klein kunst Burgerlijke Stand H. REGNERY Officiële mededelingen DE VEEL TE HOGE BELASTINGEN ASI neemt in Soest nieuw bedrijfspand in gebruik H. REGNERY SOESTERBERG Krabbels s van Knelis HET adres: H. REGNERY Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Door gladheid been gebroken 6-jarig meisje door auto gegrepen Gemeentesecretarie geopend Wederopbouwwet Dienstplicht aangifte ter inschrijving Wat doen we er aan 't Bingo-avond van het N.V.V. K.V.O.-A koploper Afscheid van ds. J. van Ei y w Recorder staat klaar bij „Ds Geiidsn Snaar" Ton Beuken DINSDAG 23 DECEMBER Iflfifl GEBOREN: Anthé Cyrilla Sara, doch ter van L. Visser en A. A. Gerritsen, Baarn, Faas Eliaslaan 43. Heidi Dé- sirée, dochter van J. A. Westerveld en N. van Ginkel, Smitsweg 533. Petra Lijntje, dochter van P. Hellinga en L. A. Batenburg, Ir. Menkolaan 15. Jan Albertus, zoon van B. Mets en H. W. Bloemendal, Parklaan 12. Paulus Ber- nardus, zoon van B. Rademaker en J. P. de Jong, Industrieweg 4. Miranda Adriana Maria, dochter van F. W. Jans sen en J. T. Bekker, Weegbreestraat 553. Willem, zoon van D. W. de Rui ter en J. Roos, Varenstraat 260. Eelco Robert, zoon van R. K. Lenting en J. T. Challa, Veenbesstraat 198. Miranda Johanna, dochter van H. C. van Dijk en J. B. Fonken, Albert Cuyplaan 67. Tanya Jessica, dochter van B. W. Ha- berland en H. M. Somers, Ereprijsstraat 49. Rudl, zoon van J. A. E. v. d. Lugt en W. Heikamp, Beetzlaan 98. Wan- da, dochter van W. Puister en G. J. Tij- mense, Deventer. Havikhorst 90. Jo hanna Maria Simone, dochter van J. J. Pleij en J. C. A. van Kersbergen, Soes- terberg, Amersfoortsestraat 34. Hele- na Carolina, dochter van D. van Bloe mendal en M. M. Fonken. Varenstraat 258. Renata Cornelia Maria Reina. dochter van E. van Ginkel en M. R. Rouwhorst, Weideck Pyrmontlaan 63. Alexander Hendrik, zoon van O. H. van Keulen en J. Brinkman, Troelstrastraat 71. Alwln Frankln, zoon van S. Wier- da en R. Y. Tjong-A-Hung, Vermeer- laan 25. ONDERTROUWDGerardus Kookhui zen, Narcisstraat 61, Amersfoort en Cor nelia Anna Wiss, Staringlaan 15. Pe trus Benedictus Josephus Spoorenberg, Da Costalaan 9 en Johanna Petronella van Kooten, Kerkpad z.z. 106. Barend Casper Harremanse, Prins Hendrikweg la, Doorn en Tine Marijke Gotzsch, Generaal Spoorstraat 15. Donald Os car Schleij, Smitsweg 545 en Johanna Elisabeth de Bruin, Ereprijsstraat 40. Dirk Frederik Leive, Veldmaarschalk Montgomeryweg 2 en Petronella Olthof, Sprengeweg 68, Apeldoorn GEHUWD Hendrikus Haverkamp, Su- rinameplein 95B, Amersfoort en Louise van Hemert, Van Weerden Poelmanweg 4. Paul Aloysius Hendrikus Johan- nes van Hofwegen, Parkdwarsstraat 12, Nijmegen en Josepha Clementine Maria Hoppenbrouwers, Van Weedestraat 80. Franciscus Aloysius Antonius Plagge, Gijsbrecht van Amstelstraat 466. Hilver sum en Mathilda Maria Beijersbergen, Korte Hartweg 15. Cornelis Frederi- kus Dorrestein, Braamweg 89 en Mir jam Christine Veronica Huijser, Rade- makerstraat 30. Theodorus Johannes Maria van Roon, Julianaplein 11, Amers foort en Cecilia Maria Everarda de Bruin, Rademakerstraat 6. Antonius Johannes August de Bruin, Koningin- nelaan 70 en Antonia Maria Bos, Ko- ninginnelaan 70. Gerardus Theodorus Johannes Beek. Professor Lorentzlaan 90 en E9ther Gusta Körnmann Rudi, Berkenlaan 128, Zutphen. Antonius Maria Joseph van Kampen, Jacob Cats- laan 10, Zeist en Truus Maria Rica