Vervolg Sportvaria SOESTERBERG ONGEDEKT VERTROUWEN SEC-zaterdag royaal langs SVP0-5 Jonathan 3-SEC 2 1-4 SEC 3-Veense Boys 2 3-1 Winst en verlies voor BDC-elftalJen Standen voetbalcompetitie Zo vlogen de duiven Ruim vierhonderd kinderen zwommen af in Natuurbad Vrij vollevbal, ook voor u Olympia volleybal Dominee H. Roest nam afscheid van de Ned. Hervormde Gemeente Feest in Middenwijkgebouw Het drama der gekleurde kousen Bromfietser rijdt tegen ijzeren paal Ned. Chr. Vrouwen Bond Ned. Chr. Vrouwenbond Soestdijk R.K. Jongerensociëteit Soestdijk mededelingen Officiële Soesteberg won van Achterveld R.S. Jeugdvoetbal Soesterberg speelde gelijk Politie-varia 10-0 zege voor KVO-iunioren Succes op concours Floraliatentoonstelling N.C.V.B. opende seizoen Trouwcirculaires trouwkaarten \vM§|p| Drukkerij' Smit DINSDAG 9 SEPTEMBER 1969 Het eerste elftal van SEC-zaterdag heeft zich dit weekeinde meteen aan de kop van de ranglijst geplaatst door in Veenendaal een onverwacht hoog uit gevallen zege van 5-0 op SVP te beha len. De Veenendalers, verleden seizoen nog kanshebber voor promotieplaatsen, blij ken dit seizoen aanzienlijk in kracht verloren te hebben. Niettemin was de thuisclub gedurende de eerste vijftien minuten aanmerkelijk sterker, maar het overwicht resulteerde niet in doelpun ten. Eerst halverweee de eerste helft kwam SEC een beetje los. Het kwam tot enkele goede aanvallen, totdat Sen- gers eindelijk met een zeer fraaie kop bal uit een door Hoefman genomen hoekschop inkopte. 0-1. Korte tijd later was Schuiling tot ver in de vijande lijke defensie doorgedrongen. Op het beslissende moment werd hij echter ten val gebracht. Iedereen verwachtte een strafschop, maar de arbiter liet nor maal doorspelen. Tot de rust bleef de voorsprong van SEC onaangetast, on danks een paar mooie kansen voor o.a. Rijnders. Een fraaie combinatie tussen Koelewijn en Schuiling kon slechts ten koste van een vrije trap door de Veenendaalse defensie worden afgeremd. Hoefman plaatste uit de vrije schop de bal opnieuw precies op het hoofd van Sengers, die toen de SVP- doelman voor de tweede maal passeer de. 0-2. Vijf minuten later was het Rijnders, die voor 0-3 zorgde, opnieuw uit een voorzet van Hoefman. De doel man onderschepte in eerste instantie de voorzet wel, maar liet de bal weer los, waarvan Hoefman dankbaar pro fiteerde. Verschillende andere kansen bleven onbenut, alvorens Sengers zijn ploeggenoot Duist in staat stelde om voor de vierde maal het net te raken. Tien minuten voor het einde ondernam Sengers nog een solo, die hem alleen voor de doelman bracht, maar ook dat leverde verder geen problemen op. 0-5. Door deze overwinning kwam SEC op de eerste plaats terecht, dankzij een beter doelgemiddelde. Ook het pas gepromoveerde tweede elftal overtrof de verwachtingen door in zijn eerste competitiewedstrijd het Zeister Jonathan 3 op eigen veld met duidelijke cijfers te verslaan. 1-4. Na een paar minuten was het Van 't Klooster, die al dicht bij een doelpunt wai, maar zijn harde schot ging naast. Een vrije schop even buiten het straf schopgebied zag dezelfde speler door de Jonathan-doelman bekwaam tot hoekschop verwerken. Kort daarop moest Van 't Klooster na een botsing met een tegenstander het veld verlaten. Hij bleek een klein scheurtje in zijn schedel te hebben opgelopen. Het be tekende een danige verzwakking van het elftal, dat toch al met diverse in vallers speelde. Eerst kopte daarna Hop nog eens net naast en vervolgens trof Verwoerd nog een keer de lat, alvorens enkele minuten voor rust Van Drie een voorzet gaf, die door De Beer werd ingekopt. 0-1. Door te individualistisch spel ln de voorhoede bleven de tal rijke aanvallen van SEC verder zonder resultaat. Pas in de tweede helft kwam SEC een beetje op gang, ofschoon Jo nathan eerst nog gelijk maakte, toen een van de SEC-verdedigers op onre gelmatige wijze de Zeister mid denvoor van een doelpunt afhield. De toegekende strafschop werd dankbaar benut. 