Dames en heren van „The Red Stars" behaalden overwinning BDC dames en heren hielden de volle wins t in Soest KONING WINTER TERUGGEDRONGEN D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM S0ESTERBERG Schaaknieuws SW Volleybal Olympia-dames verloren met 1-3. Ijsbaan na twee dagen weer geheel verlaten Hmnmm Klaverjastournooi van de Brandweer, Gemeente werken en Politie Kies ook uit meer dan 200 modellen ffiwwl Basketbal vereniging Rotterdam-Zuid tijdens feestavond weer in Soest klaar terwijl u wacht beverol SMEERSTATION Ontspanningsactiviteiten bij SEC Uitslag verloting Soesterberg oefende in de sneeuw Actie Biafra op eerste Kerstdag DINSDAG 16 DECEMBER 1%9 Het is voor de Soester basketbalvere niging The Red Stars een uiters succes vol weekeinde geworden, waarin de teams, die hierbij veel belang hadden, allen tot een overwinning kwamen. Het grootste resultaat behaalden de dames, die hun eerste wedstrijd in de rayonklasse wonnen. Red Stars - SVS 37—28 Het damesteam heeft zaterdagavond in de Soester sporthal na afloop kun nen toosten op de eerste overwinning van haar reeks wedstrijden in de ra yonklasse, waarin de dames dit jaar debuteerde. Vreugdekreten werden er na afloop, na een zenuwslopend ge vecht, geuit door de Soester dames, die dolblij waren met deze overwinning en dit alles ten koste van het Spakenburgse SVS, dat in deze strijd de eer heeft moeten laten aan de Soester dames met 37-28. Het was een bijzonder nerveuze strijd en beide teams wisten dat een nederlaag in deze ontmoeting tevens betekende de bezetting van de onder ste plaats. De doelpunten waren dan ook bijzonder schaurs. SVS scoorde het eerst, maar de Soester dames hadden een goed antwoord en stonden na tien minuten met 104 voor. Maar SVS kwam bijzonder goed terug en drie minuten later was de stand nog maar 108 voor Red Stars. Het werd uit eindelijk een 1410 ruststand voor de Soester dames. Ook in de tweede helft weer volop spanning. Red Stars liep uit naar 1610. SVS kwam terug 1616. Red Stars liep hierna enorm uit en legde de basis voor haar overwinning. Binnen zes minuten stond het 2716 voor Red Stars, maar nog gaf SVS zich die het in de afgelopen weken heeft moeten incasseren. Zaterdagavond won het herenteam met 4427 van net niet sterke SVW Stars uit Loenen a./d. Vecht. Het is een technisch geen hoogstaande wedstrijd geworden, waarbij Red Stars reeds bij de rust een voorsprong had van 3010. Na rust liep het iets minder gesmeerd, doch veel moeilijkheden wa ren er ook niet, zodat de Soester heren weer twee punten rijker zijn geworden. Red Stars 2 - Midland 3 8626 Heren 2 heeft zaterdagavond in Soest zijn eerste competitiegedeelte afgesloten met een geweldige forse 8626 over winning op het arme Utrechtse Midland 3, dat helemaal van het veld werd ge veegd en de wedstrijd beëindigde met nog maar drie man. In het begin zag het er nog niet naar uit dat het zo'n grote en gemakkelijke overwinning zou- worden. De basis voor deze ruime zege werd dan ook pas in de tweede helft gelegd. De rust ging in met een 30-14 voorsprong van Red Stars. Toen de heren van Red Stars overgingen in de tweede helft op een „press" wist Mid land niet meer waar zij met de bal heen moesten. Maar liefst 56 keer vond Red Stars in deze tweede helft de basket, tegenover Midland slechts 12 keer, hetgeen een eindresultaat gaf van 8626 voor Red Stars 2, dat nog steeds vier punten voorsprong heeft op de concurrentie. Red Stars MA - Midland MA 2515 De grote strijd tussen de A-teams van Al in het laatste gedeelte