£uC4* \JU*t Ac Ac |s "HZZEE® >2. a: V-Ma* PRODUCTIEF SEC VERSLOEG ZUIDVOGELS MET 6-4 DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM i s; E.B.V.5ETTEN VERHOGING ZIEKENFONDSPREMIE NIET ONREDELIJK M. TIJSSEN ver weg? 2 uur rijden 1/4 uur rust drinkjijenrijik Vier treffers van Michel Struik klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Zo vlogen de duiven Voor uw advertentie bladen is !)Rl KKERIJ SMIT Van Weedestaat 29A advertentie-bureau Trainer Batenburg geeft Hees in eerste klasse een goede kans Meer verstrekkingen dan vroeger Zuidvogels 2SEC 2 1-2 Gemeenteraadsagenda Rouw- en Trouwkleding DINSDAG 12 AUGUSTUS 1969 Ook in de tweede oefenwedstrijd heeft het eerste zondagelftal van SEC be wezen, over een bijzonder schotvaar- dige ploeg te beschikken. Na de 5-3 zege op Terschuurse Boys werd zater dag met 6-4 van Zuidvogels uit Huizen (uitkomende in de hoogste klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal) gewonnen. SEC's nieuwste en veelbelovende aan winst, de Amersfoorter Michel Struik, maakte onze voorspellingen, dat hij voor SEC de doelpunten moet gaan sco ren, volledig waar. Van de zes treffers nam hij er vier voor zijn rekening. Ook de ex-BDCer Marcel an de Lugt trof één keer de roos. Het zesde doel punt werd gemaakt door Brouwer. Toch was SEC nog lang niet op vol ledige oorlogsstrekte. Vervloed en Beijer ontbraken nog wegens vakantie en linksbuitën Verhoeven speelde aanmer kelijk beneden zijn kunnen. Hij kwam nog duidelijk conditie tekort. Ook de Geen langdurige wachttijd, daar er 2 «meerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Michel Struik in een positie waarop geen enkele doelman, ook die van Zuidvogels geen antwoord heeft. van BDC gekomen doelman Smink heeft wegens vakantie zijn capaciteiten bij SEC nog niet kunnen tonen. Doel man Van der Tol (van De Vesting overgekomen) maakte echter ook nu weer een betrouwbare indruk, ondanks de vier doelpunten tegen. Op het mid denveld speelde v. d. Burg (ex APWC) opnieuw n goede partij, terwijl ook de junioren-speler Timmer redelijk vol deed. Meer nog dan verleden jaar be schikt SEC dit seizoen over een uitge breid spelersassortiment, zodat de spe lers zich dit seizoen meer dan ooit waar zullen moeten maken om voor een plaats in het eerste elftal in aan merking te komen. En 'dat kan alleen maar gunstig werken. De wedstrijd tegen Zuidvogels had een weinig hoopvol begin. Woudenberg zag een te zochte terugspeelbal op doelman v. d. Tol afgestraft en even later moest de SEC-doelman opnieuw buigen. Van de Lugt, aanvankelijk als aanvalsspits opgesteld, maar later naar de rechts buitenplaats verhuisd, zorgde voor een 2-1 ruststand. Weliswaar kreeg SEC voor rust nog enkele goede kansen, maar de gelijkmaker bleef uit. Van Santen, na de rust vervangen door Brouwer, kwam nog alleen voor de Hui- zense doelman, maar hield aan deze kansrijke positie geen doelpunt ove~. Al vrij snel na de hervatting begon het er voor SEC wat somber uit te zien. Een dubieuze strafschop bezorgde de gaster, een 3-1 achterstand en nog voor er een kwartier gespeeld was, bedroeg de achterstand al drie doelpunten door een keihard afstandsschot, dat v. d. Tol te machtig was. Maar toen kwam SEC pas los. Men raakte een beetje op elkaar ingespeeld en het was vooral Struik die daarvan de resultaten liet zien. Met vier gave treffers zette hij de 4-1 achterstand om in een 5-4 voorsprong. In dc slotfase maakte Brouwer er tenslotte 6-4 van, \/i ki 1,/rrnCCTDAAT M VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 Na de wedstrijd verving trainer Van 't Klooster het welverdiende schouder klopje door de op nog hogere prijs ge stelde natte spons. met welke stand een goede wedstrijd eindigde. SEC speelde in deze wedstrijd met de volgende achterhoede: Van Remmerden (na rust vervangen door