hallo KINDERMISHANDELING DE MEUBELHAL AR1N0ULD C. DIEPEVEEN BOUTIQUE NETTE VERKOOPSTER ZAKKENROLLERS EN BEURZENSNIJDERS Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 KUNT NIKT ALLES WETEN VERKOOPSTER gevraagd J. HOPPENBROUWERS Moet de arts dit aangeven Nadruk niet op straf leggen VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit ,is±È Olympia Volleybal Openbare biliotheek Nieuwe aanwinsten F. GELDERMAN, geen avondspreekuur. DINSDAG 16 DECEMBER 1969 Naar ruwe schatting worden elk jaar minstens 1200 a 1500 kinderen ernstig mis handeld door hun ouders of verzorgers. Maar slechts een gering aantal van deze gevallen komt in de openbaarheid. De behandelende arts, die weet of in elk geval kan vermoeden, dat het kind mishandeld is, is nu eenmaal gebonden aan zyn beroepsgeheim en zal er dus niets voor voelen om de politie in te schakelen. Veel juristen zouden de wet zodanig veranderd willen zien dat de arts voortaan de plicht heeft een kindermishandeling bü de politie te melden en het staat wel vast dat het merendeel van de bevolking dit standpunt deelt. Toch zitten er aan dit probleem aanzienlijk meer kanten dan men op het eerste gezicht zou ver onderstellen. praktijken te verbergen. Agressie Maar hoe het zij, met de ouders van de mishandelde kinderen is meestal van alles aan de hand, anders zouden zij uiteraard niet tot zulk een wreedheid in staat zijn. Niet zelden zijn de ouders van mis handelde kinderen vroeger ook door hun ouders mishandeld, vaak ook treft men onder de kindermishandelaren mensen aan, die uiterlijk zich volko men aan de maatschappij aanpassen, maar die hun agressie hebben opge kropt. Met die agressie weten zij zich op de duur geen raad meer en dan ontlaadt ze zich boven het hoofd van hun kinderen. Kortom, achter het misdrijf kindermis handeling gaat een menigte psycho-so- ciale problemen schuil. En aangezien steeds meer mensen in psygische con flicten verwikkeld raken, neemt de kin dermishandeling hand over hand toe. De meeste artsen menen dat men deze problemen niet oplost door strafrech telijke sancties, die iemands agressie kunnen versterken. Men bestempelt dan de Duders als pure misdadigers, terwijl ze dat in feite helemaal niet zijn. Daar om voelen de artsen meer voor een behandeling van de ouders. Wanneer zij dat niet willen, bestaat altijd de mogelijkheid om via familie en kennis sen de zaak aanhangig te maken bij de raad van kinderbescherming. Verplicht stellen Toch moet men zich afvragen, -of de plicht tot aangifte nu zo indruist tegen de medische ethiek. Artsen melden toch ook bepaalde ziekten van hun pa- In de afgelopen jaren hebben enkele spectaculaire gevallen van kindermis- handeing sterk de aandacht getrokken. Twee jaar geleden bijvoorbeeld werd in Utrecht een man, die zijn dochtertje herhaaldelijk op ernstige wijze had mishandeld, tot vier jaar gevangenis straf en terbeschikkingstelling van de regering veroordeeld. Een zeer forse straf, plus de ingrijpende maartregel van de terbeschikkingstelling, waardoor het mogelijk is iemand voor onbepaal de tijd uit de maatschappij te verwij deren. Wlf hebben Fabeltjestand-gordijnstof* bedrukt met vele vrolijke vriendjes uit Fabeltjesland! Fondkleuren oranje, goud Z l en groen. Slechts 6,95 per meter J J. P. DE ROND Laanstraat 37 - Soest - Telefoon 3284 een twaalikleuren per 2 februari ongehuwd, tussen 