U/assezeUe Meisje gevraagd TeJeJooiiiUiinmer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 GROOTHANDELSMARKT IN VOORMALIG CONSTRUCTIEREDRIJF VAN VAN HENGSTL'M Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Burgerlijke stand Bar-dancing ,,'t Eikeltje" groot succes Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Conclusies op hearing D '66 Voorzieningen in Soesterveen zijn achtergebleven Meningen van lezers Schrijven aan de gemeenteraad Bromfietser reed tegen gesloten overwegbomen Tweede prijs voor P.V.0. in de Soesf-Zuid, voor de ochtenduren. Telefoon 5229. Schrijven aan de gemeenteraad Krabbels van Knelis Jaarvergadering van P.V. „De Vriendschap" DINSDAG 18 NOVEMBER 1969 VAN WEEDESTRAAT 52 Volgende week donderdag zal aan de Steenhoffstraat 70-72 in het voormalige pand van het constructiebedrijf van Van Hengstum een groothandelsmarkt voor levensmiddelen worden geopend. Het nieuwe bedrijf heeft hier 1000 m2 verkoop ruimte beschikbaar op 1500 m2 parkeergelegenheid, bereikbaar via 2 eigen in- en uitritten. Er blijken de laatste jaren in de han del in levensmiddelen en non-foods grote wijzigingen en verschuivingen te hebben plaatsgevonden. Het systeem van de groothandelsmarkt, overgewaaid en Snelle en correcte levering tot ln de puntjes verzorgd I Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 A GEBORENHermanus Cornelis, z. v. H. C. Schoemaker en E. E. I. A. Rei- che, Dorpsplein 14, Soesterberg. Si- grid Karin, d. v. D. Werlich en P. J. van Kleeff, Colenso 174. - Fracisca, d. v. J. Kok en H. W. A. Buddingh, Nieuweweg 12. Daniël Remco en Edwin Patrick, zoons van E. H. de Lang en C. Bruins, Ede, Groenen- daal 828. Raoul Emilio, z. v. M. J. Jelsma en G. T. de Jong, Steenhoff straat 12b. Tascha, d. v. H. Schan- tra en G. J. Vermeulen, Aagje Deken laan 18. Pauline Christine, d. v. H. W. Vellinga en M. T. de Waal, Lange Brinkweg 82. Marco Alex- ander en Ronald Eduard, zoons van H. G. Kaspers en M. v. d. Broek, An- driessestraat 6, Soesterberg. Anna Maria Alida, d. v. D. P. J. van den Heuvel en A. W. A. M. van Doorn, Biltseweg 6, Baarn. Marie-Louise, d. v. R. J. Thijssen en M. L. Kauf- feld, Irenelaan 8. Nathalie, d. v. G. W. van Ee en N. Bouw, Moerbes- senberg 18, Soesterberg. Mis jam Ro- salinde, d. v. M. J. H. van den Brink en J. W. M. Westeneng, Molenstraat 129. Anne, d. v. C. K. Leung en P. K. Cheung, Burg. Grothestraat 37. ONDERTROUWD: Jacobus Marinus Traas, Mauvestraat 16, Baarn en An- thonia Anna Maria Smeeing, Nieuwe weg 20. Taeke Saarloos, Hobbe- malaan 42 en Cornelia Henriëtte Bak ker, Sparrenlaan 13, Baarn. Willem Cornelis Theodoor van Isselt, Foeken- laan 14 en Theresia Geertruida Johan- na Westerveld, Braamweg 78. Jo- han Christiaan Bruins, Kievietstraat 60, Kampen en Alida Petersen, Molenstraat 128. Ted Gerard Leo Dolman, Veen besstraat 426 en Ingrid Leonora Mar- garet Stempher, Reina Prinsen Geer- ligsstraat 25 hs, Amsterdam. Fritz Ernst Peter de Bruijn, Eikenlaan 97 en Geertruida Legemaat, Klaarwater- weg 104. Hendrik Dingeman Rij- naard, Tulpstraat 6, Baarn en Bertha Mathilda van Tricht, Meidoornweg 38. Gerardus van Houten, Oranjeweg 55, Kortenhoef en Geertruida Marijke Yvonne Bieshaar, Van Goyenlaan 160. Hendrikus van Dijk, Isseltseweg 155, Amersfoort en Alijda Spijker, Birk- straat 142. Willem Drost. Sophialaan 18 en Anna Maria Augustina Brandt, Sophialaan 27. Hendrikus Jacobus Martinus Riksen, Weegbreestraat 421 en Antoinette Petronella Maria van Vel- zen, Soesterbergsestraat 125. GEHUWD: Gerrit Colenbrander, Pa- terserf 