«Pinoecfüo IE ENGEL Helmin GEYTEIBEEK TOM STMiMMEF Gas-Service-DienstSoest' Mannen gooiden uit wraak ruit van snackbar in ITtynncnctt'ó Ook in Braamhage bloemententoonstelling Héél hun leven gezonde voeten door KINDERSCHOENEN metvoetvorm interieur en leder zolen. tSck cemaker- Gemeente neemt gebouw van Gewestelijk Arbeidsbureau over Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool Autofinanciering Hypotheken Persoonlijke leningen Burgemeester opende Floraliatentoonstelling En toch begint het er al op te lijken Krabbels van Knellis De heer J. H. van Neerbos neemt afscheid Henk van Doorn werd Schutterskoning VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1969 in ruime sortering Samen met de heer v. d. Broek maakte de burgemeester na de opening een rondgang langs de tentoongestelde plan ten. E. G. KERKHOF GASINSTALLATIES Waterleiding - sanitair LOOD EN ZINKWERKEN 'Wasautomaten - Centrifuges v VaatwasnVachines -Koelkas ten, Diepvriëskasten enz. OUDE GRACHTJE 14a - SOEST TELEFOON Ó2155-4332 Twee inwoners van Soest hebben maan dagavond uit wraak een paar ruiten van de snackbar "De Zwaluw" ingegooid. Zij wilden in de zaak een zakje patat frites opeten, wat krachtens een mede deling in de zaak niet is toegestaan. De zitplaatsen dienen gereserveerd te blij ven voor gebruikers van andere com- sumptieve middelen. Het tweetal, de 22- jarige W. v. d. B. uit Baarn, doch wo nend in Soest, en de 16-jarige J. van de W. wenste echter niet aan het verzoek om de zaak te verlaten en buiten hun frites op te eten, te voldoen. Door de eigenaresse werden zij daarop met forse hand buiten de deur gezet. Het tweetal ging naar huis, maar keerde later op de avond terug om met het gooien van twee stenen door de ruiten wraak te nemen. Kort daarna konden de beide knapen evenwel worden aangehouden. HOOFDPIJN POEDERS KIESPIJN POEDERS werken verrassend Het Groot Gaesbeecker Gilde hield zon dag het jaarlijkse schuttersfeest, dat ditmaal op het terrein achter de brand weerkazerne werd gehouden en waar aan enige kermisvermakelijkheden wa ren verbonden, zoals een draaiorgel, een schiettent, balgooien en natuurlijk een consumptietent. Ter gelegenheid van het schuttersfeest werd 's morgens in de kerken een H. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden van het Gilde. De feestelijkheden begonnen met het van zijn woning afhalen van de Koning en echtgenote, n.1. Wilhelmus Kok, die in optocht met de hoornblazers en ven- delzwaaiers van het Gilde naar het feestterrein werd gebracht. Na een toe spraak van ouderman W. Schimmel moest de scheidende Koning de ver sierselen inleveren. Na een show van de vendelzwaaiers begon de schietwedstrijd. Daarvoor was een grote houten vogel op eer. hoge paal aangebracht, die er totaal moest worden afgeschoten. Het eerst moest de kop worden afgeschoten, hetgeen werd verricht door de heer W. A. van Asch, die daarmee de eerste prijs be haalde. Toen viel de rechter vleugel naar beneden door een schot van Ton- ny v. d. Linden, die tweede werd. De linkervleugel werd geveld door de heer P. J. v. d. Breemer, die daarmede de derde prijs in de wacht sleepte. Ten slotte viel de staart naar beneden door een schot van Henk Hagen. Om schutterskoning te worden moest de romp worden afgeschoten, hetgeen een moeilijke opgave was. Nadat 350 patronen waren verschoten besloot het bestuur de romp enigszins te kloven, zodat hij beter e<m prooi van de schut ters kon worden. Voordat de romp viel, waren weer ruim honderd schoten gelost. Toen kwam er beweging in en het kon ieder ogenblik gebeuren. Toch gingen negen schoten verloren en