Zomers slapen in de winter juwelen itick neer is! NGE N BAVAROIS MET KOFFIE i Lipstick irfumerie Hoe meer zielen. „Eet 's morgens als een koning" Tegenzin EERSTE VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE RECHTER Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ondervoorzitter van de raad van beroep en het ambtenaren gerecht in Arnhem, mejuffrouw mr. C. J. M. Mulders. Haar voor ganger in deze functie, mr. B. L. Lang is benoemd tot voorzitter van de gelijknamige raad In Ut recht. Zij Is hiermee de eerste vrouwelijke rechter geworden In de sector der administratieve rechtspraak. Wel kent men daar reeds jaren vrouwelijke griffiers, welke functie mejuffrouw Mul ders eerder vervulde. Zij is 5 no vember 1923 geboren in Bergen op Zoom. Van 1947 tot 1957 ver vulde zij functies op het depar tement van Justitie. )p gevraagd (JRTJE, afm. ong. ntr. Br. onder no. jr. S. Crt. rden soorten UBOLLEN (ook bekende voor de lefhebbers) In grote voorradig. TUIN- VAN DRIE, Am- nseweg 139. Amers- fclame stoffen NKA CRèPE. 13,30 per meter. ISSTEDEN, bergsestraat 28, 1 3480. Van alle aardse dingen zijn siera den wel de meest bestendige. Mits goed verzorgd blijven hun glans en vuur eeuwenlang onverminderd schij nen en ze vermogen aan vele gene raties van draagsters gevoelens van geluk en trots schenken. Geen beter bewijs van trouwe liefde, geen langere herinnering aan een feestelijke datum dan hun juweel, dat door zyn uiterlij ke eigenschappen onveranderlijk mooi blijft. Het is dan ook niét verwonderlijk, dat er om edelstenen en sieraden in de loop der tijden een net van fabels is gesponnen. Men schreef er magi sche en genezende krachten aan toe, en ook omtrent hun ontstaan en ver zorging deden de meest vreemde ver halen de ronde. Doordat de juwelen veel langer meegaan dan de kleding waarop ze worden gedragen, valt het niet zo op dat oók de vormen en kleu ren van sieraden door modewisselin gen worden beïnvloed... Bij Van Dishoeck, Bussum, is in de bekende serie verschenen .Juwelen", geschreven door mevrouw L. Giltay- Nijssen. De schrijfster heeft zich tot doel gesteld enkele ook thans nog veel verspreide misvattingen omtrent edel stenen en sieraden op te helderen en ons daarnaast een overzicht te geven van de ontwikkeling van het bijou vanaf ongeveer 1760 tot heden. Deze prijzenswaardige uitgave is versierd met vele goede èn functionele illustra ties, zowel zwart-wit als in kleuren. Een jeugdig broekpak voor vlotte figuurtjes. Het pak is van Draion ge maakt, dus sterk en gemakkelijk wasbaar. Het zal u evenals mijnóg meer interesseren, dat het juist voor de komende maanden een bijzonder charmante èn functionele kledij is. (Foto: Bayer Nederland, Arnhem). Ook een paar suikerklontjes zijn al voldoende. De suiker wordt meteen in het bloed opgenomen zonder er de maag mee te belasten. Het lege ge voel is dan meestal snel verdwenen en men kan rustig slapen. onge mode dig maakt, nders" be- >e kleuren, licht. Alles n fijne met 539 - Soest-Zuid Vroeger ging de vrouw van 1 september af wat haar nachtkleding betreft als een „Eskimose" naar bed. In de meeste gevallen kleedde ze zich niet helemaal uit, maar hield minstens een soort flanel aan en daaroverheen hulde ze zich dan nog in een „baaien" (dik wollen flanellen) nachtjapon. Pas in de jaren twintig werd het gewoonte dat óók vrouwen in pyjama gingen slapen. Voor de zomer was dit meest al een katoentje en 's winters kwam de flanellen pyjama weer op de proppen. Dat super-dik kleden voor de nacht had nou eens niets met wel of geen emancipatie te