rond de riks mm li □3 Garage Stam *0S E G SETTEN Leden van Hees bouwden nieuw kleedlokaal Uw Recorder staat klaar bij ,Je Gouden Snaar" Zondag start van UDC Zilveren Ploegtoernooi vir*r,iur,l GRATIS TRAINEN IN DE NIEUWE SPORTHAL VVZ REKENT OP BETER SEIZOEN Ton Beuken S.V.V. Volleybal Gaat u trouwen [iiüchifragsn over alle verzekeringen J. L. M. van Hal-Zonderop Voor uw progressieve TROS wint eigen „wild" voetbaltoernooi Morgen Piet Schrijvers- toernooi van SEC s^cltcctnafzer Rowankampen VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1969 De voetbalvereniging Hees heeft on langs een goed geslaagde loterij gehou den met als hoofdprijs een nieuwe Volkswagen. De baten van deze loterij waren bestemd voor de bouw van een nieuw kleedlokaal, omdat de huidige kleedgelegenheid (hout) niet meer aan de eisen voldeed. Ongeveer zes weken geleden begon men met allemaal eigen krachten met de afbraak van de oude kleedgelegenheid. Het bestuur van Hees, dat thans de beschikking heeft over een hoofdter rein, een nieuw aangelegd bijterrein en een oefenveld, dacht verder en op de plaats van het houten gebouw is nu reeds een geheel van steen opge trokken gebouw verrezen, waarvoor de mannen van Hees een woord van dank toekomt. De nieuwe kleedgelegenheid met daar naast een ruime kantine, zal op 10 mei 1970 officieel in gebruik genomen worden bij het twintigjarig bestaan van de vereniging, daar voor die tijd niet alles in orde kan komen en het bij veld niet in gebruik kan worden ge nomen. De indeling van de nieuwe kleedge legenheid is alsvolgt: Bij de ingang bevinden zich twee kleedkamers voor HORLOGES JUWELIER HORLOGER xt\SOESTD'JK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Zondag a.s. gaat het jaarlijkse neder- laagtournooi van BDC om de zilveren ploeg van start. De eerste wedstrijd wordt gespeeld tegen het Hilversumse Donar, dat het afgelopen seizoen is ge degradeerd naar de vierde klasse van de KNVB. Van elke vereniging zullen drie elf tallen aan het tournooi deelnemen. De club, die met zijn eerste drie elftallen de hoogste score aan de ontmoetingen met BDC 1, 2 en 3 overhoudt, wint de zilveren ploeg, een door de heer Van Hengstum beschikbaar gestelde wissel beker. De trofee werd verleden jaar gewonnen door het Amersfoortse Ams- vorde, maar deze vereniging zal dit jaar de prijs niet kunnen verdedigen. Men heeft om verschillende redenen van deelneming moeten afzien. De wedstrijden tegen Donar beginnen zondag om half twaalf. Woensdag a.s. spelen de eerste drie elftallen van BDC hun volgende nederlaagwedstrijden te gen KV VA uit Amersfoort. Deze wed strijden beginnen om kwart voor zeven. De derde wedstrijd staat voor zater dag 23 augustus op het programma. Om half vier wordt dan tegen Mij drecht gespeeld. Woensdag 27 augustus komt het Amersfoortse APWC (vierde klasse) met drie elftallen op bezoek. Dit jaar wordt voor de derde maal om de nieuwe Zilveren Ploeg gespeeld. BDC hoopt in deze ontmoetingen wat talentvolle jeugd (voornamelijk eigen kweek) te proberen. Als voorbereiding op de komende com petitie heeft BDC reeds een paar vriendschappelijke wedstrijden gespeeld, maar de elftallen waren te onvolledig om er enige betekenis aan te hechten. Overigens zal BDC het komende sei zoen voor wat betreft het eerste elftal uit de reserves moeten putten. Mannen als Smink, Beijer en v. d. Lugt zal men node missen bij de club, die op de drempel van de bondsvoetbal staat. Het komende seizoen zal BDC ook één elftal minder dan verleden jaar in het veld brengen. Voor de competitie 1969-70 heeft