1-1. Even later was het Hop die scoorde, maar luttele seconden tevoren had de arbiter reeds gefloten wegens een te genover Hop begane overtreding in het strafschopgebied. De Beer schoot van elf meter echter naast. SEC kreeg opnieuw een strafschop toe gewezen toen Van Drie in zijn bedoe lingen werd gehinderd op een manier, die niet is toegestaan. De toegekende strafschop werd door Hop nu wel be nut. 1-3. Vijf minuten voor het einde trof Hop nogmaals de roos na goed voorbereidend werk. 1-4. Ook het gepromoveerde derde elftal kwam al meteen in zijn eerste wedstrijd tot een overwinning en wel thuis op Veense Boys 2 uit Nijkerkerveen. Het duurde overigens tot tien minuten voor rust, alvorens SEC de score open de. Dat gebeurde door Hodde, die er alleen van door ging en beheerst scoor de. 1-0. Twee treffers van Vink brach ten SEC in de tweede helft op 3-0, waarna SEC zich verder tot het ver dedigen van de kostbare voorsprong beperkte. Met succes, want de SEC- doelman werd pas kort voor het einde voor de eerste en tevens laatste maal gepasseerd. 3-1. Een goed competitiebeein dus voor de zaterdagelftallen van SEC. Het tweede elftal van BDC heeft zich zondag fraai hersteld van de verleden week geleden nederlaag tegen BVC 3 uit, Bilthoven. In Amersfoort kwamen de Soestenaren zondag tot een 2-1 over winning op Amersfoortse Bovs 2. Beide ploegen waren aardig aan elkaar ge waagd en kwamen zeker voor rust vaak tot heel aantrekkelijk voetbal. De BDC-defensie, met A. Roest en doel man Schimmel aan het hood, maakte e(in betrouwbare indruk. Na een half uur opende L. Demmers de score voor BDC uit een pass van J. v. d. Lugt0-1. Tien minuten later rondde P. Dorrestein een fraaie solo" doeltreffend af 0-2. Na de rust zakte het spelpeil enigszins. Uit een strafschop kon Amersfoortse Boys tenslotte tegenscoren. Het ontging de scheidsrechter overigens, dat de pe nalty niet goed werd uitgevoerd, al ver diende Amersfoortse Boys de treffer wel. Voor beide doelen ontstonden nog wel diverse gevaarlijke momenten, maar doelpunten vielen er niet meer. Dit re sultaat bracht BDC 2 op twee punten uit twee wedstrijden. Het vierde elftal moest in de competitie wedstrijd tegen het Amersfoortse Quick 4 genoegen nemen met een 9-2 neder laag. Het uit oud-eerste elftalspelers be staande Quick 4 gaf een van zeer veel routine getuigende partij voetbal weg, waarbij het spel van BDC maar zeer pover afstak. Toch nog nam BDC vrij verrassend de leiding, maar bij de rust hadden de gasten zich al tot een 4-1 voorsprong hersteld. Dankzij het goede optreden van doelman Roest kon de score nog tot beneden de dubbele cijfers beperkt worden gehouden. Joh. Beijer scoorde tenslotte voor BDC het tweede doelpunt. Het zevende en achtste elftal speelden zondag een onderlinge wedstrijd. Het achtste won na een spannend duel mét 3-2. BDC 3 bleek in een andere oefen wedstrijd heel wat moeite te hebben met het negende. De strijd werd ten slotte met een 3-3 gelijk spel afgesloten. Het eerste elftal speelde thuis een vriendschapelijke wedstrijd tegen PVCV uit Vleuten. Het zag de gasten met een 2-1 overwinning weer vertrekken. Vooral aan schotvaardigheid ontbreekt er bij BDC nog wel het een en ander. le klasse A, afd. Utrecht Hoogland WZA DVSA A'foortse Boys EMM Scherpenzeel 2-4 2-4 2-4 2-3 2-2 2-2 Soesterberg BDC Kampong Veense Boys De Vesting Montfoort Hees Lopik WJ CSV Vitesse Lekvogels le klasse, afd. Utrecht 2-4 2-4 2-3 2-3 2-2 2-2 Cobu Boys Eemnes CSW Renswoude SVM Boys SEC Candia vvz Hoevelaken Baarn Hulshorst 2e klasse A, afd. Utrecht 2-4 2-4 2-3 2-3 1-2 1-1 Veense Boys Chefana DSVA SVP Woudenberg 2-1 1-0 1-0 2-0 2-0 1-1 1-0 2-1 2-0 2-0 2-1 1-0 1-0 2-0 2-0 De vereniging ,,De Vriendschap" nam deel aan êen wedvlucht vanaf St. Kath. Waver, over een afstand van 136 km. In concours waren 419 duiven. De eer ste duif kwam aan om 9.41.21 uur. De laatste arriveerde