tJU^C J-c vja<i J41C4* *4* ihi M\ EG v SETTEN Telefoonnummer ziekenauto 5980 SMÜB juwel,eb hoblogeb fterste Soester llegralenis-Onderneming P.V. „De Zwaluw" Burgerlijke stand Trouwcirculaires trouwkaarien bestaat vijftig jaar Krabbels van Knelis Gladde Van Weerden Poclmanweg Nieuws van Sapuzo St. Nico! aas bij de bejaarden Schender eerbaarheid gepakt „Mientje Dorrestein" na vijftig jaar „uitgewerkt" Juwelendiefstal SOESTERBERG Volleybalnicuws DINSDAG 2 DECEMBER 1969 SOESTERBERGSESTRAAT 3C VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTOUK Oir. H W. VELLXNGA Begrafenis. Crematie, Transport ("Rouwkamer) Korte Brink weg 28 Soestdijk Telefoon 2731 De strijd over het plaatsen van hok ken tussen de gemeente en duivenhou- ders is gelukkig voorbij en daarom durf ik hier nu te komen. Dit zei zaterdag middag wethouder K. de Haan op de receptie van de vereniging „De Zwa luw", die in het clubgebouw aan de Schrikslaan werd gehouden ter gele genheid van het vijftig-jarig bestaan van De Zwaluw. U hebt nu een eigen home en ik hoop, dat de andere duivenvereniging ook spoedig een dergelijk gebouw zal krij gen. Een duivenvereniging die vijftig jaar bestaat, wordt ook wel honderd jaar, zei wethouder De Haan. Het is u goed gegaan. Na de oorlog werd weer goed materiaal aanschaft, daar in de oorlog alles opgeruimd moest worden. Ik kan u namens het gemeen tebestuur en de Soester Sportstichting de hartelijke gelukwensen aanbieden en wens u nog vele goede jaren toe. Tijdens de receptie werd een groot bloemstuk van Z. K. H. Prins Bern- hard aangeboden, dat een ereplaats kreeg naast de vele andere bloemstuk ken. De voorzitter van feestcommissie, de heer C. van Klingeren liet de gebeur tenissen van De Zwaluw in zijn wel komswoord de revue passeren. In no vember 1919 kwamen enige duivenlief- hebbers bijeen in café Heeremans en daar werd De Zwaluw opgericht. Het z.g. clublokaal kwam achter De Gou den Ploeg, dat feitelijk te klein was. Dank zij het vele werk van de voor zitter, de heer J. v. d. Brakel en zijn medebestuursleden kwam dit fraaie ge bouw tot stand. Namens de feestcom missie bood de heer Van Klingeren zeven schilderijen (allen van duiven) voor het clubgebouw aan, die vervaar- GEBOREN Monique, dochter van J. H. Blom en H. W. A. van den Brink, Chr. Huygenslaan 57, Soesterberg Judith Saskia, dochter van W. Zweers en H. Brink, Willem de Zwijgerlaan 14. Nancy, dochter van A. C. R. A. Herdt en M. H. Middendorp, Prof. Lorentz- laan 211, Soesterberg. Louise Jose- phina Maria, dochter var» L. J. M. Lin- ger en J. A. Kooijman, Andriessestraat 12, Soesterberg. Ellen Johanna Ma ria, dochter van J. J. Hondeveld en A. H. M. Koekoek, Chr. Huygenslaan 86, Soesterberg. Hendrik Carolus, zoon van C. M. Gori en H. J. M. Jan sen, Kamperfoeliestraat 6. Alida Jeannette, dochter van L. Rondhout en K. Kaspersma, Dorresteinweg 36. As- trid, dochter van J. H. J. Plug en C. Halstein», Van Goyenlaan 125. Ange- lina Florence Julia Irma, dochter van A. P. van de Wouw en M. J. I. Roose, Amersfoortsestraat 78b, Soesterberg. Ilonka Sylvia Jolanda, dochter van J. J. Tijmensen en C. H. Burgers, Chr. Huygenslaan 159, Soesterberg. Da- niëlle Esther, dochter van W. van Dam en J. Bestebroer, Van Goyenlaan 126. ONDERTROUWDKlazienus