Legerstee, Gen. Spoorstraat 13. Hans Theo Thiele, Kazernelaan 101, Weert en Louise Gerarda Maria Theodora van Steen. Julianalaan 4. Hendrikus Jo zef Lucas Eshuis, Ossendamweg 12 en Maria Sophia Heemskerk, Ossendamweg 12. Laurentius Wever, Van Egmond- kade 49 bis, Utrecht en Wilhelmina Pe tronella Maria Daselaar, Nieuweweg 66. Adrianus Jacobus Maria van der Pouw Kraan, Middelwijkstraat 48 en Theodora Maria Wolfsen, Nieuweweg 96. Johannes Aloysius Josephus Vink, De Ruijterstraat 17, Leidschendam en Roze Marie Kauffeld, Irenelaan 10. Johan nes Hendrikus van de Wetering, Ru benslaan 8 en Jantje Beverwijk, Soes- terbergsestraat 125. Jacobus Arie Vi- viè, Cabotstraat 4, Amersfoort en Jen- neke Catharina Reinsma, Gen. Spoor straat 34. Hendrikus Jacobus Marti- nus Riksen, Weegbreestraat 421 en An- toinette Petronella Maria van Velzen, Soesterbergsestraat 125. Cornelis Her- manus Herder, Anschatterweg 205, Leus den en Elisabeth Maria Kaats, Saen- redamplantsoen 7. Adrianus Carolus Kerbusch, Maarten Trompstraat 33. Ber gen op Zoom en Anna Hermina Corne lia ten Brink, Gen. Spoorstraat 1. Jo- han Wilhelmus Oosterbroek, Acacialaan 15. Baarn en Alida Wilhelmina Grift, Vinkenweg 9. Hans Wegerif, Acacia laan 21, Baarn en Francisca Buehre, Frans Halslaan 11. Johannes Wilhel mus Woutherus Jozef Steenbakkers, Plasweg 37 en Marretje Elisabeth van den Deijssel, Torenstraat 18. Chris- tiaan George Monfils, Anthonie van Leeuwenhoeklaan 89 en Theresia Jo hanna Maria Schouten, Christiaan Huy- genslaan 123. Rudolf Stomp, Schou tenkampweg 36 en Jentine Henriëtte Hamming, Braamweg 75. Jouke Sjou- kema, Het Nieuwe Diep 5, Den Helder en Teuntje Cornelia Johanna Vink, Al- bert Cuyplaan 138. Günter Seefeld, Mühlheim aan de Ruhr, in Duitsland en Hendrika Wilhelmina Netten, Kerk pad z.z. 122. Cornelis Willem de Gans, Korenbloemstraat 12, Ouder-Amstel en Hendrika Wilhelmina Wiggermans. Klaarwaterweg 17. Willem Cornelis Theodoor van Isselt, Foekenlaan 14 en Theresia Geertruida Johanna Wester veld, Braamweg 78. Jan Brouwer, J. J. Hamelinkstraat 36II. Haarlem en Sonja Bergman, Fokkerstraat 31. Frits Ernst Peter de Bruijn, Eikenlaan 97, Alphen aan de Rijn en Geertruida Legemaat, Klaarwaterweg 104. Kees Jan Jansen, Heideweg 38 en Marijke Dougherty, Berlagelaan 89, Hilversum. OVERLEDENTrientje Koopman, 73 jaar, Kerkpad z.z. 34. Neeltje Last drager, 72 jaar, weduwe van G. Romer, Leiden, De Goejestraat 5. Marie Me- lanie Rebentisch, 70 jaar, gehuwd met H. Elschot, Lange Brinkweg 78. Aar tje Kwint, 91 jaar, weduwe van L. Ver vat, Heuvelweg 2. Cornelia van den Deijssel. 75 jaar, weduwe van H. Burg man, Nieuweweg 94. Elisabeth Ca tharina Mol, 46 jaar, ongehuwd, Soes- terberg, Amersfoortsestraat 83B. VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Tolpform 2046 UW GEZELLIGHEID MET OUDEJAARSAVOND IS ENORM GESLAAGD MET Dir. H. IV. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 De 48-jarige mevrouw H. T.-v. d. D. uit Soest, die, lopende op de Koningsweg, door de gladheid kwam te vallen, brak daarbij haar been. Met de E.H.B.O.-zie- kenauto is zij naar Zonnegloren ge bracht. Het 6-jarig meisje J. v. R. uit Soest, die zich niet stoorde aan verkeersbrigadier- tjes, stak plotseling de Van Weedestraat over en werd toen gegrepen door een auto, bestuurd door mevrouw T. M. G. uit Soest. Het meisje kwam ten val, maar ze kwam met de schrik vrij. Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend, dat op zaterdag 27 december 1969, tussen 9.00 en 10.00 uur 's morgens, de gemeentesecretarie, Steenhoffstraat 2 te Soest, geopend zal zijn voor zaken de burgelijke stand be treffende en die geen uitstel gedogen. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan: Bouwvereniging St. Joseph, Van Marenstraat 12 te Soesterberg, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van 't bepaalde artikel 20 van de We deropbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van 101 woningen (in drie typen), op het perceel, gelegen aan de Generaal Winkelmanstraat en de Van Marenstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E. nrs 2520. 2522, 2788, zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Soesterberg-Dorp", b. Bouwbedrijf H. W. van Asch N. V., Bosstraat 12 te Soest, op haar daartoe ge daan verzoek op grond van het bepaal de in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou wen van een woonhuis met garage, op het perceel, gelegen aan de Meidoorn- weg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3189 ged., zulks in afwij king van het bestemmingsplan „Soest- Zuid"; Esso-Nederland N.V., Postbus 110, 's Gravenhage, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestem mingsplan, regelende de bestemming in hoofdzaak van de gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht- Amersfoort, ten behoeve van de uit breiding van een servicestation, op het perceel, gelegen aan de Beukenlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie H, nr. 5927. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventu ele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrek king hebbende stukken liggen geduren de diezelfde termijn ter gemeentesecre tarie ter inzage. SOEST, 24 december 1969. De in 1950 geboren Nederlanders, die in een Nederlands bevolkingsregister zi.m opgenomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht heb ben ontvangen, zijn verplicht vóór 1 januari 1970 zich aan te melden ter ge meentesecretarie van hun woonplaats of gewone verblijfplaats. De aanmeldirg moet geschieden door deze personen zelf, bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een in stelling van weldadigheid wettelijk ver tegenwoordiger, dan rust bij verhinde ring de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. Zij, die zich aanmelden, worden inge schreven voor de dienstplicht. De burgemeester der gemeente Soest In een vorige uiteenzetting hebben wij al eens gezien, dat de exorbitant hoge belastingen van tegenwoordig in feite een zieklesymptoom van het maat schappelijk leven vormen. Daarbij bleek dat ze niet zozeer direct zelf de ziekte vormen, doch dat ze voortvloeien uit de zeer hoge bedragen, die nodig zijn voor ten eerste de sociale voorzienin gen en ten tweede de buitenlandse be trekkingen, in dc vorm van het leger en de ontwikkelingshulp. Tot die so ciale voorzieningen moeten we in dit verband niet alleen de bedragen aan a.o.w., a.w.w.. kinderbijslag, invalidi- teitsrenten e.d. rekenen, waarbij direct, inkomen van de één wordt wegbelast en als inkomen aan een ander wordt toegeschoven, doch ook de bedragen, die de staat betaalt voor gratis of bijna gratis onderwijs, geneeskundige verzorging e.d. en de subsidies en an dere bijdragon voor de bouw van wo ningen, die op grote schaal worden verhuurd tegen huurprijzen die ver beneden de kostprijs