J of'n kast Ton Beuken 50 jaar Electrolux! Gratis Jubileum- Cheque Maaide tot f 100.-! ACTIECOMITÉ CONTRA ENGWEG RICHT ZICH TOT DE RAAD. BS MAZDA GEJAAGD DOOR DE WELVAART NIEUW ONVERANTWOORDE PRESSIE E G BETTEN «TEP1EEK POLITIEKE ONSTABILITEIT Officiële mededelingen VAN DIJK MENSELIJKE MATEN IN DE STEDEBOUW MEDISCHE DIENST N WujB Telefoosrammer ziekenauto 5980 PREDIKBEURTEN munHiiRDrs R.I(. kerkdiensten Garage ,DE SOESTER' Tunieksshcenen in wit en zwart lak. (Vlooi onder uw broekpak VOLVOJ VENEMA Teveel door belangen van auto's verdrongen Ruimte voor toekomst, maar niet voor heden VRIJDAG 10 OKTOBER 1969 Het Actiecomité contra Engtracé heeft zich deze week met een schrijven tot de gemeenteraad gewend. Tijdens een meer op het publiek afgestemde ter visie-legging van het plan Engweg (woensdagavond, met ambtelijke toe lichting) heeft men de bezoekers in staat gesteld, het bezwaarschrift te onderte kenen. In de brief aan de raad zegt het comité, van mening te zijn dat na zorgvuldige bestudering het ontwerp als verkeers technisch gegeven grote lacunes en te genstrijdigheden bevat: a) zo is er o.i. aan de noodzakelijke op en afritten op de voor ons lokaal ver keer belangrijke punten te weinig aandacht geschonken; b) met het oog op de verkeersveiligheid is het tracé langs de voormalige Wil- helminalaan beslist te smal; de bewo ners zullen zonder ernstige risico's voor zichzelf en anderen niet behoor lijk hun terrein per auto kunnen be reiken; c) na het gigantische viaduct over de spoorlijn en de Kerkstraat wordt het over dubbele banen voortsnellend verkeer via een tamelijk scherpe S- bocht op de oude, twee-baans Birk- straat in het nauw gedreven. Het comité vervolgt met: "Dit laatste betekent het Paard van Troye binnen halen, omdat eerst door een vierbaans- weg in een prachtig parklandschap on getwijfeld veel extra verkeer zal wor den aangetrokken, wat dan vervolgens in moeilijkheden wordt gebracht in de vanaf 6895,— incl. B.T.W. Ofl. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Recente publicaties over de gang van zaken op de arbeidsmarkt leren ons dat er sprake is van een toenemende per- soneelsschaarste. Aan de andere kant heeft het voortduren van de hoogcon junctuur tot gevolg dat ondernemers zich steeds meer beperken tot die pro ductie, welke op langer zicht nog ren dabel schijnt en de niet rendabele delen van hun bedrijf stop zetten. Daarom gaat het voortschrijden van de welvaart gepaard met stopzetting van bedrijven en afstoten van niet-winstgevende af delingen. Dit heeft gevolgen voor de werknemers, die zich hun bestaanbasis zien ont nomen en zich met groot aanpassings vermogen moeten onschakelen voor een andere broodwinning. Voorbeelden vin den wij in alle bedrijfstakken en even zeer bij grote als bij kleine bedrijven. De laatste maanden was er op dit ge bied o.m. in het nieuws een aantal tex tielfabrieken, grote scheepswerven, blik- fabrieken, uitgeversmaatschappijen, ma chinefabrieken en courantenbedrijven. Niet alleen de ondernemers zien hun kapitaal waardeloos worden door eco nomische vermindering. Ook de werkne mers zien hun eigen kapitaal, dat van het vakmanschap, snel slijten. Ook zij worstelen met studiekosten om zich bij te scholen, met verhuiskosten om een nieuwe arbeidsplaats te vinden en met tal van andere uitgaven die nodig zijn om zich aan veranderde omstandigheden aan te passen. Duizenden worden er opgejaagd om het versnelde economische tempo bij te houden. Uit het voorgaande volgen sociale en economische spanningen, die niet door een loonsverhoging worden goedgemaakt. Het zijn deze spanningen die de maat schappelijke onrust vermeerderen en die meer kansen bieden aan onruststokers. Laten wij ons voor ogen houden dat wij elke actie van pressiegroepen niet kunnen afkopen door de lonen te verho gen maar dat een deel van onze wel vaart in de komende jaren zal moeten worden verkregen door het geven van een maatschappelijke begeleiding aan ve len die losgewoeld worden uit hun be staan en omgeving. Niet alles is met klinkende munt af te kopen. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 eerder vermelde "fuik". Wij verwachten van de geraadpleegde deskundigen wei nig meer dan denken in termen van ver keersdichtheid, doorstroomsnelheid, af- tappunten e.d. en niet het met begrip hanteren van stads- of streekeigen pro blemen. Deze planologen kunnen slechts effec tief werken, als iedere onder handen genomen gemeente er in de kortste ke ren als een Bijlmermeer gaat uitzien. Daarvoor echter is Soest ons te mooi en de instelling van de deskundigen te twijfelachtig; zij verbonden hun naam aan een verkeerstechnisch project, dat meer problemen oproept dan het op lost", aldus het comité. Men meent, dat de raad zich bij het aan vaarden van het plan in een kostbaar en onoverzichtelijk avontuur stort. De raad wordt gewezen op de broodnodige recreatiemogelijkheden, waartoe een on geschonden stadspark de meest ruime mogelijkheden zou kunnen bieden.' Het comité wijst verder op het feit, dat de gemeente door de Ringweg in twee stuk ken wordt verdeeld en dat de over de Engweg rijdende auto's allerminst een bijdrage tot de zo nodige zuiverheid van lucht zullen leveren. Ook verwacht het comité schade voor de middenstand door het verstoren van de koopgewoonten. "En dat, terwijl voor de hand liggende kansen onbenut blijven: het saneren van ons bestaande wegennet met het instellen van eenrichtingsverkeer, b.v. voldoende stoplichten om de verkeers veiligheid en het normaal oversteken te bevorderen". Men zal volgens het comité tevens moe ten afwachten, welk effect wordt gesor teerd door de binnenkort te verbreden en door te trekken Biltseweg en Praam gracht voor het omleiden van het door gaand verkeer. Het comité geeft in over weging, de weg om de noord nog eens nader te bekijken. "Kortom voldoende redenen om ons niet in een prestige-avontuur te storten, waarvan we wel de kwalijke, maar nog niet de goede zijden kunnen overzien", aldus het schrijven van het actiecomité tegen het Engtracé aan de leden van de gemeenteraad. Winkel 's maandags de gehele dag gesloten. Winkel 's maandags gesloten De regering heeft de huurverhoging van 6 per jaar, om de bestaande huur achterstand in te halen, uitgesteld tot 1 juli 1970. Minister Schut heeft op dit punt toegegeven om aan de wensen van de vakbeweging, die een reële inko mensverbetering voor de werknemers wenst, tegemoet te komen. De beslis sing is eigenlijk economisch onverant woord omdat lagere huuropbrengsten bij een nog steeds stijgende rentevoet de plannen voor uitbreiding van de woningbouw sterk remmen. Investeer ders plegen hun geld nu eenmaal in objecten te steken die rendement af werpen. Uitstel van huurverhoging be tekent ook uitstel van de opheffing van de woningnood. In de vakbeweging heeft men de ge volgen van de uitgestelde huurverhoging reeds doorzien. De economisch adviseur van het C.N.V., drs. Boersma, heeft op een studieconferentie de levensverzeke ringmaatschappijen bedreigd met nati onalisatie als zij niet bereid zijn meer geld in de woningbouw te steken. Zij kunnen ook met een gedwongen lening tot medewerking worden geprest, zo stel de deze geachte afgevaardigde van de anti-revolutionaire partij in de Tweede Kamer. Het is duidelijk wat hier ge schiedt. De heer Boersma weet dat het uitstel van de huurverhoging economisch onverantwoord is. Hij wilde als vakver enigingsman een succes, maar faalde als econoom. Nu wil hij weer econo misch niet verantwoorde middelen ge bruiken om aan geld te komen voor de wonigbouw. Dit moge voor zijn vakcen trale gunstig klinken, maar het is zeker voor de landseconomie een schadelijke beslissing wanneer kapitaal wordt aan gewend in een onrendabele richting. Verkeerde aanwending van middelen vergroot de kapitaalschaarste en deze doet de rente verder stijgen, waarmee de woningbouw nog verder achterop- raakt. Het advies van drs. Boersma is derhalve niet economisch terwijl voorts een kamerlid het landsbelang behoort te stellen boven het groepsbelang. Als wij zo door gaan, wordt de democratie verder ondermijnd. SOtSTDUK REMBRANDTLAAN 1b TEL 02ï5*> 4785 Hypotlickwi Antnfinanriering Persoonlijke leningen ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Het politieke klimaat in Nederland maakt bepaald een wat onstabiele in druk. Dat valt weer te constateren uit de reacties op Troonrede en Miljoenen nota. Natuurlijk heeft de oppositie daar niet veel goede woorden voor over, maar erg