Hensums, Nieuweweg 30 en Aleida Margarethea Johanna Dankin, Kruisstraat 31, Olde- markt. Hendrikus Haverkamp, Su- rinamelaar» 95C, Amersfoort en Louise van Hemert, Van Weerden Poelmanweg 4. Franciscus Hendrikus Johannes Volman, Veenbesstraat 658 en Maria Bernardina Johanna Kup, Albert Cuyp- laan 101. Adrianus Jacobus Maria van der Pouw Kraan, Middelwijkstraat 48 en Theodora Maria Wolfsen, Nieu weweg 96. Clemens Maria Gerardus Goossens, Beetzlaan 128 en Petronella Hendrika Geertruida Groenenstijn, Klaarwaterweg 84. Marinus Veraart, Dahliastraat 5, Amersfoort en Theresia Maria Kuijer, Eigendomweg 106. Jou- ke Sjoukema, Het Nieuwe Diep 5, Den Helder en Teuntjes Cornelia Johanna Vink, Albert Cuyplaan 138. Johan Wilhelmus Oosterbroek, Acacialaan 15A, Baarn en Alida Wilhelmina Grift, Vin- kenweg 9. Eduard Marinus Scher- macher, Speenkruidstraat 29 en Maria Christina de Graaf, Gouverneurlaarï 260 's-Gravenhage. Jan Willem Lijbaart, Veenbesstraat 178 en Jannigje Boekhout, Oosterengweg 111, Hilversum. Elbert Schouten, Klaarwaterweg 74 en Alberta van de Kuit, Klaarwaterweg 64. Mar- tinus Andreas Henricus Driessen, Gan- zenstraat 58, Amersfoort en Teng Hwa Khouw, Prins Hendriklaan 4. Chris- tiaan George Monfils, Ant. van Leeu wenhoeklaan 89 en Theresia Johanna Maria Schouten, Chr. Huygenslaan 123. Antonius Maria Joseph van Kempen, Jacob Catslaan 10, Zeist en Truus Ma ria Rfca Legerstree, Gen. Spoorstraat 13. GEHUWD Willem Drost, Sophialaan 18 en Anna Maria Augustina Brandt, So phialaan 27. Dirk van Bolhuis, Pr. Irenestraat 17, Diemen en Jacoba Ha- geman, Dorresteinweg 28. Joannes Antonius Maria Willems, Lange Nieuw- srraat 65, Schiedam en Maria Catharina Agnes Taris, Kerkpad z.z. 85. Johan Pieter Broers, Javalaan 5, Baarn en Marretje Elisabeth Bruijne, Molenstraat 47. Antonius Hermanus Jurjen Fran ciscus Berghuis, Soestdijksestraat 195, De Bilt en Elisabeth Maria Bijnsdorp, Gen. Winkelmanstraat 153. Taeke Saarloos, Hobbemalaan 42 en Cornelia Henriëtte Bakker, Sparrenlaan 13. Baarn. Petrus Gerardus Tielens, Papaver- straat 5, Utrecht en Johanna Richarda Maria van Logtenstein, Peter van den Breemerweg 3. Ted Gerard Leo Dol man, Veenbesstraat 426 en Ingrid Leo- nora Margaret Stempher, Reina Prinsen Geerligstraat 25 hs, Amsterdam. OVERLEDEN Hermina Langenberg. 78 jaar, gehuwd met T. Veen, Alb. Cuyp laan 101. Johanna Helena Paula Mierop, 57 jaar. Prof. Lorentzlaan 179. Johannes de Groot, 13 jaar, Beuken laan 54. Berthel Joan Vriezen, 3 jaar, Veenbesstraat 8. Margaretha Geer truida Jeronimus, 34 jaar, gehuwd met T. C. Vriezen, Veenbesstraat 8. Gijs- berta van 't Klooster, 54 jaar, gehuwd met A. P. Wolfsen. Dalweg 26. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2666-5154 ***- ■- REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02i56 4785 en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd I Uitgebreide collectie Klassiek en modern digd zijn door het lid de heer Van 't Riet. Intussen was het gebouw geheel bezet geworden met afgevaardigden van zus terverenigingen en belangstellenden. De heer C. de Ronden uit Hilvei"sum, van de afdeling vervoer van postdui ven, dankte het bestuur van De Zwa luw voor het beschikbaar stellen van het clublokaal en terrein voor het in