mm Nieuwe cursus: „EERSTE HULP Bij ONGELUKKEN Garage Stam m MAZDA MEDISCHE DIENST PREPKR^1 UTEN EURO-MARKT VOOR SPORT Half mil joen tiener muzikanten op pad Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken Msrne en klassieke verlichting MARCHAL - HAARMODE Eerste Gooise Kleding Verhuur VERBRUIKSBELASTING ZAL DE PLAY BOYS TREFFEN Duplo-Menagerie KOPLOPERS IN PRIJSVERHOGING 1 Tuniekscheenen in wit en zwart lak. Garage ,DE SOESTER' R.K Kerkdiensten ff VAN SCHALKWIJK Ook grijze jacquets Achterom 6 - Hilversum - tel. 487oo' in plaats van inkomstenbelasting 1.20 Rcomfondant Amandel- Spskuiaas 1.10 Verhoging abonnementsgeld f 3,75 per kwartaal Rectificatie Soester wegens bezit van hasjies aangehouden VOOR BABY'S HUIDJE Mooi onder uw broekpak 1'elet. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1969 SOEST. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur ot maandagmorgen 8 00 uur door H. J. Stroband. Henr. Blaekweg 14, tel 2434 en J. Kuipers, Middel wijkstraat 34, tel. 2815. SOESTERBEItG. Tijdens dit weekeinde wordt de artsen- dienst waargenomen door L. H. Brandt, Dotderseweg 59, Den Dolder, tel. 030- 782696. SOEST. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13-13.30 uur J. G. van Eek, Wald. Pyrmontlaan IA. Anntheek Zaterdag en zondag is geopend apotheek „Soestdijk". Apotheek ,,Soest-Zuid" ge sloten. Avond- en nachtdiens., tot en met 3 oktober apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstr. 36, tel 2902. Wit-Gele Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 3, Soesterberg, tel. 03463-1540. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3B, tel. 2427. lnterpar. Charitatief Centrum Maatschapneliin werk en Gezinszorg. Mej. H. B. te Lintelo, woensdag t.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur en donderdag 19.00-19.30 uur, Molenstraat 11, tel. 4040. In Soesterb dinsdag 18.30-19.00 uui in de Hoeksteen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst 10 uur ds J. H. J. B. Austi, Zeist. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk. Regentesselaan. 10 uur ds D. H. Bosma. 19 uur ds J. G. Beerthuis, Bathmen. Tijdens de morgendienst kinderoppas Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur zondagsclub. Gebouw Middelwiik. Pieter de Hooerhl 10 uur ds J. Mettau. H Avondmaal 10 uur zondagsschool. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. 10 uur ds J. Smit. Ichthuskerk. Alb. Cuyplaan. 10 uur Dienst. 5 uur ds J. Smit. Eltheto, Driftje. 10.15 uur ieugdkerk. Groen van Prinstererschool. 10 uur Interkerkelijke zondagsclub. De Sav. Lohmanschool. Driehoeksweg. 10.00 uur zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool, Prins Bernhardlaan. 10 uur zondagsschool. Evangelie-Centrum „In de Ruimte". Klein Engendaalweg 52. Zondagmiddag 16 uur Gezinsdienst o.l.v. Ev. H. H. ter Wille. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds G. Rang. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 en 5 uur Dr. P. J. Richel. Kerkgebouw N.P.B.. Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds R. Zijlstra, Eemdijk. 14.45 uur ds J. P. Moerkoert, Voorb. H. Avondmaal. Gebouw Eltheto. Verplaatst naar gebouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 er 5 uur Dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 en 7 uur ds Van Smeden, Amers foort. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg. hoek Beukenlaan. 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds W. Leerink, Gezinsdienst. 10.15 uur kinderdienst. BRAAMHAGE. 19.00 uur ds W. Leerink. Wijkgebouw „Soest-Zuid 10.15 uur kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur bijbelstudie. 