men negen seniorenelftallen ingeschreven. Komende zondag nemen het vierde, vijfde en zesde elftal deel aan een tournooi van Roda '46 in Hamersveld. BDC moet op 31 augustus haar eerste competitiewedstrijd spelen tegen WZA uit Amersfoort. Goede kunstnijverheid hoeft niet duur te zijn. Op de nieuwe kunstnijverheid- afdeling van Ton Beuken, vindt u duizend en één leuke dingen. Modern, kleurig, fijn van vorm. Voor uzelf, of als surprise voor een ander. Zo rond de riks kunt u al kiezen. Bij Ton Beuken, Gallenkampelsweg 2, of Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (bij het busstation) de scheidsrechters. Tussen deze kleed kamers bevindt zich een garderobe voor bezoekers van de kantine en daarin is tevens de geluidsinstallatie ondergebracht, die vanuit de kantine bereikbaar is. In het z.g. portaal zijn twee toiletten aangebracht, één voor de scheidsrech ters en één voor de bezoekers van de kantine. Voor de spelers zijn acht kleedkamers ingericht. Er zijn vier toiletten en twee grote waslokalen met ieder vijf dou ches en zes kranen. De afmeting van de gehele kleedgele genheid is 17 Vs x 9 meter en de af meting van de kantine bedraagt 12Va x 9 meter, zodat Hees tijdens de a.s. competitie de bezoekers op waardige wijze kan ontvangen. Eigen mensen zorgden voor de afwer king, zoals wastafels, douches, electrici- teit enz Wanneer op 30 augustus a.s. de eerste bezoekers bij Hees komen, zullen ze zien, dat ook een zaterdagmiddagver eniging veel tot stand kan brengen. De voetbalvereniging Hees hield voor haar leden de jaarlijkse viswedstrijd in de plas „De Wijde Blik" te Korten- hoef. 's Nachts om 3.30 uur was de afmars en toen waren vierendertig leden present. Er werd tot 9.30 uur gevist, onder fraaie weersomsandigheden. De gevangen vis werd niet gemeten maar wogen, zodat een zuivere rangschik king kon worden verkregen. De vijf hoofdprijswinnaars waren: 1. T. Veldhuizen, 2900 gram. 2. H de Bree, ff*" V - v- 2800 gram. 3. J. de Bree, 2100 gram. 4. K. Wiss, 1900 gram. 5. H. Kamp horst, 1600 gram. De grote wisselbeker, die vorig jaar werd gewonnen door de voorzitter van Hees, de heer G. Th. Kok, kwam nu in het bezit van de heer T. Veldhuizen, die ook in 1967 winnaar was. De heer Kok kreeg nu een troostprijs, omdat hij niet één visje op het droge wist te brengen. G. Th. Kok, voorzitter van een groeien de sportvereniging, architect, oprichter, uitvoerder en opperman j Dinsdagsavonds in de maand augustus van 18.30 - 19.30 uur van 18.30 - 19.30 uur van 19.30 - 21.00 uur van 19.30 - 21.00 uur SVV VERWACHT U - LOOP EENS BINNEN! De Soester Volleybal Vereniging, die in mei haar vijftienjarig bestaan vier de, is dinsdag j.1. gestart met een seizoen, dat zich sterk van het vorige seizoen zal onderscheiden. Door op dinsdagavond de sporthal in te huren is zij namelijk in staat de training te centraliseren, zodat niet meer op verschillende avonden en in verschillende zalen getraind behoeft te worden. Zowel de meisjes als de jon gens, de dames als de heren, alsmede de senior-groepen trainen voortaan op dinsdagavond in de ueuwe sporthal aan de Beukenlaan. Ook de competitie heeft door de aan wezigheid van de sporthal een ingrij pende wijziging ondergaan. Niet alleen zullen de hogere teams voortaan hun thuiswedstrijden in Soest kunnen spe len, maar door splitsing van de lagere klassen in rayons Amersfoort en Soest, zullen de tot het rayon Soest behoren de verenigingen zowel de uit- als de thuiswedstrijden in sporthal Beukendal gaan spelen. Nieuw is ook dat het tenue van de vereniging