laden van duiven per container-auto, zowel voor de afdeling Hilversum, Amersfoort en Zeist, die in één stich ting zijn verbonden. Hij feliciteerde het bestuur met het vijftig-jarig be staan. De heer F. Huizinga van de „Snelpost" uit Hilversum sloot zich bij de woor den van de heer De Ronden aan. „Wij zijn altijd welkom bij u en u hebt een in getal, kregen bloemen aangeboden, goede naam voor uw vereniging ge kozen, nl. „De Zwaluw" die zomers bijzonder actief is en 's winters naar warmer oorden vertrekt. Spreker bood een enveloppe met in houd aan. De heer P. van Altenaar van de „Snel- vlieger" uit Hilversum schonk bij zijn felicitatie en fraai tafeltje. Tijdens een korte pauze werd aan de heer C. Vaessen de hoofdprijs van de vlucht van St. Cath. Waver, een stof zuiger, uitgereikt en aan de heer A. Roodhart van „De Pool" uit Baarn de hoofdprijs van de vlucht van St. Ghis- lain Hornu, zijnde een bandrecorder. De heer B. Poort uit Hilversum sprak namens de concours-commissie en „De Snelle Wieke". Hij dankt voor de goede contacten die met De Zwaluwen be staan en schonk een grote beker voor een ledenvlucht. Oud-voorzitter, de heer G. Visser, die zijn plaats aan de heer v. d. Brakel heeft afgestaan, zei dat de huidige voorzitter veel voor De Zwaluw doet en meer kan doen dan hij ooit heeft kun nen volbrengen. De heer J. G. Kamerbeek, voorzitter van de zustervereniging „De Vriend schap" haalde oude herinneringen op, vooral uit de tijd toen het siste tussen beide plaatselijke verenigingen. Het sist nu niet meer en er bestaat een goede verstandhouding. Spreker hoopt, dat het zo mag blijven. Hij schonk een enve loppe met inhoud. Daarna voerden het woord de heren Dasselaar van de concourscommissie uit Amersfoort, M. Mens van De Koerier uit Zeist, Roodhart van De Pool uit Baarn en H. Burgman namens de Ra yoncommissie. De heer C. Neervoort uit Amersfoort sprak namens de drie stichtingen en als voorzitter van De Luchtpost en de Kring Eemland. Hij dacht terug aan vijftig jaar geleden. De pioniers van toen komt een woord van dank toe, want zij zijn de grond leggers. Het container-vervoer is dankzij De Zwaluw tot stand gekomen en wat hier gedaan wordt is met geen pen te beschrijven. Naast zijn felicitatie bood hij die keu rige stoelen aan voor het dagelijks be stuur alsmede twee bekers. Het bestuur van de Soester Volleybal vereniging SVV schonk bloemen. De heer J. v. d. Brakel dankte alle sprekers voor hun waarderende woor den en geschenken. Wij zijn goede vrienden met alle verenigingen en spreker hoopt, dat het zo mag blijven. De dames van de bestuursleden zeven in getal, kregen bloemen aangeboden. lengde Slotlaan ter hoogte van „Schaer- weyde" de 24-jarige A. J. L. S. uit Zeist, die door twee meisjes, die met de politie waren meegegaan, werd aan gewezen als de verdachte. De man werd verzocht mee te gaan naar de politie in Zeist, die het onderzoek zou voort zetten. Dank zij het snel melding maken door de meisjes kon de persoon in kwestie tijdig worden gesignaleerd. Door het zeer gladde wegdek van de Van Weerden Poelmanweg, waar nog niet was gestrooid, raakte zaterdag morgen de 31-jarige Amerikaanse mi litair R. A. J., afkomstig uit Florida in een slip, waardoor hij met zijn per sonenauto