J. Hoppenbrouwers II III II III II II of 'n kast Ton Beuken Gemeenteraadsvergadering „kaVe" voerdeel-aktie t.e.m. 4 dec. Doe het dan vandaag „kaVe „kaVe" D0E-HET-ZELF- ENGFL I. 0. VIN V86T 5 decemberGRATIS KOPEN DE TWEEDE STAP OP DE NOG ZO ONBEKENDE MAAN KUNNEN FEIJEN00RD EN P.S.V. THUIS MILAAN EN ROME UITSCHAKELEN ƒ0,89 SPINET Pianohandel W. VAN TOL Uw succes is onze reclame Auto- en Vraehtwagen- rijsehonl Heeft u al geprofiteerd van Voor: CENTRUM Bronchiletten Mantels en Maiitelcostunies Japonnen en Deux Pieces Rokken Ulouses - Vesten - Jumpers Shawls - Handschoenen Zakdoeken Van Weedestraat 80-32 Soestdijk Wachten op antwoord Aanvallen Brosrepen Marsepain Gevulde Speculaas Strooimelange Als u ook 's nachts muziek wilt maken. In de woensdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering werden de na volgende besluiten genomen 1. Notulen vergadering d.d. 17 sep tember 1969 en 15 oktober 1969. 2 Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 27 oktober 1969 van Mr. J. F Welle Donker, Utrechtseweg 365 te Amersfoort, waarbij een aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat gerichte brief met betrekking tot de reconstruc tie van de Rijksweg 23 te Soestter- berg te uwer kennis wordt gebracht, met voorstel deze stukken voor kennis geving aan te nemen. b. Besluit d.d. 3 oktober 1969, afde ling 2 B, nummer 119/2801 van gede puteerde staten van Utrecht, waarbij het raadsbesluit d.d. 16 oktober 1968, inzake de onttrekking van het open baar verkeer aan de Korte Molenweg, werd goedgekeurd. c. Rapporten van het Centraal Bureau voor Vertificatie en Financiële Ad viezen der Vereniging van Nederland se Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. cl Bericht inhoudende mededeling dat de verordering tot wijziging van de verordering op de heffing en invorde ring van leges bij K.B. van 22 oktober 1969, nummer 8, is goedgekeurd met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 e Rekening van inkomsten en uitga ven van het Gasbedrijf Centraal-Ne- derland over het dienstjaar 1967, met voorstel hiermede akkoord te gaan en de opmerkingen van de Commissie Gas bedrijf over te nemen, f Wijziging van de begroting van het Gasbedrijf Centraal-Nederland voor het diensjaar 1969 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. g. Brief d.d. 19 augustus 1969 van het Actie-comité Flatbewoners Smitsweg inzage klachten over de flats, met voorstel overeenkomstig het ter inzage liggende concept, genoemd comité te berichten. h. Brief d.d. 31 oktober 1969 van het Kontaktorgaan Christelijke Bestuurs- bonden „Eemland" inzake de instelling van een werkgroep, welke zich bezig wil houden met de sociaal maatschap pelijke problematiek met het voorstel deze brief in handen te stellen van burgemeester en wethouders voor ad vies. i. Brief d.d. 4 november 1969 van de Werkgroep Gemeente-politiek D'66, be trekking hebbende op de commissie vergaderingen van de gemeenteraad met het voorstel deze brief in handen te stellen van burgemeester en wethou ders voor advies. VOOR AL UW WINTERSPORTKLEDING SPORTHUIS Nieuw Baarnstraat 39 - Tel. 02154-2490 BAARN j Brief d.d. 1 november 1969 van de Gereformeerde Kiesvereniging Schrift en Belijdenis inhoudende het verzoek een bepaling vast te stellen waarbij het waarbij het verboden wordt contracep- aan de openbare weg en openbare ge bouwen of daarmee gelijk te stellen gebouwen ten verkoop aan te bieden of te verstrekken, met het voorstel deze brief in handen te stellen van de commissie voor strafverordeningen om advies. Ingekomen stukken overeenkomstig liet voorstel behandeld. k. Brief d.d. 10 november 1969 van de Raadsfractie van Binding Rechts met het verzoek de Algemene Politieveror dening aan te •.•uilen met een bepaling, waarbij het verboden wordt vor.tracep- tiva op of aan de openbare weg en ooenbare gebouwen of daarmede gelijk te stellen gebouwen ten verkoop aan te bieden of te verstrekken, met het voorstel deze brief in handen te stel len van de commissie voor straf veror den'ngen om advies. 