vande\ ven 'Pinoccfuo VOLGEND JA AR WORDT WEER EEN W1NKELREURS IN SOEST GEHOUDEN TIEN DAGEN KINDERBOEKENFEEST REKR00NDE ROEKEN1%9 GEYTENBEEK HALVE EEUW KEURINGSDIENSTEN HARTZIEKTEN EN KANKER voornaamste doodsoorzaken in Europa en V.S Bronchiletten ENGEL Bonbons I Officiële mededelingen FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN lanJpasfq Hypotheken Antofinanciering Persoonlijke leningen liet dekenaat Amersfoort ontvangt missionarissen FRANS BOSMAN Aderverkakling en hartaandoening komen meer voor WJÏl (fit Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN [VOLVOl 6,95 Lubecker Marsepain 89 et Gocktail-Assorfie 1 75 Héél hun leven gezonde! voeten door kinderschoenen metvoetvorm interieur en leder zolen. FRANS BOSMAN Telei. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 VRIJDAG 24 OKTOBER 1969 Volgend jaar zal wederom een winkel- beurs in Soest worden gehouden. Daar toe is in principe besloten op een op een dinsdagavond in De Rank gehou den vergadering van de Beurscommis sie, die na ontvangst van vele positie ve reakties op een anquete over de „Wiso '68" al maar meteen met de voorbereiding begonnen is. KLEURENTELEVISIE Blaupunkt vanaf 1598, Dealer Blaupunkt, Philips, B O Telefoon 3367 De volgende huishoudelijke voorlich- tingsbeurs zal worden gehouden van vrijdagavond 18 september tot en met zaterdag 26 september 1970. Ofschoon enkele deelnemers van de vorige beurs te kennen hebben gegeven, wel iets te voelen voor een voorjaarsbeurs, meende de heer H. Smit, voorzitter van de Winkeliersvereniging Soest en van de Beurscommissie, toch de voor keur te moeten geven aan een najaars- beurs, dit in de eerste plaats vanwege de betere financiële resultaten, die hiervan zijn te verwachten. Overigens wordt de beurs volgend jaar wel wat vroeger dan in 1968 gehouden, zodat de kans op wat gunstiger weer ook groter is. Verleden jaar heeft men nogal de konsekwenties moeten onder vinden van het grillige najaarsweer, dat dan ook mede aanleiding was voor een aatal klachten, vooral de lekka ge betreffende. Met name bij de masten in de tent stroomde verleden jaar het water nog al eens op de meest ongewenste plaat sen de tent binnen. De beurs zal volgend jaar wederom op de hoek van de Talmalaan en de Soesterengweg worden gehouden, maar wellicht nu aan de overkant, op de speelweide, indien men daartoe althans- de toestemming verkrijgt. Dit terrein is veel egaler en voorkomt daarmede verschillende problemen ten aanzien van vloerhoogte e.d. Naar aanleiding van de „Wiso '68" zijn 27 enquêteformulieren naar de deel nemers gestuurd. Daarvan kwamen er 18 terug, waarvan veertien op tijd, hetgeen volgens de heer Smit een zeer goed resultaat was. Vrijwel alle inzen ders waren zeer positief in hun me ningen omtrent het Verloop van de beurs; 91 procent was zonder meer zeer tevreden, 7 procent matig tevre den. Voor 63 procent van de leelne- mers had de „Wiso '68" een gunstige nawerking gehad, voor 21 procent een redelijke. Tijdens- de beurs zijn ook vrij veel za kelijke contacten gelegd. Verreweg de meeste deelnemers (84 procent) von den de verhouding tussen de kosten en de uiteindelijke zakelijke resultaten bevredigend. Over de sfeer op de beurs was men in het algemeen zeer goed te spreken. Ook de samenwer- kng met de organisatoren vonden de meeste deelnemers zonder meer goed. Uiteraard zijn er ook diverse klachten geweest, die naast de reeds genoemde lekkages vooral de restauratie en de hoge tarieven voor de elektriciteitsvoor ziening betroffen. Er wordt momenteel uitgezien naar een andere exploitant van de restauratie. Er zijn reeds con tacten gelegd met een Soester restau rateur. Enkele deelnemers ondervonden het ook als hinderlijk, dat de parkeergelegen heid slecht verlicht en te ver van de ingang verwijderd was. Aan de verlich ting zal volgend jaar iets gedaan kun nen worden, maar het feit, dat