van de weg geraakte. Omstreeks tien voor half twaalf reed de militair met zijn auto in de rich ting Soest, toen hij ter hoogte van de verkersgeleider slipte en van de weg in de greppel geraakte. Met een kraan wagen kon de auto weer op de weg worden gezet. Na het optreden van Snowy Wood in de jongerensoos „Sapuzo" is zondag 7 december de beurt aan de bekende groupe „Free Way" uit Amersfoort. De stand bij het klaverjastoernooi, waaraan niet alleen jongeren, maar ook ouderen hun kaartje komen leggen, ziet er na twee ronden als volgt uit: l. Wesselkamp (10.597); 2. Bosman (10.386); 3. Merts, Amersfoort (9.492); 4. Schuurman (9455). Aan de staart neemt de spanning toe om de poedelprijs: 14 Merts, Soester berg (8464); 15. A. Schoenmaker (8015); 15. Mevr. Bosman (7225). De laatste ronde wordt gespeeld op woensdag 17 december. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dat- ter vreuger un maan is gewees. die de le- gendaoriese woorde hep gezeit„waat goed is komp snel", en die maan bedoel de daan int biezong- der sportangelegehe- den. Die woorde sloege heulegaor allenug op sportminse, en die maan wouw der meej zeige dat de prestaotsies vaan un goeie sportmaan of vrouw nooit laang op der eige waachte. Waat daat angaot hebbe wullie in de sportweruld voorbeelde bie de vleet, en nie allenug in de sportweruld, maor ok in ongs laand. Om ongs allenug effe vaanwege de kou biet ijs te hou we, un zekere Henkie vaan de Grif, Ard Schenk en heijao Keessie Verkarruk maakte prestaotsies, die looge der ech niet om, en wullie hebbe daor nie laang op hoeve te waachte. Un mins zouw haos zeige die jonges binne op de schaots gebore, zo meraokuls as die vriejers uut de schaotse kongde opt glaade ijs. Maor nie allenug op de schaots ok aore taake vaan sport spronge der of en toe bove uut. Neem die sport maor is waor die luu vaan die stichtelijke laange witte hemde an hebbe, meer ut gooi en smijtwarruk mit de naom juudo. De minse int laand, waor die sport be oefend word zo as hier ut voetballe en ut visse, kongde der niks méér vaan maoke, zullie stinge zogezeit opt twee de plaan. Maor dit soort dinge is over- aal bekend. Maor ikke zouw die legendaoriese woorde noeng vaan de week wel effe vaan toepaassing wille bringe op de jongste sportklub vaan Soest, de atte- letiekklub, die mit de naom BDC deurt leve mot gaon. Datter door de leje vaan die klub an wedstriede word meejedach hep ellek mins, die de kraant lees, kenne zien, maor daat die luu ok un meraokuls goed bestuur hebbe daat vaan waante weet, hep noeng iedereen kenne ong- dervingde. Offelope zondaag binne der op Pijnen - burrug wedstrieje gehouwe int haard- lope int bos en int veld, en voor deze keer wier daat georgaoniezeerd deur de atletiekklub BDC. De ree je dak daor bin weze kieke waast berich dak vaan Gaart kreeg, daat hie mit zu jonges en deerns deel ging neme aon de prestaotsie-toch die op dezellufde daag gehouwe zouw worde, en daat waast bezongdere, waor ok iedereen an deel kon neme, oftie noeng wel of nie op un klup zaat. Ut waas bar koud, hoechtum. Ik naam ming pet heul diep of veur un moeder die mit der zoon kwam anrieje op un brommur, om ok meej te lope. Zó kouwd as die twee waore, ut waas un meraokel. Zoas altied, waask ok noeng