hamP wintertijd muziektijd w. Ji K?.!£?Dampo Officiële ENGEL r i> E G SETTEN van T ol M. TÏJSSEN MET RAAD EN DAAD GEYTENBEEK Winkeliers bespraken plannen voor de toekomst FRANS BOSMAN Stichting Eigen Woningbezit FRANS BOSMAN mededelingen Koopt u een brsmflets L i. van Hal-Ierütarop Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool FRANS BOSMAN Bromfietser gevallen Turken over grens gezet Een masker maakt uw gezicht anders olüek van Essen R.K. Jongerensociëteit Soestdijk FRANS BOSMAN Zelf muziek maken op een nieuwe of bespeelde PIANO P1AN0HANDEL Nieuwe weg 103 Soest Telefoon 2968 Inkoop - Verkoop - Verhuur Stemmen - Reparatie Rouw- en Trouwkleding 't Nut houdt Jaarvergadering ;li i IVOLVOJ Bazar Ruitsuiker-aktie Uit inrichting weggelopen Jaarvergadering Verbond voor Veilig Verkeer Voorleeswedstrijd FRANS BOSMAN Soeste Politie wint met 3-1 Li mode Jongen, vol bier, zonder rijbewijs en met gestolen auto tegen lichtmast t FRANS BOSMAN VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1969 De winkeliersvereniging Soest heeft woensdagavond een aantal plannen voor de nabije en verdere toekomst be sproken het invoeren van een koop avond, het stichten van een gemeen- schaps-, c.q. congrescentrum, het hou den van een winkelbeurs, het aantrek ken van een bepaalde administateur- adviseur e.d. KLEURENTELEVISIE Blaupunkt vanaf 1598, Dealer Blaupunkt,.Philips, B O Telefoon 3367 De koopavond was opnieuw onderwerp van breedvoerige, maar tot weinig een stemmigheid leidende discussie, die ten slotte toch vastliepen, omdat de le denvergadering besloot om een nadere, door de Kamer van Koophandel gead viseerde enquete onder alle midden standers ter plaatse, niet te houden. Mogelijkheden om gedurende een proef periode een koopavond in te voeren, zijn er krachtens de wet niet. De heer A. H. Smit. voorzitter, wees de 'eden erop, dat Hilversum en Bus- sum wel een koopavond kennen, maar dat men er in Zeist bijvoorbeeld weer graag af wil. Een van de leden achtte het wenselijk om alleen een koop avond in te stellen als Utrecht en Amersfoort dat zouden doen. De voorzitter bracht tevens de nood zaak van een congres- resp. gemeen schapscentrum in het nieuwe centrum van Soest ter sprake. Naar zijn mening zou een dergelijk centrum moeten be staan uit een gebouw met ruime ver gadermogelijkheden, met sportaccomo- daties, tentoonstellingsruimte, een ver trek voor het houden van een winkel- beurs en een overdekte markt e.d. De plannen hiervoor heeft het bestuur van de winkeliersvereniging inmiddels nader uitgewerkt en ter beoordeling en kennisgeving toegezonden aan burge meester en wethouders. De heer Smit zei verder van oordeel te zijn, dat de Soester middenstand meer betrokken moet worden bij de gemeentelijke problematiek om Soest meer leefbaar te maken. Hij vond het een vreemde zaak, dat geen enkele nlaatselijke middenstander zitting heeft in de winkelcommissie in Soest. Volgend jaar zal opnieuw een winkel- beurs worden gehouden. Bijna alle deelnemers van de vorige beurs hebben al de wens te kennen gegeven, ook dit maal van de partij te zullen zijn. Tevens werd jesloten, een administra teur en adviseur in diens te nemen. De heer Smit deelde mede, dat het winkelcentrum Smitshof volledig is be zet. Hij wees ^r wel op, dat vele nieuwe bewoners van de wijk Soesterveen meer verlangen dan waaraan de Soester winkeliers meestal kunnen voldoen. Sint Nicolaas zal dit jaar op 22 no vember aankomen, wederom op het sta tion Soest-Zuid. De gebruikelijke op tocht van het station naar het gemeen tehuis zal dit jaar echter niet worden gehouden, al zal de Goedheiligman wel bij het raadhuis een toespraak houden. De kosten worden voor de winkeliers vereniging begroot op een kleine twee duizend gulden. De heer Ringenoldus werd benoemd tot lid van ce Sint Ni- colaascommissie en later ook van het bestuur wegens vertrek naar elders van de heer Van Wieren. Een eigen woning is een groot bezit. Dat kwam woensdagavond tot uiting in een vergadering van ingeschreven belang stellenden, allen georganiseerden, welke werd gehouden in de grote zaal van het verenigingsgebouw, die bijna te klein was om alle belangstellenden een zit plaats te bieden. TELEVISIE, houten kast, 59 cm ƒ498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O Soesterbërgsestraat 20a - Soest. V' -- Telefoon 3367 Crème schuimbad. Ontvet uw huid niet. Uiterst sterk