om 10.03.7 uur. Uitslag: C. Bokma 1 19 27 70. Altenaar- Reijerse 2 24 42 50 61 67 73. E. Veer man 3 34 36. J. Rijksen 4 10 22 28 29 33. A. Grift 5 30. J. Kamerbeek 6 8 9 38 47 48 49 58 68 76 80. J. Kruseman 7 18 53 65 69 75. W. van Breukelen 12 20. E. Daatselaar 13 25 52 63 84. J. Wijnands 14 15 43 55 74. J. van Gro ningen 16 31 39 57. D. de Zoete 17 21 26 45 54 56 64 79 83. J. van Klooster 35. A. Hoijer 40. Z.K.H. Prins Bernhard 41 60 62 72. P. van Klooster 44. J. Ra demaker 46 H. v. d. Broek 51. S.K.B. 66 78. Joh.' Muis 71. M. Uhl 77. J. Ruttenberg 81. Meer dan vierhonderd kinderen hebben, verspreid over zaterdag 30 augustus en 6 september, gezwommen voor een van de 6 te behalen diploma's. Voor het al lereerste begin het diploma a. gingen 228 kandidaten op, waarvan er slechts een moest worden afgewezen. Voor het b.-diploma gingen precies 100 kandidaten te water, die allemaal het diploma be haalden. Voor het diploma c. lagen deze cijfers 73 kandidaten, 2 afgewezen, voor diploma d. 27 die allen slaagden, e.-di- ploma 7 geslaagden, 1 afgewezen en diploma f. 4 kandidaten die ook alle vier het fel begeerde diploma behaalden. Wat betreft het diploma f., is het voor de le maal in de geschiedenis van het natuurbad dat dit in Soest werd afgeno men. In ons nummer van a.s. vrijdag zullen wij de namen publiceren van de lange lijst van geslaagden. Steeds meer mensen ontdekken dat zij te weinig lichaamsbeweging hebben. Flatbewoonsters en -bewoners hijgen na een trap beklommen te hebben. Het ver wisselen van een autoband is voor velen een zeer inspannende bezigheid, die leidt tot grote ademnood. Steeds minder mensen voelen zich geroe pen zich aan te sluiten bij een organi satie, partij of vereniging. Steeds minder mensen zijn bereid om in een uniform pakje een bepaalde tak van sport te be drijven. Steeds meer mensen willen bij het be oefenen van hun favoriete sport zelf hun tempo bepalen. Ook bij de overheid onderkent men dit verschijnsel, maar gebrek aan zaalruimte en begeleiders voor deze vorm van re creatie is de reden waarom deze vorm van sportbeoefening niet of nauwelijks van de grond komt. Olympia-volleybal heeft gemeend hiertoe als eerste vereniging de gelegenheid te geven. Men is namelijk van mening dat de sporthal in Soest niet alleen gebruikt moet worden door diegenen die wèl be reid zijn zich te onderwerpen aan de re gels van een vereniging die wedstrijd sport bedrijft, maar ook open moet zijn, gebruikt moet kunnen worden door hen die dat niet willen. Maandagavond Daarom bestaat er vanaf maandagavond a.s. de gelegenheid voor een ieder die dat wil, net als tijdens uw vakantie op het strand of op de camping, te volley ballen. Vanaf 9.45 uur richt men een veld in voor vrije sportbeoefening. Het enige dat u nodig heeft is een korte broek (bij wijze van spreken) en dan kunt tegen een zeer geringe vergoeding een uur lang lekker te keer gaan. Kom eens voor dat blauwe oog vandaan. Kom eens uit dat pluche of ripfluwelen bankstel. Bel de oppas of sluit de baby foon aan en kom met Mien naar de Sporthal een uurtje dollen. Na afloop kunt u douchen en in het restaurant het verlies aan vocht weer goedmaken. Bedenk hoe u heeft gelachen tijdens uw vakantie. Maandag, 9.45 uur, Sporthal Beukendal, Noteer dat op de kalender op het klein ste kamertje van uw woning. Maandagavond 9.45 uur. A.s. donderdag begint de competitie van de Nederlandse Volleybal Bond weer. Olympia neemt aan deze competitie deel met totaal 10 senioren- en 3 jeugdteams. Voor het eerst zullen ook een aantal wedstrijden gespeeld worden in onze eigen sporthal. De wedstrijden in Soest zullen altijd gehouden worden op don derdagavond. De eerste wedstrijdavond ln Soest is op donderdag 18 september. Een aantal Olympia-formaties komt echter deze week al in actie. Programma Sporthal Amersfoort, don derdag 11 september dames Olympia 2SSS 2; 8.45 uur; heren Olympia 2Vios 2; 9.30 uur. Vrijdag 12 