J T^W 30 JAAR GELEDEN: DE RUSSISCH-FINSE OORLOG BEGON OP 30 NOVEMBER 1939 OPEN GESCHENKEN REGEN Fugers Rijwielen FOTO VAN ESSEN FOTOGESCHENKEN!! DE LAATSTE UREN VAN WALTER ULBRICHT VAN ESSEN - OPTIEK LANDB0UWGB0ND EN MANSH0LT Telefoonnummer ziekenauto 5980 NoorderweR 23 SLEUTELS? ,DE SPRONG" SWAGER CITRGËN OCCASION W. KUYER De Finnen zijn de uitv inders van de Molotow-cocktail Dapper verzet van het kleine Finland maakte in de hele wereld veel indruk Trouwcirculaires {rouwkaarten Drukkerij Smit - Kiiini 60 jaar «loet St. Nicolaas zijn inkopen bij ALLES VOOR UW KIND! Gevonden voorwerpen Camera's van ƒ22,- tot 1200,- voorradig Projectoren voor dia en film Schermen, alle maten en prijzen Doka-artikelen papier - schalen - belicht.klokken enz. NIEUW NIEUW7 Mineralen - Halfedelstenen Sieraden en Gebruiksvoorwerpen van HALFEDELSTEEN Volgend jaar september „WISO '70" Geef mij maar n Kodak kado! Speciale aanbieding van St. Nicolaas geschenken bij DE «UWE STêE Koop nu uw voordelig bij de dealer Met garantie AUTOMOBIELBEDRIJF VRIJDAG 2# NOVEMBER 1969 Op 23 augustus 1939 werd het non agressiepact tussen het Nationaal So cialistische Duitsland en het Commu nistische Rusland getekend. Stalin gaf Hitier hierbij toestemming tot de ver overing van het grootste deel van Po len. Hetzelfde verdrag bevatte n.1. ook een geheime overeenkomst tot verde ling van het gezamelijke buurland. Op 17 september 1939 overschreden in een breed front 30 Russische divisies de Poolse Oosgrens. Zij ontmoetten vrijwel geen tegenstand en maakten in Brest-Litowsk contact met het Duitse invasieleger. Stalin had, zodoende een barrière tegen het Duitse leger ge creëerd. De Sowjet-Unie nam nog meer maat regelen tot besherming van de West grens. In oktober 1939 werden de Bal- tische staten: Estland, Letland en Lit- tauen tot een "verdrag van wederzijd se bijstand" gedwongen. Zij werden bij Rusland ingelijfd. Het volgende land, dal op een derge lijke wijze door buurman Rusland werd benaderd, was Finland. Ter beveili ging van Leningrad moest de grens op de Karelische landengtte een eind naar het Westen worden opgeschoven. Een paar eilanden in de Finse Golf moes ten worden afgestaan. De haven Hangö moest worden verpacht en ingericht als Russische vloot- en luchtmachtba sis. De Finnen weigerden. Op 28 no vember verbrak Rusland het non agressiepact met de kleine buurstaat en twee dagen later vielen de Rus sische legers Finland binnen. Tussen een land van 150 miljoen inwoners en een volk van 4 miljoen zielen was de oorlog uitgebroken. Snelheid wint hel van kracht. De Russen opereerden met een 30-tal divisies. Zij gebruikten talrijke tanks en een sterke luchtmacht. Zij over schreden de 1000 km lange grens op verscheidene plaatsen: vlak. ten Noor- en Snelle en correcte levering en tot In depuntjes verzorgd 1 Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 A* December is de maand van de verras singen, die vooral geconcentreerd zijn op St. Nicolaas en Kerstmis. Het is de geschenkenmaand bij uitnemendheid. Er stromen surprises naar de naaste fa milie en naar velen die daar anders niet voor in aanmerking komen. Ook het zakenleven is door de cadeaukoorts aan getast,die elk jaar hogere temperaturen bereikt. Er worden niet alleen kalenders of agenda's uitgedeeld maar ook gou den ballpoints, zilveren sigarettendozen en vele andere snuisterijen van hoge waarde. Het is duidelijk dat deze geschenken- stroom een zakelijke achtergrond heeft. Men hoopt langs de weg der geschen ken afnemers gunstig voor zich te stem men en aldus een gunstige bodem te scheppen voor de zakelijke oogst in de komende maanden. De kosten zijn re latief niet hoog omdat ze aftrekbaar zijn voor de fiscus. In de felle strijd om de markt in be paalde artikelen te veroveren is men bepaald niet krenterig, zodat