22-35 jaar. Prettige werkkring. Goed loon Aanmelding telefonisch 02155-5180 tiënten bij andere instanties? Waarom zouden zij dan niet een geval van kindermishandeling bij de politie mo gen melden. Men kan inderdaad stel len dat strafrechtelijk sancties al leen weinig bijdragen tot bestrijding van de kindermishandeling. Misschien zal de rechtspraak ook ten aanzien van de kindermishandelaren meer rekening moeten houden met psychische en soci ale factoren, zoals en dat ook ten aan zien van andere misdadigers doet. Men kan zich niet aan de indruk ont trekken, dat verschillende rechtbanken gewoon „blij" zijn dat ze eindelijk weer eens een kindermishandelaar te pakken hebben en dan uit preventieve overwe gingen zo'n man of vrouw een zeer forse straf geven, die hopelijk andere ouders die wreedheden met hun kin deren bedrijven zullen afschrikken. Zinvoller Wellicht zullen de rechtbanken minder het accent op de straf dan wel op zin volle maatregelen moeten leggen. Maat regelen die tot doel hebben de ouders te behandelen, waardoor zij meer in zicht zullen krijgen en de oorzaken van hun falen meer bij zichzelf dan bij hun kinderen gaan zoeken. Maar alleen de rechtbank kan zo'n maatregel dwingend voorschrijven. De arts, die probeert de ouders van een mishandeld kind te overreden hulp te zoeken, staat machteloos, wanneer die ouders dit om een of andere reden weigeren. Daarom zou de arts ons in ziens toch verplicht moeten worden om elk geval van kindermishandeling aan te geven. Aangezien hij niet de macht heeft om de ouders te dwingen zich onder behandeling te stellen en hij daarom het mishandelde kind aan nieuwe, onverantwoorde risico's bloot stelt. De meeste kindermishandelaren worden op deze strenge manier gestraft, ver zachtende omstandigheden, die men bij voorbeeld voor een moordenaar of een zedendelinkwent altijd wel weet te vin den, schijnen voor hen niet te gelden. Niemand heeft behoefte zulke omstandig heden te zoeken, want de man die zijn kind ernstig mishandelt, wordt bij voor baat als een bruut en als een lafaard afgeschilderd. Dat is hij natuurlijk 'n zekere zin ook, maar nochtans moet wor den gesteld dat kindermishandeling een misdrijf is, dat meer om sociale en psychische maatregelen dan om straf rechtelijk ingrijpen vraagt. Niet ryp Juist omdat men met de kindermishan delaren niets beters weet te doen dan ze in de gevangenis te stoppen, maken do meeste artsen zo'n "bezwaar tegen de plicht tot aangifte. Onderzoekingen hebben aangetoond, dat kindermishan deling meestal plaats heeft in gezinnen, waar de man en de vrouw geen hechte eenheid vormen. Veelal betreft het echtparen, die zeer jong (moesten) trou wen, die nog niet geestelijk rijp om de verantwoordelijkheid voor de opvoeding van kinderen te dragen. Vaak probeert een van de ouders zijn ongenoegen over zijn (haar) ongelukkig huwelijk dan op een van de kinderen te wre ken. Psychiatrische onderzoekingen toonden aan, dat kindermishandelaren zeker niet altijd a-sociale of geestelijk ge stoorde figuren zijn. Bovendien komt kindermishandeling bepaald niet alleen voor in de lagere sociale milieus. Zelfs in de hoogste kringen wordt dit mis drijf gepleegd, het intelligentiepeil van de ouders heeft er weinig mee te ma ken. Wel moet men vrezen dat de ouders uit de gegoede kringen gemak kelijker wegen weet te vinden om hun