u. RAAD WIL MEER OPENHEID MAAR ZOEKT NOG NAAR DE GOEDE VORM ra MAZDA OPEN OF DICHT GESLOTEN J. HOPPENBROUWERS Overloop van het Gooi heeft geen nadelige gevolgen voor verzorgingspeil D '66 protesteert bij raad tegen drastische verhoging hondenbelasting ENGEL Frites Voor69ül^ MENSELIJKE PROBLEMEN a:s Fa. SPIJKER FRANS BOSMAN Garage ,DE SOESTER' FRANS BOSMAN Koopt u een bromfiets J. L. M. van Hal-Zonderop Dinsdag 16 december zijn wij de gehele dag Burgemeester tijdens begrotingsdebatten Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool recepties^" P^ïdu\neri FRANS BOSMAN J. K. de Bruin geen kandidaat-raadslid meer voor WD V ol kskerstzangavond FRANS BOSMAN St. Nicolaas vanavond voor vertrek nog even bij SEC op bezoek Ned. Ver. van Huisvrouwen Bejaarden-kerstfeest Leger des Heils Auto geslipt en tegen boom Nieuwjaarswensen Departement Soest 't Nut VERLOVINGSRINGEN FRANS BOSMAN Zeepost Uitslag St. Nicolaas-actie firma Buitendijk Schuur uitgebrand Vleesverkoop Gestolen auto terug FRANS BOSMAN VRIJDAG 12 DECEMBER 1969 Verschillende leden van de gemeente raad hebben woensdag tijdens de be grotingsdebatten aangedrongen op meer openheid en voorlichting van de zijde van het gemeentebestuur. De goede wil om de burgerij meer inzicht in ge meentelijke zaken te geven, bleek dui delijk aanwezig. Hoe de openheid het best tot zijn recht kan komen bleek echter nog een vraag, waarmede men tamelijk wat moeite had. KOELKASTEN (zeer lage prezen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 Mevr. S. M. Polet-Musler (P.v.d.A.) meende, dat het gemeentebestuur er goed aan zou doen, plaatsruimte te reserveren in plaatselijke en regionale kranten. Hier zouden regelmatig voor lichtende artikel in moeten verschijnen. Daarnaast zouden volgens mevr. Polet meer voorlichtingsavonden moeten wor den gehouden, temeer omdat een stij gende belangstelling voor het gemeen telijk gebeuren onder de ourgerij valt waar te nemen. Ook de heer Van Poppelen (K.V.P.) zocht naar een weg, die tot meer open heid zou kunnen leiden. Naar zijn me ning kan die bereikt worden door mid del van persartikelen en het beleggen van meer voorlichtingsbijeenkomsten. Ook hij constateerde een duidelijk groeiende interesse voor gemeentelijke aangelegenheden. „Door de openheid komt er een goed contact tussen de kiezer en de gekozene. Dit bevordert de gewenste democratie. De inspraak van de burgerij past geheel in deze tijd. De inspraak mag echter niet zover gaan. dat een slagvaardig beleid wordt geblokkeerd. Over en weer zal begrip moeten worden getoond voor het te volgen beleid", aldus de heer Van Pop- pelen. Hij was van oordeel, dat het aanbeveling verdient om een voorlich tingsambtenaar aan te stellen. Een amb tenaar, die tevens de kunst verstaat om in goed Nederlands leerbare artikelen te schrijven. „Het is van groot belang, dat de inwoners op de hoogte worden gebracht van de activiteiten, die in de gemeente plaats vinden en dat zij te vens kennis kunnen nemen van de ach tergronden, waartegen een bepaald be sluit wordt genomen", aldus de fractie voorzitter van de K.V.P.. Het belang van een goede communi catie tussen overheid en burgerij werd ook door de heer J. W. D. Berkelbach van der Sprenkel (prot. chr.) onder streept. „Er zijn verheugende ontwik kelingen te bespeuren: er zijn hearings gehouden en er komt nu eindelijk ook een wijkraad voor Soesterberg. Maar wanneer krijgen we een ambtenaar, die vanaf 6895 incl. B.T.W. Ófl. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Wie ln de avonden voor Sinterklaas heeft rondgedwaald in de kernen van steden en dorpen van ons goede land zal getroffen zijn door de levendige aanblik van de starten met goede ver lichting en open winkels. Velen van hen zullen met ons getroffen zijn door de teleurstellende inhoud van het advies van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel aan staatssecretaris Van Son over de toekomstige winkelsluiting. Eigenlijk wil men alles bij het oude la ten. De winkels moeten om zes uur dicht, iedere winkelier moet een halve dag sluiten en men heeft nog niet eens een onverdeeld advies kunnen uitbren gen over een koopavond. Alleen zou een mogelijkheid tot het houden van een maandelijkse koopavond in de wet moeten worden opgenomen, volgens dit hoofdbedrijfschap. Misschien is het uitgebrachte advies wel gunstig voor de meerderheid der za ken mensen die wel een goede boter ham verdienen. Echter hebben de be- drijfsgenoten in de detailhandel een kans gemist om de consumenten tege moet te komen. Veel klanten zouden ermee gebaat zijn als er ook een aantal winkels later open zou zijn dan tot zes uur. Ook zouden daarmee die onderne mers gebaat zijn, met name in klein en middenbedrijf, die met optimale dienstverlening aan de klant hun om zet en winst willen vergroten. Want voor veel consumenten, vooral in ge zinnen met een werkende gehuwde vrouw, liggen de openstellingsuren van winkels lastig. Bepaalde branches zouden er voordeel van hebben wanneer een echtpaar sa men inkopen kan gaan doen. Wanneer men de winkeliers binnen een tijdvak van twaalf of veertien uren per dag zélf zou laten beslissen wanneer zij open willen zijn, is daarmee o.i. de maatschappij gebaat. Het zakenleven krijgt meer spreiding in de kooppieken, waarmee met name het weekend wordt ontlast. Er komt meer ruimte voor per soonlijk initiatief van de zakenman. Bovendien worden dan het verkeer ontlast, de toeristenindustrie gestimu leerd en een grote uitbreiding van par- keermogelijkheden verkregen door gro tere spreiding van koop en verkoop. Wij hopen dat de Tweede Kamer het op initiatief van de staatssecretaris be ter zal doen. belast wordt met de voorlichting in de ruimste zin van het woord? Tot zijn taak zal zeker ook moeten beh<*en het in voor de burger begrijpelijk Neder lands vertalen van verordeningen en brieven, die uitgaan van het gemeen tebestuur. Doch men moet niet alleen duidelijk zijn in zijn correspondentie, maar ook in zijn beleid. Verdere uit bouw van de communicatie met de burgerij kan ook zijn nut hebben bij het verkrijgen van gegevens, die nut tig zijn voor het schepper, van een zo gunstig mogelijk microklimaat. Het be lang van dit laatste moet niet worden onderschat. De vraag: hoogbouw of laagbouw? houdt de gemoederen de laatste jaren telkens weer bezig. Voort durende zelfkritiek is onmisbaar, wil men tot een verantwoorde beslissing komen", aldus de heer Berkelbach van der Sprenkel. De heer M. de Groot (Binding Rechts) meende, dat als er ooit sprake is van een gebrekkige voorlichting over ge meentelijke zaken de schuld en de verantwoordelijkheid daarvoor niet ge- gezocht moet worden bij de pers, maar bij het gemeentebestuur zelf. „Als het niet voldoende informatie vrstrekt, kan de pers ook niet de gewenste duide- delijkheid verschaffen", aldus de heer De Groot, die van een zeer reële kijk op de hele problematiek van de voor lichting blijk gaf in de pers niet als een middeleeuws verlengstuk van de overheid wenste te beschouwen. KLEURENTELEVISIE IBlaupunkt vanaf 1.698, Dealer Blaupunkt, Philips, B O I Telefoon 3367 Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar bij: Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Tijdens de begrotingsdebatten lieten verschillende raadsleden nog eens dui delijk merken, dat over alle zaken weinig begrip en verwarring bij de