169, Oosterhout en Janna Eli- sabeth Berlemon, Oude Tempellaan 4. Zeger Johannes van Homoet, Heu- velweg 43 en Gerritje Groenewegen, C. P. van der Leestraat 30, Abcoude. Adrianus Hendricus van Hamers- veld, Celebesstraat 17, Baarn en Ri- charda Johanna Antonia van Daatse- laar, Koninginnelaan 49. Johannes Antonius van Rooijen, Waensedijk 2, Houten en Cornelia Drijver, Leeuwe rikweg 1. Johannes Frederik Pieters, Koppelweg 29, Amersfoort en Cornelia Maria Johanna de Bes, Lange Brink- weg 38B. Reinierus Gerardus Ma ria Oonk, Texelstroom 16, Zuidelijke IJsselmeerpolders en Marcelle Maria Jozina Evers, Ir. Menkolaan 75. An tonius Johannes Daselaar, Nieuweweg 66 en Jacoba Altena, Wieksloterweg W.Z. 37E. OVERLEDEN: Darmania Drijsen, 68 jaar, weduwe van H. Robijn, Braam- weg 97. Anne Frankena, 85 jaar, weduwnaar van G. Weener, Albert Cuyplaan 101. Johannes Adriaan Westdijk, 12 jaar, Eikenlaan 83. Jannetje Prins, 47 jaar, gehuwd met A. Advocaat, Paltz 5. vanuit Amerika en Duitsland, heeft nu ook in Nederland vaste voet gekregen. De traditionele toonbank (het fort van de winkelier, waarachter hij zich ver schanste en dat de „demarcatielijn" tussen hem en de klant vormde) is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor veel grotere bedrijven met een veel ruimer assortiment. Het is alge- men bekend, dat de winstmarge van juist het levensmiddelenbedrijf maar zeer bescheiden is. De loonkostenfactor is daarop van zeer grote invloed. Be grijpelijk is het dan ook, dat de wijzi ging van dit bedrijf er op gericht was, de inrichtingskosten alsmede de loon kostenfactor laag te houden. De klant van vandaag stapt dan ook een groot handelsmarkt binnen en zoekt uit, wat hij wenst te kopen. De klant kan zich vrij voelen; er is weliswaar een wat minder fraaie entourage en dus wat minder service, maar daar staat dan tegenover, dat de winstmarge werd verlaagd. De beide eigenaars van de groot handelsmarkt, die zich nu in Soest gevestigd heeft, exploiteren reeds een groothandelsmarkt in Amsterdam. Bin nen eer, half jaar werd daar een jaaromzet van enige miljoenen guldens geboekt. De mensen achter dit bedrijf zijn de heren A. L. Strating en J. J. van Heteren. „Een groothandelsmarkt", zo vertelt de heer Van Heteren, „is een eenvoudig ingerichte verkoopruimte, waar de con sument alle producten tegen een zeer lage prijs (maar uitsluitend contant) kan kopen. Wij gaan uitsluitend be kende en goede artikelen verkopen. De prijzen van de levensmiddelen lig gen echter beduidend lager dan de normale prijzen. Ons assortiment bestaat in de eerste plaats uit levensmiddelen. Ook in Am sterdam ligt het accent op de levens middelenverkoop. Daarnaast neemt ook sterke drank en textiel een belangrijke plaats in. Bovendien hebben we een overeenkomst met een belangrijke groot handel gemaakt, die op onze ruim 250 m2 grote bovenverdieping het assorti ment zal aanvullen met huishoudelijke artikelen, speelgoed, luxe artikelen, wasmachines, koelkasten, gasfornuizen e.d. tegen werkelijke groothandelsprij- zen", aldus de heer Van Heteren. Het mag als zeker worden beschouwd, dat de middenstanders over het alge meen niet zo erg gelukkig zullen zijn met de vestiging van een groothan delsmarkt in hun omgeving. Wat denkt de heer Van Heteren hiervan Laten we voorop stellen, dat wij hi- r in Soest geen groothandelsmarkt be ginnen met het doel, andere zakenmen sen concurrentie aan te doen. Wij trach ten door eerlijk zaken te doen, een gezond bedrijf op te bouwen en aan het eind van het jaar wat over