wereld der dieren vanae\ ven of9n stoel Ton Beuken ELSEVIERS Arnould G* Diepeveen BSI MAZDA Diplomazwemmen Soester Natuurbad Uw Reccrder staal klaar feij „De Geilden Snaar" BUDGET-SHOP j Wou™ tricot polo Problemen voor de K.N.A.U. over Europese atletiekkampioeiischappen Wilma van den Berg favoriet Politie hield viswedstrijd Zeven fascinerende delen prachtig geïllustreerd samen één grote dierenfilm Reeds voor slechts f 10,-per maand in abonnement verkrijgbaar! 1000 foto's, waarvan 600 in kleuren BON met24.50prijsvoordeel -i I i l l l I l I l l I l l I i i I I I I Garage ,DE SOESTER' Zondag 14 september concours hippique in de Boshoeve VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1969 De navolgende personen behaalden dezer dagen in het Soester Natuurbad de ver schillende zwemdiploma's. DIPLOMA A Aart Jan Kweekei. Mark Hulshof. Irma Verhoef. Gerrit Schimmel. Huub van Esch. Henk Cornel. Herman Vogel. He- lena Fonken. Lia v. d. Berg. Sonja Ort- lep. Wilhelmina Versteeg. Edwin Visser. Koos van Gend. Helma Kole. Alica van Schaik. Saskia van Essen. Dirk Schui ling. Arthur Koppe. Sjaak Remmerswaal. N Angelique van den Dijssel. Rens Donker. Ankie Hilhorst. Annemieke Schutte. Jan Boes. Everardus van Gent. WiUemina Leertouwer. Johannes Schimmel. Bobje Reurink. Hendrika Smink. Bob de Goede. Menno Dijkstra. Bernardus Verheul. Jos Keuler. Diederik Stevens. Johanna de Goede. Astrid Heinhuis. Olaf Zondervan. Victor Edelenbosch. Tim de Wolf. Bas de Wolf. Bob Hasenaar. Jolanda Pieters. Hans Steyn. TheOySukel. Loes Smits. Jo hannes koelink. Maria Kleiberg. Jan Peter Kesler. Charles van Wessel. Bri gitte Dijkstra. Marie-Jose Jacobs. Anna van Senten. Loesje Voogd. Johanna de Groot. Martinus Rijkers. Reitze Taekema. Robin v. d. Grift. Agnes Kruitbos. Ingrid Koot. Caroline Vleghert. Bernardina v. d. Berg. Harry Grobben. Erna Willemse. Anna Koenders. Maria Heeremans. Allet Jak. Joanus v. Blokland. Johan Werk hoven. Robert Sondaar. Cornelis v. Sen ten. Marcel Waals. Jenny v. Geijtenbeek. Jeannette v. d. Zalk. Betty Adams. Rian- ne Werkhoven. Gerrit-Jan Koot. Fred Roest. Robert Jan Schoonenberg. Johan nes Flapper. Robert Vleghert. Wieny v. d. Wansem. Corine Schimmel. Yvonne van Balen. Wilfred Egbers. Anja Tigche- laar. Rob Comans. Rianne van Oosten. Anke v. d. Laan. Inge van Balen. Anja Westerveld. Ronald Wichertjes. Maria de Goede. Bea de Bruin. Nico van der Steeg. Edwin Slotboom. Joan Remmers waal. Paul Jansen. Robert Steitner. An gelique Veerman. Wilma Boor. Corine van Wijk. Miranda Sips. Johanis van Steen. Yvonne v. Noortwijk. Jan Slin gerland. Martinus Epskamp. Rene Dek ker. Alexander Tas. Johannes Hilhorst. Christina Hilhorst. Cileke Lustenhouwer. Lieneke v. d. Berg. Hendrik Smit. Johan Römer. Inez Stertefeld. Henk v. Luyte- laar. Sjaac v. d. Berg. Jacobus v. d. Berg. Theo Vlug. Jocelijn Zaadnoordijk. Erik Jan Kleppe. Jorg Karwoczik. Leo- nardes Quik. Theo Voogd. Roeland Goe de. Willy Graffner. Marinus Tibben. Marja Hendrik. Thea v. d. Brink. Mar- tine de Vet. Fernandes Errol. Marieke Schuiling. Cornelis v. d. Bedum. Hans de Bree. Yvonne Pluisman. Tina Hom. Teuntje Oebeles. Eugenio Kok. Yvonne Graffner. Yvonne Dijs. Rene Goudriaan. Gerard v. Laar. Delia Buitenhuis. Bara- bara Klören. Anita Willemars. Ruud Teeuwen. Frank Soors d'Ancona. Marjan