GEEN RUSTIG 1970 INTER-TUFT SOEST TREEDT TOE TOT ZWITSERS CONCERN „TEMPO" ORGANISEERDE VOOR 15e MAAL KERSTCROSS NIEUWJAERS-WENSCH Bij d'intreede van het laer onses Heerer MCMLXX Het ooit gericht op Biafra Dinsdag 30 december 1969 48e jaargang no. 99 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Soest Tel. 2566 - Postgiro 126156 Geen consequenties voor het personeel Werkgroer» ..Literaire Avonden" opgeheven Wie bezorgt PTT-ambfenaar een goed begin Oude dame brak door gladheid heup Dronken automobilist op de Birkstraat verongelukt Volkskerstzang in de Julianakerk Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 Advertentieprijs omhoog Ernstig auto-ongeval Vuurwerk op oudejaarsavond SOESTER(ï)OURANT Abonnement per kwartaal ƒ3,75. Buiten Soest per kwartaal ƒ6,75 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag 1969 loopt ten einde en straks wensen we elkaar een gelukkig nieuwjaar. We kunnen dat niet laten, maar intussen weten we, dat het nog een vraag is of 1970 wel zo'n gelukkig jaar zal worden, althans gezien in het nationale en in ternationale vlak. Wat Nederland betreft zal 1970 waar schijnlijk een voortzetting en toene ming van de politieke verwarring en hetze te zien geven. We zoeken meer naar verschillen, naar wat ons schei den kan, dan naar een lijn voor amen- werking ten gunste van het geheel. Er komen steeds meer liefhebbers in de politieke arena, die meningsverschillen opwerpen en naar buiten roepen. En men krijgt er wel een de indruk van, dat men zichzelf in de publieke belang stelling wil plaatsen, liever dan rustig uit te praten en tot een compromis te komen. Ook buiten de politieke arena zal men roerig blijven, waartoe, van buitenaf, steeds mogelijkheden worden aange dragen, om zodoende het democratische westen in beroering te houden en te vermoeien. Steeds méér „inspraak" en zogenaamde democratisering. Ook in 1970 zal er door jongeren tegen „het gezag" geschopt worden, gewoon omdat men iets nodig heeft om zich te manifesteren, om te ontvluchten aan een minderwaardigheidscomplex, om zich te emanciperen waar men nog niet aan het man-zijn toe is. Men zal veranderingen eisen zonder zich af te vragen of die in de praktijk verbete ringen zullen blijken op te leveren, want tot de uiteindelijke gevolgen leidt de eigen te enge blik nog niet. En „het gezag" zal beangst blijven en verder gaande ontreddering trachten te voor komen. Iedereen zal „vooruitstrevend" willen lijken, de vernieuwingen niet tegen willen houden, omdat men vreest dat dit politiek verlies zal opleveren. En in iedere partij is men bang voor ver lies, maar vreemd genoeg altijd aan de jongeren, aan de meest progressieven, daarbij de al wat oudere, wijzere gene raties veronachtzamend. En deze ge neraties weten daardoor langzamerhand niet meer waar zij thuis horen. Internationaal zal de hemel er nog drei gender gaan uitzien in het komend jaar. De Arabieren dringen naar een nieuwe oorlog met Israël, om hun prestige en hun verloren land te herwinnen. Met onderhandelen menen zij hun gezicht te verliezen, daarom kan volgens hen het conflict alleen door oorlog worden opgelost. Een oorlog die zij dan moeten winnen door de Israëlieten „in zee te drijven". Dat zou alleen een kleine kans hebben als zij tot eenheid konden komen, maar dat zal wel n'et. Terwille van zijn politieke invloed in het oosten bewapent Rusland de Ara bieren met gulle hand. Maar een open lijke, directe oorlog zal Moskou daar ook niet willen, want in dat geval kan Amerika zich niet afzijdig houder, en dat zou tot een escalatie kunnen leiden die men niet meer in de hand kan houden, hetgeen men wederzijds juist probeert te voorkomen. Maar de inci denten aan Israëls grenzen zullen zeker ernstiger worden en het land in oorlogs situatie houden. En geen jongere die