Verliefd. getrouwd. Drukwerk voor Iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Enige jaren geleden stond er in de be klaagdenbank van het Amsterdamse Gerechtshof een kleine man, die we gens zakkenrollen V/s jaar gevangenis straf tegen zich hoorde eisen. Hij was in donker Amsterdam tweemaal tegen nachtelijke wandelaars "opgebotst". Hij raakte hen slechts even en de wande laars hadden daarom geen argwaan. Vooral niet, omdat ze roken, dat de man een stevige borrel had gedronken. Niettemin mistten ze beiden hun por tefeuille. Een der twee gedupeerden, die al gauw zijn verlies bemerkte, rende de kleine man achterna en ont dekte de zakkenroller staande achter een geparkeerde auto. De gestolen por tefeuilles lagen er onder. De politie verscheen en nam de kleine man mee naar het bureau. Bij fouille ring bleek hij in het bezit te zijn van een miniatuur-stiletto en twee scheer mesjes. "Dat zijn typische attributen van een zakkenroller," oordeelde de rechter en liet enige bewondering in zijn stem doorklinken voor het feit dat de beklaagde in beschonken toestand kans zag zakken te rollen. De verde diger, een pasbeginnend advokaat, dacht meer aan goochelen dan aan zakken rollen. En ja, goochelen is toegestaan. Maai de in het vak vergrijsde rechter sprak: "Zakkenrollers zijn goochelaars die straf verdienen!" De kleine man kreeg daarom zijn l'/a jaar. Grote verscheidenheid in trucs. Nog een zakkenroller die tegen Her- mandad's lamp liep was een inwoner van Kopenhagen. Een man die, voor hij er op uittrok, een voorraadje knof look verorberde en zich vervolgens tij dens het spitsuur in de trams begaf, waar de passagiers onmiddellijk vol walging het hoofd afwendden om de sterke geur te ontgaan. En dat was nu juist koren op des zakkerrollers molen, die nu rustig en ongezien de tassen en jassen van de reizigers kon leegroven. Bekend is de truc van de "Arm in een draagdoek": de zakkenroller gaat op pad met een valse arm in een draagdoek. Zijn operatieterrein is het warenhuis, tram station en andere zeer drukke plaatsen. Hoe drukker en vol ler, hoe beter. Dan kan het publiek immers niet zien wat er gebeurt: de echte hand van de zakkenroller doet het werk, gecamoufleerd door de "ge wonde" arm in de doek, die, juist om dat hij zo opvalt, elke argwaan uit sluit. Een veel toegepaste variant is de kunsthand die uit de lege mouw neerhangt, terwijl de echte hand van onder het colbert opereert. Minder bekend maar toch historisch is de geschiedenis van het Londense echtpaar, dat gemotoriseerd het bero vingsvak uitoefende. Zij werkten bij voorkeur op mistige, donkere avonden. De man bestuurde een scooter die was voorzien van een vals nummerbord. De vrouw was zijn duopassagiere. In stille straten reden zij langzaam langs alleenwandelende dames, die door de vrouw achterop de scooter behendig werden beroofd. Als dat nodig was, reden zij desnoods op het trottoir. Daarna verween de scooter op top snelheid in de duisternis. De vrouw doorzocht, terwijl de scooter voortsnel de, de buitgemaakte tassen, nam por temonnee of portefeuille uit de tas en sloot deze weer. Zo werkten man en vrouw een aantal gevallen per avond I af. Daarna reed het echtpaar langs de dichtsbijzijnde politiepost en zette daar de buitgemaakte tassen op het trottoir. Toen zij na enige tijd toch werden be trapt en voor de rechter werden ge