Ton Beuken Efi vSCTTEN Orginele introductie van nieuw type auto Eerste Gooise Kleding Verhuur EEN OPTIMAAL WOONGENOT VEENBESSTRAATBEWONERS STREVEN GEZAMENLIJK NAAR 5TMBWOEIF WISSEN- FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN Ook grijze jacquets Heidemaatschappij kreeg opdracht voor recreatie-ontwikkelingsplan voor Ecmlandgebicd FRANS BOSMAN Ledenvergadering Soestcr Vogelvrienden FRANS BOSMAN Zeepost Tijdrit voor schaatsenrijders speciaaladres binnen-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest - in ruime sortering SHERRY DELICATE ROSÉ SUPÉRIEUR ItOlltSIX Telet. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 FRANS BOSMAN VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1969 Zoals wij afgelopen dinsdag reeds glo baal berichtten, hebben de bewoners van de Veenbesstraat nog niet zo erg lang geleden een vereniging gevórmd, die zich onder meer ten doel stelt, een optimaal woongenot te verkrijgen, zo wel waar dit de woning zelf als de wijk, waarin deze is gelegen, betreft. REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Directe aanleiding tot de oprichting van de vereniging was het neerstorten van een paar gevelplaten van één der Euro woningen in het Soesterveen. Om her haling waar mogelijk tegen te gaan, be sloot men tot een gezamenlijke krachts inspanning ter behartiging en waar nodig ter verdediging van de ge meenschappelijke woonbelangen. Maar niet alleen het neerkomen van de gevel platen was de aanleiding tot de geboorte van de vereniging. Ook het feit, dat individuele klachten en verzoeken van de bewoners weinig of geen aandacht van de beheerders en andere instellingen bleken te krijgen, heeft daartoe bijgedra gen. In het eerste nummer van het informa tieblad, dat de vereniging „De Veenbes" sinds drie maanden uitgeeft, wordt een aantal voorbeelden genoemd van zaken, waarmede men zich in de toekomst zal gaan bezighouden een vlot en afdoende herstel van gebreken aan gebouwen en woningen; het verkrijgen van de toe gezegde service en wel zodanig, dat deze ook effectief zal zijn; het op korte ter mijn verkrijgen van een bewoonbare wijk, waarbij gedacht wordt aan het zo spoedig mogelijk in orde brengen van de wegen, de park- en plantsoenaanleg e.d.; een uitbreiding van de service, in dien de meerderheid van de bewoners hiertoe de wens te kennen zou geven of wanneer het algemeen belang dit noodzakelijk zou maken; het optreden naar buiten, waar dit voor de bewoners nodig en van belang geacht wordt; het onderhouden van contacten met het ge meentebestuur en de gemeentelijke diensten en in het algemeen het ver krijgen van meer woongenot. Niet ten onrechte heeft men zich op het standpunt gesteld, dat een en ander ge makkelijker bereikbaar is, wanneer een groter aantal mensen er achter staat. „Versnippering van krachten door het instellen van meer dan één vereniging of comité zou de zaak zeker niet ten goede komen" 7.0 stelt het eerste num mer, dat „De Veenbes" heeft uitgegeven cn onder alle bewoners van de Veen besstraat heeft verspreid. „Dat 4e verschillende romnleven hij ver schillende beheerders zijn ondergebracht, speelt hierbij geen rol. Reeds thans is gebleken, dat de klachten, die gelden voor het ene complex, ook aanwezig zijn bij een volgend complex. En de wijkbe langen zijn uiteraard hetzelfde, voor het eerste complex zowel als voor het laat ste. Vooral hier is het van belang, dat er met vereende krachten gewerkt kan worden en dat de vereniging