Meningen van onze lezers over het Soesterveen |Tlp0 £l/e*v i/JLifit J-t MUH At Drukkerij Smit BOUW VAN 286 AAN DE FLATWONINGEN DALWEG Gemeenteraadsvergadering AANMOEDIGING GEWENST Hei geboortekaartje Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming DINSDAG 9 SEPTEMBER 1969 Soest, 1 september 1969. Geachte redactie, Naar aanleiding van Uw artikel "Er is in Soest zo weinig te doen" wilde ik ook eens een woordje meespreken. Over dat "beleven", och dat valt nog al mee. De natuur is hier prachtig, bossen in over vloed en wie naar een peperdure nacht club wil gaan, moet er dan maar de moeite voor over hebben om naar Utrecht of Amsterdam te gaan. Wat betreft de weinige winkels, daar ben ik het helemaal mee eens. Ik ben nogal een "Doe het zeiver" op allerlei gebied. Laatst moest ik een drie-achtste bout met verzonken kop hebben, dus naar een ijzerwinkel. Doch de winkelier keek me glazig aan en verwees me naar Amersfoort. Balkonhaken had hij ook niet. Onderdelen voor een electrische boormachine kon hij ook niet leveren, niet anders dan op bestelling. Dus de klopbooruitrusting maar besteld. Woens dag erop zou hij het apparaat pertinent in huis hebben. Donderdagmorgen een uurtje vrij gevraagd en naar de ijzer zaak. Met een onschuldige glimlach kwam hij me tegemoet. Nee, hij had het nog niet ontvangen. De reclameformu lieren had hij wel in voorraad. Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken I verzorgen wij wel, gjed en snel 1 Uitgebreide en moderne collectie ter inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02198-2566-5154 - GEBOREN Chantal, dochter van C. F. H. Schaepkens en H. C. van Capelle, Van Lijndenlaan 6. Arwin Edgar Norbert Sven, zoon van C. H. K. van den Wijngaart en H. P. H. M. van Gils, Braamweg 66. Bianca, dochter van P. H. van Hamersveld en C. M. Pater, Varenstraat 34. Patricia Wil- helmina Willempien Jenneke, dochter van M. H. W. van Herwijnen e:. M. C. Willems, Varenstraat 48. Saskia, dochter van C. J. van Doorn en J. M. Bosland, Nieuweweg 57. Tetje, doch ter van H. Terlouw en A. W. A. Mas tenbroek, Kerkstraat 42. Petronella Johanna, dochter van C. J. van der Salm en G. C. van der Meer, Soester- bergsestraat 12. Margreeth, dochter van H. Dekker en G. van Setten, Hei deweg 18. Jaap Arjan Ronald, zoon van A. J. Wilms en G. A. Visser, Nieuweweg 38. -- Paul Cornelis Mein- dert, zoon van M. T. Ras en M. A. J. van Aken, Veenbesstraat 326. An- dries René, zoon van B. J. Nijhuis en L. A. van Barlingen, Nieuweweg 97. Anita Edwina, dochter van E A. J. W. van Donselaar er. H. J. Dijkshoorn, Prins Hendriklaan 22. Jacqueline, dochter van W. van Weert en J. F. Nijmeijer, Smitsweg 557. ONDERTROUWD: Lubbertus van der Zanden, Jac. van Looylaan 16 en Bou- wina de Jonge, Jac. van Looylaan 14. Willy Hirschig, Vondelstraat 85 Am sterdam en Henriette Maria Johanna van Otterdijk, Anna Paulownalaan 40. GEHUWDNigel Michael Jack, Hythe in Engeland en Gerritje Willempje Nellestein, Luit. Koppenlaan 3. Ma- rinus Pohannes Jacobus Werkhoven, Ferdinand Huycklaan 9 en Johanna Gijsbertha Hendrika de Bruin, Nieuw- straat 13. Teunis Evers, Noorder straat 43, Baarn en Klaasje de Wilde, Eigendomweg 112. Cornelis Jacob Baars, Braamweg 20 en Johanna Koud- ijs, Oude Utrechtseweg 9. Cornelis Petrus Hilhorst, Kerkstraat 17 en Alij- da Richarda van Logtenstein, Lange Brinkweg 43a. Jan Gerrit van de Kuil, Insingerstraat 28 en Hendrika Johanna de Geus, Van de Veldeplant- soen 83. Jacobus Martinus Steen kamp, 2e Heeserlaantje 4 en Johanna van den