Ndam ervaren verkoopster <$5 KOSTELOZE AND BEGROTING VOOR L970 VERTOONT TEKORT VAN f 361000- Vervolg Sportvaria S0ESTERBERG MODERN DRUKWERK TE KOOP GEVRAAGD AUTOMOBILIST! Dames en heren van SVV Ned. Christen Vrouwenbond Klaver jaswedstrijd hij de brandweer Zwarte hand voor J. C. Stalenhoef Soester Volleybal Vereniging schrijft 200e lid in Olympia-dames verloren met 3-0 Onderling springconcours in De Boshoeve Soester Schaakclub wonnen Goede start Huisvrouwengym in L.T.S. E.H.B.O.-wedstrijd om dc Tempo-wisselbeker Politie-auto in brand Autobotsing OÏD RINGENOLDUS Juwelier - Opticiën Voetbalnieuws v.v. Soesterberg geboorte, verloving trouwen DRUKKERIJ SMIT monteur BUNGALOW of SEMI BUNGALOW ÈS> VRIJSTAAND HUIS of ROYAAL HOEKHUIS 8- WINKELPAND o.i.d. TE SOEST VRIJSTAAND HUIS of BOERDERIJ VRIJSTAAND HUIS BOUWTERREIN VOOR ROUW BUNGALOW VRIJSTAANDE VILLA H. P. N. VAN OS makelaar Blaricum Jjd van gladde wegen breekt weer aan DINSDAG 11 NOVEMBER 1963 De ontwerpbegroting van Soest voor het dienstjaar 1970 laat op de gewone dienst een tekort zien van 364.000, welk tekort zal worden gedekt door tot dit bedrag te beschikken over een deel van de reserves. Wanneer een maal de rekening zal zijn opgemaakt, zal wellicht blijken, dat het jaar 1970 met een batig saldo is afgesloten, deels omdat het programma van kapitaalwer ken wellicht weer niet volledig zal kunnen worden uitgevoerd en deels ook vanwege meenvallende uitkeringen uit het gemeentefonds. Burgemeester mr. S. P. Baron Ben- tinck noemde dit tekort dan ook al lerminst verontrustend. Ofschoon Soest in belangrijke mate bouwt voor inwo ners van buiten Soest (voornamelijk uit het Gooi) zal volgend jaar nog geen extra uitkering van het rijk mogen worden verwacht, omdat het zich laat aanzien dat het vestigingsoverschot de minimale normen van 1600 over de jaren 1967, 1968 - 1969 nog niet zal overschrijden. In de nota van aanbieding bij de be groting delen B. en W. mede, dat in 1970 een begin zal worden gemaakt met de bouw van de woningen voor het Gooi. De volgende woningen zullen in het plan Klaarwater worden gereali seerd. Door deze woningbouw voor het Gooi zullen de eerstvolgende be stemmingsplannen sneller worden uit gevoerd dan enige jaren geleden kon worden voorzien. Als gevolg van deze snellere groei van de gemeente zullen andere voorzieningen eveneens op kor tere termijn moeten worden getroffen de bouw van scholen, voorzieningen aan wegen, de aanleg van de weg over de Eng, de opbouw van het centrum nabij de Parklaan, de aanleg van sportacco- modaties e.d. Daarbij zullen volgens B. en W. de voorzieningen in de be staande wijken zoals de aanleg van rioleringen, verbetering van straatver lichting en wegen niet achterwege mo gen blijven. „Een en ander brengt een zwaardere belasting voor het bestuur der gemeen te met zich, zodat wij het alleszins noodzakelijk achten, dat ons college na de verkiezingen van 1970 vier wet houders zal tellen. Bij SCHOENEN TflSSIW torenstraat 5 soest fel. 3473 (02155) is plaats voor een Bel voor een afspraak 3473, of indien na 18.00 uur 5889. Deze snelle groei /an onze gemeen te zal ook de taak van de verschillen de gemeentelijke diensten en ambte naren doen uitbreiden. Om de hieraan verbonden problemen op een juiste wijze te kunnen aanpakken, zal er naar dienen te worden gestreefd dat wordt overgegaan tot vaststelling van een ge heel van maatregelen, welke in de naaste toekomst dienen te