«De Gouden Snaar» Speciale aanbieding Sinterklaas Lp. mono-st. Kennismaking met „Knorr" ZELFS SINTERKLAAS LUISTERT EERST EN KOOPT DAN PAS PLATEN DAT KAN IN DE PLATENWINKEL - AL JAREN LANG „DAG SINTERKLAASJE" i, C QA MET GROOT KINDERKOOR I Steenhoffstraat 15 Soest - Telefoon 2132 Trompeten a Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Afdeling van PPR ongericht Spoorwegbomen weer defect Donald de Marcas voor 't Nut Nederlandse Vrouwen Electriciteits Vereniging Vabbels van VERLOOFD, De Fakkels Bijeen Eiermarkt BDC atletiek-jeugd duidelijk in opmars erlovingskaartjes Drukkerij Smit Collecte met een (zeep)luchtje DINSDAG 25 NOVEMBER 1969 Van Weedestraat 29a Soest Telefoon 02155-2568-5154 GEBOREN: Ronald Patrick, z. v. E. P. van Kesteren en M. Kok, Rubenslaan 15. Mark Jesse Richard, z. v. W. R. Kuh en H. H. Olie, Kerkpad N.Z. 18. te Utrecht: Elina Nelleke, d. v. A. M. van der Zijden en C. Temminck, Rubenslaan 69. Marcial Jozef, z. v. O. G. Roch en A. J. van der Veer, Smitsweg 385. Claudia Monica, d. v. G. E. J. T. Huizinga en M. M. van der Put, Den Blieklaan 46. Marco Hessel, z. v. A. Broers en J. Huisman, Van Lenneplaan 14. Eu- gérie Maria, d. v. A. E. J. van Schalk wijk en B. M. Wilming, Dr. Schoonen- beeklaan 16. Catharinus Antonius, zoon van C. A. Tammer en G. H. van Dijen, Simon Stevinlaan 100, Soester- berg. Adriana Martina, d. v. M. A. Manten en J. M. van Vliet, Van de Veldeplantsoen 35. Jacobus Antho- ny, zoon van J. W. B. de Bruin en C. M. van der Grint, G. Pelsweg 6. te Zeist: Saskia Maria, d. v. C. M. Martin en C. M. Holling, Antonie van Leeuwenhoeklaan 197. Soesterberg. Jeroen, z. v. W. M. Verbaan en L. C. de Jong, dr. Schoonenbeeklaan 3. Brigitta Maria, d. v. C. A. M. v, Heng- stum en Y. M. van der Veur, Veen besstraat 534 ONDERTROUWD: Theodorus Johannes Maria vanRoon, Julianaplein 11, A- mersfoort en Cecilea Maria Everarda de Bruin, Rademakerstraat 6. James William Edward Howard, Steenhoff- straat 18 en Anna Maria van Kers bergen, Steenhof fstraat 18. Rutger van Schalm, Troelstrastraat 65 en Geer- truida Pieper, Laanstraat 35. Jan Brouwer, J. J. Hamelinkstraat 36 II, Haarlem en Sonja Bergman, Fokker straat 31. Hendrik Jozef Lucas Es- huis. Wanningstraat 17, Amsterdam en Maria Sophia Heemskerk, Ossendam- weg 12. Jacobus Rietveld, Merwede- straat 48, Amersfoort en Wilhelmina Reiniera Maria Tolboom, Molenstraat 57. Jacobus Arie Vivié, Cabotstraat 4, Amersfoort en Jenneke Catharina Reinsma, Generaal Spoorstraat 34. Johannes Petrus Jan Ruijssenaars, Her tenlaantje 40, De Bilt en Bertha Ak kerman, Schaepman straat 57. Jo hannes Hendrik van Wilgenburg, Gram- serweg 61, Zeist en Gesrtena Wilhelmi na Goor, Amersfoortsestraat 60. Aart Cornelis van Leijenhorst, Van Goyen- laan 96 en Yvonne Alida Elisabeth Slechtenhorst, Nachtegaallaan 36c, Baarn. Hans Theo Thiele, Kazerne laan 101, Weert en Louisa Gerarda Ma ria Theodora van Steen, Julianalaan 4. GEHUWD: Leonardus Antonius Maria Valk, Vinkenweg 39 en Clasina Elisa beth Dorland, Vermeerlaan 12. Hen- ricus Cornelis Antonius Maria Sicking, Amersfoortsestraat 120 en Angela Fran- ces Murphy, Amersfoortsestraat 120. - Gijsbertus Koelewijn, Klokplein 7, Bun schoten en Reinalda Christina Horns- veld, Nieuwstraat 25. Harry Pieter Reints, Eikenlaan 4 en Annetje Maria Tinholt, Wipstrikkerallee 157, Zwolle. José Leopoldo Enrique Gravenhorst, Julianalaan 5 en Joan Gorsira, Lyra- weg 