Xe JOHAN CRUIJFF Drukkerij Smit WIJZIGING SOCIALE WETTEN BS] MAZDA help de kleuter SOESTERBERG Hoog over 't paard getilde knaap met gaaf voetbaltalent VERLOOFD, verlovingskaarijes Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Winkelcentrum „Smitshof" Kinderbijslag als snoepje Gemeenteraadsagenda Couvert LindeS 23 Het nieuwste couvert van Kel- tum is er: Linde. Eenonversierd bestek, sober en sierlijk van lijn! Gemaakt van hard en eerlijk Durf ine edelstaal... Voor men sen van deze tijd. Er is al een 6-persoons samenstelling met gratis luxe geschenkdoos voor f289,-. Per couvert f 18,-. Garage ,DE SOESTER' RINGENOLDUS Juwelier - Opticiën 4® K.V.O. versloeg Samos Jeugdige bromfietsers crossen E.M.M.Soesterberg 1-1 FAKSoesterberg 1-7 Krabbels van Knelis Aanbesteding rioolwerken en wegaanleg Voor uw advertentie bladen is DRUKKERIJ SMIT Van Weedestaat 29A advertentie-bureau DINSDAG 4 NOVEMBER 1969 Ifederland heeft de boot of het vliegtuig naar Mexico gemist. Wellicht is het niet meespelen van Johan Cruijff in de beide wedstrijden tegen Bulgarije daarvan mede oorzaak. Nu mogen we bonds coach Kessler misschien ook niet geheel vrijpleiten van enige eigenzinnigheid, maar een feit is dat Cruijff voor de be slissende wedstrijd tegen Bulgarije voor een privé-zaak wegbleef. Hij moest zo nodig in Italië schoenen kopen, dat hij welbewust niet op tijd in het trainings kamp in Holten kwam. Het is natuurlijk helemaal niet gezegd, dat Nederland mèt Johan Cruijff van de Bulgaren zou hebben gewonnen. Per slot van rekening heeft de befaamde Ajax-speler er tegen Polen ook niet veel van terecht gebracht, zoals in menige interlandwedstrijd. Het is opvallend, dat Johan wel voor zijn club Ajax, maar niet voor het Nederlands elftal zich vol ledig wil inzetten sinds hij Europese faam heeft. Verliefd, getrouwd. Drukwerk voor Iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modem Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Z GEBOREN: Volker, z. v. A. v. Willi- genburg en E. M. Fecken, Van Weede straat 37a. Johanna Catharina, d. v. J. v. 't Klooster en J. C. Groene- woud, Klaarwaterweg 88. Cynthia Lucille Cornelia Francine, d. v. H. M. K. Keers en A. W. v. Leijenhorst,, Van Goyenlaan 96. Astrid, d. v. M. v. Leijenhorst en T. H. Lubbers, Prof. Lorentzlaan 69, Soesterberg. Pele- grinus Hermanus, z. v. G. P. Bouw meester en M. J. Roest, Baarn, Zand- voortweg 74. Saskia Elisabeth Ma ria, d. v. E. P. Roelofsen en W. V. Hakvoort, Kerkpad Z.Z. 10. Maar ten Antoon Leopold, z. v. A. Spek en J. M. de Wachter, Heuvel weg 13. Albertus Johannes Petrus, z. v. P. Roest en S. H. M. v. Bekkum, Braam- weg 24. Maarten, z. v. G. H. de Gooijer en A. Grinwis, Driehoeksweg 8. Nelly, d. v. R. Kamphorst en M. van Stijn, Koninginnelaan 65. ONDERTROUWD: Dirk van Bolhuis, Pr. Irenestraat 17, Diemen en Jacoba Hageman, Dorresteinweg 28. Adria- nus Carolus Kerbusch, Maarten Tromp- Iaan 33, Bergen op Zoom en Anna Hermina Cornelia ten Brink, Generaal Sioorstraat 1. Cornelis Hermanus Herder, Asschatterweg 205, Leusden en Elisabeth Maria Kaats. Saenredamplant- soen 7. José Leopoldo Enrique Gra- venhorst, Julianaplein 5 en Joan Gor- sira, Lyraweg 53, Curacao. Hendrik Willem Appeldoorn, Leidseweg 30 bis D, Utrecht en Johanna Clasina Schipper, Gen. Winkelmanstraat 119. Hendri- kus Johannes Hooft, F. C. Kuijperstr. 