Rodermond), Woudenberg, Krijt en De Rooij. Op het middenveld opereerden Timmer en v. d. Burg naar ieders tevredenheid. $ngelse juwelier horloge» REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De vereniging „De Vriendschap" nam met 421 duiven deel aan een wed vlucht vanaf St. Dizier, afstand 403 km. De duiven werden gelost te 6.30 uur. De eerste duif arriveerde te 12.32.34 uur, de laatste prijsdulif te 13.39.10 uur. Uitslag: C. Vaessen 1 8 43 62 64 69. J. van Klooster 2 26. A. Grift 3 13 35 84. J. Kamerbeek 4 40 45 47 61 70 82 85. E. Veerman 5 27 48. J. Ruttenberg 6 12 31 37 49 67. S.K.B. 7 17 28 42 44 52 55 77 79. F. Groenestein 9 15 22 39 57. J. Rijksen 10 34 36 38. Altenaar- Reijerse 11 30 46 51 73. E. Daatselaar 14 16 19 24 50 65 68. H. Verkerk 18 71. W. van Breukelen 20 81. J. Wij- nands 21 23 53 59. B. Schimmel 25 29. R. Koster 32 72. J. Kruseman 33 54 58. W. Roest 41 66. H. Westerveld 56. D. de Zoete 60 74. E. Bokma 63. J. Pie penbroek 75 76. A. Hooijer 78. J. Huur- deman 80. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 562 duiven deel aan de wedvlucht vanaf St. Dizier. De eerste duif arriveerde te 12.35.15 uur en de laatste prijsduif te 14.07.30 u. Uitslag J. v. d Brakel 1 12 16 88 93 94. G. Rijksen 2 4 26 34 51 68 85 108. H. van Hengstum 3 36 57 58 72 81. H. Rauch 5 48 50 95 96. Sj. Blokland 6 62. O. Zimmermann 7 14 20. C. Kuijsten 8 13 19 47 54 75. A. van Riet 9 18 91. H. den Dekker 10 43 49. C. Dijkman 11 29 30 37 42 56 64 70 71 103 104. H. Gorissen 15 32 46 59 66 87. C. v d. Lugt 17. W. Grift 21. G. Visser 22 52 74 110. C. v. d. Hoek 23 25. H. Bosman 27. Th Wigtman 28 73. J. Croon 31 45 55 61. A. van Dijk 33 105. J. Ottens 35 92. P. Duijst 38 39. Jac. Wijnands 40 41 69. A de Bes 44. C. de Goede 53. E. de Goede 60 83 90 106. H. Woudstra 63 76 82. L. van Klooster 65 80 89 111. M. van de Wielen 67. R. Voskuilen 77 86 101. M. de Ruiter 78 97 112. C. v d. Veen 79 99 102. A. Smith 84. B. Roest 98 C. van Brummelen 100. J. van de Belt 107. W. de Bree 109. Er wordt voortdurend geklaagd over de forse stijging van dc ziekenfondspremie. In 1963 bedroeg de premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering 4.6 in 1965 was dat 5,4 en nu bedraagt de premie al 7,5 °/o. Deze cyfers verstrekte minister Roolvink kort geleden aan de Tweede Kamer en hij gaf toen uiting aan zyn ver ontrusting over deze ontwikkeling. Maar is de verontrusting van deze bewindsman wel zo rccel als ze op het eerste gezicht lykt In het bekende artsenblad „Medisch Contact" betoogt drs. P. Bran- des dat de bezorgdheid van de minister helemaal niet zo gegrond is. geknabbeld van de overige posten van het gezinsbudget. Men kan de verruimde welvaart voor slechtere doeleinden ge bruiken dan de zorg voor de eigen ge zondheid. Maar de vraag is in welke mate de stij ging der ziekenfondspremie in 1954 - 1968 beslag heeft gelegd op de welvaartsgroei bij de overige bestedingen. Ernstige ge volgen zou de premiestijging hebben ge had, indien daardoor de overige wel vaartsgroei sterk zou zijn aangetast. Drs. Brandes komt evenwel tot de be rekening dat ondanks de ziekenfonds premie-verhogingen 96 °/o van de wel vaartsverhoging, in geld gemeten, be schikbaar is gebleven voor andere be stedingscategorieën. Kortom, de zieken fondspremie heeft veel minder aan de toenemende welvaart geknabbeld dan men veelal beweerd. Uitbreiding dienstenpakket Dr.s Brandes meent dat door de stij ging van de premie ten onrechte de in druk wordt gewekt, dat voor een ge lijkblijvend pakket van diensten steeds meer moet worden betaald. Dat is on juist. De verzekerde ontvangst thans aanzienlijk meer dan vroeger. Van grote betekenis is de uitbreiding van de me dische consumptie (sinds 1964 een con sumptiestijging van 27,6 °/o per verzeker de), die ontstaat doordat binnen de be staande