bespied Kinderen van! Maak er een feest IN \m 1970 Irijf N N.V. ¥an a.s, ieven op nsten 1 EN VERKOOP LUIKSE STAMPPOT VAN COCKTAILHAPJE TOT KOUD BUFFET ÜSTELIJK TE SOEST onze zak i!en, zoals N, n 6NES. atstalen m2, 1500,- a 450,— ames tlas JUIRBAD tentie, in ons kantoor „EEN ONTEVREDEN JEUGD IS EEN GOEDE JEUGD" Voorbereiding Bintjes, ƒ1.80 ƒ0,98 kilo ƒ1,10 ƒ0,98 ƒ0,98 teit. 1,10 iwaliteit, 1,10 EN 1,15 zonder pit), 1,25 te blikken 1,35 ten 1.25 en de Hal) SOESTD1JK 67 >len voor lager en Smltsweg zullen in het reeds be nemen om op 2 men.) geven worden in katholieke lagere 'wachting van de ren. 34, telefoon 2280. Industrieweg houten igen. elefoon 02155-4751 Abonnementen 1970 Extra exemplaren Raadhuis. ievelijk vermeld tril 1954). tril 1955). Als u een „haastige dag" hebt, moet u eens een Luikse Stamp pot op tafel zetten. Dat bete kent echter niet dat deze stamppot óók haastig moet worden gegeten, want daar is het gerecht te lekker voor. De bereidingstijd bedraagt 20 mi nuten, Het recept is voor 4 per sonen. U hebt er voor nodig: 1 groot blik sperziebonen, 1' grote ui - grof gesneden, 1 eetlepel gehakte peterselie, 400 g mager spek (niet ge rookt), 4 eetlepels azijn. Verwijder het zwoerd van het spek en snijd het in blokjes. Bak het in een koekepan. Wan neer het spek wat vet afgeeft, gesneden ui toevoegen en het geheel zachtjes laten bakken tot de ui goed zacht is (goud geel mag wel, maar niet bruin) Voeg op het laatst de azijn toe en laat nog even doorkoken. Verwarm tegelijkertijd de sper ziebonen. Maak puree klaar van 1 kg aardappelen. Meng daarna het spek, uien, puree en sperziebonen door elkaar tot een stamppot. Warm serve ren. Boven: Bij lange winteravonden behoort een lekkere warme duster. Rechts: In de zon of de sneeuw, in regen of mist: het panty-corselet is (De foto's bij dit artikel zijn modellen van Triumph International) Gelukkig is die tijd voorbij. We weten nu dat we met een edelijke camera en een goe ie flitser op elk gewenst mo- nent een foto van onze lieve- ing kunnen maken. We weten iok dat we ze vooral niet noeten laten poseren; dat we '.o min mogelijk aanwijzingen noeten geven. Laat ze rustig pelen, laat ze lezen of knoei en in een bak water, kortom laat ze doen wat ze óók zou den doen als u ze niet net wil de kieken. Bespied ze en knip als ze er geen erg in hebben dat u 'n foto maakt. Dan krijgt u de meest ongedwongen, na tuurlijkste foto's van uw kind. Vergroot de foto die het best is geslaagd of laat uw opna me bij de vakman vergroten. Hij zorgt er wel voor dot het kind zelf zo groot mogelijk in het beeld is en dat de „en tourage" zoveel mogelijk wegvalt. Want dat is in negen van de tien gevallen mooier. Bijgaande foto toont mis schien nog beter wat wij be doelen dan een heel verhaal zou kunnen doen. Het spelen van een kind is een voor bereiding voor z'n latere „werkelijke" leven. De jongen laat z'n auto's gieren door de bochten, het meisje vertroe telt haar poppen. Deze voorbereiding geschiedt nog onbewust, althans van de zijde van het kind. Maar er is te genwoordig naast veel rommel ook veel goed speelgoed, dat het kind gele genheid geeft z'n handigheid, z'n speurzin, z'n gevoel voor vorm en kleur te ontwikkelen. Alles icordt door een goede voorbereiding in waarde ver hoogd. Als we bezoek verwachten of op visite gaan maakt het een heel ver schil in onze conversatie als we ons van te voren eens even verdiept heb ben in de dingen die de ander waar schijnlijk bezighouden. Dat zal onze sluimerende belangstelling levendig maken en straks echtheid verlenen aan onze vraag hoe 't ermee gaat. Het zal voorkomen dat we uitgebreid verslag gaan doen van wat onszelf vervult om dan op 't allerlaatst al te laat! met enige schrik te bedenken, dat we ook wel even vragen hadden kunnen stéllen. Een kinderfeestje, een vakan tie, kunnen door een goede voorberei ding een dubbele waarde krijgen. Zo als het kind zich in z'n