daartegen protesteert, want de Ara bische wapens komen uit Rusland! Wel verder gaand protest tegen de strijd in Viëtnam, waaruit de Amerikanen zich langzaam aan zullen terugtrekken, maar zonder dat dit er tot vrede zal leiden. De Viëtnamezen kunnen dan elkaar blijven uitmoorden, maar daar zal dan geen protest meer tegen klinken. Rusland biedt west-Europa een vrien delijker houding aan, in de hoop dat de Amerikanen en de N.A.V.O. er zul len verdwijnen. Daarna kan het de zelfde druk gaan uitoefenen als op de Oosteuropese landen en als op Finland. En zo is en blijft er internationaal nog veel meer aan de gang, waardoor 1970 allesbehalve een rustig jaar zal blij ken. Een jaar waarin wij er wel sterk op zullen moeten toezien niet de grond slag te leggen voor verlies van onze democratische vrijheden. De Werkgroep „Literaire avonden" stoelt op een jarenlange traditie van letter kundige avonden die in Soest zijn ge houden. Al in 1966 organiseerde Willem .Tan van de Wetering een poëzie-avond in Galerie Soestdiik met de dichters Simon Vinkeoog, Ton Luiting, Svbren Pol et. Halbo C. Kool, Henk van Kerk wijk en de dichterressen Honnv Vonk, en Fritzi ten Harmsen-v. de Beek. Boude- wnn de Groot zong. De kleiné paarden stal aan de Koninginnelaan was te klein voor het enthousiaste publiek. In janu ari 1967 had dit een vervolg achter de Gouden Ploeg met o.a. Rinke Tolman, Dick Hillenius, Guus Dijkhuizen. Mirja Muurling en Jan Visser. Inmiddels werd de Kunstenaarsvereniging „Arti-shock" ongericht die een maand later een op merkelijke Gandalf-avond belegde waar vooral de jonge literatoren Louis Fer- ron. Wouter Kotte en Riekus Waskowsky onvielen. Eind '67 verplaatste het werkterrein van de initiatiefnemers zich naar de Oude Kerk waar een religieuze poëzie- avond werd gehouden met Wim Zaal, Fuub Oosterhuis, C. Rijnsdorp, Wim Hazeu, Gabriël Smit, Mischa de Vrede en Jaap Ziilstra. Afgewisseld met koor zang en cabaret. Een jaar later volgde, eveneens in de Vredesweek. een re prise in de Mariakerk. De teksten van o.a. Hannv Michaëlis, Adriaan Morriën. Ben Wolken, George Bruëns en de ..pop"-dichter Peter Aptroot die het keiharde „Help" te berde bracht wer den gelardeerd met zang en jazz. Ton Luiting en ondergetekende die deze avonden leidden vonden een aantal ge- interesseerden om het panel wat uit te breiden. Twee boekhandelaren, iemand van 't Nut en de plaatselijke Bibliotheek, twee dichters en een leraar organiseer den in 1969 proza-avonden met Jef Last. H. J. Diekerhof en Henk van Kerkwijk. De literaire Werkgroep stel de voor "*970 -:en interessante lijst sa men met letterkundigen, die regelma tig in Soest te beluisteren zouden ziin. Bovenaan de lijst stond Jan Wolkers die nog dit jaar voor zou komen lezen uit zijn nieuwe boek „Turks fruit". Verder ontwierp de Werkgroep een serie poëzie- en voordrachtwedstrijden („Proefwerk voor Poëzie") voor scholieren van het voortgezet onderwijs in samenwerking met een aantal leerkrachten Neder lands. Maar de kas was leeg. Voor het eerste project wendde de Werkgroep zich tot de gemeenteraad om oen finan ciële bijdrage. Edoch, B. en W. schreef onlangs o.m. terug: „Hierbij delen wij u na rijp beraad mede, dat wij van mening zijn dat geen subsidie Kan worden verleenc in de 'kosten van door u te organiseren literaire avonden". Dit is triest als je bedenkt dat een openluchttheater in Soest dat nooit of zelden wordt gebruikt een bedrag van ruim achthonderd gulden krijgt voor z'n onkosten. Zo is het wacht weer op het hoogge prezen particulier initiatief. Op avon den die financieel gedekt worden door geringe contributiegelden, hoge entree prijzen, vriendendiensten en bedelpar tijen. Óm het leefklimaat in Soest cul tureel wat op te vijzelen. Maar van de gemeente hoeft het allemaal niet. J. VISSER De tapijtfabriek Arieveen N.V. te Hil versum en haar dochteronderneming n.v. Inter-tuft te Soest (Weteringpad) zijn toegetreden tot het Zwitserse C.L.U.