regelingen tengevolge van de medische ontwikkelingen meer hulp wordt geboden. Ook de verruiming van de bestaande regelingen inzake de ver strekkingen is een weg, waarlangs het totale aan de verzekerde verstrekte dien stenpakket toeneemt. De post ziekenhuisverpleging neemt een steeds grotere plaats in de algemene kostenstijging in. Vormde deze post in 1961 26,9 o van de totale kosten, in 1966 was dat reeds 35,3 °/o. Maar moeten we deze ontwikkeling per sé betreuren Het moderne ziekenhuis geeft een uitsteken de behandeling, waarbij gebruik wordt gemaakt van de nieuwste vindingen op medisch gebied. Die moeten betaald wor den, maar wie zou durven beweren dat we uitgerekend op de kosten voor onze volksgezondheid moeten bezuinigen Kortom, de stijging van de ziekenfonds premie heeft veel minder aan de wel vaartstoeneming geknabbeld als door gaans wordt gesuggereerd en in de tweede plaats worden de hogere premies aangewend om alle zieken een zo goed mogelijke behandeling te geven. En daar moeten we toch eigenlijk erg blij mee zijn. Het eerste elftal van Hees zal het ko mende seizoen voor de eerste maal in zijn bestaan gaan uitkomen in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal, af deling Utrecht. Trainer J. G. A. Batenburg geeft zijn elf, die zich twee seizoenen terug maar ternauwernood in de tweede klasse wisten te handhaven, maar het afgelo pen seizoen door een indrukwekkende eindsprint kampioen werden, ook in de eerste klasse een goede kans. Hij stelt daarbij echter als voorwaarde, dat de geest en het enthousiasme tenminste het peU van het vorig seizoen halen. Als grootste concurrent ziet de heer Batenburg Renswoude, voor Hees overigens geen onbekende tegenstander. Een tweede tegenstander zal Hees in de loop van deze maand nog tijdens een vriendschappelijke ontmoeting le ren kennen, namelijk Eemnes, waar tegen trouwens ieder jaar een vriend schappelijke wedstrijd wordt gespeeld. Wanneer deze ontmoeting zal plaats vinden, is nog niet bekend, maar in ieder geval op een doordeweekse avond. Als voorbereiding op de komende com petitie zal Hees ook nog tegen de Utrechtse KNVB-club UW spelen, waarschijnlijk op een woensdagavond. Op 23 augustus, een week voordat voor de zaterdagclubs de competitie begint, neemt Hees deel aan het Radiostad- tournooi in Hilversum. De Soestenaren zullen daar met twee elftallen vertegen woordigd zijn om te proberen, evenveel succes te behalen als verleden jaar. Drs. Brandes vindt dat alle bezwaren wel wat eenzijdig op de kostenstijgingen vallen. Er bestaat een samenhang tus sen de kostenstijging en de spectaculaire groei in het medisch kunnen, toegan kelijk voor de gehele bevolking. Het is verheugend dat voor steeds meer pa tiënten moderne, goed geoutilleerde zie kenhuizen klaar staan, waar zij de no dige hulp ontvangen. De research vindt steeds vernuftiger, maar dan ook kostbare instrumenten en medicamenten. Aan de eisen, welke de medische verzorging van het groeiend aantal bejaarden stelt, kan steeds be ter worden voldaan. Tegenover de stij gende kosten staan dus buitengewoon belangrijke baten. Minder bekend is ech ter dat deze baten verkregen zijn tegen een lagere stijging van de kosten dan veelal wordt aangenomen. Minister Roolvink kan nu wel wat goo chelen met cijfers en zo aantonen dat de ziekenfondspremie in korte tijd aan zienlijk is verhoogd, maar het gevaar van zulke cijferreeksen is dat zij een eigen leven gaan leiden, los van het vele dat men moet weten om de gegevens naar waarde te kunnen schatten. Welvaartsgroei De ziekenfondspremie is in de periode van 1954 tot 1968, waarin de reële wel vaart der werknemers met circa 70 is toegenomen, gestegen van 4 tot 7,2 Een belangrijker hoger percentage wordt dus thans geheven van een loon, dat zelf al reëel met 70 is gestegen. Het ge volg is dat een