spelen voorbe reidt op later en toch tegelijk de zon nigheid van de kinderjaren geniet, zo moeten we ons eigenlijk in iedere le vensfase voorbereiden op de volgende. In de normale gang van zaken: trou wen, kinderen krijgen en opvoeden wordt dat alles gewoonlijk wel met veel élan en goede wil ter hand geno men. Helaas x>ordt dit maar al te vaak als een „offer" gevoeld, wat het na tuurlijk helemaal niet is. Integendeel, het mogen grootbrengen van een ge zond gezin mag gerust als een voor recht worden beschouwd. De moeilijk heden beginnen dan vaak als de vol wassen kinderen, en vooral de aange trouwde kinderen, blijken niet zo on der de indruk te zijn van deze „offers"; dat de jeugd naar jeugd zoekt en dat er van „dankbaarheid"tenzij die er als „plicht" is ingehamerd, niet zo erg veel sprake is. Wat natuurlijk hele maal niet hoeft te betekenen dat er geen prettige, menselijke, hartelijke verhouding tussen ouders en volwas sen kinderen zou kunnen of mogen be staan. Doch goed is het voorbereid te zijn op dit loslaten en het gevoel te voorkomen van „met lege handen te staan" als de kinderen het huis verla ten. We moeten proberen altijd, al is het maar een klein stukje, eigen leven te houden, in lectuur, in een zangkoor, in bejaardenhulp of hoe dan ook. Wie alle contact verloren heeft begint niet meer zo makkelijk en zal öf een druk op de jonge mensen vormen, öf verbit terd en eenzaam eindigen. JETTY tinten zijn de kruisjes verstel- en sluitbaar. En dan nog wat. Ver geet niet dat een feestelijk gevoel bij lange winteravonden, gezellig thuis, óók wordt gestimuleerd door een lekkere warme duster. Maak er dus een feest van, van elke dag en elke avond. En laat u daarbij helpen door goed-zittende basi»- kleding. We zijn de tijd alweer haast vergeten dat de kinderen als een soort wassen-beeld uit 't een of andere „panopticum" op de foto kwamen. Mis schien wist men ook toen wel dat kinderen altijd fotogeniek zijn, maar men kon er niet meer van maken, omdat de lens van de gemiddelde ca mera niet lichtscherp genoeg was èn omdat de flitstechniek nog in de kinderschoenen stond. Voorts vond men dat het erbij hoorde dat het kind lachte of in de lens keek. Het „kijk eens naar het vogel tje" is een klassiek gezegde geworden, en het „lach dan, Keesje" klinkt ons ouderen nog in de oren. het nastreven van wereldomspannende doeleinden. Om werkelijk deel te hebben aan de ontwikkeling tot groter welvaart en welzijn moet men. aldus drs. Alkema, niet alleen fabrieken bouwen, technie ken overnemen en plannen ontwerpen, men moet zich ook de kritische, ruste loze geest eigen maken die ten grond slag ligt aan de in Europa ontstane moderne wetenschap. Dat kan nu allemaal wel waar zijn, maar wat dat laatste betreft menen we dat wij ouderen daar nu net buiten staan, 't Moderne gedoe is ons net iets te rusteloos, zodat voor ons een over schakeling in die versnelling moeilijk zal lukken, te meer daar we juist be hoefte hebben aan méér rust dan aan méér rusteloosheid. En daarom zal 't wel verstandig zyn de jeugd maar te laten begaan; ze zouden het trouwens toch niet nemen als we de remmen pro beerden aan te trekken. Neem u vandaag nog voor om voortaan van uw hele leven één groot feest te maken. U hebt er alle reden voor: u hoeft geen hon ger te lijden, u bent gezond, ge lukkig getrouwd (of een onbezorgd door het leven dartelende tiener) en u kunt uit een ruime of krappe beurs de kleren kopen die u nou net zo graag wilt hebben. En over die kleren zou ik graag een extra woordje willen zeggen. Natuurlijk is het heel belangrijk dat u een japonnetje draagt, dat slank afkleedt en u charmant staat, en dat u daarbij een man tel hebt gekozen, die iedereen naar u doet omkijken. Maar er zijn ook nog kleren die nu juist niet ieder een ziet, maar die u beslist niet kunt missen om u fit en happy te voelen: de foundations. Een van die onmisbare kledingstukken is het panty-corselet. In