tis! WEGENS VERBOUWING is de verkoop tijdelijk gevestigd Foto-OptiekVdll ESSBÜ mm Garage Stam 0JTEN Vervolg Sportvaria HET ONDERONSJE VAN NOREN, NEDERLANDERS EN EEN ZWEED FIBERS (tegenover Ipotheek Soest-Zuid) NIX0N OP DE PRES DE DALENDE HUWELIJKSLEEFTIJD MEDISCHE DIENST ziekenauto 5980 PREDIKBEURTEN IIJSCHOOL ROMINGEN" olf Hinze, DOORZENDING TIE >T 2.30 uur n.m. Nijhof - Baarn Afgang van de Russen Sinds 1906 voor uw FIETS Zaalvoetbal Luchtmachtteam van slag af Crescendo nieuws 56e Schoolvoetbaltoernooi 1970 BIRKSTRAAT (bij de stoplichten) Basketbalvereniging „The Red Stars" voor Israël en de senaatszetels JNiet alleen door welvaart, maar ook door onmin Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 Een schouder om tegenaan te leunen IM» R.K. kerkdiensten VRIJDAG 30 JANUARI 1970 U GEDIPLOMEERDE N.B.A. sen 77, 9,90 istructeurs tis rijles Kadett" en „Mini Cooper" houden in hotel „De Kleine ichool P. van Groningen Buys Ballotlaan 47 Soesterberg Telefoon 03463-1504 n Weedcstraat 2, Soest •gente JSLAGEN ZENDING ttainer geselecteerde V last van Crediteuren artikelen. werd tegengehouden en an geschil betreffende de *inele order. ng tot liquidatie van de 'an de ge Brinkweg 25 plaatsen van herkomst ïalat, Meshkin-shar etc. d, Mashbad, Sabsevar etc. shar, Tabriz, Sarab etc. i (gedeeltelijk met zijde), Air, Mecca, Sultanabad, c. abulistan, Ferdose, uashgaye ing ter inspectie en be- 10 uur tot een half uur len bezichtigd. Dames en heren coifure POSTMA. Erkend pelatti-depositair. Het vertrouwde adres voor al uw haarwensen. Herenhaarstukjes v.a. ƒ225,—. Damespostiches v.a. 125, tot ƒ500,—. Brink 4, Baarn, telefoon 02154-2470. Te koop prima KOEMEST 14,per m3. J. B. LANSER, Soesterengweg 8, tel. 2557. Hard houten voordeuren (ook op maat). Kunststof en aluminium dak ramen (6-, 9-, 12-pans), even pan mee nemen. Origineel kado Dan Allibert toilet kastje (De volledige serie in onze showroom) Voor elke deur binnen- of buitenlak of schilderwerk. Garage of poort- deur. Boeren deur (2-delig). Complete douche cabine met gor dijn en kranen (Kiwa Keur) f 325.—. Vliezo zolder trappen, voor elke vliering, hoogte uit voor raad enz. enz. Dit is slechts een klein deel van onze grote sortering. Loop u eens vrij naar binnen en doe nieuwe Ideeën op. Jac. v. Lcnneplaan 15 Tel. 02154-3462 Ard Schenk heeft op meesterlijke wyzc de Europese schaatstitel 1970 naar zich toe gehaald. Maar laten we eerlyk en nuchter blijven: zijn voornaamste concur rent, de Noor Dag Fornaess, trof het op de 5 km slecht met het ys, waardoor Ard op deze aistand 8'/s seconde op hem kon winnen. Overigens is by de kam pioenschappen in Innsbrück duidelijk gebleken, dat de internationale schaats wereld wordt beheerst door de Noren, de Nederlanders en de Zweed Gocran Claesson. Van de andere nationaliteiten komt in een klassementswedstrijd niemand serieus aan bod. In de eindrangschikking van dt 16 rij ders, die zich voor de 10 km in Inns brück hadden geklasseerd, treffen we vijf Noren, vijf Nederlanders, twee Zwe den, twee Finnen, één Duitser en een Rus aan. Maar vooral de plaatsen waar op de rijders eindigen zijn van belang, want komt men bij de eerste twaalf dan stelt men voor z'n ploeg zeker, dat bij het volgende kampioenschap min stens drie rijders mogen uitkomen. In 1971 mogen de Noren en Nederlan ders weer met het maximum van vijf rijders deelnemen, de Zweden met vier (door de 3de plaats van Claesson en de 11de van Sandler) en de Finnen met drie (Koskinen werd 9de). De Russen mochten in Innsbrück met drie rijders uitkomen. Ze kwamen met twee, omdat ze naast Yoemaschew (15de) en Lavroesjkin geen rijders van vol doende klase