3 Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleu terschool in de wijk Smitsweg. Mej. E. Hobby benoemd. 4. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het verbou wen van een deel van de zolder van het gemeentehuis tot kantine. Aldus besloten. 5 Voorstel tot wijziging van de ver ordering tot regeling van de door het bedrijf gemeentewerken in rekening te brengen kosten voor aansluiting op de gemeentelijke riolering. Tot wijziging besloten. 6. Voorstel tot het verstrekken van een renteloze lening aan de Ren- en Touristenvereniging Tempo. Conform besloten. 7. Voorstel tot aankoop van grond gelegen aan: de Laanstraat van J. W. Smeeing; b. de Laanstraat van M. M. R. Eng- berink; c. de Klaarwaterweg van W. Verwoerd; d. de Amersfoortseweg van j. L. Ro denburg; e. de Klaarwaterweg van W. A.'tLam; f de Korte Brinkweg van N. F. J. Swarte en cons., met vaststelling van de betreffende begrotingswijziging. Tot aankoop besloten. 8. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan: a. het Hertenlaantje aan H. J. Schnei- der; b. de Dalweg aan P.U.E.M. N.V. Conform het voorstel besloten. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van parkeerhavens langs de Anthonie van Leeuwenhoeklaan te Soesterberg. Aldus besloten. 10. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van verharding en riolering rondom het winkelcentrum „Smitshof". Krediet beschikbaar gesteld. 11. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het aanschaf fen van leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de openbare school Soest- Centrum. Krediet gevoteerd. 12. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1968: a. overeenkomstig de bepalingen van de Kleuteronderwijswet; b op grond van artikel 103, le lid der Lager-onderwijswet 1920: c. op grond van artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920; d. op grond van artikel 191 van het besluit Buitengewoon onderwijs 1967. Tot vaststelling van de vergoeding be sloten. 13. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de verbete ring en uitbreiding van de elektrische installaties van het raadhuis en de dependance. Krediet beschikbaar gesteld. 14. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a het bestuur van de Stichting voor Katholiek basis- en kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van een methode voor organisch milieu-onder wijs en een vloeistofduplicator ten be hoeve van de Sint Jozefschool voor g.l.o.; b. het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuter onderwijs te Soest voor het aanschaffen van een muziekinstrumentarium, verduisterings gordijnen en een methode voor orga nisch milieu-onderwijs ten behoeve van de Sint Bonifaciusschool voor g.l.o. c het bestuur van de stichting voor Katholiek basis- en kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van re ken- en letterdozen en een schrijfma chine ten behoeve van de Sint Willi- brordusschool voor g.l.o.; d. het bestuur van de Stichting voor Katholiek basis- en kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van 30 reken- en letterdozen en een muziek instrumentarium ten behoeve van de Sint Ludgerusschool voor g.l.o. Conform het voorstel besloten. 15. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aankoop van meubilair. Krediet gevoteerd. 16. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een extra krediet voor het aanbrengen van luxaflexgordijnen in de openbare Magrietschool voor g.l.o. Conform besloten. 17. Voorstel tot het toestaan van het voor het publiek openstellen van win kels in de gemeente Soest op de vrij dagen 28 november en 19 december 1969 tot 21.00 uur. Aldus besloten. 18. Voorstel tot wijziging van rechten voor het gebruik van het openbaar slachthuis te Soest en voor het ver richten van keuringen buiten deze inrichting. Aldus besloten. 19. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het opzet ten en het begeleiden van plannings werkzaamheden Conform besloten. 20. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de kosten van restauratie van het perceel Kerkstraat 10. Tot subsidieverlening besloten. 21. Voorstel inzake het opnemen en uitlenen van gelden gedurende het jaar 1970. Aldus besloten. 22. Voorstel tot afwijzing van een verzoek van de heer A. J. G. van der Drift, Steenhoffstraat 21, alhier, om een vergoeding ingevolge de schadever goedingsverordening. Aldus besloten. 23. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet": a. voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslagruimte van propaangasfles- sen op het perceel Soesterbergsestraat 61 te Soest; b. voor het oprichten, en in werking houden van een motorbrandstoffenver- kooppunt op het perceel Steenhoffstraat 25, alhier; HOUT - TRIPLEX - BOARD IJZERWAREN - ZELFBOUWMEUBELEN KEUKENS - KASTEN KEUKEN OPHANGKASTJES TAFELS - STOELEN - VERF ENZ. Veldweg 4, telefoon 4878, Kerkstraat 28 - SOEST Hoestdrank in tabletvorm. y 1," 28. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening Hondenbelasting. Voorstel aangehouden. 29. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een extra krediet voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare Margrietschool voor g.l.o. te Soest-Zuid. Krediet beschikbaar gesteld. 30. Voorstel tot ruiling van grond, gelegen aan de Nieuweweg met Th. P. van den Heuvel, met vaststelling van de betreffende begrotingswijziging. Aldus besloten. 31. Voorstel tot verhuur van grond, gelegen nabij het Weteringpad aan A. Palte. Tot verhuur besloten. 32. Voorstel tot wijziging van de be groting 1969. Aldus besloten. 33. Voorstel tot aankoop van een per ceel weiland, gelegen aan de Maatweg te Soest, van de heer A. Jzn. van den Breemer, tevens strekkende tot het vo teren van een krediet wegens schade loosstelling in verpand met pachtont- binding. Aldus besloten. c. voor het wijzigen van de installa tie in het pompstation Soestduinen. Ontheffing verleend. 24. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het besteks- klaar maken van een plan voor de bouw van een openbare school voor m.a.v.o., samen met de bouw van een nieuwe Van der Huchtschool voor i.v.o. Aldus besloten. 25. Voorstel tot aankoop van het per ceel Steenhoffstraat 5 te Soest van de Staat der Nederlanden. Tot aankoop besloten. 26. Voorstel tot vaststelling van het onteigeningsplan Maatweg. Plan vastgesteld. Binding Rechts tegen. 27. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake de uitbetaling van rente in verband met een reeds eerder gesloten koopovereenkomst met W. F. Rueb. Aldus besloten. Neil Armstrong, de eerste mens die voet op de maan zette, heeft het op „maan dag" 21 juli van dit jaar al gezegd, dal hü een kleine stap op de maanboderm zette, maar dat het voor de mensheid een grote sprong voorwaarts was. Het is voor menigeen nog onbegrüpeljjk als hij 's avonds omhoog kijkt en daar onze „trouwe wachter" ziet staan, dat daar een mens op heeft gelopen. En deze week weer. Maar dat lopen is nu pas een tweede stapje. En wat „ontdekt" de mens dan nóg bij zo'n kort bezoek Wanneer we in astronomische begrip pen denken - en dat zullen wij in dit verband wel moeten gaan doen - dan kunnen we slechts spreken van een be gin. Want de mensheid heeft nog geen andere planeet betreden, maar slechts het dichtsbijzijnde andere he mellichaam; een satelliet van de aarde, veel kleiner dan onze planeet en met slechts een zesde van haar aantrek kingskracht. Een bescheiden begin, dat al vele gegevens oplevert over de ko mende moeilijkheden bij verdere rei zen zoals de nu al optredende "radio stilte". De elektromagnetische signalen waar mee de geluidscontacten met de aarde worden onderhouden, zijn n.1. gebonden aan een bepaalde snelheid