-Concern (Continentale Linoleum Union A.G.), waarvan ook Krommenie een dochteronderneming is. Alle aande len van de Nederlandse familie-ven nootschap zijn overgegaan in handen van de Zwitserse onderneming. Het personeel van beide bedrijven, in totaal 150 man, is van een en ander op de hoogte gesteld. Door de directie van Arieveen-Inter-tuft is overleg gepleegd met de vakorganisaties in de textiel industrie en met de ondernemingsraad met betrekking tot de toekomstige werk gelegenheid en de belangen van het personeel, die overigens niet geschaad zullen worden. Eerder zal het perso neelsbestand worden uitgebreid. Inter- iuft wordt de grote productiemaatschap pij van het tufted tapijt binnen de E.E.G. van het C.L.U.-concern en zal verder worden uitgebreid. De afdeling tapijtweverij, welke is ondergebracht bij Arieveen N.V. te Hilversum, zal op dezelfde capaciteit worden gehandhaafd. Aanleiding tot de toetreding van Arie veen en haar dochteronderneming In- ter-tuft tot het C.L.U.-concern is de sa menvoeging van know-how, welke de gehele vloerbedekkii igssector omvat, en het beschikbaar krijgen van nieuwe verkoopkanalen. Beide bedrijven zullen door dezelfde directie als voorheen worden geleid, te weten door de heren Ad. L. Veen, K. J. L. M. Veen. De huidige directie stamt van de drie textiel en tapijtprodu- cerende families af. In 1898 nam de Maandag 22 december, omstreeks het middaguur, vond op het postkantoor aan de Steenhoffstraat een uitbetaling ten bedrage van ƒ479,plaats op een kascheque, die zonder twijfel zonder opzet door de persoon die hem aanbood, weer is medegenomen. De betreffende ambtenaar, die, zoals bekend, voor eventuele tekorten verantwoordelijk is, kijkt met spanning uit naar de persoon die hem en zijn gezin ook „goed begin" gaat bezorgen. heer A. N. Veen de in 1802 begonnen tapijtfabriek Reijn over onder de naam Arieveen. Deze heer A. N. Veen, groot vader van de huidige directieleden, was getrouwd met een v.d. Heijden, die ook stamde uit een tapijtfabrikantenfamilie. In het jaar 1913 schakelde de vader van de huidige directie (de heer A. G. L. Veen) het bedrijf om van handgeweven naar machinaal geweven. Aanvankelijk werden zgn. „driehoeks tapijten" en later ,,Holtap"-karpetten gefrabiceerd. Arieveen was indertijd bekend vanwege zijn verf-receptuur en dessinering. Tot aan de crisis-jaren ontwikkelde het bedrijf zich zeer sterk. In 1935 trad de huidige directeur de heer Ad. L. Veen in dc firma. Hij in troduceerde nieuwe artikelen, waaron der vast tapijt onder de naam „Ideal Bouclé", wat werd vervaardigd zowel in banen als in lopers. Hierdoor ont stond er in het bedrijf een grote acti viteit,, totdat de onderneming in 1942 door de bezetter werd gesloten. In november 1945 trad de huidige di recteur, de heer K. J. L. M. Veen in de firma. De eerste jaren na de oorlog ontwikkelde het bedrijf zich bijzonder gunstig en werden hoofdzakelijk meu belstoffen, tafelkleden en vast tapijt vervaardigd. In 1948 werd begonnen met de productie van Wilton-karpetten en werd de fabrikage van meubelstof fen en tafelkleden stopgezet. In het jaar 1952 versterkte de heer B. M. Veen de leiding van het bedrijf. Hij ging zich in het bijzonder bezig houden met de bouw van nieuwe ma chines, daar in de jaren 1953-1956 een geheel nieuw produktie-apparaat werd opgebouwd. De leiding van het bedrijf meende ech ter reeds in de Jaren 1956/1957 te con stateren, dat vast tapijt een grotere toekomst tegemoet ging dan afgepas te karpetten, zodat besloten werd het bedrijf om te schakelen van afgpaste karpetten op vast tapijt. In 1957 werd het merk Parade gelanceerd. In 1960- 1962 werden