hebben. De Westduitsers zullen in 1971 maar met twee man mo gen meedoen, omdat Zimmermann niet verder kwam dan de 13e plaats. Klasse apart Het was bekend, dat Kees Verkerk niet in topconditie verkeert door een voor hoofdsholte-ontsteking, waardoor hij net na het begin van het schaatsseizoen twee weken lang niet kon trainen. Het getuigt wel van heel grote klasse als je dan toch nog in het eindklassement een zevende plaats verwerft en de 5 km wint! Maar Jan Bols heeft zich nu echt wel een plaats bij de hoogste top ver overd door vierde in de eindrangschik king te worden. De onderlinge verschillen tussen de vier beste Noren zijn maar heel gering. De Europese kampioenschappen heb ben de kracht van de Noren over de hele linie duidelijk aangetoond: Forneass tweede, Thomassen vijfde, Groenvold zesde, Tveter achtste en Guttormsen tiende. Over een paar weken bij de wereldkampioenschappen in Oslo zullen we nog wel sterker met het Noorse schaatsgeweld te maken krijgen op het natuurijs van het Bisletstadion. Bij die wereldkampioenschappen zal Dag Fornaess - er alles aan gele gen zijn om te tonen, dat hij sterker is dan Schenk. Of dat zo is laten we in het midden, maar dat deze wilskrachtige jonge Noor veel kan, heeft hij op de 10 km laten zien. Daarop is hij geen specialist. Zijn kracht ligt vooral op de kortere afstanden, terwijl hij op de lange goed mee kan komen. Maar hij won die 10 km wel. Door zijn wilskracht. En slechts 1,9 seconde scheidden hem van de titel. De Zweden hebben op 24 en 25 januari KERKSTRAAT 3 - TEL. 2030 Het zaalvoetbalteam van de Vielgba- sis Soesterberg is er j.1. dinsdag niet in geslaagd de wedstrijd tegen DOSOl in een overwining om te zetten en daardoor de aansluiting bij de kopgroep te herwinnen. In een matige wedstrijd werden de Luchtmachtmilitairen met 4-2 verslagen, na aanvankelijk met 2-0 te hebben voorgestaan. Vooral taktisch ontbrak er nogal iets. Het eerste kwar tier werd er vooral technisch goed ge combineerd en zat DOS'Ol vaak in de verdediging. Na vijf minuten nam de Vliegbasis-ploeg de leiding, toen een pass van Rommers bij Wienk belandde, die zuiver in de uiterste hoek schoot (0-1). Drie minuten later bleek de ploeg van coach Deurloo op een over winning af te stevenen, toen een combi natie van Kleingelding en Schop bij Buys kwam, die keihard inschoot (0-2). In plaats van door te stoten, werden de combinaties hierna onzuiver en kwam DOS'Ol tot fraaie aanvallen. In de veertiende minuut resulteerde dit in een tegendoelpunt, toen een DOS'Ol - aanvaller de gelegenheid kreeg op doel te schieten en Zoutendijk verrast werd (1-2). Vijf minuten voor rust werd de gelijkmaker gescoord, toen Zoutendijk de bal verkeerd uitwierp en de DOS'Ol voorwaarts deze fout onmiddellijk af strafte (2-2). Na de rust een beter spelend Lucht macht-team en een strijdlustiger DOS'Ol wat de overwinning rook. De Utrechte naren waren strijdlustiger, dan de traag spelende Vliegbasis-ploeg. Een uitval van DOS'Ol werd de militairen in de twaalfde minuut noodlottig, toen Zoutendijk geen verweer had tegen een hard schot van een DOS-aanvaller. De gehele luchtmacht-ploeg ging in de aanval, en schoten van Buys, Den- Bes ten en Schop gingen naast of tegen de paal. De DOS-verdediging had bepaald geluk toen Rommers een prachtig schot door de paal gekeerd zag worden. Juist toen iedereen de gelijkmaker verwacht te, kwam het doelpunt aan de andere zijde toen de Vliegbasis-defensie bij een schaarse DOS'Ol-aanval onvoldoen de ingreep en Zoutendijk voor de vier de keer het nakijken had. Wat de Luchtmacht-ploeg ook probeerde de bordjes alsnog te verhangen, de DOS'Ol-ploeg wist met veel kunst en vliegwerk