Heuvel, Kerkstraat 5. Rob bert Goedegebuure, Voltastraat 15, Amersfoort en Marion Yvonne Frans- cisca Houtkamp, Stadhouderslaan 52. OVERLEDENGerardus Johannes van Schalkwijk, 71 jaar, gehuwd met M. H. Ruijssenaars, Albert Cuyplaan 101. Pieternella Marina Verhulst, 86 jaar, weduwe van A. C. Westveer, Waldeck Pyrmontlaan 41. Aagje Cosijnse, 65 jaar, gehuwd met J. C. van Dolderen, Burg. Grothestraat 68a. Gerritje van de Pol, 72 jaar, gehuwd met P. van de Pol, Soester Engweg 52. Geertruida van Dijl, 68 jaar, gehuwd met W. Gouw, Birkstraat 146. Mattheus Kaats, 32 jaar, ongehuwd, Nieuweweg 34a. Dir. EL W. VELLEN GA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soest dijk Telefoon 2731 Zo ben ik in drie ijzerzaken die ik in Soest weet te vinden geweest. De twee de kraakte het gevraagde merk af en de derde had ook voldoende reclameformu lieren, doch geen klopboor of wat dan maar ook in voorraad. In de eerste de beste zaak in Zeist vond ik alle benodigde delen bij tientallen in de winkel. Wat doe ik nu in de toe komst? Ik ga naar Zeist om inkopen te doen. En mede met mij al mijn collega's die hier in Soest wonen. De enige "Nood zelfbedieningswinkel" hier in de buurt weei, zijn prijzen maar al te goed. Op sommige artikelen zijn de prijzen 30 cent duurder dan in de stad Utrecht of Amersfoort. Maar ja, de goe de man moet uiteindelijk ook door de bagger en plassen van Soesterveen ploe- tren om in het "Veen" te komen, van daar de hogere prijzen denk ik. POLITIE EN BRANDWEER telefoon 4444, lees ik in uw blad. Ja, OK, maar waar kan ik bellen? In de nieuwe tele fooncel, die hier al enige weken leeg staat te pronken midden in de modder? Zelf een telefoon aanvragen? Heb ik 'n half jaar geled enal gedaan, toen ik hier kwam wonen en ik ben al bijna aan de beurt. Ik behoef nu nog maar één jaar te wachten op een aansluiting. Ur gentie verklaringen worden terzijde ge legd, met uitzondering van doktoren. Dit alles hoorde ik van het hoofd van de afdeling aansluitingen in Utrecht. Kortom, de winkeliers jagen zelf de mensen naar elders. Als je de mensen hier met kinderwagens door de zand- en modderpaden ziet blubberen en je vrouw na drie kwartier "even" van de slager met bemodderde schoenen en kousen bijna huilend thuiskomt, nee dan moet er in het Soesterveen nog heel wat gebeuren willen deze woonbunkers echt leefbaar worden. De gemeenteflats aan de Smitsweg zijn één grote aanfluiting. De gipsen binnen muren zijn verschrikkelijk gehobbeld. Alle deuren van de benedenhal zijn ver wijderd. Soms doen de liften het, doch meestal is er één of beiden stuk, of de verlichting defect. De achterruiten van de entreehal liggen er al enige weken uit, tengevolge van een hijsgeval dat diende om de laatste gaten van de gevel met beton dicht te plakken. Kinderen lopen nu in en uit door de ontstane ga ten, modder in en modder uit. met als gevolg: entreehal één grote smurrie- boel. De radio kraakt verschrikkelijk op het centrale antennesysteem. Duitsland I is al gedurende enige maanden niet meer op de TV te ontvangen. Schuld ligt na tuurlijk bij de bewoners volgens de ge meente. Balkons en gallerijen zijn bij regenweer alleen te belopen met rub berlaarzen, omdat de afvoergaten van regenwater 3 cm. boven het laagste punt liggen. Het laagste punt ligt bij de mees te flats juist bij de deuren zodat je naar je deur toe moet "waden" .Ook breek je zowat je huissleutel bij vochtig weer, als je de deur wilt openen. Bij droog weer rammelt de voordeur er lustig op los, met de wind