worden ge troffen. Deze maatregelen zullen in een plan ning moeten worden vastgelegd, zodat kan worden nagegaan of alle gewenste voorzieningen tijdig kunnen worden voorbereid en uitgevoerd, gezien de bezetting van de ambtelijke diensten, alsmede om te kunnen nagaan, op wel ke wijze zonodig snellere uitvoeringen mogelijk zijn. Daarbij zal het ook dringend nodig zijn, dat financiële overzichten over meer dere jaren aanwezig zijn om te kun nen bezien of de gewone dienst over enkele jaren de mogelijkheid zal bie den de rente en afschrijvingen van de gewenste voorzieningen te dragen. Daarbij zal ook dienen te worden na gegaan op welke wijze de inkomsten van de gemeente zonodig nog kun nen worden opgevoerd. Door deze planning van werken en de daaruit voortvloeiende overzichten zal het beleid beter gefundeerd kunnen worden. Deze werkwijze betekent niet, dat ook in de toekomst geen soepele beleidsvoering mogelijk zal zijn, doch dat het beleid een beter overzicht kan krijgen van de verschillende mogelijk heden en een inzicht in de gevolgen van gewenste of noodzakelijke wijzi gingen van die mogelijkheden", aldus burgemeester en wethouders in hun nota van aanbieding. Op grond van een en ander ligt het dan ook in de bedoeling van '-^t collage om binnenkort een krediet aan te vragen om te komen tot een ne'- werkplanning voor verschillende be stemmingsplannen en andere objecten, waaruit is te totaliseren, welke capaci teit op welk moment nodig is voor de verschillende afdalingen en diensten en de benodigde financiële middelen. Een liquiditeitsbegroting over de komende jaren kan dan een afgeleide van dit plansysteem ziin. Aan de bestuurlijke organen kan dit volgens B. en W. een duidelijk inzicht in de gang van za ken geven. B. en W. delen verder mede, dat zij hebben besloten, per 1 januari de afde ling financiën der secretarie te split sen in een afdeling comptabiliteit in clusief kassiersschap, en een afdeling financieel beheer. Deze laatste afde ling zal zich dan volledig kunnen be lasten met financiële overzichten voor meerdere jaren, liquiditeitsbegrotingen, het rapporteren inzake de financiële plannen en het regelmatig adviseren inzake de op korte termijn te ver wachten wijzigingen ten aanzien van de inkomsten en uitgaven met de daar aan verbonden consequenties en mo gelijkheden of onmogelijkheden. B. en W. menen, dat deze maatregelen over één tot twee jaar hun nut zullen beginnen af te werpen. De inkomsten en uitgaven op de ge wone dienst belopen voor 1970 een be drag van ruim vijftien miljoen gulden. Van de totale uitgaven zal bijna een kwart bestemd zijn voor openbare werken. Het onderwijs slokt ruim 18 op, de sociale zorg ruim 12 °/o. Voor de openbare veiligheid is 15 °/o van het totaal aan uitgaven nodig, voor bestuur en administratie 13 De inkomsten worden ln hoofdzaak be- p:.ald door rijksbijdragen van zeer uit eenlopende aa.d. Van de totale uitga ven komt bijna 75 °/t van het rijk weer terug. De overige inkomsten bestaan voor het belangrijkste deel uit de op brengsten van de gemeentelijke belas tingen (11,9 °'o). De gemeentelijke be lastingen worden gevormd door perso nele belasting (20,9 0 o), straatbelasting (19,8 rioolbelasting (15,7 rei nigingsrechten (12,8 °/o), leges (10 °/o), grondbelasting (9,6 ®/o), rioolafvoerrecht (5,6 hondenbelasting (2,2 °/o) en vermakelijkheidsbelasting (1,4 In de loop van het komende begro tingsjaar kunnen aanvragen worden