I uur m 1 Japonnen passen, ja gezellig 75 98 225 Couturier - computer 125 248 125 325 180 168 249 325 475 395 496 98 89 79 79 125 m mi m-- dag en Soest 5 l\ J VERKOOP UW HUID DUUR De naam Dior heeft een magische UlanU HARTJE-IN-HARTJE Varkensniertjes met madeira Overbelasting Jg f Sm fe&l Nieuws voor onze „breedslapers" 1 ij de meest rekenen op ne, en een it waard, enz. De huid duur verkopen wil zeggen niet opgeven en zich tot het laatst verdedigenDit moet echter ook letterlijk in praktijk worden gebracht wat de huid betreft. Hebt u een gevoe lige huidzorg dan dat het water bij de wasbeurt niet te koud en niet te warm, is en kan uw (gezichts)-huid niet tegen zeep, besteed dan wat geld aan een goed gezichtswatertje. Een slechte huidverzorging geeft ook de lastige en ontsierende vetpuistjes aknévrij spel. Gelukkig zijn de bij jonge men-sen in cle puberteit vaak voorkomende vetpuistjes meer hinder lijk dan gevaarlijk, tenminste als de gene wiens gelaat ze ontsieren er met haar vingers kan afblijven. In het te gengestelde geval bestaat er kans op lelijke infecties, die van minder on schuldige aard zijn. Littekens van ver keerd behandelde of steeds weer open gekrabde akné kunnen tot een blijven- l Dior-broekpak met mouwloos jasje i vossebont. Mare Bohan, de jónge ontwerper die de collectie van het Huis Dior ook dit jaar weer stijl en allure heeft gegeven, laat de vrouw die in de komende herfst en winter modieus gekleed wil gaan de vrije keus of dit lang of kort zal zijn. De tot de kuit reikende lange rok is vrij nauw, wat betekent dat ook de maxi-mantels nauw aangeslo ten, smal en recht zijn. De bij gaande foto toont een uiterst een voudige Schots-geruite reversible flanel mantel in de kleuren mari ne, bordeaux en geel. Onder deze lange, rechte, geruite jas worden een lange marine flannel-rok en 'n gele jersey sweater gedragen. Er horen verder donkere kousen en lage, robuuste sportschoenen bij, plus een nauw om het hoofd slui tend, vrij onflatteus maar zeer modieus vilten kapje. Het broek- pak op de andere foto is van roestbruine jersey. Er hoort een mouwloos, gevoerd jasje van vos sebont in dezelfde kleur bij. Dit grappige bontjasje is niet veel lan ger dan de hes. Horizontaal ge plaatste steekzakken in het voor pand onderbreken de rechte lijn van de hes, de pijpen van de pantalon zijn recht. Ook bij deze creatie wordt het aangesloten kap je gedragen, dat alleen flatteert als de draagster een jong, gaaf ge zichtje heeft. Bij de kuitlange rok ken en ook bij de tailleurs-panta lon laat Bohan schoenen dragen met wat hogere-hakken en spitse re neuzen. Behalve kleren brengt Dior nu ook accessoires als kou sen, foundation, cosmetica, par fums en diamanten sieraden. Zelfs al is Dior te kostbaar voor uw beurs, het is toch wel interessant te weten hoe de grootste onder de Hebt u nog verliefden thuis of bent u misschièn zelf nog zo jong dat u zich de weelde van het verliefd-zijn kunt veroorloven, dan is er voor u een leuk nieuw sieraad op de markt. Het komt uit Frankrijk en is een hartje in een hartje, een sieraad dat de verliefden samen kunnen delen. In een gouden hartje, dat de vrou welijke partner aan een bedelarmband- Je of een hangertje kan dragen, zit een zilveren hartje opgesloten. Dit zilveren pendant geeft ze aan degene, aan wie ze haar hart heeft verlóren. HIJ moet dat dan natuurlijk oók dra gen, bijvoorbeeld aan een sleutelhan ger of een kettinkje. Het is dus bedoeld als een onderpand van liefde. Het hartje-in-hartje heeft nog een andere functie. Draagt het meisje of de jonge vrouw het gouden hartje met het zilvèren erin (zichtbaar), dan heeft een eventuele veroveraar nog een kans. Ondanks de emancipatie wil len de meeste vróuwen door de man nog steèds worden veroverd; dat blijkt wel. Charmant, jeugdig en vooral ook echt vrouwelijk is deze hemdbloeze van dwarsgeverfde Dacron-Antron-jersey. Het dessin is een fantasiemotief in wit, uit gevoerd op een olijfkleurig en helgroen fond. Het model stamt uit de nieuwe wintercollectie. (Foto: Du Pont) de ontsiering van het gezicht aanlei ding geven. Wist u dat intensieve sportbeoefening i>t véle gevallen het risico van akné belangrijk kan verminderen? Vetpuist jes ontstaan nl. doordat zich talg propjes in de poriën vormen. Wie zich op het sportveld of in de turnzaal flink inspant en daarbij sterk gaat trans pireren, opent daardoor de poriën en geeft de talgpropjes de gelegenheid naar buiten te komen. Houd er reke ning mee dat de transpirerende huid onmiddellijk na de sportprestatie gron dig moet worden