mee. Bij wat harde wind lijkt de hele flat wel op een spookhuis. Overal door het hele huis hoor je piep- en bromgeluidjes die moeilijk op te sporen zijn. Bij het ope nen van een deur of raam veranderen de piep-geluidjes in brommertjes of anders om. Aangezien m'n gezin geen kinderen telt, MOET IK DUS HEEL BLIJ ZIJN MET DIT HUIS. Dat ik 20 jaar gehuwd ben, speelt in deze geen rol. Doch als het aan mij lag, verdween ik zo gauw als moge lijk was, uit dit zo mooie vacantiedorp Soest. En met mij vele van de hier op de Smitsweg wonende mede-collegé. A. G. SCHOLLAARDT S/M Boordwerktuigkundige Koninklijke Luchtmacht. Vliegbasis Soesterberg. Smitsweg 449, Soest. Naschrift van de redactie: Enige correctie op enkele hierboven ge uite "beschuldigingen" is naar onze me ning hier wel op zijn plaats. Het feit, dat men in een Soester doe-het-zelf-zaak geen klopboor met gespecialiseerde on- drdelen kan krijgen, kan natuurlijk niet de basis zijn van een beoordeling van het gehele winkelapparaat ter plaatse, zowel wat kwaliteit als kwantiteit be treft. Het feit, dat u zich door het niet verkrijgbaar zijn van een klopboor in Soest ertoe laat brengen om dan ook uw andere boodschappen elders te gaan doen, komt ons wat irreëel voor. Een andere vraag is, of Soest behoefte heeft aan een goed geoutilleerde doe-het-zelf- zaak. Dat heel wat prijzen hier hoger liggen dan in de stad, is een vrij nor maal verschijnsel. Niemand zal u ove rigens beletten om voor het behalen van een voordeeltje van een paar guldens minstens evenveel reiskosten naar de naburige stad te maken. Klachten over het ontbreken van een in funktie zijnde telefooncel in het Soes terveen zijn er meer, vooral nu vele nieuwe ingezetenen niet onmiddellijk een telefoonaansluiting hebben gekre gen. De behoefte aan een telefoonappa raat zal er ongetwijfeld zijn, maar een het zij helaas toegegeven zich meer op de commercie en minder op de service richtende PTT gaat nu eenmaal bij het plaatsen van een telefooncel uit van een bepaalde bevolkingsgraad, die in het Veen nog niet is bereikt. Overi gens kunt u er rustig op vertrouwen, dat de kabels in de grond klaar liggen, voor gebruik. Dat men bij het aanvragen van een par ticuliere aansluiting nogal wat geduld moet kunnen opbrengen, is ook al een verschijnsel, dat zich niet uitsluitend tot Soest beperkt. Vooral in de randstad Holland is dit een probleem, waar men veelvuldig mee wordt geconfronteerd, al zullen wij dadeLjk toegeven, dat de telefoon zo langzamerhand een onmis baar apparaat begint te worden, voor de een wat meer, voor de ander wat minder. Men heeft nu eenmaal te maken met een centrale van een bepaalde ca paciteit. Het is duidelijk, dat deze cen trale een zo snelle groei van Soest niet volledig op de voet kan volgen. Urgen tieverklaringen worden beslist niet ter zijde gelegd, maar eenvoudig naar ur gentie gerangschikt. Dat doktoren in de eerste plaats voor een telefoon in aan merking komen, lijkt ons reëel. Van dit stukje techniek hangt ir. tijd van nood onze gezondheid af. Maar er zijn ande ren, wier beroep een snelle aansluiting noodzakelijk maakt, wat in vele geval- len dan ook geschiedt. Dat vele wegen in het Soesterveen van minder goede kwaliteit zijn is waar, maar ook al weer begrijpelijk. Maar in een wijk in opbouw zal men steeds we gen vol gaten en verzakkingen tegen komen. Het heeft namelijk geen enkele zin om meteen goede wegen aan te leg gen, want binnen enkele weken zijn zij door het intensieve vracht-vervoer (bouwmaterialen, verhuizingen