niet alleen directeuren en eigenaars van bedrijven worden bedacht, maar ook managers, inkopers en andere figuren die veel contacten buiten het bedrijf hebben. Het gevolg is, dat de binnendienst van vele bedrijven bij de geschenkenregen aan het eind van het jaar meestal droog staat. Dat pleit er voor om de relatiegeschenken niet aan mensen te schenken, maar aan het bedrijf. Dat heeft tevens tot gevolg dat het geven open geschiedt, zodat er geen onaan gename luchtjes van omkoperij in ver borgen zijn. Zoals bekend is het doen van giften dat redelijkerwijs in strijd is met de goede trouw ook nog straf baar. Tenslotte is het onaangenaam voor vele loyale stafmensen om giften thuis te ontvangen waarvan men eigenlijk moet blozen zodat ze ook wel eens een ave rechtse werking hebben. Overzien we dit geheel, dan is er veel te zeggen voor een bescheiden omvang van de geschen- kenstroom bij het einde van het jaar. Voorzover men zich niet kan beperken bedenke men liever velen met geschen ken van geringe waarde dan enkelen Met een duur cadeau. Het is de beste weg om de onwelriekende lucht van corruptie uit het bedrijfsleven te weren. den van het Ladogameer, ten Noorden daarvan op nog twee plaatsen en bij Moermansk, helemaal in het Noorden. De hoofdaanval werd op de Karelische landengte uitgevoerd, tussen de Finse Golf en het Ladogameer. Finland beschikte over niet meer dan 12 divisies, zonder tanks of vliegtuigen. Ook de natuurlijke verdediging - de talloze nieren en moerassen - viel weg, daar alles bevroren was en het ijs zelfs tanks gemakkelijk kon houden. Op de Karelische landengte was het de "Mannerheimlinie", die de Rus sische hoofdaanval moest opvangen. En zowaar, ondanks het Russisch offen sief aldaar kanonnen, oologsschepen en vliegtuigen liep het Russische offensief aldaar vast. De opperbevelhebber, maarschalk Mannerheim, wist, dat zijn kleine leger bestond uit goedgeoefende soldaten met een hoog moreel en een grote opofferingsgezindheid. Hij liet zijn leger opsplitsen in kleine, maar zeer beweeglijke, offensieve eenheden, Op hun ski's belaagden de Finnen voortdurend de Russische colonnes en kampementen. Zo werden de Noorde lijke invasielegers in de bossen en rond de meren opgehouden door de inge graven eenheden. De aldus tot- staan gebrachte Russen werden vervolgens in de flanken en in de rug aangeval van den Bergh. len door de zeer snelle commando's. Tolvajarwi, Suomussalmi, Syskyjarwi en Kemijarwi werden namen, die even moeilijk uit te spreken als bekend werden. Want bij al deze plaatsen le den de Russen zware verliezen. Hele divisies werden door de Finnen in de pan gehakt. Wel sympathie, geen hulp. Met stijgende verbazing en toenemen de bewondering volgde de wereld de Russisch-Finse Winteroorlog. De sym pathie ging duidelijk uit naar de dap pere Finnen, die met een gebrekkige bewapening, maar een overvloed aan vaderslandliefde en opofferingsgezind heid de Reus Rusland slag op slag toebrachten. Met eigengemaakte ben zinebommen. die zij Molotow-coctails noemden, vernietigden zij vele tanks. De Finse vrouwen - de Lotta's - die - als eerste vrouwelijke vrijwilligers in de tweede wereldoorlog - allerlei hand - en spandiensten verrichtten, kregen een legendarische naam. Meer dan medeleven bewees de wereld overigens niet. De geallieerden hebben wel militaire hulp aan Finland over wogen. Rusland was immers nog min of meer de bondgenoot van Duitsland. Maar behalve wat Zweedse vrijwilli gers streden er geen buitenlandse troe pen aan de zijde van de Finnen. De Volkenbond verklaarde de Sowjet-Unie tot agressor. Hierna trad Rusland uit de Volkerenorganisatie. Het einde. De Russen hadden de eerste ronde ver loren. Alleen in het uiterste Noorden slaagde hun offensief. De Finse plaats Petsamo werd bezet en de Russen stonden aan de