y U/assecelte RENAULE ifi'Fïïn ervaren verkoopster Garage Stam Ton Beuken of 'it hm DUIZENDSTE FLAT VAN G. VERWELIUS IN SOESTERVEEN OFFICIEEL GEOPEND Officiële mededelingen Meisje gevraagd in de Saest-Zuid, voor de ochtenduren. HET VIERDE PROCENT SOESTERBERG Autobotsing tussen V.W.-busje en vrachtauto iUJ DOOR DE v i V.BOUW BH BXêLMX Soester jongen na aanrijding overleden Eenrichtingsverkeer Ontwerpbegrotingen Openbare Bekendmaking Rattenbestrijding Iele). Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 I V oO«" ^"CénPartlJ I i-decepties en H JU\neU I Zalen voor Soest^Soestdüll^ I café Ré^ras^l88' Telefoon 5229. W egbebakeningsmateriaal weggehaald P.V.0. gaat op concours f 5 WÊÊSÊÊ Sint Nicolaasactie voor bejaardenzorg en ijsbaan w:' -f Bij is plaats voor een Ballonnen in bet Soesterveen dreigden, te bezwijken KL Vollevbal voor genoegen Elektro huishoudshow Weer schuttersfeest aan de Kampweg T afeltennissuccessen VRIJDAG 14 NOVEMBER 1969 Burgemeester mr. S. P. Baron Ben- tinck heeft dinsdag in het Soesterveen de duizendste woning van de N.V. Bouw- en Exploitatiemaatschappij G. Verwelius uit Huizen officieel geopend. De bewoners van dit duizendste huis, Weegbreestraat 495, zijn de «er en mevrouw G. van Ooyen en hun zes kinderen. Zij kregen van de heer Verwelius een wasmachine aangeboden, van het lood- gietersbedrijf G. v. d. Pol een gasfor nuis en van de Schildersbedrijf West- land een envelop met inhoud en bloe men. De burgemeester wees er in zijn toe spraak op, dat het duizendste huis in feite al het 1224ste is. „U vormt één van do grootste gezinnen in de flats van het Soesterveen. Dat brengt be paalde problemen met zich mee", aldus de burgemeester, die het vermoeden uitsprak, dat de aangeboden geschen ken dan ook wel welkom zouden zijn. De gelukwensen van de burgemeester gingen uiteraard mede uit naar de heer G. Verwelius voor de mijlpaal, die hij in Soest heeft weten te bereiken. Uit eindelijk bleek Soest ook de enige ge meente waar het bouwbedrijf, Verwelius ..Bij de tweeduizendste woning in Soest krijgt u een blokje van 4 cadeau", woorden van de vooral in Soest over bekende aannemer Verwelius. het tot de duizend woningen heeft ge bracht. „En u komt hier nog niet eens met uw hakken over de sloot, want u zal de duizend royaal passeren. Het uilen uiteindelijk 1700 woningen wor den, die u in Soest bouwt". „Het i? een hele onderneming geweest om hier op zo'n grote schaal woningbouw te beginnen.' We hebben ons als gemeen tebestuur in het begin wel eens afge vraagd of het niet wat vlugger zou kunnen, maar thans blijkt toch wel, dat er regelmatig nieuwe woningen gereed komen. We hebben de laatste jaren gelukkig heel wat mensen uit de woningnood kunnen helpen", aldus de burgemeester. De heer Verwelius besloot van zijn kant iets terug te zullen doen, als zijn bedrijf in Soest aan de tweeduizendste woning zou toekomen. Hij zou de ge meente dan een blokje van vier wo ningen cadeau doen. De heer Verwe lius sprak er zijn voldoening over uit, dat het gemeentebestuur begrip heeft getoond voor de kinderziektes, die zich in het begin van de activiteiten van Verwelius in het Veen hebben geopen baard. „Daar zijn we nu gelukkig overheen. We kunnen nu per week zo'n tien tot twaalf woningen afleve ren". In de bouwkeet van Verwelius werd vervolgens een dronk op de feestelijke gebeurtenis uitgebracht. Daarbij waren ook wethouder mevr. M. C. P. Wal ter-v/ d. Togt en de -heer - H. Jv van der Dussen, directeur van gemeente werken aanwezig. Het bouwbedrijf Verwelius, dat