an... Hoge spaarrente tot zelfs 7 7» voor u Ie /oor liteit, 239 198 255 340 59 79 98 Veteranen Legioen stelde paraehntisten ter beschikking van Rode Kruis DOORSMERFJN GARAGE BOSBOOM Fa. HUISSTEDEN 15-jarige merrie Marie-Louise gaat naar De Paardenkamp Drukkerij Smit longeman »"J >eve STENTE 325 175 ade 348 50 ef 110 98 108 akt 208 o zegels! J Soest-Z.. Luchtmachtmuseum kreeg parascooter van Prins Bernhard in bruikleen klaar terwijl u wacht REVEROL SMEERSTATION Tas met gereedschap uit auto gestolen Soester politie wint eerste prijs bij districts-viswedtrijd Geslaagd concours-hippique op de Boshoeve Utrechts Officier van Justitie besliste BDC-Handbal d Dat is helemaal de NMB. Meer rente, meer spaarvor- men (kies uit 6 mogelijk heden en bovendien ook nog 7y4°/o spaarbrieven). En daarbij een service waar de NMB ook beslist niet zuinig mee is. Daarom is voor ieder een sparen zo aantrekkelijk bij de NMB. de bank waar ook zich thuis voelt Politiebureau 4-4-4-4 lelef. Brandweer 3-3-3-3 Trouwcirculaires trouwkaarten DINSDAG 16 SEPTEMBER 1969 nan die U.L.O.- wijs heeft geno- ;ld voor de be ien een functie waardeerd en u en. Fanta en Sprlte) - Soest en ten. nen. en ervaring. it Hoofd Af- weg 164, Den Het Veteranen Legioen Nederland heeft zaterdag tijdens de jaarlijkse algemene vergadering in Soesterberg acht para chutisten ter beschikking van het Ne- derlandsche Roode Kruis gesteld. Met tertijd zal het parachutistenteam tot 25 man worden uitgebreid. Het team zal door het Roode Kruis worden ingezet in geva! van calamiteiten, ongelukken op via land moeilijk bereikbare plaat sen en anderszins zoveel het Roode Kruis dit nodig en wenselijk acht. In het buitenland beschikken verschil lende Rode Kruisorganisaties reeds ge ruime tijd over een parachutistenteam. Ook in Nederland heeft het Roode Kruis in vroeger jaren over een proep para's beschikt. Ze werden afgeschaft, omdat zich vrijwel nooit een gelegenheid voor deed, waarbij daadwerkelijk moest wor den opgetreden, zo goed als kort ge leden ook de altijd voor de hulpver lening gereedstaande helicopter op Soes terberg weer zijn normale taak kreeg te vervullen. De acht parachutisten, die nu aan het Roode Kruis zijn afgeleverd, moeten nog een hulpverleningscursus gaan volgen. Zaterdagmiddag werden zij boven Soes terberg gedropt, voorzien van een wit te helm met een rood kruis. Na een behouden landing werden zij door de voorzitter van het Veteranen Legioen Nederland, de heer B. H J. Doppen uit Zeist, ter beschikking van het Roode Kruis gesteld. „Het V.L.N. is, in te genstelling tot hetgeen men er vaak van denkt, geen groep wapenkletteraars, die hunkeren naar dappere daden, maar een groep mensen, die zich in moeilijke omstandigheden uit grote gemeenschaps zin hebben ingezet voor het vaderland. Zij zien niet graag de vruchten van hun Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 ^c^^vaarfmuseum op de vliegbasis gesteld. Daaronder bevonden zich en kele oude wapens, uniformen, helmen en een door prins Bernhard in bruik leen afgestane parascooter, een soort gemotoriseerde autoped, waarvan de Amerikaanse parachutisten in de tweede wereldoorlog na hun landing gebruik maakten om zich snel te kunnen ver plaatsen. De heer Doppen zag de over handiging van de luchtmachtcuriosa als een blijk van dank jegens de gastheer van het Veteraen Legioen. lychtmachtmuseum is