Noordgrens. Rusland kon echter wel wat incasse ren. Aan reserves bestond in het on metelijke Sowjetrijk geen gebrek. In februari 1940 werd een tweede offen sief ingezet en in maart dreigde de Mannerheimlinie te bezwijken. Finland zag het hopeloze van de strijd in en opende onderhandelingen om tot een einde van de oorlog van de oor log te komen. De russische eisen wer den vrijwel geheel ingewilligd. De nederlagen van het Sowjesleger de den de legende ontstaan als zou het Russische leger in een oorlog niet veel waard zijn. Deze mening werd nog versterkt door de enorme verliezen, die de Sowjetlegers leden tijdens de Duitse invasie in 1941. Toen echter het tij bij Stalingrad keerde en de Russen de Duitsers met succes terugdreven, werd de stelling verkondigd, dat de Russische legerleiding met opzet min derwaardige troepen tegen Finland hadden ingezet om zo de Duitsers om trent de kracht van de Sowjettroepen te misleiden. Wij geloven, dat noch het een noch het ander waar is. De strategische gaven van de Finse leger leiding, de wil tot vechten door het geloof in eigen recht en de bereidheid tot het brengen van offers hebben het verloop in het begin van de Russisch- Finse oorlog bepaald. Tevens is in deze oorlog het bewijs ge leverd, dat een klein land - mits het de goede tactiek toepast, profiteert van eigen kracht en gelooft in de zaak, waarvoor het vecht - het zelfs een machtige vijand zeer moeilijk kan ma ken. Kerkstraat 3, telefoon 2030 Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: bedelarmband, betaalcheques, witte kin- derportomonnee. poesje kinderfietsje, gele kinderportomonnnee. jonge koe, gouden kettinkje, ontluchtingssleuteltje, linker damesschoen, wollen sjaal, auto band, zwarte jongenshandschoen, wiel dop, Engels leerboek, kindermuts, bruine zak met kleedjes, blauw kinder jack, twee sleutels aan touwtjes, brom fiets, huissleutel, damesfiets, zwarte dames knipportomonnee, bekken van slagwerk, grijze damesportomonnee. bonboekjee gele regenbroek, bruine handschoenen. FINANCIERING - INRUIL BIRKSTRAAT - by stoplichten - SOEST-ZU1D Verwacht wordt dat binnen afzien bare tijd de Oostduitse dictator Walter Ulbricht zal aftreden. Ruslands zetbaas in de D.D.R. L nu 76 jaar out en al enkele jaren ziek. Op een herstel van zijn geknakte gezondheid wordt niet meer gerekend. De laatste drie maan den is de patiënt niet j ir in het openbaar gesignaleerd. Voorzover in Berlijn kan worden ge constateerd. lig he nie in de bedoe ling van Moskou om zich na het heen gaan van Ulbricht met diens opvolging in te laten. De partijleiding en de macht hebbers worden blijkbaar niet onder druk gezet en het Kremlin schijnt (nog) geen voorkeur te hebben voorzover het de persoon betreft die van Russisch oogpunt uit bezien voor de functie van staats-, partij- en regeringsleider in aanmerking zou moeten komen. Indien de voortekenen ons niet bedriegen, zal men in de D.D.R. gebruik maken van het oude en beproefde reept dr „col lectieve leiding" om daarna af te wach ten wie als nieuwe sterke man in oost-Duitsland uiteindelijk het roer in handen zal nemen. In dit licht gezien kan, na Ulbrichts aftrden, de staatsmacht o.m. worden overgenomen door Willi Stoph, nu mi nister-president, die dan de functie van „voorzitter van de staatsraad" (dat is die van staatspresident) za' gaan bekle den. Klaus Sorgenicht, een communis tische (S.E.D.) functionaris kan dan de opengevallen plaats van de minister president gaan innemen, terwijl aan Erich Honecker, lid van het centraal comité en van het politieke bureau van de partij, de leiding van <'e S.E.D. kan worden toevertrouwd. Stoph Willi Stoph werd 9 juli 1912 in Berlijn geboren, waar zijn vader los arbeider was. Willi ging na de lagere school in de leer bij een metselaar. In 1928 BESCHERM UW WATERLEIDING ALS HET