kan op treden namens alle bewoners". Dit laatste is al vrijwel het geval. In middels zijn volgens de heer J. Knippen berg, voorzitter van de vereniging ter behartiging van dc belangen van de be woners van dc Veenbesstraat 85 van de bewoners, resp. gezinshoofden lid. Iedere keer, als een portiek wordt opge leverd en bewoond, zullen de nieuwe be woners van het bestaan van de vereni ging en haar doelstellingen in kennis worden gesteld en verzocht worden, zich als lid tc melden. Zodra zich voldoende nieuwe leden heb ben aangemeld, zal een vergadering wor den gehouden, waarop het bestuur de bedoelingen nog eens mondeling zal toe lichten en eventuele klachten zal aan horen. Iedere portiek zal in het bestuur vertegenwoordigd worden. Zodra alle 350 woningen (Euroflats) aan de Veen besstraat betrokken zijn, wordt een al gemene ledenvergadering uitgeschreven, waarop een definitief bestuur moet wor den benoemd. Om vooral in de beginfase de procedure zo goed en effectief mogelijk te laten verlopen, zijn diverse contactpersonen aangesteld. Op de eerste (oprichtings)- vergadering zijn al heel wat klachten en wensen naar voren gekomen. De klachten betroffen onder meer het on voldoende onderhoud van entree en trappenhuis, het uitblijven van een gla zenwasser, de slechte afstelling van deurdrangers en portiekdeuren, 'n groot tekort aan huisvuilzakken, het ontbre ken van instructies in geval van liftsto- ringen, naast nog tal van individuele klachten. Voorts zien de bewoners graag een Duitsland-antenne aan de centrale t.v.-antenne toegevoegd en een betere aanduiding van gemeenschapsruimten. Tevens vinden de bewoners, dat op kor te termijn de Smitsweg verbeterd dient te worden (wat inmiddels gebeurt), dat er een beter onderhoud door de gemeen- tereiniging dient plaats te vinden en dat plantsoenen en wegen in de om geving zo spoedig mogelijk moeten wor den afgewerkt. Verschillende problemen zijn door het bestuur reeds met het ge meentebestuur besproken, onder meer de problemen rond het ophalen van het huisvuil. Overigens is het bestuur van „De Veen bes" zich er wel van bewust, dat heel wat moeilijkheden ook door de bewo ners zelf moeten en kunnen worden op gelost, resp. kunnen worden voorkomen. Daartoe wordt een aantal wenken in hot eerste informatieblad gegeven. Zo wordt de bewoners onder meer aangeraden, portiek- en garagedeuren te sluiten, geen fietsen, brommers of speelgoed in de centrale entree te plaatsen, alle mede werking te verlenen aan de schoonmaak dienst, zelf waar mogelijk aan het schoonhouden medewerking verlenen, dc nachtrust van de medeflatbewoners te eerbiedigen e.d. HORLOGES JUWELIER HORLOGER <^5, '4 SOtSTOUK REMBRANDTLAAN 18 TEL 32155-4785 TELEVISIE, houten kast, 59 cm 498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 Dat het gezamenlijk aanpakken van de problemen niet zonder resultaat zal blij ven, is gebleken uit een aantal toezeg gingen, dat de beheerder van de flats, Kok Beheer te Utrecht na een onder houd met het bestuur heeft gedaan. Een ander schoonmaakbedrijf zal voor het onderhoud gaan zorgen; de deurdrangers zullen beter worden afgesteld; de bewo ners zullen meer zakken voor hun huis vuil krijgen, terwijl bij iedere lift de te lefoonnummers van de storingsdienst zullen worden aangebracht. Ook zal ge tracht worden, te komen tot een verbe tering van overal geconstateerde gebre ken. En ook zal een Duitsland-antenne aan de bestaande centrale-antenne wor den