5 en Fenna Geertje v. Slooten, Verl. Talmalaan 21. Evert Jan van Beek, Meidoornweg 13 en Antonia Lagemaat, Bilderdijklaan 37. Laurentius Wever, Van Egmondkade 49bis, Utrecht en Wilhelmina Petronella Maria Daselaar, Nieuweweg 66. GEHUWDCornelis Jansen, Nieuw Baarnstraat 47, Baarn en Martina An na Catharina Hilhorst, Peter v. d. Breemerweg 13. Petrus Gerardus Melis, Kreitenmolenstraat 204, Uden- hout en Mariëtte Wilhelmina Cornelia Beuken, Soesterbergsestraat 51a. Adrianus Bernardus de Bruin, Molen straat 66 en Cornelia Smeeing, Nieu weweg 15B. Hendrik Luschen, Bakkersweg 2 en Aleida Jacoba Ruijs- senaars, Krommeweg 29. Lubbertus van der Zanden, Jac. van Looylaan 16 en Bouwina de Jonge, Jac. v. Looy laan 14. Jan Willem van de Burgt, Buurtweg IA, Doorn en Anna Maria Beuken, Steenhoffstraat 63. Ralph Peter Chornelis, Varenstraat 176 en Cornelia Sinai, Nigerdreef 177, Utrecht. Louis Cornelis Spoelstra, Uranusstr. 11 rood, Haarlem en Ronny Dierdorp, secretaresse, Colenso 3. Kornelis Pieter de Jong, Daalseweg 380, Nijme gen en Margaretha Breunissen, Schou tenkampweg 15. Adrianus Johannes Pouw, Vrijheidslaan 5, Brakel en Cor nelia Barbara Catharina Rademaker, Vinkenweg 43. OVERLEDEN: Elisabeth Jacoba Oos terling, 83 jaar, Dalweg 42. Ever- dina Kooijer, 68 jaar, weduwe van A. C. Oomens, Smitweg 409. Antonia Hofland, 75 jaar, weduwe van R. van Boeijen, Ossendamweg 44. Wilhel mina Christina Beumken, 77 jaar, we duwe van H. H. van Hilten, Albert Cuyplaan 101. Piet Keizer Zeker is wel, dat een Johan Cruijff die er zin in heeft, voor nog meer gevaar voor de Bulgaarse veste had kunnen zorgen. Want hij is een zeer begaafde voetballer, die op basis van zijn snelheid en technische capaciteiten terecht een goede faam heeft. Maar dat geldt ook voor zijn clubgenoot Piet Keizer, een knaap die zo mogelijk nog sterker over tuigd is van zijn eigen grootsheid en daarom de beste bondscoach die we in ons land ooit hebben gehad liefst in de kou laat staan. Sinds Piet Keizer zich niet meer voor het Nederlands elftal beschikbaar stelt nu al ruim twee jaar is zijn faam wat gedaald. En daarmee zijn waarde op de voetballersmarkt. Cruijff zegt nu niet met zoveel woorden, dat hij niet voor het Nederlands elftal wil spelen, maar het komt er wel op neer. Al zegt hij zelfs in een excuusbrief aan de K.N.V.B. het tegendeel. Topsporters lastig Iedere trainer of coach van een natio naal team of een betalende club weet heel goed, dat het altijd moeilijk werken is met stervoetballers. Dat komt niet in de eerste plaats door het ster-zijn, als wel dat een topsporter haast altijd een heel sterke eigen wil heeft. Anders had zo iemand zich nooit in de top kunnen werken. Want daarvoor is heel hard trainen en het zich ontzeggen van aller lei leuke dingen nodig. Maar elke coach of trainer heeft er een geweldige hekel aan om met mensen te moeten werken waar hij niet geheel van op aan kan. En dat demonstreren Cruijff en Keizer nu. Rinus Michels schijnt bij Ajax goed vat op ze te heb ben, maar het blijkt zeer de vraag te zijn of een andere coach dat ook heeft, gezien de ervaringen van Kessler. Op deze wijze benadelen spelers als Cruijff en Keizer hun eigen waarde op de voetbalmarkt. En die waarde zouden ze best kunnen gebruiken als het op een dure transfer naar een buitenlandse club aan zou komen. En juist dat is iets waarmee Johan Cruijff graag wil scher men: interesse van bij voorkeur Zuid- amerikaanse clubs in hem, waarmee hij het bestuur van z'n club de sterke bint geeft zijn honorarium nog maar eens te verhogen. Prestige Het argument van Johan Cruijff, dat hij door omstandigheden