geconcentreerd. LAGER-ONDERWIJSWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 76 van de Lager-Onderwijswet 1920, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 17 september j.1. mede werking als bedoeld in artikel 72 van de wet heeft verleend ten aanzien van het verzoek van het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van een nieuwe methode voor het zaakonderwijs voor de leerjaren 1 tct en met 3 ten behoeve van de Da Costaschool voor g.l.o. aan de Prins Bernhardlaan 11, alhier. Soest, 26 september 1969. RUIMTELIJKE ORDENING. De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat het door de gemeen teraad van Soest op 17 september 1969 vastgestelde bestemmingsplan „Indu strieterrein", regelende de bestemming voor gronden, gelegen nabij het buurt schap 't Hart in de gemeente Soest, met ingang van 29 september 1969 ge durende één maand ter gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken (geopend op iedere werkdag van 9.00-12.00 uur), ter inzage is gelegd. Gedurende de termijn van de ter in zagelegging kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht te Utrecht bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaar heeft tegen de wijzi gingen welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp van de bijbe horende voorschriften zijn aangebracht. Soest, 26 september 1969. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan N.V. Nemawo, Julianalaan 1 te Hilversum, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou wen van 80 serviceflats en een dienst- centrum op het perceel, gelegen aan de Vredehofstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, .ir. 3401, zulks in afwijking van het bestem mingsplan in hoofdzaak, regelende de bestemming van de gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht- Amersfoort. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvraag betrek king hebbende stukken liggen geduren de diezelfde +ermijr ter gemeentese cretarie ter inzage. Soest, 30 september 1969. GEDEELTE KAMPWEG AFGESLOTEN Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat met ingang van maandag 29 september a.s. het gedeel te van de Kampweg te Soesterberg, ge legen tussen de Moerbessenberg en de Kampdwarsweg in de gemeente Zeist voor alle verkeer zal zijn gesloten in verband met de ter plaatse uit te voeren reconstructie-werkzaamheden. Naar het zich laat aanzien zullen de werkzaamheden ongeveer 6 maanden duren, doch getracht zal worden deze in fasen uit te voeren opdat de over last voor de bewoners tot het minium wordt beperkt. Soest, 23 september 1969. De leiding berustte bij de heer G. v. .d Berg, die mededeelde, dat honderd vijf tien uitnodigingen waren verzonden aan leden, maar dat er veel meer belang stellenden aanwezig waren. Zij, die geen uitnodiging hebben ontvangen, kunnen zich alsnog als lid aanmelden bij de se- vinlaan 76 te Soesterberg. Wij hebben, cretaris, de heer P. Tuinman, Simon Ste- aldus de heer v. d. Berg, contact opge nomen met de drie vakcentrales en de drie woningbouwverenigingen, waarvan alle leden interesse hebben. Niet-geor- ganiseerden, die interesse hebben voor een eigen woning, betalen vijftien hon derd gulden meer voor de kosten, dan georganiseerden. De heer J. Werdmüller, bestuurslid van de Stichting Bevordering Eigen woning- bezit, gaf nadere toelichting en wees er op, dat er veel vraag is naar een eigen woning, maar weinig aanbod. Speciaal besprak hij de bouwpremie, de rijksbij drage, de hypotheek en de rente en af- geld investeren voor een woning. Wan- lossing. Men moet dikwijls te veel eigen neer iemand over voldoende grond be schikt om een woning te bouwen, ver leent onze stichting de nodige voorlich ting. Men moet echter minstens dertig woningen bouwen om de kosten zo laag mogelijk te houden, daarom is gezamen lijk bouwen aan te bevelen. In Soest bestaat hiervoor belangstel ling. Wij weten nog niet wat de wo ningen gaan kosten. Dat zal nader uitgewerkt worden door onze stichting. De hoge huren van tegenwoordig zijn oorzaak, dat het verlangen uitgaat naar een eigen woning, want daar zit een spaarelement in. Een eigen woning heeft eig enlasten. De eerste jaren zult u Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar bü Bilderdijklaan 1. Soest, telefoon 3029 merken, dat de kosten gelijk zijn met een huurwoning, doch na tien jaar gaan de kosten zakken. De heer C. de Wit van het bouw technisch bureau