het parkeerterrein op 150 tot 200 meter van de ingang lag, zag de heer Smit niet zozeer als een handicap. Veel waardering had men voor da modeshows, die vorig jaar tijdens de beurs zijn gehouden. Enkele deelne mers vonden de shows alleen wat te lang duren. Volgens de heer Arnould Diepeveen is het ook een bezwaar geweest, dat hij niet de beschikking had over gerouti neerde krachten. Bovendien deden zich door de ongunstige situering met be trekking tot het restaurant nogal wat hinderlij ke communicatiestoornissen voor, die men volgend jaar ook hoopt te kunnen voorkomen. De heer Smit zei te mogen verwach ten, dat men bij de volgende beurs ook de beschikking zal kunnen krijgen over de gemeentelijke toiletwagen. Hij meen de dat het Soester gemeentebestuur wel enige tolleranties jegens de plaat selijke middenstand is verschuldigd. 15 tot en met 25 oktober NU DRIE BOEKJES GRATIS SPELEN MET POPPEN SPELEN MET SPULLEN SPELEN MET „DE BEER EN DE MENSEN- BIJ AANKOOP VAN TENMINSTE f5 AAN KINDERBOEKEN. KINDERBOEK VAN HET JAAR (tot 12 jaar) Hans Andreus MEESTER POMPELMOES EN DE MOMPELPOES ƒ4,90 JEUGDBOEK VAN HET JAAR (12 jaar en ouder) Henk van Kerkwijk: KOMPLOT OP VOLLE ZEE ƒ7,90 Alléén in de Boekhandel is het Kinderboekenweek (tien dagen lang) BOEKHANDEL J I G. J. WESSELS Soesterbergsestraat 53 - Tel. 2419 - Soest KOELKASTEN (zeer lage pryzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 Behoud van Uw tanden ASSURANTIËN ANNO 1938 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Men meldt ons het navolgende: In het laatste half jaar zijn 19 missio narissen uit de provincie Utrecht thuis gekomen, om van een welverdiende va kantie te genieten. Het dekenaat Amersfoort ontvangt de ze missionarissen op zaterdag 25 okto ber in de Ark bij de Kruiskerk in Amersfoort. Het moet een gezellige dag worden voor de gasten. Daarom zijn ook uit élke parochie 2 personen uitgenodigd voor een discussie, lunch enz. Het moet een nuttige dag worden, mis sionarissen zijn immers praktische men sen. Rector Schoenmakers van de Pau selijke missiewerken, zal het zijne er toe bijdragen. De dag wordt om 15.15 uur besloten met een Eucharistieviering in de Kruis kerk. In deze viering is ieder uit het dekenaat van harte welkom. Bepaald ontevreden was men over de openingsceremonie, die veel te romme lig was. Ook dat zal het volgend jaar veranderen. Ook de hometrainer, die in het restaurant was opgesteld, krijgt volgend jaar een andere plaats, zo hij tenminste terugkeert op de beurs, want de meeste deelnemers waren er maar matig enthousiast over. Veel waardering kreeg ook het initia tief om de bejaarden voor een dag uit te nodigen op de beurs. Of dit volgend jaar herhaald zal kunnen worden, is zeer de vraag in verband met de voor genomen wijziging in de openingstijden. Men is voornemens, de beurs behou dens op woensdag en zaterdag 's mid dags niet voor het publiek open te stellen. Daarentegen wil men wel des avonds tot minimaal elf uur open blij ven. Dan zullen tevens de shows wat beter tot hun recht kunnen komen. Ook de entree zou volgens verschillen de deelnemers verbeterd kunnen wor den. De heer Smit deelde mede, dat het in de bedoeling ligt, om volgend jaar met houten paviljoens te komen. De deelnemers zullen meer standruim te krijgen dan de 170Ö vierkante meter, waarover zij verleden jaar de beschik king hadden. Er wordt tevens op méér deelnemers gerekend; verleden jaar worden het er dertig. Voor 1970 hebben zich nu reeds twintig deelne mers aangemeld. De heer Smit zei te mogen verwachten, dat het aantal van dertig royaal zal worden overtroffen. De beurscommissie zal bij zijn voorbe reidende werkzaamheden worden ge assisteerd door een commissie van bij stand, waarin reeds zitting hebben ge nomen de heren Diepeveen en Verkade. Meer problemen leverde de naamgeving op. De Wiso is een door de Winkeliers vereniging gedachte