w m NAAR FEDERATIE VAN ANTILLEN Burgerlijke stand Drukkerij Smit Stoffenzaak aan Burg, Grothestraat geopend DE RELATIE MOSKOU-BELGRADO To'efoonnpimiwïr z'^enaüto S 9 B 0 Noorderweg 23 Officiële mededelingen Eerste Soester ({pjjrüSenis-Onflerneming Het geboortekaartje Meisje uit raam gevallen 45 jaar Middelman Ned. Vrouwen Elektr. Ver. Eiermarkt Een oefening in tweeslachtigheid Fiets-puzzelrit voor reservepolitie Krabbels van KneH Olympia volleybal DINSDAG 30 SEPTEMBER 1969 De meeste Nederlanders weten weinig af en hebben niet zo heel veel belang stelling voor het wel en wee van het vroegere West-Indië, daar ver weg in de Caralbisehe zee bij midden-Amerika ge legen. Van Koloniën zijn het zelf bestu rende delen van het koninkrijk gewor den, maar nog voor een belangrijk deel aangewezen op hulp uit Nederland. Het koninklijks Statuut kan het Neder landse volk soms onverwacht confron teren met moeilijkheden die uit plaat selijke situaties in Suriname of de An tillen ontstaan. Dat was het geval toen op 30 mei j.1. op Curagao een oproer ontstond Al eerder heerste onbehagen en onrust in Suriname. Het kwam weer naar boven enkele weken geleden door een grensgeschil met Guyaua. Op zulke momenten vooral komt de verbondenheid met deze rijksdelen plotseling weer in de schijnwerpers, hetgeen dan een zeer diplomatiek handelen vereist van de Ne derlandse regering, omdat men hier en elders voor enerlei militaire- of poli- tiehulp al gauw klaar staat met het woord kolonialisme en dan alle aange gane verplichtingen op dit gebied ver geten ziet. Na de opstand in mei op Curagao was de Antilliaanse regering wel min of meer genoodzaakt nieuwe verkiezingen uit te schrijven, die zijn twee weken geleden gehouden. Resultaat: dat de regerende Democratische Partij haar meerderheid in de Staten kwijtraakte, dat de nieuw gevormde arbeidsparty, de Frente Obrea y Liberacion, 22 procent van de stemmen GEBORENGijsbertus, zoon van G. Reijerse en E. G. M. van Schalkwijk, Troelstra straat 16. Nicolette Chris- tine, dochter van G. de Bruijn en E. Veldman, Dorresteinweg 27. Mariska Dorien Marriët, dochter van P. J. M. Tool en G. J. Spijker, Kamperfoelie straat 10. Olaf, zoon van H. J. Swi- narski en G. B. van 't Ende, Smits- weg 451. Sipke, zoon van J. P. Pau- lides en M. E. Reitsma, Schoutenkamp weg 101. Hellen Jacoba Gerarda, dochter van J. S. Ransdorp en J. H. M. de Groot, Kerkstraat 61. Bianca Jo- hanna, dochter van B. G. van den Berg en M. E. Lagerweij, Dr. Schoonenbeek- laan 7. Chantal Melanie, dochter van M. N. Heijnen en G. H. van Tricht, Van Weedestraat 70. Sandra Suzanne, dochter van A. C. J. Boomhouwer en S. G. M. van Hattum, Ereprijsstraat 37. Reinald Hendrik, zoon van R. H. van Egdom en J. G. K. W. Tammer, Oude Grachtje 16. Robertus Johannes Ma- rinus, zoon van J. C. H. Michilsen en M. W. J. H. Veldhuizen, Sinnemaplein 4, Soesterberg. Jan Paul, zoon van J. Schiermeier en E. Hansen, Varen straat 332. Esther Anna Klazina, dochter van W. F. van Vliet en G. A. Si grist. Den Blieklaan 65. Anne- Marie, dochter van T. Steenkamp en F. L. Wolter», Van Goyenlaan 152. Andreas Albertus, zoon van A. W. A. van Woerkom en L. P. T. van Schaik, Laanstraat 46. Martinus Johannes, zoon van H. G. van Dorresteijn en H. A. Ebbenhorst, Insingerstraat 19. Frederik Daniël, zoon van H. A. van Groenestein en D. de J. Guerra Calzado, Schoutenkampweg 43. Sander Her man Jan, zoon van A. J. van Mil en T. B. J. Nijhuis, Dorresteinweg 72. Louise, dochter