mimmm m MAZDA Pu rol houdtd-^ FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN Garage ,DE SOESTER' Uw succes is onze reclame AUTORIJSCHOOL „ENGEL" Ned. Vrouwen Electr. Ver. N.S.F.-official G. van den Berjj neemt trim-vaardigheidsproeven af II PINT NIET ALLES WFTFN Krabbels van Knelis Hypotheken Aiitofinanciering Persoonlijke leningen OFFICIËLE MEDEDELINGEN Vrijstelling bestemmingsplan Auto op Molenstraat door trein gegrepen Bestuurster (28) op slag gedood FRANS BOSMAN VRIJDAG 30 JANUARI 1970 Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Dat trimmen een zeer nuttige, aange name en voor sommige bijna onont beerlijke bezigheid is, behoeft na al hetgeen deskundigen hierover do laatste dagen in Soest hebben gezegd en laten zien, geen betoog meer. Anton Huiskes heeft tijdens een voor dracht in Soest de afgelopen week ge wezen op een zeer belangrijk aspect van het trimmen: het zich plezierig en ongedwongen lichamelijk kunnen ont spannen. Met nadruk betoogde hij, dat iedere vorm van wedstrijdelement bui ten het trimmen moet worden gehouden en dat men daarom de leiding over een trim-groep bij voorkeur ook niet moet toevertrouwen aan een goede atleet. AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 Niettemin wil iemand, die op welk ni veau dan ook prestaties levert, een soort bewijs daarvan. Om aan dit on ontkoombare verlangen tegemoet te ko men heeft de Nederlandse Sport Fede ratie, die twee jaar terug de eerste stoot tot het trimmen in Nederland heeft gegeven, zgn. trim-vaardigheids-1 proeven met daaraan verbonden diplo ma's ingevoerd. Naast de diploma's wordt ook nog een trimvaardigbeids- insigne (tegen kostprijs) beschikbaar gesteld. De kandidaten worden naar hun leeftijd in -roepen ingedeeld. Voor elke groep zijn de eisen verschillend. De Trim-vaardigheidsproeven zijn afge stemd op de natuurlijke vormen van lichaamebeweging (lopen, springen, werpen, wandelen e.d.). De minimum eisen, waaraan voldaan moet worden, zijn zodanig opgesteld, dat een ieder van een leeftijd van tien jaar en ou der, die over een gezond en normaal ontwikkeld lichaam beschikt, hieraan zij het na enige oefening kan voldoen. De proeven zijn bedoeld als een ele mentaire test van veelzijdige lichame lijke geoefendheid. Zij lenen zich bij voorbeeld bij uitstek om te worden be trokken bij de sportieve activiteiten van de wijkverenigingen, scholen, bedrijfs- scholen, bedrijfsverenigingen, sportver enigingen e.d. De betrekkelijk eenvou dige eisen, waaraan moet worden vol daan en de geringe voorzieningen en hulpmiddelen, die voor het oefenen en het -afleggen van de proeven nodig zijn, brengen het diploma binnen het be reik van jong en oud. De deelnemers worden door de gemach tigde opgeroepen voor het examen, dat bij voorkeur in groepsverband plaats vindt. De proeven behoeven niet op één bepaalde datum te worden afge legd. doch kunnen afhankelijk van de omstandigheden en inzichten van de gemachtigden, op verschillende dagen worden afgenomen. Alle (zeven) proe ven moeten echter in het kalenderjaar, waarvoor men is ingeschreven, worden afgelegd. De kandidaat is geslaagd, in dien in alle onderdelen aan de mini mum-eisen is voldaan. Tot het organiseren en examineren van de proeven kunen worden gemachtigd: leraren en onderwijzers in de lichame lijke opvoeding, sportleiders en sport- instructeurs en andere, naar het oor deel van de iJ.S.F. bevoegde personen. Gezien het feit, dat voorlopig de meeste belangstelling voor het trimmen in de leeftijdsgroep van 24 t.m. 29 jaar zal bestaan, beperken wij ons voor wat betreft de eisen en inhoud der proeven tot deze leeftijdscategorie. Hardlopen: 100 meter in seconden; verspringen: 4 meter; hoogspringen; 1,20 meter; balwerpen: 20 meter; hin- dernisbaan in 21,5 seconden, touw klimmen of paalklimmen: mët'er; wan delen: 20 km in vier uur en zwemmen (facultatief): negen minuten achtereen. Ten aanzien van de hindernisbaan wordt in de bepalingen het volgende opge merkt: op anderhalve meter van de startlijn zijn vijf literblikken, gevuld met zand geplaatst met een onderlinge afstand van 70 cm. Na het laatste blik volgt op een afstand van twaalf meter eer lijn, welke op een hoogte van twee meter boven de grond gespannen is. De deelnemer begint bij de startliin, pakt de (voet)bal, die voor het eerste blik ligt en rolt die met de hand zig-zags- gewijs tusen de blikken door, pakt hem na het laatste blik gepasseerd te zijn weer op en loopt, met de bal stuitend met een hand, naar de lijn. Dan mo^4 de bal over de lijn worden gegooid, terwijl men zelf onder de lijn door loopt en de bal aan de andere kant weer opvangt. Dit wordt nog een keer in tegenovergestelde richting herhaald, waarna de gehele baan nog een keer in omgekeerde richting moet worden af gelegd. De aanmelding voor het deelnemen aan de proeven kan individueel of collec tief geschieden bij een daartoe door de N.S.F. gemachtigd persoon. Bij de aanmelding dient de kandidaat op te geven: naam en voornamen, adres, ge boortedatum en het aantal malen, dat de proeven reeds met goed gevolg zijn afgelegd. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1,voor junioren (tot 18 jaar) en 2,voor enioren. Aanmerkelijk zwaarder zijn de eisen, die bij de N.S.F.-vaardigheidsproeven worden gesteld. Het afnemen van deze proeven wordt geheel aan de N.S.F.-of- ficials Overgelaten. Het bestuur van de N.S.F. heeft ten alle tijde wel het recht bij het afnemen van de proeven aan wezig te zijn. Wordt bij het afleggen van de proeven niet voldaan aan de gestelde vaardigheidseisen, dan mag men de verrichting ten hoogste twee maal herhalen. Is ook dan nog niet aan de eisen voldaan, dan wordt aangeno men, dat men het betreffende onderdeel nog niet beheerst. KOELKASTEN (zeer lage prfjzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Mgrijnen In de leeftijdsgroep van 2'< t.m. 29 jaar worden de volgende eisen gesteld: Proef 1. Lopen (K.N.A.U.). Keuze uit 100 meter (af te leggen in 13 sec.), 400 me ter (65 sec.) en 1500 meter (5 min. 15 sec). Proef 2. Springen (K.N.A.U.) Versprin gen (5.00 meter), hoogspringen (1.35 me ter) en kuze uit verspringen met pols stok (6.00 meter) en hink-stap-sprong (10,50. meter).. Proef 3. Werpen (K.N.A.U.). Keuze uit discuswerpen (2500 meter), kogelsto ten (8.00 meter) en speerwerpen (30.00 meter). Proef 4. Zwemmen (K.N.Z.B.). Rugslag 100 meter (4 min. 50 sec.) en borstslag (4 min. 50 sec.). Proef 5. Klimmen (K.N.G.V.). Tien meter klimmen in schoolklimslag of schip- perslag. Proef 6. Uithoudingsvermogen. Keuze uit: 35 km wandelen (6 uur en 15 min.), 10 km lopen (55 min.), 80 km wielrijden op de weg (4 uur), 20 km roeien in skif (2 uur) of 20 km roeien in werrie (2 uur en 30 min.). Proef 7: Zelfverdediging. Keuze uit worstelen, schermen, boksen of judo of jiu jitsu. Over het algemeen moet men in vrijwel alle leeftijdsgroepen hebben blijkgegeven, een geoefend beoefenaar van de betreffende sport te zijn en ver schillende aanvals- en verdedigings handelingen kunnen verrichten. Voor proef 6 wordt vrijstelling verleend, indien men met succes heeft meegedaan aan de vierdaagse afstandsmars van de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Op voeding en Sport en van de Nederlandse Wandelsport Bond en als men met suc ces heeft deelgenomen aan de twee daagse militaire Prestatietocht. Deze vrijstelling geldt uiteraard alleen, in dien men aan de genoemde prestaties heeft voldaan in het jaar, waarvoor men voor de N.S.F.