flip" ♦Es Carnavalscommissie gaat over in vereniging „De narre knol" EGvSETJEN Marcha! Haarmode De Pi! Zilver bij 40-jarig dienstjubileum AFSCHEID EN WELKOM OP DE PAARDENKAMP Autodief tegen de lamp gelopi en. - Douche- en badschuim met weldadige huidcrème DE KORTE DUINEN 8 november Klaproosdag - Najaarswandeling Natuurwacht Blues-Selection in Ludgardisgebouw Zaterdag weer spatbordenactie van Veilig Verkeer Krabbels van mHis jSiOc/ioemafeer Turk gewond bij ongeluk VRIJDAG 24 OKTOBER 1969 De nog niet zo lang bestaande carnavals commissie, een voortzetting van de R.K. Instuif, is overgegaan in een vereniging, die de niets aan duidelijkheid te wen sen overlatende naam van "De narre knol" heeft aangenomen. Het bestuur van deze vereniging bestaat voorname lijk uit de voormalige carnavalscom missie, te weten: G. v. 't Klooster, voor zitter; P. H. Hom, secretaris; R. v. d. Mast, peningmeester en B. Batenburg, W. van Doorn en W. Zeggelaar, leden. Tevens is nu ook de raad van elf in het bestuur vertegenwoordigd middels de raadsleden E. v. d. Hengel en C. Hil- horst. Om de Soester feestvierders het lid maatschap van de vereniging zo aan trekkelijk mogelijk te maken heeft het bestuur besloten, de leden een reductie te verlenen op de toegangsprijs voor de verschillende te houden avonden, waar onder een prinsenbal, twee carnavals avonden en wellicht ook nog een mid- vastenbal en een wijn- of bierfeest. Het lidmaatschap geeft ook nog het recht van voorkeur bij het bespreken van kaarten voor bepaalde avonden. De le den van de vereniging hebben de eerste rechten. Zij zullen bovendien middels een circulaire aan huis van de verschil lende activiteiten op de hoogte worden gehouden. Het lidmaatschap kost 5, per jaar. Tot dusver hebben zich reeds dertig leden aangemeld, waaronder ver schillende van elders. Men kan zich mondeling aanmelden bij de heer B. Batenburg, Middelwijkstraat 26 of door storting van de contributie op rekening van de Raiffeisenbank Soest ten gunste van de carnavalsver eniging en onder vermelding van naam en adres. Als eerste activiteit heeft de vereniging op haar programma staan de organisa tie van een groots prinsenbal, dat op zaterdagavond 8 november zal worden gehouden in het Verenigingsgebouw. Het belooft weer een grootse manifesta tie te worden. Voor de muzikale om lijsting zal wederom The Tempting Six uit Amersfoort zorgen. Op dit prinsenbal zal zich ook voor het eerst de raad van elf in zijn nieuwe sa menstelling presenteren. Er hebben zich dit jaar enkele wijzigingen in de samen stelling van de raad van elf voorgedaan. De nieuwe carnavalsvereniging heeft reeds vele plannen. Men neemt zich voor, de jeugd in Soest weer het nodige vertier te bieden. Het lidmaatschap van de vereniging staat echter niet alleen voor de jeugd open. Ten aanzien van het lidmaatschap wordt namelijk geen en kele beperking of voorwaarde gesteld. Iedereen kan lid van de vereniging wor den, ongeacht zijn leeftijd of religieuse overtuiging. Het bestuur van de splinternieuwe car navalsvereniging "De narre knol" is mo menteel al druk bezig met de voorbe reiding van het volgende carnaval. Voorts heeft men enige ideeën ontwik keld om wanneer daar belangstelling voor zou bestaan in een soos-achtige sfeer kaart- en bingo-avonden te gaan organiseren alsmede puzzelritten. In eer ste instantie doet men echter verwoede pogingen om althans van het gebruike lijke prinsenbal weer iets goeds te ma ken. Dankzij de oplettendheid van een plaat selijke autohandelaar heeft de politie dinsdag de 20-jarige J. P. P. uit Alkmaar kunnen aanhouden wegens het ont vreemden van een auto. De jongeman bood