K.I.V. verstrekte tech nische inlichtingen. De woningen zullen worden gebouwd in het plan „Klaar- water". Het bestuur heeft situatie tekeningen ontvangen en deze bevin den zich in de zaal, zodat een ieder zich een oordeel kan vormen. De indeling is als volgtbeneden grote kamer, hal en keuken, boven drie slaapkamers, douche, vaste wastafels, alsmede vijf kasten. Daarboven een ruime zolder met vaste trap. De ge hele woning wordt centraal verwarmd met gas door middel van radiatoren. Achter de woning een tuin met schuur. De heer Knaapen, directeur van de Coöp. Raiffeisenbank te Soest, gaf een toelichting betreffende de financiën. De bank ontvangt het spaargeld van de Soester inwoners en het is bestemd voor de Soester ingezetenen. De rente bedraagt 7 hetgeen niet hoog is. Wanneer de rente toch verhoogd zou moeten worden, blijft onze Bank altijd 3/4 onder de landelijke regeling. Neemt men meer dan 60 op, dan is de looptijd geen 25 maar 30 jaar. De Bank rekent maar eenmaal kosten en men kan ook vroeger aflossen. Onder garantie van de gemeente kan 90 worden geleend door hen die nog geer 55 jaar zijn. Iemand die reeds 55 jaar is kan maximaal 80 onder gemeente-garantie lenen. Tenminste 10 respectievelijk 20 moet door de eigenaar worden inge bracht. De lening mag maximaal dertig jaar lopen. Voor rente en aflossing wordt meestal de voorkeur gegeven aan een vast jaarlijks bedrag, de z.g. annuïteit. Na deze uiteenzettingen werd gelegen heid gegeven vragen te stellen, waar van een druk gebruik werd gemaakt. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Op de Steenhoffstraat is dinsdag door onbekende oorzaak de 18-jarige bankbe diende A. D. uit Amersfoort met zijn bromfiets gevallen. De jongen kwam met zijn hoofd precies terecht op de trap van het bordes van het gemeentehuis. De bromfietser moest met een hersen schudding naar het ziekenhuis worden gebracht. De plaatselijke politie heeft opnieuw en kele Turken over de grens gezet. Deze week trof men in Soest drie Turkse gastarbeiders aan, die niet in het bezit waren van de vereiste verblijfsvergun ning. Maar een goed gekozen bril zal volmaakt bij uw persoon lijkheid passen. Om die bril te vinden heeft U wel een goede kijkcollectie nodig. Maar die is er dan ook wel bij opticiën VAN ESSEN Soest-zuid bij de stoplichten Leverancier voor alle Ziekenfondsen Zaterdag 27 september a.s. is er weer een discoavond in het Ludgardusgebouw met medewerking van de bekende d.j. K. Appelflap. Ook de lidmaatschaps kaarten zijn weer te verkrijgen mits er een pasfoto bijgeleverd wordt. HORLOGES JUWELIER HORLOGER T\ SOESTD'JK REMBRANDTLAAN 18 TEL 02l55 4785 Volautomatische WASAUTOMATEN 548,— (5 kg) Telefoon 3367 Ze staan voor U klaar in diverse houtsoorten en prijzen EIKEI - NOTEN - TEAK - ZWART - vanaf ƒ600,-- tot ƒ3.200,—. Desgewenst huurkoop vanaf 20,per maand. U kent onze condities Mislukt de pianostudie wij nemen het instru ment terug. U betaalt dan alleen huurkosten. Levering: FRANCO MET 5 JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE 1 Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783. van de openbare leeszaal en biblio theek aan de Albert Cuyplaan. hebben de wens te kennen gegeven, de Maatschappij tot Nut van meen gehouden. te Amersfoort, een voordracht houden over „De Praehistorie van Soest en omgeving. De heer Bruyn zal zijn cau serie met dia's toelichten. speciaaladres in ruime sortering i L Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Op 2, 3 en 4 oktober is er in „De Rank", Soesterbergsestreat 18, een grote bazar georganiseerd door het bazar- comité van de Wilhelminakerk. U kunt daar schieten, ballen gooien, sjoelen, hengelen, coca-cola gebruiken enz. Er zijn prachtige prijzen bij het rad van avontuur en veel textiel is er te koop. U kunt er ook in het bezit ko men van een mooie pop, als u de datum raad wanneer er een prinsje of prinsesje geboren wordt op Draken- steijn. Tevens zijn er twee grote grab beltonnen voor de kinderen en nog meer. Zaterdagmiddag, om 2 uur, be gint de kindermiddag. Dan worden leuke kinderfilms vertoond. Elke voor stelling duurt drie kwartier en de laatste vangt aan te 5 uur. Men zie de advertentie in dit blad. Zoals we in ons artikel van dinsdag al zeiden, wordt er in Soest een riet suikeractie gehouden in het kader van de Vredesweek 1969. Op donderdag en vandaag stonden de kramen op de markt en op de plaats waar vroeger hotel