dage lijks met 1200 man persorieel werkt,: waarvan 300 in vaste dienst zijn, bouwt in totaal 430 woningen in het Soes terveen. Verder zijn er 560 op de Eng gerealiseerd. In totaal levert het bedrijf tot-'-if rfti5M1*'' De twaalfjarige Johannes Westdijk uit Soest heeft woensdagmiddag bij een verkeersongeluk op het kruispunt Am- sterdamseweg-Barchman Wuytierslaan zulke ernstige verwondingen opgelopen, dat hij kort na aankomst in het zieken huis De Lichtenberg is overleden. Het ongeluk speelde zich af omstreeks half drie. De jongen reed met zijn fiets over het rechts van de B.W.-laan gele gen fietspad in de richting van de Am- sterdamseweg. Bij het kruispunt sloeg hij links af, richting Soest. Hij ver leende daarbij geen voorrang aan een over de Amsterdamseweg naderende auto, bestuurd door de 61-jarige G. V. uit Amersfoort. De jongen werd door de auto gegrepen en tegen het wegdek geslagen. Met ernstig schedelletsel en een beenfractuur werd hij naar De Lichtenberg overgebracht, waar hij aan zijn verwondingen is overleden. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -tekens, maken bekend, dat hun colle ge heeft besloten door plaatsing van borden 20 van bijlage II van het Re glement Verkeersregels en -tekens, de navolgende wegen gesloten verklaren voor alle motorvoertuigen in één Tich- ting: Bilderdijklaan in de richting van Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 de Birkstraat; Staringlaan in de rich ting van de Hartmanlaan; Betje Wolff- laan in de richting van de Bilderdijk laan. Van dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobielclub KNAC, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provin cie. Soest, 11 november 1969. Burgemeester en wethouders der ge meente Soest brengen ter openbare kennis, dat de ontwerpbegrotingen voor het dienstjaar 1970: a. der plaatselijke inkomsten en uitgaven; b. voor het wo ningbedrijf; c. voor het openbaar slacht huis; d. voor het bedrijf gemeentewer ken; e. voor het gemeentelijk grondbe drijf; f. voor het gemeentelijk gasbe drijf en g. voor de gemeentelijke so ciale dienst; vanaf heden voor een ieder ter secretarie der gemeente ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn ge steld. Soest, 7 november 1969. Burgemeester eir wethouders van Soest brengen hierbij' ter openbare kennis, dat gedurende de maand januari 1970 wederom van gemeentewege de ratten bestrijding ter hand zal worden genomen. Ten einde een inzicht te verkrijgen omtrent de noodzakelijke bestijding van ratten in deze gemeente en in de daar tegen eventueel te treffen maatrege len. worden belanghebbenden uitgeno digd ter gemeentesecretarie (in de bo dekamer) aan de Steenhoffstraat res pectievelijk ter hulpsecretarie te Soes terberg, Dorpsplein 1, aangifte te doen van de aanwezigheid van ratten in of nabij hun percelen. Dit laatste dient uiterlijk vóór 27 de cember 1969 te geschieden. De secretaris-generaal van het departe ment van economische zaken heeft bij het jubileum van een groot bedrijf deze week nog eens duidelijk economische taal gesproken. Hij stelde dat het na tionaal produkt in de ontwikkelde lan den met vier procent per jaar moet stij gen. Dit kan alleen bereikt worden als aan enkele fundamentele voorwaarden wordt voldaan. Deze voorwaarden zijn dat allereerst de sociale rust niet door werkstakingen mag worden verstoord. Vervolgens moe ten de- ondernemingen zodanig functio neren dat een hoge produktieviteit kan worden bevorderd. Dit functioneren voor produktieverhoging kan alleen waar gemaakt worden als er voldoende wordt geïnvesteerd en tenslotte mogen kosten stijgingen de weerstandskracht der on dernemingen niet ondermijnen. Wij willen deze voorwaarden eens be zien tegen de achtergrond van de ge vraagde reële loonstijging van drie pro cent door de grote metaalbonden. Deze eis komt neer op een werktijdverkorting van ruim een uur, meer vakantie, ver hoging van de minimum vakantietoeslag en nog enkele verbeteringen van de so ciale omstandigheden. Denken wij terug aan het S.E.R.