m.i.v. het nieuwe seizoen volkomen gewijzigd zal worden al blij ven uiteraard de rood-witte kleuren on veranderd. Om dit op korte termijn te verwezenlijken heeft het bestuur voor de leden een aantrekkelijke regeling in het leven geroepen. Voor de competitie 1969-'70 heeft het bestuur niet minder dan twaalf teams ingeschreven en we' vijf dames-, vijf heren- en twee jongensteams. De rood witte kleuren zullen dan ook vrijwel in alle klassen van de afdelingscompe titie vertegenwoordigd zijn, terwijl het eerste damesteam van de vereniging de naam van de vereniging in de lande lijke competitie hoog houdt. De verwachting ls gerechtvaardigd, dat bovenstaande veranderingen dc vereni ging ten goede zullen komen en dat zij voor de vereniging - die momenteel ruim honderd en vijftig leden telt - een tijdperk van nieuwe groei en bloei zullen inluiden. Om de toetreding tot de vereniging te stimuleren stelt de vereniging momen teel een ieder die dit wenst in de ge legenheid een maand gratis te trainen. Na afloop van deze termijn krijgt men gelegenheid om lid van de vereniging te worden danwel indien de kennisma king met de volleybalsport of de ver eniging niet bevallen is met de trai ning te stoppen. Inlichtingen over deze training of de vereniging zelf worden op de trainings avonden verstrekt dan wel door de heer B. W. Kolthof, Sophialaan 8, te lefoon 5882. VVZ zal het komende seizoen opnieuw met zes seniorenelftallen en tien jeugd- elftallen (1 junioren-, vijf adspiranten- en vier pupillenelftallen) in de compe titie uitkomen. VVZ heeft voor wat betreft de senioren een zeer slecht seizoen achter de rug. Het eerste wist zich pas door het winnen van een be slissingswedstrijd te handhaven, terwijl het tweede er ook weinig van terecht bracht. Ook de andere elftallen deden het heel bescheiden. Voorzitter H. Duit verwacht, dat VVZ het 't komende seizoen wat beter zal doen. Men heeft er dertien nieuwe spe lers bijgekregen, waarvan er verschei dene voor een plaats in het eerste elf tal in aanmerking komen. Omtrent de samenstelling van het eerste elftal of de selectiegroep kon hij echter nog geen mededelingen doen. Daartoe zul len eerst een paar tournooien moeten worden afgewacht. Zaterdag gaat VVZ met twee elftallen naar het ADE-tournooi in Weesp om er voor de derde maal insuccessde te proberen, de wisselbeker te winnen. Een derde elftal gaat morgen naar een Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 tournooi van Sova in Amersfoort. Bei de tournooien beginnen om tien uur. Om kwart over negen vertrekken de spelers van het VVZ-terrein aan de F. Huycklaan. De week daarop (zaterdag 23 augustus) speelt het eerste elftal tegen Midreth uit Mijdrecht, terwijl een tweede elftal zal deelnemen aan de tweede ronde van het Sova-tournooi. De week daarop begint voor het eerste elftal de com petitie weer. Voor de lagere elftallen zullen vriendschappelijke wedstrijden worden georganiseerd tegen het Hil versumse Hoogerheide. Komende week wordt ook de training weer hervat; dinsdag voor de senioren, woensdagmiddag onder leiding van de heer J. Brouwer voor de pupillen en donderdagavond (7 uur) voor de ove rige jeugd. VVZ heeft ook een nieuwe trainer ge kregen. Het is de heer Bijlard, laatste lijk als hulptrainer werkzaam bij Donar. De heer Bijlard heeft onder meer ook het Baarnse TOV getraind. In vroeger jaren was hij een bekend voetballer in 't Gooi. De heer Cor van Es heeft wegens zijn drukke werkzaamheden zijn functie van coach bij VVZ moeten neer leggen. Omtrent een nieuwe coach worden nog besprekingen