ingesteld op initiatief van luitenant-generaal A. B. Wolff, bevelhebber der luchtstrijdkrach ten. De directeur van het museum, ma joor Van der Lely, noemde het een zeer goed initiatief, waaraan het tevens te danken is, dat toch nog heel wat uit de nog jonge geschiedenis van de mili taire luchtvaart bewaard kan blijven. Van de zeventig typen vliegtuigen, die de luchtmacht heeft gebruikt, zijn er nog maar enkele over. Zaterdagmiddag is door Prins Bernhard als voorzitter van de Raad van Advies van het Veteranen Legioen Nederland een krans van rode en witte bloemen gelegd bij het monument ter nagedach tenis aan de in de laatste oorlog omge komen luchtmachtmilitairen. De plech tigheid werd muzikaal omlijst door de Luchtmachtkapel onder leiding van de majoor H. F. W. van Diepenbeek. Anne Holtrop droeg hierna het „Nieuw Ne derlands Lied" uit 1945 van Anton van Duinkerken voor. Deze plechtigheid werd onder meer bijgewoond door Prins Bernhard, burgemeester S. P. Baron Bentinck van Soest, luitenant-generaal A. B. Wolff, bevelhebber der lucht strijdkrachten, kolonel J. A. Broek erna, commandant van de vliegbasis Soester berg, generaal b.d. C. Giebel uit Soest. Drie in volle klederdracht gestoken be woners van Urk droegen eveneens een gedicht voor en boden de prins een Ur- ker pop aan voor de kleine van Prinses Irene. Burgemeester Bentinck en kolo nel Broekema kregen van het Urker drietal een fraaie theemuts aangeboden. Zaterdagmiddag zijn op de vliegbasis ook nog verschillende demonstraties ge houden, onder meer door de Koninklijke Luchtmacht, die met een Alouette- De secretaris van de afdeling Eemland, de heer Karsters, aan een rolstoel ge kluisterd door een ongelukkige val by het parachutespringen op de Leusder- hei, kreeg van de Prins byzondere aan dacht. Na de uitreiking van de „wing" beho rend bij het a-brevet, gaf de voorzitter van het V.L.N. het parateam over aan het Nederlandsche Roode Kruis. werd bijgewoond door burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck van Soest, bur gemeester mr. Joh. de Widt van Amers foort en generaal b. d. C. Giebel, zei de heer Thomson, dat uit de kranten dagelijks wel met lonen, prijzen en in flatie over ons materieel welzijn wordt gesproken, maar zelden of nooit over het geestelijk welzijn. „In deze tijd van stroomversnellingen en massamedia is het individu onderworpen aan grote be ïnvloeding van een betrekkelijk kleine groep mensen, die de democratie wil len aantasten en uithollen. Het gevaar dient van bnnenuit bestreden te wor den. Er is een duidelijk standpunt voor nodig. We dienen ons volledig te on derwerpen aan het gezag, dat overi gens wel moet evolueren", aldus de heer Thomson. Hij wees op de grote gevaren van fascisme en communisme, waar het individu aan collectivisme is onderworpen. Dit hoeft men in ons land niet te vrezen. Hier wordt de waarde van het individu volgens de heer Thomson toch wel voldoende in stand gehouden. Hij meende, dat een nationalistisch gevoel in stand moet worden gehouden, maar dat een samen werking met andere landen in Nato- verband en op vrijwillige basis toch geen kwaad kan zolang men vplledig zichzelf kan blijven. Voorts wees de heer Thomson op de grote betekenis van de ontwikkelings hulp. Naar zijn mening mag de kloof tussen arme en rijke landen niet nog groter worden. De heer Thomson meen de tenslotte, dat men zich