september dames Olympia 3WA 3; 8.00 uur. Ds. H. Roest, predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Soest, nam zondag middag in de Oude Kerk afscheid van zijn gemeente, wegens zijn aangenomen beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Avereest. Bij deze plechtigheid waren o.m. aan wezig, de burgemeester van Soest, mr. S. P. Baron Bentinck, de wethouders J. v. d. Arend en K. de Haan, de pastoor van de Petrus en Pauluskerk, afgevaar digden van de ger. kerk van de prot. bond, de directeur van Zonnegloren, dr. J. W. D. Berkelbach van der Sprenkel, ds. K. van Liere, predikant te De Meern (voorheen te Soestdijk) en vele collega's predikanten van ds. Roest. Allereerst werd psalm 67 gezongen en daarna het fotum en de groet. Na het zingen van gezang 164 volgde de genade verkondiging en de Wet des Heren. Daarna ging ds. Roest voor in gebed en volgde de schriftlezing uit Paulus en de Cort. vers 15 5. De prediking van ds. Roest ging over de Genade, die hij honderden keren, met de zege, aan de gemeente had gegeven, luidendeGenade van de Here Jezus Christus, de liefde van God, door de ge meenschap van de Heilige Geest, zijn voor u allen. Daarna zegde de gemeente het Onze Vader op, waarna ds. Roest met dank zegging eindigde. Zijn oudste collega, ds. J. Mettau, die ruim vijf jaren met ds. Roest heeft sa mengewerkt, dankte hem voor de wijze van omgang. Ik heb veel van u geleerd en u was bereid om iemand te helpen. Ik wens u mede namens de Ring het allerbeste toe in uw nieuwe standplaats waarvan velen bij dit afscheid aanwezig zijn. De heer v. d. Bosch sprak namens de kerkeraad. Het is ongeveer elf jaar gele den dat u naar Soest kwam. In die tijd is veel veranderd, ook op kerkelijk ge bied. Wij zeggen u dank voor de pret tige wijze waarop u ons altijd tegemoet trad. Ik hoop dat Gods zegen op uw werk in Avereest mag rusten. Na een dankwoord van ds. Roest, was er een afscheidsbijeenkomst in wijkge- bouw Eltheto, waarvan velen gebruik maakten. De heer Strous bood ds. Roest namens de gemeenteleden een geldbe drag aan, waarvoor hij zich een blijvend aandenken kan aanschaffen. Nams de jeugdkerk schonk Hans v. d. Steeg een tafel-sigarenaansteker. Toen volgde het afscheidnemen. Ook in het komende winterseizoen orga niseert de Hervormde Jeugdraad Mid- denwijk wekelijkse clubavonden voor jongelui van 8 tot pl.m. 17 jaar. Het seizoen wordt dit keer ingezet met een daverende binnenhuiskermis in het wijkgebouw op de hoek van de Talma- laan en de P. de Hooghlaan. Dit festijn zal plaats vinden op zaterdag 13 septem ber a.s., 's middags van half drie tot half zes, voor de jongeren (8-12 jaar); 's avonds van zeven tot tien uur voor de ouderen (13-17 jaar). Na afloop 's avonds zal er nog een uurtje gedanst worden. De toegangsprijs bedraagt één kwartje. De ouders van de jongelui zijn natuurlijk ook van harte welkom Een greep uit het programma grabbel ton, buksschieten (voor de ouderen), hen- gelspel, touwtjetrekken, rad van avon tuur enz. enz. Er zijn vele prijzen te winnen. Op zondag 14 september, 's morgens om tien uur, zal in een speciale kerkdienst, ook in het Middenwijkgebouw, het begin van het winterwerk worden gevierd. De ze dienst zal geleid worden door de pre dikant van de Herv. Gem. Middenwijk, ds. J. Mettau, en door de voorzitter van de Jeugdraad Middenwijk, de heer C. P. Kassenaar. De dienst zal opgeluisterd worden door zondagsschoolkinderen met muziekinstrumenten. Na afloop blijven we nog even gezellig bij elkaar, want er wordt koffie en limo nade geserveerd. De clubs starten vanaf maandag 15 sep tember. Hieronder volgen uren en leef tijden. Maandag 15 sept. 6.30 tot 7.30 uur jon gens en meisjes 8 en 9 jam", dinsdag 16 sept., 6.30 tot 7.30 uur jongens en meisjes 10 en 11 jaar; donderdag 18 sept., 7.30 tot 8.30 uur meisjes 12-14 jaar; vrijdag 26 sept., 7.00 tot 8.30 uur jon gens 12-14 jaar; vrijdag 26 sept., 8.30 tot 10.00 uur jon gens