REM voor u en va Garage Stam MARCHAL HAARMODE De toekomst van de K.L.M. SUPERSONE LUCHTBUSSEN MET 2900 km/u IN IVi UUR NAAR NEW YORK ZOMERZON IN WINTERTIJD VeoigaSstte chocolade De groene barettenzaak De vechtvereniging CHINA EN RUSLAND IN STELLING M. TIJSSEN U KUNT NIET ALLES WETEN -Huidverzorging-] 0RUYS&CO n. BE1SMSEMTEM v- Verhoging rioolafvoerrecht en rioolbelasting Modern® en klassieke verlishfing VAN SCHALKWIJK Venda Ercgeis drop 0,65 Speculaasbrokken 0,75 Man met tot 1975 ingetrokken rijbewijs toch achter het stuur Rouw- en Trouwkleding Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 f2000,- 18 maanden 1124,73 p.m. aflossen of 15000,- 24 maanden f238,14 p.m. aflossen In IV IR de bank waar ook u zich thuis voelt 7»* \ivV/V»>1 \»>J Uw Recorder staat klaar bij „De Geuden Snaar" VRIJDAG 10 OKTOBER 1969 Op 7 oktober viert de K.L.M. haar 50-jarig jubileum. Het was op 7 oktober 1919 dat de K.L.M. werd opgericht, ook al begon zij pas op 17 mei 1920 met gecharterde Britse vliegtuigen te vlie gen. De K.L.M. heeft een bijzonder rijke historie gehad, veel ups en downs ge kend. Glorievolle vluchten heeft zij ge organiseerd. Zij exploiteerde de eerste Europese luchtlijn Amsterdam-Londen en de eerste intercontinentale Amster dam-Batavia. Zij won belangrijke vlieg wedstrijden met normale lijntoestel- len, compleet met passagiers en vracht. Hoe tekent nu, na 50 jaar, de toekomst van onze nationale luchtvaartmaat schappij zich af Ook al kunnen wij niet in het koffiedik kijken, het staat wel als een paal boven water dat de toekomst van de K.L.M. nauw verbon den is met de komst van het reuzen- vliegtuig, de jumbo jet, de „high capa- city jet", de „luchtbus" of hoe men dit beestje ook wil noemen. Op dit moment is de Douglas Super D.C.-8 voor 222 passagiers het grootste vliegtuig in de K.L.M.-vloot. Van deze grote machines, die 36 miljoen gulden per stuk kosten, heeft de K.L.M. er acht besteld. Zeven zijn er al in dienst en de laatste komt omstreeks 15 fe bruari volgend jaar. 385 passagiers Veel groter wordt de Boeing 747b, waar van de K.L.M. er zes gekocht heeft voor ruim 88 miljoen gulden per stuk! - en waarvan de eersten in januari 1971 op Schiphol verwacht wordt, en de zesde in oktober van dat jaar. Deze Boeing 747b zal maar liefst 385 passagiers kun nen vervoeren en aanvankelijk vooral worden ingezet op de drukke route Amsterdam-New York. zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder Waarom naar de „grote stad" als u in Soest uw buitenlandse reizen kunt laten verzorgen Geen parkeerproblemen. Wij vertegenwoordigen nagenoeg alle grote reisorganisaties zoals Airtour, Nes pada, Railtour, Fit, Eurotours, Centouri enz. enz. Steenhoffstraat 9a (VW-gebouw), telefoon 6571. Geopend: Maandag t.e.m. vrijdag 9-17 uur Zaterdag 9-12 uur B. en W. van Soest zijn van oordeel, dat in 1970 de kosten van de vuilnisop haaldienst door stijging van loon en materiaalkosten pl.m. 15% zullen stijgen. Als gevolg hiervan zal het tarief voor het ophalen van vuilnis worden ver hoogd. Het tarief wordt: 1 vuilnisemmer ƒ21.00 per jaar (thans ƒ18.00): 2 emmers ƒ28.00 (ƒ25.00); 3 emmers ƒ49.00 (ƒ43.00); 4 emmers ƒ70.00 (ƒ61.00) enz.; 1 vuil nisvat ƒ420.00 per jaar (thans ƒ360.00). ELECTRO TECHNISCH BUREAU Steenhoffstraat 55 - Soest - Tel. 2906 Originele import van 0.74 voor met amandelen Per zak 2 stuks van 0.85 voor per 150 gram van 1.45 voor 1.30 VROOM DREESMflNN De 350 ton zware Boeing 747b wordt de zwaarste en grootste machine die ooit bij de K.L.M.. heeft gevlogen. Hij kan 193.035 liter kerosine (brandstof) meenemen en een lading van 51 ton over een afstand van 8000 km vervoeren. Om een 747 te schideren is 200 kilo verf nodig en de luchtreus is voorzien van 16 wielen en - om maar iets te noemen - 13 toiletten. Een andere luchtreus die de K.L.M. be steld heeft, is de Douglas D.C.