gevoerd. Op maandag 25 augustus wordt in de kantine de jaarvergadering gehouden. Secretaris v. d. Broek, die een zeer lange staat van dienst heeft, zal op medisch advies zijn functie neer moe ten leggen. Tijdens de jaarvergadering hoopt men een nieuwe candidaat te kunnen voorstellen. Het ligt in de be doeling om de secretariswerkzaamheden te splitsen. Naast de secretaris zal er ook een speciale wedstrijdsecretaris moeten komen. Evenals vorig jaar werd ook dit jaar op de speelweide op de Eng, het in goede banen geleide wild-voetbaltournooi van de Tros gehouden. Daartoe streden vier teams, de F.C. de Eng uit Soest, St. Angela uit Bergen op Zoom, Sagilarius uit Amersfoort en de organiserende ver eniging om de grote Tros-wisselbeker, die vorig jaar werd gewonnen door de F.C. de Eng. Voor het Tros-team betekent het be halen van de eerste plaats in dit onder de vlag van de Televise Rario Omroep Stichting gehouden tournooi, een hoog tepunt van een enerverend jaar. Bekendheid kregen de Trossers vooral door hun op de televise uitgezonden mini-voetbalwedstrijd tegen Benfica, toen het zijn intrek had genomen op „De Berg" in Wageningen en het de velden van de voetbalvereniging van die naam Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - lel. 02155-2850 Morgen wordt op de SEC-terreinen aan de Bosstraat het Piet Schrijverstournooi voor junioren A elftallen georganiseerd. SEC zal op dit tournooi dc beker moe ten verdedigen tegen de ploegen van Baarn, Celeritudo uit Utrecht, Patria uit Zeist en Quick uit Amersfoort. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: 13 uur SEC-Baarn; 13.30 u. Quick-Patria; 14 uur Celeritudo-SEC; 14.30 uur Baarn—Quick; 15 uur Patria- Celeritudo; 15.30 uur SEC-Quick; 16 uur Baarn-Celeritudo16.30 uur Pa- tria-SEC; 17 uur Quick-Celeritudo en 17.30 uur Patria-Baarn. De prijsuitrei king zal rond zes uur plaats vinden. Zondag speelt SEC zijn eerste neder laagwedstrijd tegen bekerhouder SLTO uit Amsterdam. SEC zal zondag ver schillende spelers moeten missen. We gens vakantie zullen M. v. d. Lugt, Verhoeven en Brouwer ontbreken. Doel man Van de Tol heeft zijn plaats moe ten afstaan aan de van BDC gekomen keeper Smink, die tot dusverre wegens vakantie zijn kapaciteiten bij SEC nog niet heeft kunnen tonen. Datzelfde geldt voor Beijer, die in de voorhoede is opgenomen. Het elftal ziet er als volgt uit: doel Smink; achter De Rooy, Krijt, Rodermond en Van Rem merden; midden v. d. Burg en Wouden berg; voor Beijer, Aalberse, Struik en Vervloet. Reserve is Jasperse. De wed strijd begint om half drie. Voor verschillende andere elftallen staan vriendschappelijke wedstrijden op het programma. SEC 2 speelt tegen SLTO 2, en wel met het volgende elftal: doel Van de Tol; achter Huizinga, Jeb- bing, R. Dorrestein en Hoed; midden Luschen en Pureveen; voor Lenarduzzi, Veenendaal, W. Dorrestein en A. Brou wer. Reserves zijn Cazander en doelman Van Essen. Het derde elftal speelt zondag om twaalf uur een uitwedstrijd tegen Hoog land 2. SEC wordt vertegenwoordigd door: doel Van Hattum; achter Potho ven, Ruttenberg, Abbel en Verweij; midden v. d. Broek en G. Roest; voor Luschen, D. v. d. Broek, Schalkwijk en Van Breukelen. SEC 4 speelt gelijktijdig tegen Hoog land 3 en wel met de volgende elf: doel v. d. Vaart: achter Scheurwater, G. Wildenburg, Heinen en C. Wilden burg, midden Van 't Klooster en v. d. Linden; voor Veldhuizen, Tuenter, Mei- dam, Lam en Wijnands. Vier pupillenelftallen van SEC nemen morgen deel aan een polio-tournooi in Baarn. Vanaf maandag wordt voor de