de auto bij een handelaar ter plaat se te koop aan. Deze viel het op, dat een raampje van de wagen geforceerd was. Maar de verkoper bood spontaan aan, de wagen door de politie te laten con troleren, als blijk van goede trouw. De handelaar ging er iderdaad op in en hoorde even later inderdaad, dat de wa gen in Ouddorp gestolen was. De jonge man is overgebracht naar Ouddorp, waar hij ook nog had geprobeerd, ergens in te breken, wat overigens is mislukt. Bobby had al gauw vriendschap ten in zijn nieuwe omgeving. KELTUM PLEET JUWELIER HOPLOCEP en DURFINE CASSETTES I REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155 4785 Body love badshampoo is o.a. verkrijgbaar bjj onderstaande zaken Beetzlaan 74 Tel. 3990 AVIA DIENSTEN CENTRUM herenkapsalon en shop Birkstraat 108 - Tel. 5442 Dameskapsalon Oude Utrechtseweg 37 - Tel. 5431 Drogisterij Koninginnelaan 44 - Tel. 2969 In de trouwzaal, de voormalige raads zaal van het gemeentehuis, ontving woensdagmorgen de heer G. van Essen uit handen van de burgemeester de zilveren draagmedaille behorend bij de onderscheiding van de orde van Oranje Nassau. In tegenwoordigheid van zijn vrouw en kinderen en vertegenwoordigers van de Coöperatie aan de Torenstraat memo reerde de burgemeester, dat de heer Van Essen veertig jaar geleden als pak huisknecht in dienst gekomen en nu chef van de malerij is. Iemand die het veertig jaar bij een patroon uithoudt, moet wel bevrediging vinden in het werk wat hij doet, anders blijft het halen van een 40-jarig jubileum een niet mogelijkheid. Uit de woorden van de burgemeeter kwam duidelijk naar voren de belang rijkheid, die hij toedenkt aan de kleine radertjes, die het hele mechanisme in beweging houden. "Verstandige mensen zijn nodig, want alleen van knappe koppen kan de maatschappij niet draai en". Het is woensdag, ondanks het feit dat gisteren een dochter van de jubilaris in het huwelijk trad, aan de Molen straat een gezellige drukte geweest van collega's vrienden, bekenden en fami lieleden, die de jubilaris kwamen geluk- Toen 25 jaar geleden ons land was bevrijd en de soldaten, behorend tot de gallieerde bevrijdingslegers naar huis waren vertrokken om te worden gede mobiliseerd, bleven er meer dan 30.000 in ons land achter. Ze waren de gesneu velden, ter aarde besteld op meer dan 500 kerkhoven. Hier liggen zij alleen of met enkele lotgenoten; ginds zijn er oorlogskerkhoven met duizenden zerken. Deze graven waren in 1945 de aanlei ding tot de oprichting van het Neder lands Oorlogsgraven Comité. "We kun nen de doden niet meer danken voor onze bevrijding", aldus de organisato ren, "maar wél kunnen wij onze dank voor hun offer betuigen aan hun nabe staanden". Het werk van het Nederlandse Oologs- graven Comité begon heel simpel: er werden foto's gemaakt van de graven in Nederland, die naar de nabestaan den in Engeland, Amerika, Canada, Zuid-Afrika, Nieuw Zeeland en in al die andere landen werden gestuurd. Het Comité deed de gealliëerde graven adopteren door Nederlandse gezinnen, die per brief in contact kwamen met de vaders en moeders, de vrouwen en kin deren van de gevallenen. Zij legden bloemen op de dagen, waarop die fa- milileden dit wensten; zij bezochten de graven !uit naam van hen die ach terbleven. Deze eerste werkzaamheden van het Nederlans Oorlogsgraven Comité ver oorzaakten een stroom van dankbrie ven. Uit bijna al die brieven sprak echter ook een wens: eens te kunnen staan bij het graf van hem, die gezond van huis ging en nu rust op een kerk hof, ergens in Nederland. En deze brie ven zijn de stoot geweest tot de grote taak van het Nederlands Oorlogs Comi té: gastvrijheid