in de tapijtfabriek te Hil versum nieuwe breedweefgetouwen ge plaatst. Het produktieapparaat te Hil versum nieuwe breedweefgetouwen geplaatst. Het produktieapparaat te Hil versum werd in die dagen geheel ver nieuwd en gemoderniseerd. De vraag naar Parade was zo groot, dat veelal levertijden van zes tot negen maanden gevraagd moesten worden. De huidige directie was echter toch Traditiegetrouw organiseerde „Tempo" ook dit jaar op tweede kerstdag het jaar lijks terugkerende wielerfestijn: de kerstcross in Soestduinen. Mede dankzij het ideale weer was er grote publieke belangstelling. Het aantal deelnemers bereikte dit jaar een hoogtepunt. Naast de grote favorieten Van der Hulst en Rutgers, verschenen twee profwegrenners, Jan vat Katwijk en Gerard van Vianen, aan de start. Ter gelegenheid van het derde lustrum gaf ook „Studio-Sport" blijk van zijn belangstelling en nam enige beelden op, die 's avonds werden uitgezonden. Voor een uitgebreid verslag verwijzen wij naar de sportpagina. Hoe duyster isset swerek booven der Waereld kloot, hoe staet de mensch van dag tot dag aen rampen bloot; 't syn de Couranten, die daer daaglyckx van gewaagen, soms ist ons haest te veel, wy kunnen 't nyet verdraagen. Van oorlogh in Vietnam en 't Palestijnse Landt, in 't ver Chineesenryck neemt men 't geweer ter hand. Maer nyet soo ver van Huys, in d'eygene Contryen, hoort men al anders nyet dan vegten en dan stryen, protest, besetting, spandoeeken en wilde kreeten teegen diegeenen, die in Hoogheyt syn geseeten. Wy sien een vuurge Pyl ver in de Ruymte gaen; geen mannetjen meer in, maar drie selfs óp de Maen! Wie eens dagt: ick gaa doot, mijn herte is versieeten, sit met een fonckelnieuw thans smaackelyck te eeten. We leesen het in de Courant, hoe ons geëert Oranjehuys maer steeds met naakroost wordt vermeerd en Claus, eens schynbaer van al 't kwaed de incarnatie, staet nu by Wigbold selfs een beetjen in de gratie (veel meer dan Pieter, ondanks diens reyn Neerlants bloet). We leesen er het kwaedts, we leesen ook veel goet. Maer in Uw Nieuwsblad kryght het Plaetslyk Berigt een importante plaets ent eygene Gesicht. Dat in de Hoofdstraet kwam een nieuwe Backery, daer gaet uw Nieuwsblad heusch nyet soo maer aen voorby. Uyt de Gemeente Raedt verneemt ghy uitgebreyd al wat daer is gebeurt, al wat daer is geseyt met tusschen haeckjens soms „gelach", „hilariteyt", wanneer eens Yemant yets heel grappigs heeft geseyt. Gy leest er alles van de Markt- en Nieuwsberigten, wanneer een oud Gebouw voor 'et Verkeer moet swigten, wanneer een Egtpaer vijftich jaeren is getrouwt, wanneer er wordt gefeest, wanneer er wordt gcrouwt, wanneer ons Elftal onverdiend steeds! heeft verlooren, maer oock wanneer het strackx promotie is beschooren. Gy leest van gans uw Permetasie daer dc naemen wanneer se syn geslaegt voort een of aêr exaamen, 't sy voort Gymnasium dan wel voor reddent swemmen. En mogt de Vraag dan wel het Aenbod U beklommen, 't zij kinderstoel, klavier, of rneyd of commensaal, in d' advertenties daer slyt gy het allemael. Uw Nieuwsblad was er steeds by 't daegelyckx gebeuren en wist dat vaeck behoorlyck smaak'lijck op te kleuren. Vraeg nyet wat 't heeft gekost aan Arbeycl en aan Tyd, want vondt Gy naa het Feest het rustbed toebereyt dan zat de Redacteur noch yverig te ticken om 'et Verslag noch tydich in elckaer te flicken. En oock in 't aen de Kim verschijnent Nieuwe jaer staat 't Nieuwsblad weer voor U en de Gemeenschap klaer. Wy noopen, dat Gy blyft gespaert voor Leed en Druck en dat dit Jaer U breng' veel Zeegen en Geluck en, dat bij alles wat de Toekomst ons moog spellen, Uw Nieuwsblad U getrou mach blyven vergesellen. van mening, dat in de toekomst het geweven tapijt een sterke concurrentie zou gaan ondervinden van niet-gewe- ven produkten (non