rond de riks Gemeenteraadsvergadering Café-Restaurant „Soestdijk" ENGEL 6EYTEWIEEK STRUCTUUR, CONJUNCTUUR I. D. VAN VUGT Fugers Rijwielen KOEHANDEL IN DE E.E.G. m MAZDA PUBLIEKE VRAAG Trekking loterij Kies ook uit meer dan 200 modellen Uw sHeses is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool Hypotheken Autofinaneiering Persoonlijke leningen Meningen van lezers Postzegelvereniging „Eemland" Schott Haardroogkap van f 32.50 kortingf 22, nu ƒ60,50 VAN SCHALKWIJK Kinderrijwfelen, Autopeds, skelters, driewielers, ALLES VOOR UW KIND Bounty 75 cl Laars i,- 85 ct. Roombsterstaaf Garage ,DE SOESTER' 4.-- VRIJDAG 14 NOVEMBER 1969 De gemeenteraad van Soest komt in openbare zitting bijeen op woensdag 19 november a.s., om 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Notulen vergadering d.d. 17 sep tember 1969 en 15 oktober 1969. 2 Ingekomen stukken. Brief d.d. 27 oktober 196? van Mr. J. F- Welle Donker, Utrechtseweg 365 te Amersfoort, waarbij een aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat gerichte brief met betrekking tot de reconstruc tie van de Rijksweg 23 te Soestter- berg te uwer kennis wordt gebracht, met voorstel deze stukken voor kennis geving aan te nemen. b. Besluit d.d. 3 oktober 1969, afde ling 2 B, nummer 119/2801 van gede puteerde staten van Utrecht, waarbij het raadsbesluit d.d. 16 oktober 1968 inzake de onttrekking van het open baar verkeer aan de Korte Molenweg, werd goedgekeurd. c. Rapporten van het Centraal Bureau voor Vertificatie en Financiële Ad viezen der Vereniging van Nederland se Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. d Bericht inhoudende mededeling dat de verordering tot wijziging van de verordering op de heffing en invorde ring van leges bij K.B. van 22 oktober 1969, nummer 8, is goedgekeurd met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. e Rekening van inkomsten en uitga ven van het Gasbedrijf Centraal-Ne- derland over het dienstjaar 1967, met voorstel hiermede akkoord te gaan en de opmerkingen van de Commissie Gas bedrijf over te nemen, f Wijziging van de begroting van het Gasbedrijf Centraal-Nederland voor het 1 mm 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Horloger - Juwelier - Opticien De trekking van de loterij voor Pater J A. Naron s.m.a., die zondagavond is gehouden ten overstaan van de politie, heeft de navolgende prijswinnaars aan gewezen: de eerste prijs is gevallen op lot nummer 06824 van de familie Wildenburg te Soest; de tweede prijs op nummer 04303 "an de familie Van de Bosch te Vleuter en de derde prijs viel op nummer 04265 van de familie van de Stegge te Bunnik. Ongeveer 6000 van de 10.000 loten wer den verkocht. Met aftrek van de on kosten blijft er ongeveer 5000,over voor de financiering van de auto, die het project van pater Naron in Kame roen nodig heeft. Langs deze weg wil hij de kopers en verkopers van zijn loten bedanken. In het bijzender gaat zijn dank uit naar de kinderen van de Mariaschool, de Theresiaschool en de R.K. Mavo. Verder bedankt hij allen, die met gel delijke bijdragen het mogelijk gemaakt hebben dat hij ongeveer ƒ7000,heeft kunnen overmaken aan de stichting die zijn belangen behartigt. Dank zij deze actie zit er een goede kans in dat de auto er inderdaad komt. Wilt u van een en ande meer weten of wilt u zijn werk blijven steunen, dan kunt u alle gewenste inlichtingen krijgen bij J. A. Naron s.m.a., Korte Bergstraat 7, Soest, tel. 3421. gironum mer 1890039. Nu ook in krakee-leder diensjaar 1969 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen, g. Brief d.d. 19 augustus 1969 van het Actie-comité Flatbewoners Smitsweg inzage klachten over de flats, met voorstel overeenkomstig het ter inzage liggende concept, genoemd comité te berichten. 3. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleu terschool in de wijk Smitsweg. 4. Voorstel tot het beschikbaar stel len voor het verbouwen van een deel van de zolder van het gemeentehuis tot kantine. 5 Voorstel tot wijziging van de ver ordering tot regeling van de door het bedrijf gemeentewerken in rekening te brengen kosten voor aansluiting op de gemeentelijke riolering. 6. Voorstel tot het verstrekken van een renteloze lening aan de Ren- en Touristenvereniging Tempo. 