naam. Tijdens de voorbereiding van de vorige beurs ont stonden echter de Doka-, thans Wiso- winkeïiers, die de uitgifte van een nieuwe zegel begonnen. De winkeliers vereniging had er geen bezwaar tegen, dat dit zegel de naam Wiso zou dra gen. Maar op dit moment heeft de hr. J. Wessels als voorzitter van de Wiso- winkeliers er wel bezwaar tegen, dat de naam Wiso opnieuw voor de winkel- beurs wordt gebruikt. De heer Smit stelde echter, dat de win keliersvereniging echter uitsluitend aan spraken op deze naam kan maken. Sommige leden voelden het echter wel als een bezwaar, dat bij het publiek een zekere verwarring zou kunnen ont staan door de namen Wiso voor zowel de beurs als het zegel, mede omdat Wi so nu al wordt gelijkgesteld met de winkeliersvereniging. Anderzijds had men ook weer oog voor het feit, dat de Wiso als beurs inmid dels al een begrip is geworden. Elf van de veertien geënquêteerden gaven dan ook de voorkeur aan de naam Wi so '70. Slechts twee deelnemers voel den iets voor de suggestie van het be stuur: KIS, Koopt In Soest. Men zal zich echter nog nader hieromtrent be raden. De heer Diepeveen vond KIS meer iets voor de naam van een nacht club. De heer Smit vroeg de leden tenslotte er begrip voor te hebben, dat door de winkeliersvereniging wellicht in eerste instantie ook fouten zijn gemaakt lou ter en alleen omdat men met een win- kelbeurs volgens deze opzet totaal geen ervaring had. De heer Smit had er echter het volste vertrouwen in, dat het 't volgend jaar aanmerkelijk beter zou gaan. De heer Meeder heeft het bestuur van de Beurscommissie wegens drukke zakelijke bezigheden verlaten. Zijn plaats wordt nu ingenomen door de heer Ringenoldus. REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - '.Na 7 uur 6256 De afgelopen week heeft het bestuur zich nader georiënteerd op de beurs in Baarn. Men vond, dat daai^ meer zorg was besteed aan de opbouw van de stands en aan de aktiviteiten in de verschillende stands. Het publiek werd er meer geconfronteerd met bepaalde attracties. Verschillende winkeliers heb ben reeds te kennen gegeven, volgend jaar de opbouw van hun stands in eigen beheer te zullen laten uitvoeren en niet door een bepaalde firma, waar mee sommigen minder prettige ervaring hebben opgedaan. der de filialen zelfs lijsten met artike len die niet verkocht mochten worden in gemeenten met een vorm van toe zicht. Overal elders wel In 1919 werd eindelijk een landelijk geldende Warenwet aanvaard (die in '35 nog eens werd gewijzigd). De gemeen telijke en provinciale diensten, die in middels waren opgericht (bijvoorbeeld in de grote steden en in Groningen, Friesland en Drente), bleven rustig voortwerken onder de nieuwe wet. De keuringsdiensten hebben het toezicht op alle eet- en drinkwaren (met uit zondering van een deel van de vlees keuring). Bovendien worden regelma tig nieuwe artikelen aangewezen, waar op toezicht noodzakelijk wordt geacht. Speelgoed kan bijvoorbeeld met ver keerde verf zijn behandeld, krijt kan lood bevatten, terwijl behang ooit wel eens (in Engeland) de dood van twee bejaarden veroorzaakte doordat het ar- sencium bevatte en in gasvorm ver spreidde. De keuringsdiensen letten nu ook op kleurstoffen, verdikkingsmidde len, verpakkingsmateriaal, toiletartike len, kosmetische waren, wasmiddelen, beddegoed, beddekruiken en radio-ak- tieve stoffen. Steeds belangrijker wordt het toezicht op de huishoudelijke in secticiden en het gebruik van bestrij dingsmiddelen in de landbouw. In de laboratoria van de keuringsdien sten wordt regelmatig gecontroleerd of op groenten en fruit geen schadelijke resten zijn achtergebleven van de be- strijdingsmddelen. De zestien keuringsdiensten werken be trekkelijk zelfstandig. Eens per maand vergaderen alle direceuren om de ge meenschappelijke moeilijkheden door te nemen. Het hoofd van een keurings dienst moet van heel wat markten thuis