Telefoonnummer ziekenauto 59B0 Noorderweg 23 Dc dames van SW en Olvmpia wonnen Geen voethal op zaterdag en zondag VAKANTIE 1970 [RUYS&CO n I REISAGENTEN v- CARL GUSTAF VON ROSEN DOORSMEREN klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM Bilthoven geen partij voor Vlh. Soesterberg (2-10) Vliegende reddende engel Duidelijke en verwachte nederlaag van de Red Stars-heren De Meteoren Olympia Volleybal SVV volleybal BDC-Hantlbal U KUNT NIET ALLES WETEN SOESTERBERG Micro-korfbal aspiranten goede resultaten Winter gooide vorst en sneeuw in liet voetbaleten Trouwcirculaires trouwkaarfsn Drukkerij Smit DINSDAG 9 DECEMBER 19G9 REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Hoewel de uilslap: anders doet vermoe den. kreeg Red Stars toch nog verschil lende scoringskansen. cligjng, waardoor BDC op het nip pertje nog de overwinning greep. De dames-junioren konden het niet bolwerken teger de junioren van Oranje. In de kille Pr. Bernhardhal werd het een duidelijke 7-3 nederlaag. Zwak combineren was de oorzaak dat Oranje gemakkelijk tot deze overwinning kon komen. De dames-volleybalwedstrijd voor de overgangsklasse tussen CITO II en SVV werd door de Soester dames met 03 gewonnen. De wedstrijd tussen de dames van Olympia en SOS II werd een 13 overwinning voor Olympia. De beide Soester damesploegen nemen een goede plaats in op de ranglijst. In verband met de gesteldheid der terreinen zijn alle voor afgelopen zater dag en zondag vastgestelde voetbalwed strijden door de K.N.VB. afgelast. Dit gold zowel het afdelingsvoetbal als dat in K.N.V.B.-verband. De eerste zomerprogramma's zijn uit Gratis verkrijgbaar bij Steenhoffstraat 9a (VW-gebouw). Telefoon 6571. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Het team van de Vlb. Soesterberg heeft in de zaalvoetbalcompetitie een ruime overwinning geboekt op het zwakke Bilthoven. De 102 zege van de Lucht macht-ploeg was een juiste weerspiege ling van het klasseverschil tussen beide teams. Toch was het Bilthoven, dat de eerste reëele kans tot scoren kreeg. Wienk beging in het doelgebied een overtre ding, maar de toegekende penalty werd bekwaam door doelman Zoutendijk ge stopt. Twee minuten later begon het schuttersfestijn, toen een pass van Koopman door Schop vakkundig werd afgerond (l0). Na dit openingsdoel punt is het Luchtmacht-doel in de eerste helft niet meer in gevaar ge weest. In een hoog tempo bleef het Vliegbasis-team aanvallen en achter eenvolgens Koopman, Buys, Schop en Kool zorgden voor een 50 ruststand. Na do hervatting deden de Luchtmacht- mensen het wat kalmer aan en kregen de Bilhovenaren nog kansen. Anthonis schoot voor Bilthoven tegen de paal en na twee minuten verkleinde dezelfde speler de achterstand in 51, na een dekkingsfout in de Luchtmacht-verde diging. Onmiddellijk werd het tempo weer verhoogd en zorgden Rommers, Schop cn Boys voor 8—1. Het vlieg basis-team het hierna voor het matige aantal toeschouwers (circa 50). Bilt hoven weer even op adem kómen. Een aan Bilthoven toegekende penalty, we gens vermeend hands van Den-Besten, was echter nodig om de stand tot 8-2 te verkleinen. De laatste fase van de wedstrijd was weer volledig voor de mannen van coach Deurloo. Eers. knal de Buys hard in en Koopman bepaalde de eindstand op 102 na een fraaje combinatie me Den-Besten. Brouwer, een van de beste spelers, die Ifcet vliegbasis-team. hezit, kan deze wedstrijd niet meespelen, daar hij in Den-Haag deel uitmaakte van het Ned. Militair Elftal, dat tegen ADO speelde. De debuterende Meteoren, aspiranten zijn zaterdagmiddag voortreffelijk van start gegaan in de Prins Bernhardhal te Utrecht. Het Soester team werd bij zonder hoog ingedeeld, maar weerde zich uitstekend