burgerij bestaat volgens de meeste raadsleden een gevolg van onvoldoende voorlichting van de zijde van het colle ge, volgens de burgemeester in een be paald geVal (bestemmingsplan Amers- foortsestraat te Soesterberg) echter juist een gevolg van teveel openheid en volgens de heer De Groot tenslotte een gevolg van teveel openheid en tevens een onvolledige informatie, gevolg van onvolledige informatie, waardoor de burger niet meer weet waar hij aan toe is. Verschillende voor de gemeente belangrijke ontwikkelin gen zullen blijkens enkele toezeggingen van mevr. Walter-v. d. Togt binnen kort tijdens een informele raadsverga dering worden besproken. Dat betreft onder meer een wat gedetailleerder plan voor de weg over de Eng en het bestemmingsplan Klaarwater, dat zijn voltooiing nadert. Voor de heer Van Poppelen was dat aanleiding om nog eens aan te dringen op het houden van openbare informele bijeenkomsten. De mogelijkheid om hiermede een begin te maken, doet zich z.i. juist bij deze gelegenheden me teen voor. Hij kreeg echter geen positief antwoord. Wel bleek de burgemeester bereid om, in overleg met de redacties van plaat selijke en regionale kranten te proberen, een gemeentelijke kolom in de ver schillende bladen te krijgen, iets wat enkele eeuwen geleden heel gewoon was, maar na jarenlange strijd gelukkig is verdwenen. Aan een voorlichtingsamb tenaar bestaat volgens de burgemees ter geen behoefte gezien de huidige omvang van de gemeente en de kosten van een dergelijke funktionaric. VAN WEEDESTRAAT 80-82 - SOEST De werkgroep gemeentepolitiek van D'66 heeft in een brief aan de gemeen teraad stelling genomen tegen de voor genomen verhoging van de hondenbelas ting, waartegen trouwens ook bij de raad zelf nogal wat verzet bestaat. De inhoud van de brief van D'66 luidt als volgt: „Met verbazing nam onze werkgroep kennis van het hernieuwde voorstel van het college van burgemeester en wethouders tot verhoging van de hon- denbelasing, waarin het enige verschil met het vorige voorstel wordt gevormd door een invoering van twee fasen. Per 1 januari 1970 zou dus evenals in het oorspronkelijke voorstel, voor een gewone hond ƒ50,per jaar in plaats van 30,—h per jaar betaald moeten worden. Gaarne willen wij u schetsen hoe een dergelijke zaak voor gewone belang stellende burgers op de publieke tri bune - voor zover de discussie ver staanbaar is - overkomt: Het college doet een voorstel, dat op unanieme weerstand van uw gehele raad stuit, waarbij het door de Die renbescherming aangedragen en onweer legbare feiten-materiaal, dat de moti vering van het voorstel („optrekken tot het niveau van de buurgemeenten") logenstraft, een belangrijk erol speelt. De wethouder van financiën deelt me de, dat het eigenlijke motief de door de honden veroorzaakte overlast is. Te recht toont uw raad zich nog meer verontwaardigd en voelt zich mis leid; een aantal uwer doet andere op lossingen aan de hand om dat doel te bereiken, zoals een betere controle op loslopende honden door de politie. Nadat de wethouder van financiën o.a nog medegedeeld heeft: a. dat de geraamde meeropbrengst bij de geregistreerde 1460 honden slechts het geringe bedrag van circa 25.000,zou bedragen, zodat er geen haast mee is in verband met de financiële positie van de gemeen te; b dat men ten stadhuize waarschijnlijk geschrapt had in de motivering; c. dat de eigenlijke motivering „inper king van het aantal honden" ook niet in het voorstel behoefde te staan omdat dit al de bedoeling van de hondenbelasting als zodanig was; neemt hij het voorstel op uw advies dan eindelijk maar terug. Wie verwacht had, dat thans eerst een grondig onderzoek zou worden ingesteld