voerd, bekende het echtpaar de dief stal van 446 tassen! De rechter bleek een mild man; hij gaf een strafver- zachting, omdat de tasèen steeds wer- Nlet alleen nu. Het zakkenrollen dateert overigens niet van vandaag of morgen. Of giste ren zo u wilt. Dat bewijzen wel de oude geschriften, die ons vertellen dat er in het jaar 46 voor Christus te Athene méér zakkenrollers waren dan zuilen op de Acropolis. Niet geheel juist maar wel grappig is de anekdote die verhaalt van ecu welgesteld bur ger uit de stad Marathon, die voor za ken in Athene verbleef en daar door een zakkenroller van zijn gehele ver mogen werd beroofd. Zijn schuldeisers, die dat vernamen, zagen hun hoop op betaling der schulden vervliegen en achtervolgden de arme man zo hard nekkig, dat deze ten einde raad in één ruk van Athene naar Marathon rende. Uit deze prestatie, zo luidt de legende, groeide de latere Marathon loop. De betiteling "beurzensnijder", die in ons land voor het eerst in de 14e eeuw werd gehoord, dient letterlijk te wor den opgevat. Toen immers droegen de boeren en burgers de beurs aan een lang,, dun lederen koord, dat natuurlijk gemakkelijk kon worden doorgesneden. Ook Albrecht Dürer's vrouw maakte kennis met de beurzensnijders. In het dagboek van de kunstenaar, die in 1521 een reis door de lage landen maakte, staat: "Op Sintemaartensdag (11 november) heeft men in de Onze Lieve Vrouwekerk te Antwerpen aan mijne vrouw een beurs gerold, waarin elf florijnen was. De beurs had, be halve hetgeen er in was, één florijn waarde en meerdere sleutelen waren daarin..." Ook in kerken Kerken schenen toch al een aantrek kelijk werkterrein. In het "Boeck van Memorieën der Abdij van Sint Pieters" uit 1406 vinden we: "...de memorie van een kint, 13 jaren oud shijnde, dewelck ghevanghen is omdadt hi ene beurs ghesneden hadde. Hi is ene scoo- lier, ter scoole ghaande en deedde shijn beursesnijderswereke in onser Vrouwe Keerke..." Werd een beurzensnijder gepakt, dan was de straf niet bepaald mals. Het minste was wel een verbanning, maar vaker toegepast werd brandmerken of het afhakken van de hand waarmee het misdrijf gepleegd was. Nee, achteraf bezien heeft de kleine zakkenroller uit Amsterdam geen re den tot klagen gehad. Vooral niet, om dat we kunnen aannemen, dat de man inmiddels weer talloze slachtoffers heeft gemaakt. Het is namelijk een feit, dat vooral zakkenrollers niet te reclasseren zijn. De zakkenroller ziet zichzelf als een artiest en heeft een grote beroepstrots. En inderdaad kan men hem een zekere virtuositeit en vaak ook orginaliteit niet ontzeggen. Maar juist daarom dient dat een waar schuwing in te houden. Want kijkt u eens naar het statistiek je, dat aan geeft het aantal ter kennis van de po litie gebrachte gevallen van zakken rollen in 1968. Het zijn er 741, maar het zullen er beduidend veel meer zijn geweest als we in aanmerking ne men, dat slechts een klein deel van de beroofden naar de politie stapt om aangifte te doen. Let u eens op het verschil tussen de vakantiemaand juli en de Sinterklaas-koopmaand novem ber en de tien overige maanden! Het bewijst dat vooral in de afgelopen no- vembermaand de zakkenroller op uw geld loerde. Ter kennis van de politie gebrachte gevallen van zakkenrollen in 1968 (landelijk cijfer van het Centraal Bu reau voor de Statistiek): januari 37, februari 43, maart 51, april 