en wel on geveer 300.00 km per seconde. Nu be draagt de afstand tussen aarde en maan 384.000 kilometer. Een signaal ge zonden van de maan naar de aarde heeft ruim een seconde nodig om die afstand te overbruggen. En omgekeerd ook. Als iemand een vraag stelt van af de maan, dan zijn er ruim 2 secon den nodig voor het antwoord. Voor een vraag gesteld op Jupiter moet men al langer dan een half uur wach ten op antwoord. Op de aarde zelf hebben wij daar nooit last van gehad, de afstanden zijn hier nogal klein. Zwaartekracht Een ander geval betreft de op de maan heersende zwaartekracht. Omdat de maan veel kleiner is dan de aarde en dus een veel kleinere massa bezit, is die aantrekkingskracht veel kleiner, want de massa bepaalt de aantrek kingskracht. Dat maakt de aan aardse normen gewende mens mogelijk veel verder en hoger te springen dan hier. Ook het omgekeerde is mogelijk. De buitenplaneten, te beginnen bij Jupi ter, hebben een grotere omvang en dus een grotere massa. Waardoor de daar heersende zwaartekracht groter is. Als de mens ooit daar zal landen, weegt alles er zwaarder dan hij op aarde gewend was. Dat geldt voor alles wat daarvoor in aanmerking komt, van een stopnaald tot ziin eigen of haar eigen gewicht. Met alle problemen die dat met zich mepbrengt. Er zullen echter in het heelal ook plekjes bestaan waar de zwaartekracht zo gering is, dat vloeistof gewoon bliift hangen en andere plaatsen waar die zelfde zwaartekracht zo groot is dat een mens zijn eigen gewicht niet meer kan torsen. Dubbel-planeet? Omtrent 'i. begrip aarde als planeet en de maan als sateliet zijn de meningen nog al verdeeld. Er zijn namelijk sterke vermoedens gerezen dat de aarde en maan twee planeten zijn, dat ze samen een dubbel-planeet vormen en dat ze eens één geheel hebben gevormd, wat echter uit het onderzoek van de ge nomen grondmonsters van de maan niet is bewezen. Integendeel. Het gaat er zelfs op lijken, dat er ook andere metalen in voorkomen dan in onze aarde. Nu de aandacht meer dan ooit is ge vestigd op de maan, vragen velen zich eens te meer af hoe het kan dat de maan draait en toch altijd het zelfde gezicht aan de aarde toont. Toch is dit niet zo vreemd als we bedenken dat één asomwenteling van de aarde (een dag) even lang duurt als één omloop van de maan om die aarde heen. Zodat hetzelfde beeld wel altijd naar de aarde moet ziin gekperd. Open Jc Plfiid rrnorr dit 7r> geweest en of dit altijd zo zal blijven. Ook pijnigt een aantal geleerden het probleem of de maan eens zover van de aarde verwijderd zal zijn, dat de maan onder invloed van de zwaarte kracht van de zon als planeet een baan om de zon gaan beschrijven zoals mis schien met Pluto, de buitenste planeet van ons zonnestelsel is gebeurd. Licht. Wie nooit onderricht op dit gebied heet ontvangen, vraagt zich ook wei eens af waarom de maan zoveel licht uitstraalt dat zij goed zichtbaar is. Misschien zullen sommigen zich her inneren dat de aarde zelf geen. hoog uit een zwak, blauwachtig licht uit- of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen^ die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 ons zoveel licht ,dat ze een goede hulp is in de anders zo donkere nachten. De waarheid is, dat de maan van zich zelf totaal geen licht uitstraalt. Wat u als licht ziet, straalt de maan niet zelf uit, maar is het opgevangen licht van het naar de zon toegekeerde deel van de maan; want de aarde draait zoveel om haar as, dat het nacht is hier als het dag is aan de andere zij de en omgekeerd. Conclusie. Het is dus eigenlijk wel een ingewik kelde zaak met die maan van ons. Ze is er ook nog de oorzaak van, dat op zee eb en vloed onstaan. Bovendien is van ons zonnestelsel de aarde de eni ge planeet die maar één satelliet heeft. Alle anderen en dat zijn er nog 8, hebben of géén maan of méér. Waar schijnlijk zal de mens, nu de maan al binnen zijn beriek ligt., in de nabij