53, Curacao. OVERLEDEN: Jonkheer Harco Herman Hora Siccama, 85 jaar, gehuwd met Jonkvrouw M. E. W. Hora Siccama, Pieter de Hooghlaan 1. Jan van 't Slot, 61 jaar, gehuwd met W. E. Bosch, Rubenslaan 9. Johanna Helena Pau la Mierop, 57 jaar, Prof. Lorentzlaan 179. Dir H W VELMNGA Begrafenis Crematie, rransport (Rouwkamer) Korte Brtnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Een dezer dagen is in Soest een plaat selijke afdeling van de Politieke Partij Radicalen opgericht. Op een inmiddels gehouden ledenvergadering zijn de heer W. A. P. Tap en de heer A. J. van Vloten (Veenbesstraat 544) resp. tot voorzitter en secretaris-penningmeester benoemd. De afdeling Soest van de PPR is voor nemens om als zelfstandige partij aan de gemeenteraadsverkiezingen, die be gin volgend jaar worden gehouden, deel te nemen. Voor de zoveelste maal zijn dit week einde de automatische halve overweg bomen bij Soestduinen defect geraakt. De politie heeft het verkeer ter plaat se in veilige banen geleid, tot het eu vel weer was verholpen. De treinen passeerden de overweg met een snel heid van 5 km per uur. De komst van Donald de Marcas, a.s. donderdagavond in de vergaderzaal van de Emmakerk, Regentesselaan, is een novum voor Soest. Iedereen kent De Marcas van radio en televisie en daar mee zijn enorme veelzijdigheid Zijn le vensliedjes en verhalen, boordevol men selijkheid en nuchtere benadering, heb ben het Nederlandse volk al heel veel uren geboeid. Het Nut heeft met het engageren van deze rasartiest een goede greep geciaan. Wij zijn benieuwd naar zijn reperloir. SAjje ut mirg vraog dan mok zeige daat Sinterklaos wel voor vurraasinge hep ge- zorrug dit jaor, as wullie teminste effe anneme daat hie de juuste man op de juuste plaots is om daat te vurzorrege of zo der minse daat wille, kén vurzorrege. Un heul ouwd gezeigde, daat ming vaodur aal gebruukte „de een zun dood is de aor zun brood" moet noeng door de minse die daortoe gerechtug binne, werde vuraanderd in „de een zun brood is de aor zun dood", waant al zouwe der genog minse binne diet al- legaor nie zo zwaor wille zien, ajje ut heul nuchter bekiek, daan is de koms vaan die nieuwe zaok, op de plek waor nog maor kort eleje de smeederie vaan Vaan Hengstum waas, voor un heule kwaak minse un raamp. Nie voor ming en Kneliao of voor Gart en zu vrou, of alle aore konse- mente, zoas daat teugeswoordug zo bar fing word ezeit, maor wel voor de kleine zaokeminse, diet toch aal meuje- luk genog hebbeom der luu koppe bove waoter te houwe. Ut is noeng eenmaol zo daat un kleine zaok zu prieze toch altied wel waat hoger an zaal motte houve as zoon grote, vooral as die grote un mederne Kes en Ker rie is. Waant ajje mot glov watter noeng aal int heule darrup word ge- fluusterd, daan liek ut derop dajje in die zaok de boodschaape haos voor niks ken kriege. En daan magt wel zp weze datter noeng un heule kwaak minse binne die zeige „ming zalle zu nie zien in zoon zaok, ik blief bie de winkul waork aal jaore kom, en waork naor ming zin word be diend", das allegaor mooi ezeit en bar goed bedoeld, maor de praaktiek zaal wel lere, daat daor nie zo meraokuls veul vaan terech komp. Ut zit noeng eenmaol in de mins om, astie arreguns iets goejekoper ken kriege, hie der wel voor zaal uutkieke ut daan daor te haole waor die meer mot betaole. Vaan bove of word noeng eenmaol steeds maor weer ezeit, daat de minse pries