weer veuls te vreug, en daorom konk ge- tuuge weze vaan de staart vaan de offesjele wedstried die krek om 1 uur begon met de rees vaan de „grote maanne". Daat deze wedstried geen kingderspul waas hak al bar gauw deur. toengk de barregemeester tusse ut bestuur vaan BDC zaag staon. Effe laotur as oftie vaan zu leve nog nooit waat aors had edaon, sting de barre gemeester mit un meraokuls groot kenon in zun haande omt staartschot te losse. Ik weet heuis nie ofter un vurgunning veur nodug is om mit zoon ding te magge schiete, maor ofgaond op de vaordughied waormee ut in zu warruk gong, schaat ik daat hie in zu vriejt tied biet Groot Gaosbeker Gilde hep geoefend. Toeng de rook waas oppetrokke. gong# de leste lopers an ming oge veurbiê, om nao un tiedje weer terug te kom- me. En zoas te vurwaachte waas, haad de faaveriet gewonne. Vaan omstaanders hoorde ik daat der ok Soesder lopers tusse zaote, en daat die luu bes wel kaans op un ere plaote haade. Maor oft noeng deur de kouw kwaam, heulemaol ister nie uuttekom- me. Daat geef geloofk ok niet zo bar veul, waant un deerntje waat net haad meejelope zeej tege iemaand dattut winne leuk waas, maor daat meedoeng eigelijk vel aordugger waar. Ant end vaant fees kwaam daant spek- takul, hongderde minse. waorbie der waore, die nog nooit méér haard hadde gelope, daan om effe de bus te haole, begonne ut gevech mit de vier kielo- meter. De afd. Soest van de Algemene Bond voor bejaarden heeft donderdag een zeer geslaagd St. Nicolaasfeest gevierd, waarvoor de belangstelling zeer groot was. Dat Sint en Piet ook aanwezig waren spreekt vanzelf. De feeststemming kwam er spoedig in, vooral toen enkele per sonen door Sint wederom toegespro ken en de St. Nicolaasliedjes spon taan werden gezongen. Alle aanwezigen kregen chocolade melk en versnaperingen en tot slot ging ieder nog met een spekulaaspop naar huis. Al met al een gezellige middag. Vijf meisjes uit Soesterberg in de leef tijd van 13 tot 16 jaar deelden op het bureau de politie mede, dat een man van slechte zeden zich in het Zeister bos ophield. Hij zou in het openbaar schennis van de eerbaarheid hebben gepleegd. De politie signaleerde bij de Ver- Ik waas blie toengk Gart weer trug zaag komme op zu voete, waant hie haad al gezeit haole zalk ut, al mot ut op haande en voete. Allenug zu tong hing uut zu mongd, maor daor hoeftie zun eige niet voor te schaome, hie waas ech de enugge nie. Un klein bietje oefene zouw veur de meeste wel goed gewees zijn, daan waast veur die luu ok un prestaotsie- toch gewees en geen maartulgaang, waant zo magge wullie ut toch wel noeme. Het voltallig bestuur van „De Zwaluw" Tijdens het weekeinde werd ingebroken in het huis Amersfoortsestraat 73, waarvan de bewoners zaterdagmiddag omstreeks één uur waren vertrokken. Bij hun thuiskomst zondagmiddag om twee uur werd de inbraak ontdekt. Er waren juwelen en sieraden ontvreemd ter waarde van ongeveer 2500, Aan de zijkant van de woning was een ruitje ingedrukt. Van de (dader(s) ont breekt nog elk spoor. Nadat zaterdag de deur om zes uur werd gesloten achter de laatste cliën ten, die alsnog koopjes wilden halen uit de in de laatste weken drastisch uitgedunde winkelvoorraad, kwam het eind aan wat we, zonder enige over