SIMCA... van KEULEN NV Garage Stam Soester gehandicapten winkelden in Amersfoort Uitslag verloting Huizenveiling Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M. van Hal-Zonderop Verandering spreekuur burgemeester Slijterij-wijnhandel Ben van der Linden geopend na uitbreiding en modernisering Voor moderne en klassieke verlichting VAN SCHALKWIJK Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" DE WONINGBOUW IN SOEST Mid-winter show van Arnould G. Diepeveen Krabbels van Knelis Gevonden voorwerpen VRIJDAG 14 NOVEMBER 1969 speciaaladres Evenals verleden jaar hebben nu ook weer een groot aantal gehandicapten inkopen gedaan in Amersfoort. Vijfen zeventig invaliden en zeer slecht ter been zijnde Soester inwoners, konden dankzij de belangeloze medewerking van meer dan veertig automobilisten die niet alleen hun auto voor het goede doel beschibaar stelden, maar tevens voor onbezoldigd taxi-chauffeur speel den, twee uur rondsnuffelen, en onge stoord inkopen doen. Onder de tientallen winkelenden, die zich veelal slechts met behulp van een rolstoel konden verplaatsen, waren er verschillenden die in jaren geen groot warenhuis van binnen hadden gezien. En terwijl iedereen zich met veel elan door de afdelingen heenworstelde, werd met de ziekenauto nog iemand uit Soest aangevoerd, die haar inkopen vanaf een rijdende brancard deed. Dit initiatief dat zijn bestaan dankt aan „De Zonnebloem", werd mogelijk door de medewerking van de Hema en Vroom &Dreesman, die hun zaak voor deze avond met volledig personeel, open stelden Doch niet aleen de verkoopsters maak- Van de grote verloting, die door de Vereniging van Vrijzinnig Godsdien- stigen te Soest werd georganoiseerd, is op 8 november j.1. de trekking ge houden. De houders van de hieronder volgende nummers hebben een prijs gewonnen. Voor zover nog niet in het bezit van de winnaars, kunnen deze worden af gehaald in „Braamhage", Inspecteur Schreuderlaan 2, van 15 tot en met 19 november, iedere dag van 8.30-12.30 en van 17.30-22.30 uur. Na 19 novem ber zijn de prijzen te verkrijgen bij mevrouw van Wijk, Jan Steenlaan 9. elke dag van 9.00-11.00 uur, alwaar ze tot 1 december nog kunnen worden afgehaald. De prijzen zijn gevallen op de navolgende lotnummers: 18 49 63 83 87 90 125 184 217 238 277 327 336 367 390 418 492 516 532 581 590 607 642 668 714 722 740 751 790 796 814 824 936 960 970 979 1013 1026 1066 1072 1092 1115 1198 1242 1285 1297 1367 1425 1446 1473. ten overuren, een groot aantal militairen van de Geneeskundige Troepen, ston den bij de aankomstplaats van de au to's gereed om behulpzaam te zijn bij het in- en uitstappen van de gehan dicapten. Tekenend voor de goede organisatie was de samenwerking met de Amers- foortse politie, en de aanwezigheid van enkele Amersfoortse brandweerlieden, die in geval van nood, V D voor licht konden zorgen, daar het huidige gebouw geen noodverlichtings-appara- tuur heeft. Het was aan de gezichten van de over wegend vrouwelijke gehandicapten dui delijk te zien, dat deze jaarlijkse koop avond een van de hoogtepunten in hun leven was, wat uiteraard in grote mate werd bevorderd door het feit dat zij zonder opgejaagd te worden door nor maal winkelend publiek, rustig hun k£us konden maken. in ruime sortering bïnnen-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest Teï. 337S Ten overstaan van notaris M. H. A. van Veeren te Soest werd dinsdagavond in wijkgebouw De Rank publiek ver kocht De helft van een dubbel woon huis met schuur, erf en tuin aan de Plasweg 66 te Soest, groot 3.57 are. Leeg en ontruimd te aanvaarden. Het perceel werd Ingezet op 56.500,door de heer J. J. de Vries uit De Bilt en werd niet afgemijnd. De helft van een dubbele villa met garage, erf en tuin aan de Vosseveldlaan 34 te Soest, groot 5.80 are. Het perceel werd ingezet op 27.000,— door de heer C. Valkenet te Soest en afgemijnd met 2,door