13 m 89 vanae\ ven óóoon rEiï 498 478 498 179 135 98 145 110 110 139 298 525 PROGRESSIEF AKKOORD SOEST KOMT MET CEMEENTEPROGRAM Een gezellige bar, Officiële mededelingen Uw Reever staat klaar bij Gouden Snaar" Een zakenlunch, SOEST EN SOESTERBERG IN OUDE ANSICHTEN Een goed diner, DE MACEDONÏëRS Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen ECONOMISCHE VERHUIZING met kapitaal nood Saté, ook voor thuis OEST onze „SOESTDIJK" Voorrangskruisingen Voor moderne en klassieke verlichting VAN SCHALKWIJK „SOESTDIJK" ZOJUIST VERSCHENEN „SOESTDIJK" Een goed kopje koffie, „SOESTDIJK" Eventuele sneeuwwandeling J. L. ML van Hal-Zonderop Een grote zaal, „SOESTDIJK" Bioscoop in Baarn nu ook toneelzaal Kies ook uit meer dan 200 modellen SCHOENEN -- TASSEN Nieuwjaarsreceptie Ned. Vrouwen Elektr. Ver. „SOESTDIJK" VRIJDAG 19 DECEMBER I9B9 (SOERABAJA) HUIS) r station Soestdyh 'IE IS ER NIET hter te lopen, het en gelijkgesteld. rulS! Zoals wij reeds eerder berichtten, is evenals op verschillende andere plaat sen geruime tijd geleden ook bij po litieke partijen in Soest het idee ont staan, dat, om de snelle loop van de maatschappelijke ontwikkeling te be geleiden en zo mogelijk te voorzien, een totaal andere werkwijze in bestuurlijke zin noodzakelijk werd. Reeds lange tijd werden voorbereidende besprekingen gehouden en al heel snel bleek, dat de door P.v.d.A. P.P.R. en P.S.P. gefor muleerde ideeën en wensen ten aan zien van het gemeentelijk beleid duide lijk raakvlakken te zien gaven. met beschaafde muziek CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat 6 - Tel. 02155-2525 Uitgaande van deze raakvlakken kwam een gesprek tot stand tussen de plaat selijke afdelingen van deze drie partijen, welk gesprek resulteerde in de oprich ting van het Progressief Akkoord Soest. Blijkens de toelichting op het gemeen teprogram heeft de onstane bundeling ten doel, een zo intensief mogelijk be nutten van de beschikbare mogelijkhe den en krachten in het belang van de gemeente Soest. Als een rode draad loopt door het ge hele program de wens tot democrati sering van het gemeentelijk bestuur zaken van praktische aard zijn opge nomen, nieuwe punten toegevoegd, waarbij de gedachte aan grotere be stuurlijke eenheden een voorname plaats inneemt. Het ligt in de bedoeling, ieder jaar te komen met een her-waardering van het program en het aan te vullen op de alsdan te voorziene ontwikkelingen; men meent, dat hierin de garantie ligt voor een scherp en slagvaardig frac- tiebeleid. Tenminste eenmaal per jaar zal de fraktie aan elk der drie deel nemende partijen verslag uitbrengen van haar beleid. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -te kens; maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van bor den 8 en 9 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en -tekens de kruisingen Lange Brinkweg/Schans- Kruisweg, Nassauplantsoen/Beatrienlaan en Nassauplantsoen/Prins Hendriklaan aan te wijzen als voorrangskruisingen met dien verstande dat het verkeer op eerstgenoemde wegen voorrang geniet. Van dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een ter mijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koning in, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobielclub KNAC, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provin cie. ELECTRO TECHNISCH BUREAU Steenhoffstraat 55 - Soest Telefoon 2906. Ten aanzien van de demokratisering van het gemeentelijk bestuur meent het P.A.K., dat de commissievergade ringen openbaar dienen te zijn en een ieder inzage dient te hebben van over heidsstukken. Tevens dient het gemeen tebestuur de burgers in een vroeg sta dium in te lichten over stedebouwkun- dige- en andere belangrijke plannen. Voorts bepleit het P.A.K. de instelling van commissies en andere organen met eigen bestuursbevoegdheden, waarin ook niet raadsleden zitting kunnen heb ben, dit om de burger meer bij het be stuur betrokken te doen zijn. Zolang er nog geen sprake is van een gekozen burgemeester zal de raad inspraak die nen te hebben bij de benoeming van een burgervader. De burgemeester dient tevens verantwoording tegenover de raad af te leggen ten aanzien van het politiebeleid, zo meent het P.A.K.