de zon of de sneeuw, in regen en mist, bij wat voor weersgesteldheid ook het doet er allemaal niets toe: het panty corselet is altijd „in". Er zijn ver scheidene modellen in de handel, zowel in zeer dunne en zeer stevi ge materialen. En één ding heb ben ze gemeen: ze zijn alle super- elastisch, dat wil zeggen, als u 'n panty-corselet kiest van een ge renommeerd merk. Zo is de win- terfoundation „Amo-Tai" van Tri umph International van lycra ge maakt, met een thermostatische binnenkant, die fluwelig aanvoelt en de warmte vasthoudt: een ide ale corrector voor de winter en soepel genoeg voor allerlei ca priolen op de ski's. Voor minder koude gelegenheden kan de „Amorteen" zeer goed dienst doen, een body-stocking van soe pel zijdeachtig Trilastic, waar mee het lichaam als een soort tweede huid wordt gecorrigeerd en figuurfoutjes verdwijnen. Bij al deze modellen in fraaie pastel- Juist in de wintermaanden kunt u de leukste foto's van uw kinderen maken. De mo derne camera en flitser stel len u in staat op elk gewenst moment, onafhankelijk van lichtomstandigheden en weersgesteldheid geslaagde foto's van uw opgroeiende kleintjes te maken. Een bermuda-tuniek van met zilverdraad doorweven Tergal op een blauw fond Er wordt veel geklaagd over de onte vredenheid (met alles) van de jeugd, maar in plaats van te klagen, moest men er eigenlijk blij mee zijn. Onte vredenheid is natuurlijk en zelfs nood zakelijk; als niemand ontevreden was zou er niets of niet veel méér veran deren, aldus drs. A. Th. Alkema van 't ministerie van buitenlandse zaken. De heer Alkema voegt er nog aan toe, dat ontevredenheid een scheppende taak heeft: de ontevredenheid met van- „Ben leven zonder feesten Is als een lange weg zonder herberg", zegt een oud spreekwoord, We moeten de alle daagse sleur af en toe eens op aan gename, frisse wijze onderbreken om nieuwe moed te verzamelen voor „het gezwoeg van alledag". Zulke prettige „halteplaatsen" zijn bij uitstek de gezellige avondjes in eigen huis waarop we vrienden en kennissen feestelijk onthalen. Maar als we er zelf óók ten volle van willen genieten, zul len we die avondjes wel een beetje an ders moeten organiseren dan onze moe ders en grootmoeders dit deden. Want zij hadden in vele gevallen de beschik king over ruime salons, een grote keu ken en wat nög belangrijker was over personeel. Gelukkig kan het ook anders, omdat we de cocktailparty hebben uitgevon den, de wijn- en kaasavondjes, de aan geklede borrel en het koude buffet. De ze geven ons de gelegenheid in een be perkte ruimte, zonder hulp en zonder dagen van tevoren in de keuken te moeten staan onze vrienden met culi naire heerlijkheden te verwennen. Bij Zomer Keunings, Wageningen, is een boek verschenen dat ons een be trouwbare en waardevolle leidsman kan zijn bij het organiseren van al deze on gedwongen, gezellige partijtjes. Het is getiteld „Kostelijke Koude Keuken" en de ondertitel luidt: „Van cocktailhap jes tot koud buffet". U vindt er een groot aantal ideeën, recepten en tips in voor alle mogelijke hapjes, snacks, borrelgarnituren en hors d'oeuvres, maar ook voor spectaculaire schotels voor een. koud buffet. Bovendien wordt u ingeleid in al die kleine koksgehei men die nu nét het verschil uitmaken tussen zo-maar-een snackje en een ver leidelijk luxe-hapje. Het is een boek dat vooral tijdens feestdagen, maar verder het hele jaar door goede dienst kan bewijzen. (Prijs f 34.50) daag is een van de wortels van de^r- worvenheden van de toekomst. Een deel van de jeugd die tijdens de Tweede Wereldoorlog opgroeide kwam daaruit te voorschijn met een laaiend enthou siasme voor Europese eenheid. Hun toewijding voor Europa heeft nu niet meer de glans en de heftigheid van 'n „eerste liefde", maar ze is er toch nog. De meeste jongeren zien Europa niet als een op zichzelf staand einddoel, maar als een belangrijk hulpmiddel by

Soester Courant | 1970 | | pagina 15