11 uur Leesdienst. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 7 uur ds J. van Eijk. HERVORMDE KERK. 10 uur ds F. J. Th. van Boven. 12 uur Interkerkelijke zondagsschool. 19 uur zondagavondgebed. B A R N DOOPSGEZINDE GEMEENTE Femnesserweg 63 B. 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest'" Burgemeester Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7. Baarn. 10.30 uur Drs. G. Fafie. Euromarkt Wat wij wél geloven is, dat er dringend behoefte bestaat aan een gemeenschap pelijke markt voor atleten, en wat nog belangrijker is, een gemeenschappelijke narkt van trainers, die het buitenland bezoeken en zich aanpassen aan de meest vooruitstrevende techniek. Een systematische samenvoeging van de sportieve mogelijkheden van de West europese landen zou een grote verbe tering betekenen, niet alleen van het gemiddelde niveau van de amateursport in ieder van deze landen, maar ook van het representatieve elite op wereldni veau. Dit is vooral duidelijk voor de team sporten, het gebied waarop de versnip pering van de Westeuropese landen zich in Mexico niet alleen heeft weerspiegeld in het ontbreken van resultaten, maar zelfs in verscheidene gevallen in een zonder meer ontbreken van deelneming. Ieder land van de Europese Gemeen schap bezit in de sectoren hockey, bas ketball, voetbal e..d. een aantal spelers die in de beste wereldploegen op hun plaats zouden zijn. In de meeste geval len is het aantal echter onvoldoende om een reprensatieve groep te vormen, die in staat zou zijn zich op olympisch ni veau te handhaven. Maar ook in de sector van de indivi duele sport zou een samenvoeging bui- gewoon profijtelijk blijken te zijn voor ieder partnerland. vooral in het stadium van de voorbereiding, het zoeken naar nieuwe talenten en in dat van training van de meest begaafde lieden. Dénationaliseren Zonder twijfel zijn de olympische spelen van Mexico een pleidooi geweest voor het oprichten van een gemeenschappe lijke markt voor de sport. Een gemeen schappelijke markt die een vitale nood zaak zal blijven, zelfs indien de her vormers hun doel bereiken en de spelen vanaf 6895,— incl. B.T.W. Ofl. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest PAROCHIE SOEST Kerkplein. Zaterdag 19.00 aur avondmis. Zondag H Missen te 8.00 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Maandag 9 en 19 uur, dinsdag 8 en 9 uur, woensdag 9 en 19 uur, donderdag 8 en 9 uur, vrijdag 9 en 19 uur en zaterdag 8 en 9 uur H. Missen. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag H Mis 19 uur Zondag H. H. Missen 9 uur en 11 uur hoogmis Dinsdag 8.45 en 19 uur. Woensdag 8.00 en 19 uur. Donderdag 19 uur. Vrijdag 8 en 19 uur. PAROCHIE SOES'I -ZUID St Willibrordusstraat. Zondag H missen te 8 en 11.30 uur 9.30 üui hoogmis. In de week H missen te 8 uur, woens dag 19 uur (gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur SI. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur jongerenmis. Zondag H. Mis te 7.30 uur, 9 uur Nederlandse hoogmis en 11 uur H. Mis met zang. Dit is nog nooit gebeurdna de och tendschooltijd van dinsdag 30 septem ber gaan ongeveer vijfhonderdduizend „tienermuzikanten" op pad. Ze maken geen muziek, maar kondige. u die wel aan. Het gaat om de nieuwe kinder postzegel 1969, waarin volop muziek zit, omdat de afbeeldingen op de ze gels gewijd zijn aan kinderen, die een eenvoudig instrument bespelen. Dat is het thema - ontwerp van de illustrator Dick Bruna voor de kin derpostzegels 1969. De schoolkinderen, die komen aanbel len, vragen u om een „muzikale" be stelling Stel