7. Voorstel tot aankoop van grond gelegen aan: a. de Laanstraat van J. W. Smeeing; b. de Laanstraat van M. M. R. Eng- berink; c. de Klaarwaterweg van W. Verwoerd; d. de Amersfoortseweg van J. L. Ro denburg; e. de Klaarwaterweg van W. A.'tLam; f de Korte Brinkweg van N. F. J. Swarte en cons., met vaststelling van de betreffende begrotingswijziging. 8 Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan: a. het Hertenlaantje aan H. J. Schnei- der; b. de Dalweg aan P.U.E.M. N.V. 9. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van verharding en riolering rondom het winkelcentrum „Smitshof". 11. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het aanschaf fen van leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de openbare school Soest- Centrum. 12. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1968: a. overeenkomstig de bepalingen van de Kleuteronderwijswet; b op grond van artikel 103, le lid der Lager-onderwijswet 1920: c. op grond van artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920; d. op grond van artikel 191 van het besluit Buitengewoon onderwijs 1967. 13. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de verbete ring en uitbreiding van de elektrische installaties van het raadhuis en de dependance. 14. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a het bestuur van de Stichting voor Katholiek basis- en kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van een methode voor organisch milieu-onder- wijs en een vloeistofduplicator ten be hoeve van de Sint Jozefschool voor g.l.o.; b. het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuter onderwijs te Soest voor het aanschaffen van een muziekinstrumentarium, verduisterings gordijnen en een methode voor orga nisch milieu-onderwijs ten behoeve van de Sint Bonifaciusschool voor g.l.o. c het bestuur van de stichting voor Katholiek basis- en kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van re ken- 'en letterdozen en een schrijfma chine ten behoeve van de Sint Willi- brordusschool voor g.l.o.; d. het bestuur van de Stichting voor Katholiek basis- en kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van 30 reken- en letterdozen en een muziek instrumentarium ten behoeve van de Sint Ludgerusschool voor g.l.o. 15. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aankoop van meubilair. 16. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een extra krediet voor het aanbrengen van luxaflexgordijnen in de openbare Magrietschool voor g.l.o. 17. Voorstel tot het toestaan van het voor het publiek openstellen van win kels in de gemeente Soest op de vrij dagen 28 november en 19 december 1969 tot 21.00 uur. 18. Voorstel tot wijziging van rechten voor het gebruik van het openbaar slachthuis te Soest en voor het ver richten van keuringen buiten deze inrichting. Verloven Trouwen Vergadering Receptie Repetitie enz. enz. GA NIET TOBBEN MET RUIMTEGEBREK EN TEKORT AAN HULP, KOM EENS MET ONS PRATEN Vredehofstraat 6 - Telefoon 02155-2525 Tot in de puntjes verzorgd, tegen uiterst scherpe prijzen In de grote, geheel air-conditionned zaal, is een complete stereo-geluidsinstal latie aanwezig, terwtfl ook een piano beschikbaar is. Geen zaalhuur, menukaarten en tafelversiering worden gratis door ons verzorgd. rente in verband met een reeds eerder gesloten koopovereenkomst met W. F. Rueb. 28. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening Hondenbelasting. 29. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een extra krediet voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare Margrietschool voor g.l.o. te Soest-Zuid. 30. Voorstel tot ruiling van grond gelegen aan de Nieuwe weg met Th. P. van den Heuvel, met vaststelling van de betreffende begrotingswijziging. 31. Voorstel tot verhuur van grond, gelegen nabij het Weteringpad aan A. Palte. 32. Voorstel tot wijziging van de be groting 1969. VAN LENNEPLAAN 47 m.EFOON 6621 ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 19. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het opzet ten en het begeleiden van plannings werkzaamheden 20. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de kosten van restauratie van het perceel Kerkstraat 10. 