de heer J. W. Melgert uit Amersfoort. De helft van een dubbel woonhuis met garage, erf en tuin aan de Molenstraat 33 te Soest, groot 4 are. Het perceel werd ingezet op 28.500,door de heer H. A. Butzelaar te Soest en afge mijnd door de heer J. W. Abbel te Soest met 500,-. Krachtens art. 1223 B.W.: Het vrijstaande woonhuis met opslagruimte, erf en tuin aan de Ei kenlaan 1 te Soest, groot 5.60 are. Het perceel werd ingezet op 50.500,door Timo Smit uit Laren en door dezelfde persoon afgemijnd met 200, Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Aan belanghebbenden wordt bericht, dat het spreekuur van de burgemees ter in de komende week is verplaatst van woensdag 19 november naar vrij dag 21 november, van 11.00 tot 12.00 PHILIPS SPECIAALZAAK 1^1 O&WXClfz&K Van Weedestraat 72 - Tel. 27 92 AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT TEL.: 03490-14243 ELECTRO TECHNISCH BUREAU Stcenhoffstraat 55 - Soest Telefoon 2906. Nadat woensdagmiddag een druk be zochte maar bovenal gezellige receptie de ouverture vormde van de opening van de geheel gemoderniseerde maar vooral uitgebreide slijterij-wijnhandel van Ben van der Linden, aan de Soesterbergse- straat hoek Gallenkamp Pelsweg, werd donderdagmorgen de deur voor de cli ënten open gezet. In totaal is dit de derde keer dat het interieur volledig aan de tijd wordt aangepast. De enorme uitbreiding van het assortiment, maar de ook in va riatie groter wordende vraag, maakte deze uitbreiding noodzakelijk, wilde men op goede wijze de cliënten blijven bedienen. In het fraaie pand, dat door architect Beekman op papier werd gezet, en door Aannemersbedrijf v. d. Grift werd uit gevoerd, werd het bestaande vloer oppervlak met 15m2 uitgebreid tot bij na 40m2. Hoewel volgend jaar het 35- jarig jubileum van de zaak wordt ge vierd, heeft de heer Van der Linden met deze uitbreiding toch niet tot vol gend jaar wilde wachten, ondanks het feit dat dan ook het 10-jarig bestaan van het filiaal Soestdijk, Burg. Grothe- straat, wordt gevierd. Met zijn echtgenote, twee dochters en twee zoons, die in de zaak bij "vader" zijn, hoopt de heer Van der Linden in de nieuwe zaak, die door de firma Schalkwijk van een passende verlichting is voorzien en door de firma Mulder op vakkundige wijze in de verf is ge zet, zijn cliënten zo mogelijk nog be ter dan voorheen hun "natje" te voor zien. Met deze moderne en lichte winkel heeft de Soesterbergsestraat als win kelcentrum weer een belangrijke aan winst, die het winkelen daar ongetwij feld nog meer zal bevorderen. Zonder de andere, die bijzonder hard gewerkt hebben om de verbouwing op tijd klaar te krijgen, iets te kort wil len doen, was er vooral waardering voor loodgieter B. van de Dijssel, die zij werkzaamheden onder bijzonder moei- 'ijke omstandigheden moest verrichten, maar desondanks niet bij de anderen achterbleef en zijn werk toch op tijd klaar had. Ajje ut ming vraog dan mok zeige datut ming niks hep vur- baos datter gewar- ruk wordt an un niew gemeentehuus. Waant je hoef heu- legaor geen maotje vaant gemeentebe stuur te weze, om ut mit die plaane eens te weze. Ut raodhuus van noeng maag daan messchien uut historiesch oogpunt in de oge van sommuge minse un mooij ding weze, un bruukbaor huus ist noeng zekur nie meer. Aal jaore moste der ofdelinge in aore huuze worde ongdergebrocht en binne der un heule kwak noodgebouwe neer- rezet. Daat maag daan un oplossing lie- ke en weze, un bar goeije ist in ieder gevaal nie. Dus un bar goeije rede om un niew raodhuus te bouwe ist feit dat- tut te klein is, en deris geen mins die daat teuge ken spreke. Maor aster soms iemaand is die graog nog un paor feite wil hebbe, daan zaal daat ok, nie meuijeluk wezg, waant wei- luk bruudspaor arrugurt zun eige nie blau as zullie net nao ut jaowoord uut ut gemeentehuus komme, en de fietsers en bromfietsers en soms zellufs ok wel otoos