te houden. De omzetten, die wij ook hier in Soest hopen te bereiken, zullen hier en daar wel wat pijn doen, maar de ontwikkeling van nieuwe bedrijfsvor men is nu eenmaal niet tegen te hou den. Bovendien hebben de middenstan ders in een plaats, die moet uitgroeien tot een stad met 70.000 inwoners, wei nig concurrentie van ons te vrezen, geloof ik", zo vermoedt de heer Van Heteren. «Mijn compagnon, de heer Strating, heeft een fijne neus voor de plaats waar je zo'n groothandelsmarkt moet beginnen. Eerst in Amsterdam en nu hier in Soest. Onze verkoopruimte ligt hier zeer gunstig, in het hartje van Soest. Gezien de makkelijke bereikbaar heid verwachten wij zeker ook kopers uit Amersfoort en Baarn. Uiteindelijk is het maar tien minuten rijden en parkeerruimte hebben we hier genoeg". De nieuwe groothandelsmarkt wordt volgende week donderdag geopend. Dlr. EL W. VELLINGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Bijna vijfhonderd teeners en twens en iedereen die zich niet te oud vond om binnen te gaan, zijn getuige geweest van het grote succes dat ,,'t Eikeltje" aan de Vredehofstraat in het weekend boekte. Nadat door studie e.d. het bestuur van de jongeren-sociëteit „Soestdijk" de soos had opgeheven, om met een geheel nieuwe opzet te starten, hebben vooral de heren Van Dijk en Plieger er voor gezorgd, dat er voldoende mogelijkhe den bleven voor nieuwe initiatiefne mers. Vooral voor hen moet het erg plezierig zijn, dat de door hen gekozen opzet op een dergelijke wijze is aan geslagen. Het bestuur, waaronder enkele leden van het „soos-bestuur", bestaande uit de dames N. van Breukelen en R. Dor- restein en de heren F. Rupert, A. Kaats, G. Koderitsch, R. J. Jansen, R. Rinsma, R. Nijhuis en enkele vaste medewer kers, hadden voor dit eerste weekend, onder het motto „de eerste klap is een daalder waard", een uitzonderlijk goed programma gekozen, waarbij vrijdag avond Veronica's d.j. Ghiel Montagne met zijn top-veertig, de spits afbeet. Terwijl iedereen probeerde om in de sfeervolle maar vooral schaarse verlich ting benen en tenen te sparen, deed een ander gedeelte zich te goed aan de aan de bar geschonken zwak-alcoholi- sche dranken, waarbij tevens de gele genheid bestond ook iets hartigs naar binnen te werken. Zaterdagavond, een uur na de „fabel tjes-krant", stond het Praathuis-orkest „Zoef-Zoef en de Bevers" op het po dium, om „live" de nieuwste pop-num mers te laten horen, waarbij de leider van de band, zoef-zoef Peter Koelewijn, kennelijk als een haas van het dak was gekomen. Zondagavond werd dit eerste weekend afgesloten met een eigen discoteek- avond die werd verzorgd door de huis- d.j. Gerry de bijrijder, die zijn platen aankondigde vanuit een in de zaal ge plaatste vrachtauto-cabine. Na deze eerste uiting heeft het bestuur besloten om voor de prijs van 0,50 een lidmaatschapsbewijs uit te geven, welk bewijs de bezitter voorrang geeft bij de kaartverkoop, zodat wordt voorkomen dat vaste bezoekers geen plaats meer krijgen en men tevens op beperkte wijze kan selecteren. Afgaand op het grote succes van dit eerste weekend, lijkt het gegrond om vast te stellen, dat de komst van deze jeugd-bar en dancing in een grote be hoefte voorziet. Door de afdeling Soest van de Ned. vereniging tot Bescherming van Dieren is het navolgende schrijven gezonden aan de gemeenteraad van Soest. Geachte raadsleden. Het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Die ren, afdeling Soest, protesteert tegen de voorgenomen ongemotiveerde ver hoging van de hondenbelasting