aanbieden in Nederland aan die tienduizenden nabestaanden. Sedert 1946 zijn op deze wijze vele vaders en moeders, vrouwen en kin deren, in ons land geweest. Soms kwa men zij alleen of als echtpaar; ook zijn er jaarlijks pelgrimages van gro te groepen. Het Oologsgraven Comité zorgt voor logies, voor tolken zodat er geen taalmoeilijkheden zijn. Zij zijn de "gasten van het Nederlandse volk". nabestaande in ons land In 1970: de 45.000e Het jubileumjaar 1970, waarin we her denken, dat we 25 jaar geleden werden bevrijd, is ook voor het Nederlands Oologsgraven Comité een gedenkwaar dige jaar; niet alleen bestaat het Co mité dan een kwarteeuw, maar ook wordt dan gastvrijheid verleend aan de 45.000e nabestaande. De kosten, verbonden aan deze nabe- staandenbezoeken, worden elk jaar be streden uit de Klaprooscollecte, die om streeks de 11e november - de "wapen stilstandsdag" van de eerste wereldoor log - wordt gehouden. Dit jaar is de collecteweek van 3 tot en met 8 novem ber, met als hoogtepunt zaterdag 8 no vember: Klaproosdag. Vele nabestaanden in de gealliëerde landen zien uit naar deze collecteweek. Immers, van de opbrenst van de Klap rooscollecte in 1969 hangt het af, of zij Na zeven jaar lief en leed te hebben gedeeld, heeft deze week de vaste ver zorgster Erna Arends, sinds enige maanden mevrouw De Boer-Arends, voor de laatste maal haar paarden verzorgd, en is voor haar het eind gekomen aan een lange periode van dagelijkse zorg voor de aan haar toevertrouwde paar den. Gelijk met het afscheid van mevrouw De Boer, kwam opnieuw een gast op De Paardenkamp aan. Een 14-jarige witte pony, luisterend naar de naam Bobbie, krijgt na een leven dat voornamelijk bestond uit het trekken van een met petroleum volge laden wagen door Doorn en omgeving, gelegenheid om te gaan genieten van een rustige oude dag. Maar hij behoeft niet bang te zijn, dat hij van honger en dorst om zal komen, want in mejuffrouw M. E. van der Schaar uit Hilversum, en mejuf frouw V. der Maaden uit Amsterdam, heeft men op De Paardenkamp waar dige plaasvervangsters gevonden, die de heer Groen op kundige wijze as sisteren. Want dat blijft een belangrijke vereiste, niet iedereen is zomaar ge schikt om met paarden om te gaan en ze te verzorgen. Maar juffrouw van der Schaar heeft na haar opleiding aan de M.M.S., onder meer in Artis gewerkt en geassisteerd bij een Gooise manege, en is bovendien verzot op paardrijden. Mejuffrouw van der Maaden, woont op kamers in Soest, en heeft voordat zij in dienst kwam bij De Paardenkamp enkele maanden gewerkt bij een mane ge in Soest, zij bezit zelf een rijpaard, dus de gasten van De Paardenkamp zijn opnieuw in goede handen terecht gekomen. Met de komst van Bobbie is De Paar denkamp werkelijk vol, en de plannen voor het bijbouwen van drie nieuwe stallen, aan het reeds bestaande gedeel te van zeven, zijn dan ook reeds in ver gevorderd stadium. Genieten van een beetje rust na bijna 7 jaar Paardenkamp in 1970 een uitnodiging zullen ontvan gen om het graf van hun in de jaren 1940-1945 gesneuvelde familielid te kun nen bezoeken. Collectanten Natuurlijk kan men zijn gift aan de Klaproosactie per giro overmaken (post rekening 416000 ten name van het Ne derlands Oologsgraven Comité te Am sterdam). Om de inzameling echter volledig te doen slagen, zijn er collectanten nodig, die - in de ene plaats huis-aan-huis, in de andere op straat - een paar uur met de collectebus willen rond gaan. Zij kunnen bij voorbaat verzekerd zijn van de dank van de nabestaanden in het buitenland. Immers, door de paar uur die zij collecteren, gaat de liefste wens van deze mensen in vervulling. Hoe deze