UB hd Garage Stam Tinoccfïïo mm i geloof Federatieve Raad voor liet Bejaardenwerk alléén jeugdschoenen zijn sterk genoeg HHWim'i Latijnse Hoogmis in de Petrus en Pauluskerk Wethouder K. de Haan opende nieuw schoolgebouw Openbare Kleuterschool Gospelgroep „Soest" krijgt grote bekendheid Nut van 't Algemeen Voor Wil Willemsen is creativiteit een stukje .'k oi T \U/ A/.^ Krabbels van Knelis WIMFM-Ji VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1966 Het komt ons wenselijk voor enkele as pecten van de warme-maaltijden-voor- ziening aan bejaarden, naar aanleiding van het besprokene in de gemeente raadszitting van 17 september j.L, nog wat nader toe te lichten: le. De toegezegde subsidie van 14.000 valt uiteen in ƒ9.000 voor eenmalige investeringen in pannensets en een voorverwarmingskast en 5.000 begroot exploitatieverlies in 1969. Het exploitatieverlies op jaarbasis, dat ontstaat omdat de maaltijden aan een aantal bejaarden beneden kostprijs worden geleverd, was in de aanvrage begroot op 22.000. 2e. De overeenkomst met de kok bevat o.a. de bepaling, dat de prijs van de maaltijden thuisbezorgd bij de be jaarden is. De kok verzorgt dus de distributie van de maaltijden tussen 12 en 1 uur 's middags. Dit maakt een zeer moeilijk te verwezenlijken bezorgdienst door vrijwilligers op dit ongelegen uur gelukkig overbo dig. 3e. De overeenkomst met de kok bevat een wederzijdse opzeggingstermijn van 6 maanden. Dat is in het belang van de continuiteit van deze maal tijdenverzorging. Nu kan niet plot seling de kok zijn leveringen beëin digen. Omgekeerd biedt deze ter mijn een beveiliging voor de zake lijke belangen van de kok. Het is volkomen duidelijk, dat een even tueel niet verlengen van de ge meentelijke subsidie, als force ma jeur moet worden beschouwd. In naturel Juchtenteer torenstraat 5 soest tel. 3473 (02155) Winkel maandags gesloten 4e. De aanstelling van een diëtiste, die naast het samenstellen van de me nu's en de diëten, een zeer ruime controle-opdracht heeft, betekent voor de organisatoren een waarborg voor een goede gang van zaken en voor de bejaarden een onmisbare vertrouwensfaclor. De kosten ver bonden aan alle bemoeiingen van de diëtiste bedragen, omgerekend op het aantal maaltijden waarmede gestart wordt, circa 20 cent per maaltijd of wel ongeveer 4V2% van de kostprijs. Dit is geen "peper dure" deskundige controle. 5e, Het was de organisatoren uiteraard bekend, dat de in Soest gevestigde bejaarden-tehuizen een keuken- overcapaciteit bezitten. Er is wel degelijk overwogen de maaltijden daar eventueel te laten bereiden. Het knelpunt zou echter de distri butie, de bezorging, zijn geworden, waarvoor de tehuizen in ieder ge val niet zelf zouden hebben kunnen zorgen. Voor de in de omliggende huizen/ flats wonenden bejaarden staat bij alle 3 tehuizen in Soest de mogelijk heid open maaltijden vandaar af te halen, zo men daartoe de wens te kennen zou geven. 6e. Gebreken bij de zeer zakelijk op gezette organisatie zijn tot dusverre niet gebleken. Het werktempo van de organisatoren heeft zeer hoog ge legen, omdat uit de onder de be jaarden gehouden enquête een drin gende behoefte aan een warme- maaltijden-distributie naar voren is gekomen. In het belang van deze groep oudere mensen, die hierdoor veel ongemak uit handen wordt ge nomen, is het streven gericht ge weest de voorziening zo vlug moge lijk van start te doen gaan. Dank zij de medewerking van alle kanten zal de distributie definitief in de week beginnende 6 oktober kunnen beginnen. 