die hij niet kon controleren, te laat zou zijn voor het trainingskamp in Holten gaat moei lijk op. Woensdags om twaalf uur moest hij aanwezig zijn in Holten. Dat wist hij al enkele maanden tevoren. Toch wilde de stervoetballer niet dinsdags uit Italië vertrekken, maar pas woensdag morgen. En dan vraag je natuurlijk om tijdnood. Toen die nood kwam belde hij in arrenmoede meneer Kessler maar op met de mededeling dat hij pas 10 14 uur later in Holten zou kunnen zijn. NU hebben naar onze mening de heren Kessler en Coler wel wat erg vlug ge zegd: „Johan, we hebben je niet meer nodig." Natuurlijk, discipline moet er zijn, zeker in een toch al moeilijk te hanteren gezelschap als dat van onze heren topvoetballers. Maar het zal Kess ler nog duidelijker dan ons leken zijn, dat je niet zomaar een lastige knaap als Cruijff kunt uitsluiten. Het lijkt er namelijk vrij sterk op, dat de bonds coach zijn prestige om het prestige wilde laten gelden. VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT ,30 Dat de heer Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de K.N.V.B., de mening van de heer Kessler vlot on derschreef is niet verwonderlijk. Hij heeft al vaker getoond wat impulsief te zijn en daarnaast zal het gehannes met de „geblesseerde" Cruijff voor haast elke interlandwedstrijd, dat werd ge sanctioneerd door het Ajax-bestuur, wellicht ook nog een rol hebben ge speeld. Helaas heeft de hele kwestie Cruijff zich in een veel te persoonlijke sfeer afgespeeld. Zoals dat ook nog steeds het geval is met Keizer die niet onder com mando van Kessler wil trainen en spe len. De vraag is of de bondscoach en het K.N.V.B.-bestuur psychologisch wel een juiste aanpak hanteren. Want nu wordt het Nederlandse voetbal geschaad. Dat Cruijff al maanden tevoren wist, dat hij in de selectie van Kessler tegen Bulgarije zou komen bewijst wel, dat de bondscoach juist Cruijff nodig had. Dat blijkt ook wel als we de tactische conceptie bekijken, waarmee Kessler kennelijk de Bulgaren wilde aanpakken. Reorganisatie Het zat er dik in, dat de Bulgaren op safe zouden spelen tegen Nederland. En dan is het een heel moeilijke zaak om een verdediging die zo hecht is op te rollen. Daar heb je dan een handige en gevaarlijke speler als Cruijff voor nodig. Met vleugelspelers als Wery en Moulijn naast zich, alsmede een aan vallende middenspeler als Veenstra en een net achter de spits opererende Wiin van Hanegem, die sterk is in het ver tragen van het spel, wat nodig zou kun nen zijn als een voorsprong moet wor den verdedigd. Want dan krijg je een aanval, die niet alleen voor het doel (Wery, Cruijff en Moulijn), maar ook buiten het strafschopgebied al gevaarlijk is (Van Hanegem en Veenstra). Enfin, Nederland gaat niet naar Me xico. Daarom lijkt het ons juist als de K.N.V.B. en de bondscoach samen met de clubs die internationals leveren en de betrokken spelers eens uitmaken hoe de organisatiestructuur rond het Neder lands elftal kan worden verbeterd. Daarbij lijkt het ons nuttig als er eens aan wordt gedacht om ook hier de competitie stil te leggen op de zondag vóór een interland. Daardoor zouden de geselecteerde spelers tien dagen in een trainingskamp bijeen kunnen ko men voor een wedstrijd van het Neder lands elftal. Dat hoeft uiteraard alleen voor de wedstrijden waarbij het om de voorronden voor het wereldkampioen schap of het Europees landenkampioen- schap gaat. Voorts zou het dienstig zijn om een vaste kern te creëren van spelers voor