de eerste overwining vast te houden. pech gehad, dat Johnny Höglin al na de 500 meter moest opgeven wegens ziekte. Sportartsen zijn knap in het oplappen en als het niet te erg is, kan Höglin in Oslo een flinke partij mee- blazen. De pupillen van coach Anton Huiskes zullen dan ook weer hoge ogen gooien. Volgend jaar rijden zij de Euro pese kampioenschappen in Göteborg voor eigen publiek en dan zal Huiskes zijn werkgever, de Zweedse, schaatsbond, een kampioenschap willen aanbieden. Voor Oslo echter ligt het sportieve ge vecht om de wereldtitel voorlopig open. Tct de voornaamste favorieten mogen zeker de Noren Dag Fornaess en Magne Thomassen worden gerekend, terwijl Per Willy Guttormsen outsider is als hij beter in vorm is. Van Nederlandse zijde zijn het Ard Schenk, Jan Bols en Kees Verkerk, die hogt ogen gooien. En tus- en de Noren en Nederlanders in zal de Zweed Goeran Claesson, die zowel vorig als dit jaar bij de titelgevechten steeds net achter Fornaess eindigde, een aardig woordje meespreken. Van de ander.- nationaliteiten hebben alleen de Fin Kimo Koskinen er de Westduitser Gerhard Zimmermann de kwaliteiten om zich eventuee bij de eerste twaalf te rijden. Het is de taak van Jappie van Dijk en Petter Nottet of Eddy Verheijen om zich ook bij de eerse twaalf te plaatsen. In Oslo zal Ard, mits zijn vorm en conditie uitstekend blijven, weer in de top te vinden zijn, evenals Jan Bols. En we verwachten een hogere klassering van Kees Verkerk, die vooral op de 1500 meter tot een relatief veel betere prestatie in staat moet zijn. Ook Peter Nottet heeft met ziekte te kampen gehad, waardoor zijn resulta ten in Innsbrück nadelig werden be ïnvloed. Maar hij zal in de weken tus- en nu en Oslo een felle strijd moeten voeren met Eddy Verheijen. Graag hadden we gezien wat deze jonge De venter onderwijzer bij het Europees kampioenschap had klaargespeeld. Jappie van Dijk heeft zich volledig waar kunnen maken, 't Is jammer dat zijn sprint nog uitermate zwak is. Het lijkt ons, dat hij en kernploegcoach Leen Pfrommer zijn kracht nog niet volledig kennen, waardoor hij op zijn sterke nummers, de 5 en 10 km, te voorzichtig begint. Hij is nog pas aan zijn eerste internationale seizoen bezig en vooral als er nog het één en ander aan zijn techniek wordt geschaafd kan hij in de komende seizoenen misschien nog wel net zo'n hoogte als Jan Bols, die ongeveer even oud (25) is, bereiken. Zaterdagmiddag 31 jan. a.s. organiseert Crescendo de rayon wedstrijd in het kader van de districts-verenigingskam- pioenschappen van het district Utrecht van de N.K.G.B. De wedstrijd wordt gehouden in de gymzaal van de R-.K. MAVO te Soest en begint om half 3. Aan deze wedstrijd nemen deel de sport- en jeugdvereniging Laetitia uit Soesterberg en Crescendo. Verschillen de andere verenigingen uit het rayon Amersfoort moesten om bestuurlijke of technische redenen verstek laten gaan. Ingeschreven werd door drie catego- riën: meisjes t/m 12 jaar; 1 groep Lae titia en 1 groep Crescendo; meisjes t/m 15 jaar 2 groepen Laetitia en 1 groep Crescendo; jongens t/m 15 jaar 1 groep Laetitia. De meisjes turnen 4 toestellen, te weten: balk, brug, paard en vrije oefening. Een groep die 140 punten weet te be halen gaat over naar de finale. De jongens turnen 5 toestellen, te weten: brug, rek, ringen, paard en vrije oefe ning. Zij moeten per groep 175 punten behalen om in de finale door te drin gen. De finale wordt in Utrecht ge houden. Crescendo heeft ook met enkele groe pen ingeschreven voor de Bondsjeugd- wedstrijden, die 14 febr. a.s. in Utrecht gehouden zullen worden. Ook in verenigingsverband staan er de komende maand diverse