bewus motte wezc en daat ze hullie inkope daor motte doen, waor ut ut goejekoopste is, en vaan daoruut be- keke zittut der wel in daat die niewe zaok un suukses gaot worde. En ajje ut zo aachterof gaot bekieke, daan waast allegaor wel te vurkaachte. Soes word wit de daag groter en de minse die der bie komme, komme haos allegaor uut de grote staad en die bin ne daat soort zaoke daor al heulegaor gewend. Ik schaat daat daorom die vriejer die ok in Aamsterdaam aal zoon zaok hep, naor Soest is gekomme. En hie hep ut punt waor die noeng komp te zitte ok vaan allus mee. Waor haos iedere zaok in Soest mee zit te tobbe, ruumts om autoos neer te zette, heptie vriejer maar as zaat. Daorom heptie zu eige netuurluk ok op Aomers- foort en Baore gerich, waant zellufs in die plaotse ister nie zoon zaok. Zoas ik aal zeej kejje de heule zaok vaan twee kaante bekieke. Voor de zaoke in de buurt, maor eigeluk voor aalle zaoke in ongs darrup ist nie bes. Die luu magge daan wel zeige: daor hebbe wullie geen laast vaan, maor daan motte zullie wel bedenke daat*. waat die Kes en Kerrie-vriejer vur- koopt, niet uut hullie Soesder winkul komp, en daat ut nie hullie kassao-bel waas die overgong. Zullie hebbe eige luk tot op de daag vaan vaandaog der eige allenug maor druk emaokt om te voorkomme datter minse naor Ao- mersfoort gonge om te kope, of naor Hilleversum, zullie hebbe an deze mo- gelukheid nie edoch of nie wille denke. In sommugge gevaale haade zullie al lenug maor oog voor mekaor, as kon- kerent daan bedoelk. Zullie binne der nie toe kenne komme om hullie haan- de inmekaor te slaon, zo in de gees vaan iedpr vnor t-vu God voor ongs aale. Noeng liek ut u uote te weze, der is noeng un haandugge vriejer ekomme die geprofieteerd heb van deze polle- tiek vaan de Soesder zaokeminse. Deris netuurluk ok genog an te merre- ke op die soort zaoke, waant bediening zoas vreuger ister nie meer bie ent zaal ok wellus voorkomme, daat ajje waat mot hebbe, je misschien zelluf de paake mot opemaoke en ajje of gaot opt paand waor die zaok komp te zitte, daan ist gezellug boodschaappe doen der ok nie meer bie.' Voor de inwoners van Soest haad ut nie gehoeve, zoast voorheen waas gong ut ok. Voor de nieuwe inwonurs kom me die zaoke as geroepe, zullie zaote der ast waore op te waachte en voor de zaokeminse zouwt eigeluk nie mag ge vaan bove of. Maor ut is noeng zoveer en iedereen zaal aur mee motte lero leve, oft noeng leuk is of nie. De zaal van het Anna Paulownahuis te Soest was geheel gevuld met dames, leden van de N.V.E.V., afdeling „Eem- land", toen de presidente van deze af deling, mevrouw Den Hollander-Anker, de aanwezigen verwelkomde. Vervolgens kreeg de heer Bakker van de Knorr Prod. Voedingsmiddelen N.V. het woord. Hij vertelde prettig over het ontstaan van de Knorr fabrieken. Het hoofdbestanddeel, waaruit alle arti kelen bestaan die deze n.v. verwerkt, is mais. Over de gehele wereld zijn de meer dan 100 fabrieken van Knorr, met in totaal 45.000 emploié's, verspreid. De hoofdzetel is in Brussel en in Zwitser land is de grootste fabriek. Een groot laboratorium is in Sas van Gent. Alle voedingsmiddelen in droge vorm worden afgestemd naar de smaak van de diverse landen. Naar Amerika wordt voornamelijk babyvoedsel geëxporteerd. Verliefd. getrouwd. Uitslagen Pup. meisjes b. een eervolle 4e plaats voor de 8-jarige Irene Majoor. Bij pupillen jongens a legde