Oranje. Laat zeggen 16 spelers, even tueel aangevuld met zes die inciden teel worden uitgenodigd. Zeker de kern selectie zou minstens één keer per maand bijeen moeten komen buiten de voorbereidingen voor de wedstrijden. Ook zou elke betaalde voetballer met Nederlandse nationaliteit, dus ook de genen die in het buitenland spelen, ver plicht beschikbaar moeten zijn voor het nationale team. Eén en ander lijkt ons nodig om tot een grotere eenheid te komen in de selectie club, die veel intensiever moet samen komen. Een goede honorering voor trai ning en wedstrijden moet daar natuur lijk tegenover staan. De tweede kamer zal zich binnen korte tyd buigen over een wetsontwerp, dat enkele wijzigingen van de a.ow., de zie kenfondswet en de kinderbijslagwet voor kltine zelfstandigen beoogt. Deze wijzigingen hebben tot doel op korte termijn verbetering te brengen in de positie van een aantal groepen, die tot de minderdraagkrachtigen gerekend moe ten worden. Het gaat hier in hoofdzaak om bejaar den en kleine zelfstandigen. O.a zal de toelatingsgrens van de ziekenfondsver zekering voor bejaarden aanzienlijk worden verhoogd, zodat een groot aantal bejaarden dat nu een (dure) vrijwillige verzekering moet nemen, tot de zieken- fonsvereniging voor bejaarden kan toe treden. Voorts wordt een premiereductie Oir. a W. VELI.rNGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Aan Bredero Vast Goed N.V. te Utrecht is ongeveer 1900 m2 grond, gelegen nabij de kruising Smitsweg-Weegbree- straat, verkocht. Dit perceel grond is door de gemeente verkocht met het doel dat daarop een aantal winkels alsmede een daarbij behorend flatge bouw zal worden gebouwd. Deze bebouwing zal deel uitmaken van het ontworpen winkelcentrum „Smits hof", dat het buurtwinkelcentrum van de inmiddels voor een belangrijk ge deelte gerealiseerde wijk „Smitsweg" zal vormen. Aan Bredero Vast Goed N.V., voor noemd, is alleen de grond verkocht waarop de geplande winkels en flat woningen zullen verrijzen. Dit impli ceert derhalve, dat de gemeente Soest er voor haar rekening voor zal moeten zorgdragen, dat het rondom de ge noemde gebouwen gesitueerde en bij het winkelcentrum behorende terrein voor zijn funktie geschikt gemaakt wordt. Op dit voorterrein, waarvan een gedeelte laag ommuurd is, zal een spe ciaal voor kortparkeerders bestemde parkeergelegenheid worden aangelegd, bestaande uit ruim dertig parkeerha vens. Aan de achterkant van de winkels aan de zijde van de Smitsweg is een straat geprojecteerd, welke dienst kan doen voor goederenaanvoer en tevens toegang verschaft aan een tweede par keerruimte, plaatsbiedende aan een vijftigtal voertuigen. De bevoorrading van de rest van de winkels kan via de achtergevel geschieden vanaf de inrit van de Weegbreestraat naar de aldaar nog te bouwen woningwetflats. Aan deze inrit zullen zeven parkeerhavens worden gerealiseerd. De totale kosten welke uit de reali satie van het bestratings- en riolerings plan voortvloeien, zullen naar schatting een bedrag van 170.000,bedragen. in uitzicht gesteld aan minder draag krachtige echtparen ten behoeve van vrijwillige ziekenfondsverzekering en tenslotte wordt nog een uitbreiding van de kinderbijslagwet voor kleine zelf standigen voorgesteld. De wijziging in de ziekenfondsverzeke ring voor bejaarden zal ongetwijfeld door talloze boven-de-65'ers met ap plaus worden begroet. Deze ziekenfonds verzekering kent geen inkomensgrens. Komt een bejaarde met zijn inkomen boven die grens, dan