maoke vaan hullie meteen un wee- duwe of weduwnaor, zo vlaak laangs de traap as die dinge rieje. Ik hep al is un keer gezeit daat as zu opt gemeentehuus vaan die trammelaant of zouwe wille, zullie de uut- of in- gaang aan de ziekaant motte maoke. Maor daat hoeve zullie noeng nie meer te doen, waant voordaat ut plaan goed is gekeurd, daan hebbe de plaanne veur de bouw vaan daat niewe raodhuus aal veul vaastere vorreme annenome. Soms vraog un mins zun eige wellis of, of de bestuurders vaan dorrepe en stede, der vaan overtuug binne daat regere en besture un kwestie vaan vooruutzien is, waant daan kejje daat presies narru- guns an merreke, daan liekt ut derop daat zullie aachtur de feite an draove. Maor mit de bouw vaant nieuwe ge meentehuus, leit daat toevaallug wel effe allemaol aors. Aster soms nog minse binne die dengke daat ut opt zellufde plaotsie word neer- rezet, daan zitte zullie der heul mooiT naost, waant ut komp int niewe staads- centrum an de Parruklaon te staon. Te- minste daat binne de plaane, maor daor houwk ming nie zo bar stevug an vaast, waant voor daat ut zoveer is, stroomp der nog wel un heule kwaak waoter door de Eem. en waorom zouw un mins zun eige daan koorsug maoke. De minse die mit die plaane op taoful komme zalle bes wel wete waor zullie an begonne binne, waant zongder datter ok maor waat beurt kost ut aal haande vol geld. Waat daat angaot koste aore zaoke toch ok aal un heule kwak geld. Neem noeng beveurbeeld ut netuurbaad, ajje toch hoort waat un geld der bie mot om de zaok sluutend te kriege, daan vraog je je of, ofter bie die driehongderdduuzend baadgaaste nie tweehongderd waore die ongder ut hek binne doorrekrope, zoge- zeit klaandestien binnen gaon zwemme. Maor de knappe koppe hebbe ut noeng eenmaol haorfing uutterekend, der mot geld bie, en om der voor te zorrege daat ut vollegend jaor nog nie méér wordt, gaon de taarieve ok meteen maor om hoog. Nie mit un paor presente, maor meteen maor mit twintug present, net oft niks is. Noeng hek der zelluf nie zo bar veul laast vaan. omdaak toch nie zo veul waotur veul. maor veur de minse die der nie buute kenne, Ist toch nie zo lollug. Waat daat angaot hek wel effe raor zitte kieke, toengk laas daat ut ope- luchtejaotur zun kas ok aal nie sluu tend kon kriege. Deris zowaat ut heule jaor niks beurt, en toch nog un tekort. Ajje nie betur wis, daan zouw je gaon denke datter un gaotje in de vurschil- lende kaaste zit. Maor daat Is ech nfe ut gevaal. Ut zouw allegaor effe aors worde as be- voorbeeld de voetbaalvelde, aster ge speeld wier, heulemaol vol stinge mit toeschouwers, betaoldende wel te vur- staon netuurluk. en as de sporthaal re- gulmaotug harstikke vol zaat mit toe schouwers. Maor daor is nog heul geen kiek op, vooraal nie as de prestaotsies vaan de klups nie in opgaonde lijn bin ne, waant daan kompter geen kiep kie ke. en daat betekent daan meieen geen extra een te. Ajje ut zo bekiek, daan binne wullie zelluf schuldug an de tekorte vaan de gemeente. Ak daor iemaand un plezier mee doe, daan wilk mit alle soorte vaan plezier un bietje vaan de schuld op ming neme. As zullie bie ming daan maor nie mit un naovordering komme vaant ofgelope jaor, waant daan bink gan de taarieve ok meteen maor om- nië zo veul veu rwaotur veul, maor veur ok nie tuus. Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk tel.02155 -2850 Gedurende de eerste tien maanden van dit jaar zijn ter plaatse 854 nieuwe wo ningen gebouwd. Het betrof 278 woning wetwoningen, 421 premiewoningen en 155 vrije sectorwoningen. Zeventien wo ningen werden om uiteenlopende rede nen gesloopt en drie onbewoonbaar ver klaard. Op dit moment bedraagt de woning voorraad 9885 huizen. Op dit moment zijn echter nog 384 woningwetwoningen, 107 premiewoningen en 283 vrije sector woningen in aanbouw. Van het resterende deel van 510 etage (woningwet)woningen van de 850, die in het Soesterveen gebouwd zullen wor den, zijn er thans 360 in diverse stadia vanaf juist begonnen tot net gereed. Met het bouwen van het derde flatge bouw van 48 woningen aan de Albert Cuyplaan is inmiddels ook een begin gemaakt. De zes eengezinswoningen aan de Koninginnelaan zijn onder de kap. Met de afwerking is een begin gemaakt. Van de 384 premieflats (Eurowoningen) zijn er thans 344 gereed en bewoond. Voor het einde van dit jaar zullen ook de laatste veertig Euroflats bewoond zijn. De 48 bejaardenwoningen aan de Van Goyenlaan (behorend bij Molen schot) zijn inmiddels ook in gebruik ge nomen. In aanbouw zijn thans vijf één gezinswoningen aan de Leeuwerikweg, twee eengezinswoningen aan de Koe- koekweg, twee eengezinswoningen aan de Lange Brinkweg en tien etagewonin gen aan de Torenstraat. Het grootste deel van de in aanbouw zijnde woningen in de vrije sector wordt gevormd door de eengezinswoningen in het Soesterveen, de zgn. „drive-in"-wo- ningen. Op beperkte schaal vinden voorts bouwactiviteiten plaats aan de Eikenlaan, het Nassauplantsoen en de Willem de Zwijgerlaan. Verder worden hier en daar nog een paar enkele of dubbele woonhuizen gebouwd. Dit blijkt uit de nota van aanbieding bij de begroting voor het jaar 1970. De voorbereiding van nog grote aantal len woningen meer is in volle gang. In het afgelopen jaar werden door de raad de bestemmingsplannen Maatweg (voor de uitbreiding van het compostbedrijf) en „Industrieterrein" vastgesteld, terwijl binnenkort de ontwerp-bestemmings- plannen „Weg over de Eng", „Soester- engpark en Centrum", „Kerckenlandt" en „Wieksloterplas" waarschijnlijk nog voor het einde van dit jaar ter vast stelling door de raad zullen worden voorgelegd, dit in verband met een ze kere administratieve urgentie. Het vlekkenplan „Klaarwater" bevindt zich momenteel in een vergevorderd stadium van voorbereiding en zal bin nenkort ter beoordeling worden voor gelegd aan de provinciale commissie voor gemeentelijke plannen en de an dere instanties. Ook dit plan zal zo spoedig mogelijk ter visie worden ge legd en daarna ter vaststelling door de raad worden aangeboden, om eventuele stagnatie in de woningbouw in het Soes terveen te voorkomen. Verder zijn op dit moment in voorbe reiding 1. de herziening van het bestemmings plan „Soest-Zuid". dat inmiddels ter beoordeling aan de daarvoor in aan merking komende instanties is voor gelegd; 2. de herziening van het. bestemmings plan „Soestdijk - 't Hart"; naar het zich laat aanzien zal dit plan bin nenkort aan de instanties kunnen worden gezonden; 3. de detail-uitwerking van het bestem mingsplan „Smitsweg", dat nu de bestemming vrijwel geheel vaststaat tot een bestemmingsplan in de zin van de wet kan worden omgebouwd; 4. een herziening van het vigerende plan voor gronden, gelegen nabij het Kerkpad; 5. het plan tot herziening van het uit breidingsplan „Rijksweg" mede aan de hand van het rapport van de win kelcommissie; B. en W. overwegen, de onder 4 en 5 genoemde gebieden onder te brengen in één bestem mingsplan „Soest-midden"; 6. een herziening van het uitbreidings plan „Landelijk Gebied". Het college verwacht het ontwerp daarvan begin 1970 aan de adviserende instanties te kunnen zenden; 7. de herziening van het uitbreidings plan „Amersfoortsestraat" te Soester berg. Hieromtrent hebben inmiddels reeds oriënterende besprekingen plaatsgehad; 8. het bestemmingsplan „Soesterberg Noord-West"; sinds kort zijn B. en W. namelijk op de hoogte van het juiste tracé van de omlegging van rijksweg 23 noordelijk om Soester berg; 9. een plan tot verdere uitbreiding van het dorp Soesterberg, omvattende de gronden ten zuiden van de Radema- kerstraat en gelegen in het uitbrei dingsplan „Oude Tempel". Moeilijk heden met betrekking tot de grond verwerving en een daarmede gepaard gaande bijzondere voorwaarde van de huidige eigenaar hebben