actie in het buitenland wordt gewaardeerd, blijkt wel uit het gebaar van The Britisch Legion, de grote Brit se organisatie van oud-strijders en oor logsnabestaanden. Uit erkentelijkheid voor het werk van de Klaprooscol lectanten biedt deze organisatie aan 33 van hen (drie per provincie) een gratis reis en vakantie in Engeland aan. Waarom wachten bij jC») de dapper? Maak een (telefonische) afspraak AVIA DIENSTEN CENTRUM "DE KORTE DUINEN" AFD. KAPSALON EN SHOP BIRKSTRAAT 108 SOEST TELEFOON (0215b) 5442 A.s. zondagmiddag, te kwart voor 2, zal de naj aars wandeling gehouden wor den met als beginpunt "Hees". Dit is het eindpunt van Tensenbus lijn 11. Degenen die per bus willen komen kunnen in Baarn op het stationsplein te 13.15, op Nieuwerhoek om 13.20 op het busstation in Soest-Zuid om 13.30 instappen. Per auto of rijwiel bereikt men Hees via de Eigendomweg, In- singerstraat naar de Wieksloot waar Hees aan ligt. Vanuit Baarn rijde men de Biltse weg tot de Insingerstraat. De wandeling gaat door de mooiste de len van het landgoed Pijnenburg en duurt plm. 2Vs uur, zodat de retourbus van 16.40 genomen kan worden. De deelname is geheel kosteloos. Morgen zal weer een avond worden gehouden voor de muziek- en danslief hebbers. Blues-Selection zal deze avond met snaren, zang en drum vibratie verzorgen. De aanvang is om 8 uur (eerder aan wezig kan geen kwaad). Tevens is er weer gelegenheid tot het verkrijgen van diverse dranken, aan «ize bar kunt u dan gelijk kennis ma- met ons (tijdelijk) barkeepers-echtpaar. De afdeling Soest van het Verbond voor Veilig Verkeer stelt de burgerij van Soest morgen weer in staat, speciaal fietsen en bromfietsen te laten voorzien van een afdoend wit spatbord. Van tien tot vijf uur kan men op het terrein van het politiebureau terecht om gratis zijn achterspatbord wit t laten schilderen. Tevens bestaat de mogelijkheid om de fietsen en bromfietsen op technische gebreken (verlichting, bel, remmen e.d.) te laten controleren, en eventueel te la ten repareren, maar dat wel voor eigen rekening. De spatbordenactie wordt gehouden in en rijwiel en bromfietshandel Maas Heijnen. Afgelopen woensdag zijn de automobi listen in de gelegenheid gesteld om bij Rensenbrink op de Beukenlaan hun wa gens op hun verlichting te laten contro leren. Honderd en vijfti automobilisten hebben hiervan gebruik gemaakt. Bij zeker veertig wagens bleek wel wat aan de verlichting te mankeren. Inmiddels is het verbond voor veilig verkeer ook aan de jaarlijkse cursus be gonnen. Er hebben zich 25 deelnemers aangemeld, maar er kunnen er nog meer geplaatst worden. Voor opgave kan men op het politiebureau terecht. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak altied mit ofschuw hep ekeke naor de grote misdaodughied in Aomerikao en ao- re laande waorvaant bekend is datter nog wellis waat beurt daat heulegaor nie door de beugel ken. Ut is noeng eenmaol overaal bekend, datter in Aameriekao nie zo bar veul hoef te beure om der getuuge vaan te kenne weze datter vlaak veur je neus iemaand mit un mes word geveld, of doodkaalm mit un kogul om zeep ge- braacht wordt. De raadiejoo en de tillevisie zorrege der wel veur dajje der getuuge vaan bin of jie daor noeng zij in hep jao of nee. Noeng zouwt veur de haand leige daat ajje zo iets ziet dajje daan zouw zeige „wullie rnott^ der veur zor rege daat zoiets bie ongs nie beurt, waant as daat beurt, daan ist end na- bie". Maor de minse binne ok in ongs laand nie allemaol geliek, en der bin ne der die heulemaol passé in de mis daodughied. Ajje de leste daoge de kraant vaan de rr-.at paak en jie lees allenug maor effe de koppe, de