is er voor hem alleen plaats in de vrijwillige zieken fondsverzekering. Dit komt voor de be jaarde neer op een aanzienlijke premie verhoging. In het wetsontwerp wordt voorgesteld de toelatingsgrens van de ziekenfonds verzekering van de bejaarden te ver hogen. Deze grens zal gebracht worden op 70% van de inkomingsgrens van de verplichte en de vrijwillige verzekering (dat is momenteel ƒ9660.Gevolg: een groter aantal bejaarden komt weer in het ziekenfonds. Het is te hopen dat deze wetswijziging er door komt, want vele bejaarden moe ten nu een wel zeer groot deel van hun inkomen besteden aan de premiebeta ling voor een vrijwillige verzekering. Resultaat van deze wijziging zal zijn dat komend jaar circa 890.000 bejaarden kunnen profiteren van de ziekefondsver- zekering (nu ongeveer 750.000). Voorts kan nu uit de algemene mid delen 14 miljoen beschikbaar worden gesteld ten behoeve van de vrijwiilige ziekenfondsverzekering. Het zijn hoofd zakelijk zelfstandigen, die krachtens de ze vrijwillige ziekenfondsverzekering zich tegen het risico van ziekte dekken. Uitbreiding Een derde maatregel betreft een uitbrei ding van de kinderbijslagwet voor klei ne zelfstandige. Voorgesteld is de maxi mum kinderbijslag voor het 2e kind op te trekken tot het minimum loon, vermeer derd met 6% vakantiebijslag. Ook zou de maxiumgrens voor het recht op kin derbijslag voor het eerste en tweede kind overeenkomstig verhoogd dienen te worden. Wederom wil de minister dus een bevolkingsgroep tegemoet komen door verandering in de kinderbijslagwet aan te brengen. In dit geval moeten de kleine zelfstandigen een beetje tevreden worden gesteld, die immers al jaren kla gen dat zij in dit opzicht bij de werk nemers worden achtergesteld. Het is spijtig dat de regering hiervoor is ge zwicht. Het is beter een bevolkinsgroep, die achter blijft bij de welvaartver meerdering soelaas in de fiscale sfeer te bieden dan weer met kinderbijslag gelden te gaan strooien. Het is misschien onredelijk dat zelfstandigen geen bijslag OPENBARE KLEUTERSCHOOL IN SOESTERVEEN In het begin van het volgend jaar komt in de nieuwe wijk Smitsweg een open bare kleuterschool gereed. B. en W. hebben voor deze school solli citanten opgeroepen voor hoofdleidster en stellen voor hiervoor aan te stellen mej. E. Hobby te 's-Gravenhage. OVERBLIJFLOKAAL IN HET GEMEENTEHUIS Momenteel is er in het gemeentehuis en de dependance geen lokaal aanwezig dat speciaal is ingericht voor de 15 tot 20 ambtenaren, die thans gedurende de middagpauze overblijven. B. en W. stellen voor een gedeelte van het zoldervertrek van het gemeentehuis zodanig te verbouwen, dat het als over blijflokaal in gebruik kan worden geno men. De kosten hiervan worden geraamd op 13.500,—. KOSTEN VOOR AANSLUITING OP GEMEENTELIJK RIOOL Voor aansluiting van een gebouw door het bedrijf van gemeentewerken op de gemeentelijke riolering wordt thans 70,in rekening gebracht voor een eengezinswoning en 100,voor etage woningen in twee woonlagen. B. en W. stellen voor deze bedragen te verhogen tot resp. 100,en 150, LENING AAN TEMPO In 1967 werd aan de Ren- en Touristen- vereniging Tempo te Soest een rente loze lening ad 8.000,verstrekt ten behoeve van de financiering van de bouw en inrichting van een clubhuis te Soest. De lening heeft een looptijd van 10 jaar en inmiddels is reeds 1.600, afgelost. De grond waarop het gebouw gesticht is, heeft de vereniging in huur. De huurtermijn loopt over tien jaar af. De vereniging is