zijn. Hij moet iets afweten van scheikunde, bacteriologie en juridisch geschoold zijn. De specialisten in de be drijven moeten weten een deskundige tegenover zich te hebben. De nadruk bij het werk van de diensten is ver legd naar het constateren van misstap pen achteraf naar de preventieve con trole. De keurmeesters bezoeken on aangekondigd een reeks van bedrijven en winkels. In alle vroegte worden de melkcentrales bezocht, waar vaak niet de melk zelf, maar de bus, waarin ze wordt vervoerd, streng wordt nageke ken. In winkels worden monsters ge nomen. in hotels gekeken naar de hy giëne in de keuken. De keurmeester is een beroepspottekijker. In ons aller belang. Blijkens dc jaarlijkse statistieken van de wereldgezondheidsorganisaties is het aantal sterfgevallen tengevolge van hart- en vaatziekten in vrijwel alle Europese landen toegenomen. Kanker vormt de op èèn na meest voorkomende doodsoor zaak in Europa en dc Ver. Staten, waarbij Nederland dc twijfelachtige eer ge niet het land te zijn met relatief het hoogste sterftecijfer voor kanker. In de rangorde van doodsoorzaken nemen dc verkeersongevallen een steeds be langrijker plaats in. In 1966 vonden bijvoorbeeld in de Ver* Staten ruim 53.000 Amerikanen de dood tengevolge van een ongeluk op de weg. Volgens de medische statitieken van de wereldgezondheidsorganisatie is het aantal sterfgevallen als gevolg van hart - en vaatziekten in bijna alle Eropese landen toegenomen. Het zelfde geldt voor de Ver. Staten, waar het sterfte cijfer het hoogst is. In de U.S.A. vor men de lijders aan hart- en vaatziek ten 54,3 procent van alle sterfgeval len, daarna komt Finland met 54 pro cent, Schotland met 53,9 Zweden met 52,4 en Denemarken met 53,3 °/o. Voor Nederland bedraagt het sterftecij fer als gevolg van hart- en vaatziek ten 44 procent van alle sterfgevallen. Een lager percentage noteren Frankrijk (34), Portugal (32) en Griekenland (30). Het kleinste percentage sterfgevallen, aan hart- en vaatziekten heeft Joego slavië, namelijk 29,9 Blijkens de- sta- tisstieken is het percentage vrouwen, dat aan deze ziekten sterft, groter dan het percentage mannen, behalve in IJs land. Opmerkelijk is, dat in enkele landen het aantal sterfgevallen als gevolg van hart- en vaatziekten terugloopt (Fran krijk, Hongarije en Joego-Slavië), ter wijl in alle andere Europese landen alsook in de Ver. Staten zich juist het omgekeerde voordoet. Cardio-vasculaire ziekten komen het meest voor bij men sen boven de 75 jaar. Hiervan zijn in bijna alle landen aderverkalking en hartaan doeningen de belangrijkste doodsoorzaken. Alleen in Bulgarije, De nieuwe kunstnijverheidafdeling Van Ton Beuken, is de beste ideeën- brön die u zich kunt wensen. U vindt er duizend en een leüke dingen, lyiodern, kleurig, fraai van vorm. En vaak verrassend goedkoop! Zo rond de riks kunt u al kiezen. Kom eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampels- weg 2, of Soesterbergsestraat 51, Soest-Ziiïd (bij'het busstation) Waken tegen het water (in de wijn), het roet (in het eten) en de knollen (die mogelijk voor citroenen kunnen worden versleten); dit zijn de spreek woordelijke taken van de zestien Keu ringsdiensten van Waren, die Neder land rfjk is, overheidsinstellingen, die vooral te zorgen hebben voor een goede kwaliteit van ons voedsel. Geen overbodige zaak, zoals nog jaarlijks blijkt uit de rat in de yoghurt, cle mui- zekop in brood, een prop haar in koek jes. suikerbrood met mieren, koeken met petroleumsmaak, een spijker in 'n oliebol, bami-groenten met insekten en vijgen met een tor. Voorbeelden van ongerechtigheden die de keuringsdien sten moeten zien te voorkomen. Het systeem van overheidstoezicht op ons voedsel is al oud. Maar het is pas een halve eeuw geleden, dat hiervoor speciale instellingen in het leven wer den geroepen. Al in het midden van de zeventiende eeuw hadden ,.den