fel is zelfs van deze zijde de kritiek niet. Men wil zelfs erkennen, dat de regering op enkele punten een goede weg inslaat en tegemoet komt aan geuite wensen zover haar dat nu mogelijk is. Het doet wat gewild aan als de so cialistische woordvoerder zich keert zo wel tegen de inflatiecorrectie in de loon- en inkomstenbelasting als tegen de (verschoven) kleine verhoging van de omzetbelasting. Hij wil het dan doen voorkomen alsof het laatste nodig is om het eerst genoemde mogelijk te ma ken. Maar hij moet natuurlijk beter weten. Het is niet de eerste correctie die op de progressiviteit van de tarieven der di recte belastingen wordt toegepast. Er- gingen er sinds de oorlog al vijf aan* vooraf, waarvan twee werden uitge voerd door regeringen waaraan de Par tij van de Arbeid deelnam en twee waarmee de kamerfractie accoord ging. Toen vond men het dus inderdaad cor rect om correcties aan te brengen. En men weet ook, heeft daartoe zelf ook meegewerkt, dat we ons dienen in te passen in het belastingsysteem dat we gens de plannen van de E.E.G. hoofdza kelijk op indirecte belastingheffing be rust. En als er dan vele wensen te ver vullen zijn waarvoor veel geld nodig is, dan zal dat toch uit de belastingen moeten komen. Wil men die belasting verhoging niet, dan zal men dus ook geen dure wensen moeten stellen. In het directe politieke leven zien we dat de vertegenwoordigers van de drie grote confessionele partijen tot een kort gezamenlijk programma willen komen, voor de volgende verkiezingen. Maar er zijn in die partijen meer links georiën teerde groeperingen, die daartegen in oppositie komen en zeker alles in het werk zullen stellen om die, terwille van de duidelijkheid veel gevraagde samen werking te voorkomen. Of dit zal lukken is een tweede, maar het is een teken van de onstabiliteit die er, ook rechts, in ons politieke le ven valt te ontwaren. Alle groepen en alle partijen, die na de vorige verkie zingen zo riepen om duidelijkheid en minder partijen, hebben er intussen al leen maar toe bijgedragen het aantal politieke groeperingen te vermeerderen en de onduidelijkheid nog duisterder te maken. Nu weet men zelfs niet meer wat één partij precies voor richting aanhangt en voor links, voor rechts of voor het midden zal optreden. Een door het N.I.P.O. gehouden en in Elseviers Weekblad gepubliceerde en quête heeft aangetoond, dat bijna 90 procent van het Nederlandse volk meer voor het koningshuis voelt dan Neder land een republiek te zien worden. Dat zou men niet gezegd hebben als men zo leest wie en wat er allemaal vooij) een republiek ageert en ziet wat er Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Dames- en Herenkleermaker ij Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden EXCLUSIEVE MAATKLEDING Ook reparaties en veranderingen FALCON REGENKLEDING voor dames en heren PALTHE-AFDELING VOOR REINIGEN en VERVEN F.C. Kuiperstraat 28 - Telefoon 2803 WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan de heer P. J. van Leeuwen, Jeneraal Winkelmanstraat 2, Soester- berg, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergun ning te verlenen voor het bouwen van een open loods op het perceel, gele gen aan de Sterrenbergweg 27 kada straal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2825, zulks in afwijking van bet bestemmingsplan „Klein Sterrenberg". Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan de Vereniging „De Utrechtse Heuvelrug", gevestigd te Utrecht, Achter St. Pieter 20, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 2C van de Wederopbouwwet, ver gunning te verlenen voor het bouwen van een consumptiekiosk annex berg ruimte. op het perceel, gelegen aan de Foekenlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr, nr. 3074, zulks in af wijking van het bestemmingsplan „Lan delijk gebied". Alvorens een definitieve beslissing te ne men stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 10 oktober 1969. in sommige televisierubrieken over naar voren wordt gebracht. De uitslag toont aan, dat. de spreekbuizen van al de po litieke partijen van wie men die repu blikeinse geluiden hoort, niet de mening van het grootste deel van hun kiezers weergeven, doch eigen stokpaardjes be rijden om zich daarmede in