gereinigd. Laat men dit na, dan bestaat het gevaar dat de poriën door de naar buiten gekomen talgpropjes verstopt worden, zodat er een „gunstig klimaat" ontstaat voor de vorming van nieuwe puistjes. Het woord cbuturleris voor mode bewuste mensen zo ingeburgerd, dat iedereen de betekenis ervan weet. De letterlijke vertaling èrvtin luidt „da- meskleértnaker", maar het wordt te genwoordig uitsluitend gebruikt voor mode-ontwerper. De couturiers schrij ven ons voor hoe lang de roklengte in het nieuwe seizoen mag (moet) zijn en met welke kleuren u moderner dan modern bent. En hoe hard vele vrou wen ook roepen dat ze zich de wet niet laten voorschrijven door die (waan)- wijze mannen, ze gaan tenslotte alle maal door de knieën, vroeg of laat. Een nog groter gevaar voor de mens- Wilt u uw huisgenoten (èn uzelf) eens echt verwennen, maak dan eens var kensniertjes met madeira-saus klaar. Bereidingstijd 15 minuten. U hebt (voor 4 personen) de volgende ingrediënten nodig: 3 of 4 varkensnieren, 2 eetlepels madeira, 2 h 3 eetlepels koffieroom, peper en zout. Snijd de niertjes doormidden en maak ze goed schoon. Leg ze 1 tot 2 uur in zout water. Droog en snijd ze in dobbelsteentjes. Bak ze bruin in de koekepan en voeg dan zout en peper toe. Als de niertjes gaar zijn, uit de pan halen en de jus aanlengen met madeira. Bind de jus met koffieroom, maar laat het niet koken. Kruid de jus naar smaak en giet deze over de nieren, die goed warm gehouden moeten worden. Serveer alles met brood of met aardappelpuree. Ook al wordt tegenwoordig door veel geleerde heren beweerd, dat er zo langzamerhand geen verschillen meer zijn tussen man en vrouw (be halve de biologische, natuurlijk vol gens ons z(jn er nog genoeg karak teristieke vrouwelijke en mannelijke eigenschappen aan te wijzen. Neem bij voorbeeld het kopen van een nieuw kledingstuk. Mannen hebben er over het algemeen een hekel aan iets nieuws te gaan kopen, maar vrouwen vinden het (ook weer over het algemeen) heerlijk winkel in winkel uit te lopen om japonnen te passen. Hebben ze echt iets nodig, zijn ze met het vaste plan van huis gegaan om iets te ko pen, dan kan niemand ze het kwalijk nemen dat ze net zolang zoeken tot dat ze precies hebben gevonden wat ze wilden hebben. Een vrouw die zo maar het eerste het beste kleding stuk laat inpakken is dom en loopt de héid zijn de computers, u weet wel die superintelligente rekenhoofdendie tot op de millimeter kunnen uitrekenen hoever Venus van de aarde verwijderd is als wij op de elfde november (of welke willekeurige andere datum dan ook) s nachts om twee minuten en twaalf seconden over half drie liggen te dromen over een toastje zalm (of over iets waar u nóg liever over droomt). Maar woest-gevaarlijk wor den de computers pas als ze zich met de damesmode gaan bemoeien. Dat ze in dit opzicht ook wel goed werk kunnen doen, óók daarvoor is 't bewijs geleverd. Nauwelijks hebben de verborgen verleidersde modeko ningen, bekend gemaakt welke kleu ren men in de komende herfst (of het komende voorjaar) moet dragen om „in" te zijn, of de modehuizen hebben hun etalages al vol hangen met gar derobes in de nieuwste kleuren. En toch Petmodellen worden deze winter de grote hippe mode. Deze pet in langharige ocelot J met vistram-gamering is te koop voor f24.95. Het is een I model uit de Kensli-collectie. vergt het uitwerken van „verfrecep- ten" voor de nieuwste modetinten heel veel tijd, want er worden zo'n zes- tot achtduizend kleursoorten per jaar ge vonden en beproefd. De computers zorgen ervoordat er van die veelheid aan kleuren eett dertig- tot veertigtal overblijft om in het verkoopprogram ma te worden opgenomen. Ze verza melen de technische gegevens over hoeveelheden en de chemische formu les voor alle kleurstoffen, werkzaam heden waarvoor de mens maanden en maanden nodig zou hebben. Het kan dus geen kwaad ook de couturier-com puter een klein beetje in ere te houden. Gedistingeerde lange Dior-winter- mantel. groten de moderne vrouw in de komende seizoenen graag zou wil len zien. kans, thuisgekomen, spijt van haar aankoop te hebben. Anders wordt het echter als vrou wen met veel vrije tijd schoentjes gaan passen omdat ,,ze niets anders te doen hebben", of omdat het buiten regent en ze in de winkel droog zitten. Zulke vrouwen laten zich meestal een groot aantal schoenen tonen en als ze alles hebben gepast, gaan ze met lege handen de winkeldeur uit. Het komt meer voor dan u denkt dat zulke vrou wen de winkel hebben betreden met het vaste voornemen niets te kopen; ze willen