in de gelegenheid de grond aan te kopen voor een bedrag van 6.000,Aan eigen middelen is be schikbaar 1.000,Aan financierings middelen ontbreekt dus nog een bedrag van ƒ5.000,Het bestuur van Tempo heeft aan de gemeente gevraagd een renteloze lening tot laatstgenoemd be drag te mogen ontvangen. „Tempo" is in staat de jaarlijkse aflos sing ad ƒ625,gedurende acht jaar, te voldoen. B. en W. stellen voor de gevraagde le ning te verstrekken. PARKEERHAVENS AAN DE ANT. VAN LEEUWENHOEKLAAN Door het aanleggen van parkeerhavens zal de Anthonie van Leeuwenhoeklaan te Soesterberg voor een niet onbelang rijk gedeelte kunnen worden ontlast van auto's, die thans bij gebrek aan vol doende parkeerruimte nog op de rij weg moeten parkeren. In totaal zal de te treffen parkeervoor ziening plaats kunnen bieden aan maxi maal achtendertig auto's. De totale kosten worden op een bedrag van 13.500,geraamd. ■Hjl vanaf 6895,— incl. B.T.W. Oft. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest krijgen voor hun eerste twee kinderen, tenzij hun inkomen beneden de minium- grens valt. Maar misschien zit er ook niks onrede lijks in. Misschien is het juist onredelijk dat werknemers wel bijslag ontvangen voor hun eerste twee kinderen. Het wa re verstandiger wanner wij in Nederland eens afstapten van het systeem van kin derbijslag en in elk geval van de verve lende gewoonte om achtergebleven be volkingsgroepen voortdurend een kinder bijslagverhoging als een snoepje als uit zicht te stellen. Volksverzekering? Hoewel het totaal aan premies voor de volksverzekeringen dit jaar reeds 13.9% bedraagt van het inkomen tot 16.200 overweegt minister Roolvink notabene ook nog een uitbreiding van de kinder bijslagwet tot het tweede kind. Die voor ziening moet natuurlijk ook weer gefi nancierd worden. Hopelijk zal de S.E.R., die over déze kwestie moet adviseren, de minister nog van dit plan kunnen afhouden. Voorts wordt op het departement van sociale zaken en volksgezondheid nog steeds gespeeld met de gedachte om een volksverzekering tegen arbeidsonge schiktheid in te voeren. Voor de werk nemers is per 1 juli 1967 een moderne, nieuwe voorziening van kracht gewor den, nl. de wet op arbeidsongeschikt heidsverzekering .(w.a.o.) De S.E.R. heeft indertijd reeds een advies uitgebracht inzake een verplichte verzekering voor anderen dan loontrekkenden. De S.E.C. was van mening dat 't het bes te was een afzonderlijke verzekering tot stand te brengen voor zelfstandigen, welke dan het karakter van een bodem- voorzienig zou moeten hebben. Maar te gen zulk een afzonderlijke regeling zijn ernstige bedenkingen aan te voeren. Zo ontbreekt een overgangsregeling in de gedachtengang van de S.E.R. Dit zou betekenen, dat bij invoering van een dergelijke regeling een groot aantal zelf standigen, nl. zij die op dat tijdstip reeds invalide zijn, geen rechten zou den hebben. Daarom valt er veel te zeggen voor een volksverzekering tegen arbeidsonge schiktheid, waardoor ook zelfstandigen, die door ziekte en/of invaliditeit niet langer in staat zijn door middel van arbeid in hun bestaan te voorzien, een vaste uitkering is gewaarborgd. Een voorziening als deze heeft uiteraard financiële konsekwenties, maar het ls te hopen dat het ministerie van sociale zaken aan deze regeling een hoge prio riteit toekent. Als men nou eindelijk eens de kinderbijslag voor het eerste kind dver de gehele linie zou afschaffen, zou voor 'n volksverzekering tegen ar beidsongeschiktheid gemakkelijk finan ciële ruimte gemaakt kunnen worden. Van Weedestraat 12 - Soest Telefoon 02155-6372 UAJWNMlVHKQRSWreC-e» Op eigen terrein in Utrecht heeft Sa- mos 2 met 2-3 verloren van de KVO- junioren. Bij de eerste ontmoeting leed KVO een 10-0 nederlaag. Na twintig minuten nam Samos de leiding. Peter Schep zorgde voor de gelijkmaker. 