21. Voorstel inzake het opnemen en uitlenen van gelden gedurende het jaar 1970. 22. Voorstel tot afwijzing van een verzoek van de heer A. J. G. van der Drift, Steenhoffstraat 21, alhier, om een vergoeding ingevolge de schadever goedingsverordening. 23. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet": a. voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslagruimte van propaangasfles- sen op het perceel Soesterbergsestraat 61 te Soest; b. voor het oprichten, en in werking houden van een motorbrandstoffenver- kooppunt op het perceel Steenhoffstraat 25, alhier; c. voor het wijzigen van de installa tie in het pompstation Soestduinen. 24. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het besteks- klaar maken van een plan voor de bouw van een openbare school voor m.a.v.o., samen met de bouw van een nieuwe Van der Huchtschool voor i.v.o. 25. Voorstel tot aankoop van het per ceel Steenhoffstraat 5 te Soest van de Staat der Nederlanden. 26. Voorstel tot vaststelling van het onteigeningsplan Maatweg. 27. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake de uitbetaling van Soest, 9 november 1969 Het artikel in de Soester Courant d.d. 7 november 1.1. doet mij in de pen klimmen. Ik vind het n.1. jammer dat, nu de verstrekking van de maaltijden nog maar pas op gang is gekomen (en dus van, zowel de zijde van de afnemers alsook van de kok, nog allerlei wensen gelden en problemen zich voordoen), sommige abonnees zich terugtrekken omdat het eten niet altijd is bereid volgens hun eigen manier van koken of, omdat men niet altijd de gerechten krijgt die men juist graag zou hebben op dié dag. Zonder nu te oeweren „de wijsheid in pacht te hebben" hierover (noch over andere zaken durf ik wél te zeg gen dat ik enig verstand van voedings leer heb (en graag een smakelijke maal tijd nuttig en, hier van uitgaande kan ik niet anders dan constateren dat de maaltijden in hoofdzaak aan beide factorenvoedzaamheid èn smakelijk heid, voldoen. De ingrediënten zijn van goede kwaliteit, er is véél variatie, de portie's zijn (na eerst wat krap te zijn geweest) voldoende en bovendien wordt voor slechts ƒ0,25 per week extra, re kening gehouden met dieet. Tot zover dan ook geen aanmerkingen mijnerzijds, alleen tevredenheidsbetui gingen. Toch moet mij wél iets van 't hart (dat echter gemakkelijk verholpen kan wor den) het vlees is meestal onvoldoende gaar. Runderlapjes bijv. moeten m.i. ongeveer 4 uur sudderen, dén eerst zijn zelfs de taaiste „mals als boter". Ook de lever die men 1.1. zaterdag verstrekte was hard. Een en ander heb ik goed kauwbaar gekregen door 't zelf nog een poos zachtjes te laten doorstoven. Misschien wil de kok (die toch echt z'n best doet) bedenken dat het kauw- vermogen van ,,boven-de-65ers' niet meer zó groot is als dat van laten we zeggen leeuwen en tijgers(Die hadden in een minimum van tijd weg gekregen en óns, als toetje, nog erbij opgeslikt Voortaan dus hèèl graag een langere braadtijd voor vlees e.d. Voor groente en aardappelen is lang sudderen na tuurlijk „uit den boze" want daarmee verdwijnen de meeste vitamines en an dere voedingsstoffen. Misschien willen oudere mensen, die zélf nog op ouderwetse wijze kookten, (zodat ze aan érg zachte groenten ge wend zijn) dit bedenken en proberen hun smaak aan te passen aan de mo dernere manier. Het zal hun gezondheid ten goede komen. Ziehier nu mijn oordeel over de ver strekking van het „Bejaarden-eten", dat in zó'n grote behoefte voorziet (en, ook voor de minst draagkrachtigen nog te betalen is), dat het werkelijk héél jammer zou zijn als men, door gebrek aan afnemers, ermee moest ophouden. Een beetje begrip en goede wil van weerskanten èn 'n beetje geduld dan komt alles wel tot ieders tevreden heid, in orde C. TWISS Soest Met ontsteltenis las ik in de Soester Courant van 11 november j.l., dat het gemeentebestuur van Soest overweegt om de hondenbelasting van wat men aanduidt als „luxe hond" (d.w.z. een hondje gehouden door een particulier) voortaan op ƒ50,per jaar te brengen. Het wil mij voorkomen, dat men straks, waarschijnlijk met een hamerstuk, met deze drastische verhoging van een toch