37, mei 50, juni 38, juli 106, augustus 43, septem ber 71, oktober 69, november 122, de cember 74. totaal 741. den teruggebracht. Uitsluiting van de uitoefening van het kiesrecht kan ook plaats hebben op grond van veroordelingen wegens dron kenschap. YVÜ en **of geworden bronzen schilde rijlijsten kunt u schoonmaken met spi ritus. Naspoelen met koud water en vervolgens laten drogen in een ver warmde kamer. Een roestvlek moet u nooit direct uit wassen. U moet dergelijke vlekken eerst bestrooien met zout, dit er even op laten zitten en daarna uitborstelen. Eet u pudding met rozijnen, rol deze laatste dan eerst door meel, ze zullen dan niet zakken. Kalkspatten verdwijnen door ze al' te nemen met water waarin azijn is ge daan. Kaarsen blijven beter vast zitten als u de onderkant even in heet water steekt. Ook kunt u de kaars aanste ken en een druppel kaarsvet als lijm gebruiken. Een zeemleren lap blijft zacht als u deze na het gebruik in zout water na spoelt en opgerold weglegt. In december moeten de fruitbomen van „wild" hout gezuiverd worden. Doe de bal of een ander samendruk baar voorwerp in het water van uw regenton, dan zal het water bij bevrie zing de wanden van deze ton niet doen barsten. Zorg dat u in uw auto altijd in een jampotje met schroefdeksel schoon wa ter met een washandje en in een doos je een stukje zeep bij de hand hebt zodat u na reparatie of wielverwisse- ling met schone handen bij klant of relatie kunt binnenstappen. Losse voorwerpen in het boodschap- penrek van uw auto, zoals uw waar- schuwingsdriekoek e.d. kunt u vast klemmen met verende papierklemmen die in de kantoorboekhandel verkrijg baar zijn. Als slagroom niet stijf wil worden, voegt u er een beetje opgeloste gelatine De ontmoeting van het eerste dames team van Olympia tegen de aloude te genstandster Athlon is geëindigd in een 31 zege voor de Utrechtse dames. Ondanks de 31 nederlaag hebben de Olympia dames een van hun beste wedstrijden van dit seizoen gespeeld, maar de verdediging van Athlon was in uitstekende vorm, waardoor vele Olympia-aanvallen uitstekend werden geweerd en omgezet in tegenaanvallen. Al met al hebben de vele toeschouwers kunnen genieten van uitstekend spel. Op wat lager niveau dan de Olym pia dames hebben de heren van het derde team de groen-witte kleuren uit stekend verdedigd door met 21 van Vios 4 te winnèn. Met deze overwinning hebben zij zich aan de kop van de 2e klasse genesteld. Het 7e heren team, dat in de 4e klasse aan kop ging heeft deze plaats af moeten staan. Zij verloren met 30 van BG SV 2. Bij de meisjes heeft het meisjesteam van Olympia de weg vooruit doorgezet met een 20 overwinning op het Baarnse Limvio. Het jongens b team heeft zich goed geweerd, maar moest tegen SW a met 20 het onderspit delven. Het 2e heren team leed tenslotte een geheel overbodige 31 nederlaag tegen Wilhelmina 1. Voor a.s. donderdag gaat de belang stelling uit naar de ontmoeting in de le klasse heren uit naar de ontmoeting REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Olympia 1 - SVV 1. Deze wedstrijd kan van beslissende betekenis zijn in de le klasse en er wordt dan ook een spannende strijd verwacht. Deze ontmoeting begint om 21.30 uur in de sporthal Beukendal. Om 20.45 uur ontmoet Olympia 7 (heren) plaatsgenoot WH en ook deze ontmoeting kan beslissend zijn voor kampioenskansen. Om 18.30 uur is In de jeugdklasse de ontmoeting tussen de jongensteams van Olympia a SW a en Olympia b SVV b. In de sporthal te Amersfoort wordt donderdag a.s. gespeeld. 