toekomst ander planeten hun satellieten bezoeken. Men is al van plan om over enkele jaren bemande raketten naar Venus te zenden. De mens zal dan niet meer gekuisterd zijn aan de banden die hem met moe der aarde verbonden houden en on getwijfeld zullen toekomstige ruimte vaarders vele tot nu toe onopgeloste raadsels ophelderen. En misschien zal eens de dag aanbre ken dat twee mensen ergens in het heelal elkaar zullen wijzen op een lichtplekje aan het fimament en zul len zeggen: "Dat is de aarde, waar verdedigen als het er op aan komt. In het Philips sportpark zullen zij moe ten aanvallen. We weten dat ze dat kunnen en dat het voor P.S.V een heel verschil is of het uit of thuis speelt wat betreft de produktie van de schut terij. Rocco van Milan weet, dat hij op een ijzersterke defensie kan vertrouwen. Of Herrera net zo'n vertrouwen heeft in de verdediging van zijn Roma is zeer de vraag. Dat betekent, dat Her rera heel goed weet, dat die 1-0 voor sprong een veel le geringe veiligheids marge is. De kans is dan ook reëel, dat hij zijn mannen opdracht geeft in de eerste tien minutyen te trachten een doelpunt te forceren. Lukt dat niet, dan met twee spitsen op het middenveld en de rest in de verdediging de zaak voor het doel gesloten houden en dan met uitvallen, waarbij de vleugelverdedi gers snel opkomen en de middenveld spelers hun taak uit de opstelling moe ten uitvoeren: middenveld bezetten. Inmidddels zijn de Romeinen er wel achter gekomen, dat mannen als Veen- stra en Van der Kuijlen al van zo'n 20 meter afstand op het doel schieten. Ze weten overigens ook, dat geen enkele P.SV.'er speciale bewaking kan krijgen, want de Eindhovenaren zijn vrijwel allemaal bekwaam in het aan vallen. Voor Fijenoord is van belang, dat Mi lan een moeilijke periode doormaakt. Dat kan betekenen, dat de Milanezen waarschijnlijk zullen gaan beginnen hun 1-0 voorsprong te verdedigen. En zo lang Fijenoord niet scoord, zal Milan blijven verdedigen. Maar juist dan moe ten de Rotterdammers oppassen voor flitsende acties van Prati, Rivera, Lo- detti en Combin. De spelers van Milan hebben het de laatste paar seizoenen heel zwaar ge had. "De sterren zijn vermoeid," heet het. In Milaan drukte Fijenoord het tempo. Maar in Rotterdam moet van die vermoeidheid gebruik worden ge maakt. Daar zal het tempo hoog moe ten liggen! Gezien de grote kracht van het centrum van de Milaanse verde diging zullen de Fijenoord-aanvallen niet via de vleugels tot voor het doel moeten komen, maar vanuit het mid denveld naar de vleugels en van daar schieten. Dan is de spits Kindvall voor het doel alleen nodig om attent te zijn op een terugspringende bal. Vanwege de lengte van de Milanese doelman Cudicini en de eveneens lange centrale verdediger Karl-Heinz Schnel- linger bieden lage schoten de meeste kans. Vooral hoge voorzetten zijn vrij wel altijd een prooi voor de defensie van de wereldkampioenen. Door de wijze waarop Fijenoord en P.S.V. hun Italiaanse tegenenstanders partij gaven op 12 november zijn de Italianen er niet meer zo van over tuigd, dat Milan en Roma maar even hoefden te spelen om in de kwart -finales terecht te komen. Dat zal er zeker toe leiden, dat beide teams zich voor de returns op 26 november beter zullen voorbereiden om de kleine voor sprong die ze hebben, vast te houden. Daarom zal het die dag moeilijk wor den voor onze vertegenwoordigers in de Europacuptoumooien zich te handha ven. Maar spannend zullen beide wed strijden ongetwijfeld wel zijn. straalt. En toch geeft een volle maan onze ouders vandaan komen...' Met dc beide nederlagen van 1-0 van Feyenoord tegen de roemruchte A.C. Milan en van P.S.V. tegen de A.S. Roma was men direct na de wedstrijden verheugd. Maar op de keper beschouwd mag men zich toch afvragen of dat optimisme gerechtvaardigd is. De Milanese wereldkampioenen hebben al vaker aan een 1-0 voorsprong voldoende gehad. Zelfs presteerden