k MAZDA ENGEL OPNAMEBELEID BEJAARDENHUIZEN VOLDOET NIET OEYTIIIEEK BELEEFDHEIDS- VISITE HET SLECHTE VOORBEELD TetefooMumuier zfekenanto 5980 Wijkraad mag over weekmarkt Soesterberg beslissen Baby rTT^'" Stichting Federatieve Raad Garage ,DE SOESTER' Uw succes is «inze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool Bromfietser kreeg geen voorrang Rumbonen 89 ei Kaas-domino's f 1.15 Kleutertaal 79 ct. Venda Café Moir Er moeten meer bejaardenwoningen komer Subsidiëring verstrekking warme maaltijden gaat 22.000,kosten Uw Reewdsr staaf klaar tesj Ba Oouden Snaar" r*. Hypotheken Antofinanciering Persoonlijke leningen Man reed drie wielrijders omver en ging ervan door R.K. Jongerensociëteit van bekrompen denken bij betalend voel bal Speciale aanbieding HAARDROOGKAPPEN VAN SCHALKWIJK :n Bronchiletten 2000 VAN WEEDESTRAAT 5A-B - SOEST TELEF. 2504 VRIJDAG 19 SEPTEMBER I9GD De gemeenteraad van Soest heeft j.1. woensdagavond de beslissing omtrent de wenselijkheid van een eventuele weekmarkt in Soesterberg overgelaten aan de wijkraad, die daar binnenkort zal worden geinstalleerd. Deze nieuwe wijkraad zal zich over het probleem gaan buigen, waarbij de burgerij dan een wat grotere inspraak krijgt al blijft de beslissing tenslotte bij de ge meenteraad. Maar die kwam er woens dagavond niet helemaal uit. Er ble ken meer problemen aan het houden van een weekmarkt verbonden te zijn dan men in eerste aanleg wilde aan nemen. De heer P. C. Pieren (PvdA) wees het college er op, dat de middenstand in Soesterberg er niet zo rooskleurig voor staat. Hij veronderstelde, dat de in stelling van een weekmarkt de positie van de plaatselijke middenstand nog verder zou aantasten, wat de midden stand z. i. niet verdiend, omdat haar in vroeger jaren een grotere bloei is voorgehouden dan men tot dusverre heeft kunnen realiseren (waaruit vol gens de burgemeester overigens niet de conclusie mag worden getrokken dat men Soesterberg nu maar moet gaan uitbreiden ter wille van de midden stand) De heer Pieren betwijfelde, of een markt in Soesterberg de koop kracht ter plaatse zou bevorderen, te meer omdat Soesterberg als markt plaats geen centrumfunctie kan ver vullen. De heer Pieren achtte het ver standig om deze problematiek eerst eens voor te leggen aar. de nog te in stalleren wijkraad. De heer De Groot (Binding Rechts) gaf er de voorkeur aan met de markt in het komende voorjaar te beginnen, omdat de win terse weersomstandigheden over enke le maanden wellicht een ongelukkige start zouden kunnen betekenen, waar door het hele proj 't meteen op een fiasco uit zou kunnen draaien. De bur gemeester vond, dat er inderdaad geen haast .s met het instellen van de week markt. Om die '•eden vond hij het dan ook wel verantwoord om het probleem eerst voor te leggen aan de wijkraad. De Soesterbergse raadsleden hebben woensdagavond tevens aangedrongen op voorrang aan verkeersmaatregelen in de Chr. Huygenslaan en eventueel de prof. Lorentzlaan boven het aanbren gen van parkeervoorzieningen aan de Plesmanlaan. De heer Pieren wees erop, dat met name in de Chr. Huygenslaan vaak levensgevaarlyke situaties ontstaan, die kort geleden leidden tot een dodelijk ongeluk. Hij stelde dan ook voor, het krediet, dat de raad was gevraagd voor het aanbrengen van parkeervoor zieningen aan dc Plesmanlaan, beschik baar te stellen voor de verbetering aan de Chr. Huygenslaan. Wethouder mevr. Wal ter kon ten dele aan de verlangens van de heer Pieren tegemoetkomen