20.00 uur Olympia 3 - Vios 4 (dames) en om 20.45 Spirit 4 - Olympia 2 (dames). Wanneer u een cake maakt, maak dan een holte in het midden van het deeg. Zodra de cake klaar is, zal het mid dengedeelte gelijk gekomen zijn met de randen. Vlekken van rode wijn moet u be strooien met zout. Dit er even op laten zitten vervolgens uitwassen. Een vouw in een tapijt houdt u gedu- rT.de een uur nat: daarna opstrijken aan de achterzijde. Engelse romans. Carré, A small town in Germany. Eberhart, Woman on the roof. Bird, Smash a glass image. Graves, Claudius the God. Butter- worth, The soundless scream. Bar- low, The burden of proof. Knig, The Brighton Belle. O'Hara, Hope of a heaven. Nichols. Garden open to- morrow. Murdoch, Flight from the enchanter. Morley, The haunted bookshop. Moravia, The fancy dress party. Mitford, The water beetle. Mitford, The blessing. Michener, Ca ravans. Mauries, The progress of Julius. Mauries, Kiss me again. Maurier, The King's general. Maurier, Hungry hill. Caldwell. Jenny by nature. Bridge, The ginger griffin. Bowen, The demon lover. Bellow, The demon lover. Bellow, Dangling man. Bellow, Dangling man. Bellow, The adventures of Augie March. Bates, When the green woods laugh. Bates Oh! To be in England. Bates, A moment in time. Balchin, Kings of infinite space. Ayres, One summes. Austen, Persuasion. Amis, The anti- death league. Aldington, Death of a hero. Mc Bain, Give the boys a great big hand. Lessing, The gol den notebook. Lawrence, The white peacock Lawrence, The plumed serpen. Knight, Orbit 3. Carr, The witch of the low-tide. Capte, The grass harp. Caldwell, Dialogues with the devil. Keys, Fielding's folly. Johnson, The unspeakable skipton. Johnson, Night and silencc who is here. Johnson, Cord Street, Next to the Hatter's. Huxley, Those harren lea- ves. Huxley, Eyeless in Gaza. Huxley After many a summer. Hunter, The paper dragon. Maug- ham, Mrs. Craddock. Maugham, The narrow corner.. Hilton, We are not alone. Hersey, Under the eye of the storm. Maugham, The moon and sixpence. Romans: Slaughter, Omnibus. Pavese, .De duivel op de heuvels. Carré, Een kleine stad in Duitsland Buffet, De kliek van Saint-Garmain-des-Préd. Murdoch, Het aardige en het goede. Nooteboom, De ridder is gestorven. Breedveld, Sandra. Durbridge, De zegelring. s— Zola, Nana. Nabokov, Geheugen; spreek. —Chatterton, Een ziel heeft geen kleur. Lampo, De goden moeten hun getal hebben. Halliday, Het lijk rekent af. Masters, Schim men sluipen door de nacht. Vries, Anna Casparii. Amstrong, Dromen als alibi. Rechy, De stad behoort de nacht. Williams. De tunnul. Sar- razin, Tegen de draad in. Halliday, Contract met de dood. Spillebeen, De krabben. Anderson, Tunnels door de tijd. Kenyon. Lady Hamilton. Wal lace, Omnibus. Véry, Moord op de Kerstman. Hailey, Airport. Carr, De man die niet bang was. Konsalik, Verboden offer. Freeling, Miljonair op vrijersvoeten. Rebellie in de ruimte. Royce, Spelen met vuur. Kray-Sijsma, Uitdaging. Saint-Lau- rent, Clothildes pikante spel. Dijk- Has, Liefde op Dennenhove. Wallace, Een miljoen als uitzet. Fabricius, Charlotte's grote reis. Oosterbroek- Dutschun, Tweedonker. Gallico, Ha ver der eenzamen. Gallico, Hiram's