Met een minimus aan stof Eten om in leven te blijven Chocolade crackles Knelis I r Kleine vreugden jft Negervrouwen zijn WEES ZUINIG OP UW MAN it ming vraog lok zeige daat end vaant ve- ï-seijzoen mit rus haart ken iaat geen mins or ken zeige nie zuk bes iep gehaad mit 'ekaansie. Oft iemaand motte ,nd is gebleve, reer vurzekerd d waas egaon. ind de tempe- aant waore en and toch veur- ekaansie-gaan- veges ut slech- itelle dajje un hep neergeteld ie un mins per Ln de zon deur bar ver laand geen mins be- s altied gezeit /aor de meeste ce neus naort 1 wel effe aors daat zitter ne- ie temperetuur ot zoon bietje n enkele daag, kie straand nie vemmurs, slao- De minse die -aor ijs en nat- aebbe ut mes- ir warrum ge laat zullie vaan bar veul ver- ïg magge zullie naor effe denk zomurs vaan :ongde die luu toste dekke, of wel nie. Maor ng in een keer i waoter datter r gelukkug mit aal an de baoze ïbrieke die de k de zaoke die of de vrouw ster noeng weer waoter hebbe datter iemaand ïeul klein bietje effe int waotur iaad wille duu- ming ouweluu mog zwemme, waas om in je juke, bink een ars die die kuns opzet zeig ik ïle, omdak een zu kop bove lie geen vaaste aete hep. ak veurop stelle nie tot oordele s minse die mit nt waoter ver- nie kon zwem en gebaor waor n betrouwbaore er vaanuut gaot ne zwemme, of fl bar veurzich- ees daan ln de waoghalze mes- npaartie mit de an kriejje toch il waat minse iie in de buurt iste komme. ng opt oog hep, ar de allerjong- ;ders, die vaan :riege noeng op .e paaplepul in- gge de kingders e, mit zoon me- I naos de deur. 3aor daat mong 1 toengk hoorde alkingder binne 3e bus arruguns Ik gao ming maor ajje zo 5 toch wel effe paor rede weze, der binne geen geen plaots int o leig ut nie. ■dek instruksie- eem. Ik bin nie >p te losse, enk eenteraod minse hebbe die nog daat nie zo is, ne daat ze der ar wel un paor an mit mekaor laon. Daormeej datter in de daat en daat inke, omdaat ut vaoriejaant opt ille zeige, laoter vemput komme, t komp. lij vreesde dat leen maar zou- ir op de bodem en. Een waar- Pantserwagen >theid van Da 'ten ternauwer- ïen zijn weten- :oms toch wel i-jarige leeftijd Turijn ontboden ver de krijgs- Vinci had na- :worpen, waar- irden de grach- tingen leeg te nij strijdwagens konden voort- ierwagen lardo een inge- verde hij tevens vagenstelsel af, ven de andere nog vier eeu- Vinci's denk- e praktijk zou- ielfs de atoom- oorzien, In zijn dat er eens een ïdaan die ertoe genblik duizen- gehele steden :e man met het ippelijk vernuft 1 schilderen en hilders de ge- Zijn schetsen, n lopen in de s de gevoelige ootste persoon- sschiedenis. Bet is niet de eerste keer dat we een aantal regels wijden aan het slank- blijven oj slank-worden en het zal ook niet de laatste keer zijn. Want voor vele vrouwen blij ven die paar kilootjes te véél het grote, knagende probleemDe ontsieren de vetrolletjes komen nu eenmaal te paard en gaati als ze gaan) te voet, en bovendien ont sieren ze juist de plaat sen die eigenlijk weinig vorm mogen hebben, zo als de heupen. Voor je het weet „val" je in een grotere maat jurk of barst je uit de kleren die je anders met goed fat soen nog een heel sei zoen had kunnen aragen. Als u het nog niet weet: heel belangrijk voor het behoud van uw goede fi guur is niet alleen de hoeveelheid voedsel die u eetmaar ook de sa menstelling ervan. Of schoon bijvoorbeeld brood ongeveer voor de helft uit koolhydraten bestaat - koolhydraten, die mét vet de grootste vijanden van de slanke lijn zijn - is dit voedsel minder gevaarlijk dan wat men erop smeert en er dan bovendieyi nog bovenop