naar alternatieve oplossingen, komt be drogen uit. De u toegeworpen „kluif" bestaat uit één jaar temporisering van de halve verhoging! Bovendien wordt in de thans gegeven motivering bena drukt, dat het bedrag van de honden belasting slechts een gering deel uit maakt van de totale jaarlijkse kosten van het houden van een hond, waar- VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 S^^^TSoeS^tduinen. Café Re!oestërberasevve9 -r*»"»-*1 mede de in uw vorige vergadering door de wethouder aangedragen moti vering ontkracht wordt. Het is ons thans uiteraard nog niet be kend welke argumenten in uw volgen de raadsvergadering alsnog aangevoerd zullen worden, doch wellicht kunnen de volgende vragen hierbij dienstig zijn: TELEVISIE, houten kast, 59 cm 498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O - Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 1. bestaat er inzicht in de kosten van de overlast voor de gemeente en was deze in het verleden ongeveer in evenwicht met de opbrengst van de hondenbelasting en is dat thans niet meer het geval? 2. is een geregisteerde hond per 24 inwoners niet wat erg weinig voor 'n plaats als Soest en worden door de voorgestelde maatregel niet juist die burgers getroffen, die thans netjes aan hun verplichtingen voldoen? 3. wordt de overlast niet juist veroor zaakt door niet-geregistreerde hon den en kan dit niet eerst eens ge controleerd worden? 4. waarom zo'n haast, het speelde in de financian op het grote geheel toch geen rol? Gaarne eindigen wij met de verwach ting, dat u dit herniewde voorstel met zijn kwalijke kanten van „bevooroor deling van hen die het betalen kunnen" en „de goeden met de kwaden laten lijden" niet zult aannemen en aldus handelde de democratie in onze ge meente niet tot een aanfluiting zult maken, ook in een (schijnbaar) onbe langrijke zaak als de hondenbelasting" Aldus het schrijven van D'66 aan de raad. De brief zal tijdens de komende woens dag te houden raadsvergadering wor den behandeld. De heer J.K. de Bruin, fractievoorzitter van de WD gemeenteraad, is voor de verkiezingen, die in 1970 worden ge houden, geen kandidaat meer voor de gemeenteraad. Dit is het gevolg van een besluit, dat dinsdagavond op een vergadering van de VVD over de vast stelling van de kandidatenlijst is ge nomen. Ir. M. A. van Ee is lijsttrek ker geworden. Tweede en derde staan resp. mevr. Oranje-Entink en de heer J. J. Ebbers, die beiden reeds zitting hebben. Vierde is de heer J. Blauw, vijfde dr. J. W. H. Geerlings en zesde mr. E. Korthuis-Eliom. Op donderdag 18 december a.s. zal des avonds om 8 uur in de Julianakerk aan de Julianalaan de Volkskerstzang- avond worden gehouden. De burgemeester zal deze avond openen en als spreker zal aanwezig zijn Ds. P. G. van den Hoof te Soest met het thema: God met ons. Medewerking wordt verleend door de Gospelgroep Soestdijk o.l.v. de heer P. J. Houtzagers, mannenkoor „Apollo" o.l.v. de Heer G. v. d. Schepop „De Schellebellen" o.l.v. Paula van Alphen en het Soester muziekkorps P.V.O. o.l.v. de heer H. Wilderdijk. Het orgel wordt bespeeld door de heer G. den Broeder. Alle belangstellenden hartelijk welkom. Indien gewenst kan voor autovervoer worden gezorgd t.b.v. bejaarden en/of invaliden. Aanmelding vóór 15 december bij de heer D. Hoekstra voor Soest-Zuid, te lefonisch 3221 óf H. J. Brink voor Soestdijk, tel. 2981. De bouw van woningen voor inwoners van het Gooi heeft geen nadelige in vloed op het verzorgingspeil van de gemeente. Het rijk heeft heeft zich be reid verklaard aan de opvang van deze overloop uit het Gooi de nodige mede werking te verlenen. Deze medewer king is weliswaar nog niet gebleken uit het