rrtaxi-mini !!l!!!l!!l!!!l!!lü FUSIE IN DE HUWELIJKSBEMIDDELING H. REGNERY IJSTAARTEN M. TIJSSEN zelf muziek maken PIAN0HANDEL W. VAN TOL CIVIELE VERDEDIGING VOLKSVERZEKERING TEGEN OORLOG H. REGNERY KERSTGEBAK H. REGNERY KERSTPUDDING GEYTEIJBEEK VREDES BOODSCHAPPEN SCHOEMAKER HET NUT VAN EEN EERSTE KAMER H. REGNERY Telefoonnummer ziekenauto 5980 Centraal adres voor zoekenden FRANS BOSMAN Internationale mode-kollektie voor mode-bewuste jongemensen FRANS BOSMAN Ton Beuken Rouw- cn Trouwkleding Tijdens de Kerstdagen op zo'n kleine moderne babypiano Kent u de kleine Spinet al? FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN Vleesverkoop Hypotheken Autofinaneiering Persoonlijke leningen RADIO EN TELEVISIE Soest Soesterberg wenst cliënten prettige feestdagen en een gelukkig nieuw jaar. GESLOTEN Musketkransjes 89 ct. Roomfondant 79 ct. Amandelkransjes 85 ct. Ommelet Siberiëne FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN VRIJDAG 19 DECEMBER 1969 De toeneihing van het aantal huwe lijksadvertenties in dag- en weekbla den als ook de oprichting van een groot aantal huwelijkbureaus duiden er op, dat de mogelijkheden om via de traditionele wegen een levenspartner te vinden, in onze moderne samenle ving geringer zijn geworden. Zo op het eerste gezicht lijkt dit een merkwaardig feit. Vergeleken bij vroeger is er immers sprake van een veel grotere menselijke beweeglijk heid, die sociale contacten in brede zin bevordert. Maar het ontmoeten «an méér mensen betekenen niet altijd een Fusies doen zich niet alleen in het be drijfsleven voor. Ook op het terrein van de sociologe mevr. De Jong-Gier- een belangrijke fusie plaatsgevonden. TELEVISIE, houten kast, 59 cm 498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 De op niet-commerciële basis werken de vier levensbeschouwelijke bureaus voor huwelijkscontacten hebben zich verenigd in één landelijk centrum. Met 2800 ingeschreven partnerzoekenden is dit centrum, waarvan het hoofdkan toor gevestigd is aan de Prinsenlaan 1 te De Bilt, meteen de grootste instan tie op dit gebied in Nederland gewor den. Nadruk op zelfwerkzaamheid verruiming van induviduele mogelijk heden. Veel ontmoetingen dragen het karakter van vluchtige contacten tus sen mensen, die elkaar innerlijk vreemd blijven. Formele beleefdheid en distan tie kenmerken onze menselijke betrek kingen meer en meer en dit gaat ten koste van de spontaniteit. Spontaan "kennis krijgen" wordt steeds moeilij ker. Voor sommige groeperingen als we duwnaars, weduwen en gescheidenen liggen de mogelijkheden voor spontaan contact nog ongunstiger en ook men sen, die nieuwe sociale verbanden bin nentreden en daarmee afstand nemen van hun oorspronkelijke levenskring zullen moeilijk een geschikte partner vinden. Denk maar eens aan de Be- tuwse boerenzoon, die in Rotterdam op kamers gaat wonen. Of aan een maatschappelijk werkster uit het Zui den die moet werken in een afgelegen Fries dorpje. Daarnaast kunnen ook psygologische factoren oorzaak zijn dat de wens naar een huwelijk onvervuld blijft. Toch willen 79% van de onge huwde vrouwen en ruim 60 van de ongehuwde mannen graag trouwen, al dus blijkt uit een recent proefschrift van de sociologe mevr. De Jong -Gier veld. Nieuwe wegen Nu de traditionele wegen om "kennis te krijgen" tekortschieten wordt er ge zocht naar nieuwe mogelijkheden om te voorzien in een in alle sociale milieus levende behoefte. De huwelijksbemid deling is zo'n nieuwe mogelijkheid. Vaak wordt hierover door vele men sen nog gekscherend gesproken, maar FOR YOUNG PEOPLE Op de nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, vindt u een maximum aan mini-voorwerpjes. Leuk voor uzelf, öf als surprise voor een ander. En vaak verrassend goedkoop. Zo rond de riks kunt u ai kiezen. KadO- problemen worden supersnel opge lost. Kom ook eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampelsweg 2, Soesterbergsestraat- 51, Soest-Zuid (bij het busstation) aangezien geen zinnig mens ons kan uitleggen waarom het beter is je aan staande vrouw in een restaurant dan via een huwelijksbureau te ontmoeten, behoeft men zich aan de z.g. "publie ke opinie" niet te storen. Helaas zijn er vele mensen, die uit de eenzaamheid van anderen een slaatje proberen te slaan. Na de oorlog ver rezen de z.g. commerciële huwelijks bureaus als paddestoelen uit de grond. De werkwijze van deze bureaus heeft de laatste jaren scherpe kritiek onder vonden en terecht. Veelal blijken de commerciële belangen hier zwaarder te wegen dan de toekomst van de cliënt. Een ontstellend gebrek aan verant woordelijkheid kenmerkte het optre den van vele huwelijsexploitanten. In een recent rapport van de Gezinsraad wordt hierop nog weer eens de aan dacht gevestigd. Anoniem Opvallend veel huwelijksmakelaars blij ken met postbus- en telefoonnummers te werken in een ietwat duistere ano nimiteit. Op een en het zelfde adres bleek behalve een huwelijksbureau ook "massage voor dames en heren" be schikbaar. Een bureau dat adverteert met Duitse vrouwen annonceert in een Limburgs blad de 34-jarige, lieftallige Sylvia, die in een Gronings adverten tieblad plotseling 44 jaar is, zij het nog steeds even lieftallig. AANLEG ën REPARATIE licht- eit krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 In een 1967 verschenen rapport van de Gezinsraad was al eens geconstateerd dat enkele huwelijksmakelaars in het verleden voor zedendelicten met de justitie in aanraking waren geweest. Voorts vint men het opvallend, dat eens twee of soms drie keer zijn ge scheiden. Gezien de vaak duistere praktijken van verschillende commerciële bureaus, waar aan dachten wij alleen een erken ningsstelsel of eventueel een wettelijk verbod een einde kan maken, is de oprichting van het niet-commerciële Landelijk Centrum voor Huwelijkscon tacten een belangrijke gebeurtenis. De vier levensbeschouwelijke bureaus, die in dit centrum zijn opgegaan von den hun cliëntele vooral in de nauwe kring van geestverwanten. Maar vele trouwlustigen, die niet zo'n sterke bin ding met een kerkelijke of levensbe- scouwelijke groep hebben, werden door door het levensbeschouwelijke karakter van deze bureaus afgeschrikt. Boven dien bleek dat 90 van de ingeschre venen geen bezwaar had tegen de sa menwerking van de bureaus. Talrijke ingeschrevenen gaven trouwen te ken nen dat zij tegen het huwelijk met iemand van andere kerkelijke groepe ring geen bezwaar hebben. Overigens ontkent het nieuwe centrum de waarde van de geestelijke grond slag van een huwelijk natuurlijk niet. Bij de dienstverlening zal volledig re kening worden gehouden met indivi duele wensen wat betreft de keuzemo gelijkheden uit een of meer geestelijke of culturele milieus. De werkwijze van dit bureau onder scheid zich van die van de commer ciële bureaus voornamelijk hierdoor, dat er niet gekoppeld wordt. Ongehuwden die een partner zoeken, kunnen zich tegen 95,- bij het centrum laten in schrijven en ontvangen dan een lange lijst met huwelijkskandidaten. Men staat onder nummer ingeschreven. De anonimiteit kan alleen door de part ners zelf per brief aan elkaar worden opgeheven. De ingeschrevenen zullen dus zelf initiatieven moeten ontplooien. De verantwoordelijkheid voor het zoe ken van een partner ligt bij henzelf, het bureau dringt niets op. Van de 2800 ingeschrevenen slagen er jaarlijks gemiddeld 550, een hoog per centage als men bedenkt dat er nog steeds een overschot aan ingeschreven dames is. Men wordt niet "zomaar" bij het cen trum ingeschreven. Het bureau heeft zich verzekerd van de medewerking van talrijke adviseurs, met wie de ge gadigden eerst een gesprek hebben. Deze adviseurs, onder wie veel pries ters en predikanten, maar ook maat schappelijk werkenden