e.d.) weer even slecht als nu. Men begint dus in een wijk me het aanleggen van zgn. bouwwegen, die ongetwijfeld ook kapot gereden zullen worden en veel ongerief zullen veroorzaken, maar het uiteinde lijk resultaat is hetzelfde. Er is één verschil: de kosten zijn op deze wijze aanmerkelijk lager en u zegt zelf reeds, dat er voldoende objecten zijn, waaraan nog wel wat geld gespandeerd mag wor den. Bijvoorbeeld de gemeentewonin gen. De bewoners van de Smitsweg zijn in derdaad niet erg tevreden over hun be huizing en hebben zich dan ook met hun klachten tot het gemeentebestuur ge wend. Het lijkt ons verstandig om de behandeling van deze brief in de ko mende raadsvergadering even af te wachten. Da een in aanbouw zijnde wijk er na enkele maanden of zelfs misschien na een paar jaar nog niet zo uitziet, als u graag zou willen, achten wij begrijpe lijk. Zowel de middelen als de techni sche middelen ontbreken nu eenmaal om van het Soesterveen in enkele dagen een paradijs te maken. O O Dit schuimbad ontvet uw huid niet en is uiterst sterk geconcentreerd. Mijne Heren. Dit is mijn reactie op „Meningen van lezers" Het Soesterveen, van mevrouw Luiting, Varenstraat 392, Soest. Ik heb diverse malen het schrijven van Mevrouw Luiting gelezen. De on tevredenheid straalt er af Natuurlijk is het waar, er zijn nog geen stoepen nou ja, er wordt hard aan gewerkt begaanbare wegen nou ja, er wordt hard aan gewerkt fietspaden nou ja, er wordt hard aan gewerkt winkels nou ja, er wordt hard aan gewerkt scholen nou ja, er wordt hard aan gewerkt De telefooncellen, zomin als de telefoon zijn naar mijn bescheiden mening niet het terrein van de gemeente, maar van de PTT. Laat de directeur van het te lefoondistrict Utrecht maar een paar klachten horen, dat is reëel. Wat betreft de bagger en de prut ik neem aan dat mevrouw Luiting, zodra haar huis klaar was, evenals wij, zo spoedig mogelijk is verhuisd om ook maar in het nieuwe huis te wonen. Dat is alleszins begrijpelijk. Ik zelf kan stellen, dat wij dolgelukkig zijn met ons nieuwe huis in het Soes terveen, en dat die prutach zullen we maar zingen met Wim Kan, „Kom mevrouw Luiting, 't is maar tijde lijk... D. G. HETEM-DE JONG Ereprijsstraat 23, Soest. OPEN BRIEF AAN MEVR. LUITING, Varenstraat 392, Soest. Ach, beste mevrouw Luiting, wat wilt u nu. Op 't ogenblik is de snelweg midden door Soest veel belangrijker. Voor u in het Soesterveen is er nog geen geld voor stoepen, telefoon enz.; eerst de huizen aan de Wilhelminalaan opkopen, daarna gaan ze bij u misschien wat doen. Ja, natuurlijk alleen dan als het nog nodig is. Want als u eindelijk uit uw prut en bag ger gekomen bent met fiets of auto, dan bent u ook gauw in Hilversum of Amersfoort en dan hebt u in het Soes terveen ook geen whikels nodig. Met zo'n snelweg is ook voor u gezorgd. Hoe u daar op komt, na eerst een moord-oversteek wer de Nieuweweg, is voor de Gemeente geen zorg. En de stoepen? Och kom eens kijken op de Korte Bergstraat, daar zijn nieuwe hippe ministoepen aangelegd: uw kat kan er nog niet op lopen. Wilt u ook zo'n moderne stoep? Nu wij ijveren naar een dorp van 80000 inwoners, is het meeste belang bij een snelweg. Hopelijk heeft deze uitleg u enigszins bevredigd en weet u nu voor welk goed doel de Gemeente het geld besteedt. Als Soester ingezetene moet men wat voor 't gemeentebelang over hebben; onze mening interesseert, de Gemeente kennelijk niet. Met vriendelijke groeten, I. C. Hohner-Appeldoorn Wilhelminalaan 29, Soestdijk. Naschrift: Het feit, dat