Eemland stond. Morgen staat op de laatste plaats weer een kraam. Verder staat er een bij het busstation in Soest-Zuid. Hier kunt u rietsuiker kopen en informatiemateriaal krijgen. U kunt er ook het boekje „Riet, het verhaal van de suiker" ko pen. Men rekent er op dat u ook komt. In Soesterberg is woensdag de 16-jarige J. B. uit Rotterdam aangehouden. De jongen was door de kinderrechter in zijn woonplaats in een inrichting geplaatst, maar daaruit deze week weggelopen. Al liftend had hij het tot Soesterberg ge bracht. Daar kreeg hij opnieuw een lift, maar nu regelrecht naar de politiepost, omdat de automobilist het zaakje niet vertrouwde; terecht, zoals weldra bleek. Donderdag is de jongen weer naar Rot terdam gebracht. De afdeling Soest van het Verbond van Veilig Verkeer houdt komende dinsdag avond, 30 september in gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat zijn jaarvergadering. Op het programma staan onder meer de bespreking van het winterprogramma en van een nieuwe cursus veilig verkeer. De jaarvergade ring vangt aan om acht uur. BALLPOINTVLEKKEN. Hoe krijg ik ballpointvlekken uit een vistramleren overgooier Antwoord U kunt proberen de strepen te verwijderen met alcohol of blanke spiritus. Het is een geduldwerkje, want. de strepen vliegen er niet bepaald af. Lukt het helemaal niet, bevochtig dan een watje met wat aceton en ga hier mee over de streken heen. De vistram- stof zwelt hierdoor enigszins op, waar door de strepen in elk geval minder zichtbaar worden. binnen-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest Tel. 3378 In het kader van de kinderboeken week wordt in Soest een voorleeswed strijd gehouden, waarvan de eerste ron de woensdagmiddag heeft plaats gehad met 36 candidaten, waarvan er na deze ronde 18 zijn overgebleven. A.s. woensdagmiddag, te 2.30 uur, heeft de tweede ronde plaats in het gebouw van de Openbare Leeszaal aan de Alb. Cuyplaan. De jury in deze wedstrijd wordt ge vormd door mevrouw Oranje, T. v. d. Pol, N. J. Janssen, J. Visser en J. M. van de Poll. 'cVVrfmAWTMiM'i* VruViii AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallatics P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 Door toetreding van jonge krachten leeft de voetbalsport bij de Soester poli tie weer op. Werden er reeds enige oefenwedstrijden gespeeld tegen de Amersfoortse politie, waarin weinig krachtsverschil bleek, j.1. dinsdag vond een ontmoeting plaats in het marine- kamp te Hollandse Rading tegen de on derofficiersvereniging aldaar. Na wat verkenning sloeg Soest toe. Schalkwijk maakte het eerste doelpunt: 0—1. Wat de marinemannen ook probeerden, ze konden geen verandering in de stand brengen. Ruststand 01. Direkt na de hervatting moest de kee per van de politie zwichten voor een hard schot van de midvoor, die de par tijen op gelijke voet bracht 1-1. Bij één van de vele Soester aanvallen werd Onvlee in het beruchte gebied „ge nomen". De toegekende strafschop werd door Schalkwijk genomen en bezorgde Soest weer de leiding: 12. Bovendien wist Schalkwijk ongeveer tien minuten voor tijd er 13 van te maken, zodat de Soester politie de punten mee naar huis nam. UirrriJKi uw T*"* KLEDING„TOTAAL" MOET AF ZIJN Daarom ook de sjaal en de hand schoenen mee uit nemen als U een goede indruk wilt maken. Wij zijn daarom ook groot in de kleine mode-variaties SOESTERBERGSESTRAAT 51 - SOEST Na enig speurwerk is de politie er deze week in geslaagd, de automobilist aan te houden, die in de nacht van zondag op maandag op de hoek van de Birkstraat en de Gallenkamppelsweg met een wa gen een lichtmast en een bermpaaltje omver reed en vervolgens spoorloos ver dween. Inmiddels is gebleken, dat de wagen, een in Putten gestolen Mercedes, werd bestuurd door de 19-jarige opperman E. H. te Putten. Tegenover de politie ver klaarde hij, die zondagavond 50 glazen bier te hebben gedronken, daarna de auto te hebben gestolen en tenslotte met een snelheid van ongeveer 120 km/u te gen de lichtmast te zijn gereden. Hij zou in de bocht de macht over het stuur zijn kwijtgeraakt. Lichamelijk letsel liep H. bij het ongeval niet op. De auto was eigendom van een inwoner van Putten. De wagen was alleen W.A.-verzekerd. Hypotheken Autofinanciering Persoonlijke leningen ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 KOELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367

Soester Courant | 1969 | | pagina 13