maken. Men was in die dagen nu een maal kouwelijker dan tegenwoordig en verder mag niet worden ver geten, dat er van elektrische dekentjes of centrale verwarming nog maar weinig sprake was. Tegenwoordig is er in de huizen met goede verwarming haast geen nachtkleding meer voor zomer en winter. De moderne vrouw stelt er óók in bed prijs op charmant en luchtig ge kleed te gaan. Ze vindt het hecM en figuurlijk gesproken naar hartelust zomers blijven sla pen in de komende winter. Broderie-nachthemd met bijpassen de kamerjas met geschulpte rand en satijnen strik. Pyjama uit één stuk, afgezet aan broekspijpen en halslijn met een klein biesje in con trasterende kleur. Hebt u behoefte aan een feestelijk toetje? Of wilt u uw huisgenoten zo maar l eens verrassen? Maak dan eens bavarois met koffie. U hebt voor 6 personen l de volgende Ingrediënten nodig: 10 eetlepels Nescafé, 4 eieren, Vt liter melk, 1 blikje slagroom, 180 g poedersuiker, 6 bladen gelatine en wat amandelschilfers. Doe de suiker en de eierdooiers in een pan en roer dit totdat het mengsel 'n witachtige kleur krijgt. Zet het op een matig vuur en voeg voorzichtig de ko- kende melk eraan toe. Roer af en toe totdat het voldoende gebonden Is, zon- l der te laten koken. Doe hierbij de geweekte blaadjes gelatine en de met een l beetje water aangemaakte Nescafé. Schep het mengsel door de stijfgeslagen J J slagroom. Giet het in een beboterde vorm en zet dit op een koele plaats of in J de koelkast. Doe de bavarois even voor het opdienen in een schaal en ver- J sier het geheel met amandelschilfers. Bereidingstijd: 20 minuten. Toetje laten afkoelen op een koele plaats in 6 tot 8 uur, of In 2 tot 4 uur In een koelkast. ■■■■■■■■«■■■■■■•■■■■■■■■■aBBBBaBBBBBBaBaaaaBBaBBBBaaaBBB Goed eten is belangrijk en ook ple zierig. Men moet echter wel met ver stand eten; te zware spijzen bij de avondmaaltijd zijn meestal nog niet verteerd voor het slapengaan. Het ont bijt wordt daarentegen vaak verwaar loosd. Men moet daarom het volgen de gezegde ter harte nemen: ,,Eet 's morgens als een koning, 's middags als een burger en 's avonds als een bedelaar. Ieder moet dit natuurlijk voor zich zelf interpreteren. Degenen, die de he le dag op een kantoorkruk zitten en geen zware lichamelijke arbeid ver richten, hebben uiteraard geen konink lijk ontbijt met .zware kost" nodig. Voor die categorie zijn licht verteer bare spijzen en kleine opwekkende tus- senmaaltijden aan te bevelen, zoals yoghurt met geconfijte vruchten, com pote en zoete milkshakes. 's Avonds" is voor iedereen een licht verteerbare maaltijd' het best. Men heeft daardoor misschien wel eens een hongerig gevoel vóór het slapengaan. Geen nood, met een klein zoet hapje, bijv. een paar lepels compote, marme lade of jam is dit probleem opgelost. Bermuda-pyjama. De streep in het broekje komt terug in de knooprand van het hemd. Tempora mutantur, nos et mutamur ln illis, luidt een latyns spreekwoord. Vrij vertaald wil dat zeggen: Andere tijden, andere zeden. Het Is een spreuk die wordt toegeschreven aan keizer Lotharius, een spreuk die zeker de laatste tijd met betrekking tot de huis- vesting meer dan ooit opgang doet. Want wat is het geval? Sinds mensenheugenis we bedoe len een halve eeuw hebben mensen er de voorkeur aan gegeven een eigen huis te bewonen. De laatste tijd be gint het echter mode te worden er de voorkeur aan te geven met een aan tal mensen één woning of étage te hu ren. Dit moderne leefpatroon is nu eens niet uit Amerika naar ons land overgewaaid, maar uit Engeland. Voor velen schijnt