toegevoegd. Het bestuur van „De Veenbes" heeft van Kok Beheer de toezegging gekregen, dat op alle klachten en wensen promp ge reageerd zal worden en dat men alles in het werk zal stellen om ook aan de wensen tegemoet te komen. Tijdens het onderhoud is onder meer gebleken, dat het wassen van de ramen aan de buitenzijde tot de toegezegde ser vice behoort. De moeilijkheid is echter, dat door de aannemer bij de bouw op het dak geen voorzieningen zijn getrof fen voor de bevestiging van een ladder. De gebouwen zijn te hoog om met een ladder vanaf de grond bij de bovenste etages te komen. Zolang de flats niet definitief zijn opgeleverd, laat de aan nemer geen derden op het dak toe. Im mers hij is nog steeds verantwoordelijk; eventuele beschadigingen kunnen op hem worden verhaald. Overigens was men het wel met het bestuur eens, dat zo langzamerhand een onhoudbare toestand ontstaat. Vele ramen zijn inmiddels wel aan een grondige reinigingsbeurt toe. Overigens moeten de bewoners er wel op rekenen, dat het nog geruime tijd kan duren alvorens dusdanige voorzie ningen worden getroffen, dat dc ramen regelmatig gewassen kunnen worden. Tijdens de afgelopen zomermaanden zijn nogal wat bewoners ongerust geworden, toen zij in hun kamers krakende gelui den gingen waarnemen. Gezien het ge beurde met de gevelplaten ontstond nogal wat ongerustheid, maar na infor matie is gebleken, dat men zich niet al te bezorgd hoeft te maken. Het kraken wordt veroorzaakt door de werking van de alluminium kozijnen door uitzetting of inkrimping. Vooral bij grote tempe ratuurverschillen in een kort tijdsbestek zullen deze geluiden waarneembaar zijn. Het bestuur van „De Veenbes" is te recht van oordeel, dat het gezamen lijke behartigen van zakelijke belangen, die het woongenot ten goede moeten komen, niet het enige doel van de ver eniging mag zijn. Het gaat er niet alleen om, prettig en comfortabel te wonen, men moet ook kunnen léven. Het feit, dat de meeste bewoners van het Soes terveen en zeker van de Euroflats uit alle windstreken komen, betekent, dat men in eerste instantie uitsluitend op zichzelf is aangewezen. Mensen in nood vinden elkaar vrij gemakkelijk, vooral wanneer het een collectieve nood betreft. AANLEG en REPARATIE licht- en, krachtinstallaties P.U.E.M -INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 Maar vooral voor de nieuwe inwoners, die ongetwijfeld niet zo erg gemakkelijk zullen integreren, ook al omdat zij te midden van andere nieuwkomers wonen, is het toch van groot belang om tot een samenlevingsverband te komen, ook al is het dan maar op beperkte schaal. En „De Veenbes" heeft al duidelijk en met succes laten blijken, dat men ook in die richting denkt en werkt. De afgelopen zondag georganiseerde puz- zelrit voor automobilisten met aanslui tende feestavond in de sporthal is daar van al een goed voorbeeld. Er zijn tal van nieuwe ideeën geboren en gerijpt, die zeker voor nadere uitwerking vat baar zijn. Zo ligt het in de bedoeling, om iedere zaterdagmorgen in de bossen rond Soest te gaan „trotten" om de fy sieke conditie op peil te houden, c.q. te Gisteren werd heel Soest op originele wijze betrokken bu dc komst van een nieuw model dat toegevoegd is aan dc rtf van reeds bestaande Rcnault-modellen, de R6. Al maandenlang was autorijdend Nederland in het algemeen, maar de Rcnault- rjjders in het bijzonder, door een goed opgezette campagne brandend nieuws gierig gemaakt, naar dc R6. Nadat sinds kort twee modellen in dc showroom van Garage Stam aan het Nieuwerhockplcin aanwezig waren, waarvan er een beperkt voor demonstratie beschikbaar was, bestond gisteren voor iedereen dc mogelijkheid, om net als dc presentator van het televisie-programma „Wereld op Wielen", Van der Vlugt, een eigen road-tcst tc maken, waartoe dc hele middag en een groot gedeelte van de avond beschikbaar was. 