toen kwam Henk van Doorn aan bod. Hij rechte zuiver en de romp viel omlaag. Van Doorn was schutterskoning 1969- '70, hetgeen hij vier jaar geleden ook was geweest. Hij ging op de schou ders en werd in triomf rondgedragen. De vendelzwaaiers brachten hem en de afgetreden „Koning" een show, waar na een driewerf hoera werd uitgebracht, 's Avonds werd de nieuwe koning in het Verenigingsgebouw door ouderman W. Schimmel toegesproken, waarna hem de versierselen van zijn waardigheid werden omgehangen. Begrijpelijk werd er flink gefeest, hetgeen een waardig slot was van een geslaagd schutters feest. Gelijktijdig met de Floralia-tentoonstelling in de Rank werd in het bejaardenhuis Braamhage een bloemenshow gehouden, waar de bewoners hun met zorg ge kweekte planten voor in mochten sturen. Dat er voor de show grote belang stelling was bleek wel uit het feit dat het aantal inzendingen de verwachtingen verre overtrof. Mede doordat het hier niet ging om speciaal voor deze show opge kweekte planten, maar iedereen mocht de planten insturen die reeds langer dan l jaar in bezit waren, was de kwaliteit heel bijzonder. Door een jury. bestaande uit de directrice, de eigenaresse van de kunsthandel aan de Burg. Grothestraat en een vakman-deskundige van de fa. Gcytcnbeek, werden de prijswinnaars vastgesteld. De show, die gisterenmiddag voor het laatst voor publiek toegankelijk was, onder vond ook van „buitenaf" redelijke belangstelling, hoewel dat niet de opzet van de organisatie was. PHILIPS SPECIAALZAAK Maten 19-28 Winkel 's maandags gesloten Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Het Gewestelijk Arbeidsbureau, dat momenteel nog gevestigd is in het pand Steenhoffstfaat 5, zal binnenkort naar Amersfoort worden overgeplaatst. De gemeente Soest zal het vrijkomende pand van het rijk gaan kopen, waar door er n mogelijkheid ontstaat om een deel van de gemeentelijke administra tie over te brengen naar dit in de on middellijke nabijheid van het gemeen tehuis gelegen gebouw. Dit laatste zal een ontlasting betekenen voor de thans overbelaste kantoorruimten van de ge meentesecretarie en het daarbij gesi tueerde noodgebouw. gebracht een raamwerk met loket, een uitbreiding van de electrische huisin stallatie. terwijl de kelder waterdicht moet worden gemaakt, een viertal ka mers aan een nieuw behang toe is, de riolering verbeterd dient te worden en ergens een verwarmingselement moet worden bijgeplaatst. De totale kosten hiervan (met inbe grip van de verhuiskosten) worden ge raamd op 3000,B. en W. hebben de raad verzocht, dit krediet beschik baar te stellen. In de onmiddellijke omgeving van het VW-gebouw e.. de weekmarkt zal een mobiele toiletwagen worden geplaatst. Onlangs is in de raad gevraagd, om hier een vaste voorziening te realiseren, maar de kosten bleken dermate hoog (f 11.500,dat B. en W. naar een an dere oplossing hebben gezocht en die ook hebben gevonden. Er zal voor 4000,een mobiele toiletwagen wor den aangeschaft, wanneer de raad daar mede althans instemt. Deze wagen zal behalve op marktdagen ook nog bij diverse evenementen kunnen worden gebruikt. VAN LENNEPLAAN 47 rELEFOON 6621 Nieuwerfioekfjtein 1 ^Soêstdljk- te).02155-2850 Alhoewel de eigendomsoverdracht van het pand aan de gemeente Soest nog niet definitief is, heeft het Rijk ermee ingestemd, dat hierop vooruitlopende reeds voorzieningen worden getroffen, waardoor het gebouw geschikt wordt voor de onderbrenging van een deel Ier administratie, waarbij B. en W. in het bijzonder denken aan de gemeen telijke sociale dienst. In het gebouw zulien daartoe moeten worden aótnge- ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 In aanwezigheid van vertegenwoordi gers van de gemeentelijke plantsoenen dienst, de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, de Ver eniging tot Bevordering van de Bijen teelt, de vogelliefhebbersvereniging „Vo gelvreugde" en verschillende hoofden van scholen, heeft burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck woensdagmiddag in „De Rank" de 23ste na-oorlogse Flora lia-tentoonstelling geopend. De burgemeester wees er daarbij op, dat de tentoonstelling laat zien, tot wat de jeugd ook vandaag de dag nog in staat is. „In ongeveer 400 Soester ge zinnen is bijna dagelijks grote aan dacht en zorg besteed aan het opkwe ken van planten. De resultaten zijn nu zichtbaar", aldus de burgemeester, die echt vond, dat ook het onderwijzend personeel een groot aandeel heeft ge had in het bereikte resultaat. Hij wees vooral op hun stimulerende invloed. De burgemeester betreurde het wel, dat nog lang niet alle scholen op deze expositie zijn vertegenwoordigd. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat het er volgend jaar meer dan zes zullen zijn. „De scholen, die nu ontbreken, stellen er kennelijk geen belang in. Maar men dient daarbij dan wel te bedenken, dat de kinderen veel vreugde wordt ont houden. Ook hier dient het onderwij zend personeel zijn invloed aan te wen den om dit deel van de natuurbescher ming te vergroten. Ons volk moet het grote belang van een levende natuur worden bijgebracht. Meer en meer wordt de natuur teruggedrongen door steen en beton, terwijl anderzijds de natuur zeer intensief wordt gebruikt. We moeten nu al de paddestoelen in de bossen gaan beschermen, terwijl een paar jaar geleden nog paddestoelen tentoonstellingen werder. gehouden", al dus de burgemeester. Willen we de leefbaarheid handhaven, dan zal ook aan dit aspect van de natuurbescher ming aandacht moeten worden besteed, anders wordt Nederland een woestijn", zo zei hij. „Natuurbescherming is voor het hele Nederlandse volk van groot belang en daarmede ook dit aspect er van, hoe een klein onderdeel het ook mag zijn", zo wees de burgemeester de aanwezigen erop. De heer A. v. d. Broek, voorzitter van de Floraliavereniging en hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst zei, dat van de 2350 plantjes, die zijn uitge reikt, er 300 zijn teruggekomen op de tentoonstelling, een gering percentage, dat in voorgaande jaren overigens nooit veel hoger is geweest. Bovendien zal het extreme weer (hete zomer, gevolgd door overvloedige regenval) heel wat kwekers parten hebben gespeeld. Ook de heer v. d. Broek constateerde een grote stimulerende invloed, Jie van de leerkrachten en de ouders uitgaat. „De jeugd moet voor een groot deel nog leren om met de natuur om te gaan", zo zei hij. De heer v. d. Broek deelde mede, dat de Groen van Prinsterer- school voor de vierd~ achtereenvolgende maal winnaar was geworden van de beker, die de Floraliavereniging jaar lijks beschikbaar stelt voor de school, die de meeste punten behaalt. Namens de bij en vereniging sprak de heer C. H. R. Uyterwijk. Dit keer was zijn vereniging niet met een stand op de tentoonstelling vertegenwoordigd, hetgeen hij in feite niet zo erg vond, omdat nu meer ruimte kon worden ingeruimd voor de bloemenpracht. De bloemboeketten waren dit jaar weer verzorgd door de leerlingen van de huishoudschool. De door de gemeente en de Tuinbouwvereniging beschikbaar gestelde spaarbankboekjes voor de mooi ste inzendingen gingen ditmaal naar Conny Spijker van de St. Bonifacius- school en Alie Leefrink van de Minis ter De Visserschool. De beoordeling door de jury luidde Afrikanen: 1. Jan Spijker, 2. Eefje van Dijk, 3. Nanda Veerman, 3. Jan van Dijk. Eervolle vermelding: Adri van Breukelen en Anke de Haan. Ageratum1. Eefje van Dijk, 2. Jan van Dijk, 3. Cor Blom. Eervolle vermelding: Manus Rouwen daal en Angelique Veerman. Begonia: 1. Jan van Dijk, 2. Eefje van Dijk, 3. Jacob Schuitema, 4. Cor Blom, 4. Manus Rouwendaal. 