legt. Eén gram koolhydraten bevat vier kalorieën; één gram vet echter negen, dus meer dan tweemaal zoveel. Wilt u slank blijven, hoedt u dan vooral voor vetrijke voedingsmidde- len die tegenwoordig veel meer dan vroeger worden aangeprezen en aangeboden. Let daarbij vooral op de geconcen treerde voedingsmidde len, roant als die vetten bevatten, is ook dit vet geconcentreerd. Ze zijn dan ook de „verborgen verleiders", want men schept zich met die ge concentreerde vetmakers de illusie „weinig" te eten, maar krijgt wel te veel calorieën binnen en daar gaat het ten slotte om. Voor de zoveelste keer moet nog eens wor den gezegd dat er een enorme verscheidenheid bestaat aan middeltjes om slank te worden of te blijven, maar dat er maar één perfect en doeltreffend middel te gen de „groei" bestaat: niet meer eten dan men op een normale dag an energie verbruikt. Men wordt alleen slank van datgene, wat men NIET eet. EEN KAMEELZADEL VOOR EEN HAARSTUKJE Een groot Brits warenhuis heeft dezer dagen een fraai staaltje van klantenservice ten beste gegeven. Een Egyptische dame had tijdens een bezoek aan Londen een haarstukje gezien dat haar wel beviel, maar dat ze om de een of andere reden toch niet kocht. Terugge keerd in haar geboorteland had ze spijt, dat ze de koop niet had doorgezet, want gezien de deviezenbe- palingen in Egypte kon ze het haarstukje wel bestei len.. maar niet betalen. Ze schreef aan de directie dat ze bereid was als betaling een kameelzadel te zenden. Het warenhuis accepteerde ongezien de ruil en beide partijen zijn gelukkig en tevreden. De Nederlandse huisvrouw vindt een kopje koffie of thee zonder ,,iets erbij" maar een kale boel. En eerlijk gezegd is het gezellig zo middenop de dag het gehemel te te strelen met een kleine lekkernij. Natuurlijk is een boterkoekje of een lekker biscuitje in zo'n geval ook al tijd welkom, maar als u uw huisgenoten of vriendinnen eens iets origineels wilt voortzetten, moet u beslist eens de moeite nemen Chocolade Crackles te maken. Voor 24 stuks hebt u de volgende ingrediënten nodig: 20 g (3 eetlepels) cacaopoeder, 45 g (3 eetlepels) boter of margarine, 50 g (ruim 3 eetlepels) suiker, 3 eetlepels keukenstroop en 2 koppen Corn Flakes. Meng de eerste vier ingrediënten en breng ze onder voortdurend roeren langzaam aan de kook. Neem de pan van de warmtebron en roer de Corn Flakes door 't mengsel. Verdeel dit over papieren vormpjes of leg bergjes" op een vetvrij papier of een beboterde bak plaat. Laat de crackles afkoelen en hard worden, even tueel in de koelkast. Het is eigenlijk te mal om over te praten dat in onze westerse landen, waar men zichzelf voor o-zo-beschaafd houdt, nog een lans gebroken zou moe ten worden voor negervrouwen. Het is dan ook niet direct een „verheugend verschijnsel" dat het rassenprobleem in Europa (sinds we van „meneer" Hitier zijn bevrijd) een ondergeschikte rol speelt; het is veel meer uiterst triest, dat dit in Amerika wel het ge val is. Toch kan met dankbaarheid en vol doening v/orden geconstateerd, dat on ze gekleurde Amerikaanse zusters de laatste tijd in de nieuwe wereld steeds meer „in" zijn; ze leren zelfs trots te zijn op hun ras. Toen Lula Briggs, een 21-jarige zwarte schoon heid in San José (Califnmië) een bu reau voor „gekleurde" mannequins begon, voorspelden al haar kennissen Een allercharmantst japonnetje van fijne linnen tergal, bedrukt met een romantisch patroon in turkoois en grijs op een wit fond, en op de taille met een brede knoopceintuur in gesnoerd. We mogen blij zijn als ons leven ons enige van die hoogtijdagen bezorgt, waarin