Vervolg Sportvaria Vliegbasis Soesterberg enige Soester vertegenwoordiging in zaal voetbalcompetitie SEC 2 leed verrassende 4-2 nederlaag bij Woudenberg 2 Basketbal vereniging ..The Red Stars" Korfbalvereniging „De Meteoren" AmersfoortMeteoren 3-2 Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 VVZ versloeg eerste klasser Lopik in oefenduel met 4-1 Heren van de M.H.C. „Soest" wonnen op de valreep met 2-1 van Rijswijk z«tó"vooroe Soe0S® s»s,d""'"' Café DE SEXB00M WORDT HOELANCER HOE DIKKER en de sexbom steeds explosiever Doorgereden na aanrijding VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit ■B-es:*ür Tweemaal winst voor Foxboro-heren Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT Eikeblad en paddestoelen DINSDAG 28 OKTOBER 1969 Deze week start de zaalvoetbalcompe- titie van de afdeling Utrecht van de KNVB. Ondanks de aanwezigheid van een naar KNVB-officials uitermate ge schikte sporthal, bevindt zach onder de deelnemende verenigingen, buiten het team van de vliegbasis, geen enkele Soester vereniging. De man die verantwoordelijk is voor de deelname van het luchtmachtteam is de le luitenant J. J. G. Deurlo, af komstig uit Den Helder, die zich op de vliegbasis bezig houdt met de me- tereologische dienst. Wanneer men be denkt, dat de bakermat van het onder de reglementen van de KNVB gespeel de zaalvoetbal in belangrijke mate de „kop van Noord-Holland" is, met onder andere de Schagense club „Scaga", die in de vorige competitie beslag legde op het Nederlands kampioenschap, valt het enthousiasme van de heer Deurloo voor deze nog vrij jonge tak van sport duidelijk te verklaren. Nog maar amper drie jaar wordt de zaalvoetbal door de KNVB overkoe peld, daarvoor waren het vooral de Delftse studenten die met „wild-zaal- voetbal" furore maakten. Door het niet beschikbaar zijn van meerdere sporthallen, b.v. Soest, Zeist en „De Dreef" in Utrecht, beperkt de competitie zich to' de sporthal in De Bilt en de zojuist in gebruik genomen sDorthal „Hoog-Catharijne" in Utrecht. Deze beperking in beschikbare accomo- datie houdt in dat „Soesterberg" de thuiswedstrijden gaat spelen in de Bilt- se sporthal. In het team van Soesterberg (een zaal voetbalteam bestaat uit vier spelers en een keeper plus drie wisselspelers), be vinden zich enkele spelers, die er voor kunnen zorgen dat Soesterberg in de zware afdeling waarin zij is ingedeeld, hoge ogen kan gaan gooien. Naast de speler uit de kampioensploeg „Scaga", dienstplichtig militair Schot, nog steeds veldvoetballend in „Scha- gen", wordt opgesteld de eerste elftal- speler van De Baronie, Den Besten, en de b-speler van Go Ahead, Brou wer. Het Soesterberg-team wordt getraind door de sportofficier, de eerste luite nant Texier en de sergeant-sportin- structeur Koopman, terwijl de eerste luitenant Deurloo optreedt als coach. Om als team aan de competitie deel te kunnen nemen heeft men op de ba sis eerst een vereniging moeten op richten, die ingeschreven is bij de KNVB en van deze eerste zaalvoetbal vereniging in Soest kunnen alleen mi litairen van de vliegbasis lid worden. Voor het eerste optreden van het team bestaat grote belangstelling bij de col lega's van de spelers. Het luchtmacht team, dat 5 november in De Bilt zijn eerste wedstrijd speelt tegen het ster ke BVC uit Bilthoven, mag dan ook rekenen op een behoorlijke supporter- schare. In dezelfde afdeling bevinden zich teams van DOS, Elinkwijk, SSVU en de Utrechtse Studenten. In de tweede afdeling komen uit teams van Holland, Kampong, Hercules, CDN, PVC en de tweede teams van BVC en Utrechtse Studenten. Naast deze senio ren-afdelingen is er de jeugdafdeling