beschikbaar stellen van gelde lijke bijdragen, maar wel in het goed keuren van raadsbesluiten voor het ver richten van kapitaalwerken. In tegen stelling tot voorgaande jaren is dit jaar nog ieder raadsbesluit goedgekeurd en zijn de financieringsmiddelen beschik baar gesteld, met uitzondering van ruim vier ton voor de verbetering van de Koninginnelaan. Een en ander deelde burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck woensdag tijdens de begrotingsdebatten mede. Verschillende raadsleden hadden in hun algemene beschouwingen laten blijken, in feite zo weinig geïnformeerd te zijn over de feitelijke gang van zaken ten aanzien van de overloop uit het Gooi. Men vreesde, dat de bouw van wo ningen voor het Gooi de gemeente Soest alleen maar geld kost, hetgeen weer een nadelige invloed zou hebben op het verzorgingspeil van de gemeen te. De heer A. S. Westra (WD), die de af wezige liberale fractieleider J. K. de Bruin bij het houden van de algeme ne beschouwingen verving, vroeg, welke eisen en wensen de gemeente naar voren had gebracht bij het tonen van de bereidheid om mede te werken aan de overloop van het Gooi. De heer Westra wilde weten, in hoeverre de eisen en verlangens reeds zijn ingewil ligd. Ook de heer J. W. D. Berkelbach van der Sprenkel (prot.-chr.) wilde nader over deze problematiek geïnformeerd worden. „Uit het minimale, dat wij het afgelopen jaar over deze zaak heb ben gehoord, zou te concluderen zijn, dat ook het college niets naders bekend is. Is er al overeenstemming bereikt over de principes en over de lijnen, waarlangs een en ander zich moet ont wikkelen", zo vroeg de heer Berkelbach van der Sprenkel zich af. „Een goede informatie is van grote betekenis". De heer M. de Groot (Binding Rechts) wilde ook weten, wat rijk en provincie stellen tegenover de door Soest getoon de bereidheid om woningen voor het Gooi te bouwen. Herhaaldelijk is ons verzekerd, dat slechts medewerking zal worden verleend aan huisvestingvoor dit doel, wanneer hier tegenover een forse financiële tegemoetkoming van rijk en provincie zou staan. Uit de aan biedingsbrief blijkt, dat geen extra uit kering van het rijk kan worden ver wacht, omdat de gemeente daarvoor nog niet voldoende is gegroeid. Het AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 In de nieuwe middenstandsnota wordt betoogd dat bij het „beleid van de overheid voor midden- en kleinbedrijf" de "menselijke problemen" bijzondere aandacht verdienen. Hoewel wij van menig zijn dat het begeleiden van zelfstandigen allereerst nog betrekking dient te hebben op de economische as pecten van het ondernemersschap, kun nen wij ons wel in de gedachtengang van de staatsecretaris verplaatsen om dat een derde van de zelfstandigen ge woon sociaal gezien in nood verkeert. In dit licht moet men de beslissing van de regering zien om met ingang van 1 januari a.s. aan zelfstandigen met een inkomen niet hoger dan ƒ7450,kinderbijslag te geven vanaf het eerste kind. Tot heden ligt die grens op ƒ5900,Over dit laatste be drag valt op te merken dat het be neden die miniumloongrens ligt. Dat wil zeggen dat de regering niet bereid is aan gezinnen met een kind die nu nog beneden de loongrens leven en dus armoede lijden, kindertoeslag te verschaffen. Wie echter meent dat aan dit beleid na 1 januari veel zal veran deren, komt bedrogen uit. Uitgaande van het minium-loon voor werknemers moet men voor zelfstandigen daar nog va kantietoeslag bijtellen, een bedrag ge lijk aan de werkgeversbijdragen in de sociale verzekering en enig gemiddeld bedrag voor bestaande vrijwillige werk geversbijdragen in pensioenvoorzienin gen voor werknemers. Dat betekent in feite dat men bij