ons geluksgevoel alles over stemt. We blijven weten dat het niet altijd en voor iedereen zo zonnig is, doch hebben de overtuiging dat toe dit voor eenmaal wel eens mogen verge ten omdat zulke dagen van overstel pend geluk toch meestal zeldzaamhe den blijven. Zo ontkomt ook ivelhaast geen mensenbestaan aan een of meer van die zware slagen, waarvan we ons slechts langzaam en moeilijk herstel len, dikwijls rijper en milder gewor den. Daar tussenin kabbelt ons dage lijks leven met z'n ups en downé, be paald door duizend kleinigheden, mee vallers, teleurstellingen, pleziertjes en ongerief. Wie een beetje gevoel voor humor heeft kan zich erover verba zen hoe men zich op kan winden over kleinigheden die nauwelijks iets ter za ke doen, een paar centjes waarin een winkelier als 't tenminste in ons na deel is.' zich vergist, een klant die per ongeluk vóór „onze" beurt gaat en vele dergelijke „gewichtigheden" meer. Sommigen staat een durende veront waardiging op 't gezicht geschreven en we voelen als het ware verbitterde gedachten over schoonmoeders- en zus ters en -dochters, die 't allemaal even bont maken. Er zijn er ook die menen dat alles altijd juist op hun hoofd neer komt, of die menen nimmer enige waardering te ontmoeten voor de vele goede werken die ze verrichten. Ze voelen zich verongelijkt en droevig te moede. Van buitenaf bekeken lijkt, het ft* allemaal een beetje onbeduideyid en niet van genoeg gewicht om onze góé de levensdagen door te laten vergal lenmaar wie van ons ontkomt geheel aan zulke wisselende steemmingen? De grootste gebeurtenissen in ons le ven hebben we in de regel weinig in de hand, al varieert de wijze hoe we er tegenover staan en al is het moge lijk de beste kansen te verknoeien. Tegen gedrukte stemming is echter wel degelijk wat te vechten door er bewust wat van die kleine levens vreugden tegenover te stéllen, die we dan wel in de hand hebben. Als we zelf gedrukt, humeurig en ontevreden zijn slaat dat op onze hele omgeving terug. Weten we wat „aardigheid" te scheppen, een mooie plant op te kwe ken, voor iemand een handwerk te ma ken, een uitgangetje te bedenken of wat dan ook, dan voelen we hoe we zélf weer opveren en voor anderen weer prettiger en opwekkender gezel schap worden. Toegeven aan gemelij ke gevoelens lijkt makkelijker, maar wij zelf en anderen zijn erbij gebaat *1* als we ons er krachtdadig tegen toe ten te verzetten. JETTY In dezelfde statistiek werd door het Nederlands Instituut voor Preventieve Geneeskunde vastgesteld, dat de jon- ge Nederlanders (de jeugd) niet al- leen langer, maar ook eerder ge- slachtsrijp zijn dan hun ouders. Het Nederlandse meisje is nu met 15, de Nederlandse jongen met 16 volwassen, gerekend naar de geslachtelijke ont wikkeling. In biologisch opzicht zou de meerderjarigheidsgrens van 21 naar 18 kunnen worden verlegd. Maar om even terug te komen op het begin van dit artikeltje: wees zui nig op uw man. Hoe u dat kunt zijn? Door er uw best voor te doen dat hij minder gaat roken, zich minder op windt, het werk in zijn vrije tijd laat rusten en op tijd naar bed gaat. Een hele opgaaf, zult u zeggen. Maar het lijkt ons de moeite waard. Want we duwe-zijn hééft grote nadelen. „in Dat men met een minimum aan stof op liet strand, in de duinen S® in het zwembad een maximum aan charme ten toon kan spreide^ Iaat deze nimf duidelijk zien. Ze draagt een Helanca pluche bikirtl) dat onder de veelzeggende naam ELDO RADO in de handel ia bracht. Het bovenstuk heeft een lange V-hals met smalle aangl» zette schouderhandjes, die verschuifbaar zijn langs het smalle ru$» bandje. Verder