tegen de meer geoefen de" "tegenstanders en de spelkwaliteit ging na elke wedstrijd met sprongen omhoog. Dit belooft werkelijk wat voor de toekomst. De eerste twee wedstrijden werden met het kleinst mogelijke verschil (1-0) verloren, doch de derde v erd een ge lijkspel (0-0). De uitslagen waren: Meteoren - Welgelegen 01. Meteoren - K.V.O. 0—1. Meteoren - D.S.V. 00. Meteoren I sen. - Arena 1 33 Met Meteoren 1 wil het in de micro competitie niet zo vlotten als op het veld. Zaterdag werd slechts een gelijk spel behaald. Meteoren nam de leiding door H. Frie- bel, maar Arena maakte voor rust nog gelijk. Binnen enkele minuten na rust nam Arena een 31 voorsprong en dacht daarmee de wedstrijd beslist te hebben, maar toen kwamen de Soes- ters door W. Wamsteeker en C. v. Herwaarden goed terug tot 33 wat voor beide ploegen een bevredigende uitslag genoemd mag worden. Het eerste damesteam van Olympia heeft haar overwinrüngenreeks voort gezet met een duidelijke 31 zege op het Utrechtse SOS 2. Na een vlotte 156 zege in de eerste set volgde in de 2e set een volledige black-out van de Soester dames, hetgeen resulteerde in een 153 zege voor SOS. In de vol gende sets wist de Olympia coach, de heer Paans zijn dames over de inzin king heen te helpen, waardoor de zege niet meer in gevaar is geweest. Het 2e herenteam behaalde een verdiende 30 overwinning op Wilhelmina 2. Het 7e herenteam heroverde in de 4e klasse de bovenste plaats met een ruime zege op het ditmaal erg tegenvallende BG SV 4. In de jeugdcompetitie behaalde het meisjesteam een leuk succesje door met 20 van de meisjes van BG SV te winnen, waardoor de kleine Olym- piaantjes naar de op een na bovenste plaats zijn opgeklommen. De overige uitslagen luiden: Heren Olympia 3 - DOS 30. Heren Olympia 4 - Devu 30. Heren SVV 3 - Olympia 6 30. Jongens Olympia a - Olympia b 20. Het programma voor deze week luidt. Sporthal Soest. 11 december. 18.30 uur: Olympia - Limvio (meisjes) Olympia b - SVV a (jongens). 20.00 uur: Olympia 1 - Athlon (dames). 20.45 uur: Olympia 7 - BG SV 2 (heren). Sporthal A'foort. 11 december". 20.45 uur: Vios 4 - Olympia 3 (heren). 21.30 uur: Wilhelmina - Olympia 2 (heren). Het damesteam SVV kon het in Amersfoort niet bolwerken tegen het team uit die plaats. Al ging het spel vaak gelijk op, op het eind bleef WA de betere en had iets meer geluk. De eerste set ging met 1511 verloren. In de tweede set ging het niet zo goed (154). In do derde set ging het weer beter, maar toch slaagden de dames er niet in tot een setwinst te komen (15 12). Het tweede herentearr ging het beter af. De heren zagen kans hun wedstrijd met 12 te winnen. De eerste set was de slechtste, want die verloren ze met 159. In beide volgende sets ging het beter. Door een grandioze strijd won men beide sets met 515. Het eerste herenteam van BDC is zondag naar een grote nederlaag ge speeld door het op de eerste plaats staande Laren. Het uit de eerste klasse gedegradeerde Larense team heeft in de hele wedstrijd gedomineerd. Hoe wel in de eerste tien minuten van de wedstrijd de strijd gelijk opging, waarin overigens geen doelpunten vie len, was het al snel duidelijk wie de toon aangaf in deze wedstrijd. In een minium van tijd nam Laren een 60 voorsprong, waartegen BDC niets kon stellen. Pas tegen het eind van de eerste helft gelukte dit. Sen break-out van Piet Smeeing en een doelpunt van Koos v. d. Deyssel zorgde ervoor dat de ruststand met 62 in ging- BDC begon de tweede helft met de schier onmogelijke taak vier doelpun ten in te lopen. Bij de 72 stand kwam er eindelijk een kleine opleving in het BDC team. Door een doelpunt van Hans va Beek en drie waarvan twee door penalties van de hand van Koos