Smit. Roelof Vos. Onno Wilkens. Hans v. d. Grift. Carolus v. Dorresteijn. Ev/ert Wilhelm. Willem Jan v. d. Grift. Henk Voskuilen. Machteld v. d. Grift. Janna Buddingh. Jacob Meijer. Karei Krop. Monique Dobben. Ton Majoor. Benny Harmelink. Anja van Maanen. Lubertus v. d. Weerd. Brigitte Sloos. Desiree van Hal. Neeltje v. Vulpen. Gerrit Riezebos. Anita Harmelink. Evert Postema. Eva v. d. Molen. Alexander Verkley. Edwin Ab- bring. Helma Kok. Peter Baars. Harmen Doorn. Menno Lievers. Eric Bijl. David Klören. Jozefus v. d. Heuvel. Adriane van Steeg. August Pickhard. Marten Bouma. Christien v. Dooremaal. Johan na van Veen. Henk de Roode. Roeland v. Dooremaal. Cootje Deijssel. Nico Schokker. Paul Parinussa. Nicoliene v. d. Grift. Henri Riezebos. Wietske Renes. Linda Griek. Ida de Kruyff. Hendrina Dijkstra. Paul Clement. Willemien Jong- ma. Gesientje van Altena. Franciscus v. d. Grift. Martinus Strengholt. Frede- ricus Meeder. Franciscus Verhoeks. in grid van Munster. Astrid Gerth. Jenne- ke v. d. Wal. Jan Blankensteijn. Teun Broekhuizen. Harry Tolboom. Erik van 't Wout. Jan de Jong. Cornelis Kijzer. Sandrina Harkema. Jan van Oosten. Coen v. d. Wansem. Jeanette Grift. Lida van Dorresteijn. Marijke Roest. Bert van Schaffelaar. Joyce Waversveld-Pater. Wilhelmina v. d. Hoek-Berkhof. Johanne Veldhuizen-de Neuve. Johanna v. d. Hoek-Hogenaar. Bernarda v. d. Neut- v. Bloemendal. J. W. de Wildt-de Rijk. Henny Reurink. Eelkje v. d. Boon-Wes- tra. G. Beek-v. d. Brand. Pauline Hen driks. Henny v. d. Lugt. Jannes de Boer. A. B. v. Logtenstein. René Goudriaan. Gerard v. Laar. Delia Buitenhuis. Sylvia Mol. Anja Westerveld. Marco Groen. B. Volkers. R. P. Innemee. Marjan Potharst. Henk Harkema. David Oey. Anton Stolk. Willy Keulers. Sonja Lier. Louise v. d. Grift. Alie Leferink. I. B. M. Majoor. Jeane Margaretha Lin de. Ad Sanders. Arnoud Deelen. Remco Viser. H. P. Epskamp. Rein Berghuis. Rolf Schinkel. René Dekker. Roland Bon. Catharine Kok. Frank Dekker. Winnie van Korlaar. Lieske v. d. Klashorst. Marga van Wegen. Cristel Kleijn. Lion- tine Coren. Irma van Bennekom. Ingrid van Asch. Juliska van Dijk. Leendert Barnat. Dirk Jan v. d. Wijden. Eric Vo gel. Inge Glas. Maria Boerenkamp. Olga van Kleef. Marian Beekman. Mary-Ann Brugman. Jaco van Hornsveld. Evert Oostenbrugge. Frederik de Goede. Wil helm Ewert. Adriaan Hollander. Frans Vesters. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergscstraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 DIPLOMA B Haijo Groart. Babsie Rey. Marianne Mo lenaar. Johannes A. Schol. Hans Brink. Marina Vlugter. Johannus Dijs. Anna Minkels. Agnes Roeten. Marjo Voets. Bernard v. d. Deijssel. Hanneke v. d. Windt. Erik van Nus. Dirkje Kuyvenho- ven. Erik Beukema. Gerard v. d. Deijs sel. Theo Willem Calkoen. Redbad Tap. Karin Vlugter. Mark Leenards. Caroline Pluvier. Kees v. d. Windt. Anke de Haan. Johanna van Veen. Carmen van Arnhem. Kees Roeten. Gerard de Ruig. Paula Strumpel. Jan Albert Kuijk. Cor- rie van Vliet. Marjolein Janssen. Thea Bosboom. Arjen Verhoeks. Peter Paul v. d. Molen. Marion Timmers. Ad Tol boom. E. H. R. v. d. Brink. Barbara van Wegen. Maaike de Visser. C. L. Tiggelo- ven. Tanja Elise Verkruijsse. Hans Ver woerd. Gert Jan Eekel. Anneliese Ver- kruysse. Goos Groen. Mini Harskamp. Marijke