- Soest Voorts acht men de aanstelling van een ombudsman wenselijk. De centrale ligging van Soest ten opzichte van de regio's 't Gooi, Eemland en de Utrechtse Heuvelrug vereist volgens het P.A.K. intensieve vroegtijdige in tergemeentelijke contacten, zowel op bestuurlijk als op ambtelijk niveau. Intergemeentelijke samenwerking acht men gewenst op het gebied van de openbare veiligheid, het openbaar ver voer, de aanleg en explotatie van kost bare sportaccommodaties en op cul tureel gebied. Het gemeentebestuur zal volgens het program van het P.A.K. met alle mid delen de zelfstandigheid van de gemeen te moeten verdedigen tegen bevoogding door de centrale overheid. in dc puntjes verzorgd CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat 6 - Tel. 02155-2525 Zolang het afschaffen van gemeentelijke belastingen op normaal gemeentelijk dienstbetoon niet mogelijk is in verband met de rijkswetgeving, dient deze te worden geheven met een sterke progres sie. Bij alle plannen zal behoud en bescher ming van landschapsschoon zowel bin nen als buiten de bebouwing de grootste aandacht moeten hebben. Ten behoeve van het agrarische bevolkingsdeel acht men het wenselijk, dat tijdig richtlij nen worden gegeven ten aanzien van de planning op het gebied van ruimte lijke ordening, ruilverkaveling e.d. De groei en bloei van de gemeenschap dient niet te geschieden ten koste van de onbeschermde enkeling. Ten aanzien van de woningbouw wordt in het programma van het P.A.K. op gemerkt, dat voorrang moet worden verleend aan de woningbouw voor de lagere inkomensgroepen. Tevens zullen de bejaarden, lichamelijk gehandicapten en alleen staanden voor wat betreft de huisvesting alle aandacht moeten krijgen. Overigens dienen behoorlijke eisen te worden gesteld aan het woon comfort. Eventueel zal een uitzonde ringssubsidie moeten worden toegekend om een te hoge huur te overbruggen, tot het loonpeil in overeenstemming is met de werkelijke kosten van levens onderhoud. Om eentonigheid in de wo ningbouw te voorkomen en de kosten zo laag mogelijk te houden, dient een onderzoek te worden ingesteld naar de mogelijkheid van bouwstromen, even tueel in samenwerking met andere ge meenten. Verder zal de raad regelmatig op de hoogte gehouden moeten worden van ontwikkelingen op dit gebied, voor al van bouwexperimenten elders. Met betrekking tot het verkeer wordt in het gemeenteprogram opgemerkt, dat de gemeente krachtig stelling zal moe ten nemen tegenover de schier onaan tastbare positie van rijkswaterstraat Verder meent men, dat het doorgaande verkeer zo snel mogelijk kruisingvrij door Soest moet kunnen gaan, dan wel buiten de bebouwde kom moet worden omgeleid. Het openbaar vervoer zal volgens het P.A.K. sterk moeten wor den uitgebreid en aangepast. Binnen de gemeente bestaat volgens het pro gram behoefte aan een dwarsverbinding en een ringverbinding. Bij de aanleg van nieuwe wijken en wegen dient men te streven naar een duidelijke scheiding tussen verkeersstraten met vlotte verkeersstromingen en zo weinig mogelijk kruisingen en sociaal-con tactstraten met prioriteit voor voetgan gers, spelende kinderen en eventueel fietsers (geen bromfietsers). Niet aller lei verbodsbepalingen, maar dë aanleg zelf zal dit moeten bereiken. Tevens - Dit is één van de ruim 150 fraaie afbeeldingen uit dit zojuist verschenen boek. Het werd samengesteld door onze plaatsgenoot E. Heupers, auteur van o.a. „Beeld van Eemland". Een boek om uzelf en anderen cadeau te geven. U