v. d. Deijssel, kwam BDC nog verrassend dichtbij op 8—6. Ineens kwam aan de opleving weer een einde. BDC was nergens meer en werd totaal omver gelopen. Het werd in de eindfase maar liefst 15—6 in het voordeel van de Larense ploeg. Ook het damesteam kon het niet tot een overwinning brengen. In Amster dam kreeg BDC haar vierde nederlaag in deze competitie. Het is tot ver in de tweede helft een gelijkopgaande strijd geweest, waarin BDC verscheidene malen kans kreeg de wedstrijd in haar voordeel te be slissen. Ook hier ontbrak echter de afmaker in de ploeg. Bij rust was de stand 32 in het voor deel van Lynden. De doelpunten aan BDC-zijde kwamen van Diny Kok en Ria Tolboom. Na 33 door een doel punt van Nel van Leeuwen kwam Lynden op 43; een break van Ria Tolboom zorgde voor 44 en via 45 kwam BDC nog op gelijke voet door een doelpunt van Maja von Bönning- hausen op 55. In de slotfase was het echter Lynden. dat de toon aangaf en met twee doelpunten besliste Lynden de strijd in haar voordeel. Het tweede herenteam behaalde zon dag in Utrecht een 11—8 overwinning tegen UD 6. Door deze overwinning deelt BDC nu de eerste plaats met Achilles uit Utrecht. Bij rust was de stand 65 voor Achilles, toen echter ging het uithoudingsvermogen een woordje mee spreken. helft tot grote hoogte en met keiharde Ton Houtman groeide in de tweede schoten verschalkte hij de UD-verde- In de schemer van de twaafde augus tus in 1968 stonden de bemanningen van Nigeriaanse luchtafweerbatterijen, die de aanvliegroute naar Biafra be waakten, verbijsterd te kijken toen plotseling met donderend geraas een DC-7 overvloog. Aan de stuurknuppel zat graaf Carl Gustaf von Rosen, een Zweeds aristocraat voor wie het onmo gelijk is, slachtoffers van het verloop van de geschiedenis in de steek te laten. Over von Rosen en zijn verme tele Riafra-vluchten kon men vooral omstreeks het midden van dit jaar veel lzen. Sinds de Zweedse regeling verboden heeft om nog langer bepaal de vliegtuigonderdelen aan hem te le veren, is de storm rond deze idealis tische figuur wat geluwd. Als men touw 12 uren in een aluinop lossing legt is het bijna onbreekbaar. Voor het gebruik goed laten drogen. Aardappelen blijven beter van smaak, indien u deze opzet met kokend water. Muizen hebben een hekel aan uien; wilt u derhalve geen muizen in de tuin, dan moet u uien planten. Uw bierflesje niet leeggedronken? U kunt het restant enige tijd bewaren als u het flesje op de kop zet. Het koolzuur blijft dan behouden. Met een "kalknagel" zult u het beste naar een dokter kunnen gaan. Die ziet wel kans de verdikking wat af te scha ven. Zelf kunt u alleen maar de onder kant goed schoon houden en mag u hoogstens de holte opvullen met pluis jes watten. Herenpantalons met glimmende plek ken kunt u gemakkelijk opknappen. Eerst de glimmende plekken met water en azijn inwrijven en daarna persen onder een vochtige doek. Nooit droogr persen. Bevalt de kleur van uw brilmontuur u niet langer, dan kunt u er een ander tintje aan geven, door er roze of ande re kleurige nagellak over heen te pen selen. Uw bontjas nat geworden in de sneeuw? Het beste is er zo weinig mo gelijk aan te doen, doch even uitschud den en langzaam laten drogen. Von Rosen begon drieënveertig jaar geleden met vliegen. Hij maakte zijn eerste vlucht kort nadat zijn vader na de Eerste Wereldoorlog naar huis vloog met een Duitse ex-luchtheld, die Hermann Goemann Goering heette en die in die dagen een koene lucht taxipiloot zonder een cent was. De Zweedse luchtpiraat heeft de gekste dingen gedaan om aan de kost te ko men. In 1933 maakte hij stuntvluchten op kermissen in kleine plaatsen. Hij verdiende ze venhonderd vijf tig gulden op een avond door met