en andere des kundigen op het terrein der menselij ke relaties, verstrekken de staf van het bureau de nodige inlichtingen. Een reeds getrouwd man krijgt daar geen kans om zich tijdelijk van vriendin netjes te voorzien. Het contactcentrum gaat zeer zorgvuldig te werk, een werkwijze die geheel in overeenstem ming is met de grote belangen, die hier in het geding zijn. Kan iemand onmogelijk het inschrijf geld betalen, dan bestaat de mogelijk heid van korting of desnoods zelfs van gratis dienstverlening. Maar dit uiter aard alleen, wanneer de financiële po sitie van de betrokkene daartoe aan leiding geven. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Wëedestraat 72 - Tel. 2792 Laanstraat 55 - Baavn Telefoon 2783 Ze staan voor u klaar, nieuwe en bespeelde. Prijzen vanaf ƒ1.000,— (desgewenst pl.m. ƒ25,per maand) in diverse houtsoorten, mat en hoogglans. OP ALLE INSTRUMENTEN 3 - 5 JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE Sierlijk van model, fraai van toon, van Hohner, dus kwaliteit De prijs 1095,—. NIEUWEVVEG 103, TELEFOON 2968 Welke gevolgen kan een onverwachte oorlog hebben voor Nederland? Een voedselvoorziening, die plotseling stagneert, een uitgevallen vervoersy steem, geen verbindingen, geen bestuur, geen centraal georganiseerde hulpac ties. Het zouden de trieste gevolgen zijn wanneer nu, in vredestijd, geen maatregelen zouden worden genomen om aan de zware omstandigheden van een militaire botsing het hoofd te kun nen bieden. Nederland geeft jaarlijks zo'n honderdmiljoen gulden uit aan wat officieel wordt genoemd de „ci viele verdediging". Een bedrag, dat niet meer is dan één achtste procent van ons nationaal inkomen. VOOR KOELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 Het ministerie van algemene zak en (onder leiding van premier De Jong) heeft in een brochure uiteengezet waar dit geld allemaal naar toe gaat en waarom. Voorop wordt gesteld, dat een civiele verdediging vrijwel vol strekt weerloos is tegen een onbeperk te kernoorlog. Tegen het allerergste is nu eenmaal geen kruid gewassen, aldus de brochure. De regering verwacht ech ter, dat bij een eventuele oorlog het grootste deel van de Nederlandse be volking zich bevindt in de z.g. „rand gebieden of daarbuiten. Gebieden, waarin hulp nodig en mogelijk is te gen bijvoorbeeld de gevolgen van radio-actieve neerslag. Het is ook mogelijk, dat Nederland zelf niet betrokken geraakt bij een oorlog, maar wel de gevolgen van zo'n konflikt ondervindt. Dit was het geval bij de oorlog in het Midden Oosten in 1967, toen de olie-aanvoer over zee stagneerde. Nederland is nu eenmaal voor een groot deel afhankelijk van de aanvoer van gronstoffen over zee. Het ministerie van economische zaken heeft berekend, dat wij met de aan wezige voorraden zo'n zes maanden vooruit kunnen, mits een distributie systeem wordt ingevoerd. Hiervoor is een speciaal „centraal rantsoenerings bureau" opgericht. Nederland is ver deeld in 93 distributie-kringen, waarin men zorgt voor bonnen, stamkaarten en toewijzing aan ziekenhuizen, hore cabedrijven en soortgelijke instellin gen. Speciale rijksbureaus voor indus trie en handel zorgen voor verdeling van voorraden tussen de diverse be drijven. Deze bureaus kunnen zonodig eikaars taak overnemen. Van diverse goederen zijn speciale voorraden aangelegd. De concentratie van aardoliebedrijven in het gebied van de Nieuwe Waterweg geeft de nodige problemen, hoe gunstig zij in vredestijd ook mag zijn. Daarom zijn op rijkskosten in zeven plaatsen, ver spreid over het land, voorraadtanks gebouwd, die in vredestijd door de particuliere maatschappijen worden be nut en steeds aangevuld. Opgeslagen zijn benzine, huisbrandolie, dieselolie en stookolie. Speciale voorraden zijn aangelegd om gemalen, sluizen, brug gen en de spoorwegen onafhankelijk te maken van de normale aanvoer. De