1-1. Twee minuten voor de rust namen de gasten de leiding (1-2) door een treffer van Harry Albers, maar binnen de minuut kwam Samos gelijk (2-2). Halverwege de tweede helft scoorde Theo van Dillen een afschandsschot (2-3). In samenwerking met de brigade van de Kon. Marechaussee heeft de politie een controle gehouden op de jeugdige bromfietsers, die met hun bromfietsen aan het crossen waren in het bos ge leden naast het Zeister Spoor. Tien jongens in de leeftijd van 9 tot 15 jaar bleken zich met hun vehikel op dit terrein te bevinden. Namen en adressen van de jongens werden geno teerd. Weinig hoopvol trokken de Soester- bergers zondagmiddag naar Hilversum, waar een zware strijd de geel-zwarten wachtte tegen EMM. Na twintig minuten kwam het EMM- doel onder druk te staan en toen doel- van Van Doom de bal niet onder con trole kreeg, benutte Foulon zijn kans en gaf Soesterberg tegen de verhouding in de leiding. 0-1. Een halve minuut later was de gelijkmaker een feit, toen de bal werd weggewerkt door Wielders en Otten onmiddellijk inkop te. 1-1. In de tweede helft werd Geers ver vangen door Van Rheenen en tien mi nuten voor het einde moest dt. gebles seerde Van Rheenen nog vervangen worden door Bakker. Tegen FAK in Bilthoven, dat aan vankelijk met negen man speelde, had den de „zaterdagelf" van Soesterberg een groot overwicht. Toch werd er nerveus gespeeld tot Jaarsma de score opende. Een foutive terugspeelbal van Leyenhorst bracht de stand op 1-1. Toen kwam de doelpuntenmachine van de geelzwarten op gang en door Jaars ma, Ruitenbeek en Geurtsen werd het 1-4. Na rust was FAK volledig, maar toch had de Soesterberg-defensie hoe genaamd niets te doen. Jaarsma scoor de voor de derde keer (1-5) en Ruiten beek scoorde voor de tweede en derde keer (1-7). Zatrdag 8 november speelt Soesterberg huis tegen Nederhorst (15 uur). Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat as iemaand an ming vraog waat mok ming kingders laote worre, daat daat veur ming heulemao! geen prebleem meer is. Veur ming is op dit mement ut baontje vaan baankdirrekr teur of zoiets in de buurt daorvaan, een vaan de aantrekkulukste baontjes. Nie omdaat je daan de heule daag mit cente en guldus en meer van daat soort dinge ken speulc. maor omdatter noeng eenmaol int veen nie op un tur- ruf ekeke wordt, en daan kejje der noeng eenmaol betur un bietje bie in de buurt zitte. Noeng zalle der wel minse weze, die zeige -vaor haol jie die wieshied vaan- daon, maor ajje nie allenug de bur- gerlukke staand in de kraant lees, en je kiek ok zc of en toe is naor de laangzaomerhaand wel oppevaalle weze, aadvurtensies, daan mot ut toch zo datter narruguns zoveul vaan die dinge instaon as vaan baanke. Nie een keer, maor haarstikke vaok en vaan alle soorte die der in ongs laand binne. Aster nog minse binne die hullie kaa- pietaol in un ouwe sok, of ongder de laokuns in de linnekaast bewaore, daan binne daat dieve vaan hullie eige knip. Ajje je cente uut un sok haolt, of ongder de laokuns vandaon haolt en je brengt zu bie één van die baanke, mit opzet zeig ik nie: en jie zet ze op een vaan de baanke, omdak daat zoon raor ideej