Zij wees erop, dat een plan voor de Chr. Huygenslaan eerst nog moet worden uitgewerkt, terwijl het andere klaar is. Overigens kan bij de uitvoering wel een zekere voorrang aan het plan Chr. Huygenslaan worden verleend, beloofde de wethouder. POEDER -CREME-OUE. ZEEP Met grote voldoening is vernomen, dat de gemeenteraad van Soest, in de zitting van 17 september, de subsidie-aanvra gen verband houdende met een warme- maaltijden-voorziening aan bejaarden in onze gemeente, heeft goedgekeurd. Dat betekent, zij het nog onder het for mele voorbehoud van goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Utrecht, dat pannensets. voor de distributie kunnen worden aangeschaft en dat de gemeente het begrote exploitatieverlies voor zijn rekening zal nemen. Het ziet er thans naar uit. dat met in gang van maandag 6 en dinsdag 7 okto ber de eerste serie maaltijden door de kok, de heer P. A. Beyer, Nieuwerhoek plein 7. Soestdijk zullen worden thuis bezorgd. Het aantal deelnemers is dermate ge groeid, dat vanaf het begin reeds in 2 series moet worden gewerkt t.w. één serie op maandag-woensdag-vrijdag in Soestdijk en Soest Midden (met uitzon dering van de bewoners aan de Steen- hoff- en Middelwijkstraat en het Kerk- pad Z.Z.) en één serie op dinsdag-don derdag-zaterdag in Soest-Zuid en de hiervoor genoemde straten. Vrijwilligers zullen in de toekomst we kelijks bij de deelnemers aan huis ko men om hun wensen voor de komende week te noteren en hen daarvoor de be nodigde bonnen tegen contante betaling af te geven. Men kan deze vrijwilligers VSJt vanaf 6895,— incl. B.T.W. Oft, dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest uit de Wijkraden voor de eerste maal op maandag 29 of dinsdag 30 september verwachten. Dan kan men zich uitspre ken over de maaltijdenserie van maan dag 6-10, woensdag 8-10, vrijdag 10-10 of die van dinsdag 7-10, donderdag 9-10, zaterdag 11-10. De te berekenen prijzen zijn aan alle deelnemers bekend. Het is interessant te vermelden, dat de totale maaltijden-voorziening t.w. de sa menstelling van de menu's en de diëten, de controle op de kwantiteit, op de por ties, de bereiding, de hygiëne, de distri butie, de temperatuur, enz., onder het toeziend oog zal komen van mevrouw A. Bruin-Ruigrok. diëtiste. Eén van de voorwaarden voor het wel slagen van de distributie zal zijn de snelheid van afleveren der maaltijden. Daarvoor zal het nodig zijn, dat de ge bruikte, schoongemaakte pannensets achter de deur klaar staan, om direct te kunnen worden omgewisseld tegen de gevulde pannensets waarin de spij zen slechts voldoende warm kunnen blijven, indien onderweg geen vertra ging optreedt. Voor commentaar zal bij aflevering zeer beslist geen tijd beschik baar zijn. Zo men al bemerkingen heeft, kunnen deze aan de vrijwilligers die de bonnen verkopen, worden medegedeeld; zij Zullen deze verder leiden. Alle deelnemers aan de maaltijden en verdere bejaarde belangstellenden wor den bij deze gelegenheid uitgenodigd voor een bijeenkomst op woensdagmid dag 1 oktober a.s., van 2.45 tot circa 4.15 uur, in het Ludgardisgebouw, tegenover Mariënburg, Nieuwerhoekplein, Soest dijk, waar de diëtiste mevrouw A. Bruin- Ruigrok een inleiding zal houden over allerlei facetten van een centrale maal tijden-bereiding-distributie en consump tie. De normale menu's zowel als de di- eetmaaltijden in de eerstkomende we ken zullen door haar worden bekend gemaakt en toegelicht. Men zal hier alle gelegenheid krijgen tot het vrijelijk stellen van vragen. Men zal daar; ook kennis kunnen maken met de kok, die als proeve van zijn be kwaamheid de aanwezigen een kop soep zal aanbieden. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 Bij een verkeersongeval op de Middel- wijkstraat is woensdag de 17-jarige bromfietser A. v. d. B. uit Soest ernstig aan zijn linker been gewond geraakt. Hij reed over het fietspad in de richting Amersfoort. Uit tegenovergestelde rich ting naderde een auto, bestuurd door de 25-jarige H. S. uit Soest. Deze sloeg links af om de Molenstraat op te rijden, zonder de bromfietser voorrang te ver lenen. Een botsing was het gevolg. De bromfietser liep vrij ernstige verwon dingen aan zijn benen op en is naar Zonnegloren gebracht. De bekende kwaliteit. Nu nog voordeliger. 200 gram Croquante wafels met een pikante kaasvulling. Per pak van 1,45 voor Grote baal geurige kleuter taai. Per pak a 200 gram. van 79 ct. voor 69 Ct> VROOM dreesmann Het ministerie voor maatschappelijk werk heeft wettelijke maatregelen aangekon digd, die tot doel hebben om bejaarden die niet persé verzorging nodig hebben, niet meer in bejaardentehuizen op te nemen. Deze maatregel houdt o.m. verband met het streven om de uitgaven in het kader van de algemene bijstandswet binnen redelijke proporties terug te brengen. De meeste bejaarden kunnen immers de pensionpryzen by lange na niet betalen en in dat geval is suppletie van de bijstandswet noodzakelijk. De indruk bestaat evenwel, dat een groot deel van de in een tehuis verblijvende bejaarden zich ook buiten het tehuis gemakkelijk zou kunnen redden, terwijl sommige ouderen die werkelijk algehele verzorging nodig hebben, door dc directies van tehuizen worden geweerd, omdat men de kamers met minder behoeftige bejaarden kan vullen. De aangekondigde maatregelen hebben nogal wat stof doen opwaaien. Want welis waar kan het nuttig zijn dat het opnamebeleid in de tehuizen eens in discussie wordt gebracht, maar anderzijds is het een feit dat de bejaardenhuisvesting in ons land ernstige tekorten vertoont. De verstrekking van warme maaltijden aan bejaarden gaat de gemeente Soest aan subsidies jaarlijks ongeveer twee entwintigduizend gulden kosten, zo deelde wethouder K. de Haan woens dag op vragen uit de raad mede. De verstrekking van warme maaltij den aan bejaarden, die verzorgd gaat worden door de ..Stichting Federatie ve Raad voor het Bejaardenwerk", zal geheel buiten de bijstandssfeer worden gelaten, al vormt het inkomen wel een maatstaf voor de verstrekking. In eerste instantie heeft de stichting de raad om een subsidie van 14.000,- gevraagd. Dit bedrag betreft voor een zeer belangrijk deel éénmalige inves teringen, want over een geheel jaar zullen de kosten niet meer dan ƒ22.000,- bedragen, zo zei de wethouder in ant woord op een vraag van de heer v d Berg (KVP). De zaak zal echter op de voet moeten worden gevolgd, gezien het feit, dat het een geheel nieuwe materie betreft en in de aanvankelijke opzet wel wat gebreken waren te con stateren. Niettemin hadden zowel B. en W. als de raad grote waardering voor dit initiatief. ^EMÖRANOTl aan De bijstandswet wordt in toenemende mate een bejaardenwet. De bijstand aan bejaarden in tehuizen loopt in de tien tallen miljoenen guldens per jaar. On danks de invoering van het sociale mi nimum in de A.O.W. dreigen de bejaar den in financieel opzicht achterop te ra ken bij de rest van de bevolking. Bij een ontwikkeling van steun- en looninko- mens