waarin spelers van 15 tot en met 17 jaar uitkomen van BVC, CDN, Holland en Hercules. Als scheidsrechters treden op een 18- tal veldscheidsrechters, die een spe ciale cursus voor het zaalvoetbal heb ben gevolgd. De wedstrijden duren precies twintig minuten zuivere speel tijd. Dat het zaalvoetbal ook door insiders wordt gezien als een serieuze tak van sport, wordt onderschreven door de bekende militaire sport-instructeur adj. Zwartkruis, die naast het Nederlands militair elftal ook nog het Luchtmacht voetbalteam onder zijn hoede heeft en daarbij nog op verschillende andere wijze het Nederlandse voetbal dient: ..zaalvoetbal komt de conditie ten goe de van iedere voetballer". Door de inzet van de heer Deurloo, maar ook door de geweldige medewer king van de staf van de basis, heeft het vliegveld Soesterberg een primeur voor Soest, die misschien eigenlijk door de bestaande Soester voetbal clubs opgeëist had moeten worden. Bij de inleidende besprekingen was geen afgevaardigde van de Soester voetbalverenigingen aanwezig, terwijl toch duidelijk blijkt dat zaalvoetbal belangrijk in opmars is. RED STARS HULDIGDE ZIJN HONDERDSTE LID Zaterdag j.1. is een bijzonder feestelijke i dag geweest voor de Soester basket balvereniging The Red Stars. Om vijf uur werd er in de restauratie van de sporthal aangezeten aan een pa .nekoekmaaltijd, waarbij 50 personen aanwezig waren. Na deze feestelijke maaltijd was er tot acht uur pauze. Na deze pauze kon men in de sporthal genieten van een uitstekende basketbal film „The Finalgame", die door zeer velen werd bezocht. Vanaf ongeveer negen uur was er ge legenheid om in het gezellige restau rant van de sporthal te dansen. Al vorens echter hiertoe over te gaan vroeg de voorzitter van Red Stars, de heer R. Valk, even aandacht voor een belangrijke gebeurtenis. Vorige week namelijk heeft de basketbalvereniging h'-^r honderdste lid aan de Nederlandse Basketbal Bond op kunnen geven. Dit heugelijke feit wilde de jubilerende vereniging (vijf jaar) niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het honderdste lid was Riël Voet, die uit handen van de voorzitter een „Red Star-tas" kreeg. Ook het 99ste en 101ste lid werden in de hulde betrokken. Slechts door een alfabetische ledenopgaaf konden zij geen 100ste lid worden. Dit waren Pim van der Linde en Jan Zegge!? ar. Zij kregen uit handen van de voorzitter een waardebon. RED STAR-DAMES GAAN 'vANAVOND BEKEREN Vanavond spelen de dames van Red Stars hun eerste bekerwedstrijd. Deze strijd zal gaan tegen Wilskracht in de Amsterdamse Apollohal. De Soester da mes vertrekken om zeven uur uit Soest en zullen proberen hun huid zo duur mogelijk te verkopen, zonder voor de rest al te veel pretenties te hebben. De retrun zal komende zondagmiddag plaatsvinden in de Soester sporthal. RED STARS-R'DAM ZUID (ds) 19-54 De dames van Red Stars bereikten in Rotterdam een 19-54 stand tegen het zeer sterke Rotterdam Zuid. Het spel van de Soester dames is in deze ont moeting toch enigszins tegen gevallen en de einduitslag behoefde dan ook echt niet zo groot te zijn dan nu het geval was. RED STARS-OSG (heren) 47-37 Het herenteam van Red Stars heeft zondagavond in de sporthal „Catharij- ne" te Utrecht weer een uitstekende prestatie geleverd door van OSG te winnen. Bij rust had de Soester formatie reeds een 26-20 voorsprong. RED STARS 2-EAGLES 2 (heren) 36-32 Red Stars en Eagles (Utrecht) hebben met elkaar een heroisch gevecht uit gevochten om de bezetting van de bo venste plaats in de tweede klasse B. Het is de Soester formatie eindelijk gelukt deze plaats in te nemen. Red Stars was in vele opzichten het