Garage Stam r 4ÜTOP DOKTER R. E. H. RUSS BENOEMD TOT ADSPIRANT-BRANDWACHT EN VOORZITTER VAN DE BRANDWEERVER. MARIASCH00L VOORAAN IN DE FINALE V00RLEESWEDSTRIJD Loodgietersbedrijf Gas-Service-Dienst .Soest' HEES HEEFT VELE EN KOSTBARE PLANNEN Uw succes is onze reclame ENGEL Manegepaard „Boekenier" opgenomen in „De Paardenkamp" VESPA CIA0 De Witte Pompen Krabbels van Knelis Bazar Evangelisatiedienst Verhoging tarief ophalen vuilnis M MEER STEEDS MEER AUTO'S MEER^v vragen om een anti-roest-behandeling bij Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 Auto- en Vrachtwagen- rijschool VRIJDAG 10 OKTOBER 1909 Nteuwerhoekplein 1 Soestdijk-lel. 02155-2850 De heer Wilhelm "rees bovendien op de bijzondere kosten van zaal huur, die de afdeling volleybal heeft. "Elk uur, dat deze vereniging, actief is, moet in te genstelling tot de sectie voetbal, worden betaald". Tevens wees hij erop, dat de volleybalafdeling toch ook zijn bijdrage levert aan de opbrengsten van de kan tine en de toto, resp. 5200,en ruim 4200,Hij meende, dat aan het tekort niet te zwaar mag worden getild en dat de afdeling voetbal zonder bezwaar dit tekort zou mogen aanvullen. Overigens zal in overleg met het bestuur van de afdeling volleybal wel worden nagegaan in hoeverre een gunstiger invloed op de epxloitatierekening kan worden uitge oefend. Het aantal leden is het afgelopen ver enigingsjaar met 28 toegenomen en ge komen op 153. De resultaten van de vier seniorenelftallen liepen in het vorige seizoen nogal uiteen. Het eerste elftal werd na een zeer slechte start kampioen en promoveerde, terwijl het tweede elf tal het nog tot een verdienstelijke vier de plaats bracht. Minder voorspoedig verging het 't derde en vierde elftal, die resp. als zevende en zesde eindigden. De slechte resultaten waren voor een belangrijk deel het gevolg van diverse afschrijvingen, een euvel, waarmede Hees ook dit seizoen alweer enkele ma len is geconfronteerd. Voorts heeft Hees het afgelopen seizoen met wisselend succes aan diverse tour- nooien meegedaan en zelf weer het In- singertournooi gehouden, waarop men evenwel zelf met de laatste plaats ge noegen moest nemen. Blijkens de begroting van penningmees ter S. de Boer zal voor de verbetering van het parkeerterrein bij het veld en van de toegangsweg een bedrag van on geveer 4500,nodig zijn. Voor de aan leg van een speelterrein is naar schat ting ƒ2000,nodig. Het plaatsen van een ballenvanger, die eveneens op de begroting staat, zal vermoedelijk naar een later tijdstip worden verschoven. Twee bestuursleden, de heren Castricum en Bakkum hebben verzocht, van hun funkties ontheven te worden. Zij blijken niet in die mate hun taak vervuld te hebben, als de leden en het bestuur en wellicht ook zij zelf hadden gehoopt en verwacht. Aangezien echter niemand be reid werd gevonden, de opengevallen plaatsen te bezetten, werd de heer De Boer tot secretaris/penningmeester be noemd en de heer De Jong tot wed strijdsecretaris, nadat na lang zoeken uit de vergadering iemand bereid werd gevonden om voor een vergoeding de contributies bij de leden te halen. De gene, die hiermede tot dusver was be last, bleek nogal in öebreke te zijn ge bleven. Er waren leden, die al enkele jaren geen contributie meer hadden be taald. Ook de verschijning van het clubblad was aanleiding tot enkele kritische op merkingen. Door allerlei omstandighe den verscheen het clubblad de laatste tijd zeer onregelmatig. De heer F. Hil- horst heeft zich echter bereid verklaard, de verzorging van het verenigingsor gaan op zich te nemen. Op de traditionele oktoberavond van de Vereniging „De vrijwillige brandweer" te Soest is dr. R. E. H. Buss, chirurch aan Zonnegloren, benoemd tot adspirant- brandwacht en tot voorzitter van de vereniging, overigens nadat hij door de vereniging eerst als lid was geaccep teerd. Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck maakte vervolgens een aantal benoe mingen en bevorderingen bekend. De heer J. Starink werd benoemd tot brandwacht tweede klasse en aange nomen als lid van de vereniging, even als de heer Van Rensen, die tot tweede klas-brandwacht werd aangesteld. De heren Schut en De Ruiter slaagden voor hun examen en werden benoemd tot brandwacht tweede klas.. Benoemd tot brandwacht eerste klas werden de heren A. van Essen, B. Fabriek, A. P. van Fulpen, H. v. d. Heiden, M. R. W. Onwezen en C. A. de Raadt. Geslaagd voor het diploma van en benoemd tot hoofdbrandwachtH. J. van Essen, C. van Essen, L. J. van de Hoed, G. van Konkelenburg en H. C. Schoemaker. Op de feestelijke bijeenkomst in de brandweerkazerne werd dinsdag de heer Wiggermans gehuldigd wegens zijn 30- jarig jubileum bij de plaatselijke brand weer. Hij kreeg een kandelaar aange boden. De bazar, die ten bate van het orgel fonds van de Wilhelminakerk werd ge houden, is een groot succes geworden en heeft netto 8500,opgebracht. Aan allen die aan dit succes hebben meegewerkt, waaronder de zakenlieden die prijzen schonken, wordt door het comité hartelijk dank gebracht. In de verloting viel de eerste prijs (2- persoons zitbank) op lot nr. 1674; de tweede prijs (fiets) op nr. 1295; de der de prijs (lamp) op nr. 170. Van de oranje lootjes viel de eerste prijs (koffieservies) op nr. 736; de twee de prijs (pop) op nr. 599 en de derde prijs (kerstlaken) op nr. 576. Zondagavond, 7 uur, wordt er in de Emmakerk een evangelisatiedienst ge houden, waarin zal spreken ds. K. van Liere, predikant te De Meern, voorheen in Soest. Het zangkoor „Sursum Corda" verleent medewerking. Organist is de heer G. Muts. Voor bijzonderheden zie men de desbe treffende advertenties in dit blad. In de naaste toekomst zullen voor de uitbreiding van de rioolwaterzuiverings installatie grote bedragen moeten wor den uitgege.ven. Hierdoor zullen het rioolafvoerrecht en de rioolbelasting in de tokomst drastisch moeten worden verhoogd. Om deze verhogingen enigszins geleide lijk te doen plaatsvinden stellen B. en W. voor het afvoerrecht met ingang van 1970 te verhogen van 15.- tot 16,- per jaar en de rioolbelasting met ln/o van de belastbare opbrengst te verhogen. NOORDERWEG 46, HILVERSUM TELEFOON 49472 E. G. KERKHOF G AS-INSTALLATIES WATERLEIDING - SANITAIR LOOD EN ZINKWERKEN Wasautomaten Centrifuges Vaatwasmachines - Koelkas ten, Diepvriëskasten enz. OUDE GRACHTJE 14a - SOEST TELEFOON 02155-4332 Met een eerste plaats voor Ellen Persoon en een tweede plaats voor Constance Smit heeft de Mariaschool dit jaar dui delijk haar stempel op de Soester voor- leeswedstrijd gedrukt. De derde plaats werd ingenomen door Anneke Venema van de Christelijke school te Soester- berg. Even na half drie verwelkomde woens dagmiddag mevrouw P. J. Oranje de zes finalisten, met hun supportersschare, bestaande uit klasse-leraren en klasge nootjes. Zij wees er op dat de strijd on getwijfeld erg zwaar zou worden, omdat de punten die bij de halve finale waren behaald zo dicht bij elkaar lagen, en het een zware opgave voor de jury zou worden om uit temaken wie van de zes naar de districts-finale in Utrecht zou worden uitgezonden. De jury die ook dit maal weer bestond uit de dames Oranje en v. d. Poll en de heren Jansen en D. v. d. Pol miste voor deze finale de heer J. Visser, die door werkzaamheden verhinderd was. Zijn plaats werd inge nomen door de heer Roosing, hoofd van de school te Soesterberg. De wijze van jurering verschilde dit maal in vergelijking met de kwart- en halve finales. Nu geen opsteken van bordjes met het gegeven cijfer, die op geteld het aantal behaalde punten gaf, maar er werd ditmaal een cijfer gege ven zonder dat dit aan het publiek werd vertoond. Nadat de laatste deelneemster haar drie minuten had „vol" gelezen, uit haar