aardgasbronnen en het distributiesy steem van deze nieuwe energiebron zijn voorzien van een speciale bescher ming. Om de voedselvoorziening zo lang mo gelijk op gang te houden is een reeks van maatregelen genomen. Allereerst is noodvoedsel opgeslagen in diverse over het land verspreide magazijnen. Hierin ligt liefst twaalf miljoen kilo biscuits. Gebleken is, dat deze biscuits na acht jaren nog geen smaakveran- dering hebben ondergaan en volledig geschikt zijn voor consumptie. Gemid deld is voer iedere Nederlander voor drie dagen noodvoedsel aanwezig. Hierbij is ook gedacht aan de aller kleinsten. Ruim een half miljoen dagvoedingen voor babies zijn opgeslagen. Ook zijn voorzieningen getroffen voor het ko ken van voedsel, in geval men huis- aan-huis niet meer over gas en elek triciteit beschikt. Elfhonderd conser ven-, melk- en vleewarenfabrieken zijn ingeschakeld om het eten te be reiden. Voor het vervoer zijn vijftig duizend speciale gamellen opgeslagen. Ook staan twee keukentremen ter be schikking, die elk een capaciteit heb ben van dertigduizend warme maal tijden per dag. Naar de keukens van internaten en kloosters en naar de kantines van grote bedrijven zijn spe ciale instructies uitgegaan om voor dieetpatiënten te zorgen. Vanzelfsprekend is vooral het gebruik van het aanwezige voedsel belangrijk. Het ministerie van landbouw en visserij heeft berekeningen gemaakt over het gebruik van landbouw en veebestand op langere termijn. En van de conclu sies is, dat we in eerste instantie onze kippen en varkens zullen moeten op eten. De graanprodukten, die deze die ren anders eten, hebben we zelf hard nodig. De koeien, voornamelijk gras eters, moeten zo lang mogelijk worden gespaard terwille van de melk, die zo rijk is aan broodnodige eiwitten. Een apart hoofdstuk vormt de BB. Een eerste taak is waarschuwing. Daarvoor zijn over heel Nederland drieduizend sirenes geplaatst (elk jaar komen er honderd bij). De BB heeft een rijk arsenaal aan middelen om hulp te bieden. Samen met de ge meentes staan 2300 brandweerspuiten gereed en .1600 kilometer slang plus nog eens achttien blusboten en 420 ver plaatsbare waterreservoirs. De BB- kringen en de gemeenten beheren 752 reddings- en 186 pioniersploegen, uit gerust met snijbranders, schijnwerpers en brancards. Grotere gemeenten heb ben in totaal twintig zware „puinhap- pers". De geneeskundige dienst van de BB (met bijna tweehonderd mobiele eenheden) heeft een nooduitrusting voor meer dan een kwart miljoen gewonden. Naast (en samen met) de BB opereren de mobiele colonnes, die een onderdeel zijn van de Koninklijke Landmacht. KLEURENTELEVISIE I Blaupunkt vanaf 1.698, Dealer Blaupunkt, Philips, B O I Telefoon 3367 Er zijn twaalf brandweercolonnes. De totale sterkt bedraag 21.700 man. Om zo lang mogelijk een overheids apparaat in stand te houden zijn spe ciale onderkomens gebouwd. De bouw en inrichting hiervan zijn nog niet vol tooid. Er is bijvoorbeeld nog geen na tionaal centrum civiele verdediging, dat tevens dienst kan doen als noodzetel voor de regering. Vorig jaar beschik ten 218 gemeenten over een gemeen telijk centrum civiele verdediging; 270 gemeenten hadden plannen gereed of bezaten een provisorische voorziening. Men is bezig met de bouw van 25 over het land verspreide, beschermde onderkomens, speciaal bestemd voor de meest vitale diensten van de rijksover heid. Het gaat om noodzet.ols. die ruim te bieden voor respectievelijk honderd en zestig personen. Zij hebben elk hun eigen communicatiesystemen. Zaterdagmorgen, te 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoopvan vlees plaats aan de houders van de gele kaarten, genummerd 301-360 en grijze kaarten, genummerd van 1-66. ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Komende dagen zullen er weer „vredes boodschappen uitgaan van staats hoofden, van de paus, van regerings hoofden, van andere politieke leiders, afgezien dan van wat er door kerke lijke- en jongerengroepen over gezegd zal worden. Dat is zo gebruikelijk ter gelegenheid van Kerstmis en Nieuw jaar. Althans in de christelijke, de wes telijke wereld, waar men Christus' ge boorte herdenkt en dat graag wil ver eenzelvigen met het verlangen naar vrede. Maar niet het grootste deel van de wereldbevolking wordt door de chris telijke leer omvat en vanuit die anders georiënteerde gebieden dus geen „vre desboodschappen". Integendeel, een wat wantrouwend beschouwen van wat er in die boodschappen verkondigd wordt, boodschappen die inderdaad ook niit altijd gedekt worden door de daden. De mensheid in haar geheel is nu een maal niet zo'n vredelievende samenle ving. Ze houdt zich in stand door strijd. Strijd om het dagelijks brood zo goed als strijd voor en om geestelijke of politieke begrippen. De ene mens en het ene volk is daar feller in dan het andere en zo kan één mens. één groep, je zelfs één volk zich wel bijzonder vredelievend willen gedragen en daar naar handelen, maar wil het zich in stand houden tegenover de telleren, dan zal het toch tot strijd bereid moe ten blijven. Theorie en praktijk blijven op dit ge bied altijd met elkaar in te genspraak. En alle vooraanstaanden die dan weer in woord en geschrift blijk willen ge ven van hun wil tot vrede en de mens heid zullen aansporen om daar toch naar te streven. Ze weten, dat daar ook in het nieuwe jaar weer niets van terecht kan komen. Dat ook zij zelf tot strijd bereid moeten blijven, dat zij zelf in bepaalde gevallen hulp aan strij denden zullen moeten verlenen, als zij zelf al niet te wapen trekken om eig'n lijf en wezen (van hun volk) tegen ondergang te behoeden. Maar de „bood schappen" gaan uit, omdat het zo goed staat aan de wil tot vrede bekendheid te geven, omdat het als politiek argu ment toch een zekere waarde behoudt. Doch wat is politiek anders dan strijd? Ieder die zich politiek opstelt, doet al mee aan het kweken van strijd in de wereld, alle pacifistische gedachten daarbij ten spijt. Toch is er natuurlijk onder alle men sen en alle volken wel het verlangen naar vrede. Maar in de eerste plaats geboren uit angst. Angst voor de oor log, voor de verschrikkingen daarvan en de mogelijke dood. Dat veroorzaakt in de eerste plaats het bidden om vre de. Een vrede die dus voornamelijk materieel gedacht is. Daarbij is men nog op lange na niet toe aan de geestelijke vrede, welke misschien ook nimmer komen kan, gezien de zozeer uiteen lopende karaktereigenschappen van mensen en volken. Die materiële vrede houdt in, dat men accoord gaat met handhaving van de status quo, met de situatie zoals die op het ogenblik in de wereld is. Want verandering daarin kan alleen door strijd tot stand komen. Maar nergens in de wereld is men volkomen gelukkig met de situatie zoals die door en na de tweede wereldoorlog is gegroeid. In menig opzicht is daar ook een onna tuurlijke situatie vari gemaakt, waarvan men a priori kan zeggen dat dit niet ten eeuwigen dage zo kan blijven, om dat ze tekort doet aan rechten van de mens die wij juist zo in ere willen stel len, of om andere redenen. Zo ligt de wereld, alleen materieel al, vol strijdpunten. En altijd zullen er mensen zijn die streven naar verande- Zaterdag 27 december zijn onze zaken in Soest en Soesterberg Gevulde chocoladekransjes, bestrooid met musket. 200 gram Zachte roomfondant krans jes, bereid met slagroom. 