VRIEST Hebt u geen cv ef gaat u enkele da gen van huij deze winter? Doe dit dan 's avonds of voor u weggaat: Draai de hoofdkraan dicht. Alle kranen open en gasgeiser volgens de voorschriften aftappen. WC doortrekken en handvol zout i de afvoer (waterslot). Aftapkraantie openen en leiding leeg werd de jonge metselaarsknecht lid van de communistische jeugdbond (KJVD) en in 1931 van de communis tische partij (KPD). Van 1935 tot 1937 vervulde deze veteraan zijn militaire dienstplicht en diende laatstelijk in de rang van korporaal bij het 59ste re giment artillerie, dat was gelegerd in Brandenburg-Havel. In de tweede wereldoorlog vocht Stoph aan het oostfront en werd aldaar onder scheiden met het IJzeren Kruis der Ile klasse. Nadat Hitier ae macht had overgenomen en de KPD bij de wet verboden was (1933) werkte Stoph ille gaal voor de partij in de vorm van het verrichten van koeriersdiensten en het uitvoeren van spionage-opdrachten ten behoeve van de sowjet-unie. Na de nederlaag van nazi-Duitsland in mei 1945 stond Stoph in de voorste gelederen van de her-opgerichte KPD. Hij had zijn oude beroep van metse laar vaarwel gezegd en van 1945 tot 1947 was hij chef van de c.fdeling bouwnijverheidindustrie in de Russische bezettingszone van Duitsland. Tot aan het einde van 1948 was hij chef van de hoofdafdeling grondstoffenindustrie der centrale administratie en in datzelfde jaar nog werd hij aangewezen tot chef van de economische afdeling van het centrale partijbestuur. Vanaf maart 1951 tot mei 1952 was Stoph tevens chef van het bureau voor economische vraag stukken, dat een onderdeel vormde van het bureau van de minister-president in de DDR. Aan de top In november 1954 werd hij benoemd tot tweede minister-president en lid van het partij-presidium, waarbij zij opgemerkt, dat hij in 1950 reeds tot lid was verkozen van het centraal comité en van het algemeen secretariaat van de partij. In mei 1952 volgde zijn be noeming tot minister van binnenlandse zaken welke functie Stoph vervulde tot 1955. In 1953 volgde zijn verkiezing 'tot lid van het politieke bureau der partij. Nog hoger steeg" zijh ster. Van minister van binnenlandse zaken werd hij minister van defensie (1956- 1960), brigade-generaal en generaal der volksarmee (het oostduitse leger) {er- wijl hij op 29 januari 1956 met de rang van kolonel-generaal werd aangewezen tot plaatsvervangend opperbevelhebber van de legers der landen aangesloten bij het Pact van Warschau. In 1964 werd de oorspronkelijke metselaarsleer ling benoemd tot minister-president der DDR en tevens tot waarnemend voor zitter van de staatsraad tengevolge van het overlijden van Otto Grotewohl. Hij heeft sinds 7 oktober 1950 zitting in de „Volkskammer". Honecker Erich Honecker werd op 25 augustus 1912 te Neunkirchen/Saar als zoon van een mijnwerker geboren en ging na de lagere school het eerzame beroep van leidekker uitoefenen. Reeds op tien jarige leeftijd trad Erich toe tot de com munistische jeugdorganisatie der „jonge pioniers". In 1926 werd hij lid van de communistische jongerenorganisatie de KJVD, om in 1929 lid te worden van de communistische partij (KPD). In '31 werd hij gekozen tot algemeen secre taris der KJVD voor het Saargebied en in aansluiting daarop volgde in 1934 zijn benoeming tot lid van het cen traal comité. Ook Honecker werkte illegaal verder tijdens het bewind van Adolf Hitier. Maar hij werd in 1935 door de Gestapo gearresteerd en in 1937 door een „volks gericht" tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld, te ondergaan in het tucht huis van Brandenburg. Daaruit werd hij in 1945 door de Russen bevrijd. Van 1946 tot 1955 leidde hij de communis tische jeugdorganisatie in de DDR, de zogenaamde Freie Deutsche Jugend. In 1955 vertrok Honecker naar de sowjet-unie en verbleef daar tot 