's Morgens was ccn karavaan, bestaande uit dertien auto's, uiteraard van hel ge ïntroduceerde merk, vooraf gegaan door een geluidswagcn, door Soest getrokken. Van dc geboden gelegenheid om zonder enige vorm van verplichting een rit tc maken, in een nieuw type auto, dat nu al aan ccn succesrijke opmars is be gonnen, werd door zeer velen gebruik gemaakt. Donderdag 4 september j.I. was het precies 55 jaar geleden flat dc heer P. van Schalkwijk in Soest in het huwelijk trad met mejuffrouw M. A. M. Kessels, afkomstig uit Limburg, Net voor dc eerste wereldoorlog in 1914 beloofden zij elkaar eeuwige trouw, een vervolg op een in de verkerings- tijd - die door dc toeziend voogd van mei. Kessels wreed werd verstoord - uitgesproken gedachte: „wij laten el kaar nooit in de steek". De afstand Soest-Arnhem bleek zelfs na drie jaar nog niet groot genoeg om elkaar te vergeten, hoewel in die drie jaar slechts eenmaal op de tandem richting Arnhem werd gereisd om het contact te onderhouden. De verandering van werk leverde ook een niet te versmaden loonsverhoging op, want van ƒ1,25 per weck sprong mevrouw Van Schalkwijk toen in één keer over op ƒ3,—; voor die tijd een vorstelijke loonsverhoging. De heer Van Schalkwijk heeft liet tot aan zijn pensionering in het loodgieters- bedrijf gezocht, wat hem vooral in dc eerste jaren van zijn huwelijk erg veel en vooral in de ogen van zijn vrouw en kinderen, erg lang van huis hield. Niet alle 55 huwelijksjaren zijn in Soest doorgebracht, want in de crisisjaren verhuisde men naar Bodegraven, maar het verlangen naar Soest bleek na twee jaar nog te grool. en zo kwamen zij weer terug naar Soest. Het echtpaar Van Schalkwijk heeft 14 kinderen gehad, waarvan er nu nog elf in leven zijn. Eén van de elf heeft Nederland verlaten en woont in Zuid- Afrika, terwijl er ook nog twee naar buiten Soest zijn vertrokken. De andere acht wonen allen in Soest. Met z'n el ven hebben zij er voor gezorgd, dat opa cn oma in het gelukkige bezit kwamen van vijfenveertig kleinkinderen, terwijl er zelfs nu al weer elf achterkleinkin deren zijn. Tot aan zijn pensionering heeft de nu 77-jarige bruidegom gewerkt bij de fa. Reijerse, terwijl hij zich nu alleen nog bezig houdt met tuinwerkzaamheden. De bruid, en we vroegen het zonder blozen, was zelfs nog een jaar ouder dan haar man, maar niemand die de 78 jaren aan haar afziet, Ondanks het feit dat mevrouw Van Schalkwijk niet helemaal tevreden was over haar ge zondheid: „ik sukkel al jaren en ben eigenlijk nog maar pas uit bet zieken huis", blijkt uit het enthousiasme dat zij uitstraalt wanneer het gesprek komt op de bejaardensociëteit, haar groot op timisme cn haar vitaliteit, zij het be perkt door de rheuma. Nog dit jaar viel zij in de prijzen met haar originele kleding op het ouderen-carnaval. Het was donderdag op de Molenstraat 132 groot feest. Velen kwamen felici taties, vergezeld van bloemen en ca- dcau's aanbieden. Vanaf deze plaats willen wij onze feli citaties daaraan gaarne toevoegen. Het gebeurt nu eenmaal niet elke dag dat er een 55-jarig bruidspaar in Soest