lievelingsboek, waaruit zij door de jeugdbibliothecaresse mej. de Graaf, een hoofdstuk kreeg aangewezen, ging de jury in een aangrenzend vertrek in be raad. Dat het erg moeilijk was ge weest bleek wel uit het feit dat de drie laagst geeindigden gelijk waren be oordeeld, zodat zij een gedeelde vierde plaats hebben behaald. Anneke Venema uit Soesterberg had met haar verhaal over Rozemarijntje de derde plaats be haald, terwijl Constance Smit met een gedeelte uit het boek „Belfloor en Bon- nevu en het ezeltje Oelevee" de tweede plaats voor zich opeiste. De eerste plaats en de afgevaardiging naar de districts wedstrijd in Utrecht op zaterdag 18 ok tober a.s. in het N.V.-huis te Utrecht werd toegewezen aan Ellen Persoon, met haar verhaal „De pantoffelheid" van Godfried Bomans. De drie gelijk ge- eindigde deelneemstertjes ontvingen al* prijs een boek, dat beschikbaar was ge steld door de boekhandels Adriaansen en Wessels. De drie meisjes die als een, twee en drie eindigden zullen hun prös uitgereikt krijgen tijdens de feestavond die hen met hun klasgenootjes wordt aangeboden. De sportvereniging Hees, die dinsdag avond in zijn kantine de jaarvergade ring heeft gehouden, heeft voor de ko mende jaren vele, maar ook vrij kost bare plannen, die enige jaren van uiter ste soberheid voorschrijven. De begro ting voor het al begonnen nieuwe ver enigingsjaar laat een ongedekt tekort zien van ongeveer 13.000, Voor voorzitter G. Kok aanleiding om de leden er vooral op te wijzen, dat on danks hetgene, dat in het afgelopen jaar tot stand is gebracht, het nog lang geen tijd is om passief in een fauteuil te gaan zitten. Anderzijds heeft Hees de kosten van de volgens de heer G. Kok zeer noodzakelijke en urgente voorzieningen toch ook weer vrij laag kunnen houden door de grote mate van zelfwerkzaam heid onder de leden en door de nog gro tere medewerking van de eigenaars van het landgoed Pijnenburg, de familie In- singer. In dit verband wees de heer Kok op de aangename uitzonderingspositie, die Hees inneemt ten opzichte van de andere ver enigingen. "Waar in het land stelt nog iemand zijn landerijen ter beschikking van de sportbeoefening? Wat wij in het afgelopen jaar aan verbetering van clubhuis, het aanleggen van een tweede veld e.d. tot stand hebben gebracht en wat wij in de naaste toekomst nog tot stand hopen te kunnen brengen, danken wij voornamelijk aan de eigenaars van Pijnenburg. De vergoeding, die Hees voor een en ander betaalt, staat in geen verhouding tot de waarde ervan. Gelukig zijn er nog mensen, die iets voor de gemeenschap over hebben", al dus de heer Kok, die verder zei, dat Hees onder de huidige omstandigheden onmogelijk een terreinhuur van enkele duizenden guldens per jaar zou kunnen opbrengen. Voorts wees de voorzitter er op, een niet al te positieve waarde te hechten aan het batig saldo van ruim 4400,want de komende tijd zullen kostbare inves teringen een totaal ander financiëel beeld te zien geven. Voor het komende jaar wordt een begrotingstekort van 38.000,geraamd. Dit tekort zal voor een deel gedekt kunnen worden dankzij VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 een toegezegde subsidie van de gemeen te Soest van 13.500,(men had 19.000,gevraagd) en door te beschik ken over een gedeelte van de netto-op brengst van de dit jaar gehouden loterij 10.800,Voorts heeft men Gedepu teerde Staten van Utrecht om een sub sidie van 5500,gevraagd. Hel. reste rende bedrag zal uit eigen middelen moeten komen. Voorzitter Kok zei, dat de sportvereni ging dringend aan verbetering van de outillage toe is. Zo zal er een kinder speelplaats moeten komen, terwijl men rondom het terrein een verharding wil aanbrengen. Het parkeerterrein buiten het eigen veld zal wederom met mede werking van het landgoed Pijnenburg, uitgebreid worden. De capaciteit zal daardoor verdubbeld kunnen worden. Voorts