schout en de sijnen substituijten" opdracht ge kregen nauwkeurig toe te zien op een juiste bereiding van de boter. De oude Grieken waren zo verstandig inspec teurs voor de wijn aan te stellen, die ook wel eens bij bakkers naar binnen keken, omdat dezen de vrolijke ge woonte hadden porseleinaarde door het meel te mengen, een bezigheid overi gens, die nog deze eeuw zelfs in Ne derland werd geconstateerd De con trole op de levensmiddelen is in Ne derland lange tijd een plaatselijke aan gelegenheid geweest. Men werkte aan de hand van stedelijke „ordinantiën". Een nog wat primitieve zaak, want van bacteriologie, scheikunde en microsco- pie-wetenschappen, die nu een belang rijke rol spelen, had men nog niet ge hoord. Aan het begin van de twntigste eeuw ontstond in Nederland steeds meer be hoefte aan een centrale keuringsdienst, die kon optreden op basis van wette lijke voorschriften. Met de melk bij voorbeeld kon men begin deze eeuw eerder ziek dan meer mans worden. „In de meeste monsters werden schan delijke hoeveelheden vuil, koemest, ha ren, bloed en etter aangetroffen. Slecht sluitende deksels van melkva ten werden gedicht met kranten of oude kledingstukken, beddetijk of gor dijn", aldus een oud-directeur van een keuringsdienst. Er waren nog meer fraaie staaltjes van wantoestanden. In koffiestroop, een gewild artikel, werd tot twintig procent steelkoolgruis aan getroffen, samen met weinig aantrek kelijke smaakmakers als Brusselse aar de, krijt en cacaoschillen. Duizenden lepels en vorken werden ontdekt, die voor negentig procent uit een giftig metaal bestonden. Een limonade, die bijzonder chique werd omschreven als „sirop d'ananas qualité supérieure", bleek geen grammetje ananas te bevat ten, terwijl men wat aarzelt over de superieure kwaliteit als men leest, dat het spul bestond uit een kunstmatig gekleurde aardappelstroop oplossing aangevuld met wat sacharine en een hapje suiker. Ook tijdens de eerste wereldoorlog ging men zich nog uitbundig en welbe wust aan knoeierijen te buiten. Een groot kruideniersbedrijf verspreidde on- Hoestdrank in tabletvorm. 1 VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 TELEVISIE, houten kast, 59 cm ƒ498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 Griekenland en Portugal ligt dit anders. Daar zijn beschadigingen van de bloed vaten, die het zenuwstelsel aantasteh, het hoogst in aantal. Kanker Kwaadaardige tumoren, waaronder al le vormen van kanker, vormen in Eu ropa en de Ver. Staten de op een na meest voorkomende doodsoorzaak. Hoewel de chirurchische en medicamen teuze behandeling van deze gevrees de ziekte grote vooruitgang vertoont, verkeert men over de oorzaken van kanker nog steeds in het ongewisse, on danks intensief wetenschappelijk speur werk. Nederland heeft het hoogste sterftecij fer van kanker, te weten 23,12%. Jaar lijks sterven in ons land ongeveer 14.000 mensen aan kanker. Opvallend groot is de toenemende sterfte aan longkanker. Ook in de Ver. Staten, België, Denemarken, Schotland, Fin land en noord-Iel and wordt longkanker het meest aangetroffen. In vijftien an dere landen komt maagkanker het meest voor, gevolgd door prostaat en baarmoederkankcr, terwijl bij de vrou wen borstkanker een belangrijke doos oorzaak is. Opmerkelijk is dat bij de vrouwen de sterfte aan longkanker de laatste tien jaar is toegenomen. Bestaat er dan toch een verband tussen longkanker en ro ken, gezien het feit dat het aantal ro kende vrouwen de laatste jeren sterk is toegenomen? In Portugal is het sterf te cijfer voor kanker verreweg het laagst (10,6 van alle sterfgevallen). In de meeste landen komt kankersterf- te het meest voor in de leeftijdsgroep van 45 tot 51 jaar. behalve in Frankrijk. Finland, IJsland en Zwitserland, waar het percentage tussen 55 en 65 jaar het hoogst is. Ongelukken Verkeersongelukken vormen eveneens een niet te verwaarlozen