wedstrijden op het programma. Zo zal o.a. de jeugd t/m 9 jaar de eerste proeven van bekwaamheid afleggen in verband met het behalen van de di ploma's A en B. Door de Bond werden hiervoor spe ciale eisenkaarten samengesteld. De af deling gymnastiek mag zich verheugen in een gestadige groei van. het ledental. Vooral ook de huismoeders- en huis- vadersgym draaien bijzonder goed. Voor belangstellenden wijzen wij nog maals op de mogelijkheden. Huismoe- dersgym wordt dinsdag 's avonds ge geven in de Mariaschool te Soestdijk van 8 tot 9 uur en in de zaal van de L.T.S. aan de Molenstarat van 9 tot 10 uur. Huisvadersgym wordt gegeven in de Mariaschool op dinsdagavond van 9 tot 10 uur. Belangstellenden kunnen inlichtingen krijgen over de gymlessen tel. 4717 of 2244. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar het jaarlijkse Schoolvoetbaltour- nooi worden georganiseerd. Deze wedstrijden worden gehouden cp dinsdag 31 maart, woensdag 1 en don derdag 2 april a.s. De inschrijvingsformulieren, reglemen ten etc. kunnen worden afgehaald bij de fa. J. van Leeuwen, Kamperbin nenpoort 3, Amersfoort, op de normale winkeluren. Voor Baarn en Soest bij Gemeente secretarie Baarn (de heer Plat). Alle formulieren dienen uiterlijk 19 februari, a.s te zijn ingeleverd. Kerkstraat 111 Het komenae weekeinde zal de Soester sporthal weer gereserveerd zijn op za terdagmiddag door de Basketbalbond. wanneer dan verschillende jeugdwed strijden worden gespeeld. Red Stars a UW a De jongens adspiranten a van Red Stars gaan het opnemen tegen de Utrechtse a-jongens van UW. Vorig jaar was het krachtsverschil tussen beide teams nog niet zo groot, maar door een aderlating bij dc UVV-ers en de toenmende sterkte van de Red Stars maken de komende wedstrijd weinig interessant. Toch willen de Red Stars iets goed maken, want de vorige wed strijd tegen UW liep niet zo gesmeerd, terwijl het toch echt wel beter kan. Onder aanvoering var Jos van der Brink kunnen de Soester jongens UW een zeer goed lesje geven, als zij maar zorgen voor een hoog tempo met een niet afnemende vechtlust, waarvoor wij echter geen angst hebben. Coach R. Valk kan bij deze wedstrijd, die om tien over drie begint, beschik ken over de volgende spelers: Jos van den Brink, Eduard Zeil. Ton van den Brink, Paul Ditters, Peter Lustenhou- wer, Majel Lustenhouwer, Piet van President Nixon is bereid weer wapens aan Israël te leveren een aanbod dat in Tel Aviv te welkomer zal zijn nu de Fransen via Libye druk doende zijn de luchtmacht der Arabische landen met vele tientallen moderne Mirages te verrijken. En toch is het nog maar kort geleden dat Israëls premier, mevrouw Golda Meir, in Washington vroeg om nog een serie Phantom-jachtbommenwerpers en daar slechts tot antwoord kreeg dat daarover eens nagedacht zou worden. Dat was in een periode dat Washington voorstellen deed ter oplossing van de conflictsituatie in het nabije oosten, die bij geen der partijen instemming von den, maar toch dichter bij het Arabi sche dan het Israëlische standpunt ston den. Toen was duidelijk dat Nixon probeer de een wat neutraler koers te gaan va ren, kennelijk in de hoop dat hij daar voor een wat betere naam zou krijgen bij Nasser en de zijnen. Die hoop is niet in vervulling gegaan, maar niet alleen daarom keert Nixon zo ongeveer terug naar de oude politiek ten opzichte van Israël. Slag om Senaat We moeten niet vergeten dat in no vember weer verkiezingen zijn in de V.S. en wel vooral van belang voor de Senaat waar nu de democraten een voor Nixon onaangename meerderheid be zitten. Toevallig echter zijn het juist vrij wat democratische senatoren, die niet erg zeker zijn van