v. d. Bos. Elly Timmers. Ineke Kleijn. Jan van Gend. Ingrid Rip. Anne- marie v. d. Flier. Yvonne Molenaar. Thomas Goede. Bart v. d. Brink. Dick Veul. Renée Maurice. Koosje Hageman. DIPLOMA C Johanna Ganseij. Adriane Hilbrands. Leonieke Schutrup. Johanna van Veen. Anja Hoeksma. Rie Krop. Frans Veul. Robert Jan Potharst. Pietronella Kraa- yenhagen. Jan Berkhof. Renske Olden- boom. Michiel Hoppenbrouwers. Eliza- beth Visser. Ingrid Potharst. Arlette Wil lemse. Nanda Veerman. Marja de Ruig. Laurina van Amerongen. Margreet Sche pen. Jolanda Hoeksma. Janneke Keet baas. Hans Peter Bos. Johanna de Boer. Marian Eggenkamp. Annelies Prins. Jo hanna Maassen. Jolande Noteboom. Erik Groart. Pieter Johannes van der Wiele. Jenneke Hilhorst. Dick Stolk. Marjan Baar. Hendrik van As. Frits Vlugter. Jan van Loo. Wim de Beer. Dick Zui- dema. Harriët Wilten. Ellen Romeyn. Yvonne Jansen. Marina v. d. Maas. Su- zanne Steendijk. Wout Hofman Ron Vis ser. Marijke Hilhorst. Feddina van Tui nen. Eddy Hibbel. Brigitte Wilten. Peter Stenz. Renée Niëns. Martha Verstoep. Max de Groot. Remmelt Looijen. Johan Spelt. Carla Kluën. Bea v. d. Berg. Erik v. d. Hulst. Tammo Hilgers. Martin Smit. Henk Duters. lbo Zondervan. Johan Rui ter. Bernard Ruiter. Gerrit Kuijk. Jan de Gier. Leonie Goedhart. Henk Baar. Rudolf Haneveer. Meindert Jongma. Nico Vernooi. Marga van Wegen. DIPLOMA D Renaldus van Beek. Jan Stolk. Jeanette Wiss. Elly Houdijk. Janny v. d. Flier. Marian de Rijk. Nicolette Maassen. Erik v. d. Meer. Tjeerd Kok. Constance Korte. Cobie Strumpel. Andrea Koehof. Ansje Egbers. Jolanda Verwoerd. Ton van Luy- telaar. Roelof Vredeveld. Monique Veld man. Vera van Doorn. Ineke Willemars. Patricia v. d. Bor. Lilian Lipsius. Jacques Herman. Milou Niëns. Sonja van Hees. Janetta van Asselt. Jacqueline Buss. Francisca Buss. In de schaduw van de Oude Kerk ^pODIlen imprime 49,- UITDRUKKING. Waar komt de uit drukking „een blauwe maandag" van daan Antwoord Blauwe maandag is de aan duiding van een maandag die niet mee telt als werkdag en vervolgens van een korte tijd. Blauw had in de middel eeuwen en ook later nog wel de bete kenis van weinig waarde. Een blauwe maandag was dus een maandag van geen betekenis, waarop men niet werk te. Ook het Duits kent de uitdrukking „blauen Montag machen". Blue Monday is de maandag vóór de vastentijd. RECHTEN OP WEG. Een eigenaar heeft over zijn land een weg aangelegd, die ook door het publiek mag worden gebruikt als wandel-fietspad. Is het waar dat de eigenaar, om het recht op deze weg te behouden, deze een dag per jaar moet afsluiten Dit om te voorkomen dat na een bepaald aantal jaren de weg tot publieke weg wordt verklaard, waar op de eigenaar dan geen rechten meer kan laten gelden Antwoord De wegeigenaar moet, om te beginnen, duidelijk aan beide uitgan gen van de weg een bord plaatsen, waar op duidelijk staat aangegeven „Eigen weg". Aan te raden is tevens, dat de wegeigenaar van zijn recht doet blijken, door bijv. eens per jaar de weg af le sluiten voor een of twee dagen. ITet is namelijk zo, dat een gedurende 30 jaar onafgebroken gebruikte weg een open bare weg kan worden. HUWELIJKSLEED. Als een vrouw zonder medeweten van haar man diverse artikelen bestelt bij een postorderbedrijf en zij betaalt niet, omdat zij geen geld heeft, is de man dan