heeft de familie Insinger zich in principe reeds bereid verklaard. Hees ook een derde veld ter beschikking te stellen wanneer de groei van de vereni ging dat wenselijk maakt. De heer H. Wilhelm, rentmeester van het landgoed Pijnenburg en coach van Hees wees erop, dat de kosten voor het landgoed aanmerkelijk groter zijn dan alleen die, welke onmiddellijk aan het beschikbaar stellen van het terrein en het ontbossen verbonden zijn. Elders op het landgoed heeft men eenzelfde stuk terrein weer moeten bebossen, waar mede een bedrag van een kleine zeven duizend gulden gemoeid is geweest. Kosten, die op geen enkele wijze op de exploitatie van Hees drukken en waar van de sportvereniging ook nauwelijks op de hoogte is. Voorts is men nog altijd bezig met de restauratie van de kleedaccomodatie, die echter ook weer grotendeels in eigen beheer wordt uitgevoerd. De heer Kok zag nog voldoende aanleiding om een beroep op de leden te doen, hun aan dacht en interesse niet te laten verslap pen en steun te verlenen waar dat ge vraagd wordt of wenselijk is. Niettemin kon de heer Kok met enige trots mede delen, dat Hees in alle uitgevoerde of in voorbei'eiding zijnde verbeteringen een bedrag van 50.000,heeft kunnen in vesteren, zonder dat er ook maar een enkele lening voor afgesloten behoefde te worden. Het jaarverslag van de secretaris J. de Jong gaf blijk van een grote waardering voor het jeugdbestuur, die voor een goe de en permanente begeleiding van de verschillende elftallen zorgt en daarbij ook nog 800,heeft overgehouden, zulks in schrille tegenstelling tot de af deling volleybal van Hees, die een te kort had van ongeveer 340,Hier en daar waren stemmen opgegaan, om daarom de afdeling volleybal maar af te stoten en op eigen benen te laten staan. Voorzitter Kok vond dat echter niet juist: "We moeten deze afdeling een sportieve kans geven. Iets, wat we op sleeptouw hebben genomen, kunnen we niet ineens loslaten", meende de heer Kok. Dat paardrijden kan uitgroeien tot een hechte vriendschap tussen, vooral in de beginfasen zeer stuntelig rijden de leerlingen en een paard van de manegehouder, werd dinsdagmiddag duidelijk bij de komst van de 20-jarige „Boekanier" uit Epe. Het dier was te oud geworden om nog langer dienst te doen als manegepaard. Bij de minste of geringste last zwikte het door zijn benen en het werd tijd voor een rustige oude dag. Die dag was voor hem verzekerd vanaf de dag dat hij bereden werd door het echtpaar Stoepman uit Amsterdam, toenderdtijd woonachtig in Epe. Zij leerden paardrijden bij de manege van de heer Luttgers, die naast zijn hotel een kleine manege heeft. Boekanier was het eerste paard waar de heer en mevrouw Stoepman op leer den rijden en de vele uren rijgenot die zij samen met hem beleefden, vormden de grondslag van hun be lofte, om, wanneer hij niet langer meer zou kunnen draven, voor een mooie oude dag te zorgen. Huisvesting op „De Paardenkamp" was in hun ogen het minste wat hij ver diende en dinsdag is hij, na enig op onthoud met het vervoer op De Paar denkamp gearriveerd. Tijdens de periode van wachten, die aan zijn komst vooraf ging, was het paard door het echtpaar Stoepman van de heer Luttgers overgenomen, die ook aanwezig was om te zien hoe een van zijn eerse paarden opgenomen zou worden in een rusthuis voor paarden. De heer Stoepman, een van Neder lands bekende grafische ontwerpers - verschillende malen stonden door hem verzorgde boeken op de lijst van „de vijftig best verzorgde" - was reeds jarenlang van het bestaan van „De Paardenkamp" op de hoogte en als raardenliefhebber leek hem voor een paard geen prettiger oude dag wegge legd dan die op De Paardenkamp in Soest. Nadat zij nog een rondgang langs de stallen en de weiden hadden gemaakt, ging het echtpaar richting Amsterdam met de prettige gedachten dat hun oude kameraad van een ongetwijfeld