al, in deze gemeente, zeer hoog tarief, veelal een categorie mensen zal tref fen, welke van hun A.O.W. moeten le ven en die het dus toch al moeilijk heeft. Ik bedoel de eenzame, alleen staande en oudere mensen, die juist van hun huisdier nog wat gezelligheid kunnen hebben. Ziet u ze niet dagelijks voorbij komen: een oudere dame of heer, keurig, maar soms toch een weinig schamel gekleed, met aan een riempje een prachtig verzorgd en glanzend hondje En rea liseren de Vroede Vaderen onzer ge meente zich wel, wat zij die eenzame, oudere mensen gaan ontnemen met deze belastingverhoging N.N. SOEST IN 1970 EEN VIERDE WETHOUDER Uit de toelichting op de gemeentebe groting 1970 hoeft men kunnen verne men, dat de toeneming van de be stuurlijke werkzaamheden tot uitbrei- gind van het college van B. en W. zal moeten leiden, hetgeen zal impli ceren de benoeming van een vierde wethouder na de gemeenteraadsverkie zingen van 1970. Deze mededoling onderstreept het grote belang van de aanstaande verkiezingen. De partijen, die menen aanspraak te mogen maken op deze vierde wethou derszetel, zullen niet alleen bekwame candidaten voor het gemeenteraads lidmaatschap op de groslijst moeten plaatsen, maar zullen zich ernstig moe ten beraden wie daarvan eventueel de zware en tijdrovende taak van wet houder zou kunnen vervullen. De partij, die ongetwijfeld het meest voor het innemen van deze nieuwe ze tel in het Soester college in aanmer king komt, is de VVD, die op grond van de huidige fractie-grootte en de bij de vorige verkiezingen op haar uit gebrachte aantal stemmen, al aanspra ken op een wethouderschap bij de sa menstelling van het huidige college naar voren heeft gebracht. De WD-fractie heeft in de loop der jaren in de gemeenteraad van Soest weliswaar altijd een minderheidspositie ingenomen, maar een zeer werkzaam en opbouwend aandeel gehad in de commissie- en raadsvergaderingen. De fractie bezit leden met langjarige be- stuurservaring in gemeentezaken en heeft een voorzitter, die zonder meer de bekwaamheden, tijd en ambitie heeft een wethoudersfunctie te vervullen. Voor Soest is dit een gelukkige om standigheid. Aanvulling van het college van B. en W. te zijner tijd met iemand uit libe rale kringen, die in Soest een niet on belangrijk percentage van de bevol king uitmaken, zal een betere afspie geling betekenen van de politieke sa menstelling van de raad en zal derhalve de representativiteit van het college versterken. J. H. FABER Geachte redactie. Naar aanleiding van een artikeltje in uw blad van dinsdag j.l., onder het kopje „De VVD en de openbaarheid van commissievergaderingen" het vol gende; De informatie welke door U de van de zijde van de afd. Soest van V.V.D. werd ontvangen is gedeeltelijk onjuist. Wel is waar, dat in het schrijven van D'66 aan de gemeenteraad, waarin wordt gepleit voor openbaarheid van de ver gaderingen van raadscommisies, geen nieuw initiatief tot ontwikkeling komt. Geheel onjuist is echter, dat door de raadsfractie van de V.V.D. „herhaal delijk met nadruk op openbaarmaking van de commissievergaderingen wordt aangedrongen". Zoals de afd. V.V.D. suggereert. Pertinent onwaar is dat, „einde 1968 bij de beschouwingen over de gemeen- begroting 1969 door de leden van de V.V.D.-fractie in de gemeenteraad met klem voor de openbaarheid van com missievergaderingen werd gepleit." De raadsfractie van de V.V.D. heeft hiervoor met geen woord gesproken, hetgeen ook blijkt uit het officieel verslag, dat van deze vergadering werd opgemaakt. Wel heeft in bovenbedoelde vergadering van de gemeenteraad de fractie Bin ding Rechts, bij de beschouwingen over de gemeentebegroting, met klem aan gedrongen op openbaarmaking van de commissievergaderingen. In de middagvergadering, bij de re plieken, werd dit nogmaals nadrukke lijk herhaald. De raadsfractie van de V.V.D. verleen de toen geen enkele steun, betuigde ook geen adhesie. Ook dit blijkt duide lijk uit bovengenoemd raadsverslag En dan is de V.V.D. blijkens het be richt in uw blad zo bevreesd, dat dat een verkeerde indruk zal worden gewekt M. DE GROOT Raadslid B.R. Pijnenburglaan 5. Teneinde het uitstel van de b.t.w. moge lijk te maken, heeft de minister van