is. Het provinciaal bestuur heeft de Ko ninklijke Heidemaatschappij opdracht gegeven tot het ontwikkelen van een recreatie-ontwikkelingsplan voor Eem- land en het Vallcigebicd, dit in het ka der van het momenteel Ier visie liggen de streekplan voor Eemland en de Val lei. Zoals bekend zal tegenover Soest aan de andere zijde van de Eem een groot recrealieproject worden gereali seerd. Een daartoe door gedeputeerde staten ingestelde ambtelijke werkgroep heef zeer onlangs haar werkzaamheden met betrekking tot een voorstudie ten behoeve van de ontwikkeling van een groot project voor dagrecreatie bij Amersfoort kunnen afronden. Gedepu teerde Staten delen dit mede in hun toelichting op de begroting voor 1970. Volgens het provinciaal bestuur zullen in de nabije toekomst meer middelen beschikbaar moeten komen voor de taak van de provincie in de regio's, waarvoor nog geen recreatieschappen of andere samenwerkingsverbanden tot stand zijn gekomen en waarin de ordening van de recreatie toch een urgente zaak is; voor investeringsbijdragen ten behoeve van de door de Vereniging De Utrechtse Heuvelrug uit te voeren projecten; voor de veiligstelling vanuit een oogpunt van natuur- en landschapsbescherming en recreatie waardevolle terreinen en voor het tot ontwikkeling brengen van zgn. elementen van formaat voor dc dagre creatie (gewestparken) bij o.a. Amers foort. Voor de komerde drie jaar is ook nog een jachthavenaccommodatie in het Eemgebied geprojecteerd, en in het in vesteringsprogramma voor de jaren 1970-'73 opgenomen. De relatief grote achterstand, die de pro vincie Utrecht had op het gebied van overdekte sportaccomodaties is door de totstandkoming van enkele specifieke sporihallen in De Bilt, Soest en Zeist enigszins teruggebracht. Er zijn plan nen in voorbereiding voor de bouw van een tweede sporthal in Amersfoort. ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in 't GOOI brengen. De belangstelling hiervoor ls al zeer redelijk. AI met al hebben de bewoners van de Veenbesstraat 'n initiatief genomen, dat vooral in het Soesterveen navolging ver dient, eenvoudig omdat hier problemen en een (zeer heterogene) samenleving gaan ontstaan, die onvergelijkbaar zijn met welke situatie elders in Soest dan ook. KLEURENTELEVISIE Blaupunkt vanaf 1598, Dealer Blaupunkt, Philips, B O Telefoon 3367 Tijdens de eerste ledenvergadering na de vakantie van de Soester Vogelvrien den, welke dinsdagavond in hotel „Bos en Duin" werd gehouden, kon de voor zitter, de heer D. J, Kuiper, weer enige nieuwe leden verwelkomen, zodat het ledental tot ruim honderd is toegeno men. Volgens de voorzitter heeft het bestuur niet stil gezeten tijdens de vakantie, maar verschillende dingen voor de a.s. districtstentoonstelling geregeld. „Wij hebben twee zalen van het St. Joseph- gebouw gehuurd. De totaalkosten zul len ongeveer 4300,bedragen, maar wij willen een loterij cn een tombola houden en zullen maar hopen op veel bezoek". De heer Kuijper hoopt op de volle me dewerking van de leden, om zoveel mogelijk loten te verkopen. Veel prij zen zijn ons reeds toegezegd. Tenslotte deelde hij mede, dat de Bond een 12- tal keurmeesters voor deze districtsten toonstelling heeft aangewezen, allen van buiten het district. De heren G W. Lucardie, W. Spijker en D. Smallegange uit Hilversum, heb ben enige weken geleden bij de leden van Vogelvrienden een volièrekeuring gehouden. De heer Spijker gaf enige toelichting over de resultaten van deze