-vaardigheidsproeven werd ingeschreven. Alvorens men tot de proeven wordt toegelaten, dient men een medische sportkeuring te ondergaan,De mini mum leeftijd- om aan de proeven te mogen deelnamen is zestien jaar. Aan melding kan geschieden bij de N.S.F. in Den Haag. Het inleggeld bedraagt 5,Men dient op te geven de naam" en voorletters, adres, geboortedatum, beroep, rang en onderdeel (voor mili tairen), aantal malen dat men de proe ven reeds met goed gevolg heeft afge legd, het jaar, waarvoor men wenst te worden ingeschreven, een pasfoto en een keuringsverklaring. Dit N.S.F.-vaardigheidsdiploma is het hoogste, wat men in Nederland kan krij gen. Dë vaardigheidspróeven zijn eigen lijk „ontdekt" dóór enkele bestuursleden van het toen nog niet permanente Ne derlands Olympisch Comité gedurende de Olympische Spelen van 1912 te Stockholm. Men zag toen hoe in Zwe den zij, die bepaaldproeven van licha melijke' vaardigheid hadden afgelegd, daarvoor een onderscheiding mochten dragen. Volautomatische WASAUTOMATEN ƒ548,— (5 kg) Telefoon 3367 Bij de oprichting van het N.O.C. in 1912 is het besluit genomen om ook in ons land vaardigheidspróeven af te ne men. Men was ervan overtuigd, dat wat in Zweden kon, ook in Nederland levens vatbaarheid moest hebben. In de proe ven zag men een prikkel om te komen tot een zich steeds herhalende algemene lichaamsoefening en het werd als een tegenwicht beschouwd van het streven naar specialisatie in de sport, iets wat G. v. d. Berg, official van de N.S.F. zich in die tijd reeds begon af te teke nen. De praktische invoering heeft ech ter nog enige tijd gekost. De officiële instelling van de vaardigheidspróeven dateert dan ook van 1914. Bij het vast stellen van de eisen is nooit aan top prestaties gedacht, maar slechts aan verrichtingen waaraan goed geoefende en gezonden mensen zouden kunnen voldoen. In de loop der jaren zijn de eisen, waar uit de proeven bestonden, vele malen gewijzigd, een gevolg van nieuwe ont wikkelingen in de sport en verbeterde techniek. De proeven hebben zelfs niet altijd bestaan uit dezelfde takken van sport. Ook in dat opzicht zijn verande ringen opgetreden. Zo zijn de vaardigheidspróeven gegroeid naar de vorm, waarin deze in 1959 door de N.S.F. van het N.O.C. zijn overge nomen. In 1961 werd door de Neder landse Sport Federatie een werkgroep Vaardigheidspróeven ingesteld, bestaan de uit deskundigen van de bij de proe ven betrokken sportbonden, met het doel de belangstelling voor de proeven bij het Nederlandse volk te stimuleren. De activiteiten van de werkgroep heb ben tot resultaat gehad, dat medio 1964 in samenwerking met de Stichting Ne derlandse Onderwijs Film de propagan dafilm "Alles of niets" tot stand kwam. .Eind' 1964 werden judo en jiujitsu als keuzesporten aan het onderdeel zelf verdediging toegevoegd. Per 1 januari 1965 werd de minimum leeftijd voor de groep junioren gesteld op 16 jaar in plaats van 17 jaar, terwijl voorts met ingang van die datum enkele organi satorische en administratieve wijzigin gen werden ingevoerd, die in de alge mene bepalingen zijn verwerkt. Iets minder zwaar dan dit N.S.F.-diplo- ma is het zgn. sportpaspoort, waarvoor men echter toch minstens een jaar lang vrij hard zal moeten trainen. Zoals uit het voorgaande is gebleken, is het Trim-diploma voor een ieder te behalen. De eisen, die worden gesteld, zijn afgestemd op middelmatige sport beoefenaars. Waar de houders van het N.S.F.-diploma geoefende boksers, judo ka's, worstelaars of schermers moeten zijn, is dit voor het Trim-diploma niet nodig. Daar komt het er in hoofdzaak op neer, dat men 100 meter kan hard lopen in een redelijke tijd, tien meter kan touwklimmen en tien minuten ach tereen kan zwemmen. REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 TELEVISIE, houten kast, 59 cm ƒ498.—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 vanaf 6895,— incl. B.T.W. Ofl. