t. VVZ hield Veense Boys op 1-1 Bloemenkwart. 3-\ VZ 3 3-2 Schaatstraiiiing 1 ij „Peters' Baan" Cm\ SS' Hees door 3-0 overwinning op Lekvogels al aan de leiding Wandel sportvereniging „Olympia" Ie Herenteam van BDC-handbal herstelde zich tegen HHC (12-5) DÖORSMEREN klaar terwijl u wacht IIEVEItOL §sii;ekstati«\ GARAGE BOSBOOM Korfbalvereniging „De Meteoren" Laatste oefenwedstrijd eindigde met 7-2 zege voor SEC SEC 3-Soesterberg 2 1-3 VESTIGIINGS- 0PERETTE DINSDAG 9 SEPTEMBER 1969 strijd. De Soestenaren verloren op eigen terrein met 3-1 van Soesterberg 2. Tech nisch was SEC vooral in de eerste helft wel iets beter, maar de defensie had de grootste moeite om de uitvallen van Soesterberg goed op te vangen. Tot de rust lukte dat nog. Toen was er nog niet gescoord, maar in de tweede helft liep Soesterberg vrij snel weg van zijn tegen stander. Door een wellicht uit buiten spelpositie gescoord doelpunt kwam Soesterberg op 0-1, waarna een misver stand tussen doelman Van Essen en ach terspeler Roest de tweede treffer voor de gasten inluidde. Toen een van de voor hoedespelers van Soesterberg ongemerkt (althans voor de scheidsrechter) de bal met de hand speelde en aldus gemak kelijk. een tegenstander kon passeren, was het 3-0. SEC zette nog een stevig offensief in, kwam door Jasperse nog op 3-1 en scoorde kort daarop opnieuw, maar dit doelpunt werd afgekeurd, om dat volgens de arbiter de bal niet over de doellijn was geweest. Het bleef der halve bij een 3-1 nederlaag voor SEC dat nu één punt uit twee wedstrijden heeft. SEC 4 was zondag al helemaal geen partij voor Roda 2 uit Hamersveld. De Soestenaren verloren met niet minder dan 10-0, nadat SEC bij de rust al met 6-0 had achtergestaan. Een handicap voor SEC was, dat na een kwartier de doelman geblesseerd raakte, maar niet temin de wedstrijd uitspeelde. Het vijfde elftal won tenslotte verdiend, zij het nogal geflatteerd met 5-1 van het Baarnse Limvio 3. Bij de rust had den de Soestenaren al een 4-0 voor sprong. De doelpunten werden gescoord door v. d. Brink, Veldhuizen en Rutten- berg. VVZ en Veense Boys hebben zaterdag in Nij kerkerveen de punten gedeeld, ofschoon het er lange tijd naar heeft uitgezien, dat WZ de volle winst mee naar huis zou nemen. In de tweede helft werd niet gescoord. WZ had wel een licht veldoverwicht, bouwde vanuit het goed bezette middenveld ook wel aardige aanvallen op, maar vond er geen goede afronder voor, ondanks de diverse goede kansen die men kreeg. Bovendien had WZ het geluk ook niet aan zijn zijde. Gezien de spelverhou- ding had WZ bij rust wel een afstand met twee doelpunten verdiend. Maar het duurde tot twintig minuten in de tweede helft, alvorens WZ op nog vrij fortuinlijke wijze kon scoren. De zeer goede doelman van de Veense Boys, die zijn ploeg al enkele malen voor een achterstand had behoed, kon nu een voorzet van Jos Brouwer niet vol doende onder controle krijgen. T. Schaap was er onmiddellijk bij om ervan te profiteren. 0-1. Kort daarop scoorde Schaap opnieuw, maar op appelleren van de Nij kerker veense grensrechter werd het doelpunt om onduidelijke re- denen afgekeurd. De zwak leidende ar biter bleek het trouwens zozeer op VVZ voorzien te hebben, dat de spelers er af en toe zelfs moedeloos van werden, vooral toen vijf minuten voor het einde de scheidrechter zich niets aantrok van de voor buitenspel vlag gende WZ-grensrechter en Veense Boys gemakkelijk de gelijkmaker kon scoren. Het is tenslotte bij 1-1 gebleven. WZ bleef daarmede niettemin na twee wed strijden nog ongeslagen. Het derde elftal is de competitie met een nederlaag begonnen. Na een 2-0 voorsprong tegen Bloemenkwartier 3 moest men uiteindelijk toch nog met 3-2 de eer aan de tegenstander laten. WZ nam voor de rust door Van Wijk de leiding. Dezelfde speler stond op het punt om voor de tweede maal te scoren, toen hij in het strafschopgebied tegen de vlakte werd gewerkt. De arbiter vond dat voldoende aanleiding om de Hilversumse boosdoener maar meteen uit het veld te sturen. Evenals