lichtkogels schijnaanvallen op het kermisterrein uit te voeren. Van de grond af werden ter „vergelding" vuurpijlen op hem af geschoten. Als letterlijke klap op de vuurpijl liet hij vervolgens aan de uiteinden van de vleugels magnesium fakkels ontbranden en stuurde zijn machine in een vlammende, schijnbaar hopeloze vrille. Mannen verbleekten, vrouwen vielen flauw maar von Rosen overleefde het „omdat het zijn tijd nog niet was". Von Rosen heeft de halve wereld afgevlogen om uit men selijke overwegingen noodzakelijke voed selvoorraden en medicamenten af te leveren. De a-aspiranten hebben het goed ge daan bij het micro-korfbal in Utrecht. Er werd gewonnen van Austerlitz met 61: van Argus met 21 en gelijkge speeld tegen Vinken-b (22). De doelpunten in de wedstrijd tegen Austerlitz, dat gemakkelijk was te ver slaan. werden gescoord door R. Ys- brandy (3 x), C. Sterk (2 x) en T. Rohof (1 x). Moelijker ging het in de wedstrijd te gen Argus, daar er zoveel kansen on benut bleven. De twee doelpunten werden gemaakt door T. Rohof en R. Ysbrandy. Tegen het b-team van Vinken werd een spannende strijd geleverd, waarin KVO tweemaal een voorsprong nam, maar overeenkomstig de spelverhou- ding weer moest afstaan (22). R. Louwrier en C. Sterk zorgden voor de treffers. Vijf punten uit drie wed strijden is een goed resultaat. De b-aspiranten van KVO deden het in dezelfde stijl: twee overwinningen, wel niet zo groot en een gelijkspel. Van SKF-b werd met 10 gewonnen dank zij een treffer van Ria Hoffmann; Peter van Vliet weer terug na een bles sure scoorde in zijn eerste wedstrijd het enige doelpunt tegen het A-team van Meteoren (Soest). Viko-b hield de Soesterbergers in be dwang, maar kwamen zelf ook niet tot scoren (00). Ook bij de b-aspiranten vijf punten uit drie wedstrijden. Nadat zaterdag in de vroege morgen het zaterdagmiddag-voetbal in zijn ge heel werd afgelast, volgde 's middags het bericht dat, behoudens een zuide lijke afdeling, ook het amateur-voetbal voor zondag was afgelast. Mochten de heren voetballers bij die mededeling gedacht hebben aan een vrije zondag, dan was niets echter min der waar. Op de velden aan de Bosstraat trof fen wij de selectiegroep van SEC aan, die onder leiding van trainer Van 't Klooster, de conditie en balvaardigheid op peil hielden, die anders nodig was geweest om de lijstaanvoerder 't Gooi in Hilversum te bedwingen. Heren drie haalden bij een moei zaam op gang gekomen wedstrijd drie punten binnen door van het eveneens uit Soest komende Olympia met 30 te winnen. De SW heren wonnen de eerste set met 154. De tweede en de derde 1510. Het op de eerste plaats van de der de klasse staande SVV 4 team wist zijn plaats te behouden. De eerste sets eindigde in het voordeel van de PTT (915), maar de beide volgende sets werden gewonnen met 1513 en 1510. Met het vijfde herenteam gaat het niet zo goed. Veel wedstrijden heeft dit team verloren. Ook deze wedstrijd eindigde in het nadeel. De eerste set ging verloren met 1015 en de tweede met 915, doch de derde set werd met 915 gewonnen. De eerste grote strijd, die de Red Stars heren afgelopen zondag voor een bijna volle sporthal Beukendal hebben gestreden, is, zoals verwacht werd, in een forse nederlaag uitgekomen. Het werd een 153-37 overwinning voor Rotterdag Zuid, dat bijzonder strijd lustig in het veld kwam en de op dracht had gekregen om de tegenstan der het spelen zo moeilijk mogelijk te maken. Inderdaad hebben de Red Stars heren het in deze ontmoeting lang niet een voudig gehad, hetgeen ook wel ver wacht werd. Rotterdam Zuid, als ere divisie team mocht het in deze tweede ronde opnemen om de strijd voor de Nederlandse beker tegen Red Stars, dat nog in het distrikt