wovens). dat in 1964 werd besloten een tuft-tapijtfa- briek te Soest te bouwen. Dit werd de N.V. Inter-tuft. Een tuwvergun- ning werd echter niei terstond door het departement verleend, zodat toen de produktie aangevangen moest wor den in een nishut van ca. 120 meter lang en 12 meter breed. Thans heeft men de beschikking over 11.000 m2. Het gebouwencomplex aan het Wete ringpad is overigens nog maar kort ge leden gereed gekomen. De beide bedrijven ontwikkelden zich in de laatste jaren bijzonclr snel en be zetten thans de derde plaats op d Ne derlandse markt. Van de totale produk tie gaat twintig procent naar het bui tenland, voornamelijk naar Duitsland (waar men in Keulen over een eigen verkooporganisatie met 10 man be schikt), België en Luxemburg,, doch ook naar Zwitserland en Zweden. De 75-jarige mevrouw J. v. S.-V. P. uit Soest kwam op dc Steenhoffstraat te vallen en brak daarbij haar heup. Zij is per EHBO-ziekenauto naar Zon negloren vervoerd, alwaar zij is opge nomen. (I Een verkeersongeval op de Birkstraat heeft zondagavond om ongeveer half acht, het leven gekost aar. de 38-jarige G. den Entink uit Amersfoort. De ma.i kwam, vermoedelijk als gevolg van een te royaal drankgebruik op de linker weghelft terecht, waar hij in botsing kwam met een tegenligger. De Amersfoorter liep bij de botsing een gebroken nek op. Op weg naar het ziekenhuis is hij overleden. Volgens een arts, die de dood vaststelde, was de autobestuurder dronken. De bestuur der van de tegemoetkomende auto, een inwoner van Hilversum raakte licht ge wond. Zijn naast hem zittende ver loofde, eveneens uit Hilversum, moest echter met ernstige verwondingen naar Zonnegloren worden gebracht. Zij bleek onder meer een gebroken schou der, een gebroken pols en een hersen schudding te hebben opgelopen. Kort na de botsing reden nog twee wagens op de eerste auto's in. Daarbij raakten nog drie personen licht gewond. Zij behoefden, echter niet in het ziekenhuis te worden opgenomen. De materiële schade bij het ongeval was zeer aan zienlijk. Het heeft geruime tijd geduurd, alvorens het verkeei weer normaal ge bruik kon maken van de Birkstraat. In een .overvolle Julianakerk, zelfs de extra aangesleepte stoelen bleken niet genoeg te zijn, werd donderdagavond 18 december een volkskerstzangavond gehouden. De burgemester opende het programma met een gebed en met het lezen van het kerstevangelie. De schellebellen o.l.v. Paula van Alphen verleenden muzikale medewerking; zij vielen bijzonder in de smaak bij het gehoor. Het mannenkoor, samen met het koperkwartet dat, waarschijnlijk door het grote temperatuursverschil van buiten en binnen niet op zijn best was, zong het „Stille nachtt Heilige nacht" op een prachtige manier. De toespraak van ds. P. G. van den Hooff begon met het doven der lampen, alleen de kaar sen bleven aan, waaraan de predikant even verrast was. Hoogtepunt van de avond was het optreden van de Gospel groep Soestdijk. Het nummer Poor litt- le .Jesu was de uitschieter met zijn snelle vraag- en antwoordspel. Met het Ere zij God door allen gezongen en daarna het Gebed des Heren door al len gebeden werd de voor de tiende keer in de Julianakerk gehouden kerst avond besloten. In Nederland wordt weer op vele fron ten gestreden voor Biafra. Het merk waardigste initiatief dat hierbij ont plooid is, leest men in 3en brief aan de ondernemingsraden van o.m. Shril, Phi lips en Unilever. Daarin wordt opge wekt pressie uit te oefenen - desnoods door stakingen, moet men aannemen - op hun directies om een eind te maken aan hun commerciële activiteiten in Nigeria. Activiteiten immers die niet alleen die maatschappijen tot /oordeel strekken, maar ook de Nigeriaansp economie die toch de middelen moet opleveren waarmee de wapenaanschaf fingen bekostigd worden. Een