de be langstelling te brengen. Datzelfde mag gezegd worden van al die om democratisering en inspraak schreeuwende bestuurderen van studen tenorganisaties. Ook zij geven niet de mening weer van het merendeel der studenten. Alleen door hun vele tam tam maken weten zij het te doen voor komen alsof er een algeméne ontevre denheid heerst, alsof daaraan in niets tegemoet gekomen wordt en alsof alleen zij de wijsheid in pacht hebben. Wanneer men alleen maar leest wat voor commentaar deze bestuurderen we ten te geven op de Troonrede en Mil joenennota, staat men versteld van het onbenul wat uit deze woorden spreekt. Als zulke lieden de boventoon gingen voeren in de beslissingen over het we tenschappelijk onderwijs, dan zou dit binnen de kortst mogelijke tijd tot een onwerkzaam iets, tot een warboel lei den. Ook zij zijn een teken van de on stabiliteit in ons politieke leven. Want hoewel zij een minderheid vormen, weet de meerderheid zich daartegen (nog) niet duidelijk genoeg op te stellen en haar zienswijze te concretiseren. Er is een weifelend beleid in vele geledin gen. Men vraagt zich wel eens af waarom Verzilveren bij: Soesterbergsestr. Soest, tel. 2945 Wie vandaag of morgen geblindoekt naar een nieuwbouwwijk zou worden ge bracht, kan bü zo'n bezoek werkelijk niet meer uitmaken in welke stad hij terecht gekomen is als hij zijn blindoek heeft afgedaan. Daarmee is de grote éénvormigheid in de stedebouw het duidelijkst aangetoond. Maar er is nog een aspect, waaraan de stedebouwers in de afgelopen 20 jaar te weinig aan dacht hebben geschonken: het leefkli maat voor de bewoners van een nieuwe wijk. Het opzetten van een stedebouwkundig plan voor een nieuwe wijk is een moei lijk karwei. Zo'n nieuwe wijk moet goed aansluiten op de aangrenzende stadswij ken, er is een aantal woningen per hectare voorgeschreven. Er moeten scho len, winkels, kerken, speelterreinen, spoortterreinen, parken en andere open bare voorzieningen komen. Ieder plekje in zo'n wijk moet goed bereikbaar zijn en in een al eerder vastgesteld struc tuurplan staan de hoofdverkeerswegen al aangegeven. Maar het grootste probleem voor de stedebouwkundige is, dat hij rekening moet houden met de eisen, die men in de toekomst aan een woningwijk zal stellen. Eisen, die noch hij, noch een ander kent. Dat heeft er toe geleid, dat veel stedebouwkundigen zo weinig mo gelijk grond bestemmen voor de wo ningbouw om voor de eisen van de toe komst een zo groot mogelijke ruimte open te houden. Temeer omdat zij vaak weinig tijd krijgen voor het ontwerpen van een plan, kiezen zij voor flats en dan graag hoge. Dat is de gemakkelijk ste oplossing. Mensen of auto's? Bij het open houden van veel ruimte in een nieuw plan wordt dat vaak ge motiveerd met de veronderstelde sterke toeneming van de verkeersintensiteit in de toekomst. Daarbij wordt dan gewezen op de enor me toename van het aantal auto's in de afgelopen jaren en de prognose voor de toeneming in de komende jaren. Hierbij komt een belangrijke vraag naar voren: moet een nieuwe stadswijk in de eerste plaats zijn voor het woon- en leefgenot van de bewoners, of gaat het in de eer ste plaats om het verkeer (de auto's) vlot te laten doorstromen? Een goede combinatie van beiden is moeilijk te vinden. Het vereist een fantasierijke geest. Vooral als de voorgeschreven bebouw ingsdichtheid hoger dan 30 a 35 wo ning per hectare is. En een fatasierijke oplossing heeft tijd nodig om te rijpen, tijd die hier niet wordt gegund. Een factor die hierin ook een beduiden de rol speelt, is dat de grote steden alle een gemeentelijke planologische dienst hebben. De ambtenaren daarvan zijn uiteraard goed op de hoogte met de structuur van hun stad en de moge lijkheden van het gebied waarvoor een nieuw plan moet worden ontworpen. Concurrentie nodig De narigheid is alleen, dat zij geen con currentie hebben. En omdat de woning bouw geen voortgang vindt als de ge meenteraad een plan afkeurt, hoeft een gemeentelijke planologische dienst geen I topprestaties te leveren, waardoor ook I minder goede plannen worden goedge- i keurd. In het hele leven is het zo, dat men 1 pas tot een topprestatie kan komen als er concurentie is. En hoe groter de con currentie is, hoe beter de prestaties