zoals door het College van Burgemeester en Wethouders aan de Raad zal worden voorgesteld. Het motief als zou deze belasting in de omliggende gemeenten hoger of zelfs gelijk zijn, is beslist onjuist. Een door ons ingesteld onderzoek heeft de volgende resultaten opgeleverd Amers foort 37,50, Baarn 20,Hilversum 25,Bussum 20,met voorstel te verhogen tot 25,Utrecht 20, met voorstel te verhogen tot 30, Een' dergelijke absurde verhoging, die in strijd is met iedere prijsbeheersing, zal ongetwijfeld noodlottige gevolgen voor ons werk hebben. Hierdooi zal n.1. het aantal zwerf- en afstandhonden op ons dierentehuis aanzienlijk toenemen. Vooral mensen met een klein vast inkomen (o.a. A.O.W.), wordt het onmogelijk hun huisdier langer aan te houden. Daar wij tot de conclusie zijn gekomen dat er geen enkel motief tot eer derge lijke drastische verhoging van 65 aanwezig is, doen wij hierbij een drin gend beroep op u, in het belang van alle hondenbezitters dit voorstel van B. en W. af te wijzen. Op de Steenhoffstraat is zondag de 16-jarige J. G. W. uit Soest met zijn bromfiets tegen de gesloten overweg bomen gereden. Het ongeval gebeurde tijdens een hevige regenbui. Waar schijnlijk heeft hij te laat gezien, dat de bomen waren gesloten. De jongen heeft nog wel afgeremd, maar kon een botsing niet meer voorkomen. De over wegboom brak af, maar persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorge daan. Ook het treinverkeer ondervond er geen hinder van. De donderdagavond in de kunstzaal van de openbare leeszaal en bibliotheek ge houden hearing van D '66, speciaal be stemd voor de nieuwe bewoners van het Soesterveen, heeft onder meer de conclusie opgeleverd, dat de voorzie ningen in deze nieuwe wijk zijn ach tergebleven bij de woningbouw. De heer J. Knippenberg, voorzitter van De Veenbes, de vereniging ter behartiging van de belangen van de bewoners van de Veenbesstraat kwam tot de slotsom dat het gemeentebestuur een onvoldoen de vooruitziende blik heeft getoond en in ernstige mate in gebreke is geble ven. Egbert Joosten vond evenwel, dat niet alleen de gemeenteraad zijn ogen moet openhouden, maar ook de ge meenschap. „De mensen zijn ingesla pen. Het is nooit aangenaam om men sen weer wakker te maken, maar wil men iets bereiken, dan zal dat gezamen lijk moeten gebeuren. Dan zullen eerst de inwoners wakker geschud moeten worden. En dat kan wel enkele gene raties duren", aldus de sinds enige tijd in Antwerpen wonende Egbert Joosten. D '66 voorzitter drs. H. M. Jonker be wandelde de gulden middenweg. Hij wees erop, dat in het Soesterveen veel tot stand is gebracht. „Wij zijn geneigd om alleen maar het verkeerde en het ontbrekende te zien en aan het goede ongemerkt voorbij te gaan", aldus de heer Jonkers, die echter wel van oor deel was, dat voorzieningen op het ge beid van de recreatie, de parkeergele genheid, het onderwijs en de wegen aanleg beter gepland hadden kunnen worden. „Je krijgt wel eens de indruk, dat men al zijn energie op de weg over de Eng verspeelt", zo zei de heer Jon kers. Overigens wees hij er wel op, dat D '66 nog niet bij machte moet worden geacht om in de bestaande toe stand enige verbetering te brengen Daarvoor was de hearing ook niet be doeld. De intensie van de hoorzitting was wel, de meningen van de bevol king te peilen teneinde met de wensen bij de samenstelling van het program ma voor de gemeenteraadsverkiezingen 1970 zoveel mogelijk rekening te kun nen houden. De heer Jonkers zag het Soesterveen wel als een probleemgebied en velen