volgens het procentensysteem wordt de inkomenskloof tussen de be jaarden en het producerend deel van de bevolking steeds groter. Dat verdraagt zich slecht met de wijzigingen in het consumptiepatroon. In een samenleving, waar de welvaart meer en meer toeneemt, wil opa ook wel eens wat meer dan een goedkope sigaar en is oma ook niet langer tevreden met een flesje eau de cologne. Door de stij gende lonen en de hogere bouwkosten stijgen de verpleegprijzen van de te huizen bovendien voortdurend, en deze kosten drukken onevenredig zwaar op de bejaarden. Die kunnen dat niet op brengen en dan moet de gemeenschap bijspringen in de vorm van bijstand. Bij de kritiek, die bij velen in den lande op het bejaardentehuis bestaat, komt steeds naar voren, dat er geen uniform opnamebeleid is. Algemeen heerst de overtuiging dat in de tehuizen grote groepen bejaarden zijn, die gewoon thuis hadden kunnen blijven. Volgens een in 1966 uitgevoerd onderzoek waren van de in tehuizen verblijvende bejaarden 4 ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Een onbekend gebleven bromfietser heeft woensdagavond op de Middelwijk straat een fietsend jongetje, een oude man op een bromfiets en een mevrouw S. uit Soest op een bromfiets omver ge reden en is daarna ijllings verdwenen. Het jongetje en de oude man zijn daar bij kennelijk niet of nauwelijks gewond geraakt. Zij hebben althans geen aan gifte gedaan en zijn verder ook onbe kend gebleven. Mevr. S. raakte echter wel gewond. Donderdagmorgen heeft haar echtgenoot aangifte bij de politie gedaan, maar de dader is tot op heden spoorloos gebleven. Zaterdag 20 september is er weer ge legenheid tot dansen in het Ludgar disgebouw, op muziek van de bekende discjockey K. Appelflap. Ook is er op deze avond weer gelegenheid tot het verlengen van de lidmaatschapskaarten mits deze voorzien kunnen worden van een pasfoto. Zoveel ophef als er gemaakt werd als president De Gaulle in Bonn verscheen voor de periodieke bijeenkomsten van de Franse en Duitse regeringsleiders, zoveel kalmte heerste er toen Pompidou arriveerde. En waren de resultaten van de ontmoetingen tussen Kiesinger en De Gaulle zelden opzienbarend, die van nu lijken nog kaler. Met goede reden overigens: de bondskanselier staat aan de vooravond van de verkiezingen en heeft meer behoefte zijn kiezers te be hagen dan Europese politiek te bedrij ven. En Pompidou krijgt binnenkort zijn partijcongres waarop hij niet graag zal verschijnen als de man die de koers van De Gaulle radicaal heeft verlaten. Om de gesprekken vooral niet te pijnlijk te maken had Pompidou bovendien zijn economisch zwaar geschut thuisgelaten en als Giscard d'Estaing er niet bij was, hoefde ook zijn Westduitse tegenvoeter Strauss niet op te treden. Terwijl er toch zeker op economisch ge bied wel wat te bebabbelen zou zijn ge weest: Frankrijk zit nu eenmaal flink in de misère en zou wat Duitse hulp niet versmaden. Bijvoorbeeld toch maar een revaluatie van de mark. maar daar over hoeft men inderdaad niet met Strauss te praten. Desnoods nog wel met de minister van economische zaken Schiller, maar Kiesinger had begrijpelijk geen behoefte aan zijn gast te demon streren dat binnen zijn kabinet de minis ters als kat en hond samenleven. Veel meer dan een beleefdheidsbezoek of zelfs een verplichte visite zonder warmte kon de bijeenkomst derhalve niet zijn. Bij gebrek aan feiten gaan dan de ge ruchten een rol spelen. Een van de dure erfstukken van De Gaulle