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat Telefoon 3865 - Soest KLEURENTELEVISIE I Blaupunkt vanaf 1.698. Dealer Blaupunkt, Philips. B O Berg, hoofdagent van politie alhier, heeft daartoe de volle medewerking ge kregen van zijn korpschef, de heer H. G. Scholtmeijer, die als voorzitter van het district West van de Nederlandse Politie Sport Bond trouwens het belang van de trimactie wel heeft onderkend. Ver der heeft de heer v. d. Berg voor zijn acties de medewerking gekregen van de heer Paauw ten aanzien van het gebruik van de vereiste accommodaties (o.a. het zwembad en de sport zaal aan de Braam- weg), de atletiekvereniging B.D.C. die reeds met trimmen was begonnen, de heer Butzelaar als lid van de sport stichting en de Soester Politie Sport Vereniging. Voor inlichtingen, zowel voor het N.S.F.- diploma, het sportpaspoort als het trim- diploma kan men zich wenden tot de heer G. van den Berg, Varenstraat 400, Soest, tel. 2584, official van de Neder landse Sport Federatie, afdeling Vaar digheidspróeven Atletiek, touwklimmen en zwemmen. Zij, die examen doen voor het N.S.F.-diploma kunnen voor de ge noemde onderdelen examen afleggen bij de heer v. d. Berg. Voor wat betreft de vaardigheidspróe ven van de N.S.F. is de heer v. d. Berg geheel verantwoordelijk voor de te voe ren actie, waardoor hij de medewerking heeft gekregen van reeds genoemde nersonen en verenigingen. M. LOS Van Lcnneplaan 47 - Tel. 6621 Wü lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT DAF GedipJ. V.A.M.O.R. - M.I. F.N.O.P. Leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland" kwamen in het gebouw van de huis houdelijke voorlichting te Soest bijeen om te luisteren naar een lezing van mejuffrouw H. L. Warnecke uit den Haag. De presidente, mevrouw den Hol lander-Anker heette de aanwezigen wel kom en gaf daarna het woord aan me juffrouw Warnecke. Allereerst een praatje over Zuid-Enge- land, waar een vriendelijke bevolking woont die gastvrij is. De stadjes zijn lieflijk; de huizen riant en goed onder houden. Bath is de hoofdstand van het graafschap Somerset, een beroemde bad plaats. Hier bevinden zich warme bron nen, rijk aan zwavel. Veel toeristen komen naar deze plaats waar nog de zwembaden te zien zijn die ontstonden in de Romeinse tijd. Men begaf zich gekleed te water (bad- costuums of bikini's bestonden nog niet). Dit was het toonbeeld van reinheid in die tijd; de Spanjaarden vonden dit ritueel heidens. De koning en de ko ningin hadden hier hun privébad. Na de 18e eeuw ontstonden de badgelegen- heden in de huizen. Het landschap in deze streek is prach tig met mooie inhammen en stranden (subtropisch klimaat). In deze omgeving zijn zeer veel oude kastelen, prachtige kathedralen (groter dan b.v. in Duits land), watervallen, grotten van druip steen; ook bergen, oefenterrein voor beginnende bergbeklimmers of bereik baar met een miniatuurtreintje. In de omgeving van Bristol vindt men grote parken, die vrij te betreden zijn. Aardige dorpjes en huizen met rieten daken; ook heidevelden, grote herten kampen en de beroemde hangbrug. Op vallend zijn. de vele bloemen op de pleinen en ook wel in de straten; meer dan in Nederland. Ook is in deze om geving de geboorteplaats van W. Shake- speare, de zeer bekende schrijver, n.1. Stratford on Avon. De kathedralen en kloosters die vroeger verwoest werden zijn nu grotendeels weer opgebouwd. De koren en interi eurs zijn beslist een bezoek waard. Ver volgens toonde de spreekster zeer mooie dia's van deze streken. Daarna keerden we terug naar Neder land. want aan het slot werden nog enkele dia's vertoond van huize Dra- kenstein en haar bewoners. Onder aan bieding van de gebruikelijke attentie bracht dc presidente dank aan mejuf frouw Warbecke voor het gebodene. Op vrijdag 27 februari is er een lezing voor de leden van de N.V.E.V. in Brand punt te Baarn