7e. De verantwoording van de finan ciën tegenover de gemeente wordt waterdicht geregeld. Een speciale bankrekening is op naam van de Federatieve Raad ten behoeve van de maaltijdenvoorziening geopend. Voor de goede orde worden hier nog eens de contactadressen vermeld in de 3 wijken van de gemeente: Wijk Soestdijk: Mevr. A. M. Mulders, Kerkpad N.Z.. tel. 3662; Wijk Soest Midden: Mevr. J. W. M. Ge- men, Kerkpad Z.Z. 84, tel. 2947; Wijk Soest Zuid: Mevr. N. Nagtegaal, Plasweg 52, tel. 3202. Voor algemene informatie kan men zich te allen tijde wenden tot de secretaris van de Federatieve Raad, de Heer J. H. Faber, Foekenlaan 5, tel. 2429. Waarom wachten bij de kapper? Maak een (telefonische) afspraak! AVIA DIENSTEN CENTRUM "DE KORTE DUINEN" AFD KAPSALON EN SHOP BIRKSTRAAT 108 SOEST TELEFOON f02155) 5442 Belangstellenden wijzen wij er op dat zondag a.s., 28 september, in de Petrus en Pauluskerk zal worden opgedragen een Latijnse hoogmis, zoals deze tot voor enkele jaren in de katholieke kerk regelmatig plaats vond. Het „Nederlands Motet, en Madrigaal- koor" zal, onder leiding van haar diri gent Carel Laoüt deze dienst verzorgen met het zingen van een vierstemmige mis van W. A. Mozart en zal ook de wisselende gezangen in het Latijn uit voeren. Frans van Benthem uit Baarn verzorgt de orgelbegeleiding. Met als publiek enkele tientallen ou ders, leden van de gemeenteraad, col lega wethouder Mevrouw Walter-v. d. Togt, de directeur van Gemeentewer ken de heer Van der Dussen, mede werkers van verschillende gemeente lijke instellingen, leden van de ouder- commisie, en alle leerlingen van de school, die fraai uitgedost op de eerste rijen zaten, opende woensdagmiddag de heer K. de Haan de nieuwe behuizing van de nieuwe openbare kleuterschool Soest-Zuid aan de Duinweg. Met een mini-speech vanwege het overwegend jonge gehoor, schetste de heer de Haan de moeilijkheden en de vreugde bij het tot stand komen van het „noodgebouw". Na overdracht van Een lichte moderne ..noodbehuizing", met een ruime speelgelegenheid. het fraaie gebouw aan het bestuur, in clusief hoofdleidster en leidsters, werd door de leerlingen op originele wijze uitgebeeld hoe of het nieuwe gebouw van de openbare kleuterschool ging heten. „Bengelenbak", en kijkend naar de tientallen gezichten op de eerste rij, was geen betere naam denkbaar. Dc kleintjes wisten zelf met de naam „Bengelenbak" nog niet veel raad. Toen medio oktober 1968 tot oprichting van de gospelgroep werd overgegaan, een groep geboren uit een idee van de heer Smoreburg en met als daad werkelijke gestaltegevers de heren Överbeek, Doorduin en Houtzager, heeft niemand kunnen denken, dat de groep die nu al uit meer dan zestig leden bestaat, zo'n groot succes zou worden. In hun stemmige groene toga's, die allemaal in eigen beheer zijn vervaar digd, onder leiding van mevrouw Overbeek, hebben zij met hun optreden op vele mensen in Soest diepe indruk gemaakt. Hoewel het accent tot nu toe heeft gelegen op de kerkdiensten, o.a. een optreden bij de opening van de Petrus en Pauluskerk en j.1. zondag in „Zonne gloren" tijdens de morgendienst, ligt het echter wel in de bedoeling dat ook niet kerkelijke opvoeringen gege ven gaan worden. Het repertoir van de gospelgroep om vat op dit moment meer dan vijfen twintig nummers, terwijl men nu volop bezig is met de repetities voor de kerstuitvoering. Het koor is aan geen enkel kerkgenootschap of geloofsover tuiging gebonden, zodat werkelijk van een open koor gesproken kan worden, want naast leden van de hervormde en gereformeerde kerken, bevinden zich onder de zangers en zangeressen ook leden van de r.k. kerk en verschillende buitenkerkelijken. Niet alleen uit Soest zijn de leden afkomstig, want onder hen zijn er ook uit Baarn. Vanaf de oprichting is de begeleiding in handen van mevrouw Borst, terwijl de heer Houtzager naast zijn dirigent- Nieuwerhoekplein 1 Soestdl)k - lel. 02155-2850 schap ook de muziek verzorgt en de arrangementen op zijn naam heeft staan. Met een waarschijnlijke uitbrei ding van het repertoire in de richting van Nederlandse kerkliederen, kan het niet anders of de Gospelgroep „Soest" zal zijn weg, en beslist niet alleen in Soest, wel weten te vinden. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. Door 't Nut is het navolgende pro gram voor het winterseizoen vastge steld Maandag 29 september (Kunstzaal Bi bliotheek Alb. Cuyplaan)) de heer Anton Bruyn, archeoloog te Amers foort, vertelt over de praehistorie van Soest en omgeving met diaprojectie. Donderdag 23 oktober (Stadsschouw burg, Utrecht)) opvoering van het blijspel „Mijnheer gaat op jacht" van George Feydeau door het Nieuw Rot terdams Toneel Donderdag 27 november (Wijkgebouw Emmakerk, Regentesselaan) Donald M. de Marcas, Hilversum, treedt op in een programma met cabaretliedjes en verhalen over toen en nu. Dinsdag 16 december (De Rank, Soes- terbergsestraat))films over het leven en werk van de Nederlandse schilders Rembrandt en Karei Appelmet toe lichting door Mevr. Schermer te A'dam. Maandag 26 januari (Wijkgebouw Em makerk, Regentesselaan)Op reis door Roemenië. De journalisten Han en Wi- na Born vertellen hun avonturen in dit Balkanland aan de hand van kleuren dia's. Februari 1970Ir. C. Douma te Soest houdt een lezing met dia's over „Het stationsgebouw van de N.S. in verleden en toekomst". Maart 1970 „Moderne Astronomie en Ruimtevaart". Een causerie van Mr. G. A. W. C. Baron van Hemert tot Dings- hof te Maarn over de stand van zaken betreffende dit onderwerp. „Met lekker in klei knoeien of in steen hakken komen we tegemoet aan een menselijke behoefte om te vervormen, kapot te maken en te creëren. Wat in de maatschappij verboden is, krijgt bij de Vrije Expressie een kans. Daar wordt het kind beschermd tegen de frustaties van z'n bui-gerlijke opvoeding. Niet de eindvorm is belangrijk maar het doen op zich. Innerlijke spanningen vinden een uitweg bij dit creatief bezig zijn. De bedoeling van een cursus voor kinderen is dit creatief proces op gang te brengen. En als dit doel bereikt is (maar dat kan een poos duren), werkt het bevrijdend. Je leeft ontspannend." Dit is de mening van Wil Willemsen, al- De nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, is de beste ideeën- bron die u zich kunt wensen. U vindt er duizend en een leuke dingen. Modern, kleurig, fraai van vorm. En vaak verrassend goedkoopZo rond de riks kunt u al kiezen. Kom eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampels- weg 2, of Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (bij het busstation) gemeen curusleidster van Ateliers Arti- shock. Zij is groepsdocente in handen arbeid bij Middeloo in Amersfoort, waar ze mensen opleidt voor creatieve thera pie en vormingswerk. „Ik ben zelf ook een doe-mens" zegt ze. Wil Willemsen exposeert regelmatig haar eigen creaties en heeft veertien cursussen op poten gezet in Soest voor de Kunstenaarsver eniging „Arti-shock", waarvan zij be stuurslid is. Haar voorliefde gaat uit naar Vrije Ex pressie, wat eigenlijk beter geleide ex pressie genoemd kan worden, want we mogen de kinderen niet zomaar wat la ten rotzooien. De docenten moeten gerichte opdrach ten geven, met een zekere mate van vrijheid, waarbij de kinderen zelf naar oplossingen zoeken. Dat is zeer belang rijk. Tegelijkertijd worden de jonge cursisten geconfronteerd met alle moge lijke materialen: werken met hout, hoe dan ook, soldéren, papier, mozaïek, li noleum, metaal, krijt, gips, klei, karton, lapjes, afval, kosteloos materiaal en verf. En dan dingen maken die een functie hebben, gevarieerd van sieraden tot aan wagentjes-van-sinaasappelkis- Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat de wongdere de we- ruld nog laang nle uut binne. Neem noeng allenug us wat er voor de ouwe minse in Soest word edaon. Daor mee bedoel ik nie de clups die spcesie- jaol veur die" minse binne opgericht, of de bar mederne huuze die der veur hullie in ongs darrup binnen neerge zet, maor, ut is haos nie te glove, ut feit datter ovur un paor daoge un be gin gemaok gaot worre mit ut uut- brenge vaan waarrum ete, veur c!ie ou we minse en eenzaome. Das nie veur de minse die in een be- jaordehuus zitte, maor nog in der eige huus woene en, om wat veur reje daan ok, nie veur der eige potje kenne zorrege. Ajje ut zo veur ut eerst hoort daan denk je bieje eige daor hep geen mins belaangstelling veur. De minse vaan teugeswoordug, aal binne zullie daan de viefenzestug veurbie, wille mit alle ge weld zellufstaandug