en meisjes 14 jaar en ouder (tiener club). De vrijdagclubs beginnen niet op de 19e maar op de 26e september, omdat er op vrijdag de 19e een bingo-avond voor en door de Herv. Gem. Middenwijk georga niseerd wordt, waar natuurlijk de tie ners, die anders naar club zouden gaan, ook van harte welkom zijn Misschien ten overvloede, maar nog maals alle activiteiten, zoals hierboven vermeld, vinden plaats in gebouw „Mid denwijk", hoek Talmalaan - P. de Hoogh- laam Wij weten het, het verplichte karakter der „sociale verzekering" is velen een doorn in het oog. De Nederlanders heb ben van nature een hekel aan dwang: zij willen, zoals dat heet, vrij zijn. Aangevoerd wordt dan dat men geen bezwaar heeft tegen de verschillende sociale verzekeringswetten, maar wèl tegen de knellende dwangmiddelen. Waarom de uitvoering der verzekering niet overgelaten aan hen, die dat vrij willig willen doen Waarom moet de wetgever hier dwingend optreden Nu gebiedt de eerlijkheid ons te zeg gen, dat het „particulier initiatief" meer dan eens baanbrekend werk heeft ver richt. Maar hoe goed bedoeld en hoe prijzenswaard dit initiatief ook moge zijn geweest, de wetgever kon de belan gen van de sociaal zwakkeren niet zon der meer aan het „particulier initiatief" overlaten. Niet alleen, omdat de kans daarbij groot was, dat betrekkelijk grote groepen, om welke reden dan ook, zouden blij ven uitgeschakeld, maar ook omdat op deze wijze een goede verzorging van de belangen der betrokkenen niet vol doende gewaarborgd werd geacht. Van daar, dat de wetgever tijdig bindende maatregelen meende te moeten treffen. Om te illustreren, dat hier van geen overbodige inmenging kan worden ge sproken, willen wij het volgende his torische geval vermelden: Kort vóór de inwerkingtreding van de Land_ en Tuinbouwongevallenwet 1922 overkwam een landarbeider een dode lijk ongeval. Hij liet een vrouw en een dochter onverzorgd achter. Wat zeggen wij„onverzorgd" Neen, dat is niet helemaal juist Zijn werkgever had namelijk met an dere landbouwers ter plaatse tijdig een ongevallenverzekering opgericht en de weduwe kreeg weduweuitkering. Tot zóver was de zaak dus in orde: voor de nagelaten betrekkingen was, dankzij de werkgevers ter plaatse, gezorgd. Op een _ondag had de dochter der weduwe de euvele moed in het dorp te verschijnen met gekleurde kousen. Dit waagstuk zou haar duur komen te staan De scherpziende ogen van de werkge- I vers bestudeerden de benen van de jonge dochters nauwgezet en merkten onmiddellijk deze snode daad op. Deze uiting van weelde en ondegelijkheid werd spoedig een onderwerp van be spreking op de particuliere verzeke ringsvergadering. En de vraag werd ge steld, of het nu eigenlijk nog wel nodig was aan een weduwe, wier dochter met zulke mooie kousen in het dorp rond wandelde, een ongevalsuitkering te ge ven. Luister, tot welk besluit de verzeke ringsvergadering kwamOverwogen werd, dat het niet „toelaatbaar" was aan een weduwe, wier dochter 's zon dags met gekleurde kousen in het dorp rondliep en daarmede het bewijs lever de, dat ondersteuning niet meer nodig was, een uitkering te verlenen, zodat besloten werd de ongevalsuitkering te beëindigen... De weduwe, wier overleden echtgenoot gedurende enige tientallen jaren bij de zelfde werkgever was werkzaam ge weest en in dienst van die werkgever tengevolge van een bedrijfsongeval het leven verloor, zag zich plotseling haar kleine weduwerente ontnomen... Zij werd gedwongen uit werken te gaan. Natuurlijk mag het gegeven voorbeeld geen aanleiding zijn om te generalise ren. Dat zou buitengewoon onbillijk zijn. Evengoed zouden hier gevallen kunnen worden vermeld, waaruit kon blijken, op welke voortreffelijke wijze geheel vrijwillig van particuliere zijde in geval van nood hulp werd verleend. Maar in ieder geval blijkt uit het voor beeld wel heel duidelijk, waarom in dertijd een regeling der ongevallenver zekering terecht een voorwerp van