cle „tienermuziekanten" niet te leur. Ze vormen het grootste leger van verkopers, dat ooit in Nederland op één dag op de been is. En ze komen - maar dat weet u wel - niet voor zich zelf. Ze komen voor de tienduizenden andere kinderen, die zelf niet kun nen komen, jongens en meisjes, die extra hulp nodig hebben. Het Nederlands Comité voor Kinder postzegels houdt jaarlijks deze actie. Ze is uniek, ongeëvenaard. Ze dient een volledig Nederlands belang, ze appel leert aan een gezamelijke verantwoor delijkheid voor zorg in eigen land. Daarbij gaat de schooljeugd voorop. Het is een oude, maar telkens zinvolle leuzehet schoolkind belt - kinderze gels besteld Vraag een herkenningszegeltje" om naast de bel te plakken, dan weten volgende tienermuzikanten dat u al meestemt in het voorspel. Voor de schooljeugd is het naspel het brengen van Uw bestelling. Dat doen ze omstreeks 11 november, dan wordt u verzocht te betalen. Maar nu, dinsdag 30 september, wilt u er wel een beetje rekening mee hou den, dat ze enthousiast, schuchter, maar verwachtingsvol bij u aanbellen. Uw hulp voor zorgenkinderen. Uw open deur. Uw daadwerkelijk medeleven. Of er volop muziek in de nieuwe ze gels zit, hangt mede van u af na München 1972 gedenationaliseerd zul len worden. En dat niet alleen om te kunnen uit blinken op wereldniveau, maar om mo gelijk te maken dat de sport er in zijn geheel wel bij vaart. Het is nu een maal zo dat successen in het buitenland een aansporing betekenen voor de beoe fening „thuis" van de bewuste sport. Hebben - om een voorbeeld te noe men - de internationale successen van de Nederlandse schaatscracks er met sterk toe bijgedragen dat de schaats sport tientallen jaren in hoge ere is ge bleven en het nóg is? De weerslag van successen in de top is verbr- ding en versterking in de basis, d.i. van de prak tische sportbeoefening. Hetgeen toch wel het laatste doel moet zijn van iedere weloverwogen bemoeienis met de sport. Wat de toekomst van de Olympische be dreigt is, naar algemeen wordt beweerd, het gigantische en het nationalisme. Maar geconstateerd is, dat zelfs zij die het felst ageren tegen dit gigantisme en dit nationalisme van de spelen, deze ge breken voor lief nemen zodra zij het prestige van hun land (of de continenta le of reginale gemeenschap waarvan zij deel uitmaken) dienen. Zo werd het Afrikaanse succes op de spelen in Mexi co (1968) door het gehele continent aan gevoeld als een nieuwe bevestiging van zijn onafhankelijkheid en als een onher roepelijke demonstratie van een steeds vollediger integratie in de moderne we reld. Een ieder weet, dat west-Europa geens zins als overwinnaar uit de Mexicaanse krachtmeting op wereldniveau van 1968 te voorschijn is gekomen. In het alge meen klassement van de landen die het grootst aantal medailles hebben gehaald kwam op een totaal van 115 deelnemen de landen west-Duistland op de zesde plaats, Italië op de negende, Frankrijk po de elfde. Nederland op de negentien- tiende en België op de vierendertigste plaats. Daarentegen hebben, achter de 2 grote traditionele overwinnaars, de Verenigde Staten en de U.S.S.R., vroeger op het gebied van de internationale sport vrij wel onbekende landen, de Westeuropese landen voorbijgestreefd en de ereplaat sen ingenomen. Hongarije de derde plaats, oost-Duitsland de vijfde, Polen de zevende, terwijl Australië achtste werd en Kenya veertiende. Handicap In de westeuropese landen hebben alle takken van sport het zelfde bestaans recht. De keuze wordt overgelaten aan de sportbeoefenaar en soms aan het pu bliek, dat aan de ene of de andere sport