financiën besloten de terugbetaling van omzetbelasting op voorraden nog maar enige tijd uit te stellen. Hoe lang dat uitstel duurt, is nog niet precies dui delijk maar de kans zit er altijd in dat van uitstel afstel komt. Daarom is er van de zijde der kleine ondernemers organisaties gesteld dat er over deze uitgestelde betaling door de overheid rente moet worden betaald. Deze eis is alleszins rechtvaardig en wij hopen dat zij gehonoreerd wordt. Het ligt overigens voor de hand dat door het uitstel van terugbetaling het bedrijfs leven in zijn investeringsplannen wordt getroffen. De aanhoudende aanvallen op de vermogenskracht van industriële en handersbedrijven moet de innerlijke kracht van met name het kleine- en middenbedrijf ernstig verzwakken. Paren wij deze zekerheid aan de bij voortduring hoog blijvende rentestand, dan is het duidelijk dat de structuurwij ziging ten gunste van grotere eenheden in steeds sneller tempo voortschrijdt. Dit is duidelijk zichtbaar en het is de niet uitgesproken wens van de regering. Met hulp van grotere eenheden hoopt de overheid de reële groei van het na tionale inkomen met circa vier procent per jaar vol te houden. Daarin hoopt men een garantie te vinden voor het handhaven van volledige werkgelegen heid. In werkelijkheid is dit een drog redenering. Men kan er misschien in slagen de gun stige temperatuur in de conjunctuur te rekken, structureel gaat de omwenteling met lokale sluitingen gepaard. En ook daardoor brokkelt de werkgelegenheid af. Blijkt nu dat ook enkele grote een heden in ons economisch bestel gaan wankelen, zoals bijvoorbeeld Verolme, dan zit men temeer in zak en as. Wan neer grote bomen vallen, komt de klap hard aan en zij dreunt lang na. Met het verschuiven van het economisch pa troon neemt de gevoeligheid toe en de spanning onder de werknemers. Daar mee boren wij een gat in de welvaart om over welzijn maar te zwijgen. Het is de grote vraag of wij met de welbe wuste bevordering van de concernvor ming voor de stabiliteit van onze econo mie wel op de goede weg zijn. Op 14 november, vrijdagavond, te 20.00 uur, wordt de zelfstandige postzegel vereniging "Eemland" opgericht. Er heb ben zich reeds meer dan 200 leden aan gemeld. Er zal contact gezocht worden met an dere zuster-verenigingen, zoals Baarn, Hilversum, enz., zodat voor de leden een ruimere mogelijkheid wordt ge schapen andere mede-hobbyisten te ont moeten. De vergaderingen vinden plaats op ie dere eerste vrijdag van de maand en wel in de grote zaal van "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot de heer J. C. Kwant, Da Costalaan 13 te Soest, tel. 3252. EXTRA AANBIEDING met zware telescoop statief, 4 standen regelbaar, MET VOLLE GARANTIE ALLEEN BIJ ELECTRO TECHNISCH BUREAU Steenhoffstraat 55 - Soest - Tel. 2906 SKI- EN SCHOENVERHUUR SPORTHUIS Nieuw Baarnstraat 39 - TeL 02154-2490 BAARN Kerkstraat 3, telefoon 2030 De Europese topconferentie van Den Haag, die nu zou worden gehouden maar uitgesteld is tot begin december, beheerst toch de diplomatieke activi teiten vooral van de Duitse en Franse regeringen. Minister Scheel kwam uit Bonn naar Parijs om met Schuman te praten en ze werden de beste vrien den... als men de de uitlatingen der heren mag geloven. Die vriendschap houdt dan overigens niet in dat de heren ook erg eensge zind zijn. Trouwens: het gebrek aan eensgezindheid is veel meer een reden tot uitstel geweest dan de ziekte van de Italiaan Moro, die daarvoor als of ficiële rede geldt. Het voornaamste probleem is dat de Fransen eisen dat vóór 1 januari een definitief akkoord wordt gesloten over de landbouw. Een eis die goede grond heeft: het moet op grond van de E.E.G.