zij het vorig seizoen om thuis 0-0 tegen Celtic te spelen en de uitwedstrijd daarna met 1-0 te winnen. Gezien het spelbecld in beide wedstrijden hadden Feijenoord en P.S.V. gelijk moeten spelen. Dat zjj dat niet deden, toont een gebrek aan kwaliteit. Vooral Feijenoord mag niet blij zijn met de 1-0 achterstand tegen A.C. Milan. De Rotterdammers waren in het San Sirostadion tweederde van de match aan de bal en ze hebben kansen gehad om te scoren, die niet werden benut. onze landgenoten aan banden ie leg gen. Dat lukte in Rome al goed. Maar daar was Ginulfi kennelijk in vorm en de vorm van deze doelman schijnt met de dag te kunnen wisselen. Veeg teken. Met voetbal heb je vaak wat geluk no dig om te kunnen winnen. Kwalitatief zullen Roma en P.S.V. elkaar niet veel ontlopen. Zaak is, dat Roma niet tot scoren komt, want doelpunten in de uitwedstrijden tellen bij gelijke stand dubbel en P.S.V. heeft in Rome niet gescoord. Dat P.S.V. in Rome niet tot scoren kwam moge een teken aan de wand zijn, want. de Eindhovenaren moeten het vooral van hun schuttercapaci- teiten hebben. Maar ook Roma heeft, voor Italiaanse begrippen, een sterke aanval. Er waren in Rome dus heel wat meer doelpunten te verwachten dan er kwamen. Laten we hopen, dat die schade in Eindhoven wordt ingehaald, zeker door P.S.V. De mannen van Lin- der's keurtroep hebben in Rome voor namelijk bewezen uitstekend te kunnen Voorop staat nu echter hoe de kan sen voor Fijenoord liggen in de thuis wedstrijd op 26 november. Onze land genoten verkeren dan in dezelfde situ atie als Ajax in de Europacupfinale, toen het met 4-1 verloor: er moet wor den aangevallen. En door de te genstander van Milan dat, dan zijn de Milanezen het gevaarlijkst, hoewel Nestor Combin beslist niet de allure heeft als een Kurt Hamrin. die tegen Ajax voor het laatst schitterde. Ook is het gevaarlijk, dat er bij Fije noord een zekere zelfgenoegzaamheid kan zijn ontstaan, zo in de geest van: "we pakken Milan in ons eigen sta dion wel even." Ge kunt er van opaan: Milan laat zich niet pakken, en zeker niet even. Bovendien sluit die verde diging van Nereo Rocco's keurtroep akelig goed, zodat we het al twijfel achtig vinden of Fijenoord er in zal slagen met 1-0 te winnen, waarna een verlenging kan volgen en eventueel een loting. Roma geen Milan. Voor P.S.V. ligt de zaek even anders, omdat Roma geen Milan is en daar door geen Rivera, Prati en Lodetti heeft. De Eindhovennaren hebben wat pech gehad in Rome. Net als Fijenoord in Milaan dicteerde P.S.V. een groot deel van de wedstrijd, hetgeen de Ro meinse "tifosi" tot een uitfluiten van hun plaatselijke favorieten bracht. Net als Fijenoord zal P.S.V. met twee goals verschil moeten winnen. Als de schoten op het door Ginulfi verdedig de Roma-doel niet naast gaan en niet op lat en palen zijn gericht, dan kan P.S.V. winnen. Winst van P.S.V. zou een fraaie prestatie zijn: eerst het sterke Papid Wien uitgeschakeld en daarna het eveneens sterke Roma. Maar laten we niet te vroeg juichen. In Hellenio Herrera, de coach die in vroeger dagen Internationale naar de top hielp, heeft Roma een meester-tac- ticus. Nu heeft coach Kurt Linder van P.S.V. gelukkig ook bewezen in dit op zicht geen kleine jongen te zijn, maar Herrera zal zeker zijn maatregelen ne men om allereerst de schutterij van Bensdorp brosrepen in melk en puur. Pak a 5 stuks, van ƒ1,25 voor Schaaltje opgemaakt met amandel marsepain fruit. 250 gram, f t% Af van ƒ2,50 voor J Heerlijk gekruide specu laas met spijsvulling. Plak a 300 gram Q gj van 0,95 voor Een rijk gesorteerde strooi melange, nu voordelig strooien. 500 gram, 4 ftC van 1,49 voor J VROOM DRI IANN kan dat, op een clavinet, electronisch snaarinstrument van Hohner. Van zeer zacht tot voluit. De afmeting is 118 x 40 cm. Hoogte 70 cm. De prijs ƒ1095,— (ca. ƒ30, —per maand). NIEUWEWEG 103 - TELEFOON 2968 f t

Soester Courant | 1969 | | pagina 7