kennelijk met hem, want uit een en quête was gebleken, dat er heel wat wensen onder de bewoners leefden: de wegen zijn voor verbetering en de par keerplaatsen voor uitbreiding vatbaar, een behoorlijke winkelvoorziening ont breekt geheel, wat de heer Simons van D '66 niet zo vreemd vond, omdat het Soesterveen momenteel heel wat groter lijkt dan het voor een middenstander die kostbare investeringen moet doen, in werkelijkheid is. De mensen, die nu in het Veen wonen, bieden een mid denstander volgens de heer Simons nau welijks een basis voor een redelijk be staan. Het bouwen van flats met daar onder enkele winkels (een suggestie van mevr. Hohner, overigens geen bewoon ster van het Soesterveen) leek hem een bruikbaar idee, al zal er nu weinig meer mee aan te vangen zijn. Verschillende veenbewoners bleken ook van mening, dat de scholenbouw in het veen eerder op gang had moeten ko men. De bewoners moeten hun kinde ren nog altijd naar in andere delen van Soest gelegen scholen sturen. Het is altijd de bedoeling van het ge meentebestuur geweest, om het onder wijs gelijke tred te doen houden met de groei van het veen, maar het is er tot nu toe niet van gekomen. Eerst be gin volgend jaar zal op bescheiden schaal het onderwijs in het veen op gang gaan komen. Verschillende bewoners blijken zich ook te storen aan de montone bouw in het veen: men kent er tot nu toe slechts drie typen woningen; de gemeenteflats, de Euroflats en de drive-in-woningen. Egbert Joosten meende eveneens, dat er fantasieloos wordt gebouwd. „De woningen worden uit de grond gestampt en de mensen erin. Het leefklimaat zou al heel wat worden verbeterd, als men op de flats daktuinen met eventueel een zwembad zou gaan aanleggen. Het kan makkelijk en het hoeft ook helemaal niet veel te kosten". De heer Van Eek van D '66 meende, dat de meest ideale situatie zou zijn, wanneer men bij de woningbouw reke ning kon houden met de individuele wensen en behoeften van de toekom stige bewoners, maar hij achtte het momenteel nauwelijks haalbaar. Ook andere problemen, een nieuwe woonwijk meestal eigen, kwamen aan de orde. Zo bijvoorbeeld de crèches voor kinderen, de wijze van ophalen van grof huisvuil, de verstrekking van zakken daarvoor, de wenselijkheid van een instructiebad. De heer Jonkers moest constateren, dat veel van het bestuurlijk gebeuren aan de ingezetenen voorbijgaat, omdat reeds de principiële beslissingen zijn gevallen in de besloten commissievergaderingen en de daarop volgende openbare raads vergaderingen daarna nauwelijks nog iets nieuws of interessants opleveren. Dat is voor D '66 dan ook mede de aanleiding geweest om in een brief aan de raad te wijzen op wenselijkheid van het houden van openbare commissie vergaderingen. De brief staat op de agenda voor de morgen te houden raadsvergadering. -4> in STEENHOFFSTR.53 TEL 2842 SOEST De Soester Harmonie P.V.O. nam za terdag deel aan het nationale muziek concours te Leiden, dat in de stadsge hoorzaal werd gehouden. P.V.O. kwam met nog zes andere corp sen uit in de eerste afdeling. Er wer den twee nummers uitgevoerd, onder leiding van de dirigent de heer H. Wil- derdijk. De Soester harmonie wist met 280V* punt de tweede prijs te behalen. Het hoogste aantal was 288 punten, goed voor een eerste prijs. Door het Districts Centrum van het Christelijk Nationaal Vakverbond is het navolgende schrijven ge zonden aan de gemeenteraad van Soest. Door het (plaatselijk) kader van het christelijk nationaal vakverbond is in in deze regio een werkgroep gevormd welke