iedereen langs de lijn zagen de spelers er niet meer dan een gewone overtre ding in, waarvan zij een bestraffing met een penalty nog wel wilden accep teren, maar het uit het veld sturen van de betrokkene ging hen toch wat te ver. Zij weigerden dan ook aanvan kelijk verder te spelen, trachten tien minuten lang de scheidsrechter tot an dere gedachten te brengen, maar moes ten tenslotte toch de minste van twee kwaden kiezen: het verder spelen met tien man en met een 2-0 achterstand, want de strafschop die WZ ook nog toegewezen Itreeg, werd door Van Wijk niet benut. Hij schoot precies in han den van de Hilversumse doelman. Even later maakte hij zijn fout echter weer goed door toch 2-0 te scoren, met welke stand de rust inging. Deze hoop volle voorsprong was echter door wat aarzelend optreden van de Soester de fensie binnen een half uur omgezet in een achterstand die WZ niet meer kon wegwerken en zijn debuut dan ook weinig bevredigend zag eindigen. Het vierde elftal speelde zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd in Maar tensdijk tegen SVM Boys 4. De bezoe kers keerden mei; een 4-1 zege naar Soest terug. Het vijfde deed het in Amersfoort te gen De Posthoorn 4 echter minder goed. Met 5-1 werd verloren. Voor de jeugdcompetitie werden za terdag de volgende wedstrijden ge speeld: Quick pupillen 2-WZ 1 1-7, VVZ pup. 2-BDC 4 3-0, Hees pup. lb- In verband met het grote enthousiasme van vooral de jeugd uit Soest en wijde omgeving, is het op het ogenblik, zo wel voor senioren als ook voor junioren vanaf 12 jaar mogelijk een schaats- indoortraining, georganiseerd door de ijsvereniging „Peter's Baan", in Soest te volgen. De animo onder de jeugd, waarvan er meerderen van 10 kilometer ver op de fiets komen, heeft het bestuur, in over leg met de trainer, doen besluiten, om deze unieke gelegenheid voor de jeugd om reeds \Toeg de fijne kneepjes van het schaatsenrijden te leren, open te stellen. Het is gebleken, dat er bij de door zetters onder de jeugd ut Midden Ne derland. die de weg naar de training weten te vinden, genoeg ambitie is om na een paar jaar goed te schaatsen en zelfs tot unieke prestaties te komen. Ook. de ouderen zijn zeer enthousiast en maken goede vorderingen. Evenals verschillende andere rijders, die al enige jaren aan de trainings groep verbonden zijn. traint de junior kampioen van het Gewest Gelderland- Utrecht, Peter van de Kant. reeds van af begin mei. KNSB bondstrainer Dick Vervloet uit Amersfoort, die de training nauwgezet verzorgt, is van mening, dat er in de omgeving, alsook in Soest zelf. nog veel meer jeugd is. alsmede senioren zijn met enthousiasme en doorzettings vermogen, die de weg naar de training nog moeten vinden. De door het bestuur ingestelde jeugd- Een aantal kamerleden heeft onlangs aan de minister van economische zaken vragen gesteld over dc behandelings- duur van aanvragen om ontheffing van de Vestigingswet Bedrijven 1954 voor de kleinhandel in aardappelen, groen ten en fruit. In zijn antwoord wees de minister er op dat hij wordt over stroomd met aanvragen om ontheffing van de eisen der vestigingswet. Voor 1968 werd een getal van 12.500 genoemd. Het is een publiek geheim dat het vesti gingsbeleid in Nederland aan weinigen bevrediging schenkt. Aan de ene kant staat een greep die de vestigingswet wil opheffen, aan de andere zijde vindt men voorstanders van strengere eisen voor de intrede in het ondernemerschap. Het ministeriële beleid ki mkelt daar min of meer doorheen. Men houdt vast aan mi nimumeisen maar anderzijds voert men een ruim ontheffingsbeieid. De staats secretaris wilde naar een verruiming van de vakbekwaamheidseisen maar de S.E.. heeft hem inmiddels de voet dwars gezet. Waar het nu naar toe gaat is nog niet bekend maar zeker schijnt dat er vesti gingseisen zullen blijven, vooral met het oog op gewenste balanscapaciteiten van de aankomende ondernemers. Mogelijk is dit juist. Ziet men echter naar het ni veau van de middenstandsexamens en naar het groot aantal gezakten