verplicht deze schuld te voldoen, of moet een verko per vooraf contact opnemen met een gehuwd man Antwoord De verkoper (schuldeiser; kan moeilijk er van uit gaan. dat tus sen twee echtgenoten geen contact be staat terzake van een te betalen schuld. Sedert het tijdstip waarop in de wet werd vastgesteld, dat man en vrouw in het huwelijk volledig gelijke rechten kregen, is de situatie deze, dat zowel de man als de vrouw uitgaven kunnen doen, waarvoor de huwelijksgemeenschap (het gezamenlijk vermogen) aansprakelijk is. De man is dus mede verantwoorde lijk voor de uitgaven, welke zijn vrouw doet of de overeenkomsten welke zij aangaat. De schuldeiser heeft zich in dit geval terecht tot de kantonrechter ge wend op grond van het besluit inning kleine geldvorderingen (dwangbevelpro cedure). Wanneer de man het verzoek niet tegenspreekt, wordt een zodanig dwangbevel inderdaad gegeven. Het gaat er hierbij dus om: wil de man wel of niet betalen. Correspondentie wordt er niet gevoerd, alleen antwoord gegeven en wel schriftelijk, rechtstreeks. Ontkent de man de vordering, dan volgt een normale procedure voor de kantonrech ter. ONTERVEN. Bestaat er een mogelijk-1 heid om je drie kinderen te onterven De kinderen zijn allen getrouwd. Of kan ik bij mijn leven reeds een schenking doen aan degene die ik iets wil nalaten Antwoord U kunt geen wettig kind onterven. Als u een testament maakt, kunt u, als minimum, het door u be doelde kind minder geven dan wat het, zonder testament, zou krijgen. Het wegschenken van uw vermogen aan de andere kinderen helpt niet. daar die schenkingen bij uw overlijden in de na latenschap moeten worden ingebracht en dus uw zgn. onterfd kind inbreng (dat is terugbetaling) kan vragen. MUNTEN. Kunt u mij een adres ge ven waar ik munten kan verkopen Antwoord Het valt buiten het bestek van deze rubriek bemiddeling te verle nen bij koop of ruil of op zoek te gaan naar muntverzamelaars om hun toestem ming te vragen hun namen en adressen aan u op te geven. U zoudt dit zelf per advertentie kunnen doen. Wij kunnen u één muntenverzamelaar opgeven, na melijk de heer C. J. Holtslag, Zuidsand- sestraat 88 te Oostburg, Z. VI., zonder dat wij echter kunnen mededelen of deze wel of niet in uw aanbod geïnte resseerd is. De technische commissie voor de Koninklyke Nederlandse Atletiek Unie heeft woord gehouden tegenover de voor uitzending naar de Europese kampioenschappen in aanmerking komende atleten. Die kampioenschappen worden van 16 tot en mei 21 september in Athene gehouden. De K.N.A.U. had haar limieteisen bekend ge maakt in een zeer vroeg stadium. Daarbij was gezegd, dat de atleten die niet min stens twee keer binnen de gestelde limiet een prestatie leverden, ook niet in de Nederlandse afvaardiging zouden kunnen komen. Na de Nederlandse kampioen schappen op 2 en 3 augustus is de Nederlandse ploeg bekend gemaakt. Een kleine ploeg, maar alle atleten hebben aan de gestelde eisen voldaan, op marathon loper Aad Steylen na, maar zijn keuze kon goed worden geargumenteerd. De Unie heeft in dit opzicht haar woord gehouden. Degenen die niet in de ploeg zijn opgenomen, kunnen niets zeggen. Deze houding wekt waardering, temeer omdat de atletiekunie in hel verleden bij dergelijk soort zaken maar al te slap was en vlot voor een paar mooie smoes jes