wor- 1 den. Dat ziet men in de sport, het be drijfsleven, het culturele leven, kortom overal. Behalve bij de overheid, want die hoeft niet te concurreren. Een heel goed voorbeeld hoe het waar schijnlijk beter kan heeft de gemeente Maarssen kort geleden geleverd. De kleine planologische dienst adviseerde de burgemeester en de gemeenteraad baar niet de ontwikkeling van het im mens grote project Maarssenvecht op te dragen, maar een vijftal particuliere stedebouwkundige bureaus van naam een plan te laten opstellen. Goede oordeelsvorming De planoloog van Maarssen verstrekte de particuliere stedebouwkundigen de I nodige gegevens en hield geregeld con- j tact met elk van hen. Toen de vijf plan nen klaar waren, werden ze bestudeerd door de planoloog, die een advies voor het gemeentebestuur opstelde. In een speciale gemeenteraadsvergadering ver dedigden de vijf stedebouwkundigen hun plannen en bovendien kon de Maars- sense bevolking on een hearing haar voor- en afkeur bekend maken. Uiteindelijk werden twee plannen als de beste uitgekozen. De ontwerpers daarvan kregen te horen wat men het voor en tegen van hun plannen vond. Zij maakten een nieuw plan waarin de positieve elementen zoveel mogelijk wa ren verwerkt en dat ieders instemming kreeg. Een dergelijke open democratische behandeling lijkt ons de beste garan tie te geven voor een zo goed moge lijk ontwerp van een nieuw uitbreidings plan. Te weinig experimenten Een ander punt is, dat er in ons land op stedebouwkundig gebied veel te wei nig wordt geëxperimenteerd. Nu is ex perimenteren duur en een mislukt archi tectonisch ontwerp voor een huis is nog wat te camoufleren met begroeing, maar een mislukt stedebouwkundig ontwerp valt niet te verbergen, dat blijft. Maar omdat er te weinig wordt geëxperimen teerd is de eentonigheid vrij groot tus sen de verschillende nieuwe stadswijken. "We kunnen echter lering trekken uit de ervaringen, die men in het buitenland heeft opgedaan. Gelukkig gaan ook onze stedebouwkun digen meer de vormen zoeken, die tege moet komen aan de menselijke maten. Dat zijn maten waarin een mens zich van zich zelf bewust kan zijn. Dus niet waar hij een nietig figuurtje is temid den van hoge gevels van beton, staal en glas op een grote open ruimte. Maar waar hij een zekere geborgenheid voelt, thuis is. Oude binnensteden Een treffend voorbeeld zijn de binnen steden van bijvoorbeeld Amsterdam, Haarlem of Alkmaar. In de tijd, waarin die werden gebouwd gebruikten de bouwmeesters als maten onder meer de voet en de duim, typisch menselijke maten. Uit internationale praktische overwegingen zijn deze maten later ver vangen door de meter. Maar ook de meter is niet de maat die in een nieuw stedebouwkundig plan wordt gebruikt, daar gaat het met tientallen, honderden, zelfs wel duizenden meters. Bovendien wordt de maatvoering geaccentueerd door de strakheid van de hoge flatge bouwen en rijen ééngezinswoningen, die allemaal aan lange rechte straten wor den neergezet. Al die rechte straten hebben tot gevolg, dat vrijwel nergens in een nieuw plan een leuk, romantisch hoekje kan worden gecreëerd. Ook de speelgelegenheid voor kleine kinderen ontbreekt in vrijwel alle uitbreidings plannen, die in overwegende mate in hoogbouw worden uitgevoerd. Parkeerruimte en gras Als je met een man die een nieuw- bouwplan heeft gemaakt, goedgekeurd of uitgevoerd, praat, dan wijzen ze alle op de meer dan uitstekende voorzie- nigen om te parkeren en als het een groot project is ook het plein waar gro te manifestaties kunnen plaats vinden. En passant komen de groenstroken aan de orde, die vrijwel geheel bestaan uit gras. Het gebruik van bomen en wat ho ger struikgewas voor de aankleding van een nieuwe wijk is minimaal. Maar vrijwel nooit zullen ze met ge paste trots kunnen wijzen op de mooie speelgelegenheid voor kinderen, waar Ze met wat oude rommel veel meer plezier hebben dan met dure betonnen en sta len speeltoestellen. Ook het gezellige plekje ontbreekt volkomen. Logischerwijs zou dat bij het winkelcentrum moeten zijn, maar daar treffen we juist dat grote en altijd winderige plein, waar honderden of duizenden auto's kunnen worden geparkeerd (grote overcapaciteit) en één of twee keer per jaar een mees tal mislukte manifestatie plaats vindt. Mislukt, omdat ook met een grote ma nifestatie nog geen sfeer op het plein is te krijgen. SOEST De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmorgen 8 uur door H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 2119 en P. J. H. M. Rupert jr. Ossen- damweg 33e, tel. 2395. SOESTERBERG Tijdens het a.s. weekeinde zal de artsendienst worden waargenomen door J. C. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13-13.30 uur H. Abbring, Larixlaan 16. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend apo theek „Soestdijk". Apotheek „Soest- Zuid" gesloten. Avond- en nachtdienst tot en met 17 oktober apotheek „Soest dijk". Oranje-Groene Kruis Zr. M. van Vloten, Veenbesstraat 544, Wit-Gele Kruis ZZr. M. van Vloten, Veenbesstraat 544, tel. 3627, Soesterberg, tel. 03463-1200. Groene Kruis Zr. M. de Haan, Alb. Cuyplaan 118, tel. 6906. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg Mej. H. B. te Lintelo, woensdag t.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur en donderdag 19.00-19.30 uur, Molenstraat 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur in de Hoeksteen. speciaaladres in ruime sortering binnen-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest Tel. 3378 HERVORMDE KERKEN Gebouw Middelwjjk, Pieter de Hooghl. 10 uur Hulppred. A. E. van Eeden, Utrecht. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. 10 uur ds L. de Ru. Kinderoppas tijdens de dienst. Oude Kerk, Kerkstraat. 10 uur ds. J. Overduin, m.m.v. kerkkoor. Kinderoppas tijdens morgendienst. 19 uur hulppred. A.. E. van Eeden, Utrecht. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds D. H. Bosma. 19 uur ds. K. van Liere, De Meern. Kinderoppas tijdens morgendienst. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds J. Smit. Eltheto Driftje. 10 uur jeugdkerk. Emmakerk 10 uur Jeugdkerk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 10 en 5 uur ds. G. Rang. Bed. H.A. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10 en 5 uur ds. D. H. Borgers. Kerkgebouw NPB, Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds C. Bijl, Hilversum. 14.45 uur ds R. Houwen, Utrecht N.W, Bed. H. Doop. Gebouw Eltheto (verplaatst naar ge bouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn) 10 en 5 uur dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur Dienst des Woords. 7 uur ds Baan, Zeist. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg, hoek Beukenlaan 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Leerink. 10.15 uur kinderdienst. Wjjkgebouw „Soest-Zuid" 10.15 uur kinderdienst. 19.15 uur ds. W. Leerink. ADVENTSGEMEENTE 10 uur bijbelstudie. 11 uur pred. P. Klop. ZONDAGSCHOLEN Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur zondagsclub. Groen van Prins tererschool 10 uur interkerkelijke zondagsclub. De Sav. Lohmanschool. Driehoekswef. 10 uur zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool, Prins Bernhardlaan. 10 uur zondagsschool. Gebouw „Middelwjjk", P. de Hooghlaan 10 uur zondagsschool. Evangelie-Centrum „In de Ruimte" Klein Engendaalweg 52. Zondagmiddag 16 uur ds T. S. Antoine Dub. Beiroet. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 7 uur ds J. van Eijk. HERVORMDE KERK 10 uur ds J. Plug. Huis ter Heide. 12 uur interkerkelijke zondagsschool. 19 uur ds J. Smit, Soest. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. 10.30 uur mr. J. van der Hoeve, Soestd. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn 10.30 uur ds J. H. Smit, Duyzentkunst, Amsterdam. HOOFDPIJN POEDERS PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur hoogmis. Maandag 9 en 19 uur, dinsdag 8 en 9 uur, woensdag 9 en 19 uur, donderdag 8 en 9 uur, vrijdag 9 en 19 uur en zaterdag 8 en 9 uur H. Missen. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Mis 9 uur. 11 uur hoogmis. Maandag geen H. Mis. Dinsdag 8 en 19 uur, woensdag 8 uur, donderdag 8 en 19 uur, vrijdag 8 uur H. Missen. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woensdag 19 uur (gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur Avondmis. Zondag H. Mis te 7.30 uur. 9 uur Latijn se Hoogmis (Aalmoezenier Th. Kempers), 11 uur H. Mis met zang.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5