de bepaling van de kinderbijslaggrens voor zelfstandigen opnieuw bewust onder het minium-loon schiet. Vergelijkend met het minium-werknemersloon zou die grens op ƒ10.400,moeten liggen. Dit wordt n.1. in die zelfde middenstands nota voorgerekend. De regering ge bruikt de armoede-positie van een groot aantal kleine zelfstandigen om hen, door honger gedreven, naar de loondienst te verwijzen. En de staats secretaris van economische zaken weet beter dan wie ook, dat een grote groep zelfstandigen niet voor loondienst ge schikt is en daarvoor ook niet is om te scholen. Vermoedelijk een argument om dan de armoede bij deze mensen maar te laten voortbestaan. Ook al uit menselijke overwegingen? woon- en leefklimaat in onze gemeen te dreigt hierdoor ernstig te worden verstoord. Nu op ons de verplichting wordt gelegd om woningzoekenden uit andere gemeenten onderdak te verschaf fen, dient onze gemeente financieel in staat te worden gesteld, deze opdracht naar behoren te kunnen uitvoeren, zon der dat dit ten laste van de eigen be volking komt", aldus de heer De Groot. De voorzitter zei, van mening te zijn, dat het verzorgingspeil van de ge meente geen achteruitgang heeft ver toond doch veeleer een vooruitgang, zij het misschien wat minder snel dan men zou kunnen wensen. „De vooruit gang heeft een zeker tijdsverloop nodig. Het moet niet te geforceerd gebeuren. Er is echter geen enkel verband te leg gen tussen de bouw van woningen voor het Gooi en het gemeentelijk verzor gingsniveau", aldus de burgemeester. Alvorens Sint Nicolaas in de loop van de komende nacht na zijn vermoeiende reis over Nederlandse bodem weer koers zet naar Spanje zal hij vanavond nog even op bezoek gaan bij de ou dere leden van SEC, die hem vanaf acht uur in de kantine aan de Bos straat verwachten. Voor de muzikale ontvangst en ver dere begeleiding op deze avond zal het trio Ronald Hotchets, bekend van ra dio en televisie zorgen. Het belooft, als, gewoonlijk, weer een vrolijke en gezellige avond in de SEC-kantine te worden. De afd. Baarn, Soest en omstreken van de Ned. Ver. van Huisvrouwen heeft de volgende activiteiten vastgesteld Woensdag 10 december koffie-ochtend in Hotel v. d. Brink, Soesterbergsestraat 122, Soest. Aanvang ongeveer half 11. Dinsdag 16 december kerstmiddag in de zaal van het Brandpunt, Oude Utrecht- seweg 4, Baarn. Aanvang kwart over 2. dinsdag 6 januari nieuw jaarskof fis-uurtje in de sociëteit op het Stationsplein hoek Gerrit v. d. Veenlaan, Baarn. Aanvang ongeveer half 11. Dinsdag 20 januari middag verzorgd door het bureau Voorlichting Levens verzekering. Brandpunt, Baarn. Woensdag 28 januari koffieochtend in „Beukendal" Soest met diskussie-onder- werp no. 2 Communicatiemiddelen. Medio februari jaarvergadering. Donderdag 1.9 maart causerie mevrouw Van Lanschot. Ook dit jaar heeft het Leger des Heils voor bejaarden en alleenstaanden een kerstfeest georganiseerd in „De Rank". I.v.m. het feit dat er tamelijk veel deel nemers zijn die slecht ter been zijn, zoekt de bevelvoerend officier van het Leger te Baarn contact met dames en heren, in het bezit van een auto, die bereid zijn mensen af te halen van huis en hen ook weer thuis te brengen. Het kerstfeest is op donderdag 18 december a.s. en begint om 2.30 uur precies en is om 18.00 uur weer afgelopen. U kunt zich telefonisch in verbinding stellen met kapiteine Breidenbach te Baarn, telefoon 02154-2776. De Baarnaar J. H. reed met zijn auto op de Korte Brinkweg, waar zijn wa gen door de gladheid slipte en tegen een boom terecht kwam. De heer H. en zijn 10-jarig dochtertje, die naast hem zat, liepen lichte verwondingen op, doch konden naar huis worden vervoerd. De