geestelijk moet kunnen verweren tegen een min derheidsgroepering, die het gezag on dermijnt en zich vrijheden aanmatigt, die een gevaar opleveren voor de par lementaire democratie in ons land. In dit verband wees de heer Thomson op de grote betekenis van de nieuwe „Stichting Geestelijke Weesbaarheid". De heer B. J. H. Doppen, voorzitter van de V.L.N. wees ook nog even op de betekenis van geestelijke weerbaarheid. „Men weet pas wat dit betekent, als men ervaren heeft wat er gebeurt als men zijn vrijheid verliest", zo zei hij. Zaterdagmiddag, na afloop van de plechtigheden, demonstraties e.d. is in het officierscasino een reuni-bijeenkomst gehouden, waarna het congres met een gezamenlijk diner en 'n dansavond met medewerking van The Windy City Jazz_ band, onder leiding van Siem Keizer uit Baarn en de Seven-Up dansband onder directie van Karei de Man, werd besloten. Uit een niet afgesloten auto, die gepar keerd stond nabij de sportterreinen aan de Schrikslaan is dit weekeinde een tas met gereedschap gestolen. De waar de van de ontvreemde goederen is on geveer zestig gulden. De auto was ei gendom van de uit Soest afkomstige J. R. R. De jaarlijkse districts-vis wedstrijd voor de politiekorpsen uit Baarn, Bussum, Hilversum, Soest en Weesp werd vrij dagmorgen in een waai aan rijksweg 1 te Baarn gehouden. Omdat Baarn vorig jaar winnaar van de wisselbeker was gewoiden, moest Baarn nu als organiserende vereniging optreden en ook voor de prijzen zorgen. De uitslag werd Korpsen 1. Soest met 163 cm.; 2. Hilversum I, 142 cm.; 3. Baarn II, 109 cm.; 4. Bussum, 66 cm.; 5. Baarn I, 64 cm.; 6. Hilversum III, 50 cm.; 7. Hilversum II, 17 cm en de ploeg uit Weesp wist geen enkel visje te be machtigen. Individuele prijswinnaars 1. A. van Thienen, Soest, 100 cm.; 2. Timmer, Hil versum, 60 cm.; 3. J. W. Kaspers. Soest, 46 cm.; 4. Grolleman, Hilversum, 45 cm.; 5. A. Pot, Baarn, 44 cm. De prijzen werden uitgereikt in café Eemlust te Baarn. Soest is volgend jaar de organisator van de districtswedstrijd, omdat ditmaal de eerste prijs werd gewonnen. „Een mooie stof als japon verwerkt door een goede naaimachine (Ber- nina). Dit alles maakt, dat men niet kan zeggen Dat ls zelf gemaakt." Heus, goedkoop is duurkoop Laat u daarom deskundig voorlichten bij STOFFEN FOURNITUREN NAAIMACHINES Soesterbergsestraat 28, telef. 3480. Het concours hippique bij manége De Boshoeve, dat zondag werd verreden, is een groot succes geworden. Ver over de tweehonderd amazones en ruiters namen ditmaal deel. Om 10 uur werd begonn enmet de junioren (hoogte 85 cm). Uitslag1. Van Esch met Alowe (na barage); 2. Conne Glasbeek met Sve- nia (idem); 3. Wim van Deerendorp met Bimbo (idem). Senioren (hoogte 85 cm.) Uitslag1. R. de Ruit met Furstin (na barage); 2. H. de Vroege met Syvoline (idem); 3. W. van Beek met Bernhardt (idem). Jeugd en senioren (hoogte 110 cm). Uit slag 1. Mej. Joke Duiser met Walk- Tall (na barage); 2. Mej. Joke Duiser met Prince of Fennor (idem); 3. Piet Mooij met Quick Silver (idem); 4. Ton Toonen met Tomboy (idem); 5. Mej. Quint met Tosco (idem). De laatste rubriek werd tegen donker verreden, zodat enige ruiters verstek lie ten gaan. Toch wisten nog twee ruiters een foutloos parkoers te rijden. De uit slag werd 120 cm 1. A. de Bruin met Kleenex II, 0 fouten; 2. T. v. d. Linden met Al win. 0 fouten; 3. Mej. Joke Dui ser met Walk-Tall, 4 fouten; 4. Piet Mooij met Full Speed, 4 fouten; 5. Hans Brouwer met Tovarich, 4 fouten; 6. A. de Bruijn met Simone, 8 fouten; 7. Piet Mooij met Waya, 12 fouten. helicóptêr een reddingsdemonstratie gaf. Tevens gaf de luchtmacht een demon stratie para-sailing. Een „scramble"- vlucht door de Phantim F-4 jagers van de U.S. Airforce, die wel op het pro gramma stond aangekondigd, ging niet door. 