Goochelaar R. M. de Zeeuw wil ook in Soest gaan optreden r ^ÜTOP HAARMODE MARCHAL mwv.'U Loodgietersbedrijf Gas-Service-DienstSoest' JOH. NARON TOT PRIESTER GEWIJD Als missionaris binnenkort naar Kameroen Sterk staaltje van inbreker Gevonden voorwerpen STEEDS MEER AUTO'S MEER v vragen om een anti-roest-behandeling bij - sinds een jaar Soester inwoner - Mevr. E. Borst-Hekman opent morgen expositie van Vuursche schilder Kleuterschool „De Bengelbak" Ook bezwaarschrift van Soester Zakenkring tesen Engwegplan Ries van der Linden in de finale VRIJDAG 24 OKTOBER 1969 E. G. KERKHOF GAS-INSTALLATIES WATERLEIDING - SANITAIR LOOD EN ZINKWERKEN Wasautomaten - Centrifuges Vaatwasmachines - Koelkas ten, Diepvriéskasten enz. OUDE GRACHTJE 14a - SOEST TELEFOON 02155-4332 Ga nacirSPJKER TEL.2982 50E5TERBERGSESTR 26 Tijdens een gemeenschapsdienst met de hele parochie, geconcelebreerd door ne gen man, is pater Joh. Naron uit de Korte Bergstraat 7 alhier zaterdag avond door monsigneur P. J. Niermann, oud-bisschop van Groningen, tot priester gewijd in de kerk Soestdijk. De voornaamste assistenten waren pa ter Bles en pastoor v. d. Vecht. Pater Naron zal vermoedelijk eind no vember naar Kameroen gaan. Hij wacht momenteel nog op zijn visum. Hij zal daar worden ingeschakeld bij een groot project. Een insluiper heeft in een hotelkamer waar vier politiemannen lagen te sla pen, 200,buitgemaakt. Dat de collectie bij Van Dam, Toren straat 5, in schoenen en tassen om te stelen is (al moet u er wel voor beta len) is waar. Dat er sterke staaltjes zijn van aanbiedingen van hoge kwa liteit voor lage prijs bewijst de collectie u. Adv. Joh. Naron werd in 1944 in Odijk (Utr.) geboren. In 1955 ging hij naar het klein-seminarie van de Sociëteit van Afrikaanse Missiën, een missionaire orde van Franse origine, in Cadier en Keer te Limburg. In 1963 ging hij naar het groot-semenarie te Aalbeek, waar hij tot 1965 filosofie studeerde. Daarna is hij voor een jaar naar Chanly in Bel gië gegaan, waar hij zijn internationaal noviciaat heeft gemaakt. In 1966 keerde pater Naron naar Aalbeek terug. Hij studeerde theologie te Valkenburg en Heerlen, welke studie hij dit jaar vol tooide. Tijdens de wijdingsdienst stond het koor ditmaal niet op de gebruikelijke plaats, maar op het priesterkoor. Zondagmorgen heeft pater Naron zijn eerste mis opge dragen; hij had daarvoor speciaal de missie-zondag uitgekozen. Het koor zong tijdens deze dienst een meerstemmige mis van Schubert. Mej. J. van Tern, lerares te West-Irian, hield een preek, waarin zij vertelde over haar werk in West-Irian. De kerk was voor deze gelegenheid versierd met bloemen en collages van de leer lingen van de Theresiaschool en de Ook dr. Rupert bood tijdens de receptie in het Ludgardisgebouw zijn felicitaties aan. Mariaschool over het thema "Arm en rijk in deze wereld". Zondagmiddag is vanaf half één een receptie gehouden, waarop door de kin deren van de school is gezongen en door het hoofd van de Jongerensociëteit de heer Paul van Dijk, en pastoor v. d. Vecht is gesproken, alsmede na tuurlijk door pater Naron zelf. De op komst op deze receptie was bijzonder groot, 's Avonds heeft pater Naron feest gevierd in de familiekring. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: bankbiljet, paar zwart-grijze dames handschoenen, spaarbankboekje, heren- portemonnaie, pakje kleding, paar voet balschoenen, bruine sjaal, gevlochten boodschaptas, pakje sigaretten, grote schroevendraaier, groene kinderporte- monnaie, toegangsbewijs zwembad Hil versum, autosleutels, herenfiets, brom fiets, herenhorloge, sleutels aan ring, korte zwarte lederen jas, 5 batterijen, geruit fietstasje, herenhandschoen, con tactsleuteltje, bruine damestas met in houd, korte zwarte lederen jas, twee konijnen. NOORDERWEG 46, HILVERSUM TELEFOON 49472 De ouderecommissie van deze school, houdt op maandag 3 november, des avonds 8 uur, een ouderavond in de school. Op deze avonden zullen o.m. nieuwe leden voor de ouudercommissie worden gekozen. Mevr. M. A. J. W. Koenders-Kok, mevr. A. Rijks-Delfs en dc heer P. C. Brink, zijn kandidaat gesteld. Tevens zal mej. G. M. Van Veen te Hilversum spreken over: "Wat doen onze kinderen op de kleuterschool". Het begon allemaal met het wekelijkse grappigheidje in de jaren '50 dat, ver pakt zat bij het beroemde "snoepje van de week" van een zekere Piet de Gruy- ter; een heel gewoon kartonnen beker tje, waar ieder kind, handig of niet, een knikker uit kon laten verdwijnen. Geen vader of moeder, die bij het aan schouwen van deze "act", ook maar even de gedachte kreeg van een grote goochel-carriëre, die voor zoon of doch ter weggelegd zou zijn. Toch liep het bij het zoontje van de familie De Zeeuw in Amsterdam alle maal even anders. "Ik was een echt Amsterdams jochie, had mijn mondje bij me, gaf beslist niet de indruk verlegen te zijn en als ik de bekertruc van De Gruyter toe paste met veel meer woorden dan da den, werd er door bijna iedereen ge lachen en kon ik het wel aan het her halen blijven". Zo maakten wij kennis met de heer R. M. de Zeeuw en zijn charmante echt genote op een mistige oktoberavond in een gezellige flat, zevenhoog in het Soester veen. „Als je vergeet hoe abominabel slecht de entree is en in welke staat bijvoor beeld de liften al verkeren na nog geen jaar gebruik, dan woon je hier ideaal". Natuurlijk mist de heer de Zeeuw Am sterdam, maar hij wekt beslist niet de indruk zonder Moküm te kunnen leven. Zijn grootste bezwaar is wel dat er in Soest practisch niets te doen is. "Nu, na bijna een jaar, ken je nog maar nauwelijks de mensen die naast je wo nen en het is heel goed mogelijk dat je op straat mensen voorbij loopt, die al tien maanden boven je hoofd leven". Mevrouw De Zeeuw, overigens geen Amsterdamse van geboorte, mist alleen de mogelijkheid om tijdens het winke len, ergens op je gemak en in behoor lijke omgeving, een kopje koffie of zo iets te gebruiken. De specifieke "Veen- problemen" neemt zij met zo zwaar. Zonder reden is de heer De Zeeuw niet naar Soest gekomen. De zaak waar hij als inkoper werkzaam is, verplaatste zich van Diemen naar Soest, en uiter aard ging hij mee naar Soest, om zich aan de Birkstraat overdag te wijden aan zijn haarlakken, bad-shampoos e.d., een werkzaamheid die 's avonds re gelmatig wordt verdrongen door het goochel-mysterie in al zijn facetten. Terwijl de Javmnse tortelduiven als zijn naaste medewerkers het hele huis met hun gekoc** vullen en een nog niet he lemaal zindelijke hond mevrouw con stant bezig houdt, duiken wij met be hulp van een stipt bijgehouden plak boek, in de goochel-loopbaan van "Henri de Longvalle et Vivien", de artiesten naam waaronder de heer De Zeeuw en zijn vrouw optreden. Na het grote succes met de bekertruc werd naar een nieuwe truc gezocht, die vanzelfsprekend uit een feestartikelen zaak in de buurt kwam. De goochelaar was ontwaakt in de zoon van de fami lie De Zeeuw. Met verkoop van tweedehands strafwerk, aan klasgenootjes en verhandelen van postzegels verkreeg hij het geld voor de volgende truct. Na meerdere malen optreden op school en voor familiele den, nam hij op 