liggen. Want het is zo, dat de staat deze voor zieningen betaalt omdat de betrokkenen zelf niet in staat zijn de kosten daar van op te brengen. Met andere woor den. buiten degenen die aan a.o.w., bijstand e.d., rechtstreeks inkomen uit de staatskas genieten, is er nog en niet aanzienlijk percentage van de bevol king dat aan onderwijs, woongenot en ander voorzieningen niet verdient wat het verbruikt. Dc oorzaak In dit verband is er op te wijzen dat het een misvatting is wanneer we den ken dat we voor onze a.o.w.-premie betalen. Wie vandaag premie betaalt, doet dat voor de uitkeringen van van daag, aan een ander dus, en vormt geen recht of vermogen. En wie later a.o.w. zal genieten, zal die moeten ont vangen uit de premie die en ander zal moeten betalen. Deze premie is dus geen premie, maar een belasting. De werkelijke oorzaak bleek er in te liggen dat door de normale werking van de economische wetten in de maat schappij, net als bij het monopoly-spel, de een al spoedig alles heeft en de ander het beetje dat hij heeft ook nog kwijtraakt. Dit is geen gezonde toe stand, maar het is een feit, dat gege ven is. ONZE HEERLIJKE Hoe grotere vormen dit nu aanneemt, des te meer belasting moet bij die één geheven worden, om de ander te on derhouden. En dit op zichzelf heeft weer nare gevolgen, die het verschil tussen arm en rijk nog vergroten, èn op het gebied van de inkomens, èn op het ge bied van de bestedingen. De ingenieur, die onmisbaar is, wil nóg meer verdienen, omdat hij aan de top van zijn inkomen zo'n hoog tarief moet betalen. En zijn werkgever kan dat salaris betalen, want hij kan het aan de top van zijn winst tegen een hoog tarief aftrekken. Heeft één van hen ongelijk? Zo ook de bestedingen. Toen ieder zijn wonen zelf moest betalen, kon ieder binnen zijn financiële mo gelijkheden kiezen hoe hij wilde wo nen. Nu we onze woningen moeten ..krijgen", tegen rond de helft van de kostprijs, dienen we genoegen te ne men met wat wordt „aangewezen". Met de buurt en de buren die we troffen. En naarmate we het onderwijs meer en meer gratis krijgen, gaan we er min der en minder zeggenschap over krij- gen naar welke school onze kinderen zullen gaan. Dit alles is niet goed, maar het is een feit, een logisch feit. Het versterkend effect Het zal duidelijk zijn, dat het euvel, dat de mens niet alleen wordt verzorgd, maar ook wordt geleefd van de wieg tot het graf, een effect heeft dat zich zelf versterkt. Niet alleen heeft hij niet meer voldoende vrijheid en mogelijk heid zijn leven zo in te richten als hij dat zou willen, doch anderzijds draagt hij ook te weinig verantwoordelijkheid zelf, wordt hij te weinig aansprakelijk gesteld voor wat hij doet. Het is natuurlijk een groot goed, dat we een ieder die in de verdrukking komt. althans vrijwaren van honger en ander gebrek aan eerste levensbe hoeften. Het is goed dat de bijstand een recht is. en geen aalmo'es. en wellicht zou het soms nog wat royaler kunne.i hier en daar. Maar waar een recht is behoort een plicht te zijn; in dit geval dus de plicht om bij te dragen als we kunnen en naarmate we kunnen. En wil een mens menswaardig blijven, dan zal hij zoveel mogelijk toch zelf verantwoordelijk moeten zijn voor zijn daden, en zelf moeten betalen wat hij verbruikt. Enkele punten Zoals de huidige toestand langzamer hand is ontstaan zo zouden we die ook We zouden kunnen beginnen