deel van de welvaarts vermeerdering wordt gebruikt om deze premiestijging te financieren. De ge zondheidszorg heeft als het ware iets af- Van het tweede elftal is in vergelijking met het vorig seizoen niet veel meer over. De voornaamste oorzaak hiervan is. dat verschillende spelers naar het zaterdagvoetbal zijn overgegaan: Pure- veen (die niettemin een halve wedstrijd voor het tweede zondagelftal meespeel de), Brugman, Rijnders, Van Berkel, Niewaal. Ondanks het feit, dat het elftal met verschillende junioren moest worden aangevuld, bleek de kwaliteit van vet elftal niet veel onder de verhuizing van diverse spelers te hebben, geleden. Vooral de defensie maakte in Huizen een goede indruk. Een vooral voor rust beter spelend SEC nam door Brouwer (na de rust naar het eerste elftal ver huisd) een 1-0 voorsprong. Met deze stand ging ook de rust in. Van Kooij zorgde in de tweede helft voor een tweede SEC-treffer. waarna de gasten het wel een beetje geloofden. Doelman Van Hattum. die een goede wedstrijd speelde, hoefde overigens maar éénmaal te capituleren, zodat de winst met 2-1 naar SEC ging. Zondag begint voor SEC het nederlaag- toernooi. Aan de Bosstraat wordt met een begonnen tegen bekerhouder SLTO uit Amsterdam, dat vorig jaar SEC een gevoelige 5-0 nederlaag toebracht. SEC 2 speelt zondag tegen SLTO 2 Beide wedstrijden beginnen om half drie. STEENH0FF5TR 53 TEL 2812 SOEST Tenslotte staan voor het eerste en tweede elftal ook nog een oefenwed strijd tegen het Dolderse DOSC 1 en 2 op het programma. Deze wedstrijden zouden aanvankelijk al afgelopen za terdag zijn gespeeld, maar door de warmte en het aantal afschrijvingen wegens vakantie heeft men de ontmoe tingen naar een latere datum in deze maand verschoven. Trainer Batenburg verwacht, dat zijn elftal bij de aanvang van de competitie vrij ingrijpend zal zijn gewijzigd ten opzichte van het elftal, dat vorig sei zoen kampioen werd. Hees heeft er vier nieuwe spelers bij- gekregen maar binnenkort hoopt men nog de beschikking te krijgen over vier of vijf andere spelers, die één of meer seizoenen (voetbal)rust hebben genoten. Met het noemen van kandidaten voor het eerste elftal wilde de heer Baten burg nog even wachten. Hees komt ook dit seizoen weer uit met vier seniorenelftallen, alsmede een junioren- en een adspirantenelftal. Het aantal pupillenelftallen wordt echter uitgebreid tot vier a vijf. Met de voort gang van de woningbouw in het Soes- terveen neemt ook de aanmelding van nieuwe jeugdleden bij Hees sterk toe. De accomodatie is echter nauwelijks toereikend om een grote groei te kun nen opvangen, ook al heeft Hees er dan nu een tweede veld bij. Wanneer de omstandigheden meezitten en het nieu we veld nog een flink buitje regen krijgt, is het niet uitgesloten, dat het al in september door de allerjongste voetballers kan worden bespeeld. De senioren zullen echter zeker tot vol gend jaar geduld moeten hebben. Ook de kleedaccomodatie. die door de leden zelf onder handen is genomen, nadert zijn voltooiing. De oude, houten, bouwvallige kleedkamers zijn afgebro ken en vervangen door een in steen opgetrokken complexje. Al eerder heeft Hees in eigen beheer de kantine geheel opnieuw gebouwd. De gemeenteraad van Soest komt in openbare zitting byeen op woensdag 20 augustus a.s„ 's avonds te 19.30 uur. in de zaal van dc brandweerkazerne, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 11 juni 1969 van het be stuur van de V.V.D., afdeling Soest, inzake de weg over de Eng met voor stel te antwoorden conform de ter in zage liggende concept-brief en een voor stel van de raadsfracties van de Partij van de Arbeid, Katholieke Volkspartij, Protestants-Christelijke partijen en Bin ding Rechts om wijziging te brengen in genoemde concept-brief. b. Brief d.d. 18 juni 1969 van de Win keliersvereniging „Soest", inzake de weg over de Eng met voorstel te antwoor den conform de ter inzage liggende concept-brief. c.Brief d.d. 25 juli 1969 van de heer L. J. Marx, Prins Hendriklaan 76 te Soest, inzake de slechte aansluiting van de inrit voor zijn perceel op het weg dek, met voorstel deze brief ter afdoe ning in handen te stellen van burge meester en wethouders. d. Brieven resp. van R. W. v. a. Bree- mer en het Comité van toezicht Manage Buys, d.d. 22 juli 1969. inzake de af braak van de als manage in gebruik zijnde landbouwschuur. met voorstel deze ter afdoening in handen te stellen van burgemeester en wethouders. 2. Voorstel tot het aangaan van een geldlening tot een bedrag van ƒ1.900.000,—. Rente 7 5/8. Koers 99 3/8. 3. Voorstel tot het beschikbarr stellen van een krediet voor het verbeteren van de Koninginnelaan. Gevraagd krediet ƒ456.000. 4. Voorstel tot aankoop van een kunst werk. Plan tot plaatsing op de hoek van de Dalweg en de Albert Cuyplaan. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van nieuwe galerijhekken bij de 240 woningen op de Eng. Hiervoor wordt een krediet gevraagd van 24.000,—. 6. Voorstel tot wijziging van de bouw verordening van de gemeente Soest. 7. Voorstel tot verlenen van medewer king als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan a. het bestuur van de vereniging tot opvoeding en verpleging van geestes zwakke kinderen te Amersfoort voor dc stichting van een school voor debiele en imbeciele kinderen aan de Helling- weg. b. het bestuur van de vereniging „Dc school met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van handenarbeidmate- riaal ten behoeve van de Da Costa- school voor g.l.o. c. Het bestuur van de stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van han- denarbeidmateriaal ten behoeve van de St. Ludgerusschool voor g.l.o. d. het Chr. Schoolbestuur Soest voor diverse aanschaffingen ten behoeve van de Minister de Visserschool voor g.l.o. te Soest-Zuid. e. het bestuur van de vereniging voor Christelijk onderwijs te Soesterberg voor het aanschaffen van een nieuwe methode voor milieu-onderwijs ten be hoeve van de Chr. school voor g.l.o. te Soesterberg. 8. Voorstel tot vaststelling van een re geling voor het aangaan van arbeids overeenkomsten 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van centrale gasverwarmingsinstallaties in gemeentewoningen. Kosten ƒ24.800,—. 10 Voorstel tot het verlenen van een voorkeursrecht van koop van een per ceel industrieterrein aan de Stichting Smecoma te Baarn. 11. Voorstel tot voorlopige vaststelling van a. de uitgaven van het openbaar kleu teronderwijs over het jaar 1968 b. de uitgaven van het openbaar lager onderwijs over 1968 en het openbaar uitgebreid lager onderwijs gedurende het zesjarig tijdvak 1963 tot en met 1968. 12. Voorstel inzake aanpassing van de jaarwedderegeling voor de wethouders. 13. Voorstel tot wijziging van de bezol digingsverordening. 14. Voorstel tot wijziging van de legef- verordening. 15. Voorstel tot het nemen van eefl besluit inzake het door de heer De Groot ingestelde beroep tegen de wei gering van een door hem gevraagde bouwvergunning. 16. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling woonwage®» centrum. 17. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen nabij de Wieksloterweg ven J. van Schie met vaststelling van de besbetreffende begrotingswijziging. 18. Voorstel tot het weigeren der ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een autospuitinrichting aan de Korte Brinkweg no. 1, 19. Voorstel tot het benoemen van leden in het bestuur van de „Regionale Mu ziekschool Amersfoort". 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrenger) van een nieuw hekwerk bij de o.Ls. tc Soesterberg. Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn

Soester Courant | 1969 | | pagina 5