-10-30, waarvan er eveneens 6 zijn gekocht, terwijl optie is genomen op nog 6 ma chines. Deze D.C.-1O-30 is weliswaar 2,5 meter korter dan de Super D.C.-8, maar hij is hoger en breder en hij kan 263 passagiers vervoeren. Hij weegt 240 ton en neemt 124.300 liter brandstof mee. Bagagekastjes De K.L.M. verwacht de eerste D.C.-I0 eind 1972 en hij zal in de eerste in stan- tie gebruikt worden op de zuidelijke route naar het verre oosten. Het vlieg- bereik is groot, en met een lading van 36,5 ton zelfs 8000 km. Een nieuwtje in de D.C.-10 zullen de afsluitbare kastjes vormen die in de plaats komen van de open hoedenrekken. In die "hatracks" mocht nooit bagage worden gestouwd, omdat die er door de felle acceleratie in de start zou kunnen uitvallen op de hoofden van de passa giers. Wat een moeite hebben de stuw- ardessen altijd om de passagiers er op te wijzen dat ze géén tassen en koffers in die hoedenrekken mogen plaatsen! Dat zal bij de D.C.-10 tot het verleden behoren, want in de afsluitbare kastjes mogen dan wel koffers en tassen worden gestopt. Een typisch kenmerk van de D.C.-10 zal ook de derde landingspoot van het onderstel zijn. De D.C.-10 zal 10.000 liter brandstof per uur verbruiken en de drie straalmotoren, elk met een stuwkracht van 22.200 kg, zullen dankzij een nieuw type verbran dingskamer een "schone" verbranding hebben, zodat de zwarte rookpluimen die we nu nog uit de straalmotoren zien komen tijdens de start tot het verleden gaan behoren. Vliegende bios In zowel de Boeing 747 als de D.C.-10 zullen tijdens de vlucht films worden vertoond om de passagiers te vermaken. In de zes meter brede romp zijn 8 stoe len naast elkaar aangebracht, met twee gangpaden ertussen. Er is dan niet veel uitzicht naar buiten. De D.C.-10 kost ruim 60 miljoen gulden per stuk. Doug las heeft op de tekenplank al een Su per D.C.-10 staan voor meer dan 400 passagiers. De K.L.M. zal omstreeks 1972 een "luchtbus" nodig hebben voor de lijn Amsterdam-Londen. Het is nog niet be kend of hiervoor de D.C.-10 zal worden gebruikt, dan wel of hiervoor een nieuw type (b.v. de Europese tweemotorige A-300b met een vliegbereik van slechts 2000 km) zal worden aangeschaft. De wat verdere toekomst is natuurlijk aan het supersone verkeersvliegtuig. Voor de Frans-Britse concorde heeft de K.L.M. vooralsnog weinig belangstelling, voornamelijk omdat het vliegbereik aan de korte kant is. Daarentegen heeft de K.L.M. optie genomen op de Amerikaan- Boeing 2707, een machine van 308 ton die 234 passagiers zal kunnen vervoeren met een 2900 km per uur, en dat be tekent Amsterdam-New York in ca. 2l/s uur... Die Boeing 2707 zal een slordige 180 miljoen gulden per stuk gaan kosten. De ontwikkeling van dit vliegtuig is sterk vertraagd en hoewel aanvankelijk werd aangenomen dat hij omstreeks 1978 bij de K.L.M. in gebruik zal komen, wordt het waarschijnlijk wel 1979 of 1980. Straks zullen we dus met 2Vs maal de geluidssnelheid in ons colbertje door de stratosfeer snellen, terwijl we rustig ons krantje lezen en onze sherry drin ken. Het blijft een fantastisch en fas cinerend idee. Nieuwerhoekplein 1 Soestdi)k - tel. 02155-2850 eind moest komen aan die miltaire ex peditie. En als Nixon op dit moment iets niet kan gebruiken dan is het een dergelij ke grootscheepse anti-reclame voor het beleid in Viëtnam waarvoor hij uiteinde lijk uiteraard verantwoordelijk geacht moet worden. Dus gaat de zaak radicaal de doofpot in. Wellicht in de overtui ging dat een korte tijd van misnoegen te overleven is en dat zo de zaak het snelst is vergeten. Maar het zo ontwijken van rechtelijke uitspraken betekent ook dat men wel moet denken dat Washington te veel ongerechtigheden heeft te verbergen. En in zekere zin is dit afge lasten van het proces een des te krach tiger veroordeling niet alleen van de acht, maar van het hele militaire esta blishment. Amerikanen zijn toch al niet trots op hun