de voorkeur geeft. Geen enkele tak van sport geniet voorrang bij overheidssub sidies. Voor ons is dit uit het oogpunt georganiseerd door de afdeling Soest van de vangt aan op dinsdag 7 oktober a.s. Oefenavond elke dinsdagavond, 8 uur, in het Verenigingsgebouw (grote zaal) aan de Steenhoffstraat Duur20 lessen. Opleidingskosten 27,50 per persoon (alles Inbegrepen). Aanmelding aan het secretariaatKerkpad z.z. 69, Soest. In verband met de vele reeds gedane aanmeldingen is spoedige inzending gewenst. NA 14 OKTOBER IS AANMELDING NIET MEER MOGELIJK van de pure sportieve moraal gezien vanzelfsprekend. In de praktijk echter vormt dit een ernstige belemmering, niet alleen voor de ontwikkeling van de top sport in ieder betrokken land, maar nog meer voor de uitbreiding van zijn spor tieve basis. Reeds door het gebrek aan geografisch evenwicht zijn de Westeu ropese landen niet in staat te concure ren met landen met afmetingen als de Verenigde Staten en de sowjet-uunie: hoe groter het menselijke reservoir is waaruit atleten kunnen worden geput en getraind, hoe groter de kans is dat er kampioenen uit te voorschijn komen. Wat kan er onder deze omstandigheden overblijven voor de „oude" landen van west-Europa? De kruimeltjes van het feestmaal dat olympische spelen heet? Zijn wij in west-Europa op sportgebied dan aan het aftakelen? Dat geloven wij niet. ELECTRO TECHNISCH BUREAtI Steenhoffstraat 55 - Soest - Te!. 2906 BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK - TELEFOON 3990 de GROOTSTE in 't GOOI De hoge inkomstenbelasting en de loonbelasting moeten op zyn minst sterk worden vereenvoudigd en verlaagd. Dit omdat zy werken als een medicijn die wel de koorts vermindert, maar tevens de ziekte verergeren doet Dit komt doordat deze sterk progressieve belastingen met een hoog tarief welis waar een correctie op een al te ongelijke inkomensverdeling mogelijk maken, maar daar tegenover indirect een stijging van vooral de hoge inkomens in de hand werken en daardoor de verschillen weer vergroten. Een kombinatie van melk en pure chocolade. 200 gram Heerlijk zachte roomfon- dant plaatjes. 200 gram 79 ct. Heerlijk gekruide Speku- laas met veel amandelen. Pak a 350 gram VROOM DREESMANN Uiteraard kan men niet zo maar een be langrijk deel van de staatsinkomsten laten wegvallen. Men zal ofwel andere belastingen moeten verhogen of nieuwe invoeren, ofwel uitgaven moeten schrap pen, ofwel beide. En dat laatste is wel licht het beste. Op de uitgaven willen wij thans niet ingaan. Het is een hoofdstuk apart door alle politieke omstandigheden die er in meespelen. Het is bij alle minder en meer recente bezuinigingspogingen wel gebleken, dat er werkelijk zeer aanzienlijke vermindering van de uit gaven toch geen haalbare kaart is. Dan blijven over de verhoging van be staande belastingen en de invoering van nieuwe belastingen. 10.500.000.000,—. Daar de I.B. en de L.B. tesamenrond IOV2 miljard opbrengen van de totale belastingbaten van ruim 24 miljard (volgens de laatste ontwerp-begroting) zal het duidelijk zijn, dat we er met verhoging van bestaande belastingen al léén niet komen. Ook overigens is dat niet mogelijk, omdat geen der andere belastingen de mogelijkheid biedt de verdeling van in komen te behouden in die mate die nodig zal zijn. Daarvoor moet immers de meest draagkrachtige progressief zwaar belast worden. Verder zijn er nog enkele aspecten van de I.B., die genoemd moeten worden, omdat zij kunnen aangeven in welke richting een nieuw in te voeren be lasting kan worden gezocht. Kostenverhogend Een ongewenst gevolg van de hoge be lasting