door de knieën ging, om iemand toch nog maar in een vertegenwoordigend team op te nemen. Hoewel zo iemand objectief gezien te zwak was om aan een dergelijke wedstrijd mee te doen. Voorlopig bestaat de Nederlandse in schrijving voor de Europese atletiekkam- pioenschappen uit de volgende dames en heren: Wilma v. d. Berg (100 en 200 meter), Maria Gommers (800 en 1500 me ter), Ilja Keizer (800 en 1500 meter), Anneloes Bosman ((1500 meter). Els van Noorduyn (kogelstoten) en dan komen Miep van Beek en Marjan Ackerman in aanmerking om nog te worden inge schreven op de vijfkamp als hun resul taten bij de Nederlandse kampioenschap pen goed genoeg zijn. Bij de heren ko men alleen Aad Steylen op de marthon en Edward de Noorlander op de tien kamp voor Nederland aan de start. Favoriet Wat betreft de kansen kan worden ge zegd, dat Wilma v. d. Berg uit Uden op de 100 meter, maar nog wat sterker op de 200 meter tot de favorieten voor de Europese titel behoort. Op de 100 meter kwam zij dit jaar al vier keer tot 11,4 sec. en op de 200 meter heeft zij de beste Europese seizoentijd op haar naam staan met 23,1 sec. Haar grootste con currentes zijn een paar Russinnen en de Franse Telliez. Op de 800 meter is de Roemeense Iliana Silai al een paar jaar de haast onbe twiste heerseres in Europa, hoewel de Joegoslavische Nicolic het wereldrecord in handen heeft. Nicolic heeft dit jaar nog geen prestaties van internationaal formaat geleverd. Maria Gommers en Ilja Keizer daarentegen wel. Als zij sa menspannen tegen Silai is de Roemeense misschien te kloppen. Het is te venvach ten. dat deze drie dames onderling de medailles zullen verdelen. Sterk drietal Op de 1500 meter is de Nederlandse af vaardiging zowel kwantitatief als kwali tatief zeer sterk. Maar hier is de Ita liaanse wereldrecordhoudster Paola Pigni onze troef Maria Gommers na de ver overing van het record op Maria al twee keer te snel af geweest. Beide keren werd Maria Gommers in de eindsprint verslagen. Deze twee zullen op dit num mer de dienst in Athene ongetwijfeld uitmaken. We zijn benieuwd hoever Ilja Keizer en Anneloes Bosman op dit nummer ko men. Zij kwalificeerden zich door on der niet al te beste omstandigheden bin nen de limiettijd van de K.N.A.U. te blij ven. Misschien dat door eendrachtige samenwerking één van beide de bronzen medaille kan verdienen. Geen prijs Els van Noorduyn heeft haar Europese niveau behaald onder de hoede van een Oostduitse trainer. Zij komt tot zeer aanvaardbare prestaties, maar een prijs zit er niet in. Daarvoor zijn vooral de Oostduitse dames Gummel en Lange, alsmede de Russinnen te sterk, die allen verder dan 18 meter stoten, terwijl Els met de regelmaat van een klok tussen de 16.20 en 16.30 meter stoot. Voor onze dames op de vijf kamp geldt precies het zelfde. De tienkamp iflj de heren wordt een strijd tussen drie Oost- en drie West duitsers, die allen meer dan 8000 pun ten plegen te scoren. Edward de Noor lander gaat om te trachten het Neder landse record van Eef Kamerbeek te verbeteren, maar zal zeker zo'n 600 pun ten bij de Duitsers achter blijven. Aad Steylen heeft dit jaar twee van de belangrijkste internationale marathon wedstrijden gewonnen. Daarbij kwam hij in het tropisch hete Madrid tot od slechts twee minuten van de limiet van 2 uur en 22 minuten