van P. Stavast en S. de Rooij, Van de Veldeplantsoen 36. Ro bin Martijn, zoon van C. P. Schothorst en M. den Besten, Prins Hendriklaan 62. ONDERTROUWD Ambrosius Agenant, Torenstraat 15, Amersfoort en Margare- tha Gooitske Klomp, Koninginnelaan 68. Johannes Jacobus Herman Schol- te, Molenaar 10, Laren (N.H.) en Johan- na Barbara Maria van Rossenberg, In singerstraat 56A. 1Teunis Houweling, De Genestetlaan 24, Zeist en Maria Hendriëtte Francisca Lieshout, Talma- laan 8. Gosewinus Gerhardus Vee- nendaal, Schutterhoeflaan 51, Leusden en Wilhelmina Ekhart, Heideweg 57. Leonardus Antonius Maria Valk, Vin- kenweg 39 en Clasina Elisabeth Dor- land, Vermeerlaan 12. Cornelis Maas- sen, Koppelweg 9, Amersfoort en Hiltje de Vries, Bosstraat 71. Antonius Jo hannes Petrus van den Bremer, Merel- weg 10 en Geertruida Christina Eliza- beth van den Brink, Van Straelenlaan 9. Gerrit Johannes Greeven, Gouds bloemstraat 11, Amersfoort en Hendri- ka Olie, Stadhouderslaan 64. GEHUWDChristiaan Bernard Kooij- man, Nieuweweg 71 enJohanna Cornelia Beem, Beckeringhstraat 56. Willy Hirschig, Anna Paulownalaan 40 en Henriette Maria Johanna van Otterdijk, Anna Paulownalaan 40. Hendrikus Joseph van Bekkum, Achter de Arn hemmer Poortwal 46. Amersfoort en Maud Klop, Buys Ballotlaan 18. Jo hannes Machiel Putters, Julianaplein 8 en Janna Adriana van Kooij, Eigen domweg 34. Hendrik Gesinus Aart Lokhorst, Lijsterstraat 25, Amersfoort en Yvonne Odink, Dr. Rupertlaan 16. Leo van Amerongen, Pleineslaan 58, Zeist en Henriëtte Oosterbeek, Nieuwe weg 101. OVERLEDEN Aagje van der Horst, 93 jaar, weduwe van A. G. den Besten, Vermeerlaan 8. Ernst Christiaan Vol- mer, 77 jaar, gehuwd met P. E. Kup- pers, Ir. Menkolaan 17. George Gre- gorius van den Berg, 74 jaar, gehuwd met H. C. Slendebroek, Rademakerstraat 17. Cornelis Jacobus Troostheide, 67 jaar, gehuwd met J. M. Toorens. Dorre steinweg 22. Maria Margaretha Wil helmina van Klooster. 68 jaar, gehuwd met A. N. Brouwer, Dalweg 5. Ernst Edmund Adolf Oeschger, 55 jaar, ge huwd met M. Kionka, Amersfoortse- straat 91. Soesterberg. Hendrika Jan na van de Bovenkamp. 33 jaar, gehuwd met H. Doornekamp, Krommeweg 12. Fvert van Drie, 62 jaar, gehuwd met H. van den Broek, Nieuwstraat 48. Tialling Johannes Huizenga, 52 jaar, gehuwd met G. B. Vermaak, Groen van Prinstererstraat. 19. Geertje Meinout- je Roggeveen. 82 jaar, weduwe van R. J. Smijter, Insp. Schreuderlaan 2. kreeg en daarmede drie zetels in het parlement. De Democratische Party, behaalde met de stemmen uit Aruba en de andere Antilliaanse eilanden nog pre cies de helft van de stemmen van de 22 statenzetels en moet in een coalitie een kabinet vormen dat tot regeren in staat is. De verkiezing heeft tevens tot uitdruk king gebracht, dat er ook na 30 mei nog ernstige ontevredenheid bestaat onder de arbeiders op Curagao, waarmee de met wat regentenmentaliteit regerende Democratische Party zeker rekening zal moeten houden, vooral ten aanzien van haar economisch en sociaal beleid. Het blijft bovendien de vraag of zij een van de kleine partijtjes bereid zal vinden de verantwoordelijkheid in deze moeilijke situatie met haar te delen. Lukt dat niet en blijft de regering dus onafhankelijk van incidentele meelopers, dan zullen nieuwe verkiezingen niet lang uitblijven. Men wil daar op de Antillen bovendien naar gehele onafhankelijkheid komen in een geheel vernieuwd Statuut van het koninkrijk. Maar in die onafhankelijk heid wil Aruba dan niet