zich bezig wil houden met de sociaal maatschappelijke problematiek, w.o. ook de esthische aspecten van de in gang zijnde ontwikkeling in dit ge bied, dat in belangrijke mate ook "op- vanggebied" moet zijn voor zuid-ooste lijk Noord-Holland. Zaken als werkgelegenenheid, het wo nen, vormen en soorten van onderwijs, rekreatie etc. zullen de bijzondere aan dacht krijgen. De werkgroep wil thans reeds de nood zaak uitspreken van een zodanige sa menwerking, waardoor de belangen van de bevolking optimaal kunnen worden gediend Die noodzaak voor intergemeentelijke samenwerking manifesteert zich thans reeds met betrekking tot de volkhuis- vestingproblematiek. Naar het oordeel van de werkgroep zal het noodzakelijk zijn voor de ge hele regio te streven naar een zodanige verdeling van hoogbouw en laagbouw, dat niet in hoofdzaak het stedebouw kundig aspekt een rol speelt, maar dat ook het woongenot van de bevolking bij het ontwikkelen van nieuwe be stemmingsplannen voldoende recht zal verkrijgen. Daarbij kan gedacht worden aan het feit dat nog nooit is vastgesteld dat hoogbouw een besparing van bouwgrond betekent. Ook zal de aanndacht moeten worden geschonken aan voldoende variatie in de diverse huurklassen. Dit temeer om dat te vrezen valt dat de lagere in komensgroepen in de nieuwbouw op onverantwoord hoge woonkosten komen, óf dat voor deze groepen niet wordt gebouwd. Aandacht dient te worden geschonken aan de bouwaktiviteiten door de sociale instanties, zowel in de z.g. woningsektor als in de sektor van de premiehuurwoningen en eigen- bezitwoningen. In beide laatstgenoemde sektoren zijn in de provincie reeds verrassende resultaten geboekt. Vervolgens moge Uw bijzondere aan dacht worden gevraagd voor de moge lijk té sterke druk uit de Randstad van woningzoekenden, waardoor onvol doende woningen ter beschikking kun- nen komen voor de eigen ingezetenen van het gebied. Tenslotte, de vakbeweging stelt het zeer op prijs mee te denken en mee te werken aan de oplossing van de pro blemen waarvoor de overheid in deze regio wordt geplaatst. Zij spreekt de hoop uit dat de overheid bereid is tot het leggen van zodanige kontokten dat informatie en meningsvorming efficiënt gediend worden. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat wullie minse toch eigeluk un raore kwaak minse binne. De ene daag kenne wullie arruguns bar warrum veur lope en de vollegende daag worre wullie der nie meer koud of warrum vaan. Neem noeng is ut aavontuur daat die Aameriekaone noeng weer ant uutvoere binne. Net of ut niks is binne zullie weer op weg naor de maon. Nie op de- zellufde wieze as veurige keer, maor noeng naor un aore plaots. Veurugge maol binne der meljoene minse nie naor bed egaon om ut spul op de tille- visie te zien, maor noeng kejje haos narruguns meer an merreke, datter un paor minse op weg naor de maon bin ne. Ut ken ongs niks schele of ut un war- ruk is mit bar groot gevaor. Veur de ene mins is ut allenug maor waaghaal- zerie en veur de aor, die ut belaang der wel vaan inziet, hoef ut eigeluk ok nie meer. Ajje ut nuchter bekiek, daan hebbe die minse eigeluk nie eens zo arrug ongeliek. Ut nut vaan die maon- rieze komp der paas ovur un aantaal jaore uut. Ik schaat zo teuge de tied daat wullie der aal laang nie meer binne, en de minse un vekaansel naor de maon gaon maoke. Wullie zien de reize in de ruumte aal weer aals iets heul gewoons; veur ongs ken ut nie meer vurkeerd gaon. De minse die daat hebbe uutgedaacht bin ne in ongze oge haos onfielbaor; waat zullie doen