herverkiezing die in november hun zetel moeten ver dedigen. Om een Senaat naar zijn republikeinse hart te krijgen na de verkiezing, moet Nixon zeker geen belangrijke groepe ringen tegen zich in het harnas jagen. Vandaar ook dat zijn bereidheid weer wapens aan Israël te leveren, bekend gemaakt werd in een brief aan een con gres van Joodse leiders in Amerika. Vandaar ook dat hij nu met de Senaat de strijd aanbindt over de begroting voor het departement van volgsgezond- heid en sociale zaken (H.E.W.): de se natoren hebben een fiks bedrag boven de gevraagde gelden beschikbaar ge steld, iets waarover Nixon nu zijn veto uitspreekt. De Senaat kan dit veto slechts met een tweederde meerderheid teniet doen. Twee kampioenen Het gaat niet zozeer om dit bedrag dat bestemd is voor wat de Amerikanen nu het meest aan het hart ligt: de ver betering van de sociale omstandigheden in eigen land en vooral ook de strijd tegen de milieuvervuiling. De demo cratische senatoren doen hun best zich aan de kiezers te presenteren als de kampioenen voor dit goede doel. Nixon etaleert zich op zijn beurt als de strijder tegen de inflatie die hij zegt te vrezen als gevolg van de ongevraag de budgetverhoging. En inflatie is mis schien iets wat de burgerij nog meer vreest dan ze gesteld is op de strijd tegen sociale ongelijkheid en vervuiling van lucht en water. In Nederland en trouwens in alle westerse landen heeft na de tweede wereldoorlog een belangrijke daling in dc huwelijksleeftijd plaatsgevonden. In ons land was gemiddelde huwelijksleeftijd in het tijdvak 1955-1964 voor mannen 28,4 en voor vrouwen 25,6. In 1967 waren deze cijfers resp. 26,6 en 24 en vermoedelijk zal deze daling zich de komende jaren nog krachtiger doorzetten. Het verschijnsel van de dalende huwelijksleeftijd heeft velerlei konsekwenties. Ze kan invloed uitoefenen op het geboortepatroon van ons land, terwijl zaken als woningbehoefte er ook sterk mee samenhangen. Hoe komt het, dat dc huwelijksleeftijd zo'n dalen de tendens vertoont? Wat de gemiddelde huwelijksleeftijd betreft, slaan wij in Nederland voor lopig nog geen records. In oost-Europa ligt de gemiddelde huwelijksleeftijd het laagst (24,5 jaar voor mannen en 20,3 voor vrouwen), terwijl in zuid-Europa de gemiddelde huwelijksleeftijd hoog ligt (28 jaar voor de mannen en 25,2 jaar voor vrouwen). In zuid-Europa is het percentage vrijgezellen ook veel hoger dan in onze contreien. In ons land neemt het aantal vrij gezel len sterk af, zoals uit de statistieken van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek duidelijk blijkt: in 1951 voorspel de het C.B.S. dat in de leeftijdsgroep van 20 - 24 jaar in 1981 41 getrouwd zou zijn. Maar die prognose heeft men moeten herzien. Want in 1967 was in genoemde leeftijdgroep reeds 46,8 °/o ge trouwd! Het C.B.S. neemt aan, dat het percentage gehuwde vrouwen in Neder land zal toenemen tot 92 Ondanks de woningnood vertoont de gemiddelde huwelijksleeftijd in Neder land dus een dalende tendens, maar het is niet eenvoudig dit verschijnsel te verklaren. Toch kunnen er wel een aantal faktoren worden genoemd, die het „jonger trouwen" in de hand wer ken. „Sociaal gedwongen" Ten eerste is de moderne sociale wet geving er oorzaak van, dat men niet meer voor een ruime financiële reserve moet zorgen, alvorens men trouwt. Ook de economische barrières van vroeger bestaan niet of nauwelijks meer. Een jongeman van een jaar of 24 verdient doorgaans reeds zoveel, dat hij er een gezinnetje van kan bouwen, en veelal blijft de vrouw de eerste tijd nog wer ken, zodat het huwelijk een vrij rede lijke financiële basis heeft. Daar komt bij dat de jeugdige gene ratie