u uw woning moet opofferen aan een verkeersweg door Soest, kunt u betreuren en naar redelijke maatstaven aangenomen, zult u dat ook wel, dat impliceert, evenwel geenszins, dat een snelweg door Soest of hoe u of ieder ander de weg ter ver vanging van de huidige rijksweg lb mag noemen, voor de gemeente Soest alleen zaligmakend is en al het verdere ter handhaving van een zo aangenaam mo gelijk leefklimaat hierbij in het niet zinkt. Zonder ons een oordeel te vormen over de juistheid van enig tracé kan naar onze mening wel gesteld worden, dat iedere vervanging van de huidige weg door Soest offer: zal gaan vragen, hoe ongaarne die ook gebracht zullen worden. En dat een vervanging voor de rijksweg door Soest nodig is, zal nie mand willen bestrijden. Dat in het Soeste.veen, een overigens zeer drassig en laaggelegen gebied, nog niet alles volkomen naar w<ms verloopt, is begrijpelijk, ofschoon jammer, het geen wij reeds betoogden in ons na schrift onder de brievan de heer A. G. Schollaardt, waarnaaT hierbij verder zij verwezen. Burgemeester en wethouders hebben de raad een krediet van 177.000,ge vraagd voor het bouwrijp maken van gronden aan de Dalweg, tussen de Beukenlaan en de Koningsweg. Hier zullen 286 flatwoningen in de woningsector worden gebouwd. Op kor te termijn zal reeds met het bouwrijp maken worden begonnen, opdat de wo ningbouw in het Soesterveen ongehin derd voortgang kan vinden. Het bouw rijp maken zal grotendeels bestaan uit het verrichten van grondwerk, het aan leggen van een riolering en het aan brengen van voor de bouw noodzake lijke bestratingen. Voorts wordt de raad voorgesteld een gemeentelijke garantie te verlenen voor een door de stichting Openbare Lees zaal en Bibliotheek aan te gane geld lening van 99.000,Destijds heeft de gemeente al een lening van ƒ780.000,gegarandeerd, die nodig was voor de bouw van de nieuwe open bare leeszaal en bibliotheek aan de Molenstraat. Het bestuur van de stich ting dacht de inrichting van het ge bouw uit eigen middelen te kunnen financieren, maar de hoop is ijdel ge bleken. Door het aangaan van de le ning komt de stichting jaarlijks met een extra last te zitten van bijna elf duizend gulden. Deze last zal men ech ter met de huidige exploitatie niet kun nen dragen, zodat de gemeente Soest ook deze last op zich zal moeten nemen. Dat betekent, .dat de jaarlijkse subsidie van de gemeente op 192.000,zal ko men. Baarn en Soest gaan hun grof huisvuil storten in een zandgat aan de Amers- foortsestraat bij Soesterberg, waarmede eindelijk een einde komt aan het grote gebrek aan voldoende gelegenheid tot het storten van grof huisvuil in grote hoeveelheden, waarmede de reinigings dienst lange tijd te kampen heeft ge had. De gebr. Tammer en Zonen N.V. te Soesterberg hebben aan de Amers- foortsestraat een zandafgraving in ex ploitatie. Blijkens de verleende toe stemming op grond van de provinciale verordening op de ontgrondingen is het toegestaan de zandafgraving met grof huisvuil en restproducten van het com post- en riool waterzuiveringsbedrijf Soest-Baarn vol te storten. Ook de ge meente Baarn en het compostbedrijf, die met dezelfde moeilijkheden te kam pen hebben, hebben inmiddels belang- stelling getoond voor het storten van hun vuil in het Soesterbergse zandgat. Het zandgat zal tenminste tien jaar dienst kunnen doen als stortplaats. De gebr. Tammer zullen de nodige voor zieningen aanbrengen, waarvan de kos ten over de 3 belanghebbenden zullen worden verdeeld. In totaal zal voor een ton aan voorzieningen