indirecte methode om het de fede rale regering in Negeria moeilijk te maken door te gaan met de oorlog. Ten slotte kan die de Russische wapens slechts tegen contante betaling aanschaf fen, zo zijn de Russen in zaken wel, en het Engelse krediet is ook niet onuit puttelijk. Hoe menslievend de achtergrond van deze actie ook is, ze heeft haar beden kelijke kanten. Het komt erop neer dat de federale regering door economische pressie gedwongen moet worden wat inschikkelijker te zijn jegens Biafraan- se verlangens. Wat dan inhoudt dat men ervan overtuigd is dat slechts door de halsstarrigheid van generaal Gewon nog altijd een strijd geleverd wordt waarvan vooral vrouwen en kinderen door de honger het slachtoffer worden. Maar het is zeker op zijn minst ook zo dat de Biafraanse leider Ojoekwoe niet minder onbuigzaam is. Een echte oplossing is slechts te vinden als de twee elkaar ontmoeten in een wederzijds geven en nemen. Daarvoor is meer bemiddeling nodig dan een po ging om door economische dwang een der partijen in een positie te dwingen waarbii ze tocen haar zin wel zal moe ten wijken voor de ander. Een oplossing op die basis zal geen lang leven be schoren zijn. Nog daargelaten dat het pressiemiddel dat hier in Nederland gepropageerd wordt, alleen zin heeft als Nigeria ernstig te lijden zou kri jgen door 'n Nederlandse boycot en wie dat gelooft overschat de Nederlandse industriële activiteit in Nigeria schromelijk. Internationaal iets doen zou misschien meer zin hebben. Maar zelfs als alom in west-Eurona en dc Ver. Staten de bedrijven onder druk van hun perso- neel(sraden) Nigeria het leven zuur gaan maken, zou niet veel Ie bereiken zijn. Het is uit alles duidelijk dat oe Afri kaanse landen het als een zaak voor Afrikanen beschouwen en alle inmen ging van buitenaf, zeker inmenging van de westerse landen met hun kolonie1? verleden, scherp afwijzen. Ook een internationale economische actie zou bij de andere Afrikaanse lan den kwaad bloed zetten: het lijkt op een nieuwe poging van de blanken om de Afrikanen naar hun ideeën te laten handelen. Biafra is een drama. Het is zinvol om allles te doen om een eind te maken aan de ellende waarin duizenden en dui zenden verkommeren. Maar wat men doet zal zinvoller moeten zijn dan nu bepleit is. Om van de absurde oproep aan de C.P.N. om de heren in Moskou ertoe te bewegen hun wapenleveran ties te staken, maar te zwijgen. KANTMAN Dc minister van Economische Za ken heeft aan de uitgevers van nieuwsbladen toestemming verleend, per 1 januari 1970 dc bestaande ad vertentietarieven te verhogen. Ter verkrijging van betere uitkom sten in dc uitgifte van ons blad, zien wy ons genoodzaakt van deze vergunning gebruik te maken. Administratie SOESTER COURANT Gistermiddag, te 12.10 uur, reed de 32- jarige H. W. P. uit Soest met zijn au to over de Alb. Cuyplaan in de richting Julianalaan, op de kruising verleende hij geen voorrang aan een auto be stuurd door de 25-jarige G. R. S. uit Zevenaar, die over de Talmalaan naar de Soester Engweg reed. Een hevige botsing was het gevolg en beide wagens werden zwaar beschadigd. S. bleek na onderzoek in Zonnegloren licht gewond te zijn en kon per EHBO- ziekenauto naar Zevenaar worden over gebracht. Bij P. zaten nog 2 personen in dc au to. Een van hen, de 28-jarige C. S. uit Amersfoort, werd licht, doch de 52- jarige J. M. v. d. H. uit Soest zwaar gewond, waarna hij in Zonnegloren werd opgenomen. P. bleef ongedeerd. De afd. Soest van de Ned. Ver. tot be scherming van dieren verzoekt ons hou ders van honden en katten deze die ren morgenavond (oudejaarsavond) in huis te houden. Op deze avond wordt weer veel vuur werk afgestoken en veel huisdieren zijn daar doodsbang voor en vluchten,, wan neer zij buiten zijn, soms ver weg.

Soester Courant | 1969 | | pagina 1