en terecht ziet de K.N.A.U. daarin een voldoende garantie. Op dit spectaculaire nummer van 42 km Stenografeer het volgende „Mijne heren, Over dal kostuum bij u gekozen niets dan lof. Zeer tevreden. Hoogachtend Een reactie uit vele van tevreden klanten van SOESTERBERGSESTRAAT 51 - SOEST DIPLOMA E: Aart Jan van Asselt. Peter van Vliet. Carla Hibbel. Els van Hees. J. A. Stig- ter. Eve Kok. DIPLOMA F Henny Visser. lbo Dörr. Reinier Radstok. Wim Hogeboom. Op veler verzoek organiseerde de Soester Politie Sport Vereniging voor de tweede maal in deze warme zomer, een leden viswedstrijd, welke dinsdagmiddag in de waai nabij de Grote Melm werd gehou den. Deze wedstrijd gold niet als kam pioenswedstrijd, daar onlangs reeds om de wisselbeker is gestreden. Om half twee stak de pont over de Eem van wal en gezond en wel arriveerde het gezelschap van twintig personen aan de overzijde. Om de in te nemen plaatsen werd ge loot en nadat was „gevoerd" gaf con troleur J. Z. de Bruin om precies twee uur het beginsignaal. Zoals het steeds bij viswedstrijden gaat, de een is gelukkiger dan de ander en vier vissers moesten met lede ogen'aan zien, dat J. W. Kaspers maar steeds „beet" had en menig visje aan de haak sloeg. Hij werd dan ook roemrijk eerste. De uitslag was 1. J. W. Kaspers, 402 cm vis; 2. C. de Bruin, 203 cm.; 3. T. v. d. Meulen, 135 cm.; 4. S. v. d. Klas horst, 102 cm.; 5. W. den Hartog, 75 cm.; 6. P. Dorst, 72 cm.; 7. Hofstee, 44 cm.; 8. Coster, 34 cm.; 9. Van Thienen, 26 cm.; 10. C. van Wijngaarden, 22 cm. De overigen kregen allen een troostprijs. De ere-voorzitter van de S.P.S.V., hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer, reik te de prijzen uit. De voorzitter, de heer W. v. d. Brink, dankte de controleur .1. Z. de Bruin voor zijn vele werk en overhandigde hem een fles frisdrank. wereld der dieren wcrelddCL dier were die sr:lks wereld dr dieren, verrit uit lU.WWFï wereld Zeven bijzonder interessante en leerzame boeken over de aard en het gedrag van alle diersoorten. Duizend fantastische foto's, waarvan 600 in kleuren laten u daarbij alles zien. Elk deel heeft een omvang van 256 k 300 bladzijden. Boeiend van begin tot eindl De zeven delen, in fraaie linnen stempelbanden gebonden, verschijnen vanaf juli in een snel tempo deel voor deel. Dank zij de grote internationale oplage bedraagt de intekenprijs slechts 21,50 per deel. Na het verstrijken van de intekentermijn wordt de prijs 25,per deel. Door nu in te tekenen profiteert u van 24,50 prijsvoordeel. Teken daarom nü in. Gebruik hiervoor de boni EEN SERIE DIE IEDERE LIEFHEBBER VAN DIEREN IN DE LEVENDE NATUUR ZAU M H U N BEZITTEN! en 195 meier is de prestatie te zeer af hankelijk van de omstandigheden. In Europa behoort Steylen zeker tot de beste marathonlopers. Politieke druk Een extern probleem is, dat enkele or ganisaties in en buiten ons land druk op de K.N.A.U. uitoefenen om niet aan de Europese atletiekkampioschappen in Athene deel te nemen, of in elk geval een verklaring uit te geven, dat deel neming geen waardering voor het Griek se kolonelsregiem betekent. Het moesten net enige Russische atleten zijn, die als eersten een actie ontketenden tegen het. dictatoriale Griekse regiem, voorbijziend aan de dictatuur in eigen land en door de sowjet-unie beheerste Europese lan