betere team. Via een 12-11 ruststand bereik ten de Soester heren een 36-32 over winning. Het derde herenteam van Red Stars moest met 74-10 de eer laten aan hun tegenstander Cangeroes. De jongens b adspiranten hebben tegen het sterke UW b in de Soester sporthal weer een uitstekende wedstrijd gespeeld, ondanks het geringe verlies, 58-44. De A-junioren jongens konden tegen het Utrechtse Eagles niet verder ko men dan tot een 74-16 nederlaag. Meisjes 2 heeft zaterdagavond ge wonnen van SVS, met 27-19. SEC moest het in deze wedstrijd stel len met verschillende invalllers, o.a. voor Marsman, Baptist, Niewaal en Nij- huis, terwijl v. d. Schagt zich ook niet erg prettig voelde, maar desondanks een halve wedstrijd speelde. SEC ging goed van start, maar de ver opgedrongen positie werd de bezoekers al na vijf minuten voor de eerste maal noodlottig. Na een uitval kon de links buiten van Woudenberg zijn club met 1-0 de leiding geven. Een wat aarzelende en foutieve ingreep van de achterhoede van SEC bood de thuisclub vijf minuten later de gelegen heid om doelman Mayer voor de tweede maal te passeren: 2-0. Het derde doel punt viel weer aan de verkeerde kant, waar de middenvoor van Woudenberg opnieuw dankbaar van profiteerde van een aarzeling in de SEC-defensie: 3-0. Voor SEC was Van 't Klooster een keer een heel eind op weg, maar eenmaal in het strafschopgebied gekomen maakte een van de verdedigers van Woudenberg op overigens niet geoorloofde wijze een einde aan zijn solo. Inplaats van de verwachte penalty hield SEC er niet meer dan een hoekschop aan over. Toen van 't Klooster even later op veel cor rectere wijze van de bal werd gezet, kreeg SEC wel een strafschop toege wezen. Luytelaar schoot echter van elf meter via de paal naast. Een kwartier na rust werd door Luyte laar de achterstand tot 3-1 gebracht en in de 30e minuut was het De Beer die raak vuurde: 3-2. De paal stond hierna een paar maal de gelijkmaker in de weg en toen vlak voor het einde de arbiter een meters buitenspel staande speler van Woudenberg over het hoofd zag, werd het 4-2 en gingen alle illu sies van SEC op de gelijkmaker in rook op. Hel derde elftal handhaafde zich ro yaal op de tweede plaats dankzij een niet al te moeilijke 3-1 zege op DOSC 4 uit Den Dolder. Al na acht minuten was het Vink, die dankbaar profiteerde van een goede dieptepass van Jekel en er 1-0 van maakte. In de twintigste minuut zorgde Nijhuis voor 2-0 na goed voorbereidend werk van Brewerton en Vink. Het was opnieuw Nijhuis die kort voor rust voor 3-0 zorgde. Ook in de tweede helft is SEC doorlo pend in de meerderheid geweest. DOSC wist echter het zo begeerde tegenpunt te scoren. Het vierde elftal behaalde zaterdag een zeer verassende 3-2 overwinning op het veel sterker geachte Terschuurse Boys 3. Nadat Duist, Rademaker en v. d. Broek hun schoten rakelinks over en naast het Terschuurse doel hadden zien gaan was ht Rademaker, die uit een door Duist listig genomen vrije trap scoorde: 1-0. De vreugde was ech ter van korte duur, want nog geen vijf minuten later was de stand alweer in evenwicht.. In de tweede helft wist Van Delden na goed voorbereidend werk van Ver- weij SEC opnieuw een voorsprong te bezorgen: 2-1. SEC stelde de zege veilig, toen v. d. Berg de bal uit een hoek schop ineens inschoot: 3-1. Het doel punt, dat Terschuurse Eoys nadien nog maakte, kon SEC niet meer in gevaar brengen. Voor het vijfde elftal is de uit wedstrijd tegen Sova 4 in Amersfoort een drama geworden. De Soesternaren kwamen met een 14-1 nederlaag naar huis.. Omdat verschillende spelers zon der kennisgeving waren weggebleven, begon SEC de strijd met