moeten worden aangebracht. De gebr. Tammer nemen de helft voor hun rekening. Het res terende bedrag komt ten laste van de gemeenten Baarn en Soest en van het compostbedrijf. De raad wordt voorge steld tot het sluiten van een over eenkomst met de gebroeders Tammer te besluiten. De raad is om een krediet van ruim ƒ24.000,gevraagd voor het schilderen van enige bassins van het Soester Na tuurbad. Het betreft hier de springkuil, het instructiebad en de waadgoten tus sen de perrons en de speelweide. B. en W. achten het vooral uit estétisch oogpunt van belang, dat aan een hier toe gedaan verzoek van de stichting Soester Natuurbad wordt voldaan. In 1967 en 1968 werden reeds kredieten van ƒ22.000,en ƒ44.000,verleend voor het schilderen van het wedstrijd bassin, het kleuterbad en het L-bad. Voor de viering var. de Kinderboeken week, die van 15 tot en met 25 oktober wordt gehouden, zal de Commissie Viering Kinderboekenweek weer mogen rekenen op een subsidie van 325, als bijdrage in de kosten voor het orga niseren van een voorleeswedstrijd. De ze wedstrijd wordt georganiseerd door een commissie, die bestaat uit plaatse lijke boekhandelaren en personeel van de openbare leeszaal en bibliotheek. B. en W. achten deze wedstrijd van grote opvoedkundige waarde en hebben de raad dan ook voorgesteld, de sub sidie te verlenen. Achter het gasbedrijf aan de Lange Brinkweg zullen een parkeerterrein, een opslagruimte voor materialen en een grasveld voor ontspanning van het personee] worden aangelegd Het ter rein achter het gasbedrijf is nog njet voor eer. bepaald doel in gebruik ge nomen. B. en W. achten het echter zeer geschikt als parkeerterrein voor de auto's van het personeel. Het ter rein zal dan x>k verhard worden en van goede aan_ en afvoerwegen wor den voorzien. Een deel van het ver harde terrein zal dan tevens als op slagruimte voor materialen benut kun nen worden. Tot dusver worden de ma terialen voor het gasbedrijf wegens ge brek aan ruimte op verschillende plaat sen in de gemeente opgeslagen, het geen een goede bedrijfsvoering niet di rect ten goede komt. Er blijft echter nog een stuk grond beschikbaar, dat B. en W. met gras willen inzaaien om het als sport- en ontspanningsterrein voor het personeel van het gasbedrijf geschikt te maken. Hiermede is een bedrag gemoeid van circa 7500, Voor het verharden van het terrein en de aanleg van de aan- en afvoerwegen zal een bedrag van 17.000,nodig zijn. Langs de Plesmanstraat te Soesterberg zullen nabij de Waboflats parkeer havens worden aangelegd. Er bestaat momenteel in te beperkte mate gele genheid om langs de Plesmanstraat 'n auto te parkeren. Bij het plan is er vanuit gegaan, dat de auto's loodrecht op de weg worden geplaatst. Dit be hoeft volgens B. en W. geen ver keerstechnische bezwaren op te leveren, omdat er ter plaatse heel weinig door gaand verkeer is. De kosten bedragen ongeveer ƒ21.800,—. Nabij het inmid dels gereedgekomen en afgelopen za terdag ook al geopende dorpshuis in Soesterberg zal in het belang van een goede verkeerssituatie de Generaal Win kelmanstraat worden verlegd. De hier aan verbonden kosten bedragen 16.000,- Eerder besloot de raad al op verzoek v.ai? stichting dorpshuis om een wij ziging in de bestrating Van het plein te brengen. Hiervoor werd een krediet van 15.000,reeds beschikbaar ge steld. Deze tijd van hoog opgevoerde econo mische activiteit laat nog eens duidelijk zien dat het probleem van de arbeids- schaarste zich vooral bij vrouwen mani festeert. Bij de uitvoerende