bent van harte welkom om deze mooie uitgave vrijblijvend in te zien bij BOEKHANDEL J G. J. WESSELS Soesterbergsestraat 53 - Tel. 2419 - Soest zal van gemeentewege alles in het werk moeten worden gestel1 om de accommodatie de huisvesting en de personeelssterkte van het politiekorps op het vereiste niveau te brengen. Het onderwijs zal volgens het P.A.K. mede gericht moeten zijn op de vorming tot mens en medemens in de maatschappij en op het vermogen tot oordeelsvor ming (bijvoorbeeld ten aanzien van de problemen betreffende internationale samenwerking, ontwikkelingslanden, sexualiteit, wereldvoedselprobleem. voor een lekker prijsje CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat I Tel. 02155-2525 GRATIS WISO-ZEGELS ONTVANGT U BIJ MAISON TERMONDE Damesbovenkleding, Hip-in Bout. Burg. Grothestraat 36, tel. 3332 Sigarenmagazijn DE VIERSPRONG Soesterbergsestr. 11, tel. 4345 (alleen zegels op aanstekers en asbakken) Aard., Groente, Rruit, Levensmidd. Fa. REEHORST Torenstraat 8, tel. 2855 D.A. Drogisterij, Parfumerie J. KOK Nieuweweg 12, tel. 2274 Textiel Modehuis DE STER Van Weedestraat 5A-B, tel. 2504 Manufacturen 'T WOLHOEKJE Braamweg 25, tel. 3159 Foto- en Filmbedrijf „ASTRA" Soesterbergsestraat 24, tel. 3437 Beukenlaan 37, tel. 4015 EN BIJ NOG ZEVENTIG ANDERE WISO-ZAKEN De gemeente zal de totstandkoming van scholengemeenschappen voor de ver schillende vormen van onderwijs moe ten bevorderen. Ouders en belangheb benden dienen inspraak en verantwoor delijkheid te krijgen in het beheer en beleid van de gemeentescholen en scho- lengemeenschapp. Meer aandacht zal besteed moeten worden aan die delen van het onderwijs, die niet duidelijk in een leer plan staan omschreven zoals kleuteronderwijs, sport- en lichamelijke opvoeding, schoolzwemmen, muzikale en andere culturele vorming, verkeers- onderwijs sexuele voorlichting en on derwijs aan volwassenen en werkende jeugd. Men zal moeten streven naar afschaffing van schoolgeld voor het kleuteronderwijs. Plaatselijk zal een oplossing moeten worden gezocht voor langdurig en/of bejaarde zieken, die volgens het P.A.K. geen verpleegruimte beschikbaar heb ben In Soest. Bij de totstandkoming van nieuwe wijken zal volgens het P.A.K. meer dan voorheen rekening moeten worden gehouden met de be hoeften op sociaalmaatschappelijk ge bied, door daartoe terreinen of lokali teiten te reserveren. Naast de huisves ting van bejaarden dient ook de ver zorging van deze groep krachtig ter hand te worden genomen, o.a. door het oprichten en uitbouwen van reeds bestaande dienstencentra. Op gemeen telijk niveau is een krachtige bestrij ding van de gevaren van de moderne samenleving gewenst. Gedacht wordt daarbij aan geluidshinder, lucht- en waterverontreiniging en verkeersonvei ligheid. Tevens vindt men, dat de openbare gebouwen meer toegankelijk moeten zijn voor invaliden. Ook zal het ge meentebestuur moeten streven naar de oprichting van een Stichting Cultureel Centrum, die tot taak krijgt, de ge meente doelgericht van advies te die nen alsmede haar te helpen bij haar subsidiepolitiek om te streven naar op timale mogelijkheden van actief en pas sief cultuurbeleven door alle bevolkings groepen. Tevens zal gestreefd moeten worden naar de totstandkoming van een gemeenschapsgebouw, dat geschikt is voor toneeluitvoeringen, concerten, filmvoorstellingen, recepties, exposities en bijeenkomsten. Recreatie in en om Soest moet in royale mate mogelijk blijven. Recreatiegebieden moeten dan ook ongeschonden blijven. Ook de jeugd zal meer aandacht van het gemeente bestuur moeten krijgen dan tot dusver het geval is geweest. Aldus enkele punten uit het gezamen lijke gemeenteprogramma van P.v.d.A. P.P.R. en P.S.P. De Joegoslaven en Bulgaren hebben er merkwaardig weinig ophef overgemaakt dat ze voor het eerste sinds een jaar of vijftien weer met