\m Sv&h. At MIA4- Aabt* vh- At d kantie ST I-Zuid VG ST Voskuilen IRHORST, 17 sept. .erg etlessen T ïaresse eptember. VAN AMERONGEN Burgerlijke stand Unieke harmonie tussen historisch en modern in nieuwe Petrus en Pauluskerk Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Uit liet politiedossier SOESTERBERG Padvinders nieuws Soesterberg in finale Vliegtuigtournooi N.C.V.B. opent winterprogramma KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ WEBENB0UW N.V. BOEKHOUDER Krabbels van Knefis enmakerij van rgedragen aan voor het ver ken en beveelt n. maakt onder schoenmakerij per 1 augustus hoopt hij aan en als oud ge- r 54 ;t-Zuid) fAF 6 JAAR ingen ,s., van 14-15 (achterom). litslultend tele- 12.30 tot 1 uur. 1TTEN - tuinhek tas en draad - stokken enz. ►KO VAN DRIE, amseweg 139, ort, telefoon 7031. VAN WEI=DESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 DINSDAG 26 AtlGllSTÜS 1969 D.A. DROGISTERIJ PARFUMERIE Soesterbergsestraat 55 Telefoon 2639 GEBOREN: Sandra Christina. dochter van M. Los en M. L. Engel. Van Len- neplaan 47. Madeleine Mercédes, d. van J. VV. M. Bolsius en R. P. M. Geul- jans, Acacialaan 9. Tamara, dochter van J. E. van Bruggen, wonende te Utrecht en E. Kaspers, Chr. Huygens- laan 40, Soesterberg. Erica Josina, dochter van J. C. Heycoop en C. A. M. Trommelen, Veenbestraat 464. Eric Alexander, zoon van D. R. de Haan en E. M. Griffioen, Ossendamweg 14. André Ywo, zoon van D. de Groot en S. Drent, Veenbestraat 522. Martina, dochter van J. J. Ryfkogel en M. Swa- gers, Amersfoortsestraat 76b, Soester berg. Robin, zoon van G. J. van Brummelen en C. Gerth, Soesterberg sestraat 184. Juan Carlos, zoon van J. Sanchez Baena en F. van Ginkel, Vachtegaalweg 18. Petra, dochter van H. K. R. Grift en J. M. de Jong, Sint Theresiastraat 24. Liesbeth, dochter van J. H. Feuth en A. F. M. Paulich, Heuvel weg 33. Machteld Marie, dochter van W. H. Pijnenburg en F. A. M. Verschueren. Vosseveldlaan 22. Edwin, zoon van R. Jansen en M. D. G. Venhuizen, Korte Hartweg 5. Jan Dirk Marinus, zoon van J. C. Westen - eng en E. B. P. van Schaik. Waldeck Pyrmontlaan 13. Simone, dochter van H. A. Vonhof en A. Bosch, Steenhoff- straat 67. Wendy, dochter van W. Visser en T. A. van der Kraan, Post weg 80, Soesterberg. Raimond Adri- aan, zoon van G. A. van Ek en J. Timmerman, Prof. Lorentzlaan 71, Soes terberg. ONDERTROUWD Robert Christiaan Schouten, Vredehofstraat 17 en Johan na Evetta Maria Linneman, Haarlem merstraat 105, Amsterdam. Jakob Jacobus Koert Tulleners, Amsteldijk 45 hs., Amsterdam en Marian Alberdine Alide Hoogervorst, Waldeck Pyrmont laan 35. Leo van Amerongen, Plei- neslaan 58, Zeist en Henriëtte Ooster beek, Nieuweweg 101. Adriaan Da niël Dirkzwager, Loderlaan 75 Utrecht en Vera Cornelia Triny Ypma. Park Vredenhof 5. Frans Martinus Pels, Van Lijndenlaan 10 en Annie Saladin, Van Lijndenlaan 10. Petrus van Remmerden, Dahliastraat 23, Baarn en Geertruida Maria van Sloten, Verleng de Talmalaan 21. Marinus Johannes Jacobus Werkhoven, Ferd. Huycklaan 9 en Johanna Gijsbertha Hendrika de Bruin, Nieuwstraat 13. Teunis Evers, Noorderstraat 43, Baarn en Klaasje de Wilde, Eigendomweg 112. Rudolf Stomp, Schoutenkampweg 36 en Jen- tine Henriëtte Hamming, Braamweg 75. GEHUWDConelis Leendert Nout, Oranje Nassaustraat 12, Geldermalsen en Cornelia Hilbrands, Julianalaan 82. Johannes Wilhelmus van Schalm, Troel- strastraat 65 en Hendrika Willemijntje Maria Carolina Abbenhuis, Rubenslaan 11. Johannes Evers, Veldheimweg 8, Baarn en Gerarda Johanna Petronella Maria van den Deyssel, Van de Velde- plantsoen 21. OVERLEDENCornelis Johannes van Leeuwen, 80 jaar. weduwnaar van M. C. Stellaard, Den Blieklaan 43. Hendrika Catharina Veldhuizen, 95 jaar, weduwe van P. Brouwer, Kerkpad Z.Z. 95. Anna