verwacht voor de verbetering van de Oude Utrechtseweg. de St. Willibror- dusstraat en de Plasweg 205.000,—), de aanleg van riolering in de Schou tenkampweg 103.000,—), asfaltering van het eerste deel van de Soester bergsestraat (ƒ46.000,—), aanleg van riolering in de Julianalaan en omge ving ƒ391.750,grondaankopen ten behoeve van de verbetering van de Kampweg 100.000,vervanging van politieauto's 15.000,aanschaffing van nieuwe mobilofoonapparatuur voor de politie (ƒ9.500,camera's voor de verkeerslichtencontrole ten behoeve van de politie 9.500,en de aankoop van een autobrandspuit voor het Soes- ter brandweercorps (ƒ67.500, Veertig personen waren vrijdagavond in de brandweerkantine voor het spelen van een klaver jas wedstrijd, georgani seerd door de vrijwillige brandweer. De deelnemers kwamen van KPS, de politie te Baarn, gemeentewerken Soest, Soester politie en van de organiserende vereniging. De tien hoofdprijzen waren voor: 1. J. J. Kraaijenhagen 5619 p. 2. E. v. d. Baan 5495. 3. .T. Verhoef 5368. 4. Mej. E. Verhoef 5241. 5. E. Stolk 5215. 6. Klaassens 5190. 7. Spijker 5066. 8. J. Geytenbeek 5022. 9. Mevr. Verhoef 4970. 10. E. Simons 4927. De door de sportschool Pouw te Soest opgeleide judoka J. C. Stalenhoef heeft het gepresteerd binnen tweeeneenhalf jaar, wat een bijzonder korte tijd ge noemd mag worden, te slagen voor het eerste dan-examen. waaraan verbon den de zwarte band. Een goccl geplande ledenactie, die sa men viel met de ingebruikneming van de nieuwe sporthal Beukendal, heeft tot gevolg gehad, dat de vereniging dinsdag j.1. op haar trainingsavond, de dame.-- J. C. M. Zonderland cn M. F. T. Zonderland, als 199e en 200e lid kon inschrijven. Het bestuur had voor het bereiken van deze mijlpaal een waar debon voor aankoop van een nieuw shirt beschikbaar gesteld, welke de da mes bij mond- van de voorzitter werd uitgereikt. De mededeling van deze gebeurtenis werd door de aanwezige leden met ge juich ontvangen. Voor de vereniging zelf is het bijzon der prettig, dat het leeuwenaandeel van de uitbreiding ten goede 's geko men jan de jeugdgroepen, zodat zij momenteel over een grote groep meis jes en jongens de beschikking heeft. Inlichtingen ovei de training en het spelen van wedstrijden worden iedere dinsdagavond o, de training, van half zeven tot half elf in sporthal Beuken dal verstrekt, terwijl men ook alle ge wenste inlichtingen kan verkrijgen bij het secretariaat Sophialaan 8, telefoon 5882. Voor de overgangsklasse volleyballen speelden vrijdagavond in de Expohal te Hilversum, de eerste damesteams van GVC uit Hilversum en Olympia uit Soest. Het werd een open strijd, maar de dames van GVC waren sterker en won nen iedere set. De setstanden waren 16-14, 15-12 en 15-11. Zaterdagavond werd in manege ,,De Boshoeve" een onderling springconcours gehouden, speciaal voor oudere ruiters. De uitslag was 1. W. Marchal met „IJsselser". 2. H. Toonen met „Toska". 3. Mej. M. Tabak met „Caruna". 4. T. Gerritsen met „Bertus". 5. J. An- driessen met „Joris G.B.'". 