14-jarige leeftijd voor de eerste maal deel aan een wed strijd, waarbij hij meieen maar beslag legd op de tweede plaats met c de overbekende truc van het steeds groter wordende touw. "Als ik er nu aan denk, vraag ik me nog af waar ik de moed vandaan haalde". Langzaam maar zeker ging het gooche len de serieuze kant op. Regelmatig wer den gratis proefnummers van de "Ma- gier", een tijdschrift voor goochelaars opgevraagd, waarbij de hulp van vrien den en kennisen werd ingeroepen, want geld voor een abonnement was er niet. Met het in bezit krijgen van de cata logus van het „Mephisto-huis" het para dijs voor de goochelaar in Amsterdam, begon goochelaar De Zeeuw aan zijn carrière. Typerend voor het jeugdig enthousiasme was de grote belangstel ling die hij had voor het grote goochel boek van de Amerikaan Bob Dunn, dat tussen de andere boeken in dc rekken van De Bijenkorf lag, welke boeken blad voor blad op elke vrije woensdag en zaterdagmiddag werden bestudeerd. Voor de middelbare school verzorgde hij toen reeds verschillende program ma's. er heel veel lucht aan te pas komt. Samen oogsten zij veel succes met een boeiend nummer: het languit gestrekt liggen van het medium mevrouw De Zeeuw, terwijl om elke grond van mis leiding weg te nemen een hoepel rond haar heen wordt gehaald. Terwijl wij ons te goed deden aan een kopje koffie, verdween het echtpaar naar de grote goochelkamer, om na enkele minuten terug te keren als Hen ri de Longvalle et Vivien. Nadat het gekoer van de tortels was verstomd, liet de heer De Zeeuw als bij toverslag vier duiven uit het niets te voorschijn komen, waarna hij meer dan honderd zijden doekjes trok uit een tevoren ge toonde ledige koker. Ook het onvermij delijke konijn kwam uit de even on vermijdelijke hoed te voorschijn. Na zijn vertrek uit Amsterdam is er even stilte rond Henri de Longvalle. Relaties met verenigingen verwateren, alleen het lidmaatschap van de interna tionale bond I.B.M. en een Utrechtse goochelclub brengen hem nog in actie, hoewel regelmatig wordt geoefend en gedokterd aan nieuwe trucs. Zonder pu bliek kan zelfs een goede goochelaar niet te weten komen of een nieuwe truc of zelfs een heel progamma wel aan zal slaan. In Amsterdam gaf hij daarom in samewerking met andere amateur-artiesten, avonden voor bejaar den in grote tehuizen. Aan deze avon den waren behoudens een kopje koffie voor de artiesten, geen onkosten ver bonden Met de wetenschap in zijn centje nooit een avondvullend programma te kun nen brengen, kijkt de heer De Zeeuw naarstig uit naar andere Soester ar tiesten. om gezamelijk misschien tot een verantwoord progamma te kunnen ko men. waarmee bijvoorbeeld in de be jaardentehuizen uitvoeringen kunnen worden gegeven. Met de wetenschap dat voor iedere ar tiest in het cabaretgenre de deur van de fam. De Zeeuw wagenwijd openstaat, namen wij afscheid van een nieuwe in woner van Soest, die er alles aan ge legen is zich spoedig in zijn nieuwe woonplaats thuis te voelen. kwamen zeker twintig doeken tot stand. Hij weet zich niettemin altijd volko men ondergeschikt aan zijn object te maken", aldus mevr. Borst. Naast de expositie in Hamdorff heeft Frans Boers een permenente tentoon stelling van zijn werken in zijn boerde rij aan de Hooge Vuurscheweg te Lage Vuursche. O O De bezwaren tegen de weg over de Eng als vervangende weg voor Rijksweg lb door Soest, nemen nog steeds toe. Deze week besloot de Soester Zakenkring, op zijn jaarvergadering in het Zwaantje te Soesterberg tot actie met betrekking tot deze weg. Het zijn vooral de financiële