Viëtnamese oorlog, maar als ze daar ook nog bij moeten beden ken dat die oorlog waarschijnlijk ge voerd wordt met de methoden die het daglicht niet verdragen, groeit de af keer nog sterker. Viëtnam wordt meer en meer van John- sons oorlogNixons oorlog en dit ver meden proces zal daardoor toch een knauw geven aan de reputatie van de president. De weduwe van zuidvietnamees Thai Khac Chuyen heeft uit Washington een cheque ontvangen van enige duizenden dollars en dat zal dan het eind moe ten zijn - hoopt president Nixon - van de zaak van de groeno baretten. Maar het is de vraag of die hoop in vervul ling gaat. Een maand of zes geleden verdween Chuyen, naar men aannam in een met beton verzwaarde zak in de Zuidchinese zee. Hij zou zijn gedood door een acht tal Amerikaanse militairen van een half- autonome eenheid die naar hun hoofd deksels de groene baretten worden ge noemd. De man zou spion voor die eenheid zijn geweest, maar als bijver dienste ook voor de Viëtcong hebben gespioneerd- Volgens anderen zou hij zelfs een drie dubbele agent zijn geweest: ook nog voor de Zuid viëtnamese inlichtingendienst die ook graag op de hoogte is van wat zowel Viëtcong als het Amerikaanse le ger van plan zijn. Het is ook mogelijk dat de man helemaal geen dubbelspion was. dat ziin allemaal raadsels die wel licht. opeelost zouden zijn tijdens een proces dat het opperbevel in Saigon voornemens was te beginnen en dat eigenlijk het eerste echte oorlossmisda- denriroces sinds Neurenberg in 1945 ge weest zou ziin. Dit proces nu zal niet plaatsvinden en wel orp^st de Amerikaanse inlichtingen dienst C.I.A. - zo ongeveer de baas van de eroene baretten - meent dat getui genissen over haar werk teveel gehpi- men zou openbaren op een gevaarb'ikp t-nanior. Een opinie die uitemdeliik n'et dooreezpt had kunnen worden als pre- rfdent Nixon nfpf er mee had ingestemd Maar dat dp«d hij wel. Verboreer. nnepreob*«whe«lpn Nixons redPnoWn^ j* niet dom. Het pro ces. dat hoinrvMen dp adv^^aten van dp acht beklaardpn, zou doorgevocbtpn worden tot het onnersfp gerechtshof Dat wil zeg gen dat enige iaren lang massa's vuile was uitgehangen zouden worden. Mies materiaal dat het Amerikaansp pu bliek, dat toch al niet zo geestdriftig j« over bef VfStnameco awintuur. aTToon maar kon sterken In zb'n nverhifgfrw dat hoe dan ook zo snel mogelijk een Het gebeurt niet alle dagen, dat een bruidspaar hand in hand op de groene tafel in een rechtzaal toeschrijdt, de bei de getuigen plaatsnemen voor de les senaars en de ouders van de bruid en bruidegom een plaats krijgen toegewezen op de publieke tribune. Maar dit bruids paar kwam hier niet in het huwelijk treden. Het had alle formaliteiten al vervuld. Zelfs meer dan dat. Het opzet telijk en in vereniging een aantal brui loftsgasten mishandeld en de officier van justitie noemde het pas gesloten huwe lijk een misdadig complot van a-socia len die hardhandig eigen rechter wil len spelen. "Het lijkt wel een vechtver eniging inplaats van een echtvereniging" begon ook de politierechter. De bruid protesteerde tegen de "intens gemene aanklacht" en de "valse aan tijgingen". "D'r is geeneens rekening ge houden met wat wij allemaal te ver duren kregen van dat gare stelletje". Uit de onsamenhangende zinnen van de stotterende bruidegom en de verbolgen bruid bleek tenslotte, dat een aantal bruiloftsgasten met snode bedoelingen in de toekomstige woning van het jonge echtpaar was binnengedrongen en daar een aantal geheimzinnige voorzieningen had aangebracht, met het kennelijke doel de rust er gedurende alle witte broodsweken volkomen te storen. "En a-als het n-nou n-n-nog alleen de éé- eerste n-nacht was ge-ge..." meende de bruidegom. De getuigen bevestigden, dat de eerste en tweede nacht het gerommel, geratel, geklater, geritsel, baby ge jammer en si- renegehuil elkaar beurtelings hadden afgewisseld, maar dat in de