-akkoorden. Onevenwichtig Nu is echter juist door de devaluatie van de Franse frank, en daarbovenop nog eens door de revaluatie van de Duitse mark een toestand ontstaan waardoor de voordelen van Frankrijk bij de huidige regeling wel bijzonder aantrekkelijk zijn, maar voor Duitsland dat nu eenmaal het leeuwendeel be taalt in de kas, bijzonder onaantrekke lijk. Nog daargelaten dat de Duitsers op de een of andere manier ook moe ten zien hun eigen landbouwers een beetje tevreden te houden. De grote betalers, met Duitsland voor op, zouden gaarne een beetje afwij kende regeling zien die hun lasten wat verlicht. Frankrijk schijnt daarop niet te willen ingaan. In zoverre treedt Pompidou keurig in de Gaulle's voet sporen. Het heeft trouwens ook iets om mee te ruilen. Er moet toch iets gebeuren met de toelating van Enge land en nog enige kandidaten, waar voor instemming van Parijs onontbeer lijk is. Onder druk De Fransen willen dus wel meewerken maar dan als de landbouwakkoorden voor hen gunstig blijven. Ze hebben bovendien het prachtige drukmiddel dat een landbouwakkoord zonder meer niet uitgesteld mag worden, omdat de Brit ten (en eventueel anderen) daaruit juist kunnen berekenen hoe hoog het entreegeld tot de E.E.G. voor hen wordt. De vrees der anderen is echter dat de Fransen als ze eenmaal het voordeel binnen hebben, nooit meer te bekeren zullen zijn tot een nieuwere en voor hen ongunstige regeling, hoewel die juist om billijkheidsredenen na Engel se toetreding wel eens nodig zou kun nen zijn. Men is gewoon bang akkoor den met niet bedoelde eeuwigheidswaar de te gaan sluiten. Dus zoekt men nu naar een redelijke compromis. Als men de term koehandel niet wil gebruiken: met een soort handgeklap en loven en bieden gaat het in ieder geval wel gepaard. De tijd van de ide alen is al wel heel lang geleden. De bekende Mars B zachte cocosmet chocolade 6 pak van 89 voor Leuke laars, gevuld met chewing artikelen. Een echte kinderverrassing. Per stuk van ƒ!,- Heerlijke roomboterstaaf, vervaardigd van de beste grondstoffen, roomboter- korst en zuiver amandel spijs. Van ƒ2,- voor ƒ1,75 VROOM DREESMANN vanaf ƒ6895,— incl. B.T.W Of 1. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Wij zijn het eens met prof. dr. Alberda wanneer hij stelt dat er een toenemende neiging bij de overheid bestaat om het ondernemen niet langer te zien als een particuliere verantwoordelijkheid maar als een publieke zaak. Deze ontwikkeling is trouwens een lo gisch gevolg van de toenemende inmen ging van de staat in de doorslaggevende besluiten van de ondernemers ter be veiliging van de continuïteit in hun be drijven. Wij denken aan de bemoeiing van de overheid met de lonen, die het kostenpatroon beïnvloedt. Wij denken aan de invloed die de overheid uitoefent om de vestigingsplaats van ondernemin gen mede te bepalen. Wij mogen ook niet vergeten dat de overheid zich meer dan eens bemoeit met de prijzen, waardoor de opbreng sten van de ondernemingen onder druk komen en daarmee de rentabiliteit. I» het in dit beeld zo'n wonder wanneer met name grote bedrijven, wanneer zij in nood komen, zich voor hulp tot het ministerie van economische zaken wen den Men kan pleiten voor een zo goed mo gelijk samenspel van overheid en be drijfsleven, ook wanneer het om de fi nanciering en het voortbestaan van het bedrijf gaat. Als wij ons maar goed rea liseren wat de schaduwzijde van dit proces is. Het is niet denkbeeldig dat de onderne mers bij het nemen van sterk risico dragende beslissingen zich laten beïn vloeden door de wetenschap dat zij de overheid nog altijd achter de hand heb ben. waarmee de zorgvuldigheid van een genomen beslissing tot een punt van discussie wordt. Evenzeer wordt tot een punt van discussie de vraag welke on dernemingen recht hebben op over heidshulp en welke niet wanneer zij in moeilijkheden geraken. Daarmee wordt de rechtvaardigheid tot een vraagstuk. Eveneens komt de vraag aan de orde, vooral bij minder grote bedrijven, waar om zij de loden last van de verantwoor delijkheid wel alleen moeten dragen ter wijl anderen de staatskas als een re serve achter zich hebben. Aantasting van verantwoordelijkheid betekent zon der meer een verslapping van de vecht lust voor het voortbestaan. Een nieuw ongunstig element in de ontwikkeling van de maatschappij. Goede kunstnijverheid hoeft niet,duur te zijn. Op de nieuwë kunstnijvëcbeid- afdeiing van Ton Beuken, vindt el f duizend en één leuke dingen. Modern, kleurig, fijn van vorm. Voor uzelf^of als surprise voor een ander. Zo rond de riks kunt u al kiezen. Bij Ton Beuken, Gallenkampelsweg 2, of Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (bij het busstation)

Soester Courant | 1969 | | pagina 13