grote reguls zoge- zeit, daan hejje aal gegete en gedron- gke. Maan doodgeschote, vrouw dood- gestoke, en gao maor deur. Un mins krieg ut naore ideej dajje gewoon nie meer op straot ken lope zongder de kaans te lope deur de etn of aore gek naor de aore weruld gehollepe te wor de. Vreuger zouw geen misdaoduger ut in zu kop gekrege hebbe om un mins dood te maoke waorvaan an de buute- kaant te zien waas datter toch geen cente te pikke waore. Maor noeng ist allegaor aors, veur vief cente gao je deran. Aster arruguns iemaand is diet nie mit je woorde eens is, daan mojje goed uutkieke dat die vriejer der nie meteen bove op slaot, en daan maag jie nog vaan geluk spreke. Ut maag daan wellis zo weze, daat minse ut nut nie inzien vaan pelissiemanne, die in hullie oge der allenug maor op uut binne om zoveul mogeluk bekeuringe te schrieve, maor as die luu der nie waore, daan waast heulegaor dongdere. Daormeej wilk nie zeige daat iedere veldwaachter flingk genog is om in te griepe aster zoiets beurt, der zalle der bes wel weze die ut haozepaad kieze veurdaat ut gedongder begint, moar de meeste doen waat wullie vaan zu magge vurwaachte. En uuteindelijk zorrugt ok hullie anwezughied veur un bietje meer rust en veilughied. Bie ongs in Nederlaand maag ut nie, maor in Aameriekao loop, ajje ut glo- ve maag, iedereen mit un vuurwaope rongd, wajje daor ken kope, zoals bie ongs un muuzevaal, of un paor niewe klompe. Ok nie heulegaor opebaor, waant daat maag daor ok weer nie, maor der binne plaotse zat waor die dinge te kriege binne. En as un mins zoon ding in zu zaak of ongder zu jaas hep, daan word hie opeens un flinke kerul, hie is voor geen mins meer baang, en hie is blie aster iemaand is, diet nie mit um eens is. Ast gesprek veur hem un ongeluukige wengding neemp, daan paktie zun waope en schiet. En daat soort toestaangde komp noeng ok bie ongs in zwaang, ajje ut mit iemaand nie eens bin, daan zoirug jie dajje zo gauw as mogeluk un waope krieg, en daan gao jie naor ut slaacht- offur toe, en zongder mit je oge te knippere, haol jie de haon over, ent is beurt mit die vriejer. Ast mee zit, daan vingde de pelissie manne de daoder vlug, en die wordt int hok aachtur de waacht gedouwd. Daan kompter netuurluk un rechtzaok, en kriege die luu ok nog un advekoat. Maor eers kompter nog un doktur mit un meuijelukke naom, en die zei daat die vriejer, die geschote hep, nie heule gaor goed bie zu vurstaand is, en daan heptie bar goeije kaans daat hie op koste vaan ongs naor un gevaangenis gaot, die meer weg hep vaan un rust- huus. Un mins mag ut rech nie in eige haan- de neme, maor heul vreuger wiste zu der wel raod op, ent maag daan haard lieke om iemaand zun haande derof te haake, maor zoon vriejer die un aor mins in koele bloede dood ken schiete vurdiend volluguns ming nie betur. PHILIPS SPECIAALZAAK - 'v' - Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Bij een ongeluk op de hoek van de Mo lenstraat en de Nieuweweg is dinsdag de 33-jarige Turkse gastarbeider H. C. gewond geraakt. Zonder op het verkeer te letten fietste hij vanaf de Molenstraat de Nieuweweg op, juist toen over deze weg een auto naderde, bestuurd door de 33-jarige C. F. G. uit Vleuten. Een aan rijding was niet meer te voorkomen. De Turk raakte zodanig gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. Tevens bleek, dat de man niet in het bezit was van een geldige ver blijfsvergunning, zodat hij vanuit het ziekenhuis straks meteen doorgestuurd zal worden naar zijn vaderland. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Zafenvoorr v&SO^SoeSt^ Café Re!oeSVerbergs0"a9

Soester Courant | 1969 | | pagina 3