over vleesverwerking en hoe men smakelijke hapjes bereiden kan met diverse vleessoorten. Jaarvergadering en excursie naar Dron- ten vindt plaats op 12 mei. speciaaladres in ruime sortering binnen-en buitenlandse liü/wii© Laanstraat 39 Soest Tel. 3378 smetteloos- zuiver Rood geworden handen maakt u blank met melk. Voor het naar bed gaan bet ten. Ter verhoging van de glans op indisch koperwerk kunt u dit na het schoon maken naborstelen met benzine. Pas op open vuur! Is dc wringer van uw wasmachine ..hor' geworden, draai clan katoenen repen strak om de •ol heen cn zc gaat nog lange tijd mee. Een schimmclvlck op hout verwijdert u door deze in te wrijven met petroleum. Alpaca tepels cn vorken mag u niet gebruiken voor (tafel)zuren. dan bijten ze uit en daardoo» ontstaat giftig koper groen. gaon waoije, maor ut aors anpaak. Noeng wilk nie zo veer gaon om te zeige daat u'. zouw komme omdatter ovur un paor weke vurkiezinge binne, maor un mins zouw in zu denkeric haos vaanzelluf zoveer gaon. Aal un heule tied is de slraot die de biltseweg mit de Soesderbarregsestraot vurbind, en zoon heule kwak naomc hep, un veurraangsweg. Daat zaal wel nodug weze, maor geen mins diet zaag. Waant wat hije noeng an un veur raangsweg, as die straot nog nie eens breed genog is om twee behoorlukke otoos mekaor voorbie te Iaote rieje, zongder daat zu de kaans lope teuge mekaor te kwakke. Vooraal in ut eerste stuk vaan die straot was ut bar en boos, ok nog om datter an weerskaante grote home stin- ge, die der waorschijnluk waore neer gezet, om aster soms is iemaand vaan de weg zouw raoke effe op te vaange. Daat hep messchien un jaor of vijfen- twintug of vijftug allemaol wel ge kend, maor noeng zouw un otoo die teuge zoon boom an vlieg, meer op un eehoorn lieke. Hie zouw der ast waore inklimme. Ent is algemeen bekend dajje der vaok nie zo bes antoe bin ajje uut zoon otoo gehaold word. Maor die trammelaant is noeng ovur, of betur gezeit haos ovur, waant zu binne mit maan en mach bezug om die krenge deruut te haole. Noeng worde die bome der nie veur niks uutehaold, of allenug maor om te voorkomme daat de een of aore vriejer der teuge anknaald, maor nctuurluk om daat ut der noeng zo laangzaomor- haamd vaan gaot komme daat daat staotje waat breejer gemaok gaot worde. En das heulegaor nie ovurbodug, mes schien un bietje laot, maor daor vaalt wel ovur te komme. Zoas ik aal zeej, ondaanks daat wullie midde in de wingtor zitte,' worter door gemeentewarrukc letturluk en feguur- luk an de weg getimmurd. Om aal die aktlviteit tuus te kenne brenge, daor bink de maan nie veur. maor aster soms iemaand is die ut mit alle geweld wil wete, daan kenk um wel un bietje op weg hellepe, orn- daak denk daat ut komp. omdaat zu der bie de gemeente ant aachtur kom me binne daat Soest ant groeijc is. Nog nie zo bar laang geleje, wier de vijfen- dartugduuzendsle inwoonster zongder aal te veul gejuuch binne ehaolcl, en noeng binne wullie haos aal weer zo- veer dat der aal wéér duuzend bie ge- komme binne. Ast zo door blief gaon, daan kenne wullie gerus vurgete daat Soes ju dar- rup is, waant daan worde wullie un staad. Wel nie zoon mederne, maor daat komp daan messchien ok nog wel. Maor ut maag daan zo weze, daat de gemeente ut allemaol un bietje in de gaote krieg, allenug mit grote en brceje straote binne wullie der nog laang nie, maor daat zulle zullie ok wel in de gaote hebbe. Ajje zo mit minse die in Soes binne komme wone staot te praote, daan ist enugge waor zullie ut ovur hebbe, der is in Soest heulemaol niks te doen. En ajje der daan vaanuit gaot daat die minse vaok uut de staad komme, daan kejje niks aors doen daan zullie geliek geve. Waant deris ok nie zo bar veul te beleve. Kiek veur joe en ming ist zaai daat wullie zukke bar mooije bos- se hebbe om in te waandele. cn