negen man. Later viel ook Hannesen nog uit, waar door helemaal geen succes meer te verwachten viel. Het eerste elftal was zaterdag vrij. De eerste plaats op de ranglijst bleef behouden, ofschoon Hulshorst door een 3-1 overwinning op Chefana de Soes- terclub nu wel tot één punt is genaderd, doch een wedstrijd meer heeft gespeeld. Meteoren heeft zondag haar eerste ne derlaag geleden tegen Amersfoort. Na 15 minuten nam Amersfoort de lei ding met 1-0, welke stand gehandhaafd bleef tot 20 minuten na rust. In de 20e en 30e minuut van de tweede helft speelde Amersfoort zich naar 3-0. Toen pas kwamen de Meteoren los. F. Brands- ma scoorde in de 35e minuut en in de 38e minuut bracht C. van Herwaarden de achterstand naar 3-2 terug. W. Kraaij mocht 3 minuten voor het einde, na ongeoorloofd te zijn aangeval len, nog een strafworp nemen maar miste deze laatste kans op de gelijkma ker. OLYMPIA 3—METEOREN 2 7-0 Zoals te verwachten was heeft Meteoren 2 tegen het sterke Olympia een een nederlaag geleden. Ook in deze wed strijd schoot de aanvalskracht van de Soesters tekort. WZ heeft zaterdag de competitie- vrije dag benut voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen Lopik, dat een klasse hoger op de vierde plaats staat. Aan het spel was dat overigens zater dag niet te zien, want de thuisclub won met 4-1, nadat de rust overigens nog met een ongewijzigde beginstand was ingegaan. In de tweede helft nam VVZ door doelpunten van Jos Brouwer en T. Schaap snel afstand van Lopik, dat uiteindelijk met een 4-1 nederlaag ge noegen moest nemen. Voor VVZ was dit een goede generale repetitie voor de wedstrijd van komende zaterdag te gen SEC. Als WZ deze wedstrijd ver liest, bedraagt de achterstand op SEC al vijf punten en kan VVZ zijn ver dere kansen wel vergeten. Het tweede elftal bleef ook in zijn vijfde wedstrijd ongeslagen, al moest men genoegen nemen met een 4-4 ge lijk spel tegen het laag geplaatste Jonathans 3 le Zeist. De Soestenaren wisten steeds weer de leiding te ne men, maar Jonathans wist keer op keer de achterstand weer in te lopen, zij het eenmaal met behulp van een strafschop. Door dit gelijke spel kwam VVZ op acht punten uit vijf wedstrij den en tevens op de tweede plaats. Nog beter deed liet zichzelf over treffende derde elftal het. Dit team be haalde zaterdag zijn zesde achteenvol- gende overwinning. Ditmaal was Hees 4 het slachtoffer. Tot de rust wisten de Pijnenburgbewoners zich goed te handhaven. Slechts Van Wijk had het doel een keer weten te vinden. In de tweede helft was de weerstand van Hees plotseling gebroken, waar door VVZ. dankzij nog twee doelpun ten van Van Wijk, drie van J. Putters en één van Van Hornsveld, kon uit lopen tot 0-7. VVZ gaat nu onbe dreigd aan de leiding met twaalf pun ten uit zeven wedstrijden. Het vierde elftal verwijderde zich wat van de onderste plaatsen door een 7-3 overwinning op het Amersfoortse CJW 5. Bij het ingaan van de tweede helft moesten de Soestenaren nog een 2-0 achterstand inlopen. CJW zakte na rust echter geheel in elkaar, wat VVZ de gelegenheid bood om plotse ling zeven maal te scoren. Het vijfde elftal slaagde er niet in inAmersfoort het nog zonder pun tenverlies zijnde Montagnards 3 iets in in Amersfoort het nog zonder pun- wonn enmet 5-2. Het zesde elftal zorgde voor een goede prestatie door in dezelfde afde ling het nog ongeslagen Woudenberg 4 de eerste nederlaag toe te brengen. De Soestenaren wonnen deze ontmoe- wormen met 5-2. In de eerste thuiswedstrijd sinds vier weken heeft Soest zich onder grote publieke belangstelling weer enigszins hersteld van de inzinking die zich de laatste tijd duidelijk