alleen maar zien wat er is. Vooral in Engeland schijnt deze „paswoede" zodanige vormen te heb ben aangenomen, dat de schoenwin keliers de hoofden bij elkaar hebben gestoken om na te gaan of er niets te doen is aan dit pas-verschijnsel. Ze zijn begonnen een statistiekje aan te leggen van veel-(teveel) eisende bezoek sters van hun zaken. Recordhoudster is (tot nu toe) een dame, die 36 paar schoenen aanpaste en zonder iets te kopen de winkel verliet. Toch hebben de Britse schoenwin keliers nog steeds geen oplossing ge vonden om aan deze onvruchtbare be lasting van het winkelpersoneel een eind te maken. Een voorstel de service te staken na het zevende paar, kon geen meerderheid van stemmen ha len. Het enige is een klemmend be roep op het redelijkheidsgevoel en het fatsoen van de winkelende dames te doen. Als dat niet helpt, zal niets hel pen. Maar intussen worden de Britse schóenwinkeliers steeds wanhopiger. Zonder nu werkelijk op ,£trevers" ge steld te zijn van die strevers die zich vooruit willen werken zonder zich iets van een ander aan te trekken doet het ons toch prettig aan als we jonge mensen ontmoeten, waar pit in zitdie de handen uit de mouwen weten te ste ken en graag wat van hun leven wil len maken. De wereld heeft heel wat te bieden aan interessante en prettige dingen en het pluk de dag" is nog altijd geen slechte raad. We moeten ons echter hoeden voor overbelasting, want daardoor ontaardt het genoegen in een soort slavernij, de ontspanning in inspanning. De omgang met wat goede kennissen is heel prettig, doch een te grote kennissenkring met dl te veel verplichtingen kan tot een obses sie worden. We moeten dan wel eens overgaan tot beperking en al is het niet makkelijk, omdat we er onge merkt ingegroeid zijn, toch maar eer lijk bekennen, dat het ons teveel wordt, omdat er ernstiger belangen onder gaan lijden. Ook lessen en clubjes, hoe zeer soms in staat ons leven te vullen en waarde te geven, worden tot een last, als we er eigenlijk geen gelegen heid voor hebben. Er moet ook altijd enige speling blijven voor die onver wachte dingen die zich in ieder leven voordoen. Bestaat die speling niet dan wordt er éa/Ètk^k teveel van onze te- L F Dit tienermodelletje uit „the newest look" voor de komende winter is gemaakt van dotterbloemgele Dacron-jersey met woi. Het grappige, zeer moderne ..toeetandje" heeft een ceintuur, die aan de voorkant onzichtbaar Is weggewerkt en op de rug met een strik wordt gesloten. Het is een model van Du Pont. nuwen gevergd als we in een te ge spannen tempo toch onze zaken willen afdoen. Het leven van de huisvrouw liet vroeger niet veel van die speling over, ze werd geheel in beslag geno men door de zorg van het gezinDoor veranderde omstandigheden en opvat- tuigen werkt nu vaak de jonge vrouw mee om bepaalde dingen te bereiken, of vult ze haar leven met dingen die haar interesseren buiten het gezin om- Wanneer er echter een paar kinderen zijn, horen we wel eens de klacht: je komt gewoon niet aan jezelf toe. In feite een droeve klacht, want wat is er heerlijker dan het zich zien ont plooien van het jonge leven van ons eigen kindMisschien is er mogelijk heid het zo te plooien, dat er ook nog wat „eigen tijd" overblijft, zonder on ze kinderen de nodige zorg en aan dacht te onthouden, want ze zijn op ons aangewezen voor aandacht en liefde in de jaren dat ze daaraan behoefte hebben. Het is goed de kinderen tot zelfstandigheid op te voeden en ze stukje bij beetje ook meer los te laten. Dan komt er wel weer tijd vrij voor de moeder die zich in stilte misschien wel eens ,^lavin" heeft gevoeld, om weer wat meer aan eigen loensen te vol doen. JETTY Misschien bent u zelf wel een „breedslaper" zonder het te weten. Als u gewoon verder leest, komt u er vanzelf wel achter of deze eigenschap een hebbelijkheid of een onhebbelijk heid is en wat u er eventueel tegen kunt doen. Er zijn onlangs beddekussens in de handel gebracht van 40 x 80 cm. Zo'n kussen beslaat dus de hele breedte van een éénpersoonsbed. Om een paar voordelen van deze nieuwe vinding te noemen: het bed kan mooier worden opgemaakt (dat zal uw man niet veel interesseren maar u wèl), en de lig plaats wordt 20 cm langer, want een normaal kussen is over het algemeen 60 x 65 (of 70) cm. Een ander nieuwtje is gordijnstof fen uit glasvezels. Ze bestonden al wel, maar ze ztfn nu geperfectioneerd. Dat betekent dat ze onbrandbaar en gauw droog zijn, in verhouding goed koop genoemd mogen worden en 's zo mers warmte en 's winters kou wer«fc

Soester Courant | 1969 | | pagina 9