waarmee Pompidou is opgeknapt, is het Franse kernwapen. Men vermoedt nu dat Frankrijk pogingen doet om vooral het rijke Duitsland te interesseren in een deelgenootschap, waarna de force de frappe tot een Europees kernwapen ge bombardeerd zou kunnen worden. Wie daarvoor wel voelt is minister Srauss, een man die er geen geheim van maakt dat hij het best eens tot bondskanselier zou willen brengen. Misschien nog een rede om hem wat op de achtergrond te houden. Bovendien is die kernwapenzaak ook een effectieve manier om Engeland buiten de E.E.G. te houden: dit kan door overeenkomsten met de Ver. Staten moeilijk iets in zo'n Europese macht in brengen. Dat Britse toetredingsprobleem zal on getwijfeld ook verder aan de orde zijn gekomen. Waarbij Pompidou. die de starre afwijzing van De Gaulle liet va ren. wellicht met dankbaarheid kennis neemt van verzet tegen een mogelijke toetreding dat nu in Engeland zelf blijkt, o.m. in rapporten van de vakbeweging. Waarbij Kiesinger niet weet of hij moet lachen of huilen: economisch zit hij niet zo erg te wachten op het Britse lidmaat schap, maar het zou hem wel politieke kansen kunnen geven voor Bonn een wat leidender rol te reserveren. Maar als Pompidou maar goed zwak blijkt heeft hij daarvoor wellicht niet eens Britse hulp nodig. Zulks moet later blij ken. Utrecht is wel het meest kenmerkende voorbeeld van een stad met teveel be talende voetbalclubs, die ieder hun beste spelers moeten verkopen om het hoofd boven water te houden. Het spelpeil zakt ieder seizoen verder en de belangstel ling voor de thuiswedstrijden van D.O.S., Elinkwijk en Velox daalt de laatste seizoenen met sprongen. Er wordt geroepen om subsidie van de gemeente Utrecht, alsmede om steun uit het bedrijfsleven. Men kan gerust stellen, dat er In Utrecht twee betalende voetbalclubs teveel zijn. Eigenlijk kan geen van drieën het rooien in het semi-prof-voetbal, maar fuseren of terugtreden kunnen de bestuurderen niet en de ledenvergaderingen nog minder. Alleen bij D.O.S. voelt men wel voor een fusie. van de mannen en 3 van de vrouwen bedlegerig. Acht procent van de mannen en 10 van de vrouwen waz-en geheel hulpbehoevend. Gedeeltelijk hulpbehoe vend waren 15 °/o van de mannen en 18 °/o van de vrouwen. De resterende 73 °/n mannen en 67 °/o vrouwen worden in de statistiek aangeduid als de groep, die zich met enige huishoudelijke hulp zelfstandig kan redden. Deze cijfers zouden er op kunnen dui den dat er in de tehuizen inderdaad tal loze bejaarden zitten, die daar helemaal niet horen. Dat is echter een voorbarige conclusie. Het is niet zo dat alleen be jaarden. die in huishoudelijke en/of li chamelijke zin volkomen hulpbehoevend zijn, in een tehuis dienen te worden op genomen. In dit verband dient gewezen te worden op het aspect van de psychische opname criteria. Een oudere man of vrouw, die lichamelijk nog fit is, maar die thuis he lemaal dreigt te vereenzamen, hoort eveneens in een tehuis thuis. Een be jaarde die bij de kinderen inwoont, maar voortdurend met het gezin overhoop ligt, moet ook opgenomen kunnen worden, zulks op een sociale indicatie. Kortom, als men spreekt over opname beleid, dan dient de fysieke gesteldheid van de bejaarde niet het enige criterium te zijn. Ook zijn psychische toestand, alsmede de sociale omstandigheden die nen in de overwegingen te worden be trokken. Wanneer dat gebeurt zal men tot de conclusie komen, dat een deel van de in tehuizen verblijvende ouderen daar wel