daarvoor, dan is het duidelijk dat de ministeriële eisen aan de gematigde kant zulen moe ten blijven. Voegen wij daar nog aan toe dat er ook een ruime mogelijkheid tot ontheffing moet blijven, dan is de vraag reëel of het de moeite waard is om ter- wille van de politieke geruststelling van een aantal kamerleden een nieuw inge wikkeld vestigingsbeleid in leven te roepen. Het ware te wensen dat de ge hele operette-achtige vertoning van ves tigingseisen werd afgeschaft en dat het aan de verantwoordelijkheid van be trokkenen werd overgelaten of men tot het zelfstandig ondernemerschap wil toetreden. Ook in Europees verband ge zien lijkt deze oplossing het meest doel matig. training is vanaf woensdag 10 septem ber a.s. in het clubgebouw van ..Peter's Baan", gelegen aan de Eemweg alhier. Nieuwe leden kunnen zich hier opge ven vanaf 18.30 uur. Na het trainen bestaat er gelegenheid om te douchen. Ouders wekken wij op, om deze zo gezonde sport bij hun kinderen te sti muleren. De senioren van 15 jaar en ouder beginnen om 19.30 uu. Vanaf half oktober tot eind februari is er een mogelijkheid tot ijstraining. De kunstijsbaan te Amsterdam opent haar poorten en de trainingsgroep on der leiding van Dick Vervloet zal dan op speciaal voor hen vastgestelde uren de specifieke ijstraining houden. Buiten de trainingsuren is de trainer bereid om hulp en advies te geven aan de deelnemers. Andere deelnemers, die tot op heden nog niet staan ingeschreven, kunnen zich opgeven bij de heer D. Vervloet. Verhoe venstraat 90a te Amersfoort en de heer H. A. Butzelaar. Middelwijk straat 32 te Soest, telefoon 02155-3539. WEKKERS EN ■JUWELIER HORLOGEP REI5WEKKER5 F H CFTTFM IW KV 1IMU SOESÏD'JK QFMBRANDTI.AAN 18 - TEL 071S5-4785 Opname van dc training in de Soester duinen gedurende dc afgelopen zomer maanden. Dankzij een 3-0 overwinning op Lek vogels uit Lexmond heeft Hees al na twee wedstrijden een ongeslagen positie aan de top van de ranglijst weten te veroveren. De Soestenaren hebben een vrij talrijk publiek laten zien, heel goed in de eerste klasse te kunnen meekomen en er zelfs wel voor te voe ler om Soest als eerste club in het za erdagse KNVB-voetbal te gaan ver tegenwoordigen. Het peil. dat Hees za terdag bereikte, rechtvaardigde die wens ook wel. De thuisclub is doorlopend in de aan val geweest en slechte met kunst en vliegwerk en door af ei. toe eens aan Na een pauze van enkele maanden is de chr. wandelsportvereniging „Olympia" begonnen met het afwerken van het tweede en tevens laatste gedeelte van haar programma. Zaterdag werd er gewandeld in Ermelo. Bijna 1900 deelnemers verschenen aan de start voor de 16e Gemsmars. De junioren liepen 10 kilometer onder leiding van de heer D. Brood en won nen met 515 punten de eerste prijs. Tweede met 45 punten minder dan ..Olympia" werd Oranjekwartier uit Harderwijk. De derde plaats was voor de Hierdense Sport Club (HSC) uit Hierden met 465 punten. Er waren ruim 20 groepen op de 10 kilometer verte genwoordigd. De senioren liepen 15 kilometer, echter buiten mededinging. Zij konden geen groep vormen. Na afloop van de wandeltocht reikte de heer W. A Suman twee onderschei dingen uit. De eerste was voor Erik Kalkman (juniorenlid) voor het berei ken van de 500 kilometer. Mevrouw Westerlaken van de senioren ontving een speldje voor het behalen van 2500 kilometer. Volgende week zaterdag vertrekken 2 groepen naar Oosterbeek. Daar wordt dan de Airbornemars gehouden. Aan deze wandeltocht nemen elk jaar tien duizenden wandelaars deel. de noodrem te trekken wist Lekvogels de schade tot drie doelpunten beperkt te houden. Hees begon al meteen overrompelend. Het Lexmondse doel kwam onder zwa re druk te staan, maar tot de vijftien de minuut wist de verdediging stand te houden. Toen echter was een snelle uitval over rechts niet meer af te remmen, Nico van Es rondde een aan val af met een fraai doelpunt. 