een volgzaam onderdeel zijn van het grotere Curagao. Daar wil men dan ook weer eigen zelf standigheid in een federale opbouw van de Antillen. Dat zou de voorwaarde zijn waaronder de acht Arubaanse afgevaar digden, behorende tot de Volksparty en de Patriottische Partij met de democra ten op Curagao zouden willen samen werken. En zonder dezen is geen hechte meerderheidsregering te vormen. Dat zal niet helemaal naar de zin zyn van de zich zo lang machtig gevoelde Demo cratische Partij, maar gezien de situatie op Curagao is het wel enigzins begrijpe lijk. Er zou een Federatie van Antillen ge vormd moeten worden, een moeilijker bestuursapparaat uiteraard dan één re gering te Curagao, die met Suriname en Nederland tot een nieuw op te stellen Unie zou komen. Er is voor Nederland natuurlijk geen aanleiding om aan het thans vigerende Koninkrijksstatuuut vast te houden, de regering heeft zich reeds eerder bereid verklaard om aan verandering te willen meewerken. Of die verandering tot een gunstiger situatie voor Suriname en de Antillen zal leiden, moet de praktijk uitmaken. Als men daar nog grotere onafhankelijkheid wenst, kan Nederland als zodanig daar alleen maar blij mee zijn, want de verbondenheid legt ons alleen maar plichten en weinig of geen rechten op. En het moet voor Nederland allen maar prettiger zyn om eventueel meer van de ontwikkelingsgelden aan deze min of meer met onze verwante gebieden te verstrekken dan zomaar een land waar we niets mee te maken had den. Voorlopig zyn we benieuwd hoe men zich op de Antillen uit de politieke moeilijkheden redt. Verandering van de band met Nederland kan pas daarna aan de orde komen. irirk •kkk l)1f II W VF.I.I.INGA Begrafenis Crematie rransport rRouwkamer) Korte Brink weg 28 - Soestdyk Pel efnor 2731 Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken 1 verzorgen wij wel. gjed en... snel 1 Uitgebreide en moderne collectie ter Inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 -★★★ Op de Groen van Prinstererstraat is zaterdag de 4-jarige C. P. uit het raam gevallen. Het meisje liep een hersen schudding op en is naar Zonnegloren gebracht waar zij is opgenomen. De firma Middelman in de Torenstraat bestaat 45 jaar. In de Torenstraat werd de zaak ge sticht en in de Torenstraat bleef 45 jaar lang de zaak gevestigd. Middelman en de Torenstraat zyn een begrip: wie Torenstraat zegt, zegt Mid delman. Onder het motto „45 jaar kleurrijke kleding en feestelijk woongenot" gaat de firma Middelman dit heugelijk feit herdenken. Gedurende zes weken (van 1 oktober tot en met 15 november) liggen, zoals de firma zegt, bij alle Middelmanzaken de feestlopers uit om u feestelijk te ontvangen en de feestcollecties te to nen. U ontvangt dan jubileumcheque's gratis tot een koopwaarde van ƒ90,te be steden In alle Middelmanzaken. Ook worden in alle Middelmanzaken 6 weken lang jubileumaanbiedingen ge daan (elke week andere) tegen prijzen van lang geleden. Men denke er aan, dat het morgen 1 oktober is, de dag dat het feest begint. Een groot aantal dames, leden van de N.V.E.V. afdeling „Eemland" waren naar zaal "Credo" gekomen om te luisteren naar een voordracht, die gebracht werd door mevrouw J. Wesselink uit Den Haag. De bijeenkomst werd geopend door de penningmeesteresse, mevrouw E. C. van Goor-Cleton, die alle aanwezigen welkom heette, in het bijzonder de spreekster en tevens de nieuwe presidente voor stelde, t.w. mevrouw M.N, den Hollan der-Anker. Mevrouw