Marcel Klaarenbeek beslag op de 9e plaats in een ;;eer sterk bezet veld, terwijl Theo Calkoen en Bennie van 't Klooster met een 24ste en 25ste plaats de wed strijd afsloten. Aan deze wedstrijd werd door ruim zestig deelnemers deelge nomen. Veertig deelnemers kwamen er bij de jongens aan de start. De 10-jarige Herman Vogel kwam na een spannende strijd als derde door de finish, op de 18e plaats kwam Ed van 't Klooster. Bij meisjes c kwamen maar liefst ze ventig deelneemstertjes aan de start, onder hen de BDC-leden Tosca Snij- delaar, die na felle strijd beslag legde op de vierde plaats, Nanda Heijkamp, die elfde werd en E. Wiersema en G. Majoor die op de 32e en 55e plaats eindigden. Arnold Heijkamp werd bij jongens c ondunks felle strijd voor de ereplaatsen, als 8e geklasseerd in een veld van ruim vijftig atleten. De in Soest gehouden collecte voor de Christelijke vereniging voor hulp aan blinden heeft de mooie som van ƒ3304,07 opgebracht. Aan alle gevers wordt hartelijk dank gebracht. In Zwitserland is het grootste labora torium van de wereldvoedselorganisatie gevestigd, F.A.O., waarin Knorr ook is geïnteresseerd. Door middel van dia's werd aange toond, hoe alle voedingsmiddelen ver vaardigd worden in de fabrieken, door de modernste machines. Al deze arti kelen in droge vorm, met behoud van alle vitaminen, worden gegarandeerd dat ze een jaar goed blijven. Daarna worden ze uit de circulatie genomen. Kleurstoffen worden niet gebruikt en alles wat nodig is zit in het artikel; ongerechtigheden worden nauwkeurig verwijderd. Leverantie geschiedt ook aan hospitalen, ziekenhuizen, bejaardencentra en voor de landbouw vervaardigd men veevoe ders. Ook aan de industrie wordt gele verd, zoals stijfsel, dextrose, glutine, plastics, leer en textiel. Dit alles uit mais en mais-bijproducten. Voordat de presidente deze middag be sloot, beantwoordde de heer Bakker verschillende vragen en ontving deze heer de gebruikelijke attentie. Voor de leden van deze vereniging zal het kerstspel „Rizpa" op maandag 22 december a.s., in zaal „Brandpunt" te Baarn worden opgevoerd. Wekelijks wordt er op zondagmorgen vooral door de jeugd vol enthousiasme getraind. Drukwerk voor Iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Op de Amersfoortse Eiermarkt werden aangevoerd 65.000 stuks in prijzen van 12.50 tot ƒ13.75. Midden prijs ƒ13.25. Prijs per kg ƒ2.10. Op verschillende plaatsen in Soest blijkt de afgelopen week gecollecteerd te zijn voor het gebrekkige kind. Men werd daarbij tevens een stukje zeep te koop aangeboden, hetgeen verschil lende mensen al bevreemd heeft. Voor deze collecte-met-een-luchtje is in ie der geval geen toestemming verleend. Men zij dus op zijn hoede. De eerste veldloop van dit seizoen voor de BDC-jeugd heeft getoond dat de traininj van de laatste maanden beslist vruchten gaat afwerpen. Rekening hou dend met het feit, dat het voor velen de eerste maal was dat zij aan een dergelijke wedstrijd deelnamen, waren zij het parkoers opgezonden met de boodschap zich niet voor de volle hon derd procent te geven, om daarmee forcering met alle gevolgen van dien te voorkomen. Door de grote fitheid die de BDC- jeugd bij het passeren van de finish toonde, ligt het in de lijn der verwach tingen dat op de volgende veldloop, die in Zeist wordt gehouden, nog be tere resultaten zullen worden behaald.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3