staatszorg werd. De 65-jarige bromfietser, A. B. uit Soest, reed over de Beukenlaan en botste tegen een ijzeren paal, waardoor hij ten val kwam. Met een grote hoofdwond en een hersenschudding is de man overgebracht naar ziekenhuis „Zonnegloren". De eerste lezing in het nieuwe seizoen wordt gehouden op woensdag 10 sep tember a s., om 8 uur, in Eltheto aan het Drift je 4a. Deze avond zal spreken dr. J. v. d. Grient te Oegstgeest,. over het onder werp „De wereld van gisteren, vandaag en morgen" (Wording of verwording Belangstellenden uit het Soesterveen zijn van harte welkom. De nieuwe wijk groeit snel uit en u weet misschien uit ondervinding dat men eenzaam kan zijn in de grote massa. Leden uit het Soesterveen worden verzocht om eens iemand te bezoeken en mee te brengen naar deze bijeenkomst. De afdeling Soestdijk houdt op 11 sep tember a.s., 's avonds 8 uur, haar eerste ledenvergadering in het nieuwe vergaderseizoen. Deze avond zal spreken prof. dr. R. Bijlsma te De Bilt over het ohderwerp ..Schriftgezang en Schriftgebruik". De vergaderingen in dit seizoen zullen gehouden worden in het wijkgebouw bij de Emmakerk, Regentesselaan. Gas ten zijn welkom. A.s. zaterdag 13 september wordt er weer gedanst in het Ludgardisgebouw. Evenals de vorige keer komt er een uitstekende groupe, die goede muziek ten gehore brengt. WET AUTOVERVOER PERSONEN Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 19 augustus 1969 de aan de heer H. Gorissen, Kerk straat 1 te Soest, d.d. 26 maart 1940 verleende vergunning voor het vervoer van personen met huurauto's, als be doeld in artikel 46 van de Wet Auto vervoer Personen en welke bij hun be sluit van 29 december 1967 laatstelijk werd verlengd tot uiterlijk 1 januari 1971, ambtshalve is ingetrokken. Soest, 9 september 1969. Het zaterdagelftal behaalde in de uit wedstrijd tegen Achterveld R.S. een 0-4 overwinning. Hoewel de Soester- bergers in de eerste helft al een grote veldmeerderheid hadden, werd deze verdienste slechts in één doelpunt om gezet. D. Jaarsma opende de score na ruim twintig minuten spelen. In de tweede helft werd het al gauw 0-2 door een doelpunt van midvoor Ruitenbeek, waarna Achterveld R.S. niet veel tegenstand meer bood. Tien minuten voor het einde kon linksbui ten Geurtsen tot tweemaal toe de Ach terveld-goalie passeren, waarmede een 0-4 zege behaald was. Zaterdag 13 september speelt het za terdagelftal thuis tegen Laren om 4 uur. De C-junioren verloren met 2-3 van DOSC-B; de B-junioren speelden 1-1 gelijk tegen DOSC-A, Pupillen A verloor van Zeist met 4-1, terwijl pupillen B een 2-6 nederlaag leden tegen Saestum. Wedstrijdprogramma: Zeist A-Soester- berg A; EMS B-Soesterberg B; DEV D- Soesterberg C (junioren). Soesterberg b- Bunnik b (15 uur); Soesterberg c- Pa- tria c (16.15 uur) (adspiranten). Soesterberg 1-DOSC 1 (12.30 uur): FAK 3-Soesterberg 2; Soesterberg 3-BVC 5 (12.30 uur); Saestum Bl-Soesterberg BI. In de thuiswedstrijd tegen Scherpenzeel heeft Soesterberg tien minuten voor het einde een 2-1 voorsprong prijs moeten geven na een wedstrijd waarin de gas ten toch wel vaak de dienst uitmaakten. Reeds twee minuten na de aanvang moest doelman Van Vliet tot tweemaal toe reeds reddend optreden, daar de Scherpenzelers een fel offensief open de en gedurende twintig minuten aan val op aanval ontketenden. De geelzwarten hadden de grootste moeite de snelle aanvallen te stuiten, maar met name Borg, Krah en Huis man wisten van wanten en het onheil werd voorkomen. Een heel klein pasje te veel van doelman Van Vliet leverde Scherpenzeel een indirekte vrije trap op in het strafschop gebied. W. Verwey schoot keihard in en via doelman Van Vliet werd het toch een doelpunt. 0-1. Nu was het de beurt aan de gastheren, die in de 24ste minuut een wild schut- tersfeestje op touw zetten, maar de bal verdween niet in het doel, ondanks een opgelegde kans voor Van Reenen. Na ruim een half uur kwam de gelijk maker toch tot stand door het uitste ken^ benutten van een penalty door Borg, die doelman Van Geel onhoud baar passeerde. 