Frederika van Wijngaarden, 93 jaar, ongehuwd, Emmalaan 18. Jan Aart Izaak Lübeck, 3 jaar, Chr. Huy- genslaan 59, Soesterberg. Geert Glaasker, 62 jaar, gehuwd met M. K. Verheijden. Korte Brinkweg 55. Pe trus Franciscus de Ruiter, 32 jaar, aan nemer, gehuwd met C. L. P. van Wil gen, Van Goyenlaan 196. Catharina Maria Elisabeth Siestrop, 91 jaar, wedu we van S. Rozema. Aagje Dekenlaan 10. Willemijntje Kuiper, 68 jaar, ge huwd met G. M. Kootf, Stadhouders laan 70. De nieuwe Petrus en Pauluskerk is thans zover gereed, dat hij komende za terdagavond kan worden ingezegend. Dat zal gebeuren door kardinaal Al- frink. De nieuwe kerk is een bijna uniek voorbeeld van hetgeen door een goede harmonisatie tussen historisch en mo dern tot sta.-d is te brengen. Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 In de dagkapel heeft de ciborie van pastoor Steenhoff een vaste plaats ge vonden in een fraaie vitrine. De Utrechtse architect ir. J. L. Volders, die naast bouwkundige capaciteiten ook over de nodige artistieke kwaliteiten blijkt te beschikken, heeft van de nieu we kerk iets heel bijzonders gemaakt, ofschoon zijn opdracht verre van een voudig was. Monumentenzorg verlangde nu eenmaal, dat de oude waterstaatskerktoren zou blijven staan, zodat het moderne schip aan de uit 1852 daterende toren moest worden aangepast of althans er een harmonisch geheel mee diende te vor men. Bovendien heeft de architect een zeer kundig en vooral ook kunstzinnig gebruik gemaakt van oude ornamenten, clie de moderne kerk een zeer bijzon dere sfeer geven met behoud van hun functie. Evenals bijna alle befaamde grote ka thedralen is ook de Petrus en Paulus kerk meerdere malen gebouwd en her bouwd. De kerk, die nu gereed is ge komen, heeft op dezelfde plaats ten minste twee voorgangers gehad het bekende klassicistische gebouw uit 1852, dat vorig jaar werd afgebroken en een vermoedelijk uit omstreeks 1800 date rend kerkje, waarvan een schilderij be waard is gebleven. Vanzelfsprekend is de tegenwoordige hervormde kerk de oudste en oorspron kelijke Soester Petrus en Pauluskerk en zelfs daarvan mag men aannemen, dat op die plaats in de vroege middel eeuwen eens een kleine eenvoudige kapel gestaan zal hebben, aan beide heiligen gewijd. De omstreeks 1852 gebouwde Petrus en Pauluskerk aan de Steenhoff straat was, wat het metselwerk betreft, degelijk geconstrueerd, maar het zeer bewerke lijke interieur met de hoge gestucadoor- de gewelven begon de laatste jaren steeds duidelijker symptomen van ver val te vertonen. Normaal onderhoud bleek onvoldoende. Alleen een grondige restauratie zou de kerk op de been hebben kunnen houden, maar c' daar aan verbonden kosten zouden - ook met overheidssubsidie - dermate hoog op lopen, dat het kerkbestuur zulks niet verantwoord achtte, vooral ook omdat de kerk nog een tweede bezwaar had, r-melijk zijn onpraktische vorm en in deling in het kader van de hedendaag se lithurgie. De plaatsen in de zijbeuken hadden door de zware kolommen geen zicht op het altaar, terwijl zeker de helft van het aantal plaatsen in het schip als gevolg van de grote afstand weinig contact had met hetgeen zich in het lithurgisch centrum afspeelde. Een restauratieplan van de Utrechtse architect ir. G. M. Leeuwenberg werd door de Rijksdienst voor Monumenten zorg van de hand gewezen, omdat de Petrus en Pauluskerk als laatste ver tegenwoordiger van zijn soort als een historisch monument en het plan van ir. Leeuwenberg als te ingrijpend werd gezien. In de zomer van 1967 werd in opdracht van het kerkbestuur door ir. J. L. Vol ders (compagnon van de toen reeds overleden ir. Leeuwenberg) een nieuw plan gemaakt, dat aansloot bij de in tussen gewijzigde inzichten van Monu mentenzorg. Men begreep toen, dat het ongewijzigd