derde nacht de bedrijvers van het lawijt steeds meer plezier in hun rumoerige bezigheden kregen enop het laatst alle geluiden ook door elkaar lieten klinken. En de vierde nacht ontploften bovendien nog enkele voetzoekers onder het ledikant en snerpten diverse "gillende keuken meiden" door de schoorsteen de kamer binnen. „Toen was ons geduld schoon op. edel achtbare" bekende de blozende bruid van welgeteld 1286 weken. „We-we-wil den wel 's zie-zien we-we-wie 'm dat fi-fl-flikte!" vulde haar bruidegom van 1301 weken aan. En de vijfde nacht stond de bruid met een paraplu en een rubberhamer achter de struiken in de tuin en haar prille gemaal zat stotte rend van de kille nachtwind op de nok van het dak naast de schoorsteen, gewa pend met een luchtbuks en een boks beugel. Ze hadden succes. De rustver stoorders kwamen met drie man en probeerden het raam van de slaapka mer van buiten af open te schuiven. Toen ze daarmee bezig waren stiet de bruid de ladder om en terwijl ze twee neven met haar paraplu aan 't spit trachtte te rijgen, schoot het hoofd van de vechtvereniging enkele pluimpjes in de achterdelen van de derde. In het heetst van het gevecht kwam ook nog een lading vuurwerk in een actetas van één der neven tot ontploffing, zodat de drager daarvan met verschroeid aange zicht het strijdperk moest verlaten. Nummer twee liep een ferme tik op van de rubberhamer en raakte buiten westen. De derde werd weggebokst. "En toen bent u rustig gaan slapen" dacht de politierechter.. "N-nee, we st-st-stonken de kamer uit van de st-st-stink-b-bommen." „Het zijr in elk geval verzachtende om standigheden" zei een getuige. '"t Is in elk geval wel een afdoende methode voor geboortebeperking" meen de de officier. "Denkt u dat maar niet, ik moest al trouwen," klonk het terug. "M-m-maar n-niet v-v-van m-m...." De politierechter hamerde zo luid, dat het gestotter onverstaanbaar werd en hij beduidde de griffier de laaste uitspra ken niet te notuleren. De officier eiste wegens opzettelijke mis handeling. in vereniging gepleegd, 300 boete of drie maanden voor ieder. Het bruidspaar kreeg het laatste woord. "Wat je samen doet, mag je ook samen betalen" meende de bruid. "M-m-man en v-v-vrouw zijn één a-als ze be-be-bedreigd w-worden" voerde de bruidegom aan. Daar kon de politie rechter gevoel voor hebben. Gez.ien de lawaaiige en stinkende omstandigheden werd het de helft voor ieder. Boven de Siberische Taiga en de Mon goolse Gobi-woestijn, eens het operatie gebied van de Djingiz Kahn, trekken zich donkere wolken samen. In de Mongoolse volksrepubliek, onder deel van de Unie van Socialistische Sowjet Republieken worden momemteel Russische pantsertroepen samengetrok ken die hun hoofdkwartier hebben op een twintigtal kilometers afstand van de Mongoolse hoofdstad Oelan Bator. Ter zijde van de stad Semipalitinsk, in het Russische Kasachstan, staat Rus sische artillerie opgesteld, haar vuur monden zijn gericht op de Chinese grensprovincie Sinkian en op onregel matige tijdstippen worden beschietingen uitgevoerd. Door felle tegenacties poog den de Chinese grenstroepen de vijande lijke artillerie het zwijgen op te leggen, doch tot op heden slechts met een zeer beperkt succes. In het bergachtige gebied rond Oelan Bator worden door de Russen in een koortachtig tempo radarstations en stoor zenders gebouwd en iedere nacht weer rollen langs de Transssiberische spoor weg lange konvooitreinen volgetast met oorlogsmateriaal in oostelijke richting. Op de weg en ziet men lange vracht- Tijdens de surveillance is woensdag de 22-jarige fabrieksarbeider J. V. uit Hil versum aangehouden. De man mocht tot 1975 niet achter het stuur zitten. In eerste instantie was zijn rijbewijs tot 1970 ingetrokken, maar nadien is zijn rijbewijs nog eens voor vijf jaar inge trokken. Niettemin zat de man opnieuw in een auto. Het voertuig is in beslag