-advies, dat ook door de werknemersorganisa ties werd gesteund, dan zal de verwe zenlijking in groot gevaar komen. Een flinke loonkostenstijging in de metaal die gepaard gaat met een duurdere in voer uit west-Duitsland ais gevolg van de revaluatie van de D.M., zal de weer standskracht van tal van ondernemin gen ernstig op de proef stellen. Of men bereid is in een dergelijk kli maat met zeer hoge rente in ruime mate te investeren moet worden afgewacht. Maar voordat deze voorwaarden aan de orde komen moet de sociale rust zijn gegarandeerd. Mocht dit alles lukken, dan zullen wij van de vier procent wel vaartsverbetering er drie zelf incasseren. Het vierde procent blijft dan over voor verbetering der collectieve voorzienin gen waaronder het onderwijs, het we genstelsel, de woningvoorraad en de ontwikkelingshulp. Met name de ont wikkelingshulp zou een hartezaak zijn van ons volk. Of die hartezaak werke lijkheid wordt bij een berekening als nu uit de vakbondshoek komt, valt ern stig te betwijfelen om over rte rest van de collectieve voorzieningen maar te zwijgen. per jaar op verschillende plaatsen zon 800 tot 1000 huizen per jaar op. Verwelius - zal nog-- een half jaar -in Soest werkzaam zijn. De heer Verwelius deelde nog mede, dat hij tien tot twaalf procent goedkoper zou kunnen bou wen als hij zijn bouwactiviteiten nog verder zou kunnen voortzetten. Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - lel. 02155 - 2850 Onbekende lieden hebben er blijkbaar een behagen in gevonden langs de rijksweg door Soest allerlei wegbeba- keningsmaterialen, die daar voor de veiligheid van het verkeer stonden, Weg te halen. In het verleden verdwe nen al enkele malen knipperlichten, maar nu neemt men zelfs ook nog de hekjes, waaraan zij met een ketting vastzitten mee. De motieven zijn niet geheel duidelijk. Als particulier kan men vrijwel niets doen met het mate riaal. Veel erger is, dat men het drukke verkeer in gevaar brengt wanneer men de waarschuwingslampen en afzethek- ken gaat weghalen. Tot nu toe is het bijna .altijd goed gegaan, maar vandaag of'morgen zullen ongetwijfeld ongeluk ken het gevolg zijn. Morgen neemt de harmonie P.V.O. deel aan het jaarlijkse concours van de Unie van Muziekverenigingen, welk concours in de stadsgehoorzaal in Lei den wordt gehouden. Vorig jaar heeft P.V.O. in dè eerste afdeling een wisselbeker gewonnen, die thans weer de inzet is in dit zware concours. De fam. Van Ooyen, met in hun midden de burgemeester, na de overhandiging van de verschillende cadeaus. - ..f;:. De eerste de beste dag dat Sint Nico- laas in Nederland aankomt, brengt hij ook al een bezoek aan Soesterberg. Op het Dorpsplein zal de Sint ontvangen worden omstreeks half drie, waarna hij met zijn knechten een tocht door het dorp zal maken. Drie weken lang voeren de winkeliers een Sint-Nieolaasakt.ie, niet alleen ten bate van de bejaarden zorg, maar ook voor een ijsbaan. Aan deze aktie van de Somifa, de Soesterbergse middenstand, zullen in de derde week ook de levensmiddelen- bedrijven, de