Krabbels van Knelis GEMEENTELIJKE BIJDRAGEN VOOR DOORSTROMING WORDEN VERHOOGD Sinterklaasmiddag voor kinderen van SEC-leden iiwfonds Met scooter tegen boom gereden Ruimtelijke ordening ,,De Vechtstreek" speelt voor Molenschot Eerste Soester Begrafenis-Onderneming DINSDAG 9 DECEMBER 1969 Baltied weer mit be- laangstelling uut kiek naor waat mit ge- meentehuuswoorde faanetiek mit gemeentezaoke bezug houw, maor gewoon omdak bar nieuws- gierug bin naor de vraoge vaan de minse die ongs int gemeentebestuur vurteugewoordugge. Ondaanks daat wullie der nie zo bar veul mee te maoke hebbe en nie zo veul wete vaan zaoke die ongs darrup angaon, omdaat de meeste zaoke aal veurmekaor binne veurdaat de vur- gaodering komp, waas heul de bevol king vaan Soest ut der mee eens, dat mit ut houwe vaan de raodsvurgaode- ringe in de zaol vaan de niewe braand- weerkazerne, der heul waat vurbeterd waas. Ieder raodslid kan noeng eindeluk zitte zongder de gedaachte te hebben bie mekaor op schoot te zitten. Laote wullie effe eerluk weze, ut magge daan alle- gaor minse weze zoas jie en ik, maor in de kleur zitut vurschil. Ut blief noeng eenmaol un bar meujelukke zaok om rood, of zoas messchien betur klingk rosse, in één stoel te zette mit joraanie en geel-wit. Daat vraog om JOStt£rhied, waant der is geer kleu- "^esiejaolist die vaan daat kwakie een aoraug kleurtje kan maoke. wuuie magge ut ïaa:i un goeje gedaar1-^ bekbe gevonde, in de raod waore - ;nse ut der niet allegaor mee eens. n raodslid vongd ut heul- gaor maor niks. Ik schaat daattie ok wel teuge ut voorstel gestemp zaal hebbe, om mit de vumoderinge te vurhuuze vaant gemeentehuus naor -}e Laange Brink. Kiek ak raodslid waas, daan hak o'; bes wel un paor dinge, waork ut r.ie mee eens zouw weze, maor die laoge daan wel effe op un aor vlaak, enk schaat daat as ik mit die voorstelle op taoful zouw komme, de meeste raod- sleeje wel aachtur ming voorstel zouwe staon. Ut allerbelaangriekste punt zouk ut vurplaotse vaan de vurgaoderdaag vingde. Vaan zu leve nie meer op woensdag, waant der gaon daar veul te veul voetbaalwedstrieje an ming oge of zo u wil ming neus veurbie. Veur ming zouw daat un reje weze on ming zetul of te staon, ondaanks daak ming oresentiegeld zouw motte misse. Maor zoveer zaait wel nie komme. Zulle kieke wel uut om ming derin te zette, waant daan haade zullie de pop- pe ant daanse. Ik zouw ech nie mit vraoge en opmarrekinge komme waor- om der geen klok in de zaol anwezug is, en waorom der zukke slechte ven- tielaotsie is en waorom der niks edaon word an de akoestiek. Daat leste hek eers effe nao motte vraoge, waant ik doch daat ut waat mit gimmestiek te maoke haad, maor ik begriep heulegaor nie waat daat nieuwe soort akoe der mee te maoke haad. Maor daat hak heul vurkeerd. ut haad te maoke mit ut feit daat ut ge- luud nie zo bar goed deurkwaam, as ut een of aor raodslid ut woord haad. Ut ja o en nee krieg der z ogezeit weinig voluume; gong vurlore in de ruumte. En daat is bes wel voor te stelle, waant ajje zo hoort en lees op waat voor menier der in de gemeenteraod word vurgaoderd, daan binne der veul femilielieleje vaan un zekere Brugmaan, zo gezeid ofstammelinge vaan de stille taak. Op un raodsvurgaodering zaal ut heulegaor nie veurkomme dat er iemaand is die zun eige verveeld. Ut maagter in de Tweede Kaomur, zoas iedereen op de tillesie ken zien, wel bar veul op gaon lieke, in un gemeen- teraodsvurgaodering maag daat nie voorkomme. De minse die ut kenne wete zeige noeng ut komp ok nie /oor, maor daan vraog ik ming wel of, waorom der daan zonodug un klok mot komme. Ik schaat daat die luu nie begriepe daat de tied, ajje der de heule tied naor zit te kieke, bar laangzaom