behouden van een niet langer doelmatig gebouw op den duur ook niet in het belang van de gemeen schap kon zijn. Het bouwplan, dat ten slotte werd aanvaard, zou het stede bouwkundig waardevolle silhouet van de oude kerk en ook het historisch in teressante front aan het Kerkplein be waren, doch het interieur mocht een geheel eigentijdse vorm krijgen, bruik baar voor de tegenwoordige lithurgie en zelfs voor niet-lithurgische bijeen komsten. Aanvankelijk was de architect van plan, de toren los te laten staan en geheel onafhankelijk daarvan een vrijstaande kerkzaal te bouwen, slechts door een glazen gang verbonden met de toren. Maar dit plan bleek moeilijk haalbaar, omdat de toren in feite geen toren is maar een hoog opgetrokken gevelfront. De kerkzaal diende dus op de oude toren aan te sluiten en (vanwege de kosten) ongeveer dezelfde afmetingen als de oude te hebben. Aldus werd op de oude fundamenten het nieuwe kerk gebouw opgetrokken. De kerkzaal is 16.40 bij 30 meter groot en heeft een hoogte van 7.50 tot 9.00 meter. De vloer helt een halve meter af naar het podium, dat slechts één trede hoog is. Dit lithurgisch centrum is niet meer, zoals destijds, gesitueerd in de as van het gebouw tegenover de toreningang, doch langs de wand aan de zijde van het Kerkpad. De banken met 550 zitplaatsen (ongeveer 200 minder dan voorheen)) zijn in U-vorm hierom gegroepeerd. Daardoor is de afstand van de gelovigen tot de preekstoel terugge bracht tot de helft van wat vroeger was. Aangezien de kolommen ontbreken, heeft ieder een goed uitzicht op altaar en preekstoel. Om de kerkruimte niet al te leeg te Het nieuwe interieur heeft naast een strakke en functionele vorm toch de sfeer van een kerkgebouw in zich. doen lijken, zijn enige plastische ele menten toegevoegd, zoals de aflopende vloer, het geplooide houten plafond, het orgel balkon en vooral de twee antieke koperen kaarsenkronen. Voor de kleinere bijeenkomsten en kerkdiensten is een dagkapel gebouwd voor twintig tot vijftig personen, welke dagkapel ook voor andere doeleinden kan worden gebruikt (repetities, vergade ringen e.d.). De sacristie en een kamer voor de misdienaars grenzen zowel aan de dagkerk als aan de grote zaal. Omdat het kerkbestuur een gebouw met meerdere gebruiksmogelijkheden ver langde. is voor avondvullende bijeen komsten en uitvoeringen een foyer met enkele zitjes gemaakt, Naast de dag- kerk is een keukentje - zo nodig té ge bruiken als koffiekamer - met buffet gemaakt. Naast de dagkerk bevindt zich de spreekkamer. Het tabernakel neemt in het gehele plan een centrale plaats in. Dit bijzon der fraaie kunstwerk, ontworpen door de edelsmid Paul Hulskamp uit De Bilt, bestaat uit een glazen schrijn op een marmeren kolom en is geplaatst in een eigen ruimte of nis, grenzend zowel aan de dagkerk als aan de grote kerk zaal. Door het sluiten van luiken is het mogelijk het gezicht hierop vanuit de grote zaal te benemen, hetgeen wenselijk kan zijn bij een niet-kerkelijk gebruik van de zaal. Omgekeerd kan men ook de tabernakelcel sluiten naar de dagkerk. Alle ruimten van de kerk zijn bewust geordend en samengevat in bouwblok ken, die ook uiterlijk elk als een eenheid herkenbaar zijn. Tegenover het hoge volume van de kerkzaal onder een pannedak (voor een deel nog de originele pannen uit 1852) staat de lagere lange vleugel waarin de dagkerk, sacristie en ketelhuis zijn ondergebracht. De bouwmaterialen van het exterieur zijn in hoofdzaak traditioneel. De ge vels zijn van genuanceerde rode bak steen in onregelmatig verband. Op het dak liggen zwart verglaasde Oudhol landse pannen. In het interieur zijn na genoeg alle wanden eveneens van bak steen rode voor de gangen, gele in de .grote zaal. De vloeren zijn van gewassen grindbeton. Het