wagen moest worden weggesleept. Belangstellenden die van ons blad gebruik willen maken, om hun nieuwjaarswensen over te brengen, gelieve de hiervoor bestemde adver tentieteksten uiterlijk maandag 22 de cember aan ons kantoor in te zen den. Nadien kunnen wij, in verband met de kerstdagen, plaatsing niet garan deren. ADMINISTRATIE SOESTER COURANT De volgende Nutsavond zal worden ge houden op dinsdag 16 december a.s., 's avonds te 8 uur, in „De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest. Vertoond zullen worden de films „Rem- brandt" en „De werkelijkheid van Ka- rel Appel". De film „Rembrandt" werd geregisseerd door Bert Haanstra en is een kleuren film. Aan de hand van schilderijen van Rembrandt van Rijn volgt de film zijn levensloop en familieleven. De ver schillende fasen van zijn kunst komen naar voren door vergelijkende opna men uit verschillende leeftijdsperioden. De film „De werkelijkheid van Karei Appel" is eveneens een kleurenfilm en werd geregisseerd door Jan Vrijman. De inhoud van deze film is in drie hoofdstukken verdeeld, n.1. een over zicht van een aantal werken van Ka- rel Appel sinds zijn Cobratijd; het leef klimaat waarin Karei Appel werkt en Karei Appel aan het werk op zijn ate lier. Mevr. Schermer, die paedagogiek heeft gestudeerd aan het Nutsseminarium te Amsterdam, zal de discussies leiden die - naar verwacht - zullen onstaan na het vertonen van elke film. Zoals gewoonlijk is de toegang voor leden gratis. Niet-leden zullen 2,50 moeten betalen. KITTY ontworpen voor moderne jonge mensen TAN JA SONJA HORLOGER - JUWELIER - OPTICIEN Soesterbergsestraat 26 - Telefoon 2982 REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: ms „Alkes" (19/12) Australië: ms „Saarland" (15/12); ms „Taronga" (18/12) Brazilië: ms „Alkes" (19/12) Canada: ms „Beavermondo" (18/12) Chili: ms „Cd de Pereira" (16/12) Indonesië: ms „Darmstadt" (15/12) Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Ugan- da" (19/12) Ned. Antillen: ms „Neptunus" (16/12) Nieuw-Zeeland: ms „Mirrabooka" (18/12) Suriname: ms „Oranje Nassau" (17/12) Verenigde Staten van Amerika: ms „Mosel Express" (15/12); ms „Atlantic Star" (18/12) Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Batu" (17/12) Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. De tijdens de St. Nicolaas-tijd gehou den aktie van de Firma Buitendijk aan de Soesterbergsestraat heeft de volgende winnende prijzen opgeleverd: De drie hoofdprijzen zijn gevallen op de nummers: 338, 870, 234. De vijf troostprijzen vielen op de nrs. 15, 430, 177, 620 en 504 De prijzen kunnen van af heden worden afgehaald aan de winkel. Donderdagmorgen om plm. 8.00 uur brak brand uit in een stenen schuur, staande achter de woning van groen te-grossier R. J. de Groot aan de In- singerstraat. In de schuur stond een hetelucht- kachel en er werd groente gesneden en schoongemaakt. Op de zolder bevond zich een hoeveel heid dozen en planken. De vlammen grepen snel om zich heen en de brand weer bestreed de brand met 3 stralen van de nevelspuit. Alle machines, zoals een diepvriesma chine, een snijmachine, en een grote hoeveelheid groente werd een prooi der vlammen. De schuur brandde ge heel uit. Verzekering dekt de schade, die ver moedelijk te wijten is aan kortsluiting in de elektriciteit. Zondagmorgen, te 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, ge nummerd van 2 - 300. Van de autohandelaar P. te Soest werd enige dagen geleden een auto (Austin) ontvreemd. De politie heeft de wagen op de Lange Brinkweg teruggevonden en ter beschikking van de eigenaar ge steld. Volautomatische WASAUTOMATEN ƒ548,— (5 kg) Telefoon .3367

Soester Courant | 1969 | | pagina 13