keuring. Er werd speciaal gelet op de zindelijkheid, de inrichting en de aankleding van de volière. Hieraan ha perde het nog al eens, zodat minder punten werden gegeven. Over de verzorging van de vogels zei de lieer Spijker, dat de drinkbakjes niet op de grond moesten staan. Bij sommi gen vond hij de drinkbakjes bijna leeg. Een vogel kan wel voor een korte tijd zonder voer, maar niet zonder water. KOELKASTEN (zeer lage prtyzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 Hij raadde aan om moeder de vrouw in te schakelen, tenminste als zij ook liefhebberij heeft voor vogels. De uit slag noemde hij niet slecht. Geen van de 24 gekeurde volières kreeg onvol doende. Prijswinnaars werden 1. P, C. Hooft, 189 punten. 2. A. H. J. Koopman, 180 p. 3. H. J. A. Verhoeks, 179 p. 4 D. J. Kuijpers, 176 p. 4. R. Brons, 176 p. 5. C. A. C van Doorn. 175 p. 6. J. v. d. Akker, 165 p. 6. P. Hagen, 165 p. 7. J. Schalkx, 164 p. 8. D. v. d. Heuvel, 162 p. 9. M. van Asselt., 161 p. 10. R. van Lunteren, 158 punten. De voorzitter dankte genoemde heren voor hun moeite en deelde hen mede, dat Soest bereid is om een keuring in Hilversum te verzorgen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstelland", 10 Mpi Australië: ms „Taronga", 8 sept. Brazilië: ms Cap San Antonio" 9 sept ms „Algorab". 12 september. Canada: ms „Beaveroak", 9 september. ms „Ornefjell". 12 september. Indonesiëms „Myrmidon", 12 sept. Kenya, Oeganda en Tanzanië ms „Mokoto", 12 september. Ned. Antillen: ms „Solon", 9 september. Nieuw-Zeeland: ms „Loire Lloyd", 12-9. Surimane: ms „Ceres", 8 september. V.S. van Amerika: ms „Alster Express", 8 september. ms „Atlantic Span". 11 sept. Rep. Zuid-Afrika, m.i.v. ZW. Afrika: ms „Katendrecht", 10 sept. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Afgelopen weekend werd door schaat senrijders van de schaatstraining voor Soest en omgeving een tijdrit per fiets ;ehouden op de Leusderheide. Uit de gemaakte tijden blijkt, dat de conditie van de deelnemers aan de zo- mertraining steeds beter wordt. De winnaars reden ondanks de straffe wind een gemiddelde van 40 km. per uur bij de senioren, terwijl dit bij de jeugd bijna 38 km. bedroeg. De strijd bij de senioren spitste zich toe tussen Tonny Lankreijcr en de gewestelijk junioren kampioen Peter v. d. Kant. Winnaar werd Tonny Lankreij- er in de goede tijd van 18 min. en 47.6 sec., over 12,6 kilometer. Een extra revanche tussen deze twee kemphanen werd beslist in bet voordeel van Peter v. d Kant. De jeugd reed 6,3 kilometer. Winnaar werd de 13-jarige jeugdsehaatskampioen van West Nederland. Jan Admiraal, vóór Harry Jansen en Gerd v. d. Heuvel. De enige vrouwelijke deelneemster, Tea Driessen, deed het op de gewone fiets ook uistekend in de tijd van 14,30 minuten over 6,3 kilometer. Zaterdag a.s. wordt een tijdklim ge houden bij Aard Jansen. De gedetailleerde uitslagen zijn Jeugd, 6,3 km.: 1. Jan Admiraal, 10.03. 2. Harry Jans. 10.05. 3. Gerd v. rl. Heu vel, 10.14. 4. Tea Driessen, 14 30. Senioren 12,6 km.: 1. Tonnie Lankreij cr, 18.47.6. 2. Peter v. d. Kant, 19.04.3. 3. O. 't Lam. 20.27.6. 4. W. v. d. Kant, 20.48.00. 5. W. van Fulpen, 20.50.00. 6. B. Admiraal, 21.00.00. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 Tel. 3378 Pale Dry, van 5,75, 1 A 7K nu voor slechts J van ƒ3,45, extra aanbieding, nu Fromage frais, QO «i van ƒ1,15 nu voor Volautomatische WASAUTOMATEN f 548,(5 kg) 'm Telefoon 3367

Soester Courant | 1969 | | pagina 5