genomen. Laanstraat 55 Telefoon 2783. Waarom wachten bij de kapper? Maak een (telefonische) afspraak! AVIA DIEN AVIA DIENSTEN CENTRUM 'DE KORTE DUINEN" AFD KAPSALON EN SHOP BIRKSTRAAT 108 SOEST TELEFOON (02155) 5442 wagencolonnes, die vanuit Irkoetsk naar het bedreigde gebied worden gezonden. Alles duidt er op, dat het er bij de sowjet-unie om begonnen is de belang rijke Chinese provincie Sinkian, waar onder meer de Chinese kernwapencentra zijn gevestigd en waar de bodem rijk is aan uranium, goud en olie, uit te schakelen. Ook China De oorlogsvoorbereidingen aan beide kanten zijn in volle gang, ook de Chi nezen laten zich in deze niet onbetuigd en de provincie Sinkian is herschapen in één groot militair kamp. In Siberië worden op daarvoor in aanmerking ko mende gebieden militaire vliegvelden en dito kampementen als het ware uit de grond gestampt, het zelfde kan overigens van Mongolië worden gezegd. De mili taire transportverbindingen en de ver bindingsdienst zowel daar als in Ka sachstan worden met man een macht uitgebouwd. Rondom Oelan Bator wemelt het van Russische militaire politie, van pioniers en van technische troepen. Barakken kampen en andere soortgelijke onder komens worden in ijltempo in gereed heid gebracht. Uit doorgaans goed inge lichte bror werd intussen vernomen, dat China inmiddels zijn kernwapens in stelling heeft gebracht. In verklaring en door het Kremlin voor intern gebruik bedoeld, wordt verklaard dat Rusland rekening houdt met het gebruik van het atoomwapen door China. De Mongoolse minister-president Zeden- bal, wiens land ineens midden in de frontlinie kwam te liggen, verklaarde deze dagen: "Er bestaat geen hoop meer om de strijd tussen de sowjet-unie en de Chinese volksrepubliek langs diplo matieke weg op te lossen. Met Mao is niet meer verstandig te redeneren en zolang deze aan de macht blijft, zal oorlogsgevaar en oorlogsdreiging voor de U.S.S.R. in het algemeen en voor Mon golië in het bijzonder doch ook voor de nabuurlanden blijven bestaan." In oktober De mening van de Mongoolse minister president Zedenbal doet trouwens ook in Moskou opgeld en de partijleiding aldaar is ook van mening, dat een vreedzame oplossing van het bestaande conflict langs diplomatieke weg negatief moet worden geacht te zijn en derhalve niet te verwezenlijken is. Partijleider Brezjew deelt de mening van de Mongoolse minister-president dat "zolang Mao leeft geen vreedzame op lossing van het conflict denkbaar is". Of deze toestand na Mao's dood of ver wijdering zal veranderen, is natuurlijk weer een andere zaak en momenteel niet aan de orde. De politieke leiders in de sowjet-unie en vooral de jongeren onder hen, alsook de meerderheid van de leden van het politieke bureau der partij hebben de hoop op een vreedzame oplossing intus sen opgegeven. De militaire leiders en de leden van de grote generale staf wen sen een bliksemsnelle actie tegen rood- China, welke gelijk moet zijn aan die van de maarschalken Wassilewski en Malinowski In 1945. Zij willen ook ge- BEETZLAAN 74 (boek Schrikslaan) - SOESTDLTE - TELEFOON 3990 de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doeleinden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB, Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: 3000,- in handen, betaling in 18 x f ƒ186,28. Of: 10.000,- in handen, betaling in 36 x 335,65. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor.Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoon lijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met per soonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, is de beste ideeën- bron die u zich kunt wensen. U vindt er duizend en een leuke dingen. Modern, kleurig, fraai van vorrri. En vaak verrassend goedkoopZo rond de riks kunt u al kiezen. Kom eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampels- weg 2, of Soesterbergsestraat 51 Soest-Zuid (bij het busstation) Ml bruik maken van de atoombom, welke dan boven de Chinese provincie Sin- kiang afgeworpen dient te worden om China's kernwapencentra te vernietigen en te vervangen door een Moskou gun- tlg gestemd regiem. De Russische generale staf denkt be doelde bliksemactie in circa tien dagen te kunnen verwezenlijken. Niet alleen wegens de capaciteiten en de betrouw baarheid van de in het vuur te werpen eigen troepen, maar vooral in verband met de gunstige internationale toestand. Er schijnt geen land te zijn dat daad werkelijk China's zijde zal kiezen en ook president Nixon zal het Kremlin geen stro breed in de weg leggen. Het ziet er naar uit, dat Moskou met een actie niet al te lang meer zal wachten en deze al in de maand oktober kan plaats vinden. Al 600 incidenten In totaal zijn drie miljoen soldaten van beide partijen samengetrokken. Zij heb ben diverse egelstellingen en kwartieren betrokken, wachtend op het bevel "vuur". Beide partijen hebben ieder op de haar eigen wijze met de gebruike lijke propaganda de wereld in kennis gesteld van de "imperialistische en oor logszuchtige bedoelingen" van de te genpartij. Minder bekend is, dat er jaren lang grensoverschrijdingen werden uitge voerd. Zij zijn vaak ontaard in min ot meer bittere grensgevechten. Ruim zes honderd incidenten werden reeds gere gistreerd. De moeilijkheden werden in de vorige eeuw geboren toen Rusland nog een gekroonde tsaar bezat en gro te stukken van China, dat toen zo goed als weerloos was, werden afgescheurd en bij het tsaristisch Rusland gevoegd. Peking zegt thans niet dat het de ont roofde gebieden terug wil hebben, doch alleen, dat de daarop betrekking heb bende verdragen en overeenkomsten on geldig zijn. De Chinezen wensen hier over met Moskou van gedachte te wis selen om de kwestie uit de wereld te helpen. Het Kremlin gaf op dit voorstel géén afdoend, géén reëel antwoord doch zijn bedoelingen werden, ondanks de gebruikelijke Russische berenslimheid, gepaard gaande met het aannemen van een afwachtende houding en het afleg gen en/of de wereld inzenden van te genstrijdige berichten, toch bekend. Reeds vóór de mededeling van Leonid Brezjew op de laatst gehouden commu nistische topconferentie te Moskou "dat de sowjet-unie zich door China bedreigd gevoelde" kwam aan het licht dat op last van Moskou Tsjechische verbin dingstroepen werden gemobiliseerd, de manschappen ervan werden ingeënt om daarna naar het Russische Kasachstan te worden overgevlogen. Bewaar uw appelen en peren in de kel der en leg ze met de steel naar boven. We maken onze parels schoon - Wan neer onze "parels" dof en zwart gewor den zijn, kunnen we ze weer mooi krij gen door ze een tijdje te laten liggen in een lauw zeepsop je, waar we eerst wat melk hebben bijgedaan. Vet kan goed bewaard worden - Wan neer u vet wilt bewaren kunt u dat doen in een inmaakpot, op een koele donkere en droge plaats. Voor de vorst komt, moet u de stok- en treurrozen inpakken in wat stro. Ongelooflijk vitaminertfk zijn rozebot- tels. Hiervan kunt u jam maken of ko pen, die uitermate gezond is. Gebak dat nog vers is snijdt u gemak kelijker met een warm mes. Strooi wat zout op de bodem van de bakoven en u hebt vrijwel geen last van aanbranden tijdens het bakken. Wil uw jus niet bruin worden, strooi dan een beeje suiker over het vlees. Tijdens het verder braden wordt de suiker bruin en daarmee ook de jus. Wie zelf een kamer gaat behangen moet van het raam afwerken, zodat de overlappingen van de banen geen scha duwen veroorzaken en daardoor extra breed lijken. Broodkruimels zijn niet geschikt voor goudvissen. Het brood gaat schimmelen in het water, waardoor het ongeschikt wordt voor deze visjes. Leidingwater voor het begieten van planten moet u eerst enige tijd laten staan, liefst in de kamer. Het komt dan op kamertemperatuur.

Soester Courant | 1969 | | pagina 13