is in ongze oge altied goed. Totdaat ut un keer fout gaot en daan hejje de oppe an ut daanse, daan hebbe wullie ut allemaol vaan te veure an zien komme. Dan is ut bar zongde vaan de cente, aal binne ut daan allenug maor Aameriekaonse. Zo binne wullie minse noeng eenmaol. As iets heulemaol nieuw is, daan kenne wullie der nie genog vaan kriege en binne we haos gek vaan groosughied. Wullie kope daan as andenke gouwe maonpenninge en boeke die vaan allus ovur de maon ent avuntuur dervan lao- te leze. Ik schaat daat aster un haandugge vriejer zouw weze, die un bietje zaand in un mooi doosie dee en hie liet derop zette daat ut maonzaand waas, daat hie binne un paor weke binne zouw weze. Aal zaal ut der ok wel in kenne zitte daat hie binnen un paor daoge int ge- vaang zit. Maor ast un haandugge vrie jer ist, daan zit hie goed. In Soest is ut net as overaal ln de we- ruld. As wullie an iets gewend binne, daan vingde wullie ut heul gewoon en komme daan mit kretiek. Niemaand haad wat ongunstugs ovur de waarrume maoltiede te zeige toen die de eerste weke wiere bezorrug. Ut waas zogezeit allemaol rozegeur en maone- schien, maor daat waas bar gauw veur- bie. Eers waast veuls te wienug en daat1 ken weze; de ene mins eet noeng een maol meer as de aor. Aster gezeit wier ik hepter te wienug an, daan kwaam der de vollegende keer un bietje meer int pannetje. Maor toeng gonge der minse zeige daat zullie ut nie lekkur vongde, daat zu der eige prakkie der nie deur zouwe vurgete. De een vongd ut te veul buutelaands andoen, de aor vongd de smaok nie goed. Ut kwaam derop neer datter minse bie waore die der vaanuut gonge daat waat de boer nie ken, de boer ok nie eet. Daat vong de zullie vruuger aal en daat vingde zullie noeng nog. Ik schaat daat de minse die kretiek hebbe, der nog nie heulemaol an toe binne, an ut vurstrekke vaan un war- rume haap bedoelk. Die minse kenne zongder twiefel heul goed zelluf nog derluu haap klaor mao ke, waant die minse die daat nie meer kenne, klaoge nie. Zullie binne allenug maor blie, dat ut noeng meugeluk is, daat zullie iedere daag waarrum kenne ete. Eigeluk ist ok om die minse be- gonne. Die luu die ut allenug maor doen om daat ut goejekoop is, hebbe net as vruugur de meeste op- en anmarru- kinge. De aore binne tevreje, zongder datter ok maor effe spraoke is vaan ut feit daat hongur rauwe bone zeut maokt. De postduivenvereniging „De Vriend schap" hield de jaarvergadering in de zaal van café „Soestdijk", onder voor zitterschap van de heer J. G. Kamer beek. Volgens het jaarverslag van de secreta ris, de hee,r G. H. v. d. Broek, is het een prima vliegseizoen geweest, met enkele uitzonderingen door slecht weer. waardoor veel duiven niet op hun basis terugkeerden. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer C. Jak, was optimistisch. De kas sloot met een klein voordelig sal do. De aftredende bestuursleden, de heren W. Altenaar, E. C. van Daatselaar en J. Huurdeman werd enbij acclamatie herkozen. Besloten werd de jaarlijkse tentoon stelling te houden op 10 en 11 januari 1970 in het clubgebouw van De Zwa luw'" aan de Schrikslaan. Ook werd besloten Konirkl ke Goed keuring aan te vragen, dit met het oog op het te bouwen clublokaal. Het plan is een loterij te houden, met als hoofd prijs een nieuwe Fiat en andere prij zen. Het huishoudelijk reglement zal te zijner tijd herzien worden. Tenslotte gingen alle leden er mee accoord, dat op Hemelvaartsdag een autobusreis zal worden ondernomen.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3