bakkers en de slagers meedoen. De eerste trekkingsavonden zijn op 18, 20 en 22 november. Een hevige autobotsing had dinsdag morgen plaats op de kruising Indu strieweg en het Weteringpad. De bestuurder van een VW-busje van Drukkerij „Atlas" te Soest, de Amers- foorter C. J. S., die op het Wetering pad reed in de richting van de Ko ningsweg, verleende geen voorrang aan een vrachtauto, bestuurd door W. J. P. uit Laren, met zijn broer C. P. als bijrijder. Er volgde een hevige botsing, waarbij de vrachtauto var. P. kantelde en op z'n zijkant terecht kwam. Bij de kanteling raakte de vrachtauto hel hek- werk van een fabriek, dat over een lengte van 20 meter werd vernield. Alle drie personen werden min of meer zwaar gewond en zijn per ziekenauto overgebracht naar het ziekenhuis Zon negloren. De chauffeur van het V.W.-busje liep,- niettegenstaande deze wagen totaal werd vernield, slechts een kaakfrac- tuur op. De wagen moest worden weg gesleept. De bijrijder van de vrachtauto liep een shock op. SCHOENEN - JASSEN Bel voor een afspraak 3473, of indien na 18.00 uur 5889. Uit hun huizen gelokt door een groot lawaai, (een klein verschil van mening ontaarde in een grote rel), waren de bewoners "van de flats in het Soester veen er zelf bijna schuldig aan dat de balkons bezweken. De grote gewichts verplaatsing naar één kant van het flat gebouw, kon door de constructie maar nauwelijks worden opgevangen. De re den tot de onenigheid die bijna op een ramp uitliep was de vraag wie van de twee .huisvrouwen, het eerst de grote WISO zegel zag liggen op het trottoir, en hem in haar zegelboekje bij mocht plakken. Dit fanatisme komt in hoofdzaak voort uit het feit dat WISO zegels 100 °/o, ja bij acties zelfs wel 150 n/o spaarwinst geven, en dat terwijl u ze bij de 73 WISO winkeliers gratis bij uw bood schappen krijgt. (Adv.) J ü- - .1 W- ■.-**> - -V V Soesterberg. Het ligt in de bedoe ling van AGAVS om bij voldoende deelname naast de reeds bestaande volleybalafdelingen nog een afdeling op te richten, maar dan een volleybalaf deling voor het genoegen. Deze teams kunnen dan vrij, zonder instructie en competitiespanning een balletje over en desnoods tegen het net slaan. Heren, die zich geroepen voelen voor een der gelijk uurtje ontspanning per week en de leeftijd van 35 jaar zijn gepas seerd kunnen zich thans opgeven bij het secretariaat, G. Kremer, Prof. Lo- rentzlaan 57. ,In het Dorpshuis wordt van dinsdag 18 tot en met 22 november een grote elektro-huishoudshow gehouden. Iedere avond wordt van 19-23 uur en zaterdag van 513-18 uur geëxposeerd door AEG-Telefunken, Ormatu Electric- Inventum, Zanker; Herda; Progress; Thermor; P.U.E.M. met demonstrties; Moffie; fa Van Kooten (VIVO) met een wijnstand; De Zon met modeshow, Pour Madame, bloemsierkunst Maran- ta (fa. Kraayenhagen); Raiffeisenbank; Kapsalon De Graaf. Het zaterdagelftal van de v.v, Soesterberg speelt een thuiswedstrijd tegen Achterveld. Het wordt misschien geen schutterfeest, maar een overwüi- nig zit er toch wel in. Of het eerste elftal van Soesterberg zondagmiddag de eerste helft van de competitie zaL kunnen afsluiten met een overwining op Amersfoortse Boys blijft echter nog een vraag. In de reserveklassen speelt Soes terberg 2 tegen SEC 3; verder Roda 4-Soesterberg 4; Quick 6-Soesterberg 5. Soesterberg. Het eerste tafeltennis- team van AGAVS klopte Happy Play- ers- 2 met 1-9; AGAVS 3 won even eens met 9-1 van Happy Players 2 of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180

Soester Courant | 1969 | | pagina 15