elkaar praten over een kwestie die vanouds hun oetrek- kingen vertroebelt: de Macedoniërs. Dat is een volk dat ten dele in Joego-Slavië, ten dele in Bulgarije en ook voor een deel in Griekenland leeft en elk der drie landen heeft v/el eens de kreet van hereniging in zijn vaandel geschre ven. Nog daargelaten dat de Macedo niërs zelf wel eens idee hebben gehad samen helemaal zelfstandig te wor den. In Joego-Slavië zelf is de zaak intus sen wel zo'n beetje geregeld. Er is een zekere mate van zelfbestuur en de kwestie is hier niet meer zo klemmend. De Grieken hebben andere zorgen dan Macedonië, maar de Bulgaren hebben zich altijd vast gebeten in hun stand punt dat de Macedoniërs buiten Bul garije eigenlijk Bulgaren zijn die tegen hun zin buiten hun land gehouden worden, gekoloniseerd door Joegoslaven en Grieken. Daarover kan dus wel ruzie gemaakt worden, maar onderhandelin gen op die basis zijn natuurlijk on mogelijk. Maar ziet: opeens nam Sofia het initia tief om Belgrado te benaderen met voor zijn doen heel koele voorstellen. Als de Joegoslaven wilden erkernen dat de Macedoniërs eigenlijk Bulgaren zijn, zullen de Bulgaren er wel vrede mee hebben dat Joego-Slavië een stuk Macedonisch gebied bezit. Een formele erkenning dus van de toestand zoals .die al sinds jaren is. Men liep er niet vreselijk warm voor in Belgrodo, waar men een en ander als overbodig ziet. Natuurlijk is het Joegoslavisch gebied en die grens is en blijft er, punt uit. op elk uur van de dag? 1 'café-restaurant /Vredehofstraat 6 - 1 Tel. 02155,-2525 Indien er zaterdag, zondag of maandag a.s. een pak sneeuw gevallen is, wordt op die eerste avond een sneuwwande- ling door de Natuurwacht georgani seerd. Vertrek van Garage Tensen om half acht (na aankomst der bussen uit Soestdyk). Duur ongeveer anderhalf uur. Bij twijfel belle men 5473 of 2877. Verbetering Het opvallende in de hele zaak is dan ook veel meer dat Sofia zich geroepen heeft gevoeld zo tamelijk zachtzinnig contact te zoeken met een buur die het verfoeit. Er leeft kennelijk in oost- Europa en wie zou hierachter geen Russische inspiratie zoeken een ver langen om de relaties met alle landen aan de westgrens van het blok zo re delijk mogelijk te maken, zelfs op on dergeschikte punten. De Russen onder houden al meer en meer vriendelijke contacten met de Ver. Staten en zelfs met Bonn. De Polen en de Tsjechen doen ook als maar redelijker en zelfs vriendelijker jegens Duitsland en meer en meer handelsbetrekkingen worden de laatste tijd geopend. Wat is hiervan de verklaring? Het logische antwoord zou haast moeten zijn dat Moskou zich zoveel mogelijk vrij maakt in het westen teneinde alle energie en eventuele strijdlust te reser veren voor ee definitieve botsing met de Chinezen. Maar het merkwaardige is juist dat ook in die richting het offensief van de vriendelijkheid gaat. Er wordt tenslotte ook al weer met de Chinezen gesproken in andere ter men dan de scheldpartijen die men al sinds Chroesjtsjow gewend is. Tenzij men natuurlijk in Moskou ver wacht dat de vriendelijke relaties met China toch niets zullen worden. Dan pro fiteert men nu van een luwte voor een storm. Dat is misschien niet zo'n fijn vooruitzicht maar waarom zou men er niet van profiteren zo lang het duurt? Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Als een economische verhuizing werd door de voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemers onze in passing in E.E.G.