1957. Hij volgde daar diverse scholingscur sussen aan een kaderschoöl en werd al daar vertrouwd gemaakt met diverse staatsveiligheidstaken. Na zijn terug keer in de DDR werd hij in het cen traal comité benoemd en belast met veiligheidstaken gelegen binnen dé par tij. In 1958 werd hij tot lid van het politiek bureau gekozen en werd hij een der naaste medewerkers van Ul bricht, voor wie hij een groot aantal vertrouwensopdrachten uitvoerde. Ook Honecker is lid van de „Volkskammer" en wel vanaf 7 oktober 1949. Sorgenicht Klaus Sorgenicht, die op 24 augustus 1923 ,n Wuppertal werd geboren, waar zijn vader musicus was, bezocht na de lagere school een handelsdagschool en was daarna in een administratieve func tie in z'n woonplaats Wuppertal werk zaam. Tijdens de tweede wereldoorlog maakte hij, laatstelijk in de rang van korporaal, deel uit van een pioniersbataljon van het Duitse leger. Hij werd bij Stalingrad door de Russen krijgsgevangen gemaakt en geinterneerd. Het was in die tijd dat hij lid werd van het (communistische) nationaal co mité „Vrij Duitsland" (NKFD). Na de Duitse nederlaag werd Sorgenicht al vrij spoedig uit krijgsgevangenschap ontslagen, lid der communistische par tij in oost-Duitsland en aan het einde van 1945 werd hij benoemd tot bur gemeester van het oost-duitse Gustrow en later {ot landraad. In 1949 volgde zijn benoeming tot chef van de afdeling personeelszaken van de landsregering voor Mecklenburg. welke functie hij tot 1951 i 'toefende; in 1952 overge plaatst naar oost-Berlijn cn benoemd tot chef van de hooidafdeling kader. In 1954 werd hij gekozen tot lid van het centraal comité, in november 1958 tot lid van de „Volkskammer". Hij maakt sinds november 1963 als lid deel uit van de staatsraad. Strijd om dc macht Bestaat er voor oost-Duitsland de mo gelijkheid, dat na het aftreden van Ul bricht een strijd om de macht zal ont staan Als we de genoemde drie topfiguren met elkaar vergelijken kunnen we ons hun politieke koers al indenken. Stoph staat namelijk bekend als een voor zichtig redenerend mens, die een ont spanning in de verhoudingen met het westen en me( de Westduitse bondsre publiek voorstaat. De tijd zal leren of dit streven werkelijkheid dan wel schijn is. Ook wordt van hem gezegd, dat hij een uitstekende, maar taai onder handelaar is. Zijn grote tegenstander zal Erich Hon ecker zijn, die in zijn doen en laten getoond heeft zéér dogmatisch en meer links gericht te zijn dan Ulbricht zelf. Wanneer Willi Stoph voorzitter van de staatsraad en president wordt, het r°er van het schip van staat vast in han den krijgt en daarnaast de kunst ver staat om Honecker en Sorgenicht niet alleen te doorzien doch ook te contro leren. dan zal van een greep naar de macht geen sprake zijn. De mogelijkheid is echter zeer waar schijnlijk dat Willi Stoph in zijn nieu we hoedanigheid van staatshoofd het onderspit zal delven tegen een figuur als Honecker, een bikkelharde. Moskou- horige communist. Gelet op zijn functie van partijleider kan hij de anderen een spaak in het wiel steken, want in een communistisch geregeerd land stippelt de partij de te voeren politiek uit. Het komt er in dat geval slechts op aan, wiens kant de minister-president Sor genicht kiest. De Westberlijners halen voorlopig hun schouders maar op en mompelen: „Das sind ja meine Sorge nicht BIRKSTRAAT SOEST-ZUID (by stoplichten) Dr. Sicco Mansholt heeft een beetje opzien gebaard toen hij suggereerde dat de Europese Economische Gemeen schap er desnoods wel voor zou willen betalen, als Nederland niet het Kuin- derbos velt en andere natuurterreinen afsluit om er militaire oefenterreinen van te maken. Niet zomaar een roya le geste, maar een eenvoudige reken som. Hij weet als met landbouwzaken belaste vice-voorzitter van de Europese commissie, wat het de gemeenschap