voegwerk in de kerkzaal valt op door zijn ongewone structuur. Tussen de Steenhoffstraat en de nieuwe zijingang is een bestraat pleintje ge- De vorige Petrus en Pauluskerk maakte vooral indruk door zfjn veelvoudige toe passing van beelden ornamenten enz. ILLUSION FOUNDATION... ...geeft aan Uw gelaat een nieuwe helderheid. Door de politie te Soesterberg werd een personenauto uit het verkeer ge nomen, die niet verzekerd was en bo vendien in slechte staat van onderhoud verkeerde. Het vehikel was eigendom van de 28-jarige P. Pf. uit Amersfoort, u- Op de Rademakerstraat deed -:ch vrijdagmiddag een kettingbotsing voor, toen de personenauto van de 27-jarige R. R. uit Ede met de voorzijde tegen de achterkant van de voor hem tot stil stand komende auto van de 23-jarige L. N. N. udt Amsterdam botste. Op zijn beurt ging deze auto tegen de perso nenauto van de 31-jarige verpleegster Th. van E. uit Vleuten aan. De ver pleegster maakte de serie af door tegen de personenauto van de 34-jarige Lucht machtkapitein M. H. H. H. uit Soest te botsen. De „botsauto's" liepen mate riële schade op, persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. formeerd, waar nog enkele bomen en rozenstruiken geplant zullen worden. De pastorietuin blijft omringd door een muur die - om het aanzien vriendelijker te maken - met een klimplant begroeid zal worden. De mogelijkheid bestaat, dat t.z.t. achter de nieuwe kerk een nieuwe pastorie zal worden gebouwd. De ruimte wordt er in ieder geval voor vrijgelaten. Alvorens de aannemer, de firma H. Th. Welling en Zonen uit Didam met de sloop begonnen, hebben de parochianen de nog bruikbare delen van de inven taris verwijderd. Dit is een gebeurtenis geworden, die Soest niet spoedig zal vergeten. Tientallen vrijwilligers hebben vele avonden lang zwaar, ongewoon en soms zelfs gevaarlijk werk verricht. Alle beelden werden van hun hoge plaatsen langs de wand gehaald, drie altaren zijn zorgvuldig gedemonteerd, evenals de kostbare preekstoel, een smeedijzeren hek, een communiebank, doopvont, wijwaterbakken e.d. Er heeft tenslotte een zorgvuldige se lectie van alle kunstvoorwerpen van goede en minder goede kwaliteit plaats gevonden. Niet bruikbare stukken zul len volgende week maandagavond op een veiling in het Sint Josephgebouw worden verkocht. De werkelijk waarde volle voorwerpen hebben in de nieuwe kerk echter een zinvolle plaats gekre gen. Ondanks het feit, dat de bouw bijzon der snel is verlopen, zijn tientallen mensen maanden lang in touw geweest voor de meest uiteenlopende werkzaam heden die tijdens de bouw of in het belang van de inrichting e.d. verricht moesten worden. De heren Bunck en De Rond, maar ook vele andere leden van de bouwcommissie zijn meer dan een jaar lang betrokken geweest bij de problemen en besluitvorming. Ook pas toor Reekers heeft het verre van ge makkelijk gehad. Maar tenslotte is met inspanning van alle gezamenlijke krachten iets tot stand gekomen, waarop Soest trots mag zijn een sacrale ruimte, voornaam, feestelijk, monumentaal in de goede zin, niet te modieus in kleur- en materiaalgebruik en vooral duidelijk anders dan een sportzaal of jaarbeurshal. Het verschil met het vorige kerkgebouw is onmetelijk groot en toch hier staat nu onmiskenbaar weer een echte kerk, een huis Gods, dat tevens een veel zijdige funktie kan vervullen in de Soester gemeenschap. In ons nummer van vrijdag a.s. zullen wij een uitvoerig program opnemen van de feestelijkheden, welke worden geor ganiseerd ter gelegenheid van de in gebruikneming van de nieuwe Petrus en Pauluskerk. Goed nineuws voor de Soesterbergse jongens in de leeftijd van 8-12 jaar. Op 30 augustus a.s., om 14.30 uur, zal door de Nederlandse PadvindersOrga nisatie te Soesterberg gestart worden met een