aftekende. In een rommelige eerste helft wist Soest na een kwartier door B. Vriens een 1-0 voorsprong te nemen, maar vrij snel daarna wist Rijswijk met een vrije bal aan de rand van de cirkel tegen te scoren. In de tweede helft werd het Soester spel sneller en kwam er meer lijn in, doch de scoringskansen die hierdoor ontstonden konden niet benut worden. Vijf minuten voor het einde kon Rijs wijk nog slechts door een zware over treding een doelpunt voorkomen. De strafbal, die hiervoor werd gegeven, werd door R. v. Hall hard in de rech ter hoek geplaatst en niet correct door de keeper gestopt. Ondanks hevige protesten van Rijswijk kende de scheidrechter het doelpunt toe en werd de uitslag verdiend op 2-1 gebracht. In de Telegraaf van 7 oktober j.1. stond te lezen dat een partij van meer dan 30.000 pornografische tijdschriften, 25 verschillende titels, verkoopwaarde ruim 40.000 gulden, met containers uit Ame rika aangevoerd, in het westelijk ha vengebied van Amsterdam door de ze denpolitie in beslag genomen is. Dat zal dan wel niet dezelfde „trilogie zijn die op 13 oktober in de Nieuwe Rotterdamse Courant per advertentie wordt aangeboden omvattende de sexu- ele zeden en gewoonten der volken in de loop der tijden, met 240 erotische prenten, 384 bladzijden, gebonden luxe editie. Uit Scandinavië Wat is pornografie De autoriteiten schijnen daar nog steeds behoorlijke maatstaven voor te hebben Wanneer we een advertentie uit het Algemeen Dagblad van 18 oktober letterlijk ne men krijgt de eerzame burger ook hier de alom begeerde inspraak. Pornografie Beslist u zelfStort 16 op girorekening zoveel of per aange tekende brief en v ontvangt het veel besproken Deense fotoboek „Variaties" met Nederlandse tekst plus gratis vier prospectussen met vele foto's* Bij beta ling aan de postbode 2 gulden extra. In datzelfde nummer van het Alge meen Dagblad: Erotiek, 'n nieuw Deens voorlichtingsboek van die en die, in Nederlandse vertaling, zojuist van de pers: De 65 gloednieuwe, nimmer ge publiceerde foto's op groot formaat, gaan verder dan „Variaties". Dit laat ste is verwarrend, want nu blijken de „Variaties" van de Nederlandse Vere niging voor Sexuele Hervorming te zijn bedoeld. Immers: voor liefhebbers een openba ring Voor de bezitters van het NVS- H-boek een welkome aanvulling. Of is er soms iemand onder de lezers die dit standaardwerk niet kent? Dat werd weken gelede., als volgt aangeprezen. Tegen de taboes „Variaties" is het nieuwste voorlich tingsboek van de NVSH. Het bevat 43 eerlijke foto's van man en vrouw en instructieve tekeningen. Subliem van fotografie en duidelijk en begrijpelijk van tekst. Variaties verrijkt uw sex- life. Het rekent af met alle taboes die bestonden over gefotografeerde hou- d' gen. Dat is allemaal al weer oude koek. Dat speelt in de tijd dat Sexuele Techniek in Woord en Beeld van een zekere dr. Sha Kokken op de markt kwam. Dat was toen het modernste leerboek ter verhoging van het liefdesgeluk. Een wereldsucces, nu eindelijk in Neder landse vertaling: 460 illustraties geven een duidelijk beeld van alle posities. Het openhartigste boek ooit versche nen. En nu niet zeggen „van mij hoeft het allemaal niet". Dat zou niets anders betekenen dan een onbevredigd achter lopen. We leven in een welvaartsstaat en dat betekent genieten. Dit genot eindigt niet bij een vla-flip of bij een stuk kaas uit het vuistje. Er zijn veel meer innen die gestreeld kunnen wor den. Nu iedereen kleurentelevisie, af wasmachine, tweede auto, tweede huis bezit, moet het liefdeleven eens een beetje op gang worden gebracht. De frustraties moeten de samenleving uit en het