van nu is b.v. dat zij uitnodigt tot het maken van hoge kosten in het bedrijf. Tot verspillingen dus, die als bedrijfskosten aftrekbaar zijn, maar die toch vaak door niet-zakelijke overwe gingen worden ingegeven. Hoevelen, die thans in luxueuze, dure auto's hun zakenritten maken, zouden met een wat goedkopere auto rijden wanneer zij niet de kosten aan de top van hun inkomen konden aftrekken? En hoeveel overdreven zakendiners ko men niet twee keer ten laste van de gemeenschap tegen een top-percentage, n.1. de eerste keer als zij als bedrijfs kosten aftrekbaar zijn en later als ziek tekosten, ontstaan door overmatig eten. Een ander punt is dat betaalde rente aftrekbaar is, hetgeen op zichzelf juist is. Door de hoogte van het tarief is echter het gevolg, dat iemand met een klein inkomen over zijn hypotheek schuld de volle 7 procent moet beta len .terwijl een ander, die aan de top 50 procent belasting betaalt, de helft van de rente terugkrijgt. In verband met de kunstmatig zeer laag gehouden huren en huurwaarden van woningen wentelt daardoor de eigenaar van een woning die een hoog inkomen geniet, een deel van de kosten op de gemeen schap af. Ontduiking Ook komt een goede uitvoering in het geding. De fiscus is niet alwetend en een - vermoedelijk aanzienlijk - deel van de belastingontduikingen komt niet aan het licht. Een hoog tarief lokt ont duikingen uit en maakt het lonend om aan fraude de nodige moeite te beste den. Weer een ander punt is de remming die van de hoge toptarieven uitgaat, en die veroorzaakt dat men zich niet de moeite geeft nog meer te verdienen of bij te verdienen. Dit is duidelijk aan het licht gekomen bij alle discussies over de tegemoetkoming voor inkomsten van de gehuwde vrouw Ook werkt dit wee onbillijkheden in de hand, want zo'n tegemoetkoming zou evenzeer op zijn plaats zijn wanneer de vrouw extra hard werkt omdat de man nevenwerkzaamheden verricht, waardoor zij dingen doet die hij norma liter had opgeknapt. In het algemeen gezegd: het hoge tarief doet de nei ging ontstaan op losse, in het oog val lende punten, tegemoetkomingen te ver richten, die echter evenzovele onbillijk heden inhouden doordat ze afwijkingen betekenen van een principe dat voor andere, vergelijkbare maar minder op vallende gevallen blijft gelden. Een verteringsbelasting Dit soort overpeinzingen heeft bij velen de wens doen ontstaan de I.B. (met de L.B.) door een verteringsbelasting te vervangen, naast de reeds bestaande b.t.w., doch anders in die zin, dat in- plaats van het inkomer progressief be last wordt wat men boven een zeker minimaal levensonderhoud opmaakt. Dan zou de playboy gaan betalen en vermoedelijk gauw door zijn vermogen heen zijn. Dan zou de zuinige spaarder, die maatschappelijk toch zo nuttig is, worden beloond, doordat vrij zou zijn wat hij minder opmaakt dan hij ver dient. Dan zouden allerlei kapitaalwinsten, die nu vrij zijn, worden belast als ze ver teerd zouden worden. Zoals b.v. koers winsten op aandelen,prijsstijgingen van onroerend goed, maar ook erfenissen en loterijprijzen. Het is op zichzelf geen onaantrekkelijke gedacht, maar de uitvoering zou te moeilijk en daardoor te onrechtvaardig worden. Van het goede principe zou in de praktijk niets overblijven door dat bij een verteringsbelasting de deur voor ontduiking nog veel wijder open zou staan. Reeds nu moet de fiscus alle zeilen bijzetten om er achter te komen wat men verdient. En toch heeft zij bij de I.B. een groot pluspunt vergeleken bij een verteringsbelasting. Het aantal bronnen van inkomen is n.I. klein en veel gemakkelijker te constateren (hoe moeilijk het soms ook is) dan het aan tal manieren waarop geld kan worden uitgegeven. Men mag niet over het hoofd zien dat de eerste vraag niet is: hoe groot is de opbrengst maar: welke bronnen van inkomen hebt u Evenzo zou bij een verteringsbelasting de eerste vraag niet zijn: hoeveel hebt u verteerd maar: wat voor soort verteringen hebt u gedaan Wie zal dan nagaan wat onze playboy - of ieder ander - in het buitenland heeft verteerd nadat hij eerst hier te lande een geërfd schilderij voor een hoge, maar onbekende prijs heeft verkocht Extra cijfers Bij enig doordenken zal de conclusie moeten zijn, dat de verteringen alleen goed te becijferen zouden zijn wanneer de inkomsten bekend zijn, zodat uit het sommetje: beginvermogen plus in komsten minus eindvermogen zou vol gen wat is opgemaakt. En dan zou blijken, dat er uiteindelijk alleen maar een probleem bij was ge komen, want het inkomen zou moeten worden berekend als voorheen. Inplaats van op deze wijzen de kapi taalwinsten te treffen en de spaarders tegemoet te komen zou men dat veel eenvoudiger rechtstreeks kunnen doen. Wat dan Wat zouden wij dan willen In de eerste plaats zouden wij de I.B. en de L.B. niet willen afschaffen, doch wel sterk verlagen, b.v. tot een kwart van nu. Dat zou in de eerste plaats de mo gelijkheid scheppen allerlei ingewikkel de verfijningen af te schaffen, omdat een zekere grofheid wel te rechtvaar digen is wanneer het tarief niet hoog is. Daarbij is te bedenken dat die inge wikkelde verfijning van thans in theo rie soms wel mooi is, maar door de moeilijke uitvoering in de praktijk toch niet goed tot zijn recht komt en dus in feite de uitkomst toch niet zoveel recht vaardiger maakt. Daarnaast zouden we een aantal nieu we belastingen willen invoeren, welke op zichzelf naar eenvoudige maatstaven en naar een laag tarief worden geheven. Door de eenvoud ontstaat dan wel een zekere grofheid, doch die slaat door het lage tarief niet zo sterk door, ter wijl door het grotere aantal belastingen diverse voor- en nadelen elkaar zouden compenseren. Het tegenwoordige systeem is in feite ook niet beter, daar naast alle ver fijningen nog een aantal grofheden voorkomt dat nu niet toevallig in de publieke en politieke mode aan de orde is gekomen. Zo zou b.v. de personele belasting in plaats van afgeschaft vereenvoudigd en zelfs verzwaard kunnen worden, wan neer de grondslagen huurwaarde en meubilairwaarde, waarover zoveel er gernis kan ontstaan, vervangen zouden worden door b.v. de oppervlakte van de woning. B.v. alle woonlagen teza men en de zolder voor de helft. Dat is eenvoudig vast te stellen. Voorts zouden de verteringen die luxe inhouden naast de b.t.w. extra kunnen worden belast zoals thans met de per sonenauto's geschiedt, door een eenvou dig te heffen belasting bij de fabrikant. Of door nieuwe accijnzen of verhoging van accijnzen op tabak en alcohol. Daarover behoeft zich niemand te be klagen, want men hoeft niet te roken en te drinken. Op deze wijze zou een extra grote draagkracht indirect toch wel te belasten zijn door de belasting te richten op een verbruik waaraan de kleine man als regel niet toekomt. Natuurlijk beseffen wij dat ook dit systeem van vele kleine belastingen zijn problemen mee zou brengen, doch het komt ons voor, dat deze geringer zou den zijn dan thans. En het grote voordeel zou zijn, dat door een betere uitvoerbaarheid en doordat het bij iedere belasting apart de moei te nauwelijks zou lonen en door de grotere eenvoud moeilijker zou zijn de belasting te ontduiken, bij de uitvoe ring een juister en dus rechtvaardiger