met langzamerhand weer in de goede rich ting moeten ombuigen, schoolgelden, huren en dergelijke uit gaven langzamerhand te verhogen en daartegenover de werkgevers minder Terwijl opgewekte klanken van PVO door de enorme hal (5200 m2 effectieve werkruimte) galmden, stroomden de vele belangstellenden, die getuige wilden zijn van de officiële opening, de hal binnen, waar vele bloemstukken de idee van een bloemenveiling gaven. Precies om half drie werden de vele genodigden en de medewerkers welkom geheten op deze zo belangrijke dag. Nadat verschillende relaties het woord hadden gevoerd en duidelijk naar voren hadden laten komen, hoe prettig het was zaken te doen met de heer W. F. Bus'ch, de directeur van ASI, dankte de heer Busch de sprekers, en verzocht zijn kleindochter door het geven van een klap met een hamer op de tafel, waar mee een enorme hoeveelheid lawaai door de enorme hal klonk, de zaak offi cieel te openen. Het bedrijf is in tijd van vijftien jaar uitgebreid van vijfentwintig vierkante meter, tot ruim tweeënvijftighonderd vierkante meter en geniet naast een overbekende een minstens zo vertrouw de klank in de hele BOyAG-wereld. Een grote sortering materiaal, meer dan drieduizend stuks, betrekking hebbende op het rollend materieel, variërend van landbouwtrekker tot personenauto's, ligt in het enorme magazijn overzichtelijk gegroepeerd. Niet alleen de levering van nieuw ma teriaal, maar ook de reperatie en revisie van geleverd materiaal geschiedt in eigen bedrijf. De service-werkplaats be vat naast een tiental draaibanken ver schillende boor^ en fraisbanken. Naast de levering van friktieplaten, drukgroe- pen, kruisstukken en een enorme sor tering in slangkoppelingen en nippels, heeft men zich sinds enige jaren jaren intensief bezig gehouden met de pro- duktie van hydraulische apparatuur, waarmee het bedrijf in korte tijd een enorme reputatie heeft opgebouwd. Met de komst 'van dit bedrijf uit Hil versum, dat daar niet te beschikking kon krijgen over voldoende uitbreidings mogelijkheden. heeft Soest er weer een belangrijke industrie bij gekregen. AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT TEL.: 03490-14243 Als u langs komt, kom dan eens aan. Kom er eens in als u goed uit wilt zijn wat service en voorlichting betreft bij 't kiezen van een nieuwe camera. Ook de prijzen zult u prijzen, 't Komt er maar op aan dat u fijn slaagt vindt Fotohand el VAN ESSEN, Blrkstraat, bij stoplichten. Wij wensen u genoegeljjke feestdagen en een gelukkig 1970. SoesW'iid bij de stoplichten Ook voor APPELBEIGNETS, APPELBOLLEN, APPELFLAPPEN enz. natuurlijk naar belasting en meer loon te laten beta len. Dit vergt ook voor het bedrijfsle ven een omstelling door de verande ring in de verhouding tussen loonkos ten en machinekosten, dus het moet langzaam. Sneller zouden we kunnen handelen ten aanzien van de kosten die door baldadigheid en dergelijke ontstaan. Het helpt weinig om te straffen wan neer het monument op de Dam wordt beschadigd. Beter ware het de schul dige de schade te laten betalen, en zo hij geen geld heeft, hem dat desnoods met dwangarbeid te laten verdienen. En dat geldt ook voor de schade die bij particulieren wordt aangericht, en voor wie zijn gezin in de steek laat. Zoals de staatsuitgaven duizenden klei ne en grote posten betreffen, zo zou den wij duizenden voorbeelden moeten noemen. Waar het om gaat is