arbeid voor mannen kan er desnoods een beroep worden gedaan op buitenlandse arbeids krachten, maar bij vrouwen ligt dit vraagstuk moeilijk. Het is geen geheim dat er onder de gehuwde vrouwen nog een aanzienlijk potentieel aan produk- tieve kracht schuilt maar dat deze wei geren over de fiscale barrière heen te stappen. Van verschillende zijde is er reeds op gewezen dat de fiscale last voor de wer kende gehuwde vrouw te zwaar is. De staatscommissie Hofstra, die ingesteld werd om een vereenvoudiging van de belastingheffing te bestuderen, heeft ook dit vraagstuk bezien en kwam tot een praktisch negatieve conclusie. Daarmee deed zij de regering een genoegen, want onze leidende fiscale experts voelen weinig voor fiscale concessies aan de ge huwde werkende vrouw. Tot een geheel andere conclusie dan de commissie Hofstra over dit vraagstuk komt het wetenschappelijk instituut van heth N.V.V. in haar rapport "Vrouw en Fiscus". Hierin wordt duidelijk gepleit voor een zekere bevoordeling van de belasting betalende gehuwde vrouw. Men doet dit op economische gronden. Men wenst de groep economisch actieve Nederlanders te vergroten en gezien de brede laag aan kinderen en improduk- tieve bejaarden is dit bepaald geen vro me wens. Men stelt een verhoging van de belas tingvrije voet voor in gezinnen waar de vrouw des huizes mede werkzaam is van 2000.aangevuld met 450,voor ieder kinu beneden 16 jaar. In de hoge re fiscale regionen zou men een tege moetkoming van 1000,vrij van be lasting wensen terwijl ook de meewer kende echtgenote in het bedrijf meer fiscale verlichting zou moeten vinden. In het midden gelaten of nu deze oplos sing van het belastingvraagstuk van de werkende gehuwde vrouw ideaal is, toont het rapport duidelijk aan dat zij toch meer dan tot op heden dient te worden aangemoedigd om aan het ar beidsproces deel te nemen. De Soester gemeenteraad zal op woens dag 17 september a.s., om 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling van de navolgende agenda 1. Ingekomen stukken. a. Brief van 19 augustus 1969 van het Actie-comité flatbewoners inzake klach ten over de flats aan de Smitsweg, met voorstel deze brief om advies in han den te stellen van burgemeester en wethouders. b. Verslag 1968 met ontwerp-rekening van het Waterleidingbedrijf Midden- Nederland, met voorstel dit voor kennis geving aan te nemen. c. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. d. Brief van 18 augustus 1969 van mr. J F. Welle Donker, waarbij ter ken nisneming wordt toegezonden oen be zwaarschrift aan de minister van ver keer en waterstaat tegen de verbreding van Riiksweg 23 tussen Soesterberg en Amersfoort, met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. 2. Verdeling van de raad in twee afde lingen in verband met de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1970. 3. Voorstel tot wijziging van de Bezol digingsverordening. 4. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aar. a. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van een nieuwe me thode voor zaakonderwijs ten behoeve van de Da Costaschool voor g.l.o. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van zonweringen in de openbare school voor middelbaar algemeen voortgezet onderwijs. 6 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verleggen van de Generaal Winkelmanstraat te Soes terberg. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van parkeerhavens langs de Plesmanstraat te Soesterberg. 