kost als er weer hectaren landbouw grond bijkomen, die naar goed Neder lands gebruik zeer produktief gemaakt zullen worden: tussen de twaalfhon derd en vierduizend gulden. Er is nu eenmaal binnen de E.S.G. bepaald geen behoefte meer aan grotere landbouw- produktie, die - uit overwegingen van sociale rechtvaardigheid voornamelijk maar ook van ietwat dubieuze poli tieke aard - zwaar gesubsidieerd moet worden, met ongeveer elf miljard gul den per jaar. Daarom ziet dr. Mansholt liever in de nieuwe Flevo-polders de terreinen niet in cultuur gebracht, maar bijvoorbeeld besteed aan die oefenterreinen, als men die inderdaad nodig heeft Of anders aan voor recreatie geschikte gronden, zoals trouwens intussen ook met de Lauwerszee gebeurt waar alleen wat zeer goede grond aan de landbouw is toegedacht en de rest aan leger en toe risten. Het verschil zit waarschijnlijk in het tijdstip van plannen maken. Voor de Lauwerszee gebeurde dat op een mo ment toen men besefte dat door ver korting van de werktijd, stijging van de welvaart en bevolkingsgroei een toenemende behoefte zou bestaan aan recreatiegebieden. De opzet van de IJsselmeerpolders echter stamt uit een tijd dat men de landbouw als voor naamste producent van exportgoederen afsolute voorrang gaf en bossen, hei en zomaar groene zomen beschouwde als een soort luxe waarvoor men grond slechts mocht gebruiken als ze toch niet zogenaamd nuttig gemaakt kon worden. Intussen is wel het een en ander ver anderd, al was het maar door de steeds groeiende behoefte aan grond voor el- lerlei andere doeleinden dan de land bouw. Waarbij men bijvoorbeeld ook kan denken aan de grote luchthaven die eens nodig zal worden als de su- persone toestellen en luchtbussen hun intrede doen. Maar in het denken van regeerders speelt nog teveel de argumentatie van weleer mee, plus een zeker romantisch begrip dat het in cultuur brengen van de grond de basis voor het mensen bestaan. Dat is geen typisch Nederland se eigenschap overigens. Ook in Italië en enigszins in Frankrijk wordt nog nijver nieuwe, maar overbodige land bouwgrond gecreëerd. Het is er mee als met de generaals die volgens het gezegde steeds bezig zijn zich voor te bereiden op de vorige oorlog: zo zijn ook regeerders bezig te werken voor een maatschappij die al een beetje tot het verleden behoort De huishoudelijke adviesbeurs „WISO '70" zal gehouden worden van 18 tot en met 26 september 1970. Deze beurs wordt niet gehouden in ten ten. zoals vorig jaar, doch in houten tentoonstellingshallen. VQor huis en auto De Sleutelkoning Eigendomweg 85 Telefoon 4486 EXCLUSIEVE ST. NICOLAAS- en KERSTGESCHENKEN, sieraden - boekensteunen presse-papiers - geodes enz. enz. Aantrekkelijke prijzen. Eigen atelier. EDEL- EN SIERSTEENSLIJPERIJ P. de ITooghlaan 9, SOESTDIJK. Telefoon 3042. Pe hele serie Kodak-Kado's (van 't filmpje voor f 3,40 tot de nieuwste Kodak In- stamatic camera's) vindt u bij: FOTO-FILM Burg. Grothestraat 45 Soest Telefoon 02155-3917 Verzilverde KANDELAAR, 4-arms. van 18,95 voor 12,75 Verzilverde KANDELAAR, 3-arms, van 17,50 voor 11,95 Verzilverde KANDELAAR, 1-arm. van 5,50 voor 4,50 Koperen GIETERS van 8,50 voor 6,75 HEKSENKETEL, doorsnee 14 cm, van 7,50 voor 5.50 Koperen WATERKETEL, inh. 1 ltr., van 20.50 voor 17,50 Koperen HELMKIT met Delftsblauw handvat, van 29,75 voor 25,75 Tinnen BLAKER van 13,75 voor 10,75 Tinnen BORD. doorsnee 23 cm. van 13,95 voor 10,95 Prijzen van kandelaars inclusief kaarsen VAN WEEDESTRAAT 51 (Autokluis) NOG IN VOORRAAD ID 19 Confort, beige 1969 DS 19 Hydr. dr. blauw 1966 DS 21 Pallas stof, groen 1966 AMI 6 Luxe, wit dcc. 1968 AMI 8 Confort, wil 1969 NIEUW, UIT VOORRAAD LEVERBAAR DYANE 435 - AMI 8 Confort Gespreide betaling mogelijk. KORTE BRINKWEG 36 - SOEST TELEFOON 02155-6215

Soester Courant | 1969 | | pagina 19