avonturen. Noordegraaf, Tankvaart op bangkok. Juul, Paradijs in op stand. Tsjoekowskaja, Het verlaten huis. Vestdijk, Het schandaal der blauwbaarden. Morgan, Een stukje paradijs. Céline, Reis naar het einde van de nacht. Mens, Keuromnibus. Bruce, Op hete kolen in Polen. Shulman. Kidnap in 3-voud. Ja- prisot, Dame in auto met bril en ge weer. Caldwell, Het vuur der beslis sing. Saint Laurent, Clothilde, het raadsel. Roberts, Het februariplan. Heden nam God plotseling van ons weg, in de hope des eeuwigen levens, onze lieve moeder, behuwdmoeder, oma en overgrootmoeder. AARTJE KWINT, weduwe van Lucas Vervat, in de ouderdom van 91 jaar. Soest: E. SPELT-VERVAT A. J. SPELT Soestdijk: G. VERVAT R. VERVAT-HARSKAMP Eindhoven: E. J. SMULDERS-VERVAT Kleinkinderen en Achterkleinkinderen Soestdijk, 12 december 1969 Heuvelweg 2 Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Ziekenhuis „Zonnegloren", Soesterbergse- straat 125 te Soest. Bezoekuur van 19.00-19.30 uur. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 16 decem ber, van 19.00-19.30 uur, in de aula van „Zon negloren". De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden woensdag 17 december a.s., om 14.00 uur, op de Hervormde begraafplaats te Soest. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend bij vooruitbetaling. Tot 10 woorden ƒ2, Elk woord meer ƒ0,10 Br. onder nr. 15 ct. extra. P. de Gruyter en Zn. n.v. vraagt MEISJE en part-timers voor het klaarmaken van bestellin gen voor onze bezorgklan- ten. Tevens magazijn bedienden. Wij bieden u een goed loon en een vrije zaterdag. Aanmelden bij de heer Jebbink, bezorgcentrum, Dorresteinweg 71, Soest. Dagelijks van 9.00 t.e.m. 18 uur. Telefoon 02155- 2008. Gezin van 4 personen zoekt tot half april pen sion of gemeubileerde resp. gestoffeerde FLAT, omgeving Soest. Brieven onder letter K bureau S. Crt. Wie heeft zondag 7-12 mijn HOCKEYSTICK gevonden voor Wald. Pyrmontlaan 6 R. van Dooremaal, Tel. 2642. TE KOOP prima accu, 6 volt, 90 amp. en een prima Ford 17 M, 4-deurs. Nieuweweg 73. Gevraagd HULP In de huishouding tot 20 jaar, voor 2 dagen per week. Mevr. Van Vugt, Kerk straat 36. MEISJESBELANGEN, Informatie Centrum jon geren biedt kamers aan. Koninginnelaan 13, telef. 3725, b.g.g. 5261. Te koop NOREN met schoenen, z.g.a.n., maat 45, van ƒ81,95 nu voor 35,-. Thorbeckestraat 16. Te koop met zwart skaï beklede BEDBANK comb., met los rugkussen. Colenso 87, tel. 6245. Te koop z.g.a.n. DRESSOIR, 140 breed, 90,—. K. E. Bos, Schrikslaan 61, tel. 5426. WINKELRUIMTE te huur aangeboden. Brieven onder letters T W 52 bur. S.C. GOED TEHUIS gezocht voor Duitse herder, teef. 2 jaar oud. Emmalaan 16. Te koop mooie, in pr. st. verkerende OPEL RECORD '64. Bilderdijk- laan 43. Te koop KINDERLEDI- KANTJE met matrasje, samen voor ƒ50,-. Troel- strastraat 51. Te koop stalen SLAAP KAMERAMEUBLEMENT met matras 95,-. Larix- laan 13, tel. 3691. TE KOOP Davonette kolenconvector, vaste zol dertrap en partij Oud- Holl. dakpannen, t.e.a.b. Oude Utrechtseweg 37, Soest-Zuid. Na 19.00 uur. Te koop wegens aanschaf wascombinatie een CENTRIFUGE Vendo- matic, 1 jaar oud, 60.