sex-boek moet er in, met foto's van behoorlijk formaat. Daarom: eindelijk verschenen: Samen spel; het eerste volledig Nederlandse fotoboek over het lichamelijk samen zijn van man en vrouw. Het liefdes spel kent een oneindige gevarieerdheid. U kunt er nooit teveel over weten; 15 reprodukties van erotische kunstwerken maken dit boek tot een uitgave, waar over u enthousiast zult zijn. Kerstgratificatie En hoe klemmend en nodig dit alle maal is moge blijken uit het volgende blote feit. Een dame die ik persoon lijk ken heeft drie weken lang in een mini-bikini aan het Nederlandse strand gelegen. Ze is daarbij wel vre selijk bruin geworden, maar ook ont stellend onschuldig gebleven. Elke dag is dat sportvliegtuigje met de sleepreklame van „Durex, the best there is" vele malen over haar heen gevlogen en ze zit nu weer op kan toor in de stellige overtuiging dat het een aanprijzing voor een heel goede haarlak was en als ze een kerstgratifi catie krijgt N is één geval niet bewijzend. Laat ik daarom één van de conclusies ver melden uit een grote enquete over de opvattingen over sexualiteit en het sexuele gedrag, die vorig jaar in op dracht van het vrouwenblad „Margriet" gehouden is. Jazeker, de damesbladen lopen in de pas. Wat zeg ik: ze lopen in het voorste gelid. Vrouw in aktie Aan de damesbladen zal het echt niet liggen dat nagenoeg de helft van onze bevolking het voorechtelijk sexueel con tact koppelt aan het trouwperspektief. In ieder geval heeft deze enquete weer twee boeken opgeleverd, een populair van één gulden en een wetenschappe lijk dat 3,50 moet kosten. Voor de komende lange winteravonden is er dan nog een handleiding van de Amerikaanse striptease-danseres Libby Jones. geschreven ten behoeve van jon ge getrouwde vrouwtjes die hun echt genoot eens een beetje willen oppeppen. In de Ver. Staten liggen de initiatieven immers bij het zwakke geslacht Mochten er nog dames 2ijn lie het op moeten nemen tegen een gewiekste se cretaresse met bijbehorende inkijk, dan kunnen ze bij Libby te rade gaan, want tegen dit verrukkelijke recept van ter gende langzaamheid uitmondend is een uitdagend tijgerinnengegrom kan zo'n schaap nooit op. al heeft ze een in kijk tot haar navel En als er nu iemand mocht zijn die na al deze aantekeningen van mij een persoonlijk commentaar verwacht, dan wil ik dat wel geven: in de vorige ali nea heb ik daar trouwens al een beetje naar toe gewerkt. Er zouden heel wat minder ongeluk kige huwelijken zijn en ook veel min der echtscheidingen, als beide partijen, én de man èn de vrouw zich eens wat intensiever gingen afvragen wat de an der nu eigenlijk zo vurig verlangt: dat geldt niet in de laatste plaats voor 't liefdeleven. Nadat captain W. van Hall door dc Rijswykse doelman was gevloerd, kreeg B. Vriens opeens de kans van de dag om „Soest" aan een voorsprong te hel pen. Doch de scheidsrechter kende een strafpusch toe, die door R. van Hall werd genomen. Slechts het feit dat de keeper de bal op onreglementaire wUze stopte leverde „Soest" een strafdoelpunt en de overwinning op. Op de Den Blieklaan werd zondag middag de geheel naast de rijbaan ge parkeerde auto van J. B. door een gele Renault aangereden. De bestuurder van deze wagen reed evenwel door. zonder zich verder om de door hem veroorzaakte schade te bekommeren. Via het opgenomen kenteken heeft men de bestuurder echter kunnen achterha len. Het bleek de 21-jarige J. van G. uit Soest. Later belde hij vanuit Baarn op om de politie te verzoeken zijn aan de Blieklaan wonende zwager naar Baarn te laten komen. In de haast botste toen ook de zwager nog tegen dezelfde auto var J. B