's Middags is door de luchtmacht kapel en het tambour- en trompetter- corps van het VLN ook nog een show verzorgd. De vrijdagavond en de zaterdagmorgen werden gebruikt voor zakelijker aan gelegenheid. Vrijdagavond is tot na middernacht vergaderd over huishoude lijke aangelegenheden, de samenwerking met verwante groeperingen en de po sitie van het Veteranen Legioen in het huidige bestel. Een voorstel van de af deling Eemland om de naam te wijzi gen, waardoor de vereniging naar bui ten niet langer de indruk zou kunnen maken van een club oude heren, en de aanpassing van de statuten aan de ge wijzigde omstandigheden en inzichten, werd aangehouden, ondanks het heilige en reeds bijna een jaar aangekondigde voornemen van de „rebelse" afdeling Eemland om dit punt er „door te druk ken". De vergadering achtte het ver standiger om nog even te wachten met de aanpassing van de statuten en de naam van de vereniging in verband met de zaterdag juist in werking getreden „Stichting Geestelijke Weerbaarheid", waarin Veteranen Legioen Nederland, de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet en de Vereniging van Ex-politieke Gevangenen (Expogé) sa menwerken. Zaterdag is de handteke ning onder de stichtingsacte geplaatst. Komend voorjaar zal de Stichting Gees telijke Weerbaarheid" met een eigen or gaan, „Basis" geheten, gaan uitkomen. De congresbijeenkomst, die zaterdag morgen in de grote zaal van het offi cierscasino te Soesterberg werd gehou den, stond ook grotendeels in het te ken van de geestelijke weerbaarheid, een begrip, dat in 1952 geïntroduceerd werd en waarover voor»! generaal b. d. Thomson het nodige naar voren bracht, wijzend op het grote belang hiervan. Op deze bijeenkomst, die onder meer Heren Attila 2—B.D.C. 11-9.. Ook deze keer heeft het herenteam het in Utrecht niet kunhn redden. Vórig seizoen werd het na een 5-2 voorsprong bij rust, een 10-8 nederlaag. Indentiek aan die wedstrijd, was het spelverloop deze keer. Weer lukte het B.D.C. in de eerste spelperiode een voorsprong te nemen, weliswaar klei ner (6-4) dan vorige maal, maar het te kent toch de strijd.. In de eerste helft een met volle inzet spelend B.D.C. Prachtige combinaties werden met al evenzo fraaie doelpun ten afgerond. Via een 2-0 achterstand kon B.D.C. op 3-2 komen, door doel punten van Hans van de Beek, die de hele wedstrijd uitstekend voldeed Rudi Surstedt en Leo v. d. Heiden. Echter kwam na rust een volslagen ander team in het veld. Afgeschrikt door het felle offensief van de Attila- voorwaartsenwaardoor zij er in korte tijd in slaagden op gelijke voet (6-6) met BDC te komen. De BDC-ploeg kkon ondanks dit toch nog aardig bijblijven. Dit kwam eerder door het slechte schieten van Attila en het goede keeperswerk van doelman Jan Smeeing, dan door de kracht van de BDC-aanval. Tot 9-9 kon BDC zich handhaven. Toen echter sloeg Attila genadeloos toe. Tweemaal achtereen werd de BDC-verdediging op het ver keerde been gezet waardoor de eind stand 11-9 werd. LVV—BDC 6-5 Ook het damesteam slaagde er niet in de overwinningsreeks te consolideren, hoewel dit er in Laren lange tijd naar uitgezien heeft. Tot een kwartier voor het einde heeft BDC op een 4-1-voor sprong gestaan. Ineens was het echter gebeurd met de BDC-ploeg en het hard spelende LW-team maakte er binnen de kortste keren 6-5 van. de heer C. H. M. Mackaay, Spaarvoorllchtlng, Centraal Kantoor voor Amsterdam. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 280 vestigingen in Nederland, scherming, is men energiek bezig om „Marie-Louise" een spaarbankboekje te bezorgen. De uitspraak van de officier van Justitie zou niet van invloed op deze actie zijn geweest, want wanneer niet tot verbeurdverklaring zou zijn overgegaan, waren de ingezamelde gel den gebruikt om het paardje vrij te kopen, om het daarmee toch van een prettige oude dag te verzekeren. In de amper drie weken van zijn v«®* blijf in Soest heeft het paardje tegen elke verwachting in grote vriendschap met Frits gesloten, de lastigste gast van De Paardenkamp, terwijl ook de blinde Pukkie goed met de nieuwe gast over„wei" kan. Ook vanuit Soest zijn, als gevolg van verschillende publikaties, reacties bin nengekomen, waarvoor wij hier het gi ronummer van De Paardenkamp zullen vermelden. Giro 631624, t.n.v. De Paar denkamp, staat open voor elke gift, voor de bestrijding van de onkosten die verbonden zijn aan de opname van een paard dat door zijn eigenaar niet wordt onderhouden en als het ware ten laste komt van paarden-mirmend Nederland in het algemeen, maar Soest in het bijzonder. arbeid verloreii gaan", constateerde de heer Doppen, die het een fraai gebaar vond van de parachutisten om zich in een steeds materialistischer wordende wereld in te zetten voor een ideaal. Generaal Schoenmaker van het Roode Kruis was dankbaar voor het mooie gebaar van het V.L.N. Niettemin sprak hij de wens uit, dat niet al te vaak een beroep op de parachutisten gedaan zou behoeven te worden. Zaterdagmiddag werden tevens in de omgeving van Soesterberg ingezamelde luchtmachtcuriosa ter beschikking van De vijftien jaar oude merrie „Marie- Louise", die half augustus op de Catha- rijne9ingel in Utrecht in beslag geno men werd, omdat de eigenaar het dier een veel te zware last liet trekken, n.1. 1600 kg oud ijzer, blijft definitief in De Paardenkamp. Bijna drie weken logeert het paardje al in Soest, in afwachting van de officiële uitspraak, die vorige week kwam. Het paardje, dat direct na de inbeslag name door een dierenarts werd onder zocht, die o.m. een vergroeiing con stateerde als waarschijnlijk gevolg van een ongeval, bleek na het rapport van de arts niet meer in staat om enige ar beid in wat voor vorm dan ook, te verrichten. Zijn advies luidde dan ook: slachthuis of paardenpension, waarbij de gedachte dan uitging naar De Paar denkamp in Soest. Al direct na de inbeslagname bleek een groot enthousiasme van het Utrechtse publiek, en kreeg men zowel bij de po litie, als bij de afd. van de Dierenbe scherming telefoontjes van mensen die iets voor het ongelukkige paardje wil den doen. Met een daarna ontketende actie, die geleid werd door leden van de afdeling Utrecht van de Dierenbe- en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd 1 Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2M6-5154 a A - --- -AAA

Soester Courant | 1969 | | pagina 3