doodsoorzaak. Het dodencijfer voor Nederland ligt nu reeds om en nabij de 3.000 per jaar! In de Ver. Staten worden jaar lijks ongeveer 53.000 mensen door een verkeersongeval gedood, west-Duitsland komt met plm. 17.000 op de tweede plaats, terwijl Frankrijk met ongeveer 12.500 sterfgevallen per jaar er eveneens wezen mag. In Polen, waar het verkeer aanzienlijk minder druk is dan in west- Europa, is. het sterftecijfer ten gevolge van ongelukken op de weg opvallend hoog (ongeveer 2900 per jaar). Ken nelijk zijn de Hongaren betere autorij ders, want daar ligt het aantal sterfte- gevallen ten gevolge van verkeerson gelukken niet hoger dan 850 per jaar. Besmettelijke ziekten nemen in rang orde van doodsoorzaken geen hoge plaats in in de Ver. Staten en ons we relddeel. In Nederland zijn besmettelijke 'en parasitaire ziekten verantwoordelijk voor 0,6 van alle sterfgevallen, maar in Polen bedraagt dit percentage nog 5,5%! Hoewel de toenemende sterfte aan kanker en hartziekten dus zorge lijk is, moet men zich hier toch niet blind op staren. Dat deze twee ziektes in de ontwikkel de landen zoveel voorkomen is eveneens uitvloeisel van het feit, dat onze medi sche en hygiënische verzorging zo voor treffelijk is geworden, dat het op de duur bijna onmogelijk wordt om nog aan een andere ziekte te sterven. In een onderontwikkeld land als Brazilië zijn de sterftecijfers voor hart- en vaat ziekten en kanker zeer laag, maar men mag niet vergeten dat de helft van de in dit land geboren kinderen nog geen vijf jaar wordt, dat jaarlijks 60.000 mensen aan t.b.c sterven en dat er 160.000 melaatsen in dit land zijn. Als men verder bedenkt dat ongeveer 23 miljoen Brazilianen aan ernstige bloedarmoede lijden en nog eens 10 miljoen Brazilianen worden getroffen door ziektes, die het gevolg zijn va be smet water, dan behoeft men op het geringe aantal sterfgevallen als gevolg van hartziekten en kanker niet zo ja loers te zijn. AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Een assortiment bonbons met heerlijke vullingen doos a 1 kg (1000 gram) van 7,95 voor De echte amandel-marse- pain, geglaceerd met pit tige chocolade blok a 125 gram Croquante zoutjes, verpakt in vershoudende presen- teerdoos van 2.25 voor M1* VROOM OREESMANN Maten 19-28 WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan de heer H. H. Kruis, Bosstraat 37, Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek, op grond van het bepaalde in ar tikel 20 van de Wederopbouwwet, ver gunning te verlenen voor het uitbreiden van een manege, op het perceel, ge legen aan de Bostraat 37, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G nr. 5086, zulks in afwijking van het be stemmingsplan „Bosstraat". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 24 oktober 1969. ONDERWIJS Burgemeester en wethouders van Soest brenge" ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 76 der lager-onderwijswet. 1920, dat de raad van die gemeente in zijn verga dering van 15 oktober j.1. medewerking als bedoeld in artikel 72 van die wet heeft verleend ten aanzien van het ver zoek van het bestuur van de vereni ging „De School met den Bijbel" te Soest, voor: a. een motormaaimachine met grasvanger, transportwagentje en aanhangzitplaats; b. een electrische heg- schaar met toebehoren; c. een rugspuit- apparaat; d. een randenschaar; c. als mede het bouwen van een bergruimte ten behoeve van de opslag van tuin gereedschappen, zulks ten behoeve van de onder dat bestuur staande lagere- en kleuterscholen alhier; f. een geschie denismethode; g. handenarbeidmateriaal; h. 40 zakwoordenboekjes; i. leermidde len voor de speelleerklas ten behoeve van de Savornin Lohmanschool voor g.l.o.; j. nieuw meubilair ten behoeve van de Groen van Prinslcrerschool voor g.l.o. Soest. 24 oktober 1969. Volautomatische WASAUTOMATEN 548,— <5 kg) Telefoon 3367

Soester Courant | 1969 | | pagina 15