vin, daan kejje rustug gaon slaope, waant je word ongdertusse stingkend riek, vaandaor komp ok daat mooje gezeigde vaan slaopend riek worde. Vreuger waore dur netuurluk ok baan ke. Nie zoveul, waant der wier ne tuurluk nog nie zo bar veul an die daor gebraachte cente vurdiend, maor teugeswoordug zifter haos in elleke be- laangrieke straot wel zoon centebewaor- plaots. En afgaond op aal de ruklaome die zullie maoke, worde der noeng wel aordugge winsten emaokt. Voor al ajje effe gaot kieke in waat voor huuze die baanke huuze. Je ken hoog stens un baank in un noodgebouw teuge komme, maor un baank in un krot ister beslis nie te vingde. Noeng kejje wel bie je eige denke, waorom zouwe die luu ok, der binne cente zaat in huus, maor je motter daan wel vaan uut gaon, dattut ongze cente binne. De cente van ming daan netuurluk en de guldus vaan jullie. Vreuger kreeg je maor un heul klein bietje rente en je nos ut eigeluk maor zien as un soort veilig oppebor- rege, mit un klein bietje toegif voor de meujte als daank. Maor noeng, en daor kejje an zien daat de cente ok nie zo baar veul meer waord binne, krije un heul aordug centje meer. Ajje daan nog bedenk daat ut moge- luk is om voor bievoorbeeld un waat laangere tied je cente op te berrege, waordoor je daan nog meer rente krieg, daan ist duudeluk daat ajje cente hep, je teuguswoordug heulemaol slaopend riek ken worde. Maor de baanke binne der nie allenug om cente te bewaore, je ke-< der ok cente lene, maor daor mojje daan ne tuurluk geld voor betaole en ajje de minse der ovur hoort praote, daan is daat geen kattedrek, ajje begriep waak bedoel. Die cente motte knaap worde betaold, waant ok voor die minse van de baanke gaot allenug maor de zon voor niks op. Toch schaat ik dat er meer wordt vur diend an de cente die je hep ebroch of nog gaot brenge as an de cente die je komp lene. Daorom zaal der ok wel un weruldspaordaag innesteld weze. Nie un naspenaole maor un weruld spaordaag, zodaat ok de minst die in de ontwikkelingslaande woene en geen cente hebbe om klere laot staon ete te kope, hullie spaorcente veilug op kenne barrege. Zuk laache. Maor un mins mot zun eige der nie an store, waant daat staot al jaore as un paol bove waoteur, wie waat bewaord die heit waat. Daorom vingk daa ze der op school meej motte beginne, jong eleerd is ouwd edaon. En aal maag de „Daam" teuges woordug nie meer in zuk fraoi daaglich staon, aster een schaop ovur de daam is daan vollege der wel meer, daor mojje daan maor an vaast hou we. Ajje geen cente hep om te spaore en zellufs geen cente genog meer hep om te kenne gaon lene, daan gao jie de endjes maor an mekaor knope, aal zaal jie daan altied wel ant korste end blieve trekke en blieve veule waor de knoop zit. Door de directeur van Gemeentewer ken, de heer H. J. van der Dussen, werd vrijdagmorgen aanbesteed de riolering en wegaanleg van de Beatrix- laan (gedeeltelijk tussen Nassauplant- soen en Prins Bernhardlaan en de Lin- denlaan. Door elf aannemers werd ingeschreven. n.1. N.V. Aannemings Mij. Van Vliet Luik, Laren ƒ75.500,Gooise We genbouw, Nw. Loosdrecht ƒ74.800, D. v. d. Markt, Geldermalsen. ƒ74.800, Vega N.V., Amsterdam, ƒ72.700,Fa. N. Knol, Wageningen 68.800,Fa. Van Kessel, Geldermalsen, 64.500, N.V. A.I.B., Wormerveer, f64.400,J. P. Schuier N.V., Soest, 63.000,Fa. Schoemaker, Rhenen 60.660,Fa. A. Kuijer, Soest, ƒ58.888,—. H. S. Hen- drikse, Soest 58.300, De begroting bedraeg 60.000,

Soester Courant | 1969 | | pagina 3