drijving, een van de laatste typische Soester zaken mogen noemen. Op amper twaalf-jarige leeftijd moest Mientje, de nu 62-jarige mevr. W. A. Hogervorst-Dorrestein, haar vader, die rond 1900 in het huidige pand zijn zaak voortzette, die hij al op verschillende andere plaatsen in het klein van de grond had proberen te krijgen, voor vast gaan assisteren. Wat begonnen was met de fiets, waar bij een hond een pootje hielp om de veelal nog ongebaande wegen langs te trekken, gevolgd door de hondekar, waarna de bakfiets zijn intrede deed. Het groeide uit tot een zaak, die ge woon niet meer uit de Soester samen leving was weg te denken. Voor zeer velen kwam het bericht dat de zaak zou worden opgeheven als een donderslag bij heldere hemel, maar na het overlijden van haar man, lag het toch wel voor de hand. Het karakter van deze zaak en daarbij haar leeftijd in aanmerking genomen, vroegen teveel van een vrouw alleen. Het biljet dat op de ramen werd ge plakt, waarin vergunning werd ver leend voor een opheffingsuitverkoop, maakte aan alle twijfel een eind. „Mientje Dorrestein" ging sluiten. Niet omdat de zaak achteruit ging, reden voor heel veel zaken om maar te slui ten, maar het ging niet meer. De grote bekendheid van de kleine zaak komt eigenlijk het best tot uiting in het resultaat van die opheffingsuit verkoop, want in de vrij korte periode, is van de enorme winkelvoorraad bijna niets anders overgebleven dan wat in courante spullen. De hele voorraad is schoon uitverkocht. Vaak zal het niet voorkomen, maar in dit geval was de winkelsluiting het ge sprek van de dag, want waar moet je nu naar toe. „Mientje" verkocht alles. „Nee" was een woord dat zij bijna niet kende, iedere klant was haar even lief, of men nu kwam voor vier schroeven, of een complete elektrische boormachi ne, zij hielp op dezelfde wijze. Zelfs in de wijde omtrek kreeg zij steeds meer bekendheid door de grote sortering ar tikelen die zij voerde voor de steeds meer in zwang komende elektrisch uit gevoerde ouderwetse petroleumlampen. Niet alleen de echte Soesters behoor den tot haar klanten, ook de bewoners van Eng, en van het Soesterveen wis ten haar te vinden. Het medeleven van de klanten was geweldig. Er kwam bijna niemand in de winkel, vooral de laatste week, die haar niet bedankte voor de fijne wijze waarop zij hen al die jaren „van dienst" was geweest, en haar een heel prettige, maar vooral, héél lange oude dag toewensten. Een bijzondere verrassing vormde het 's morgens op de sluitingsdag gebrachte bloemstukjc, dat haar werd gestuurd door iemancl, die zij pas enige tijd als klant kende. Het zal voor de soortge lijke zaken in Soest niet meevallen om „Mientje" te doen vergeten, dezelfde artikelen zullen zij wel voeren, dezelfde innemende manier van „bedienen" zal moeilijker zijn. Namens B. en VV. feliciteerde wethou der K. de Haan dc jubilerende vereni ging in de persoon van de voorzitter. Beide Laetitia-teams hebben weer overwinningen behaald in de NeVoBo- competitie te Amersfoort. Laetitia (heren) klopte SVH 3 met 30; de set standen waren 158; 159 en 1510. De dames wonnen met 21 van WA 5; de setstanden: 1512; 8—15 en 157. Donderdag 4 september speelt Laetitia (dames) tegen Vios 5. N

Soester Courant | 1969 | | pagina 7