een verdere voortgang tot dusver bemoeilijkt. Teneinde verdere vertraging van de uitbreiding van het woningbestand nog langer te voorkomen, overwegen B. en W. een onteigeningsplan vast te stellen. De grondverwerving, nodig voor het uit voeren van de diverse bestemmings plannen verloopt als gevolg van de be kende financieringsmoeilijkheden bij de aankoop van onroerend goed, nog steeds zeer moeizaam. Niettemin valt er vol gens B. en W. voor 1969 een geringe verbetering te bespeuren. Dit moet vol gens het college in hoofdzaak worden toegeschreven aan opbrengsten uit ver kopen van voor industrie bestemde gronden, waarmede enige aankopen kon den worden gefinancierd. De huidige si tuatie noopt er echter wel toe, de ge dragslijn om eerst de gronden aan te kopen, welke van belang zijn voor de in de naaste toekomst te realiseren be stemmingsplannen, te continueren. Over de aankoop van het merendeel van de gronden, waarop de tweede fase van de uitbreiding van het plan Klaarwater in het Soesterveen gerealiseerd moet worden, is echter al overeenstemming met de betreffende eigenaren bereikt. Daarnaast wordt alles gedaan om de nog resterende kavels langs minnelijke weg in eigendom te krijgen. Voorzover dit echter op onoverkome lijke moeilijkheden mocht stuiten zal niet worden geaarzeld het doel via ont eigening te bereiken, zo delen B. en W. in hun nota van aanbieding bij de be groting mede. Het vertrouwen bestaat, dat bij de verdere voorbereiding van de bedoelde tweede fase van het plan Klaarwater niet voor stagnatie behoeft te worden gevreesd. Voor een evenwichtige groei van Soest zal het naar de mening van B. en W. nodig zijn, dat meer dan tot nu toe het geval was aandacht te besteden aan de grondverwerving voor recreatie ve voorzieningen en met name voor de aanleg van het stadspark en gelegen heden voor het bedrijven van actieve recreatie, alsmede voor de totstandko ming van het stadscentrum. Met het oog op een en ander zal worden aange stuurd op meer begrip bij de hogere toezichthoudende instanties voor de pro blematiek, waarvoor Soest zich in de nabije toekomst gesteld zal zien. In een tot de laatste plaats bezette Verenigingsgebouw aan de Steenhoff- straat presenteerde woensdagavond boetiek Arnould G. Diepeveen, in sa menwerking met haute coiffure salon „Robert" en de Stichtse Schoenenhui zen, zijn mid-winter-collectie aan de Soester dames. Deze show was in belangrijke mate opgezet voor de nieuwe inwoners van Soest, maar natuurlijk waren ook de reeds langer in Soest woonachtige da mes van harte welkom en terwijl de laatste dames een plaatsje zochten, kondigde de speaker, de heer Dekker, de eerste creatie aan, die met applaus werd begroet. Duidelijk kwam in deze mid-winter- show tot uiting, dat naast het exclu sieve, een ruime plaats is ingeruimd voor de dames met een wat smallere beurs. Tussen de verschillende creaties werd de aandacht gevestigd op de pruiken van salon Robert, waardoor de dames van zeer dichtbij kennis konden nemen van de vele mogelijk heden. Dat naaste de couture en de coiffure het moderne schoeisel en de accessoires alle aandacht kregen, was begrijpelijk, daar de „Stichtse Schoenenhuizen" voor een modieuzze collectie had zorg gedragen. Bij het bureau van politie alhier wer den als gevonden aangegeven: bankbil jet, manchetknoop, zwarte kinderpara- plue, herenrijwiel, damesrijwiel, heren rijwiel, bruin kinderschoentje, bruin- wit wollen sjaal, bril, autohandschoen, bromfietsplaatje, bruine leren kinder wantje, twee sleutels aan ring, blauwe schaatsmuts, zilveren hangertje, bruine leren handschoen, regenhoed, Stanley- schaaf, paar bruine kinderwanten, portemonnaie bruine suede dameshand schoen, zakdoek, damesrijwiel, leren bal, beursje met inhoud, rijksdaalder, school tas, zwarte knipportemonnaie, oranje kanarie. Aan komen lopen: poes.

Soester Courant | 1969 | | pagina 11