1-0. Hees bleef beuken op het doel van Lek vogels en na een half uur had men op nieuw succes. Een vanaf het midden veld goed opgezette aanval werd door B. van Veen met een hard schot doel treffend afgerono 2-0. Daarbij bleef het tot de rust, ofschtan Hees nog en kele goede kansen kreeg. De defensie kon de tegenaanvallen van de gasten vrij gemakkelijk opvangen. De tweede helft gaf eenzelfde spel- beeld te zien. Het verweer van Lekvo gels had betrekkelijk weinig meer te betekenen. Halverwege de tweede helft ging Nico van Es er alleen vandoor. Hij betrok later op kundige wijze zijn medespelers in de aanval, waaruit ten slotte een voorzet van F. Hilhorst volg de, die opnieuw voor Van Veen in een doelpunt werd omgezet. Daarbij bleef het, vooral ook omdat de Hees-achter hoede bijzonder goed op dreef was en Geitenbeek c.s. de Lexmondse aanval geen enkele kans gaf. Na twee wedstrijden is Hees nog altijd zonder puntenverlies. Komende zaterdag zal Hees het in de uitwedstrijd tegen Montfoort wellicht moeilijker krijgen. Minder goed verging het de overige elftallen Zowel het tweede als het derde en vierde verloren, resp. van Hoevelaken 2, SVM Boys 2 en Huizen 7. Hees 2 stelde in Hoevelaken nogal te leur door met 5-2 van Hoevelaken 2 te verliezen. Voor een deel was dit even wel het gevolg van het feit, dat Hees maar met tien man moest opereren, om dat enkele spelers zonder afschrijving waren weggebleven. Desondanks nam Hees in de eerste helft door De Boer de leiding, maar nog voor de thee zette Hoevelaken de achterstand om in een 2-1 voorsprong. In de tweede helft nam de thuisclub snel afstand. Eerst bij de stand 4-1 kon linksbuiten Dorrestein nog een VVZ pup. lb 4-0. HVC jun. B-WZ jun. A 8-1. Het ingang van heden worden de op stellingen van de verschillende elftal len weer op de aanplakbiljetten op de bekende adressen bekend gemaakt. Komende zaterdag komen alle zes senio renelftallen in competitieverband in het veld. Na vorige week bij het begin van de I competitie onnodig verloren te hebben van WGVG uit Weesp, herstelde het BDC-team zich zondag voortreffelijk. Tegen HHC uit Hilversum werd het een duidelijke 12-5 overwinning. De Hilversummers, die dit seizoen met een zeer jonge ploeg in het veld ver schijnen, ontbrak het nog geheel aan wedstrijdroutine. Direkt. in de ferste fase van de wed strijd, was het al duidelijk dat HHC deze middag tegen BDC geen vuist zou kunnen maken De man verdediging waarmede de gas ten startten, leverde voor de BDC-aan- val weinig problemen op. Alleen het slecht aanspelen op een op snelheid liggende BDC-er voorkwam dat de eerste aanvallen geen profijt opleverden. Toen er vervolgens nauwkeuriger ge speeld werd vielen de doelpunten als appelen van de boom. Binnen korte tijd gelukte het BDC een 3-0 voorsprong te nemen. Door de hoge snelheid waarmee werd gespeeld kwam de BDC-aanval regelmatig tegenover 4 HHC-ers te staan en het pleit niet voor hen dat zij hier de vruchten niet Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerhruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 van plukten. Vooral door veel ongecon troleerd schieten werden veel kansen gemist. In de verdediging van BDC werd goed geschoven en overgenomen, zodat ook zij voor weinig problemen kwamen te staan. Twee keer moest er echter aan de noodrem worden getrokken. De pe nalty's die hieruit voortkwamen zorg den voor de tegendoelpunten. De rust ging in met een 5-2 voorsprong. Na rust een gelijk spelbeeld. BDC bleef duidelijk de meerdere. Men kwam zelfs met 9-2 voor te staan, voordat HHC iets terug kon doen. De verdediging begon het duidelijk kalmer aan te doen en door het non chalante verdedigen moest zelfs .drie maal achtereen aan de noodrem wor den getrokken. Slechts één van de drie toegewezen strafworpen konden benut worden. De eindstand kwam met een verdien de 12-5 overwinning voor BDC. DAMES: BDC-BHC 4-0 Het damesteam lijkt nu al een goede gooi naar het kampioenschap te gaan doen. Na eerst in het eigen nederlaag- tournooi alle wedstrijden te hebben ge wonnen, werd verleden week op de eerste competitiedag Amersfoort op dui delijk wijze teruggewezen en zondag