verdere politieke carrière heeft verspeeld. Maar vanwaar komen die geluiden Het zijn de Democraten, die zich aan Kennedy blijven vast klem men, het zijn de Republikeinen, die deze lastige concurrent voor Nixon wel graag terzijde geschoven zouden zien. De Democraten hebben het er bij de laatste verkiezingen bij laten liggen. Ri- chard Nixon was waarlijk zon populaire figuur niet, had al tweemaal verloren en toch kon hij het ditmaal winnen, doordat de Democraten er niet in slaag den sterke figuren op de voorgrond te schuiven. Hubert H. Humphrey noch MacCarthy was een man van topfór- maat. Of Edward Kennedy dat wel is, is nog zeer de vraag. Men meent wel, dat hij meer klaar maakt dan wijlen zijn bróer Robert. Maarhet is een Kennedy En er bestaat een Kennedy-legende, die nog versterkt is door de tragische dood van de beide broeders John en Robert. beiden gevallen, kan men zeggen, voor hun vaderland, tijdens de uitoefening van hun plicht. John F. Kennedy wist het „image" te scheppen van een jong, vooruitstrevend, idealistisch, maar als het moest ook kei hard staatsman. De publiciteit hielp daar krachtig aan mee en zelfs zijn vrouw Jackie werd tot een soort topfiguur. De Kennedy-lijn is sindsdien omgebogen door Johnson, Johnson die geen visionair staatsman, maar alleen een ervaren po liticus was, en wordt zo langzamerhand onherkenbaar nu Nixon, vooral gesteund door de conservatieven, het heft in han den heeft. Velen in de Verenigde Staten denken met weemoed terug aan de Kennedy- periode en geloven, dat wanneer wéér een Kennedy in het Witte Huis zou ze telen de door hen begeerde verbetering zou intreden. Ze zijn daarin soms wel wat haastig ge bakerd, want het is de vraag of de eerstvolgende verkiezingen Edward Ken nedy al een kans zouden geven. Als men er het geduld voor zou kunnen opbren gen, zou die kans groter zijn wanneer Nixon het nóg eens vier jaren mocht doen. Dan zijn de Amerikanen door gaans eerder toe aan de nieuwe bezem, die schoon heet te vegen. Doofpot Het gaat echter niet alleen om idealen, het gaat vooral om belangen. De Demo craten zitten er naast. Dat betekent min der baantjes, minder invloed. Want poli tiek is nu eenmaal business. En doordat er nog steeds geen man is opgestaan in de rijen der Democraten, die met kop en schouder boven de rest uitsteekt, richt men de blik op Edward Kennedy, die tenminste de naam heeft, om wie het aureool zweeft. Of hij wer kelijk van het formaat van broer John is, moet men nog maar afwachten, maar iedereen gelooft graag wat hij hoopt. Daarom is deze onverkwikkelijke affaire een tegenslag voor de Democraten. Als ze het maar half kunnen klaarspelen gaat de zaak de doofpot in en zal, zo hopen ze, wanneer het verkiezingstijd is alles weer vergeten zijn. Maar de glans is toch wel een beetje van Edward af. De vereniging „De Zwaluw" nam met 727 duiven deel aan een wedvlucht van af Tergnier, afstand 313 kilometer. De duiven werden gelost te 10 uur. De eerste duif arriveerde te 14.22.30 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 2 11 59 61 73. E. de Goede 3 14 19 29 95 127. C. v. d. Lugt 4 5 110. H. Rauch 5 60 75 120. R. Voskuilen 6 10 18 20 26 34 84 131. C. v. d. Hoek 7 141. B. Roest 8 96 108 129. J. v .d. Belt 9 33 50 65 86. J. Ottens 12 142. H. Gorissen 13 24 25 64 109 128. C. Dijkman 16 21 23 47 66 100 102 135 137 140. H. Bosman 17 31 136. H. van Hengstum 22 116 130. M. de Ruiter 27 58. C. v. d. Veen 28. W .de Bree 30 55. W. Grift 32 36 98 134. C. van Brummelen 35 37 56 68 69. J. v. d. Brakel 38 78 88 104. C. Huijs- kès 39 42 62 82 83. J. Croon 40 53 57 77 107. J. Brouwer 41 125. Jac. Wij- nands 43 45 90. H. Woudstra 44 114 145. P. Duijst 46 87. H. Voskuilen 48 63 101 122. L. van 't Klooster 49. A. van Dijk 51 97 144. Th. Wigtman 52. A. Hilhorst 54 94 121. O. Zimmerman 67 70. G. Visser 71 93 99 106 132. A. van Dorrestein 72 103. A. Smith 74 79. A. de Bes 76 85 115 123 139. B. v. d. Wielen 80 126. J. Casander 81. C .Bos boom 89 118. P. Rauch 91 117 124. A. van 't Riet 92 105 112 143. H. den Dekker 111 133. G. v. d. Deijssel 113. J. de Bruin 119 138. Ajje ut ming vraog- dan mok zeige datter 1 nie zo bar veul dingel binne die ik an Gari ken opmerreke omdaat i hie aors is as aors. Ut maok Gart bevoor- beeld heulegaor niks uut of Sinterklaos in i antoch is of daat ut I caarnevaal gaot worde hie blief altied op dezellufde menier ze oge ope doen, en ze ete naor binne warruke, maor noeng ut begin vaan ut voetbaale iht verschiet komp, noeng liek hie de ouwe nie meer. Des ken niks in de kraant staon over daat schuppe teuge ut brunge rongde gevaal, of hie zittut tot barre aargernis van ze vrouw tot