200 gram Extra fijne koekkransjes, bestrooid met amandel schaafsel. pakje 250 gr. VMOM KNtEeSMANN ring in de situatie en anderen die zich daartegen zullen verzetten. En als we dan in vredesnaam (letterlijk) de status quo maar willen handhaven, ook dan zullen we ons materieel zo sterk mogelijk moeten wapenen om dat mogelijk te maken, de aantasting ervan te voorkomen. Er is geen andere uit weg, alle sjaloomgedachten ten spijt. Als we bidden om vrede, kan dat al leen de vrede in het eigen hart zijn. Vrede met onze eigen situatie. DSt t# verwerven vergt al een hele strijd, met ons zelf. Of een parlement uit één of twee ka mers moet bestaan, is van tijd tot tijd en niet alleen in Nederland een discussie. Tegenstanders van een senaat menen dat alles wat te zeggen valt, al in eerste instantie gezegd kan worden en dat de hele behandeling in tweede instantie dus alleen maar vertragend werkt. Theoretisch kan men ook zeg gen dat juist die behandeling in de senaat nog even een adempauze geeft, waarin eventuele haastfoutjes gecor rigeerd kunnen worden, ook aan de hand van de reacties die na de eerste behandeling zijn geuit. Voor een tegen zijn beide een beetje onmeetbaar. In de praktijk echter heeft de Nederlandse Eerste Kamer wel eens een enkele keer haar nut bewezen door wetsontwerpen te verwerpen waarover de Tweede Kamer al direct spijt kreeg nadat zij ze had aangenomen. VOOR MENSEN DIE EENS IETS APARTS WILLEN EEN VAN Nieuwerhoekplein 6 - Tel. 2774 REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Ook nu weer fungeert de Eerste Kamer als een soort stootblok in het geval van Roolvinks loonwet, die in eerste instantie alleen werd aangenomen door dat de minister plechtig de premier de vergadering binnenloodste om hem te laten zeggen dat het kabinet en bloc zijn biezen zou pakken als de kamer leden niet braaf ja zeiden. Een dwangmiddel, dat met de inhoud van het ontwerp niets van doen heeft, maar volslagen legitiem. De kamer leden mogen dan zelf kiezen uit wat gelegd. Maar ze heeft wel een paar middelen om pressie uit te oefenen op ministers. Zoals het weigeren een zaak te behandelen voor een bepaald tijd stip. zo uitgekozen dat de minister juist, op het moment dat hij zijn wet nodig ze het minste van twee kwaden achten: de wet of bijvoorbeeld een kabinetscrisis of nieuwe verkiezingen. In dit geval was de angst voor het laatste groot genoeg om dan maar het eerste te aanvaarden, met name voor de christelijke partijen. Blijft het feit dat op deze manier de eigen merites van het wetsontwerp eigenlijk niet aan de orde zijn gekomen. De Eerste Kamer heeft niet het recht veranderingen aan te brengen in hetgeen haar wordt voor heeft, er niet over kan beschikken. En ze kan eveneens in dit geval hem de raad geven toch nog maar eens een paar adviezen in te winnen. Waarbij dit bepaald geen onzinnige argumenten te berde zijn gebracht. Tenslotte is het zo dat de vakbeweging zó zwaar tilt aan Roolvinks wet dat ze overigens nuttige overlegorganen boy cot zoals haar goede recht is, want waarom zou zij geen gebruik mogen maken van haar pressiemiddelen? Sinds de behandeling in de Tweede Kamer is zo iets meer duidelijk geworden over de konsequenties van het aanvaarden van de loonwet: er is een nieuw argu ment ter tafel gebracht. Dan kan men het nuttig oordelen dat er dan ook een nieuwe instantie is, waarin men over deze nieuwe aspecten kan oordelen. Een Eerste Kamer is in zo'n geval las tig voor een regering, wat ook wel eens als argument tegen het instituut wordt aangevoerd, zij het dat het een zwak argument is: waarom zou het een rege ring (te) gemakkelijk gemaakt moeten worden? Helemaal daargelaten of de dreiging van een kabinetscrisis tenslotte ook in de senaat de doorslag geeft of niet in dit geval, het voorbeeld van de loon wet waarin de heren senatoren hun bescheiden mogelijkheden uitbuiten om .namens de bevolking het doen vn laten van de regering te beïnvloeden, kan worden aangevoerd als een argument dat het bestaan van een Eerste Kamer zeker niet. volslagen nutteloos is. Ze dwingt tot wat langer nadenken bij regeerders en dat kan men moeilijk een kwade zaak noemen. Volautomatische WASAUTOMATEN 548,— (5 kg) Telefoon 3367

Soester Courant | 1969 | | pagina 5