j.1. werd ook BHC uit Bussum aan de ze gekar gebonden met 4-0, ondanks het feit dat BDC met negen dames speelde. Dit kwam doordat 4 dames negens ziekte verhinderd waren. Steeds lukte het met zessen in de ver dediging te zijn. De aanval moest nogal eens met vieren volbracht worden. Individueel werd er veel gevergd van de BDC-speelsters, die een volledige inzet toonden. Bij rust had BDC een voorsprong van 2-0 .hetgeen na rust door doelpunten van Ida Pronk en Wil Tolboom nog werd verdubbeld, zonder dat BHC nog gevaarlijk kon worden. METEOREN 1-BIKO 9-2 De Meteoren hebben waarschijnlijk gro te plannen, aangezien ook de tweede competitiewedstrijd met groot machts vertoon tegen het toch niet zwak ge achte Biko uit Bilthoven. Het eerste kwartier werd er niet ge scoord, maar daarna was de Soester aanval warm gedraaid en maakte doel punten met de regelmaat van de klok. Met de rust was de stand 4-1. Na rust een enthousiast spelend Meteo ren dat de eindstand bepaalde op 9-2. Corrie van Herwaarden maakte maar liefst 4 doelpunten. Meteoren 2-Excelsior 6 0-0 Na goed voorbereidend werk van F. Hilhorst scoorde B. van Veen met een keihard schot 3-0 voor Hees. keer scoren. Kort voor het einde be paalde Hoevelaken de eindstand op 5-2. Een teleurstellend begin voor het tweede elftal, waarvan meer werd ver wacht. Meer overeenkomstig de verwachtingen leed het derde elftal in Maartensdijk een nederlaag tegen SVM Boys 2, al viel de nederlaag wel royaal uit.' De thuisclub, die verleden jaar op de 2e plaats in deze klasse eindigde, vlak achter het inmiddels gepromoveerde SEC 2. Bij de rust had Hees al een 2-0 achterstand. In de tweede helft scoorde SVM Boys nog driemaal. Het vierde speelde thuis een ongeluk kige wedstrijd tegen het zeker niet ster kere Huizen 7. Tot een kwartier voor het einde had Hees nog een 2-0 voor sprong. Toen echter raakte doelman Altena geblesseerd en zijn vervanger bleek zich onder de lat aanmerkelijk minder op zijn plaats te voelen, ge tuige de treffers, die hij de tegenpartij in het laatste kwartier moest toestaan. Huizen won tenslotte met 3-2, nadat in de eerste helft Brouwer en Sakkers hun ploeg aan een schijnbaar comfor tabele voorsprong hadden geholpen. Het junioren A elftal van Hees verloor in Amersfoort met 2-1 van Amcrsfoortse Boys. De beide pupillen-elftallen, die thuis speelden, wisten royaal te win nen, namelijk resp. met 3-0 en 10-0. De BDC-handballers hadden in hun tweede competitiewedstrijd weinig moei te met het Hilversumse IIHC SEC heeft zondagmiddag zijn laatste oefenwedstrijd voor het komende seizoen gespeeld. De Soestenaren wonnen met overtuigende cijfers van SCH uit Hees bij Nijmegen. De tegenstander had er echter al een speciaal voor deze oefen wedstrijd naar zaterdagavond verscho ven competitiewedstrijd opzitten, zodat de tegenstand, die SEC ondervond, niet maximaal was. Volgende week, in de eerste competitie wedstrijd tegen 't Gooi, zal het onge twijfeld veel moeilijker gaan. SEC won uiteindelijk met 7-2. Al na tien minuten opende Struik de score. Vijf mi nuten later gaf Vervloet een oppermach tig SEC een 2-0 voorsprong, maar in de twintigste minuut kon SCH eindelijk wat terugdoen. Het was echter opnieuw Struik, die kort daarop de roos trof. Even later was hij opnieuw dicht bij een doelpunt, maar op het laatste moment werd hij tegen de vlakte gewerkt, wat SEC een strafschop opleverde. Wouden berg voltrok het vonnis feilloos en be zorgde SEC daarmede een 4-1 ruststand. In de tweede helft kwam SCH nog op 4-2, alvorens achtereenvolgens v. d. Lugt, Struik en Verhoeven de eindstand op 7-2 bepaalden. Een niettemin nuttige oefenwedstrijd, al is het geen graadme ter. Behoudens de nederlaag, die SEC verleden week leed, is het oefenprogram ma zeer succesvol verlopen. In ieder geval heeft de nieuwe SEC-aanwinst Michel Struik nog in iedere wedstrijd voor SEC tenminste één doelpunt ge scoord. Het derde elftal speelde zondag met wei nig succes zijn eerste competitiewed- - 8,

Soester Courant | 1969 | | pagina 5