J. Wesselink-Lengkeek bracht vervolgens het stuk 'Désiree en Napo leon" uit het boek "Désiree", schrijver A. Selmko. Mevrouw Wesselink was gekleed in een heel mooie japon uit het jaar 1800. De voordracht behelsd de geschiedenis van Désiree, een dochter van een zijdehan delaar uit Marseille, die op 16 jarige leeftijd verloofd was met de latere Kei zer Napoleon. Allerlei verwikkelingen zijn er ontstaan, totdat Désiree niet huwde met Napoleon, doch met de Fran se maarschalk Bernadotte. In 1818 werd dit echtpaar gekroond tot koning en koningin van Zwaden. Een krachtig applaus van de aanwezi gen bekroonde de boeiende voordracht. De nieuwe presidente dankte mevrouw Wesselink en hoopte een prettige tijd te hebben met het bestuur en de leden van de N.V.E.V. In de bovenzaal van "Brandpunt" in Baarn hoopt mevrouw H. Smit-Goeman voor de leden een lezing met dia's te houden, over haar rris naar Suriname. Introducees zyn welkom op 14 oktober 1969. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 70.000 stuks in prijzen van f 10,50 tot ƒ11,75. Middenprys ƒ11,20. Prijs per kg ƒ1,78. Vrijdagmorgen is met de verkoop ge start in de nieuwe stoffenzaak aan de Burg. Grothestraat hoek Anna Paulow nalaan, die de toepasselijke naam „Stof- fenboutiek" heeft gekregen, in navolging van het eerste filiaal van deze zaak, dat in het begin van dit jaar in Har derwijk werd geopend. Nadat donderdag ter gelegenheid van de opening een receptie werd gehou den, die door velen tientallen relaties, vrienden en belangstellenden werd be zocht, en de zaak door de vele bloem stukken meer op een bloemenmagazy'n dan op een stoffenzaak leek, hebben de afgelopen dagen duidelijk aangetoond, dat er in Soest duidelijk behoefte aan een dergelijke caak was. In betrekkelijk korte tijd heeft men van het pand een moderne „Stoffen- boetiek" gemaakt. Met het ontwerp van de pui van ar chitect H. Beekman en de byna gelyk- tijdig gereed gekomen puiverandering van de Leca-bazar, heeft het dubbele pand een geheel ander aanzien gekre gen, een aanwinst voor de Burgemees ter Grothestraat. De eigenaar van de beide „boetiken", de heer Duveen, zocht na de stichting van zyn zaak in Harderwijk een ge schikt pand in Soest, dat al jaren ook zijn woonplaats is. In het nu betrokken pand vond de heer Duveen alle punten verenigd waaraan een dergelijk pand moest voldoen, waarbij in eerste instantie werd gelet op uitbreidingsmogelijkheden. Op overzichtelijke wijze hebben de tientallen stoffen een plaats gekregen, terwijl men er vergeefs naar een toon bank zal zoeken, die volgens de heer Duveen ook niet gemis zal worden, omdat men de cliënten niet het idee wil geven ze wat te willen verkopen, maar zelf onbeinvloed hun keus te la ten maken, hoewel deskundig advies gaarne wordt gegeven. Het in de naam al tot uitdrukking ko mende woord boetiek blijft niet alleen tot de naam beperkt, maar zodra men de deur binnenkomt proeft men als het ware het „boetiek" zyn. Dat dat niet impliceert dat alleen een ruime sorte ring stoffen voor de jeugd aanwezig is, wordt gegarandeerd door de heer Du veen, die met zijn grote ervaring op modegebied een collectie stoffen heeft samengesteld en geregeld blijft voe ren, die geschikt is voor jong en oud. Naast stoffen uit alle delen van Euro pa, garens e.d. vindt men in de boetiek de complete collectie patronen van Burda en Simplicity. E^ nals het geval was met de openings- aanbieding, zal er wekelijks via deze courant een speciale aanbieding worden