aspecten en de verdere consequenties van dit plan, die de Zakenkring hebben doen besluiten, een bezwaarschrift in te dienen. De heer A. H. Hoegen Dijkhof, voorzitter van de zakenkring, deelde dit mede. De Soester Zakenkring telt momenteel 104 leden. Volgens het jaarverslag wordt de kring onder meer bij overleg inzake de toewijzing van woningen geraad pleegd en vindt de kring ook anderzins door de overheid erkenning als ge sprekspartner. Volgend jaar bestaat de Soester Zaken kring twintig jaar, welk feit onder meer met Sieto Hoving in het Dorpshuis te Soesterberg zal worden herdacht. Dat zal gebeuren op 12 januari. De leden van de kring zal worden verzocht, een bijdrage te leveren ter dekking van het tekort van ƒ5000,—, dat de stichting Dorpshuis momenteel nog heeft. Onze plaatsgenoot, de heer R. van der Linden is met nog zeven finalisten ge plaatst in de finale driebanden B van het biljartdistrict 't Gooi. Deze finale wordt gespeeld op 27, 28, 29, 30 en 31 oktober in café restaurant „Hollandt Huijs", Stationsstraat 28 te Hilversum. SOESTDIJK - TELEFOON 3990 Vanaf dat moment neemt ook mevrouw De Zeeuw een niet meer weg te denken plaats in 't programma van haar man in, maar zij is ook doende zelf een geheel eigen nummer te gaan brengen. Over de aard van het nummer wilde zij zich nog niet uitlaten; wel verklapte zij dat Mevr. E. Borst-Hekman uit Soest zal morgen in hotel Hamdorff te Laren een expositie openen van werken van de kunstschilder Frans Boers uit Lage Vuursche. Mevr. Borst is al jarenlang een groot bewonderaar van de natura listische en realistische schildertrant van deze bescheiden kunstenaar, die al eens ten huize van de familie Borst een huis expositie heeft gehouden en daaraan verschillende opdrachten heeft overge houden. Frans Boers, bij wie de kunst voor de commercie gaat, heeft zich vooral in Zuid-Europa en het Midden Oosten laten inspireren. Met name in Israël en Marokko heeft hij veel geschilderd. Frans Boers maakte de afgelopen ja ren tal van reizen naar o.a. Spanje en Frankrijk (welke landen hij nu van wege de steeds groter wordende toeris tische belangstelling schuwt), Joego slavië, Marokko, Turkije, Israël, Syrië en Jordanië, welke landen voor hem steeds weer een rijke bron van inspira tie waren. Zijn wens is nu om nog eens naar Suriname en naar midden- Afrika te gaan. "Frans Boers schildert niet in abstrac ties. Hij houdt zich concreet aan het object. Opvallend is, hoe hij steeds weer met alle mogelijke kleuren een bepaalde stemming weet op te roepen, waardoor doeken ontstaan, die je nooit vergeet. Frans Boers ls in de eerste plaats kunstenaar om de kunst zelf. Hij schil dert niet maar wat weg en laat zich ook niet door de commercie leiden. Hij is wel zeer productief. Deze zomer BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) Na zijn schooltijd volgde de militaire dienst, die goochelaar De Zeeuw in han den van de marine in Den Helder dreef. In die periode ontstond het optreden voor kinderen uit tehuizen, die om spe ciale redenen door de marine werden geadopteerd. Vanuit die tijd dateert ook het optre den in Duitsland, waarna het goochelen min of meer op een dood spoor kwam, doordat goochelaar De Zeeuw betoverd werd door een Heemsteeds meisjes, dat nu zijn vrouw is. Dit plotselinge einde was echter niet veroorzaakt door zijn "verkering", maar hij vond dat je als mens nu eenmaal beter een ding. kan doen dan twee maar zo'n beetje. Totdat een oudejaars feest hem weer in de ban van het goochelen bracht.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9