degelijk terecht zit, ondanks het feil dat zij in fysieke zin nog goed gezond Niettemin staat het wel vast, dat in de tehuizen ook bejaarden zitten, voor wie noch een redelijke medische indicatie, noch een dito psychiatrisch/sociale indi catie te vinden is. Zij zouden best thuis kunnen wonen, wanneer er bepaalde voorzieningen zouden bestaan om hen waar nodig op te vangen. Die voorzie ningen komen er gelukkig steeds meer. o.a. door de oprichting van diensten centra. Maar hèt grote knelpunt is toch wel het woningprobleem. Meer geschikte woningen voor bejaarden zal leiden tot minder aanmelding voor opname in een tehuis. Helaas wordt de bejaardenhuisvesting in ons land gekenmerkt door ernstige te korten. De behoeften van de bejaarden hebben tot dusver te weinig invloed op de algehele bouwactiviteit. Er moeten meer zelfstandige bejaardenwoningen worden gebouwd. Maar helaas is de fi nanciële positie van een groot deel der A.O.W.-ers zo slecht, dat het moeilijk zal zijn om de huurprijs op te brengen. Dit leidt weer tot allerlei bespiegelingen over de inkomenspositie van de bejaar den, waarover men ongetwijfeld tot in lengte van dagen kan doorpraten. On dertussen gebeurt er dan nog niets. Het zou verstandiger zijn om maar di rect met bouwen te beginnen en onder tussen er bij de regering op aan te drin gen dat individuele huursubsidies voor deze groep mogelijk zullen worden. Door middel van zulke huursubsidies zal het mogelijk zijn om vele bejaarden te huis vesten in bejaardenwoningen en het ge ven van huursubsidies is nog altijd goed koper dan het verlenen van bijstand voor opname in een bejaardentehuis. Het Utrechtse betaalde voetbal is weer eens goed in de aandacht gekomen door een aan het gemeentebestuur van de Domstad uitgebracht advies van de ad viescommissie betaald voetbal Utrecht. Het advies pleitte voor een nieuwe stich ting, waartoe alle drie de Utrechtse clubs zouden moeten toetreden. De drie betrokken voetbalclubs dienen zich volgens de commissie vóór 1 janua ri 1970 uit te spreken of zij bereid zijn tot de nieuwe stichting toe te treden. De commissie meent, dat alleen de nieu we stichting door de gemeente Utrecht kan worden gesubsidieerd en dan nog alleen als minstens twee verenigingen toetreden. Terecht stelt de commissie, dat de moei lijkheden van structurele aard zijn, ge zien de moeilijke financiële situatie van alle drie de clubs en de onvoldoende be langstelling van het publiek omdat het spelpeil en de resultaten slecht zijn. De structuur van het betaalde voetbal kan slechts door concentratie van de krach ten worden verbeterd. Dat betekent fu sies. Vergane glorie Het Utrechtse voetbal heeft gloriedagen gekend. In 1958 werd D.O.S. landskam pioen bij de semi-profs en Velox bij de amateurs. In die jaren ging Elinkwijk vrij regelmatig op en neer tussen de toenmalige hoofdklasse en eerste klasse. Sindsdien is het echter steeds verder bergafwaarts gegaan. Al verscheidene seizoenen lang vecht D.O.S., tot nu toe met succes en geluk, tegen degradatie uit de eredivisie. Vo rig seizoen bleef Elinkwijk slechts één punt verwijderd van beslissingswedstrij den met Eindhoven en Volewijckers om één degradatieplaats naar de tweede di visie. En Velox, twee seizoenen geleden gedegradeerd naar de tweede divisie, speelde daarin een onbeduidende rol in de middenmoot met een score van 50%. In 1964 lukte het bijna om in Utrecht tot een fusie te komen. De besturen van D.O.S., Elinkwijk en Velox waren het na