welpenhorde, onder de naam Albert Plesmangroep, geleid door Akela J. J. P. Hoefsmit in het clubhuis de Dubbeldekker. Door spontane samenwerking met de Michael Groep, is het mogelijk geworden om elke zaterdagmiddag van dit club huis gebruik te maken. Jongens, die interiesse hebben voor het padvinderswerk kunnen zich aanmelden bij Akela Hoefsmit, Albert Plesman- straat 121 te Soesterberg. Er is nog dringend leiding nodig. Jon gens of meisjes van 16 jaar of ouder, die iets voelen voor het jeugdwerk, kunnen zich opgeven als leid(st)er aan bovengenoemd adres. De jaarlijkse wedstrijden van het Soes terbergse vliegtuigtoernooi vormden door de vele regenbuien meer een strijd om een „watervliegtuig" dan om het voor oorlogse Fokker G 1-vliegtuig, dat dit maal veroverd werd door EMS, vierde klasser uit Bunnik. In poule 1 werd Soesterberg zelf win naar door een 2-0 zege op vierdeklasser Nijenrodes (uit Breukelen)) en een 0-0 gelijkspel tegen de nieuwe vierdeklasser Minerva (Utrecht), dat het vliegtuig al viermaal gewonnen heeft. De twee doelpunten voor Soesterberg werden gescoord door Borg (penalty) en Van Reenen. Ook Nijenrodes speelde 0-0 gelijk tegen Minerva. De stand in poule 1 Soesterberg (3 pnt.) 2. Miner va (2 pnt.) 3. Nijenrodes (1 pnt). In poule 2 vielen wat meer doelpunten (12) dan in poule 1 (slechts 2) EMS werd poulewinnaar. De uitslagen waren BDC (met zeer zwak elftal)NSC 1-3 EMS—BDC 3-1 en NSC—EMS 1-3. Stand 1. EMS (4pnt)) 2. NSC (2pnt) 3 BDC (0 pnt). De finale ging tussen de gastheren en EMS, dat in de eerste helft een 0-1 voorsprong nam die in de tweede helft zwaar verdedigd moest worden, het geen ternauwernood lukte. Het vooroor logse toestel werd voor een jaar gesta tioneerd in Bunnik. De Ned. Chr. Vrouwen Bond opent maandag 1 september het winterseizoen. Mevrouw M. M. Plomp van Harmeien, chirurg te Zeist zal spreken over het BENELUXLAAN 9 - UTRECHT vraagt voor de werken-administratie op haar hoofdkantoor een met ULO en boekhoudkundige opleiding. Schriftelijke sollicitaties aan de afdeling Perso neelszaken - Postbus 2007 - Utrecht. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend bij vooruit betaling. Tot 10 woorden f 2,-^ Elk woord meer f 0.10 Rr nnd#>T nr 15 ct extra. LEKKAGE, LEKKAGE. Hebt U lekkage in dag of goot, de vakman helpt U uit de nood. Voor alle soorten dak bedekking. Dakdekkers- bedrijf HENVO, Sumatra- straat 13. Baarn. telefoon 02154-2663. onderwerp „Experimenteren in de ge neeskunde". Niet alleen de leden, maar belangstellenden zijn van harte wel kom op maandag 1 september, om 20.00 uur, in De Hoeksteen. Z ATERD AG VOETBAL. Twee elftallen van Soesterberg namen deel aan het Roda-toernooi in Hamers- veld, waar het eerste elftal ongeslagen bleef door twee gelijke spelen tegen kampioen DWSA (0-0) en Roda '46 (0-0) en een 1-0 zege op het Zeister FZO. Het tweede elftal behaalde slechts een punt, zodat de gezamenlijke prestaties een derde plaats opleverden. JEUGDVOETBAL. Pupillen 1 heeft het FZO toernooi in Zeist gewonnen. In de poule versloegen de pupillen Houten (1-0) en FZO (2-1). De finale tegen WIJ uit Utrecht ein digde in een Soesterbergse 1-0 overwin ning. WEDSTRIJDPROGRAMMA. Zaterdag 30 augustus Soesterberg-VCU (4e klas A) zondag 31 aug. DVSA- Soesterberg (le klas A) Soesterberg 2 ontmoet AP WC 2 (reserve le klas). Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak polletiek un bar kingderachtuge zaok vind, maor daat vo rige week is gebleke daat daat nie alle- nug de ïaandspolle- tiek angaot, maor ok de gemeente- polletiek nie vrie is vaan bar veul kingderachtug gedoe. Ik bin biester slech op de hoogte ruit polletiek int algemeen en nog minder waat de polletiek in Soes angaot. Ik prebeer wellis un keer al die zao- ke un bietje te vollege, maor ak heul eerluk mot weze, daan begriep ik der nie zo baar veul vaan. Ajje zoon vur- gaodering vaan de gemeenteraod neemp as voorbeeld, daan ist ech nie meuje- luk om te begriepe wak bedoel. Deris un verzeuk om ut een of aor voormekaor te kriege en voort gemaak stelle wulie effe dak in een keer bar gek gewarde bin op ut houwe vaan kiepe. Nie één of twee voor ut daoge- lukse eitje, maor laote wullie zeige zo- veul dak ming heule femilie der vaan ken voorzien. Voor ming waster daan geen vuultje an de luch, ik zouw heul gewoon een hok gaon bouwe, heulegaor naor eige idee en inzich. Daat hek vreuger altied edaon, en waorom zouk ut noeng daan nie meer doen. Maor daat ister teugeswoordug nie meer bie, waant zellufs voor un kiepe- hok motte der eers tekeninge komme en die motte worde goedekeurd door de gemeente. Nie daat de barregumeester zun eige der over zaal buuge, waant ik schaat zo daat hie wel waat aors te doen zaal hebbe, maor der binne spesiejaole ke- missies, die daat motte bekieke en daat doen zullie goed, ajje tenminste de tied die zullie der voor nodug hebbe in de gaote houwd. Noeng komp zoon kemissie eigeluk pas ant warruk as de anvraog eigeluk aal goedgekeurd, waant der binne nog duu- zend en een dinge die der voor kenne zorrege daat zoon kiepehok der heule gaor nie komp. Kiek, zoon kwaak kiepe hebbe mit de boerderie te maoke zeige zullie en boer- derie is aagraories. As noeng de buurt waor jie woennt tot aagraories gebied is vurklaord, daan binne der bepaolinge die zonodug gebruukt worde. Daat zouw daan inhouwe, daat ik geen kiepe mag houwe, waant ik bin geen boer in de waore betekenis vaant woord, en daor- om mag ik geen kiepe houwe, in ellek gevaal geen hok voor die beeste bouwe. Noeng zouw je as niet gestudeerd mins gaon zeige, maor daat is toch aal te dwaos, aster iets is waat mit een boer derie te maoke hep daan binne daat toch wel kiepe. maor daat is daan heulegaor vurkeerd ezien, waant die kiepe binne nie ming bedrief of beter ezeid ming broodwinning, ondaanks ut feit daat hullie produkte wel op ming brood terech komme en zullie zelf in de loop van de tied ok op ming bord terech zalle komme. Ajje noeng berich krieg daat je vur- zoek is offeweze, en dajje maor un kenaorie mot neme ajje zo greig diere hep, daan wordt ut tied voor un mins, daattie de maane van de paartie, waor die ze steun an hep egeven, voort kar retje gaot spaanne. Maor daan mojje der wel voor zorrege, dajje daan meteen de goeie paak. Laote wullie zeige datter in ming paar tie, je weet wel die aore, un vriejer zit die vaant plattelaand komp. Zoon vriejer mot je pakke, hie weet vaan waante waat betref de prebleme die zich op ut aagraoriese vlaak voor ken ne doen en hie begriep je prebleem meteen. Noeng mojje nie verwaachte daat die maan ken tovere, maor hie gaot pre- bere dur waat an te doen. Eers mes- schien met un brief en laoter op de vurgaodering van de gemeenteraod. Hie gaot daan uutleige, als maor in zu eentje, voor ming kiepe, daat ut toch heulegaor nie zo arrug zouw weze flk zoon hok zouw bouwe, waant geen mins hepter laast vaan. Maor ut ken weze daat de wethouwers saome mit de barrugemeester heule gaor nie gek binne op die kiepe, al luste zullie op der luu tied ok wel een eitje, en daat ze zeige: ut beurt nie, daan is de heule traamelaant voorbie, voorgoed. Zelluf kejje je der netuurluk heul meu- jeluk bie neerleige, maor die paartie- vriejer kaapter meteen mee. Hie zieter geen gaat meer in en hie wil in de toekoms netuurluk ok nie door- gaon voor un vuurvreter teuge de ge meente in. Noeng ist bovestaonde allegaor gezwam, maor ik wouw der allenug maor mee zeige, hoe meujeluk ut is om de polle tiek te begriepe, zellufs in Soest.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3