resultaat uit de bus zou komen. Juist dat laatste lijkt ons het meest belangrijk. De belasting geldt immers voor iedereen en wat deert ons dan 'n kleine onbillijkheid wanneer, zoals nu gevreesd moet worden, een verfijnde regeling door de moeilijke uitvoerbaar heid toch niet tot zijn recht komt Ter verkrijging van een meer lo nende exploitatie van nieuws bladen heeft de minister van Economische Zaken beschikt, dat met ingang van 1 oktober a.s. het abonnementsgeld van deze bladen mag worden verhoogd met 1 cent per verschijnend nummer. Voor ons blad betekent dit 26 cent (afgerond 25 cent) per kwartaal, als gevolg waarvan het abonnementsgeld van ons blad met ingang van 1 oktober wordt gesteld op Boven een bericht van de Philatelisten- vereniging „Amersfoort" in ons vorig nummer schreven wij als hoofd „Phila- telie". De zetter maakte hiervan „Phi- latelica", waarmee hij een ernstige fout maakte, daar dit de naam is van de Soester philatelisten-vereniging. Door de plaatselijke politie is deze week alhier aangehouden de 22-jarige L. J. M. A., zonder beroep of vaste woon- en verblijfplaats. De man bleek in het bezit te zijn van een hoeveelheid hasjies. Tevens werd hij gezocht we gens het vermoedelijk verzilveren van ongedekte kascheques. De man is in middels voor de officier van justitie te Utrecht geleid. Nieuwerhoekplcin 1 Soestdijk - tel 02155 - 2850 Overheid, bedrijfsleven en vakbeweging zullen alle krachten moeten inspannen om voor 1970 de loon- en prijsverho gingen binnen het aanvaardbare te hou den. In de medische sfeer wordt men daar niet warm of koud van. Uit de berichtgeving van de zijde der verze keringsmaatschappijen is gebleken dat dat men overweegt met ingang van vol gend jaar de ziekenhuis-tarieven met 15-17%» te verhogen. De oorzaak zou lig gen in het inhalen van bepaalde ach terstanden, de hoge investeringskosten en de stijgende personeelslasten. Het laatste is aantoonbaar juist, maar recht vaardigt nog geen verhoging tot 17 De ziektekosten-verzekeringsmaatschap - pijen hebben de prijzenboog ook reeds weer gespannen om per 1 januari een verhoging af te schieten met 20%. Zij verweren zich tegen de enorme prijs verhoging met allereerst te verwijzen naar de ziekenhuizen die 15 tot 17% omhoog willen. Vervolgens zegt de argu mentatie dat de ervaring leert dat de tarieven van specialisten gelijke tred houden met die van de ziekenhuizen. Krijgen die specialisten dan 15-20% loonsverhoging? Dat liegt er niet om zouden wij willen zeggen. In de derde plaats wordt de prijsstijging van zieke- te kostenrekening elk jaar deels ver sluierd door enige nieuwe voorzieningen aan te kondigen. Men vindt het huidige pakket nog niet voldoende en men brengt verbetering aan op verzoek van de overheid. Dat laatste is geen wonder anders draait de overheid voor die kos ten op. Wij zouden er voor willen plei ten dat de prijzen van ziektekostenver zekeringen een scherpe controle krijgen van de overheid, dat vervolgens de uit breiding van voorzieningen werd be perkt, want die kan zo nog even door gaan, en dat er vooral meer toezicht zou komen op de uitbreiding in zieken huizen van de medische apparatuur. In de tarieven dient meer differentiatie te worden gebracht. Met name voor vele zelfstandigen wordt zo langzamerhand de voorziening in ziektekosten-verzeke ring een even grote zorg als de ziekte zelf. Het voorgaande illustreert nog eens dat wij in Nederland met de medische voor ziening op de verkeerde weg zijn. Winkel 's maandags de gehele dag gesloten. torenstraat 5 soest tel. 3473 (02155)

Soester Courant | 1969 | | pagina 5