heel veel moeite eindelijk eens ge worden. De ledenvergaderingen van Elinkwijk en Velox torpedeerden de zaak, alleen bij D.O.S. gingen ook de leden akkoord met een fusie. Ingrijpen Momenteel liggen de kaarten eigenlijk nog net zo. Bij D.O.S. is men bereid, maar bij Elinkwijk en Velox niet. Kan sen op een fusie uitgaande van de clubs is er niet. Daarom meent de adviescom missie. dat actief ingrijpen van de over heid de enige kans is. Met subsidiëring en/of vrijstelling van vermakelijkheids belasting wordt de structuur van het be taalde voetbal in Utrecht niet verbeterd. De gemiddelde belangstelling voor de thuiswedstrijden van de Utrechtse clubs is veruit onvoldoende. In het vorige sei zoen kreeg D.O.S. bij zijn thuiswedstrij den gemiddeld 9251 bezoekers. Elink wijk 3842 en Velox 2250. De gemiddel den over de laatste vijf seizoenen zijn: D.O.S. 9228, Elinkwijk 5204 en Velox ELECTRO TECHNISCH BUREAU Stecnhoffstraat 55 - Soest - Tel. 2906 RAF1E RECLAME - MODE - INDUSTRIE TELEFOON 02155-4736 2530. Om zonder verlies te kunnen draaien heeft D.O.S. per thuiswedstrijd 12.000 bezoekers nodig, Elinkwijk 7.500 en Velox 4.500. Het is dus duidelijk, dat alle drie de clubs jaarlijks een fors verlies hebben en dat alleen kunnen compenseren door hun beste spelers te verkopen. Als deze ontwikkeling doorgaat, degraderen in de eerstkomende seizoenen ook D.O.S. en Elinkwijk. urrogaat-oplossing Ook de K.N.V.B. ziet de ontwikkeling in Utrecht met lede ogen aan. De voet balbond meent, dat ei in de vierde stad van ons land plaats is voor twee beta lende clubs: Elinkwijk in het westelijke stadsdeel en een combinatie van D.O.S. en Velox in het i-ostelijke. Maar de ad viescommissie vindt dit een surrogaat oplossing. Als er één club in Utrecht komt, gaat de commissie uit van gemiddeld 10.000 bezoekers als de club in het midden van de eredivisie mee kan komen. Dan nog heeft men een exploitatietekort van on geveer 100.000 per seizoen, waar de gemeente dan voor zou moeten bijsprin gen. Als er meer clubs blijven, zou de gemeente Utrecht al die clubs moeten subsidiëren of geen enkele. Als de drie clubs fuseren stelt de com missie voor, dat de gemeente de terrei nen en opstallen van Elinkwijk en Ve lox overneemt. Dat geld zouden deze beide clubs dan kunnen gebruiken om hun schulden af te lossen. De commissie geeft geen mogelijkheid aan om aan het kapitaal Ae komen voor de aankoop van enkele goede spelers, die ongetwijfeld nodig zijn als Utrecht een club wil heb ben, die in het midden van de eredivisie mee kan komen. De gezamenlijke kwa liteiten van D.O.S., Elinkwijk en Velox lijken ons daarvoor onvoldoende. Hoestdrank in tabletvorm. 1." 17 te veel Overigens moge men de grote moeilijk heden in het Utrechtse betaalde voetbal symptomatisch voor de structuur van het hele Nederlandse betaalde voetbal beschouwen. We hebben nu 53 betalen de clubs. En er is hooguit plaats voor 36. Natuurlijk kan men het bestaansrecht van meer dan 36 clubs bepleiten, maar dat betekent een te grote versnippering van krachten en daardoor een te laag spelpeil. Het publiek komt naar voetbal kijken als er wat te genieten is qua spelpeil en resultaten. Anders blijven de tribunes te leeg en het gaat in wezen niet aan, dat de overheid dan maar voor de verliezen moet opdraaien, omdat een aantal (bestuurs)leden zo graag de club zelfstandig houdt. Die zelfstandigheid kan men ook in Let amateurvoetbal hebben. MODEHUIS: k 1

Soester Courant | 1969 | | pagina 15