den. Met recht kan men bezwaar hebben tegen het Griekse regiem. Maar met evenveel recht kan men bezwaar hebben tegen een communistisch of kapitalis tisch regiem. Daarom doet het wat vreemd aan om' te verlangen dat een zogenaamd rechts totalitair systeem moet worden veroordeeld, terwijl andere sy stemen gemakshalve buiten beschouwing worden gelaten om de doodeenvoudige reden, dat bij die systemen een zo groot aantal landen is betrokken, dat 'n niet- waarderingsverklaring al een politieke rel zou doen ontstaan- Het lijkt ons in dit verband daarom verstandig van de K.N.A.U. als zij zich in dit opzicht ge heel op de vlakte houdt en ieder voor zijn eigen mening respecteert. Zonder dat de K.N.A.U. het met zoveel woorden zegt kan zij toch zo'n regiem als het Griekse moeilijk waarderen. Geeft men toe aan de druk van buiten dan kunnen daardoor alleen maar de tegenstellingen zowel in de sport als de politiek groter worden. En daarmee is niemand ge diend. BOEKHANDEL J I G. J. WESSELS Soesterbergsestraat 53 Tel. 2419 - Soesl Inzenden aan de onder deze advertentie vermelde boekhandel. Ondergetekende tekent hierbij in op ELSEVIERS WERELD DER DIEREN 7 delen tegen de intekenprijs van 21,50 per deel en profiteert hlerdoorvan f24.50 prijsvoordeel, want na het verstrijken van de Intekentermijn wordt de prijs f25,-per deel. De betaling zal geschiedenvakje aankruisen) per deel bij levering van elk deel D in abonnement met 10,per maand, ingaande in de maand van intekening wenst eerst nadere inlichtingen te ontvangen naam: straat: datum: ...handtekening: Adresseer als volgt Van de Ven's Boekhandel ANTWOORDNUMMER 132 Soest. Geen postzegel nodig, die betalen wij voor u. j KHJ vanaf 6895,— Inch B:T.W. Ofi. dealer voor Soest, Baarn en A'fport Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Doordat het concours-hippique. enige weken geleden georganiseerd door de eigenaar van manége ..De Boshoeve". de heer ,T. Laseur, door de enorme slechte weersomstandigheden in de binnenmanége moest plaatsvinden, waar door het niet goed tot zijn recht kwam omdat de hindernissen te kort bij el kaar stonden, houdt de heer Laseur a.s. zondag 14 september opnieuw een concours hippique, maar dan in de buiten-manége. Voor dit concours hebben nu reeds 113 amazones en ruiters ingeschreven en dat aantal wordt dagelijks hoger. Om 10 uur wordt begonnen met dc jeugd en de senioren, die een hindernis van 85 cm moeten springen. Om ongeveer 11.15 uur vangt het spring concours aan voor alle deelnemers(sters) met een hindernis van 110 cm. In dit nummer vindt eenmaal een barrage plaats met 120 cm., terwijl op tijd moet worden gereden. De grote strijd begint om 14.uur met oen "Troogte van 120 cm en eindigt met een puissance. Diegenen, die een fout loos parcours rijden, moeten daarna 8 sprongen doen met een hoogte van 130 cm. Als er dan deelnemers zijn die weer foutloos rijden, worden het 4 sprongen met een hoogte van 140 cm., terwijl de hindernissen verminderd worden. Wanneer clan meerdere ruiters of amazones foutloos rijden, gaan de hindernissen steeds met enige centi meters omhoog, totdat uiteindelijk de winnaars lessen) bekend iijn. Bij gunstig weer kan men van fraaie paardensport genieten bij De Boshoeve, op zondag 14 september. De toegang is vrij

Soester Courant | 1969 | | pagina 11