gelanceerd. Terwijl de heer Duveen zich voor namelijk bezig houdt met de inkoop en het samenstellen van de collectie, wordt de leiding in beide zaken bij toerbeurt waargenomen door mevrouw Duveen en haar dochter, daarbij geas sisteerd door vakkundig personeel. De verbouwing werd in snel tempo uitgevoerd door het Soester Aanne mersbedrijf Schadewijk. De inrichting, die in dezelfde stijl is uitgevoerd als in Harderwijk, is door dezelfde firma uit Harderwijk ingericht. Schildersbe drijf Dorresteijn heeft het geheel, zowel binnen als buiten, een passend kleurtje gegeven. Zonder twijfel is „De Stof- fenboetiek" een aanwinst voor Soest. Vrijbuiters hebben het moeilijk - pre sident Tito is daarvan een voorbeeld. Hem valt het genoegen te beurt in stemmend geciteerd te worden door de Prawda om zijn rede waarin hij waar schuwt voor aantasting van het socia lisme in Joego-Slavië. En dat nadat heel Joego-Slavië één was in verbol genheid juist op die Russen vanwege de inval van de Warschaupactlanden in Tsjecho-Slowaklje, Bovendien rijst niet de eerste de beste in het Kremlin, Gromyko, naar Belgrado voor een zeer vriendschappelijke ontmoeting. Dit laat ste is overigens haast al weer een tra ditie: na de opstand in Hongarije van 1958 ging het haast net zo. Sinds Chroestsjow in 1955 de Russisch- Joegoslavische ruzie bijlegde met zyn verklaring dat ieder land zijn eigen weg naar het socialisme moest kiezen, zijn de relaties snel normaler gewor den: men sprak weer met elkaar. Als gelijken dan. Voor Tito was dat in zekere zin ook een opluchting. Hij begon toen al te ervaren dat de vele contacten met het westen door toerisme, handel en econo mische hulp ook hun indirecte ideële invloed hadden. Langzaam maar zeker werd in menig opzicht de staatsteugel wat gevierd, wat zeker economisch niet eens zo slecht uitpakte. Het gevaar Maar het bleef niet bij de economie, vandaar Tito's rede onlangs waarin hij waarschuwt voor de klassevijanden, die het socialistische stelsel pogen te on dermijnen. Hij gewaagde er ook van dat het westen verwacht dat Joego- Slavië geleidelijk tot de parlementaire democratie naar westelijk begrip zal afglijden en daartegen moest de party wat meer pal staan. Het gevaar dat Tito signaleert is niet zo gek groot, maar hij is voorzichtig genoeg om een verwatering van de com munistische principes liever in de kiem te smoren. En dat kan eigenlijk alleen als de relatie met Rusland en zijn bondgenoten op zijn minst een beetje redelijk is. Immers: bij een gespannen relatie met het een hardere aanpak voorstaande Rusland wordt ieder die iets dergelijks in Joego-Slavië bepleit haast automatisch ingedeeld in de ca tegorie sowjet-aanhangers waarmee men juist ruzie heeft. Ruzie met de Russen heeft het onge wenste by gevolg dat de radicale com munisten in eigen land aan gezag in boeten, Daarom heeft Tito als ver weer tegen westelijke invloeden een beetje redelijke relatie met Moskou nodig. Terugkeer naar de situatie toen hij zowel naar oost als naar west in isolement leefde lijkt niet mogelijk en ook niet wenselijk, wat dat betreft heeft het land teveel baat gehad bij de bete re betrekkingen met het westen. Omgekeerd hebben de Russen er ook belang bij dat ze zo geen vriendschap pelijke dan toch vrij normale banden hebben met Belgrado. Ook Moskou be seft dat ruzie met de Joegoslaven be tekent dat de hardere communistische lijn het moeilijk zal hebben zich te verwerven tegen al waat meer westers- liberaal