vallen op: de tweedelige gaascups en een fraai® garnering van vijf goudkleurige knoopjes op de beha, die bovendien een geheel nieuw silhouet heeft gekregen door de hoekige armsgat uitsnijding. Het zeer hoog opgesneden minikini-broekje met gou& kleurige knoopgarnering op dè taille maakt tezamen met de beh« van het geheel een uitgesproken zonne-bikini voor jeugdige figuren» Het model stamt uit de Tweka-collectie en kost nog geen dertig gul* den. Velen zullen het misschien te laat in het seizoen vinden oBi zich nog een nieuw tweedelig badpak aan te schaffen, maar als het toch nog mocht doen zult u gauw genoeg ontdekken, dat u uw geld wel eens minder verstandig hebt besteed. Bovendien bent u er ook volgend jaar nog mooi mee. Het model is te koop in vier ver schillende kleuren (uni). Beide hier afgedrukte modellen zijn je- van-het voor jeugdige figuren. een mislukking. Geen zakenman zal ne gerinnen geregeld in zijn kleren laten poseren, misschien hoogstens zo af en toe voor afwisseling, meende men sceptisch. Maar dat pakte heel anders uit. Nu een jaar later, zijn deze nega tieve kreten verstomd. Het bureau van Lula beleeft zelfs gouden tijden en de vraag naar gekleurde mannequins neemt zelfs nog zienderogen toe. Vroe ger probeerden Amerika's zwarte vrou wen hun kroeshaar met allerlei truck- jes en chemicaliën «teil te maken, maar dat is voorbij. Nu is de „ne- gerlook" zelfs hoogst-modern en dus veelgevraagd. Meisjes die tot voor kort nog bij voorkeur blonde pruiken opzetten, dragen nu zelfs gekroesde haarstukjes, wanneer hun eigen haar dracht naar hun mening niet fraai ge noeg is. Zij steken zich ook niet meer zonder meer in creaties van blanke couturiers, maar tooien zich bij fees telijke gelegenheden graag met Afri kaanse gewaden. Met groot succes opende enkele maanden geleden de neger James Newson in San Francisco een boetiek in kleurige Afrikaanse stijl. En zelfs de grote warenhuizen in de stad, die tot voor kort uitsluitend „blank" wa ren ingesteld, brengen thans vele van hun creaties op zwarte etalagepoppen. „Black is beautiful" herinnert op auto-stickers en etalageruiten de don kergekleurde Amerikanen aan hun ras- sentrots. En de blanke zakenlieden hebben zich snel aan de nieuwe trend aangepast. TV-reclame voor sigaretten, wasmiddelen, crèmes of kousen is nau welijks denkbaar zonder eep gekleurd gezicht. Een zwart-wit verliefd paartje trekt geen verontwaardigde blikken meer, zoals dat één of twee jaar ge leden nog het geval was. En in de laatste semester kozen de studenten van San Fransisco State College een ne gerin, de 20-jarige Gloria Tyus, tot hun schoonheidskoningin. Laten we hopen dat deze nieuwe trend geen modegril is, maar een groeiend inzicht van ren- sengelijkheid. Voor wie iets anders wil dan anders heeft Tweka dit ,fiemi-bikini"of zo u wilt „bikini-badpak" gelanceerd. De rug is geheel bloot en deze bad' kleding is in vier kleuren (uni) verkrijgbaar. Zonnebaden in de duinen met een ELDO-RADO-bikini. Vrouwen worden het zwakke, man nen het sterke geslacht genoemd. Maar wie deze benaming heeft be dacht, weet van toeten nog blazen. Want in Nederland gaan de man nen volgens de statistiek steeds eer der dood. In 1967 was het sterfte cijfer van de mannen tussen de 55 en 65 jaar weer teruggekeerd tot het niveau van 1937 dus geste gen terwijl de vrouwen in die dertig jaar aanwijsbaar ouder waren geworden. Iedereen wordt in 30 jaar ouder, zult u misschien op merken, en daar is niet veel tegen in te brengen. Maar u begrijpt hoe we het bedoelen.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3