1-1. Evenals Scherpenzeel was ook Soester berg wat gelukkig aan het eerste doel punt gekomen. In de twaalfde minuut van de tweede helft passeerde Geers doelman Van Geel, waardoor de Soesterbergers een 2-1 voorsprong namen. Voor Scherpen zeel betekende dit het startsignaal voor een nieuw offensief, maar de defensie van de thuisclub kon het doel schoon houden tot aan de 35ste minuut. Een opnieuw genomen hoekschop door Bec- ker werd verrassend ingeschoten door Van Oostrum, waarmede Scherpenzeel verdiend gelijk kwam. 2-2. Soesterberg 2 heeft ook de tweede wed strijd in deze competitie gewonnen. In Soest werd SEC 3 met 1-3 verslagen. W. Huisman en G. van Ginkel scoorden In het zandgat aan de Kerklaan werd een groene bromfiets gevonden, die verstopt was tussen de braamstrui ken. Vermoedelijk is het vehicel eigen dom van een jeugdige „zandgat-brom- fiets-crosser". Aangifte werd vervolgens gedaan van het feit, dat een jongensfiets al meer dan een week op slot stond in het fietsenrek bij dokter Lucas aan de Prof. Lorentzlaan. Een flinke kop-staart-aanrijding deed zich voor op de Amersfoortsestraat na bij ,,'t Zwaantje", waar de 23-jarige G. D. uit Enschede tegen de achterzijde van een Volkswagen botste, die be stuurd werd door de 71-jarige G. B. uit Nunspeet, die juist tot stilstand was gekomen voor het verkeerslicht. De volkswagen werd zwaar beschadigd. Op de hoek Rademakerstraat-Prof. Lorentzlaan verleende de 30-jarige K. B., bestuurder van een personenauto,, geen voorrang aan de 21-jarige mili tair Chr. K. V. uit Ermelo, die over het fietspad in de richting Amersfoort reed. De autobestuurder had geen goed uitzicht, daar zijn ruit beslagen was. De bromfietser hield er een pijnlijke duim aan over. In de nacht van vrijdag op zater dag, omstreeks kwart voor één, werd door bewoners van de Rademakerstraat telefonisch aangifte gedaan van het in gooien van ruiten in het onbewoonde perceel Rademakerstraat 32. De politie trof de 21-jarige J. W. W. K. aan, die in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde. De jongeman kwam van het woonwagenkamp te Huis ter Heide. Hij was op zoek naar zijn jas, die zijn vrienden verstopt hadden. De jas lag echter niet in het huis, maar werd in de tuin aangetroffen. Door het inslaan Kioori j ""ten had de jongeman een opgelopen. "°nd 3311 de rechter hand De KVO junioren zijn de korfbalcom petitie goed begonnen door een 0-10 zege op DSV in Bussum. Met een afstandsschot van Theo van Dillen werd de score geopend. De thuis club miste daarna een strafworp en na een kwartier werd het 0-2 door een doorloopbal van Money Verheus. Wal- da de Groot bracht na een goede com binatie met Martin v. d. Berg de stand op 0-3, even later gevolgd door een tweede treffer van Walda de Groot. 0-4. Na de rust scoorde Gert Nellesteijn 0-5. Even later miste hij een strafworp. DSV kwam er praktisch niet meer aan te pas in tegenstelling tot Peter Schep, die met een afstandsschot de voorsprong van KVO vergrootte tot 0-6. Er werd van vak gewisseld en direct daarop scoorde Theo van Dillen het zevende doelpunt. Hij maakte er ook nog 0-8 van. Martin v. d. Berg zette 0-9 op het scorebord, maar miste daar na een strafworp. Hij zorgde echter voor de 0-10 eindstand. De A adspiranten wonnen met 6-3 de thuiswedstrijd van Samos c. Na een 3-0 voorsprong liep het goed aanvallen de Samos in tot 3-3, maar voor de rust werd het nog 4-3. Deze doelpunten en de twee na de rust werden gescoord door Yvonne van Kalkeren, Mieke van Os (2 x), Ria Laurier, Rob Ysbrandy en Alex Knoops. De B adspiranten leden ondanks goed spel een 1-8 nederlaag tegen het sterke SKF A uit Veenendaal (ruststand 0-5). George Rohof redde de eer van het moedig vechtende KVO. Pupillen 1 verloor met 0-2 van Sparta 1; KVO 2 won met 1-2 van Soesterkwartier 1 met 1-2 dank zij goed samenspel en treffers van Annelies van Staveren en Rudy Timmermans. KVO 4 had bij de rust een 0-1 ach terstand tegen Sparta 2, maar voor het eindsgnaal werd de verdiende gelijk maker gescoord. 