het aantrekkelijker te zijn een huis met anderen te delen, dan van een kamerverhuurder (ster) afhan kelijk te zijn. In de Londense avond bladen staan duizenden advertenties, waarin vooral jonge mensen huisgeno ten zoeken. Het liefst wil men met drie, vier, vijf of meer anderen in één woning. Niet alleen is de gedachte dat men zich bij elkaar kan aansluiten aantrek kelijk, maar ook financieel gezien is dit samenwonen voor velen een oplos sing. Er bestaat nu eenmaal (niet alleen in Engeland) een groot gebrek aan voordelige kamers en kleine wo ningen. Verder worden in zulke „ge meenschappen" de taken in de huis houding onderling verdeeld, en ten slotte is een niet onbelangrijke factor, dat dit gemeenschappelijk wonen de door velen zo verlangde en gemiste gezelligheid verschaft. Zowel in een voudige woningen als in statige heren huizen treft men in Engeland dit ver schijnsel van ,,flat-sharing" tegenwoor dig veelvuldig aan. Natuurlijk brengt het gemeenschappelijk wonen ook na delen mee, maar die schijnen niet te gen de voordelen op te wegen. Dit bijzonder elegante telefoonbankje was een van de blikvangers van de in Londen gehouden Internationale Meubeltentoonstelling '69. Het bankje dat in mahonie, ivoor, goud of wedgwood groen verkrijgbaar is, heeft aan het ene uiteinde een ladekastje, waarop de telefoon kan worden geplaatst. niet eens gewaar worden. Maar als pre cies dezelfde vraag van 'n andere kant komt, dan- is het of er een golf van be zwaren op ons afstormt. We hebben waarlijk al genoeg te doen, we voelen ons moe, we hebben geen tijd, maar bo venal helemaal geen zin. Natuurlijk kan zoiets wel min of meer gegronde rede nen hebben maar we moeten dan toch onszelf bekennen dat het meer om een gebrék'aan animo en liefde gaat, dan om de zwaarte van de taak. Als we onze tegenzin weien ie 'overwinnen zal alles veel makkelijker van de hand blijken te gaan. Niet alleen tegenover anderen, ook in eigen werkzaamheden kan de tegenzin ons 'het leven zuur maken. Tegenzin doet uitstellen en luist dit uitstellen maakt al- les jioa-ZwaardeLjomdat er ook ojcjl het gevoel van tekortschieten een rol bij gaat spelen. Juist tegen die tegenzin moeten we in de eerste plaats stelling nemen. We moeten de dingen In hun werkelijke verhoudingen proberen te zien, in hun noodzakelijkheid of gewenstheid. Zijn we het daarover met onzelf eens en hebben we eenmaal de koe bij de horens gevat, dan zullen we merken dat al die zwarigheden wel meevallen. Als we iets zonder tegenzin aanvatten kunnen we heel wat meer presteren dan we zo op 't eerste gezicht voor mogelijk hielden. We zullen oplossingen vinden voor moeilijk heden en vragen die zich voordoen, als we het ondoorzichtig tussenschot van de tegenzin maar omhoog weten te trekken en juist hierin uit zich de kracht van ons karakter. Jetty. XXX We kennen allen wel die houding van ver- ongelijktheid en mateloze vermoeidheid die een kind aan weet te nemen, wan neer het op een boodschap wordt uitge stuurd, waar het geen zin in heeft. En menige moeder schudt haar hoofd dan, wanneer ze diezelfde vermoeide stakker" ziet hollen en draven als het om een spel met de kameraadjes gaat. Maar als we het nu onszelf eens eerlijk afvragen: maakt het ook bij ons geen groot verschil of we iets met tegenzin doen, la of nee? Veel meer dan we ons gewoonlijk bewust worden spelen derge lijke gevoelens een rol. Als de een ons iets vraagt "öT'sóhfs hiér'èëns'hóeft te vragen - dan doen we het met genoegen en de last is ons zo licht, dat we hem

Soester Courant | 1969 | | pagina 3