-verband gezien. Voor de consumenten geldt dit minder dan voor de producenten, ongeacht of dit nu industriëlen zijn of handelshuizen. Een verhuizing gaat steeds gepaard met veel verwarring en onoverzichtelijkheid. En daarmee is dan ook de kracht van onze huidige economie getypeerd. Het lijkt de ene dag alles voorspoedig te gaan en de dag daaop komt men tot de ont stellende ontdekking dat men met grote tekorten tobt. Bovendien vertelt ons de volksmond al geslachten lang dat ver huizen bedstro kost. De gehele financieel-economische re serve wordt er mee aan het wankelen gebracht. Ook in het bedrijfsleven. Het is mogelijk dat een bedrijf op de Ne derlandse markt een goede positie heeft veroverd. Niet zodra ontdekt een Eur - pese partner in west-Duitsland of Italië dat er in ons land een nieuwe markt ligt met goede perspectieven of hij gaat in die markt penetreren. De commer ciële afdeling van dat vreemde bedrijf wordt hier in eigen taal ontvangen door handelshuizen die weten wat een Euro pese markt is. Voor de consument is het aanbieden van een buitenlands artikel geen be zwaar. We zouden haast kunnen zeggen dat het een voordeel is omdat wij nu eenmaal bewondering hebben voor het geen over de grenzen komt. En "O is de introductie van een Duits, Frans of Italiaans artikel niet zo'n moeilijke ope ratie. Export Stellen wij daartegenover de Nederland se ondernemer, die Frankrijk of Italië wil bewerken. Dan begint hij al met de noodzaak een buitenlandse afdeling op te bouwen. Het artikel moet wor den aangepast aan de smaak of gewoon te of de marktpresentatie die elders geldt. Er moeten vreemie talen worden aangeleerd of linguisten worden ge kocht. Daar naast is de schaalvergro ting van de Nederlandse naar de grote Europese markt een geheel andere pro portionele aanpassing dan b.v. die van Frankrijk op Nederland. Een te groot deel van de Nederlandse ondernemers ziet de konsequenties van de Europese markt te laat, onderschat of negeert ze. Schaalvergroting moet dikwijst naar specialisatie leiden. Dat betekent af stoten van onrendabele produktietakken of produktiefasen. Dit eist een bliksemsnel reageren, het aandurven van nieuwe investeringen, maar ook het afstoten van aanwezige uitstekende technische apparatuur, die in een groter marktbestel volkomen onrendabel zijn kan. De ontdekking van al die factoren kan een bedrijf van het ene jaar op het andere van zeer winst gevend tot in de rode cijfers voeren. Vraagtekens Wij zien dit ook in de tussentijdse berichten uit het bedrijfsleven of uit de beurskoersen. Dit leidt aan het einde van 1969 tot grote vraagtekens over onze economische kracht voor 1970. De beurs heeft dat ook duidelijk laten blijken in het presenteren van vele zwakke marktdagen. De gesignaleerde onzekerheid wordt versterkt door de sociale onrust in Italië, waar de politieke evenwichtig heid nog meer dan elders zoek is. Zij wordt evenzeer geaccentueerd door de situatie in het bedrijfsleven van de V.S., die bepaald niet rooskleurig kan worden genoemd. De strijd tegen de inflatie wordt daar met alle middelen gevoerd. Het voorlopig gevolg is een wankelend vertrouwen in de gunst der conjunc tuur en een voortdurend stijgende ren te. Deze laatste met name begint ook ons zakenleven te verstoren omdat zij wel degelijk de snelle aanpassing aan de Europese markt verstoort. Er zijn geweldige kapitalen nodig om het za kenleven aan te passen en veel daar van moet tegen een percentage van 9 10 geleend worden. Angst Prijsaanpassing van de produkten aan dit proces is niet mogelijk omdat de minister van economische zaken een straf prijsbeleid blijft voeren. Er is dus een voortdurende kostenstijging zonder voldoende compensatie. Hierdoor wordt het winstvermogen van de onderne mingen aangetast en kunnen er even min reserves worden gevormd voor modernisering van het bedrijf. De aan deelhouders voelen dit ook door lagere winstuitkeringen. De rendementsgroei bij bedrijven als A.K.Z.O., Hoogovens en Kon. Shell be gint vermoeidheidstekenen te vertonen. De lonen blijven stijgen en vele onder nemingen zien de loonsverhoging per 1 januari 1970 met angst in het hart naderen. Controle op de loonbeweging wordt afgewezen. Die op de prijzen wordt verscherpt. De verzwakking van