6. J. Kraaij met „Ronald" en 7. H. J. Gielen met „N.N.". Aan het Lustrumtournooi van de schaakvereniging Breukelen werd door 5 leden van de Soester Schaakclub deelgenomen. De heer C. Samson speelde voor de 10e maal mee en kreeg hiervoor een prachtig cadeau. Met de wedstrijden was de heer Samson minder gelukkig. Hij behaalde in de hoofdklasse A Va punt uit 3 wedstrijden. De heer J. v. Zijtveld behaalde met 2'/a uit 3 een le prijs in de eerste klas. Dit leverde een mooie beker op. De heren Leydes en Mattheyr hadden helaas niet veel suc ces. Beide behaalden Va pnt. uit 3 wedstrijden resp. in de tweede klas A en B. De jeugdige F.Smit behaalde het mooiste resultaat 3 pnt. uit 3 wed strijden en won waarmee een prach tige beker. Deze speler deed voor de eerste maal mee. Voor de Stichts-Gooise schaakbond ge houden wedstrijd heeft het tweede tiental van de Soester Schaakclub in Amersfoort een zeer verdienstelijk ge lijk spel behaald. Met 9 man, waarvan 2 invallers, die nog nooit een bonds wedstrijd hadden gespeeld, werd dit resultaat bereikt tegen S.O.V.A. I. De gedetailleerde uitslagen waren G. Schreuder-H. Mattheyer 1-0. H. M. v. d. Berg-N.O. 10. R. Winia-B. v. Vliet V«-V«. G. P. G. J. Stertjan-J.F. Wamsteker 0-1. P. A. Loman-J. J. W. Blom 0-1. W. Klees-F. Smith 0-1. H. v. d. Berg-D. v. d. Wal Vt-Va. F. Schuur man-P. K. v. Baaien 1-0. P. Vreeman -H. Gerth 0-1. A. v. Pachedag-A. M. Kevc 1-0. Een beter spelend damesteam heeft afgelopen week het uit Den Haag ko mende VODO verslagen met 3-0. De eerste twee sets werden met een zeer klein verschil gewonnen. In de eerste set had men eerst een achterstand van 3-11, maar na een felle strijd kwam men toch nog tot een 16-14 overwin ning. In de tweede set kwam men tot een 15-13 winsi. De derde set verliep beter en werd gewonnen met 15-9, dat de derde setwinst betekende. Ook heren 1 behaalde een 3-1 over winning. Deze keer moest het Amers- foortse Spirit het onderspit delven. Het herenteam draaide goed. Heren 2 behaalde twee i unten uit de wedstrijd tegen WA 3. De eerste set ging verloren met 4-15, maar in de volgende twee sets deed men alles wat men kon om deze te winnen, het geen gelukte. De eerste klas spelende dames kon den ook deze keer niet verder komen dan een 2-2 gelijk spel. De eerste twee sets waren voor de andere dames, maar onze dames pakten de twee vol gende sets. SVV 3 was een van de weinige teams die afgelopen week verloren. Zij zagen zelfs geen kans om één set te winnen en de eer te redden. Zij ver loren de wedstrijd met 0-3. Heren 3 moest afgelopen week een 1-2 nederlaag aanvaarden. De setstan den waren 7-15, 14-16 en 15-12. Het vierde damesteam behaalde af gelopen week een 3-0 overwinning op het niet zo goed spelende DEVU uit Lage Vuursche. Setstanden waren 15-6, 15-3 en 15-10. Het programma voor deze week luidt: I Donderdag a.s. in SoestJeugd SW Olympia a. Olympia b-SW b. DamesVoleem-SW 4. HerenOlym pia 5-SW 3. Foxboro-SVV 4. SW 5- Voleem. Dinsdag 1.1. is de R. K. G. V. Cresen- do gestart met een gymuur voor huis moeders in de L.T.S.-zaal aan de Mo lenstraat. De eerste opkomst was verheugend en hoopval en ongetwijfeld zullen de dames hun flat en buurtbewoners ook enthousiast weten te maken. In de huidige tijd is één uurtje ontspanning en gezonde lichaamsbeweging beslist geen overbodige luxe. Het ls dan ook verheugend, dat de huismoeders na inspannende dagelijkse beslommeringen zich kunnen ontspan nen op een wijze die aangepast is aan hun kunnen en beantwoord aan de verwachtingen die zij zich ten aan zien van een gymuurtje koesteren. Voor belangstellenden delen wij nog mede dat zij zich van een en ander persoonlijk op de hoogte kunnen stel len op dinsdagavond, van 21.00-22.00 uur, in de gymzaal van de L.T.S. Voor nadere inlichtingen kunt U zich vervoegen bij mevr. L. de Rond, Be- trixlaan 9, of telefonisch op nummer 2244. Vanavond al kunt u de kans waarnemen. Voor huismoeders en huisvaders is er bij Cresendo gelegenheid tot aan gepaste gymnastiek en wel: dinsdag avond 20-21 uur in de Mariaschool voor huismoeders en van 21-22 uur voor huisvaders; dinsdagavond van 21-22 uur in de L.T.S. voor huis moeders. De afdeling Soestdijk houdt op 13 no vember a.s. 