5. Corien van Logtestijn. Eervolle vermelding: Aad van der Heuvel en Erik Teunissen. Coleus1. Alie Leefrink, 2. Mieke de Boer, 2. Carla van Dorrestein, 3. Ineke Leefrink, 3. Eefje van Dijk, 4. Jos Kok, 5. Jan van Dijk, 6. Tonnie Kok. Eervolle vermelding: Jan van Dijk, Evert Haaks- ma, Gert Tak, Erna van Breukelen, Alie Rens, Frits van Hees en Nicolet Borreman. Fuchsia 1. Jan Spijker, 2. Jan van Dijk, 3. Eefje van Dijk, 4. Ronald van Schalkwijk, 5. Evert Haaksma, 5. Carl van Dorresteijn. Eervolle vermelding: Agnes Kruitbos, Yvette Funcke en Pe ter Baars. Vlijtig Liesje: 1. Conny Spijker, 2. Nan da Veerman, 3. Manus Rouwendaal, 4. Erik Teunissen, 4. Ronald van Schalk wijk, 5. Agnes Kruitbos, 6. Eefje van Dijk. Eervolle vermelding: Madeion Ko ning Wilson, Ineke Leefrink en Carl van Dorresteijn. Bloemstukjes1. Alice Groeneveld, 2. Peggy Hakkenberg, 3. Jannie Horns- veld, 3, Ina Spijker, 3. Nicolette Maa- sen, 3. Anita Koning Wilson, 3. Hetty van Asch, 3. Mariëtte van de Broek. 1. Willem Jan van Schaik. 2. Jan van Dijk, 3. Nanda Veerman, 4. Sijtje van der Veer, 5. Rudi Brons. Veldboeket: 3. Jacob Schuitema, 3. An- ja Schuitema. BekerGroen van Prinstererschool. Spaarbankboekje: Conny Spijker en Alie Leefrink. Wij geloven niet dat de mensen, die aan het werk zijn aan het nieuwe wegdek van de Smits weg, erg onder de indruk geraakt zullen zijn van de gepubliceer de reacties van bewoners van het Soes- terveen. Reacties die uiting gaven aan het ongenoegen dat dc bewoners van het Soesterveen ondervonden van het in zeer slechte staat verkerende wegen net. Maar toch komt er nu schot in en de tijd lijkt ons nu niet ver meer dat het Veen. om in gelijke termen te blij ven, ontsloten gaat worden en alsnog bij Soest gaat behoren. Vaststaat in ieder geval, dat het gereedkomen van deze belangrijke verbindingsweg door velen met gejuich zal worden begroet. speciaaladres Ajje ut ming vraog dan mok zeige, en daan bink zo eerluk as gouwd, dak vaan de week toch wel ef- fe un heul klein biet je aachter ming vuus hep zitte laache. Nie omdatter dit jaor meer as driehong- derdduuzend minsc int netuurbad binne ewees. Aal ist voor de baos vaant baad netuurluk heul meraokelr, en ok nie omdatter weer zo allemachtige kwaak bloeme en plaante binne innestuurd naor de ten toonstelling in de Raank. Maor omdat ter zoon hoop trammelaant is ontstaon doordaat der un paor minse in hullie pen eklomme binne om op te schrieve boe arrug zullie ontevreeje binne. en daat naor de kraant estuurl hebbe. Niks geen ontevrejeheid over de po 11e- tiek of zoiets, maor heul gewoon geve die minse luch an hullie ongenoege over een paor zaoke die ongs darrup angaon. Kiek, datter zo langzaoman wellis waat zouw gaon beure omdaat die tillefoon- celle int Veen ut nog steeds nie doen. laag voor de haand, daor hoef un mins geen heldurziende voor te weze. En daat die minse der meteen daan ul een of aor maor effe bie paakke. waas ok te vurwaachte. En datter dan wellis waat bie ken staori daat nie heulegaor waor is, ken daan beure. In zoon rebriek van ingezongde stukke komp daat vaanzelluf terech. Waant der binne daan bes nog wel minse diet. der nie mee eens binne, of precies wel, en die luchte daan ok effe hullie ge