daan geef ut allemaol niks oft noeng zomur of wingter is, maor der binne ok nog minse die an un fluutende vogul In de vrieje netuur geen laors an vingde, en die un broertje dood hebbe an waan dele in bosse of duune. Ent ken ok nog bes beure daat die mins" ok an sport niks beleve. Mit zoon S<""\sder stlngk vaan de week te praote. Hie sting zun eige te beklange, en vond ut allemaol maor un dooi je zooi. Waorom kon hie mit zun vrouw nie arruguns gaon daan- se. of zo maor arruguns gaon zitte. As Soesder hek um toen wel effe uut- t^leid datter bes wel z.aoke in Soes binne waor jie mit je vrou ken gaon zitte. Nie zo bar veul. en jie kender nie daanse, maor ze binne der. Toenck um ok nog effe vurtelde daat wullie nog nie zo laang geleje un bieiuskonn haade, keek die vriejer ming an oftie ut in Keule hoorde dongdere. En toenck um ok nog effe zeej waorof die biejoskoon noeng nog staot, vroeg hie 7un eige of of zu in Soest soms un bietie aachtur lieno. Maor toengk um ok nog vurtelde daat daat buus waor die hiejuskoop in waar gevestug te koop sting. en daat as hie der waat. in zaag hip maor is mos gaon kieke, zeej die nie zo bar veul meer. Ut ennupge waat hie nog momnelde fc.eng hie cToorh'pp. waas: ..zullie zeuke ut maor zelluf uut. ik gao ming cente der nie in steke". En ge liek haacl hie, maor ut is jaammur daat noeng iedereen der zo ovur denk. Daor- om z.aalt voor die minse veurlopug nog wel blieve „derris niks te doen in Soest". Maor veul hebbe zullie ok nie meeje- broch. Maar daat is medern zeej Kr.e- liao. ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan Jonker's Import N.V., Barto- lottilaan 5 te Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan „Amersfoortsestraat" ten behoeve van de bouw van een magazijn, op het perceel, gelegen aan de Amersfoortse straat 105, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie E, nrs. 1794 en 2006. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be- zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest. 28 januari 1970. Op de met knipperlichten beveiligde overweg aan de Molenstraat is woens dagavond om ongeveer kwart over tien een personenauto door de trein Utrecht- Baarn gegrepen. De bestuurster van de wagen, de 28-jarige mevr. Th. M. Kerk vliet uit de Veenbesstraat is daarbij om het leven gekomen. Haar auto werd volkomen vernield. Mevr. Kerkvliet naderde de overweg vanaf de Middelwijkstraat. Vermoede lijk heeft zij de rode lichten van de overweg niet gezien. De treinbestuurder heeft het ongeluk in ieder geval zien aankomen, want hij gaf verschillende signalen. Niettemin reed de auto de overweg op, met fataal gevolg. De wa gen werd tegen een vlak bij de over weg staande schakelkast van de spoor wegen volkomen in elkaar gedrukt. De bestuurster is waarschijnlijk uit de wa gen geslingerd en daarna verschillen de tientallen meters door de trein meegesleurd. Mevr. Kerkvliet, moeder van twee kinderen, was op slag dood.. De trein werd aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd. Eerst na een in spectie door de technische dienst van de spoorwegen mocht de trein verder rijden. Er is op de spoorwegovergang aan de Molenstraat al eens eerder een dodelijk ongeluk gebeurd. De overgang ligt in een drukke straat en bovendien op de helling van de weg. De door de N.S.F. ingeluide trim-actie zal nu ook plaatselijk wordeh gevoerd. Daartoe is een gemeentelijke trimcom- missie in het leven geroepen (resorte- rende onder dc sportstichting), waarin onder meer de heer G. van clen Berg, de enige N.S.F.-official te Soest zitting heeft. Hij is het vooral, die zich bijzon der veel werk en moeite getroost om zijr. medemensen te wijzen op de nood zaak van een regelmatige lichamelijke in- en ontspanning. De heer van den s. Telefoon/, 3367

Soester Courant | 1970 | | pagina 9