echter het principe dat een ieder in de eerste plaats zelf verantwoordelijk is en dat hij zoveel mogelijk zelf betaalt wat hij verbruikt. Dan kan hij eisen stellen en dan is hij iemand. Dat zal nooit volledig zijn te bereiken, doch de huidige hoogte van de staats uitgaven voor sociale voorzieningen en daardoor van de belastingen, wijst er op dat we te ver van het rechte pad zijn afgedwaald. Door het bestuur van de afdeling Soest van het N.V.V. met de daarbij aangesloten afdelingen, werd donderdagavond „De Rank" voor haar leden met dames een kerstbingo-avond gehouden. Zoals gewoonlijk was de zaal geheel bezet en de ruim twee honderd be langstellenden konden aan gedekte ta fels het spel volgen. Er waren weder om voldoende prijzen, zoals kerstkran sen, kerststukjes, kippen, fruitmanden verschillende soorten wijnen enz. Ter derving van de onkosten werd een tombola gehouden, ook met mooie prij zen en bijna alle aanwezigen gingen met een prijs huiswaarts, zodat zowel de organisatoren, als de aanwezigen te vreden konden zijn. De KVO-adspiranten A hebben het op de tweede wedstrijddag van het micro- korfbaltournooi uitstekend gedaan. De drie te spelen wedstrijden werden alle gewonnen, zodat KVOA op de eerste plaats staat. De eerste wedstrijd tegen SKFC werd met 1-0 gewonnen. Beter spel was er te zien in de twee de wedstrijd tegen AltiusB. In de tweede helft scoorde Ria Louwrier (1-0). De spannende wedstrijd werd tegen SamosC gespeeld. In de tweede helft scoorde Kees Sterk tot tweemaal toe met mooie afstandsschoten (2-0). Voor de B-adspiranten liep het minder goed af. Zij verloren met 0-2 van AtlantisA; tegen ExcelsiorB werd 1-1 gelijkgespeeld en de derde wedstrijd werd met 5-0 verloren van het nog steeds ongeslagen SAMOSD. BESTELT U S.V.P. TIJDIG Dit voorkomt teleurstelling NIEUYVERHOEKPLEIN 6 TELEFOON 2774 Tijdens de middagdienst heeft ds. J. van Eijk als predikant van de Gerefor meerde Kerk te Soesterberg afscheid genomen van zijn gemeente. Ruim drie jaar heeft ds. Van Eijk de boodschap van God doorgegëven. Over de betekenis van de Kerk in deze tijd stelde de predikant, dat er in de Kerk bezinning is gekomen, dat zij uit haar isolement is getreden na teveel bezig geweest te zijn met de zaligheid van de ziel. Er dient een positieve in vloed uit te gaan van ons in onze sta tus van „hemelburger". Na dc dienst sprak broeder Bosma namens kerke- raad en gemeente een hartelijk af scheidswoord en bood ds. Van Eijk een schrijfmachine aan. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dat korsmus 1969 geen uutzongdering vormp op alle aore vreu- gere korsmusse, en ok weerun heul eige gezich hep zogezeit. Nie datter noeng un aor soort viering vaan daat aalouwe fees is, ut is nie zo bar veul mederner geworde. Der binne weer net zoon kwak kors- bome vurkock as veuruge jaore, en de vursiering is ok heulegaor nie vuraan- derd, oft zouw motte weze datter noeng keerse te koop binne, die ut lief vaan un faobultjeskraant feguur hebben, en op die menier de korsvreugde hellepe vurhoge. daormee ast waore un heul niew lich op allus wax*repen<L Ut maag daan wel zo weze, daat dr minse teugeswoordug nie zo bar veul tied meer hebbe om an sfeer te dengke. Ast korsmus wordt, daan krieg haos iedereen effe un aor geveul vaan bin ne, ut is net of de minse waat vur- draogzaomur worde. Ut ken wel alle- nug zo lieke, maor zo of er. toe beure der