de leste Ietter te spelle. Un paor weke ist bar stil eweest rongd de voetbaalvelde, daat mos netuurluk wel, waant aal zouwe die baaleschup- pers gewild hebbe, zullie mochte nie van de gemeente, waant de velde moste weer un bietje oppeknaapt worde, de kaole plekke weer un bietje vaan gras worde voorzien. Maor achtur de scherreme zogezeit ister vaan rust geen spraoke eweest, daor mos netuurluk weer gezorrugd worde voor ut nieuwe seizoen. Noeng bink meraokels blie daat wullie bie ongs int darrup allenug maor am- meteurs hebbe en geen minse kenne die voor hullie brood teuge un baal schuppe, waant daan waore wullie ok betrokke eraokt bie ut verhaandele vaan speulers vaan de ene naor de aore klup. Daor haak ut juust vaan de week nog mit Gart ovur. Ik zee toen dak ut maor un raore zaok vong daat minse zo maor effe vurkoch kongde worde as un stuk vee. En dak blie waat daat daat bie ongs nie beurde. Waant ik haad tot op daat moment nog ut idee daat in Soes allus altied biet oude bleef. Daat maane die zo nodug wouwe voetbaalle daat bleve doeng totdaat zullie der eige der te ouwd veur vongde te wórre, en der daan meej ophielde. Maor Gart zeej dak daat gedroomd haad, waant ok in Soes ister heul waat beurt. Der binne allenug geen cente an te paas gekomme. Maor der binne wel waat vuraanderinge in haos alle Soesder klups. Ongze hoogste vuf- tegewoorduging, de manne vaan de Soest Esvak Combinaatsie, die volleguns Gart, veul te laog veur hullie staand voetbaalle, hebbe der allus angedaon om dit jaor der veur te zorrege daat zullie ut vollegend jaor un klaas hoger speule. En daorveur hebbe zullie un paor manne uut Aomersfoort gehaold die in klups speulde waor zu veurug jaor maor ok dit jaor weer teuge motte speule, en daat liek ming nie zo lollug, maor de groenwitte vaan de Bosstraot binne der zongder twieful meraokels meej gehol- leppe, daat zeige de minse diet kenne wete. Maor der binne nie allenug speulers bie gekomme vaan buute Soes, der binne der ok nog die derluu hemp veur un aore kleur hebbe omgeruuld. Daat liek veur minse die niks vaan de sport wete, of bar wienug zoas ik, bar kingderaach- tug, maor daat magge wullie nie zeige waant daor wete wullie niks vaan. Maor ik vraog ming wel of, waorom un Soes der voetbaallur nie meer in de ene klup wi] voetbaile, maor wel un aore klup in Soes as ongderkomme wil hebbe. Geld kant en magt nie weze, maor mes- schien komp ut deurdaat de ene klup veul gezellugurre feest hep as de aore of daat de treener, de maan die zu voet- baalles geef, bie de ene klup nie zo meraokels faanetiek is. Ut zouw ne tuurluk ok nog kenne weze daat bie de ene klup de conterebuutsie waat lao- ger is as bie de aore. En daan is de heule zaok trug te brenge tot deur de regering gepropaageerde priesbewus we zing. Maor nie allenug veur de voetbaallers en hullie seporters, maor ok veur de minse die un gokkie wille waoge, ist gelukkug weer zo veer. Ut spel mit de kruussies waor halluf Nederlaand dol op is gaot daan ok weer beginne. Ant end vaan de veurugge toto, hek ming veurgenomme om ming der nie meer meej in te laote, en de cente diek der veur uutgaaf maor te bewaore tot ant end, daan bink der teminste zeker vaan dak un pries hep, aal ist daan un klein tje. Ik bin nog un maan diet kleine eert, en daorom ut grote weerd is, as zu der in De Haog daan ok maor reke ning meej wille houwe, aal ist maor veur een keer Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan de gemeente Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We- deropbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een dienstwoning met garage, op het perceel, gelegen aan de Soesterbergsestraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3406 (ged.), zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Landelijk Gebied". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrek king hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 8 augustus 1969. Am ai lal aan 19-2] TelefooD 02154-2323 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Lago N. Huapi, 13 aug. Australië: ms Saarland, 11 augustus. Brazilië: ms Alamak, 13 augustus. Canada: ms Beaveroak, 12 augustus. Chili: ms Achilles, 14 augustus. Indonesië: ms Leverkussen, 11 augustus. Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms. Moliro, 15 augustus. Ned. Antillen: ms Prins der Neder landen, 13 augustus. Suriname: ms Themis, 11 augustus. V.S. van Amerika: ss Nieuw Amster dam, 11 aug., ms Mostangen, 13 aug. en ms Atlantic Span, 14 aug. Rep. Z.-Afrika en Z.W. Afrika: ss Over ijssel, 13 augustus. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - (Tel. 2792

Soester Courant | 1969 | | pagina 3