uitkomt. Red Stars begon wel met een 200 voorsprong reglementair, maar Rotterdam Zuid had zich reeds binnen vijf minuten naast de rood-witten genesteld. Via een 7724 ruststand werd het een zeer verdiende 15337 overwinning voor de Rotterdammers. In een ding mag Red Stars zich toch weer bijzonder gevleid noemen, want ook van het eredivisie team uit Rotterdam, dat toch echt wel in vele zalen bij veel publiek is ge weest, mochten wij vernemen dat zij nergens een betere ontvangst en een fijner publiek hebben ontmoet als hier in Soest, hetgeen voor hen zelfs aan leiding is geweest om te vragen of de return ook niet weer in Soest kan worden gespeeld. Of dit mogelijk is valt nog te bezien want de wedstrijd moet in december, volgens de bepa ling van de bekercompetitie, verspeeld zijn. Aspiranten, hoop van de toekomst, ver slaan Rotterdam Zuid juinioren. Dat Red Stars het inderdaad, zoals be grijpelijk is, van zijn jeugd moet heb ben is afgelopen zondag ook wel weer duidelijk geworden toen dit team met Aan het eind van de wedstrijd gaf het scorebord deze uitslag, waarbjj duidelijk tot uiting kwam dat bü de aanschaf niet op scores hoger dan 99 was gere kend. een gemiddelde leeftijd van 15 jaar het op moest nemen tegen junioren van Rotterdam Zuid, met een gemiddelde leeftijd van 17 jaar, en dit team wist te verslaan met de prachtige score van 55-46. De adspiranten van Red Stars hebben een uitstekende wedstrijd ge speeld en hebben duidelijk laten zien dat Red Stars voor de toekomst geen angst behoeft te hebben. Bijzonder schotvaardig was in deze strijd wederom Jos van den Brink, die 32 van de 55 punten voor zijn re kening nam, doch hierdoor in staat werd gesteld door het enorme goede teamwork van zijn medespelers Eduard Zeil, Ton van den Brink, Piet van Hunen, Ben Roedelof en Peter en Majel Lustenhouwer. Door steeds weer op het goede moment een blok te zetten wis ten zij genoemde schutter vrij te spe len, die dan alleen nog maar de bal er in behoefde te schieten. Bij de rust was de stand al 32-18 voor Red Stars. Heren 2 blijven fier aan dc leiding. Het tweede heren team staat nog steeds zonder verliespunten bovenaan in de tweede klasse B. Ook na de strijd van afgelopen zondag tegen het Utrechtse Cangeroes konden weer twee punten extra aan het totaal worden toegevoegd. Het werd in een vrij matte vertoning, hiervoor was de techniek van Cange roes te gering, een verdiende 4025 overwinning. Bij rust leidde het he renteam reeds met 2715 en spande zich toen niet meer zo gek veel in om de score een nog grotei aanzien te geven, temeer daar drie van deze he ren 's middags ook reeds gespeeld had den. De jongens junioren en heren 3 moes ten beiden tegen respectievelijk Taveno en Midland een nederlaag slikken. Het vierde meisjesteam zorgde voor een verrassing door van het eerste team van het Utrechtse O.S.G. te winnen. De aspiranten b van Bed Stars heb ben in wezen een vergeefse reis ge maakt naar Utrecht, want het Utrechtse G.S.G. kwam niet met voldoende man opdagen, hetgeen een reglementaire overwinning betekende voor de Soester jongens. en Snelle en correcte levering en tot In de puntjes verzorgd I Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5104 - Het AGAVS jeugdteam kon de SVV jeugd niet afhouden van een zege. Ook in deze wedstrijd bleven de jongens ongeslagen. De eerste set wonnen zij met 155 en de tweede met 156. Het programma voor deze week luid: Donderdag, Soest. Dames: SVV 1 - Olympia '62. SW 5 - SVV 4. Heren: SVV 3 - AGAVS 2. SW 5 - VOLEEM 2. Jeugd: Olympia b'- SW a. AGAVS - SW b.' Vrijdag, Amersfoort. Dames: WA 3 - SW 3. Heren: Spirit 3 - SW 2. Uitgebreide collectie Klassiek en modern

Soester Courant | 1969 | | pagina 7