moed. zoas daat hiel. Ik vraog ming allenug of. waat voor minse der eige zo bar druk kenne mao- ke voor iets daat eigeluk de meujte nie weerd is. Ik ken ming zo of en toe ok nie inhouwe. _.i daan kom ik ok effe uut de hoek, om der meteen weer in te kruupe. Maor daat binne daan ok dinge die, daat vingde ik en Kneliao teminste, belaangriek binne, ast waore de heule gemeenschaap an gaon. Daorom kent beure dak rning daorovur arregur en daan klim ik in de balpen. Neem noeng die vriejer die zu eige heb zitte arregurre toeng die waat mos kope. Ik ken die vriejer netuurluk nie. maor ik geloof wel daat ut iemaand is diet meraokels mit ze eige hep getroffe. Die maan hep zo bar weinug te zeige, int poosietieve bedoelk daan. dak me eige ofvraog waorom hie naor Soes is gekomme, of in Soes blief wone. Ik schaat daat zoon soort mins narregus op de weruld iets ken vingde waor die naor zu zin woent. Waant ut een is te duur. ut aor is te slech. en gao maor deur. Ut ken haos nie aors of die maan zu vrouw, astie getrouwd is netuurluk, komp ok arregus heul veer vandaon. Toeng die maan op vriejersvoete gong sting dur vaast op ze harnas gepotlooid „waat je ver haolt is bar lekkur". En daat istie nog steeds nie kwiet. Ut liekter teminste op. Voor ming binne de schrievers vaan zuk soort stukke minse mit un bietje kinderaachtug geveul, die nie in staot binne om der zelluf ok maor waat an te doen. Voor ming verspilt die maan tied en pepier, hie ken ze eige naor ming bescheie mening betur arregu# aors voor gaon inspaanne. Zoon maan zouw de annewez^ persoon weze, om de eerste stoot te gaon geve voort instruk- tie-baad, of iets aors in die richting. Waant noeng doettie zu eige zo king- deraachtug voor door alle Soesder zao- keminse effe un traap te geve, daattle mit zu eige schrieverie presies ut om gekeerde beriekt vaan daat waat hie W eige haad voorresteld en messchien w# haad ehoopt, waant der kan ezeit wttf» de van de Soester zaokeminse int al» emeen: der binne der heul waat Wn die aalles int warruk stelle om, aal effe kan. geliek op te gaon mit de grote staad. Ent reezultaot vaan aal die inspaanninge is de leste weke wal annetoond doort grote sukses daat der bie de orgaaniesaotsie vaan dia kingderreis naor de Elteling. Meschien komp ut nog wellis zo veer daat die vriejer un brief gaot schrie ve mit allemaol dinge derin die op bouwend binne. Waant die Soesder zao- keluu hebbe um toch nie gevraog oftie naor Soes wouw komme om de boel die zullie ant opbouwe binne effe of te komme breke. das noeng eenmaol nie zoon bar grote kuns. vooral mit de pen nie. binnen-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest Te!. 3378 Daar de heer J. H. van Neerbos, di recteur van de openbare mavoschool te Soest, de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, zal hij afscheid nemen. In de jaren, dat hij in Soest werkzaam was, heeft hij vele jongeren, mede door zijn onderwijs, in staat gesteld een vol waardige plaats in de maatschappij te bekleden. De oudercommissie meent er goed aan te doen de oudleerlingen de mogelijk heid te bieden een bijdrage te storten voor een cadeau, dat de heer Van Neerbos aangeboden zal worden op een receptie in het verenigingsgebouw van „De Zwaluw" aan de Schrikslaan. Deze receptie zal gehouden worden op 4 oktober a.s, van 3 tot 5 uur. Het gironummer waarop vanaf heden een bijdrage kan worden gestort is 734199, ten name van de heer B. Nelis, Thorbeckestraat 16 te Soest. U wordt verzocht erbij te vermelden, dat het bestemt is voor het afscheidscadeau. torenstraat 5 soest tel. 3473 (02155)

Soester Courant | 1969 | | pagina 5