1-1. Met groot succes heeft de Muziekver- eniging Soesterberg zaterdag deelgeno men aan een groot muziekconcours in Waardenburg (Gld.) ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van het muziek korps aldaar.. Het korps kwam uit m de derde afde ling daar het ruim 20 jaar niet aan concoursen had deelgenomen. Met 224 punten werd de eerste prijs behaald. Als verplicht nummer werd „Kleine suite van volksliederen" van H. van Lijnschoten gespeeld, terwijl als vrij nummer „Miniatuur divertimento" van K. de Schrijver ten gehore werd ge bracht, een nummer uit de tweede af- deling Ook de drumband van „Soesterberg (instructeur Ten Hoedt) behaalde in de 2e afdeling de eerste prijs (73 punten) met lof van de jury. Door deze drum band werd het hoogste aantal punten van het concours in alle afdelingen be haald. Het was voor de directeur van de Soesterbergse muziekvereniging, de heer W. A. J. C. Wakelkamp overigens niet het enige succes, want ook drumband en korps „Erica" uit Austerlitz behaal den eerste prijzen. De jaarlijkse Floraliatentoonstelling van de leerlingen van de Openbare school wordt gehouden op woensdag 17 en don derdag 18 september in de hal van de school, Prof. Lorentzlaan 15. Openings tijden op beide dagen van 16-17.30 en van 19-20 uur. De Ned. Chr. Vrouwen Bond opende het winterseizoen met een lezing over „Experimenten in de geneeskunde" door mevrouw dr. M. M. Plomp-van Harmeien uit Zeist. Tijdens deze avond heeft mevrouw M. G. Jansen-van An- del afscheid genomen als presidente van de N.C.V.B. na negen jaar leiding te hebben gegeven. Mevrouw A. B. Slob-Van Gils werd haar opvolgster. Mevr. Jansen werd getypeerd als een gezellige leidster, die altijd sfeer wist te scheppen. en Snelle en correcte levering en tot ln de puntjes verzorgd I Uitgebreide collectie Klassiek en modem Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 i A - A Ai Wij zijn gewend aan de staat en de daarmee gelieerde instellingen dikwijls een groter financiëel vertrouwen te schenken dan aan particulieren. Een leverantie aan de staat of een publiek rechtelijk orgaan wordt betaald. De be taling is soms laat, naar onze mening veelal te laat, maar men kan er noch tans op rekenen dat het geld binnen komt. Dat zelfde vertrouwen schenken wij aan de Ned. Spoorwegen, de P.T.T. en andere staatsbedrijven of gemengde bedrijven. Daar ligt de oorzaak waarom ook velen zo'n groot vertrouwen heb ben in getekende girobiljetten van de Postcheque- en Girodienst. Er wordt een schijn van vertrouwen gewekt dat in wezen misplaatst is en waarvan op lichters misbruik maken door aankopen te doen met ongedekte girokaarten. Wanneer een oplichter voor de rechter komt na eerst veel financiëel leed te hebben veroorzaakt aan meestal kleine middenstanders, dan durven advocaten deze oplichters nog te verdedigen met het argument dat de winkeliers te goed gelovig zijn geweest. Wij achten dit ar gument voor verdediging van oplichters onjuist. Geen winkelier kan meer be oordelen of een klant kredietwaardig is. Het contact tussen klant en zaak is bij de moderne verkoopmethoden volkomen anoniem geworden. Dat weten alle ad vocaten en ook de girodienst. Het is de girodienst die er voor dient te waken dat haar rekeninghouders over voldoen de saldo beschikken. Zij dient er voor te waken dat de door haar uitgegeven bil jetten niet misbruikt worden en zij dient garant te staan voor de gevolgen. Daarom pleiten wij voor een garantie systeem, waarbij via verzwaring van straf of verandering van waarborg de handel schadeloos wordt gesteld voorde gevolgen van ongedekte girobetaling. Als onze volksvertegenwoordiging hier voor geen maatrergelen eist, blijft zij in gebreke.

Soester Courant | 1969 | | pagina 8