gezind is. Er zal niet altijd een Tito zijn die met zijn persoonlijk gezag de weegschaal een beetje in balans kan brengen. En als Moskou iets vreest dan is het een afval van Joego-Slavië van het communisme. Zeker nu Brezjnew zijn doctrine heeft geformuleerd, waar in hij vaststelt dat socialistische lan den maar een beperkte soevereiniteit hebbenhet socialistische blok met Moskou als eigenlijke arbiter voorop moet ingrijpen als ergens de basis principes gevaar lopen. Vandaar Tsje- cho-Slowakije. In het blok achter het ijzeren gordijn is zoiets trouwens nog vrij simpel. Maar als het in Joego- Slavië nu eens naar Moskouse opvat tingen mis ging Juist dat Brezjnew-doctrine, dat eigen lijk terugneemt wat Chroesjtsjow in 1955 beloofde, zit de Joegoslaven wel dwars ten tijde van de inval in Tsjecho-Slowakije waren ze ook maar zo vrij een beetje mobilisatie-achtige «egeroefeningen te houden, voor het geval dat. Maar toch is Gromyko weer welkom in Belgrado. Het is de cu rieuze vertoning van twee landen, twee politieke systemen ook, die elkaar in het geheel niet mogen lijden, maar zich niet kunnen permitteren elkaar te haten. De reserve-politie van Soest en Amers foort hield zaterdagmiddag een fiets- puzzelrit voor leden van korpsen re servepolitie. Niet alleen uit de omge ving, maar zelfs uit Voorburg waren deelnemers om half drie aan de start verschenen bij de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. In totaal gingen zestig reserve-politie mannen van start voor een rit van 24 kilometer. Het bleek nog al een moei lijke opgave te zijn, want het aantal strafpunten, zowel voor de groepen als de individuelen, was zeer hoog. De uitslagen waren: groepen: 1. Zeist, 312 strafpunten. 2. Amersfoort II, 328. 3. De Bilt I, 333. 4. Voorburg, 341. 5. Bussum I, 344. 6. Utrecht I, 349. Individuelen: 1. A. J. Ruiter, Bussum, 80. 2. J. Hengeveld, Zeist, 82. 3. C. Kleijer, Bussum, 98. 4. C. de Geest, De Bilt, 98. 5. J. W. C. Cadella, Zeist, 98. 6. W. Bruggeman, Amersfoort, 99. 7. G. J. v. d. Bank, Voorburg, 99. 8. J. C. Claver, Zeist, 102. 9. H .v. d Bor, Amersfoort, 105 10. A. J. Kompier, Utrecht, 106 strafpunten. In de brandweerkantine reikte hoofd inspecteur van politie, de heer H. G. Scholtmeijer, de vele prijzen uit. RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan „Soestereng - Weg over de Eng", re gelende de bestemming voor gronden gelegen in de omgeving van de Birk- straat, ten oosten en ten noorden van de Van Lenneplaan, ten zuiden van de Kerkdwarsstraat en de Veldweg, ten zuiden van de Molenweg, in de omgeving van de Soestereng, ten noor den van het Van Arkelinstituut, alsmede in de omgeving van de Wilhelminalaan in de gemeente Soest, met ingang van 1 oktober 1969 gedurende één maand er gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, geopend op iedere werk dag van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage ligt. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Soest, 30 september 1969. De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan „Kerckenlandt", regelende de bestem ming voor gronden gelegen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Baarn, ten Oosten van de Molenstraat en ten noor den van de Molenweg in de gemeente Soest, met ingang van 1 oktober 1969 gedurende één maand ter gemeente-se cretarie. afdeling algemene zaken, ge opend iedere werkdag van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage ligt. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Soest, 30 september 1969. De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, bekend, dat het ontwerp van h°t bestemmingsplan ..Soestereng - Park en Centrum" rege lende de bestemming voor gronden ge legen ten zuiden van de Molenweg, ten noorden van de Nieuweweg, ten oosten van de Verlengde Talmalaan en ten westen van de spoorlijn Utrecht-Baarn in de gemeente Soest, met ingang van 1 oktober 1969, gedurende één maand ter gemeente-secretarie, afdeling alge mene zaken, geopend iedere werkdag van 9 tot 12.30 uur, ter inzage ligt. Gedurende dc termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Soest, 30 september 1969. De burgemeester van Soest maakt., ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan „Wieksloterplas", regelende de bestem ming voor gronden gelegen tussen de Praamgracht, de Koningsweg, de Dor resteinweg en de Wieksloterweg W.Z. in de gemeente Soest, met ingang van 1 oktober 1969 gedurende één maand ter gemeente-secretarie, afdeling alge mene zaken, geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage ligt. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Soest, 30 september 1969. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak der vaast vaan bin overtuug daat vure- niginge en daat soort dinge bar opgeluch adum zalle haole as zullie ant begin vaan un vurenugingsjaor mit un kepleet be- - J stuur an kenne vaange. En heulegaor voormekaor ist netuurluk as aal die minse zogezeit op de juuste plaotse zitte. Omt effe duudeluk te maoke, as be- voorbeeld de dierebescharrummg-ver- eniging un niew besteurslid zeukt, daan zalle zullie der voor motte zorrugge, daat zoon mins un diereliefhebber bie uutstek is, waant ast un mins zouw weze daat un barre heukel hep an diere, daan ken die vriejer zun warruk nie op de juuste menier uutvoere, en daan ken die wel gaon, voordaat de klup over de kop gaot. Ut zaal bes wellis voorkomme. maor ut doet heul gek an. Neem noeng is effe as voorbeeld un veurzitter vaan un zwemklup die nie eens zun eige kop bove waoter ken houwe, of un voorzit ter vaan un fietsklup die nie eens weet datter un bel op ze fiets mot zitte. Om nog maor heulemaol nie te praote vaan de klup die un penningmeester hep gekoze, mit un meraokels groot gaat in zu haand. Of un touwtrekkerie- klup, mit un sikkeretaorus die nie eens de endjes an mekaor ken knope, zoon maan is beslis nie waat ik bedoel mit de juuste maan op de juuste plaots. Maor ut ken vaok nie aors, vereniginge binne blie as zullie de heule bestuurs- taofel kenne bemaarme. Un kniesoor die daor op let. Ut enugge waat daor allenug nie door ken worde voorkomme ist nogaal snel wissele vaan bestuur, waant ut komp nog wellis uut daat de verkeerde maan op de stoel aachtur de taofel zit en meestaai gaot hie of zie der wel vaan zelluf tussenuut en aors zorrege de leeje vaan zoon klup der wel voor. Maor laote wullie wel effe voorop stelle daat ut ok geen makkeluk baontje is, zu kenne ut nie, zu binne der nie ge- schik voor, zu zaalle der wel cente voor beure en gao maor door. Daat is maor één groep, en de aore groep draog aal die gekraokte luu op haande. Ut vaalt noeng eenmaol nie mee om iedereen zu zin te geve. En aster maor een mins is die vingd daat ut bestuur in zijn oge nie deug, daan begint de trammelaant, en der binne daan altied nog leeje zaat die mit zuk denke mit zoon vriejer meegaon. Maor as die luu zouwe wete hoeveul tied ut allegaor kos om de bestuurs- zaoke rongd te