gaot. Ik zouw daan maor veul lievur un horloozje kope. Nie te laang waachte, waant de tied gaot snel. GEBOREN Elizabeth Ingeborg, dochter van D. Blankestijn en G. Jongerden, Pe- likaanweg 1. Alexandra Johanna Cor- r»elia, dochter van H. C. Broekhuizen en M. A. C. Roek, Dr. Schoonenbeeklaan 9. Errol Daniël Ruben, zoon van E. J. Riekerk en R. G. Andes, Antonie van Leeuwenhoeklaan 283, Soesterberg. Alexandra Relena Sophia, dochter van A. W. G. Musters en H. J. Luttmer, Oranjelaan 21. Brigitta Ingeborg, dochter van P. W. Breevaart en I. Schreuder, Lange Brinkweg 38a. Pe- trorrella Gabriëlla, dochter van C. Kraan en J. M. de Feijter, Weegbreestraat 2. Arie-Jan, zoon van A. J. de Ridder en J. H. Wulterkens, Veldm. Montgomery- weg 55, Soesterberg. Anja Solange, dochter van M. D. Schadee en H. A. Hooft, Weegbreestraat 629. Paulus Frederik Franciscus, zoon van P. A. M. Witkamp, wonende te Hilversum en E. A. van Gardingen, Nieuwstraat 43. Mikel Robin, zoon van D. C. Aalberts- berg en D. F. Apon, Plesmanstraat 32, Soesterberg. Marcella, dochter van J. H. van Vlierden en M. E. Cornelisse, Dal weg 38. Janet, dochter van R. Sanders en H. A. van Roest, Verl. Tal- malaan 21a. Bernard Robert, zoon van G. van Assen en P. J. A. Bel, Prins Bernhardlaan 13. Marinus Richardus Hermanus, zoon van M. J. J. Werkho ven, Ferd. Huijcklaan 9 en J. G. H. de Bruin, Nieuwstraat 13. Camiel, zoon van F. A. W. Meijneken en J. F. M. Vermaat, Weegbreestraat 42. Jacobus Christiaan Peter, zoon van R. P. Chor- nelis, Varenstraat 176 en C. Sinai, wo nende te Utrecht. Serjoscha Kasper, zoon van S. E. Traast en M. L. Bos, Van Goyenlaan 148. Manuela Johanna Gertrudis, dochter van J. de Rijk en I. Markus, Simon Stevinlaan 128, Soester berg. Peter Arjan, zoon van L. Maas en A. de Jong, Veenbesstraat 254. Wendy, dochter van J. G. Alblas en C. J. H. Meischke, Regentesselaan 7. Su- zarme Martina, dochter van B. W. van Egdom en P. A. Maas, Weegbreestraat 605. Myrna, dochter van L. B. van 't Hof en T. H. Kraaijenbrink, Regentesse laan 1. Patrick, zoon van J. Postma en W. van Genderen, Van Goyenlaan 206. Christiaan Martijn, zoon van D. J. Bossenbroek en G. Schouten, Buys Ballotlaan 53, Soesterberg. Brenda Adriana Johanna, dochter var» C. H. Manten en A. H. W. Olthof, Varen straat 168. Adriana Christina Alida, dochter van W. Floor en C. van Wijk, Varenstraat 352. Oliver Hendrik, zoon van A. G. Wierenga en E. Maddi- son, Ereprijsstraat 24. Ellen Elisabeth Petronella Maria, dochter van R. J. M. Tijhuis en E. M. T. Veltman, Kromme- weg 10. Evenals voorgaande jaren vond ook dit maal het jaarlijkse Sinterklaasfeest voor de kinderen van SEC-leden plaats in de cantine aan de Bosstraat. Even na drie uur werd de middag ge opend door de heer W. de Bruin, die aan het eind van zijn korte welkomst woord het optreden aankondigde van de Soester goochelaar Henri de Longvalle, die met een vlotte, afwisselende voor stelling de kleine toekijkertjes adem loos wist te boeien. Vooral het te voor schijn toveren var een flinke schaal met zandkoekjes, een truc waabij hij werd geassisteerd door twee assistentjes uit de zaal, maakte grote indruk. Het hoog tepunt van de middag werd natuurlijk gevormd door de komst van de Sint met zijn Pieten, die onder luid gezang naar hun plaats gingen, om over te gaan tot een prijzend of vermanend woord. Terwijl de zwarte pieten alle kinderen van een zak vol lekkernijen voorzagen, onderhield de Sint zich met enkele oud-spelers, die hij zich nog van vroeger wist te herinneren. Nadat alle kinderen van de Sint nog een cadeau hadden gekregen, kwam het eind aan een middag, waarvan velen duidelijk merkbaar volledig onder de indruk waren. brengsten uit de