8. Voorstel tot het voteren van een krediet ten behoeve van het bouwrijp- maken van grond gelgen langs het ge deelte van de Dalweg tussen de Beu kenlaan en de Koningsweg. 9 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het schilderen van enkele bassins in het Soester Na tuurbad. 10. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage voor een door de Rundveefok- véreniging-Fokkersclub „Eemland" te houden jongveekeuring. 11. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst betreffende het storten van grof huisvuil in een zandafgraving te Soesterberg. 12. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan a de Smitsweg van H. L. de Beer; b. de Laanstraat van Th. Kersens; c. de Steenhoffstraat van A. A. van Dorresteyn; d. de Maatweg van mevrouw M. J. van Daatzelaar-Van den Hengel; e. de Smitsweg van mevrouw M. Smid- Renkema, met vaststelling van de betreffende be grotingswij zigingen. 13. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Commissie Viering Kin derboekenweek 1969. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het treffen van voorzieningen aan het pand Steenhoffstraat 5. 15. Voorstel tot het instellen van een weekmarkt te Soesterberg. 16. Voorstel tot ruiling van grond, ge legen aan a. Nieuweweg met P. C. Hilhorst; b. de Van Weedestraat en het Nassau- plantsoen met J. A. Cörnelisse; c. de Smitsweg met A. H. Butzelaar, met vaststelling van de betreffend# begrotingswijziging. 17. voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan a. de Ringweg van G. J. van Doorn; b. de Parklaan van de dames Heinrich; c. de Klaarwaterweg van A. Hooft, met vaststelling van de betreffende begrotingswijzigingen. 18. Voorstel tot verhoging van het be drag per leerling voor een school voor ziekelijke kinderen, uitgaande van de Christelijke Vereniging tot stichting en beheer van ziekeninrichtingen Zonne gloren. 19. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwen van £en stenenbergruimte bij de openbare kleuterschool te Soesterberg. 20. Voorstel tot het garanderen van een geldlening ad 99.000,aan te gaan door de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek. 21. Voorstel tot wijziging van diverse begrotingen. 22. Voorstel tot aanvulling van de be heers verordening van het gasbedrijf. 23. Voorstel tot het verstrekken van een duurtetoeslag 1969 aan het daarvoor in aanmerking komende gemeenteperso- neel. 24. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet": a. voor het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een op slagruimte van ongeveer 16 propaan- gasflessen, op het perceel Soesterberg- sestraat 61 te Soest b. voor het uitbreiden van een maga zijn-, reparatie- en produktiewerkplaats voor elektro-apparatuur, lasapparaten en hijswerktuigen, op het perceel Amers- foortsestraat 15 te Soesterberg. 25. Voorstel tot vaststelling van het be stemmingsplan „Industrieterrein". 26. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan P.U.E.M. N.V. voor het leggen van een hoogspanningskabel in de Vredehofstraat te Soest. 27. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan het terrein van het gemeentelijk gasbedrijf aan de Lange Brinkweg alhier. 28. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van een toiletwagen. 29. Voorstel tot afwijzing van een ver zoek van mevrouw J. Woltjer, alhier, voor een vergoeding ingevolge de ..Schadevergoedingverordening". 30. Voorstel tot het verlenen van subsi die voor de verstrekking van warme maaltijden aan bejaarden. VAN WEEDESTRAAT 52 0/ SOESTERBERGSESTRAAT 30

Soester Courant | 1969 | | pagina 3