in dit opzicht heel andere opvat tingen en normen hanteert dan vroegere generaties. Vroeger moest een verloofd stelletje jarenlang sparen voor een be hoorlijke uitzet voordat men kon trou wen. Door de verbeterde economische omstandigheden kan dat nu veel vlugger en bovendien tilt de jonge generatie daar niet zo zwaar meer aan. De lin nenkast behoeft niet helemaal vol te zitten voordat men overweegt te gaan trouwen. Hoewel „het hebben van een huis" wel ieders ideeaal is, nemen vele jonge paartjes desnoods voorlopig ge noegen met ^en étage of zelfs met een zolderkamer, als het niet anders kan. Liever in een weinig comfortabele om geving samen wonen, dan nog enkele jaren bij moeder thuis zitten! Soms kan men hier zelfs van een „sociaal ge dwongen huwelijk" spreken. De generatieconflicten hebben zich in onze tijd sterk toegespitst. Voor som mige jongelui is het huwelijk een mid del om zo snel mogelijk aan de ouder lijke bevoogding te ontkomen. Ook an dere psychische factoren kunnen hier een rol spelen. De moderne samenle ving kenmerkt zich door sociale desor ganisatie, waardoor de mensen zich vaak machteloos en eenzaam voelen. In zo'n gemoedsstemming verlangt men naar „een schouder om tegenaan te leunen". Het huwelijk moet dan als het ware de partners weer een gevoel van zeker heid en geborgenheid geven, waardoor men beter opgewasen is tegen de span ningen, die liet moderne leven oproept. Gezinsgrootte Ook allerlei sociale factoren oefenen invloed uit op de huwelijksleeftijd. Door de vergaande verstedelijking, alsook door de integratie van de vrouw in het beroepsleven worden de kontaktmoge- lijkheden gunstiger. Door de vrijere omgang van de seksen ontmoeten jon- jens en meisjes elkaar tegenwoordig veel gemakkelijker. De traditionele meisjes- en jongensverenigingen gedijen nauwelijks meer, zeker niet in de ste den. Het is al heel gewoon wanneer een meisje op 16-jarige leeftijd een „vaste vriend" heeft. Sociologische on derzoekingen hebben uitgewezen dat oudere menser. niet erg olerant staan tegenover dergelijke jeugdverkeringen, maar zij kunnen de normen niet meer Veranderen. Toch hebben onderzoekingen aange toond, dat ook iemands beroep en sociaal milieu factoren van betekenis zijn bij het bepalen van de huwelijksleeftijd. Zo toonde een Amerikaans onderzoek aan, dat mannen die een gespeciali seerd beroep hebben, later in het hu welijk treden. Er zijn aanwijzingen dat in Nederland de hogere sociale lagen later huwen. Dat geldt eveneens voor de rooms-katholieken. De dalende huwelijksleeftijd leidt ove rigens niet tot een grotere huwelijks vruchtbaarheid. Kleine gezinnen komen meer in de mode. Vorig jaar heeft het Sociologisch Instituut van de universi teit van Utrecht een enquête gehouden onder pas gehuwde Nederlandse vrou wen. Hun werd gevraagd, hoeveel kin deren zij wilden hebben. Ruim 40 wenste niet meer dan twee kinderen, ruim 35 wilde maximaal drie kinderen, 17 procent hield het op vier kinderen. Slechts 0,3 °/o wilde in het geheel geen kinderen, 1,6 van de ondervraagde vrouwen wenste niet meer dan één kind. Deze cijfers zeggen genoeg. De ideale gezinsgrootte is geringer van omvang dan vroeger en door de contra-concep tuele middelen heeft men de bepaling van het kindertal thans zelf in de hand. Nleuwerhoekplein 1 Soestdijk - tel. 02155-2850, De nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, is de beste ideeën- bron die u zich kunt wensen. U vindt er duizend en een leuke dingen. Modern, kleurig, fraai van vorm. En vaak verrassend 'goedkoop Zo rond de riks kunt u al kiezen. Kom eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampels- weg 2, of Soesterbergsestraat 51 Soest-Zuid (bij het busstation) SOEST De artseridienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmorgen 8 uur door B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12. tel. 2667 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815. SOESTERBERG Tijdens het a.s. weekeinde zal de artsendienst worden waargenomeii door A. W. Moll van Charante, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13-13.30 uur: H. Abbring, Larixlaan 16. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend apo theek „Soestdijk". Apotheek „Soest-Zuid" gesloten. Avond- en nachtdienst tot en met 6 februari, Apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene Kruis Zr. C. E. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele Kruis Zr. M. van Vloten, Veenbestraat 44, tel. 3627. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3B, tel. 2427. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en n;ej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur. Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur in de Hoeksteen. BIJ VERKOUDHEDEN VOOR VADER, MOEDER EN KIND HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10 uur ds. E. van Loenen, Amersfoort H.D. 19.00 uur ds. J. Mettau. Kinderoppas tijdens morgendienst. Emmakerk, Regentessclaan. 10 uur ds. D. H. Bosma H.D. 19.00 uur ds. W. Barnard, Zeist. Kinderoppas tijdens morgendienst. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds. J. Smit. Gebouw Middelwyk, Pieter dc Hooghl. 10 uur ds. J. Mettau H.D. Zonnegloren. Soesterbergsestraat. 10 uur ds. Rev. prof. George Yule, Cam- bridge en dr. L, de Ru. H.A. Kinderoppas tijdens morgendienst. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk. Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Drift je. Zondagscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Gr. v. Prinsterenschool. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 10 en 5 uur ds. D. H. Borgers. Wilhelminakerk. Soesterbergsestraat 18 10 en 5 uur ds. M. Wilschut. Kerkgebouw NPB. Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur ds. G. Blijdorp, Albla»- serdam. Gebouw Eltheto (verplaatst naar ge bouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn) 10 en 5 uur dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10.30 uur ds. Rutters, Baarn. 3 uur ds. Den Bleeker, Mijdrecht. GEREF. GEMEENTE Dahveg boek Beukenlaan Zondag 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Knoppers (Rem), Utrecht. Wykgebouw „Soest-Zuid" 10.15 uur kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. N. Heijkoop. Evangelie-gemeente „In dc ruimte" Klein Engendaalweg 52. Zondagmiddag 4 uur Heilig Avondmaal. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur ds. J. Booy, Utrecht. HERVORMDE KERK 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. 12 uur interkerkelijke zondagschool. Jeugdkapel. 19 uur Zondagavondgebed Johannes-Stichting. 9.45 uur ds. B. Meijndert, Woudenberg. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. 10.30 uur ds. O. J. Hylkema, em. pre dikant, Den Haag. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn 10.30 uur drs. G. Fafié. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdag 8.30 en 19.00 uur avondmis Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Mis 9 uur. 11 uur hoogmis. 18.00 uur Avondmis. Maandag geen H. Mis. Dinsdag 8 en 19 uur. woensdag 8 urn- donderdag 8 en 19 uur, Vrijdag 8 uur H. Missen. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woensdag 19 uur (gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur avondmis (jeugdkoor). Zondag 8.30 uur, 10 uur Hoogmis «i 11.30 uur (met zar.g).

Soester Courant | 1970 | | pagina 13