op. Verliefd, getrouwd. Drukwerk voor Iedere gelegenheid* ook voor Uitgebreide collectie KTawlek en modern Vu W«cde(traat 29a - Soest Talafoon 02155-2568-5154 Donderdagavond behaalde het eer ste herenteam van Foxboro een fraaie 2-1 overwinning op het jeugdige Olym pia 6, dat zeer redelijk partij gaf. Na een vlotte eerste set, die met 15-8 gewonnen werd, schakelde de Foxboro- ploeg over op een lager tempo, waar door Olympia wat meer vat op het spel kon krijgen en een geduchte bedreiging begon te vormen van Foxboro. Met veel lounst en vliegwerk kon Foxboro zich in deze set echter nog staande houden (15-13), maar in de derde en laatste set nam men zoveel onnodige risico's, dat Olympia toch nog een set kon winnen 15-13. Door deze overwinning heeft Fox boro zich in de kopgroep van de derde klasse genesteld. Het tweede herenteam verrastte vriend en vijand donderdagavond door een prachtige 3-0 zege op het Baarnse BG SV 4, daarmede de weg openend naar een opmars naar een betere klas sering op de ranglijst. Voor een koude douche zorgde het eerste damesteam, dat tot donderdag op de tweede plaats van de derde klas se stond, maar door een 3-0 nederlaag tegen SW 5 deze fraaie positie ver speelde. Ook het tweede damesteam deelde in de malaise, want hoewel zij in de wedstrijd tegen SW 4 bij vlagen goed volleybal speelde kwam zij op de be slissende momenten toch kwaliteit te kort om de zege te forceren. Een 3-0 nederlaag was dan ook het resultaat. Komende donderdag speelt het eer ste herenteam van Foxboro tegen het Soesterbergse AGAVS. Deze ontmoeting begint om kwart over zeven en wordl in de sporthal alhier gespeeld. De bossen tooien zich geleidelijk met de fraaiste tinten en schakeringen van bruirt eri geel naar oranje en rood. Bij de bomen, die ons verrassen met dc meest felle kleuren, zijn het vooral de Amerikaanse eiken die opvallen door hun grote, soms bloedrode bladeren. Een bosje van deze herfstpracht in 'n vaas is het natuurschoon in de kamer brengen. Maar we moeten ons hierin beheersen. Door afrukken of afsnijden van twijgen met bladeren worden de bomen te zeer geschonden, niet, als het een enkel geval zou betreffen, maar wel omdat regelmatig door meerdere wandelaars kleurig eikeblad mee naa;- huis wordt genomen. We behoren dit schoons in het bos ongerept te laten staan, zodat ieder die daar wil wande len, ervan kan genieten. Dit is ook de reden, waarom de Amerikaanse e;'-en bij de in onze gemeente tot v .ttelijk beschermde bomen behoren. Behalve van de bladerpracht valt er in het bos ook te genieten van de won derlijke vormen en kleuren van de pad destoelen, speciaal in de herfst. Ieder een heeft bij de wandeling wel even aandacht voor een groepje fraaie pad destoelen langs het pad. Het is bekend dat ze als sporendragers groeien aan een uitgebreid weefsel van zwamdra- den in de bosgrond. Deze zwammen zijn de grote opruimers van alle bosafval van bladeren e.d. op en ln de bodem. Ze „verteren" het. Heel be langrijk dus voor het bos. Minder be kend is, dat de bomen en het zwam- weefsel in de grond een „samenleving" vormen. Zwammen zijn onmisbaar voor de bomen. Nog minder weet men blijk baar, dat meerdere paddestoelen-soor ten in aantal achteruit gaan. Door de lange droogteperiode van deze zomer en herfst zijn er dit jaar zelfs opval lend weinig paddestoelen in de bossen. De natuurwacht. „Eemland", aangeslo ten bij het T.V.N. vraagt voor deze za ken ieders belangstelling en medewer king. Pluk dus geen paddestoelen, ver trap ze niet en geef aan die er staan de kans hun sporen te verspreiden voor nieuwe kieming en nieuwe zwam- groei.

Soester Courant | 1969 | | pagina 11