dinge die in de aore maende vaanl jaor niet of hos nie voorkomme. Vaan de week wak effe op bezeuk bir un ouwe buur, die zun huus an dc Laange Brink door omstaandughedc hep vurruule voor un plaotsie in un be- jaordehuus op de Eng. Ut vaalt ming steeds weer op ak daoi birne komp lope, datter niks is waor je an ken marreke dajje in un huus binnegelope waor de bewonurs allegaor minse binne die nie meer vaan de jongsten binne. Ut bruust daor nog vaan leve. En eers vroeg ik ming nog of oft de korsgedaachte waas waordeur die minse allegaor zoon vredugge trek op hullie gezich haade, maor dcat waas heule gaor ut gevaal nie, zullie waore allemaol nog bar gelukkug mit ut feit daat zullie sinds korte tied nie meer tot vurgete gebied hore, maor daat heu- lemaol veur hullie speesiejaol de bus vaan ^ense ovur de Eng ried. Nog nie de heule daag, maor allenug op de ure waorvaan gedoch wordt daat de meeste minse de deur uut wille. Om nie as un hongd mit ming tong uut ming mond bove an tc komme bink netuurluk mit de lif egaon. Ik waas gewend ak arrugus mit un lif bove gong, daatter daan iemaand in sting die ut techniese deel dervaan heule- maol veur zun rekening naam, maor daat waas noeng nie ut gevaal, ik mos ut heulegaor zelluf doen. Zongder aal te veul naorughied bink opt goeje aadres angekomme, waor de korstsfeer ok al anwezug waas, deur middul vaan un korskunsboom, die in alle gevaal op de echte bome veurhep, daatter nooijt naolde uut zalle vaale. Die ouwe buur vaan ming die daor saome mit zun vrouw woent, haad ok aal kennis gemaok mit korsmus 1969, waant de daag voordak um bezoch. waore de schoolkingdes gekomme, en die haadde um un heul mooi korsstuk- kie gebroch, mit un maandje mit aller- haande heerlukhede. Eers dochtie nog daat ut vaant arreme-bestuur vaan de karruk of zo waat zouw weze, maor daat waas ut nie. Die kingders haadde der allenug maor mee uut laote komme, daat hullie, ouwe minse, der nog heulemaol bie hore. Mit korsmus binne de minse ast waore veul meer saome as andurs. Daat waai ok heul goed te marreke op de vol- lukskorstzaangavond in de Juuliejoanao karruk. Allurhaande minse, mit en zongder gloofsovurtuuging, zaote sao me in de karruk. om saome de korsge daachte tot hullie te laote komme. Waat daot angaot waast jaammur daat bie de gemeenteraodvurgaodering vaan de korsgedaachte nog niet zo bar veul te marreke waas, waant daor zaote zul lie mekaor nog behoorluk in de haore. Wak mit belaangstelling geleze hep, waast vurhaul waat de baos vaan Zon- neglore hep offestoke, en zellufs de voorkaant vaan de kraant hep ehaold. Ik weet nie oft allenug maor bestemp is voor minse zonder middele vaan be- staon die behoed motte worde arrugus voor. En noeng waast prebleem of daat wel of nie in un automaot aan de muur mog haange. Ming staandpunt in daat soort dinge. diek nie begriep, blief altied geliek, un mins ken betur voorkomme as geneze, aster teminste waat te geneze vaalt. Op de nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, vindt u duizend en een kleine kunststukjes. Fraai van vorm, echt eigentijds en vaak verrassend goedkoopZo rond de riks kunt u al kiezen 'n Inspirerende ideeënbron voor mensen met kadoproblemén, die kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken. Gallenkampelsweg 2. of Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (bij het busstation)

Soester Courant | 1969 | | pagina 5