kriege, en dattut vaok allenug maor geld kos, en daat zullie der geen cent an verdiene, dan zouwe zullie der wafful wel op mekaor hou we. Ik schaat zo daat juust daat kaan- kere er de oorzaok vaan is daat der zo bar wienig belangstellnng voor daat soort baontjes is. Ik zouw der ok niet zo heul veul meer voor veule ak allus un keer arruguns int bestuur haad gezete. en der om waat voor reje daan ok uut bin egaon, aster minse an de deur zouwe komme en ming zouwe vraoge of ik bie hullie klup int bestuur wil komme. Je gaot je daan eers wel effe un paor keer bedenke, voordaje der weer in loop. Kiek de minse diet komme vraoge wete presies hoe zullie daat an motte kleje. Mit bar mooie woorde. zo in de gees vaan „deris niemaand die der zo geschik voor is" of „der waore zoveul leje die hebbe voorresteld om ut anje te vraoge, daat wullie de stoute schoe- ne maor hebbe annetrokke. En ajje daan nie stevug in je eiga klompe staot. daan hije „jao" gezelt voor dajje der zellug arrug in hep. Ut is allegaor nie zo arrug as daan de juuste maan maor op de juuste plaote terech is gekmme. Un diereliefhebbur bie de dierebescharruming. un ouwd- zwemkaampiejoen as voorzitter bie un zwemklup en un kaampiejoen wielren- nur as voorzitter bie de wielerklup. Ajje zo ant doorzaoge bin. daan kom jie eigeluk an baar gekke dinge. Neem bievoorbeeld de E.H.B.O., die hep un drukkur as voorzitter, de braandweer un dokter en gao zo maor door. Soms liek ut der wellis op daat ut meer om un bietje prestiezje gaot. of om un bietje duur doen. Al zaal zoon doktur netuurluk ok wel mit de spuut over weg kenne, maor daan allenug voort kleine warruk, aal zaal hie der ok ut mes in kenne zette. Voor de grootste verrassing ln de volleybal-competitie heeft het derde he renteam van Olympia gezorgd. De Soester heren presteerden het nl. om kampioenspretendent van de 2e klasse SSS 2 een kansloze 3-0 neder laag toe te brengen. In de eerste set wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Tot 10-10 bleef de score in even wicht, tot Olympia vla 12-10 doorstootte naar een 15-12 setzege. In de 2e en 3e set gaven de Soester heren hun te genstanders geen kans de zege ln ge vaar te brengen. Met verrassend goede aanvallen van o.a. Frankena en prima verdedigend werk van de jeugdige Jan Kuiper en Koen v. d. Wal trok Olym pia ook deze sets met 15-8 en 15-8 naar zich toe. Het eerste competitietreffen tussen het le en 2e heren team van Olympia is volgens verwachting met 3-0 door het le team gewonnen. Onder aanvoe ring van Beintema, die op een uitste kend gespeelde wedstrijd kan terug zien, heeft het 2e team zich goed ge weerd, maar moest tegen de gevarieer de aanvallen van het le team het on derspit delven. Het 7e heren team van Olympia trok in de wedstrijd tegen Foxboro met 3-0 aan het langste eind. Het 2e dames team kwam ook tot winst en wel tegen SW 3. In een door beide partijen matig gespeelde wed strijd trok Olympia met 3-0 aan het langste eind. De ontmoeting tussen het jongens A team en het jongens B team van Olympia is door het A team met 2-0 gewonnen. Het programma voor donderdag ln de sporthal Beukendal luidt 18.30 uur, Olympia bSW a. SW b AGAVS. BG SV—Olympia. 19.15 uur, Foxboro 2Limvio 2. SW 5 WH. EemnesBG SV 4. SW 4 BG SV 2. 20.00 uur, OlympiaWA. SWVios 2. Eemnes—Foxboro. SVV 4—AGAVS 2. 20.45 uur, Olympia 5Devu. Foxboro PTT Baarn. 21.30 uur. SWWilhelmina. Olympia 2Vios 3. SW 2Vios 3. Aimvio— SVH 2. I

Soester Courant | 1969 | | pagina 3