bossen te verkrijgen. Het college meent niet op deze sugges tie te moeten ingaan, in verband met de hoge kosten, die hieraan zijn verbonden en mede, omdat de gemeente het hier voor benodigde personeel voor onder houd en verkoop niet beschikbaar heeft. In hun memorie van antwoord deelt het college van burgemeester en wet houders nog mede, dat het in de be doeling van B. en W. ligt om een commissie in het leven te roepen, be staande uit Soester onderwijskrachten, welke commissie de door de leerlingen van de 6e klasse van alle lagere scho len gemaakte eindproef zal beoordelen (met uitzondering van Soesterberg, dat onder het rayon Zeist valt). De eind proef wordt samengesteld door het on derwijsadviescentrum van de gemeen te Amersfoort. Aangezien het overgrote deel van de kinderen uit Soest is aan gewezen op scholen voor voortgezet onderwijs in Baarn en Amersfoort, waar de uitslag van de genoemde eindproef wordt geaccepteerd, verdient het vol gens B. en W. geen aanbeveling, ge bruik te maken van de Hilversumse schooltoets. De medewerking voor het samenstellen van de commissie is in middels gevraagd aan de besturen van bijzondere scholen en aan de hoofden van de open-bare scholen, zo deelt het college in antwoord op diverse vragen mede. Het college voelt er weinig voor om de commissie onderwijs te splitsen in een commissie onderwijs en een com missie sport, cultuur en recreatie. Bij een eventuele herverdeling van de wet- houdersportefuilles zou die splitsing nader overwogen kunnen worden. Tevens is gevraagd, of er van gemeen tewege nog iets wordt gedaan ter sti mulering van het gebruik van school- melk. Het op de begroting geraamde bedrag komt hem in dit verband wat laag voor. Het college zegt, dat bij de opening van nieuwe scholen steeds de aandacht wordt gevestigd op de moge lijkheid van schoolmelkverstrekking. Overigens is bij de raming van deze post volgens B. en W. geen rekening gehouden met een groter aantal scho len, daar niet bekend is of de nieuwe scholen aan de schoolmelkverstrekking zullen deelnemen. Eventueel kan deze post voor 1970 worden verhoogd. Een van de leden heeft verzocht, de mogelijkheid van een subsidieverlening aan padvindersgroepen eens te bezien. Dat heeft het college inmiddels ge daan met als resultaat, dat men een algemene subsidieregeling niet nood zakelijk acht. Teneinde gelijke behan deling te krijgen, overweegt het col lege het Nederlands Padvindsters Gilde te Soesterberg voor de thans gratis in gebruik gegeven hobbyruimte een huur te laten betalen. Voorts is gevraagd of bij aankoop van kunstwerken een commissie de aan te kopen werken beoordeelt. Een ander lid vraagt, waarom het bedrag is ver dubbeld. Hij heeft daar bezwaren tegen. Het college deelt mede, dat de aankoop van een kunstwerk geschiedt na advies van de onderwijscommissie. Indien weer een kunstwerk aangekoch+ moet wor- der wil het college behalve advies van de onderwijscommissie ook een sugges tie van de Stichtse Culturele Raad. Voorts heeft men zich afgevraagd, waarom de Amersfoorse Muziekschool nog geen gebruik maakt van het dorps huis te Soesterberg, zoals deze instelling voornemens was te doen. B. en W. menen, dat het bestuur van het dorps huis op die vraag beter een antwoord zal kunnen geven. Ook is door enkele leden van de com missies tot onderzoek van de begroting gevraagd, of het onderwijzend perso- neel van de verschillende C mester scho len op de hoogte is met het gebruik van de in de scholen aanwezige brand blusapparatuur. Men vraagt tevens, of er al eens mee geoefend is. B. en W. antwoorden, dat voor het personeel van de scholen door de brandweercomman dant een voorlichtingsavond is gehou den omtrent de bediening