jeugd ook de training weer hervat. De pupil len woensdagmiddag vanaf twee uur, onder leiding van de heren Dorrestei» en Verweij, de selectie van de pupillen donderdagavond vanaf half zeven, on der leiding van M. v. d. Lugt, de junio ren woensdagavond vanaf zeven uur onder leiding van trainer C. van 't Klooster, de adspiranten maandagavond vanaf zeven uur onder leiding van de heren Dorrestein en Scheurwater en de selectie op dinsdag- en donderdagavond vanaf half zeven onder leiding van de heer Van Zoghei PHILIPS SPECIAALZAAK gebruikte, tijdens hun voorbereidingen op de strijd tegen Ajax. De finale van het tournooi 1969 ging tussen het team uit Bergen op Zoom en 't team van de Tros, waarbij de Tros als overwinnaar uit de bus kwam. Ook ditmaal werden de bekers uitgereikt dor de heer Van Vonderen, in zijn func tie van hoofd afdeling Publiciteit. Nu was een extra beker aanwezig die de eerste prijs-winnaar in ontvangst mocht nemen naast de wisselbeker. De trainer van het Bergen op Zoomse team dankte de organiserende vereni ging en hoopte dat er gelegenheid zou komen om revanche te nemen voor de geleden nederlaag Hij liet zijn dank vergezeld gaan van een ingelijste teke ning van één der monumentale gebouwen die men in Bergen op Zoom zo veel aantreft. MM- _jg. iPi' Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Rowanafdeling rir. 9 heeft het de laat ste weken weer druk gehad met ver schillende aktiviteiten. De Rowans van de Don Boscogroep hebben als bran cardder gefungeerd op een ziekenkamp dat door de Zonnebloem georganiseerd was. Samen met deze langdurig zieken hebben de jongens van een aktiviteit- volle week genoten, met be2:oeken o.a. aan de dierentuin, de kazerne, een dag je winkelen en ontvangst bij een hotel. De avonden stonden in het teken van de gezelligheid met spel, eigen caba ret e.d. Onderkomen en verzorging von den de zieken bij de zusters van het klooster van O.L. Vrouw ter Eem, waar de keuken eveneens het nodige te verwerken kreeg omdat vele gas ten op dieet leven. Ongetwijfeld ziet de Zonnebloem de rowans volgend jaar weer terug als brancardier voor dit vermoeiende doch uiterst dangbare werk. Het zomerkamp van de rowans zelf werd in België gehouden. Per fiets werd de weg naar St. Joris-Weert af gelegd, een afstand van ruim tweehon derd kilometer. De reis werd voor over nachtingen onderbroken in Tilburg en Tongerlo. In deze laatste plaats werd gekampeerd bij de abdij van dc Nor bertijnen, bekend als centrum van or ganisatie van de Oostpriesterhulp. Via Aarschot en Leuven kwam men aan op het buitencentrum van de Vlaamse verkenners, „De Kluis" genaamd. Dit terrein vormde de basis waaruit al le tochten werden ondernomen. Deze voerden de jongens naar de Belgische hoofdstad met o.a. het museum voor moderne kunst en een tentoonstelling over industriële vormgeving; Leuven met zijn raadhuis. Grote Kerk en het beroemde Begijnhof, en Tervuren met het uitermate boeiende Afrikamuseum Meerdere fietstochten in dit heuvel achtige gebied leverden verschillende landschappelijke verrassingen op zoals b.v. het grote kastelcncomplex te Rixe- nart. Ook de wandelaars onder de ro wans kwamen aan hun trekken want een uitgestrekt bos lag in aansluiting op het kampterrein. Een gebied met sterke hoogteverschillen, dichte loof bossen met veel wild, oude ommuringen en zelfs restanten van heirwegen die door de Romeinen daar zijn aangelegd. De rowans kunnen op een boeiende zomerexpeditie terugzien, gehouden in een interessant gebied.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7