-. Mevr. Hulst, Eigendom weg 65, Soest. Voor onze afwerkings afdeling zoeken wij enige meisjes of gehuwde dames voor hele of halve dagen. Hoog loon, gratis werkkleding. N.V. DRUKKERIJ ATLAS Koningsweg 18, Soest, telefoon 4751. Jonge vrouw, met meisje van 3 jaar, hele dagen werkend op Industrieter rein Soest, zoekt kleine WOONRUIMTE met vrije opgang, in die omgeving. Brieven Prof. Poelstraat 34, Hilversum. TE KOOP modern Monica- aanrecht, licht geel gra niet, met 2 nieuwe pan- nenrekken, nikkelen haakjes en 3-pits prima butagasstel, wit emaille en prima moderne oliehaard met tank, als nieuw. Middel wijkstraat 72, bov. Jonge lerares, Koningin Emma Huishoudschool, zoekt per 1 januari GEMEUBILEERDE of GESTOFFEERDE zit- slaapkamer met gebruik van keuken of met kook gelegenheid. Brieven aan Mej. W. J. van der Molen, Gerrit v. d. Veenstraat 110 III, Amsterdam, tel. 020-736813. Te koop toom 11 beste BIGGEN. Parklaan la. In zijn geheel te huur GARAGE, 23 m2, met kelder en zolder van dezelfde afmeting. Te be vragen Torenstraat 6, telefoon 2050. Te koop mooie donker rode VOLKSWAGEN 1600 TL. bwj. '66 (model Fast Back) 3000, Telefoon 5207. AANGEBODEN: Philips haarkrulapparaat 25,-, haardroger ƒ7,50, leder- vinyl damesjas, groen, maat 42, 5,-. Gevraagd electr. raamventilator. Steenhoffstraat 8. Wij vragen per 1 januari a.s., wegens huwelijk van de huidige medewerkster, een MEISJE voor de vleeswarenafdeling. Sol licitaties mondeling of schriftelijk: de heer Van de Kemp, bedrijfsleider Albert Heijn, Van Wee destraat, Soestdijk. GETROUWD PAUL A. H J. VAN HOFWEGEN JOS C. M. HOPPENBROUWERS Weteringstraat 60, Baarn v. Weedestraat 80, Soest Toek. adres Lange Hezelstraat 49a, Nijmegen. 16 december 1969. DIERENARTS voor kleine huisdieren, Bosstraat 17 Vrijdag 19 december Het middagspreekuur van 13.00-14.00 uur vindt nor maal plaats. Te koop als nieuwe ACCORDEON, 11 plus 3 registers, 4-korig en 120 bas. Spotprijs ƒ300,-. Tevens te koop eiken en berkenbomen. Telefoon 6495. Kerststerren, cyclamen, begonia's, azalea's, kerst stukjes en alle materialen om zelf kerststukjes te maken. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort. Tel. (03490)-17031 of 11203. EXCLUSIEVE STOFFEN voor de kerst. Ook goud en zilverbrokaat. Fa. HUISSTEDEN, Socsterbergsestraat 28. Telefoon 3480 RIETMATTEN - tuinhek ken - gaas en draad - palen - stokken enz. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-17031. PANTY'S vanaf 1,98. Ook gekleurd en fantasie. Fa. HUISSTEDEN. Soestcrbergsestraat 28, Telefoon 3480 TEGELS in vele maten er kleuren. Lavasteen. grote voorraad. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-17031. Voor WIEGBEKLED1NC en handwerkstoffen is u adres Fa. HUISSTEDEN. Socsterbergsestraat 28. Telefoon 3480 tuingereedschappl: (onze specialiteit!), gras- maainiachincs in tientallen maten en soorten. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-17031. TE KOOP modern bank stel, i. pr. st. 195,-: 4 eiken huiskamerstoelen met kunstlaar bekleed ƒ95,-; eiken huiskamer tafel, rond of langwerpig ƒ45,- per stuk: tv-radio- pick-up tafel 60.-; eikc dressoir ƒ35.-: eiken linnenkast ƒ75,-; was machine m. wringer 50. klassieke Quecn Anne bank. met zuiver wollen bekleding ƒ195,-: fauteuil vanaf ƒ10,- per stuk; draagbare radio-pick-up ƒ60.-; eiken salontafel ƒ30,-: Biedermeier salon kast ƒ125,-; 4 Gotische huiskamerstoelen 40.-. En nog veel meer. VRIJ ENTREE. Oók 's avonds. Laanstraat 46, Soest. (Van 1.30-3 uur gesloten.). DAMES MODE EN CONFECTIE VAN WEEDESTRAAT 80-82 - TEL- 2670

Soester Courant | 1969 | | pagina 11