blieve en niet tot laast vaan de gemeenschaap komme. Maor daat is toch nie helemaol juust. De minse die nie meer in staot binne om waat veur reje daan ok, zelluf veur huilde eige waarrume maoltied te zor rege, zouwe op de duur vaan ongder- voeding in ut ziekehuus terech komme. Das niks teveul gezeit. waant ut maag daan zo weze, daat ajje waat ouwer word je laang nie zo veul honger moer hep daan ajje zoon jaor of vieftien bin, maor buute ete ken geen mins aal zouw die zo oud weze as Sinterklaos. De minse die mit ut plaan op de prop- pe binne gekomme zalle wel nie ovur een naachie ijs zijn egaon, waant om mit zoon plaan an te komme draoge, is nie zo muujeluk as om der un bietje gestaalte an te geve. Gao der maor an staon, om beveur- beeld veur zoon kwak minse ut ete te koke, en as daat veurmekaor is, om der ok nog veur te zorrege daat daat ete bie die minse komp. Wullie minse zeige aster soms vesiete komp op etestied, das heulemaol nie arrug, waant waor der twee ete kenne der ok vief ete, maor daat gaot nie op ast gaot om meer as vieftug minse. Daari mot er een echte kok komme, waant das geen kingderwarruk meer, daat ken nie iedereen. Koke veur min se is noeng eenmaol heul wat aors as un zaak paataat kope. Veur de maan, die zun eige as kok der mee gaot bemeuje, leig de zaok wel effe aors, waant hie gaot noeng, naost ut vurkope vaan un zaak petaat, ok d® maoltied veur de bejaorde vurzorrege. Ajje noeng gedaacht maag hebbe daat zoon petaatman vaant koke nie meer of weet daan ut bakke vaan un kwak petaat, daan kom je daor nog wel op terug. De maan, die ut veur de Soesder be jaorde gaot doen, is, hek wel begrepe, nie de eerste de beste, hie weet vaft de kokerie wel un Wetje of. De minse, die om de paor daoge zoon paannetj# vol tuus gebrocht kriege, hoeve ni% baang te weze, dat ter allenug maor un bietje petaat met beveurbeeld un kruket in zit. Ut worre kompleete dienees hek be- grepe en aster soms minse bie binne,' die vaan de doktur nie allus rnagge ete, zogezeit op diejeet staon, daan word ok daor veur gezorrugt. Ut enugge wak nie uut de heule zaok hep kenne marreke, betref ut daoge- lukse vlaak veur ut eten gebruukeluk- ke glaosje geestriek vocht. Ik vraog ming of, of die luu die ut allemaol veurmekaor hebbe gemaokt der an gedaacht hebbe, datter no® minse binne, veuraal ouwerwetse minse, die gewend binne om vlaak veurt ete nog effe un eetlusop wekkertje naor binne te laote glieje. Daat ken netuur- luk nie in un paannetje, maor m*- schien is een of aor monsterflessie. Datter veur daat ete ok waat mot worre betaold leig veur de haand, maor ik neem ming pet of veur de vriewille- gers die de heulc zaok regele. Ut staot nog allemaol in de kingder- schoene en der zalle bes nog wel un paor onvolkomenhede ankleve, maor veurlopug vink ut un meraokels goed idee. Nie alleen daat die ouwe minse noeng un waarreme hap kriege, maor ok zo of en toe nog us iemaand an de deur kriege. Daormee worre ok die naore vurraa- singe, die teugeswoordug nogaal is veurkomme, uut de weruld gehollepe, waant as noeng zoon oud mins de deur nie ope doet, vaalt ut meteen op en daan hoeve der geen paor weke over heen te gaon as ut in huus niet goed zit. Op zoon menier snied ut mes an twee kaante. KLOKKEN Ga noorSPUKER TEL.2982 S0ESTERBERG5ESTR.26 ten. Je eigen nieuwjaarskaarten ontwer pen of gezamenlijk een totempaal in el kaar zetten. Wil Willemsen wil laten gutsen in hout en hakken in steen, poppen en maskers maken. Kortom creatief bezig laten zijn zoals ze dat op de doe-middag van de Kunstmarkt heeft georganiseerd, die op Koninginnedag zo succesvol is verlopen. De cursus Vrije Expressie voor kinderen van 6 tot 9 jaar op donderdagmiddag is volgeboekt. Een tweede groep van 6t jaar wordt gevormd op de woensdag middag o.l.v. mevrouw Wubbe-v.d. Togt. Er zijn nog enkele plaatsen open. Zo ook voor de groep van 1013 jaar even eens op de woensdagmiddag. Telefoni sche inlichtingen en opgaven 4283.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9