van de le helft namen „The Red Stars"-dames een beslissende voorsprong. de strijd gelijk op, maar toen begaf de conditie het van Midland en konden zij Red Stars niet meer houden. Het Soester team sloeg genadeloos toe en won zo met 25—15. De Red Stars junioren hebben zater dagavond in Soest, ondanks een kleine nederlaag een grandioze wedstrijd ge speeld en hebben duidelijk laten zien tegen dit altijd zeer sterke UW dat met een goede instelling nog niet ge wonnen wordt van Red Stars. Een be tere techniek bij UW heeft de Utrech tenaren de overwinning opgeleverd. Na een ruststand van 14-21 voor UW, werd de tweede helft slechts een 16-15 over winning voor UW, hetgeen hen een toch voor UW-begrippen veel te krap pe 3729 overwinning opleverde. Tot slot wist het vierde meisjesteam van Red Stars het net niet te halen in een zeer spannende strijd tegen het eerste van UW. Het werd een kleine 1410 overwinning voor UW. En heb ben de c.-adspiranten een 494 ne derlaag moeten slikken tegen de b-jon- gens van Cangeroes. Hier een steeds beter draaiende verdediging van Red Stars, dat echter in de aanval nog zijn ritme niet heeft kunnen vinden. Ook het derde meisjesteam heeft ge zegevierd en dit ten koste van het tweede team van het Spakenburgse SVS niet gewonnen en kwam weer terug tot 2429, maar in de laatste twee minuten kwamen de SVS-dames maar met vier man in het veld, omdat drie dames het veld moesten verlaten aan een maximum aan persoonlijke fouten. Hierdoor was de spanning gebroken en was het alleen nog maar wachten op het laatste fluitsignaal. Een verdiende overwinning voor 'n iets meer variërend spelend Red Stars in een zeer positieve ontmoeting. Red Stars 1 - SVW Stars 44—27 De heren 1 van Red Stars hebben zich weer hersteld van de reeks nederlagen, Vrijdag jl. heeft het eerste tiental van de Soester Schaakclub een thuiswed strijd gespeeld tegen het eerste tiental van Doorn-Driebergen. Deze met span ning tegemoet geziene wedstrijd werd met een voorlopige 63 stand in het voordeel van Soest afgesloten. Alleen de wedstrijd A. V. Dijk—W. Möhlmann werd ter arbitrage opgestuurd. De persoonlijke uitslagen waren: 1. C. Samsom - J. Andriessen 10. 2. R. E. G. Henze - H. Hengeveld VaVa. 3. J. v. Zijtveld - M. A. Willigenburg 1—0. 4. A. v. Dijk - W. Möhlmarin afgëbr. 5. C. v. Dijk - J. v. Kreuningen 10. 6. Drs. A. C. Bervoets - M. J. Enzlin 0—1. 7. J. Leydes - M. Bakker 1—0. 8. J. v. Veen - H. .J. Strijland 1—0. 9. H. Thörig - L. J. Amoureus 01. 10. F. Smith - A. Lcipold VaVa. Op zaterdag 29 nov. jl. heeft in de Astro M.A.V.O. te Baarn het eerste snel schaakkampioenschap voor teams van de S.G.b. plaats gevonden. Er werd in 3 klassen gespeeld, nl. Kampioensgroep overgangsklasse en eerste klasse. Soest kwam uit in de overgangsklasse. Zij .visten hier een vierde plaats te veroveren. Gezien het succes, er deden nl. 30 teams mee waaronder hoofdklas se teams uit de K.N.S.B., is deze kracht meting ,voor herhaling vatbaar. Red Stars en Midland is zondagavond in Utrecht gewonnen door de Soester dames, waardoor zij nog steeds met twee punten achter Red Stars B de tweede plaats innemen en Midland te rug hebben gewezen naar de derde plaats. Het is een bijzonder spannende wedstrijd geworden en pas in de laatste acht minuten van de strijd wist Red Stars de overwinning te behalen. Met rust had Midland nog een voorsprong van 97. Tot de twaalfde minuut ging Dames SVV 1 - Olympia '62 03. Afgelopen donderdag heeft het eerste damesteam haar tweede nederlaag ge leden. Het ging nogal moeilijk