's avonds 8 uur, haar le denvergadering in het wijkgebouw bij de Emmakerk, Regen tesselaan. Deze avond zal spreken de heer F. Huisman te Apeldoorn over het onderwerp: "Het gebruik en het misbruik van verdo vende en stimulerende middelen". De ze lezing wordt met dia's geillustreerd. Gasten zijn hartelijk welkom. Belangstellenden en leden wijzen wij er op dat hedenavond, te 8 uur, in de grote zaal van het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat de jaarlijkse E.H.B.O.- wedstrijd om de Tempo-wisselbeker zal worden gehouden. Dicht bij het vuur zat gisteravond de hoofdagent De H., toen de surveillance- auto, waarmee hij op het Zeister Spoor reed, in brand raakte. De bestuurder rook een brandlucht in de wagen en zag rook onder de achterbank vandaan ko men. Toen hij de bank optilde, sloegen de vlammen hem tegemoet. De hoofd agent slaagde er zelf in het vuur met behulp van een handblusser te bedwin gen. De auto kon op eigen kracht naar het politiebureau, al was er aanzienlijke schade. De oorzaak van de brand is ver moedelijk kortsluiting in de bedrading van de mobilofoon. Bij de plaats van het ongeluk, vlakbij de Amersfoortsestraat, had even later een autobotsing plaats doordat een auto mobilist kennelijk meer aandacht had voor de blauwe zwaailichten van de po- litie-auto's dan voor het voor hem rij dende verkeer. Hij botste op z'n voor rijder, waardoor materiële schade ont stond. Couvert LindeS 23 Het nieuwste couvert.van Kei- tum is en Linde. Een onversierd bestek, sober en sierlijk vanlijn! Gemaakt van hard en eerlijk Durfine edelstaal... Voormen sen van deze tijd. Er is al een 6-persoons samenstelling met gratis luxe geschenkdoos voor f 289,-. Per couvert f 18,-. Van Weedestraat 12 - Soest Telefoon 02155-6372 Met name in de eerste speelhelft heeft het zaterdagelftal van Soesterbrg suc cesvol gewerkt aan de opvoering van het doelgemiddelde in de thuiswedstrijd tegen Nederhorst (9-0). Reeds na vijf minuten opende links buiten Geurtsen de score, terwijl Jaars- ma na een kwartier aan een serie van zes doelpunten begon (2-0). Soesterberg was overwegend in de aanval en het duurde nog bijna 15 minuten voordat Leyenhorst er 3-0 van maakte. In de 30e minuut scoorde Geurtsen, in de 31e minuut, de 33e en de 35e minuut was het Jaarsma die de Neder- horst-doelman volledig van zijn stuk bracht. Hiermede was een score van 7-0 bereikt. De tweede helft leverde slechts twee doelpunten op, daar er een nieuw keepertje onder de lat was verschenen en omdat de Soesterbergers de aan- valslinie te dicht om het stug verdedi gende Nederhorst hadden gelegd. Het duurde dan ook ruim twintig mi nuten voordat Jaarsma scoorde (8-0). Ruim tien minuten later werd het 9-0 door Jaarsma. Robby Doon kniekousen, nu ook weer in blauw, ook speciale avondknie kousen. Fa. HUISSTEDEN, (ook uw adres voor fantasie-maillots.) Gevraagd net WINKEL MEISJE. Vijf-daagse werkweek en hoog loon. C. J. v. d. SALM, Soesterbergsestraat 12, telefoon 2764, Soest. Koop nu uw handwerk- cadeau voor St. Nicolaas, o.a. schellekoorden, beslag, kruissteek en knoop- kussen, stramiens enz. enz. Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. Te koop prima consump tie-aardappelen. Irene en Bintjes 0,25 per kilo. J. B. LANSER, Soester Engweg 8, telef. 2557. PLANT NU rozen hees ters, coniferen, sierbomen, vaste planten, heide, vruchtbomen. U vindt deze bjj ons in grote sortering en prima kwaliteit. Diverse soorten tegels, flagstones en decoratieve muurstenen. Grote sortering bloem bollen (zeer apart) V.A.M. compost, turfmolm, tuinturf, gedr. koemest, kalk enz. Wij bezorgen GRATIS thuis en geven deskundig advies. Tuin- en Dierencenlrum v. d. Breemer, Beuken laan 55, tel. (02155)-2479. RIETMATTEN - tuinhek ken - gaas en draad palen - stokken enz. TUINTOKO VAN DRIE, Amstcrdamseweg 138, Amersfoort, telefoon ,Ü3490)-17031. Van Weedestraat 38A HANDEL-MAATSCHAPPIJ EN APPARATEN INDUSTRIE TE AMERSFOORT N.V. is een machinefabriek, die zich o.a. toelegt op de vervaardiging van apparaten voor electriciteits- centrales: vraagt op korte termijn buitenmontage in het bezit van RIJBEWIJS en zo mogelijk AUTO. Hij zal daarvoor eerst een grondige op leiding In onze montage-afdeling ontvangen. Wij eisen echter: minimaal L.T.S.-opleiding, afd. machinebank werken goed project-tekeningen kunnen lezen zich mondeling duidelijk kunnen uitdrukken zelfstandig met eventueel een of enige hulpmonteurs kunnen werken leeftijd: boven 20 jaar. Wij bieden: bij goede prestaties hoog loon uitstekende sociale voorzieningen (o.a. eigen sociaal fonds) reisgeld- en reisafstandvergoeding gratis werkkleding. Sollicitaties dagelijks aan het bedrijf van 8.- - 17.30 uur, Heiligenbergerweg 70, Amersfoort: tel. 03490 - 21444. !SI VOOR RELATIES in Gooi, Baarn, Soest of omgeving voor echtpaar zonder kin deren. Prettige omgeving, modern comfort, goed onderhouden en vrije tuin wordt zeer op prijs gesteld. Koopprijs tot ca. 150.000, met minstens vier slaapkamers - behoorlijke zolderkamer be reikbaar via vaste trap komt ook in aanmerking. Het huis moet gunstig gelegen zijn t.o.v. scholen, verbindingen etc. Bij voorkeur in Baarn, Soest, Laren of Blaricum. voor vestiging klein select Horeca bedrijf. geschikt voor hondenkennel. Ligging onverschillig. Koopprijs tot ca. 100.000, bij voorkeur te Baarn of directe omgeving, met minstens 9 kamers, geschikt voor pension. in Laren, Blaricum, Soest of omgeving. in SOEST-ZUID met vier slaapkamers en flinke tuin. Koopprijs tot ca. 150.000, AANBIEDINGEN GAARNE SCHRIFTELIJK OF TELEFONISCH AAN Lid Nederlandse Bond van Makelaars Tel. Blaricum 02153-3455, b.g.g. Baarn 02154-5003 Durft U deze vragen met JA te beantwoorden? Voldoen Uw banden aan de wettelijke eisen? Zijn Uw banden volkomen betrouwbaar? Weet U zeker niet te zullen slippen op nat wegdek? HaaltU het maximum aantal km's uit Uw banden? Is het slijtagepatroon van Uw banden goed? 't Kost U een kwartier en het spaart U zóveel! U ontvangt: een volledig schriftelijk in- spektie-rapport «een deskundig objectief bandenadvies gratis ventieldopjes met aangegeven banden spanning eneen aardige attentie VACO specialist in autobanden ZONIET! f Maak dan in UW belang gebruik van onze BANDENINSPEKTIE DOOR VREDESTEIN DESKUNDIGEN Ons inspektie-team is aanwezig op: donderdag 13 november van 10.30 uur 20.00 uur vrijdag 14 november van 10.30 uur 20.00 uur zaterdag 15novembervan 9.00uur-13.00uur Nijverheidsweg 77 (hoek Argonweg) Amersfoort Tel. (03490) 20204

Soester Courant | 1969 | | pagina 5