van de ver schillende apparaten. Voor deze voor lichtingsavond bleek overigens zeer ge ringe belangstelling te bestaan. Het is de bedoeling van het collega, om het onderwijzend personeel nogmaals uit te nodigen voor een voorlichtingsbijeen komst, maar nu op een middag. Door verschillende leden van de raad is er bij burgemeester en wethouders op aangedrongen, de consequenties van een wanneer het doorgaande verkeer Hil- versum-Amersfoort van de nieuwe aansluiting gebruik kan maken. Een ander lid vraagt, hoe het college denkt over de afschaffing van verma kelijkheidsbelasting. Het college ziet geen aanleiding, op dit moment een voorstel tot afschaffing van de ver makelijkheidsbelasting te doen. Mocht door een wijziging der gemeentewet de bevoegdheid tot het heffen van deze belasting vervallen, dan verwach ten B. en W„ dat hier voor een com pensatie zal worden verleend, zo wordt in de memorie van antwoord van B. en W. medegedeeld. Een van de raadsleden heeft bij het college geïnformeerd naar de mogelijk heid om in enkele bospercelen kerstbo men te planten. Dit is naar zijn mening de enige mogelijkheid om meer op- VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 landelijke concentratie van slachthui zen en de daarmee eventueel verband houdende sluiting van het slachthuis in Soest nauwlettend in het oog te houden, opdat er geen nadelige gevol gen voor het personeel uit zullen voort vloeien. Het college laat weten, dat de ontwikkelingen op de voet worden ge volgd en evenzeer de belangen van het personeel in het oog worden gehouden. Bij de samenstelling van de volgende begroting zal worden bezien, in hoe verre diverse vergoedingen voor ad ministratiekosten herziening behoeven. HUIS Op de Birkstraat, ter hoogte van de Soesterbergsestraat, is zaterdagavond de 55-jarige R. V. uit Barneveld met zijn scooter geslipt en tegen een boom gereden. De man liep bij het ongeval diverse verwondingen aan ar men en benen op. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort. ONDERTROUWD Gerardus Theodorus Johannes Beek, Prof. Lorentzlaan 90 en Esther Gusta Körnmarm Rudi, Berken- laan 129, Zutphen. Johannes Wilhel mus Woutherus Jozef Steenbakkers, Plasweg 37 en Marretje Elisabeth van den Deijssel, Torenstraat 18. Johannes Franciscus Maria Hendriks, Burg. van Leeuwenlaan 175, Amsterdam en Ju- liana Emma Klijnsma, Kerkpad n.z. 30. Johannes Aloysius Josephus Vink, De Ruijterstraat 7, Leidschendam en Roze Marie Kauffeld, Irenelaan 10. Daniël Willem var» Tol, Havendwarsstraat 1, Hilversum en Joyce Eugenie van Hall, Koekoekweg 12. Antonius Johannes August de Bruin, Koninginnelaan 70 en Antonia Maria Bos, Koninginnelaan 70. Jar» Dirk van den Arend, Stationsweg 3 en Emma Reina Dorrepaal, Ossendam- weg 35A. Johannes Hendrikus van de Wetering, Rubenslaan 8 en Jantje Beverwijk, Soesterbergsestraat 125. Cornelis Pieter Maria Knoope, Smitsweg 463 en Lamberdina Kuijper, Troelstra- straat 9. Hans Wegerif, Acacialaan 21, Baam en Francisca Buehre, Frans Halslaan 11. Johannes Cornelis Ma ria van Leeuwen, Langbroekerdijk B 42, Langbroek en Elizabeth Jannetje Maria van den Akker, Albert Cuyplaan 101. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn om aan de Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid, Deernstraat I te Voorburg, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, voor de tijd van 2 jaar vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan „Landelijk Gebied Gemeente Soest", ten behoeve van de bouw van een opslag loods op het perceel, gelegen op de Vlasakkers, kadestraal bekend gemeen te Soest sectie D nummer 1294. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen stelt hij belangheb benden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dag tekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk in te dienen bij burgemeester en wethouders, voornoemd. De op het vorenstaande betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter ge meentesecretarie ter inzage. Donderdag gaf het amateurstoneelge zelschap „De Vechtstreek" uit Nichte- vecht in het Bejaardencentrum „Mo lenschot" een voorstelling van het dra matische toneelstuk „De Rebel". Deze voorstelling kreeg bij de toeschouwers grote waardering en dat terecht. Of schoon de groep nog maar een jaar bestaat, waren de acteurs goed op el kaar ingespeeld, zij waren rolvast, gin gen geheel op in de persoon die zij moesten voorstellen en waren goed verstaanbaar. Vooral de twee hoofdpersonen, een oude zieke Siciliaanse boer en zijn vrouw, gespeeld door twee jonge acteurs, gaven aangrijpend spel. Van deze groep kan men zeker nog veel goeds verwacht. n 275 voor 235 >8 voor 675 398 voor 359 275 voor 215 GEHUWD Gerardus van Houten, Oran- jeweg 5, 's-Graveland en Geertruida Marijke Yvonne Bieshaar, Van Goyen laan 160. Hendrikus var» Dijk, Isselt- seweg 155, Amersfoort en Alijda Spij ker, Birkstraat 142. Hendrik Wiliem Appeldoorn, Leldseweg 30 bis D, Utrecht en Johanna Clasina Schipper, Gen. Win kelmanstraat 119. Evert Jan van Beek, Meidoornweg 13 en Antonia La- gemaat, Bilderdijklaan 37. James Willlam Edward Howard, Steenhoff- straat 18 en Anna Maria van Kersber gen, Steenhoffstraat 18. Hendrikus Johannes Hooft, F. C. Kuijperstraat 5 en Fenna Geertje van Sloten, Verlengde Talmalaan 21. Johannes Petrus Ruijs- senaars, Hertenlaan 40, De Bilt en Ber- tha Akkerman, Schaepmanstraat 57. Rutger van Schalm, Troelstrastraat 65 en Geertrui Pieper, Laanstraat 35. OVERLEDEN: Sophia Maria Arnolda Geertruida Stroink, 83 jaar, weduwe van W. F. Wiener, Sophialaan 21. Jan Pieter Weverling, 75 jaar, gehuwd met R. C. Nagelkerken, Alb. Hahnweg 18. Marinus Kok, 67 jaar, gehuwd met E. H. van Dorresteijn, Ossendam- weg 38. Jacobus van As, 79 jaar, Schulpkamp 22, Nijkerk. In 1896-1902 een gehele nieuwe serie, waarvan de eerste twee in 1892 werden uitgegeven, een vrouw in open veld en een vrouw tegen een berg. In 1900 een zegel met de baai en de tafelberg er op. In 1903-'04 zegels met de beel tenis van Eduard VII. POSTZEGEL. Ik bezit een postzegel die ik niet kan thuisbrengen. Ik hoop dat u mij kunt helpen. De beschrijving is als volgt: vrij grote zegel van geel papier met bruine opdruk (borstbeeld van koningin Victoria). Op een dunne bruine cirkel rond het borstbeeld staat: The stamp act 1864, Cape of Good Hope, Sixpense. Antwoord: Bij de zegels van Kaap de Goede Hoop zijn geen zegels met het borstbeeld van koningin Victoria be kend. De eerste zegels van 1853 zijn driehoekzegels met een half zittende, half liggende vrouwenfiguur; gewijzig de uitgave 1861, en 1855-'58. In 1964- '76 een vrouwenfiguur, zittende tegen een berghelling, in 1871 dezelfde voor stelling als in 1864, maar een ander watermerk; in 1882 nog een ander wa termerk en nogmaals in 1885. In 1891 een zegel met opdruk 2V2d. ecentrura, Re- sfoort OUD GEWICHT. Bij het graven vond ik een oud gewicht waarop staat: 2.5-5 Atm. 1.960. Wat is de betekenis daarvan? Antwoord: De enige mogelijkheid dat u zekerheid kunt krijgen over de iden titeit van het door u opgegraven ge wicht is u te wenden tot de Oudheids kamer van de hoofddirectie van het ijkwezen, Stadshouderslaan 140. Den Haag. Maar dan is het nodig dat u daarvoor eerst een telefonische afspraak maakt met de heer Bot, tel. 070-687870. Dlr. H. W. VELIINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 'Zöupi D* "•DlftLAMDia OIMIIKTIN

Soester Courant | 1969 | | pagina 3