om enig opbouwend spel te verkrijgen. De setstanden werden 1215, 1015 en 13—15. De heren 2 deden het beter. Zij wonnen met 12 van spirit 3. In de eerste twee sets waren ze veel sterker. Zij wonnen de eerste set met 915, de tweede set zelfs met 415. In deze set kregen ze een diepe depressie, waar door ze met 1513 verloren. Ook met dames drie ging het afge lopen vrijdag goed. Zij wonnen hun wedstrijd met 03. De eerste set bracht een 415 winst, de tweede set wonnen ze met 1416. De derde set was ook voor de Soester dames met 615. Heren 3 wisten hun tweede plaats in de derde klasse te behouden door met 2—1 van de Soesterbergse heren te winnen. De eerste set waren ze veel beter dan AGAVS (159). De tweede set ging verloren met 1416, doch de derde werd weer gewonnen met 156. De dameswedstrijd tussen de twee clubgenoten SW 5 en SW 4 eindigde in het voordeel van SW 4, die deze wedstrijd met 03 wonnen. De setstan den werden 1315, 615 en 515. Ook met het 5e herenteam ging het deze week goed. Zij wonnen met 1-2 van de volleybalvereniging uit Eemnes. De erste set was weliswaar voor Vo- leem (15-12), maar beide volgende sets waren voor SW 5 met 1416 en 1215. SVV a bleef ook deze week nog on- gelagen door met 02 van Olympia te winnen. SVV b kon het niet bolwerken. Zij Zij moesten zich aan het AGAVS-team onderwerpen met 21. In de Soester Sporthal worden donder dag de volgende wedstrijden gespeeld: heren SVV 1 - Olympia 1. SVV 5 - BG SV 3. Dames SW 1 - SOS 2. SVV 2 - BG SV. SW 4 - Foxboro. DEVU 2 - SW 5. Jeugd Olympia a - SW a. Olympia b - SVV b. Het eerste damesteam van Olympia uit Soest speelde de volleybalwedstrijd voor de overgangklasse tegen Athlon uit Utrecht, die de bovenste plaats van de ranglijst bezet. Het werd een wedstrijd waarbij de Utrechtse dames de boven toon voerden. Olympia gaf wel goed partij, maar zij moest tenslotte het hoofd buigen en verloor met 1-3. De setstanden waren: 13-15, 15-8, 4-15 en 11-15. Dames BDC-DWS 9—5 Voor de aanvang van de wedstrijd werden bloemen aangeboden aan Mieke Plagge, die na twaalf jaar hand bal de vereniging B.D.C. gaat verlaten. Ruim vijf jaar is zij vaste keus van het eerste team geweest. Het zal dan ook zeer moeilijk voor haar te vervangen. Na een afwezigheid van enkele weken, keerde zondag Anny Roest weer terug in het team. Een opmerkelijke verbete ring voor het team. Zij was het ook, die kort na het be- ginsignaal het openingsdoelpunt scoorde. Ook het tweede doelpunt was snel en feit; met een break-out bracht Ria Tolboom de stand op 20. Het tegendoelpunt van D.W.S. kwam op een enigszins gelukkige wijze tot stand. De verre afstandschoten, die D.W.S. tot dan toe steeds afvuurden, hadden geen succes gehad. Een van deze schoten werd echter ten dele ge keerd door keepster Marry v. d. Deijssel, tergend langzaam draaide de bal het doel in, waardoor de stand op 21 kwam. Twee doelpunten uit de hoek bracht B.D.C. vervolgens op 41. De eerste kwam van de hand van Nel van Leeuwen. Het tweede was er een uit het boekje. Achter de verdediging omlopend werd Diny Kok goed aangespeeld door Mieke van Leeuwen en met een machtige val- worp passeerde zij de D.W.S.-keepster. Nog voor rust ./ist D.W.S. de stand iets te verkleinen. In de tweede helft kwam niet de ver wachte terugval. Het hoge tempo in de eerste periode had het B.D.C.