zeer mooie oude dag gaat genieten. Sdan mok zeige dak der vaan overtuug begin te raoke daat wullie in Soes ge- brek gaon kriege an hoogtepunte. Noeng binne der ne- tuurluk minze die zeige dajje daat op twee meniere ken opvatte en daat waas eerluk gezeit ok ming bedoeling. Warkelukke hoogtepunte hebbe wullie in Soes maor un paor, meschien veur de ouwere Soesder minse genog, maor in de oge vaan de minse die de laotste tied bie ongs binne komme woene veuls te wienug. Veur die minse zouw ble- veurbeeld un hoogtepunt kenne weze ut een of aore teneelstuk of un bar goeje fillum, of iets aors in die richting, maor daat zitter nie in. Ik schaat zo, daat as die minse ming krabbuls leze en zie leze daat wullie nog nie zo laang geleje un echte bie- joskoop haade, zulle die luu der oge uutkieke. Maor daat is vcrlejc tied, de tilleviesie zaal de grootste boosdoender wel blieve. Wel hebbe wullie sins un jaor un bar mooije leeszaol, mit veul meer meuge- lukhede daan wullie wel wete. Maor hoogtepunte, echte hoogtepunte hebbe der nog geen plaots in gevongde. Zellufs de sporthaal, un grote staad waordug, heb nao de offesjele opening nog nie veul bezongders te zien gegeve. Blief as hoogtepunte overut kaarna- vaal, de koninginnedaag mit feest op paleis, en de ankoms vaan Sinterklaos, die noeng aal weer zon bietje in de lucht haangt. Noeng zalle der nog wel un paor minse weze die zeige, ok de uutvoeringe int opeluchtteejaoter binne hoogtepunte, maor daor bink ut nie heulemaol mee eens, waant ak bie de laotste keer goed geluusterd heb, waster geen kingd die vongd dattie vollegend jaor maor weer mos gaon kieke. En daormee binne de hoogtepunte veurbie. Un aor soort hoogtepunte komp de laotste tied meer en meer in de be langstelling. Daormeej bedoelk daan de hoge punten die wullie in Soes kenne. Maor ok daorover vaalt nie zo bar veul te vertelle. Ut enugge datter vaan be- kand is, daat twee vaan die hoogtepun te, de tores van de Ouwe Karruk en die van de Petrus en Pauluskarruk bar gauw gerestouwreerd motte worre, veur- daat zullie naor beneje komme, waant daan hebbe wullie heulemaol geen hoog tepunte meer over. Un aor hoogtepunt en daat binne der daan eigeluk twee in een, is ut Soesder Hoog, un meraokuls gevaorluk stuk weg vlaak bie ut vliegveld. Bie ut Soesder Hoog vingde wullie, aal leig de ingaang un bietje vurborrege, df traap naor de uutkiekplaos, waat ok ongder de hoog tepunte gerekend mot worre. Ik bin der effe op weze kieke, nao- dak der jaore nie bin gewees. Maor veur ming kenne wullie daat bes as hoogtepunt laote valle, waant zolang der blaore an de bome zitte, ister nie veul te zien. Tusse de bome deur ister nog waat van Amersfoort waor te ne men, maor de op de taofel angegeve aore vargezichte komme meschien alleen van de wingter, aster geen blaad meer an de bome zit, te veurschien. Hiermee binne we effe deur de Soes der hoogtepunte heengewaandeld. Veur de ouwe Soesders meer daan ge nog, maor de nieuwe minse denke daor meschien aors over en zullie hebbe nog geliek ok. Allenug vingk daat zullie nie of motte waachte tot der is un keer waat veur hullie word edaon, maor daat zullie is motte laote zien, daat der bes wel waat te orgaaniezere is in Soes. As zullie der eige bie ongs in Soes tuus wille vuule, daan motte zu nie in der- luu huus blieve zitte, maor der uut komme, en laote zien hoe ut vollegens hullie zouw kenne weze. Der is geen mins in Soes die daor un stokkie veur zaal steke. of ut zouw te gek motte weze, maor daor binne zullie oud en wies genoeg veur. Toch ziek ut allemaol nog nie beure, ut blief noeng eenmaol ok veur un staadsmins makke- lukker om veur de tillevisie te blieve zitte en te vertelle hoe of ut mot. Maor wie weet, aster een schaop over de daam is dan vollege der wel meer. Ik wouw dat ut waor waas.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9