het bedrijfsleven uit zich dan ook in voor 80 personen CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat 6 - Tel. 02155-2525 Door gebrek aan een goede toneel zaal, zowel in Baarn als in Soest, heeft de heer A. G. Visser, eigenaar van bisoscoop „Flora" te Baarn, de bakens verzet. Door het geringe bioscoopbezoek heeft hij de bioscoopzaal ook geschiktt ge maakt als toneelzaal. In de bioscoop aan de Laanstraat bevindt zich een to neel met een afmeting van tien bij tien meter, dat nimmer gebruikt werd. Thans heeft de heer Visser het toneel grondig herzien. Er zijn toiletten en kleedkamers gebouwd, terwl een foyer de bezoekers tijdens de pauze van al lerlei verversingen kan voorzien. Het geheel is thans gereed gekomen en de eerste bezoekers (e school uit Soest) heeft zich reeds gemeld voor een to neeluitvoering. Het is een gedurfde on derneming, maar wij twijfelen er niet aan of de heer Visser heeft met deze verbetering toneelminnend Baarn en Soest een grote dienst bewezen. een toenemend aantal bedrijfssluitingen en evenzeer in een luidere roep qm overheidssteun. De Nederlandse industrie is na de oor log snel gegroeid maar heeft nog niet zoveel innerlijke weerstand als velen menen. Dit maakt de onzekerheid ron dom de werkgelegenheid groter en ac centueert de sociale onrust. Men moet zich afvragen of de vakbonden hun verantwoordelijkheid ten aanzien van de inflatiebestrijding wel voldoende zien met het oog op het bereikte S.E.R.- accoord. Daarnaast zal de emotionele beïnvloeding van het werknemersbe stand, waarin velen menen dat de winstbomen eeuwig rijke vruchten blij ven dragen, moeten afnemen. Eenmaal op gang geraakte driften zijn niet zo gemakkelijk te beteugelen. Nu ook in krakee-Ieder Ndam torenstraat 5 soest tel. 3473 (02155) Waardering In werkgeverskringen daarentegen zal men een grotere bewustheid moeten vin den voor de gestegen ontwikkeling van de medewerkers, die een waardevolle bijdrage kunnen leveren voor de inner lijke versterking van de onderneming. De scheidende personeelsdirecteur van Philips heeft daar bij zijn afscheid dui delijk op gewezen. Overheid, rmwel op landelijk, provinciaal als gemeentelijk vlak en daarnaast de leiding van de 25.000 bestaande n.v.'s zullen dichter naar elkaar moeten groeien in hun standpuntbepaling. De toekomst van onze samenleving hangt er van aft Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Het toverwoord voor onze tijd is fusie en overneming van bedrijven. Deze overneming geschiedt binnen en buiten de grenzen. Tot heden zijn de Neder landse bedrijven er over 't algemeen niet slecht afgekomen. Als de hier boven gesignaleerde tendens van in nerlijke verzwakking aanhoudt dan zullen er steeds meer vaderlandse on dernemingen geheel of gedeeltelijk in vreemde handen komen. Daarmee zou onze afhankelijkheid van de grote lan den nog toenemen. Bij afnemende conjunctuur zullen deze bedrijven in de eerste plaats de moeder onderneming gaan beschermen en een eventueel bestaande Nederlandse doch ter afstoten. Zo kan de economische verhuizing er toe leiden dat de stabili teit van onze werkgelegenheid wordt afgebrokkeld door onvoldoende stabili satie van eigen industriële kracht. De Burgemeester van Soest maakt be kend, dat de nieuwjaarsreceptie van het college van burgemeester en wethouders gehouden zal worden op vrijdag 2 janu ari, van 19.30 tot21.000 uur, in de zaal van de bibliotheek. De afd. Eemland Ned. Vrouwen Elektr. Vereniging zal op maandag 22 december, des middags 2 uur, in de zaal „Brand punt" te Baarn een kerstmiddag houden. Een uitgebreid programma is samen gesteld, waaraan o.a. de toneelgroep „De Maskers" uit Utrecht met het op voeren van het kerstspel „RIZPA" haar medewerking zal verlenen. CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat G - TW. 02155-2525

Soester Courant | 1969 | | pagina 3