-team niet geschaad en goed combinerend kon de voorsprong worden vergroot. Drie doelpunten van Ma ja von Bon- ninghausen, een van Nel van Leeuwen en een penalty, benut door Ria Tolboom, stelde B.D.C. de overwinning zeker D.W.S. kon hier slechts drie doelpun ten tegenover stellen, zodat de al eer der genoemde 95 eindstand B.D.C. Tot grote teleurstelling van heel schaats- lustig Soest heeft de in het midden van de vorige week ingetreden winter, zich in. het afgelopen weekend niet weten te handhaven. Slechts enkele dagen heeft de „schaatsrijderswals" op Peters Baan geklonken, terwijl de baantjes werden getrokken naar voorbeeld van de moderne afgoden Ard en Keesie, die Thialf duidelijk hebben vrdrongen, en de figuren werden gedraaid, naar voor beeld van Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel. Van het ijs, dat de eerste dagen glas helder en spiegelglad was, hebben de weersomstandigheden nu „fondant" gemaakt, om in ijstermen te blijven. Toch hebben nog bijna vierduizend mensen de ijsbaan in de korte periode bezocht. Wanneer de baan opnieuw geopend wordt zal dit kenbaar gemaakt worden door het uitsteken van het bekende ijsbaanvlaggetje op de bekende adressen. ■f weer twee punten in het laadje bracht. Heren: B.D.C. - Olympia 224 Na de 156 nederlaag dat het heren team verleden week tegen Laren leed, herstelde B.D.C. zich zondag voortref felijk. Het werd een éénzijdige strijd in de Soester sporthal, waarin B.D.C. tijdens de hele wedstrijd domineerde. Enkele leuke acties van de B.D.C. aanval gaf het publiek toch enige voldoening. De doelpunten werden aan B.D.C.-zijde gescoord door Piet Smeeing (4), Hans van Beek (3), Ries Smeeing (2), Rudy Surstedt (2), Leo v. d. Heiden (2), Koos v. d. Deijssel (7) en Ton van Asch en Henk Lub beiden éénmaal. Dames 2: B.D.C. - Ncderhorst 613 Onverwacht groot werd de nederlaag van het tweede damesteam. Voorna- menlijk was dit te wijten aan het niet meespelen van keepster Elly Bolderick, die wegens een blessure het doel niet kon verdedigen. Nu moest Ida Schim mel de zware taak overnemen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het een nederlaag werd. Damcsjun.: B.D.C. - A.S.V. 1015 Tot ver in de tweede helft, wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Tot tien minuten voor het eind, was de stand nog 1010, toen echter ging het uithoudings vermogen eon belangrijke rol meespe len. In die laatste minuten werd B.D.C. totaal onder de voet gelopen met de 1015 eindstand bleef A.S.V. de Soester meisjes de baas. Meisjes adsp.: B.D.C. - Sport Vercent 16—3 De meisjes adspiranten blijven door deze grote overwinning de kop van de ranglijst aanvoeren. Vrijdagavond vond in de recreatiezaal van de brandweer een klaverjaswed- strijd plaats tussen zestien spelers van de brandweer, zestien van gemeente werken en zestien van de politie (SPSV). Er zullen in.. totaal drie wedstrijden worden gespeeld en de brandweer heeft voor dit tournooi een beker beschikbaar gesteld. De resultaten waren:-- politie- 36.929 punten, brandweer 36.281 punten cn gemeentewerken 35.403 punten, zodat er op deze eerste avond weinig verschil was. De leiding was in handen van de he ren J. F. Groart en W. v. d. Brink. De hoofdprijzen werden gewonnen door: 1 H. J. Zegwaart (Br.) 5670 p. 2. C. C. M. Kerens (S.P.S.V.) 5405 p. 3. D. Stolk (Br.) 5065 p. 4. H. Hogeveen (G.W.) 5051 p. 5. D. Loohuizen (G.W.) 5045 p. 6 .Mevrouw Verhoef (G.W.) 5027 P. 7. Mevrouw v. d. Baan (Br.) 4980 p. 8. A. de Raadt (S.P.S.V.) 4979 p. 9. H. J.. Blik (S.P.S.V.) 4978 p. 10. J. Wiggerman (Br.) 4970 p. 11. J. Henkei (G.W.) 4921 p. 12. F. G. Sterk (S.P.S.V.) 4869 punten. De voorzitter van de brandweer, dr. R. E. H. Buss reikte de prijzen uit. Do troost- was voor T. Meerveld (G.W.), die slechts 3464 punten behaalde. Met volle inzet betreden de Soester dames hun tegenstandsters. Nu ook in krakec-leder torenstraat 5 soest tel. 3473 (02155) De tweede wedstrijd tussen Red Stars en "het ëfedivïsïe'team "van Rotterdam- Zuid zal ook nu weer in de Soester sporthal plaats vinden. De ervaringen, die Rotterdam-Zuid in de eerste wed strijd om de Nederlandse Basketbal Beker heeft- ondervonden heeft deze vereniging er toe bewogen om aan het bestuur van Red Stars het verzoek te doen ook hun thuiswedstrijd in Soest te verspelen. Het bestuur van Red Stars had hier begrijpelijk helemaal geen bezwaar te gen, temeer daar dit uit propagandis tische overwegingen de moeite waard is. Rotterdam-Zuid stelde slechts één voorwaarde en dat was als Red Stars na afloop van de wedstrijd een feest avond zou organiseren, dat zij ook graag deze feestavond bij Red Stars zou willen bijwonen. Ook aan dit verzoek wil Red Stars graag voldoen. Tevens is de afspraak gemaakt dat ook de junioren van Rot terdam-Zuid de gelegenheid krijgen zich te revancheren tegen de adspiranten van Red Stars. Deze tweede ontmoeting wordt gespeeld op zondag 21 december. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste slaan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkslraat 105 - Soest - Telefoon 3256 De evenementencommissie van de sport vereniging SEC heeft voor de komend* weken weer verschillende activiteiten op het programma staan. Op vrijdagavond 19 december zal een kerstbingo-avond worden gehouden. V-oor- de- deelnemer® en winnaars zijn vele wildprijzen be schikbaar. Op maandag 22 december zal een kerst- klaverjasavond worden gehouden. Tij dens deze avond zullen tevens de nodige klaverjasprijswinnaars bekend worden gemaakt. Op donderdag 1 januari houdt SEC vanaf 3 uur in de kantine zijn nieuwjaarsreceptie. Op 23 januari volgt tenslotte weer een kaartavond. In de door vereniging „Soeser Vogel vrienden" gehouden verloting, ter ge legenheid van de door deze vereniging gehouden districtstentoonstelling zijn de prijzen gevallen op de navolgende lot nummers: 28 124 136 178 207 227 230 294 365 408 449 458 472 543 555 598 626 631 713 716 744 779 788 792 794 930 932 935 952 990 999 1025 1110 1156 1224 1276 1360 1393 1459 1543 1561 1590 1621 1727 1754 1954 1970 2017 2077 2258 2288 2345 2356 2413 2456 2526 2534 2526 2571 2643 2652 2668 2757 2786 2961 2977. Het eerste elftal van v.v. Soesterberg speelde zondagmiddag op een winters sneeuwtapijt een oefenwedstrijd tegen de derde klasser K.N.V.B., Hercules uit Utrecht. In deze wedstrijd namen de gastheren de leiding, waarna Hercules de gelijk maker scoorde (1-1), tevens dc rust stand. Ook na de rust nam Soesterberg de leding, maar Hercules kwam goed terug en wist na de gelijkmaker 2-2 ook het winnende doelpunt te scoren (3-2). De reeds aangekondigde aktie rond Kerstmis en de jaarwisseling voor de slachtoffers in Biafra heeft thans duide lijke vormen aangenomen. Op le kerstdag zal 's middags, vanaf 2.00 uur, een huis-aan-huis inzamelings- aktie worden gehouden. Hoewel het initiatief van de akliegrocp „Akoesta" is. worden de besturen van alle verenigingen en groeperingen voor vrijdag 19 december uitgenodigd in de Hoeksteen voor een bespreking. Er zijn voor de inzamelingsaktie 50 a 60 collectanten nodig, waarvan „Akoes ta zelf er reeds 25 levert. Wanneer het streefbedrag van 10.009,- wordt overschreden zullen de kerkklok ken in Soesterberg tien minuten luiden.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7