$aLoi* Kaftel SVV Volleybal Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Burgerlijke stand BERNINA MMIMCHiNES Fa HUISSTEDEN w!!Ts\m!ar tegen het eind was het Basketbalvereniging „The Red Stars" Poppentheater van Otto van der Mieden startte met succesvolle eerste voorstelling Drie elftallen van WZ actief Nederlandse Spoorwegen lijken te slapen Foxboro dames in opmars WH-dames niet langer ongeslagen III Eiermarkt OFFICIËLE MEDEDEI, INGEN Verordening ontgrondingen Stemmen in een andere gemeente Stemmen bij volmacht Krabbels van Knelis I De jongens jeugd a van de Soester I Volleybal Vereniging is he. eerste team I van SW dat kampioen is geworden in J distrikt Eemland, afdeling Soest I e.o., van de competitie van de NEVO- I BO. I Zij hebben in de gehele competitie tot I nu toe slechts één wedstrijd verloren, I v/aardoor z. een voorsprong hebben opgebouwd die door de andere teams van deze klase niet meer te achter- I halen is. Afgelopen week moest Olym- 1 pia a het weer ontgelden. SVV won deze wedstrijd met 2-0. Ze bleven ge durende de hele wedstrijd de meerde re van Olympia a De eerste set werd 1 met 15-5 gewonnen. De tweede set gaf eindstand 15-11. HEREN SVV 1 VIOS 3 3-0 Heren 1 hebben een overwinning be haald van 3-0 op het Amersfoortse Vios 3 Het was liet bepaald een mooie wedstrijd, maar SVV was zeer duide- ijlk het sterkere team. De eerste set werd met een ruime voorsprong van 15-9 gewonnen dcor de SVV-heren. De tweede set wonnen zij met 15-7. De laatste set ging iets moeilijker al werd deze toch met 15-12 door de SVV-ers gewonnen. DAMES SVV 1 HAAG '68 3-0 Dames 1 hebben hun gedeelde eerste plaats in de overgangsklasse weten '.e behouden door met 3-0 van Haag '68 te winnen. De dames van SW speel den een klasse beter. Iedere aanval werd goed benut. De eerste set werd met 15-6 gewonnen. De tweede eindig de met 15-3 in het voordeel van SVV. De derde set wonnen de dames met 1 15-6. DAMES VIOS 3 SVV 2 1-3 Dames SVV 2 hebben met 1-3 kunnen winnen van het Amersfoortse Vios 3 SW was zeker beter dan Vios en heeft zelfs kans gezien in de vierde set uit te lopen tot 0-13, al werd deze set slechts met 10-15 gewonnen. De eerste set wonnen de dames met 11-15. De tweede werd met 15-13 verloren.' De derde set werd weer gewonnen met 1 6-15. HEREN SW 4 SVV 3 0-3 De wedstrijd tussen SW 4 en SW 3 Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 DINSDAG 3 FEBRUARI 1970 GEBORENAndré, zoon van D. J. Meerdrng en G. Spaink, Van Lennep- laan 37b. Patrick, zoon van D. van Ernst en J. Kolf, Dorresteinweg 11. Sander Kaboule, zoon van H. E. Berg en M. J. de Gilde, Veenbesstraat 366. Evert, zoon van G. Pater en M. Schipper, Van Lenneplaan 52. Marg- je Elizabeth, dochter van J. van der Hoeven en M. E. Lazet, Plesmanstraat 337. Soesterberg. Jan Paul, zoon van J Duijst en G. M. .K. van der Heide, Rubenslaan 105. Johnny, zoon van J. Ruttenberg en T. van Empelen, Klaarwaterweg 87. Elisabeth Marijke Johanna, dochter van A. J. Verheul en M. J. Hilhorst, Wilhelminalaan 6. Richard, zoon van H. Mijnheer en G. Kragt, Kerkstraat 85. Albertus Wil lem, zoon van J. van Veen en J. ten Napel, Prof. Lorentzlaan 223, Soes terberg. Olga Catharina, dochter van H. J. Everts en E. A. C. M. Schouren, Ereprijsstraat 28. Willian Aldy, doch ter van W. J. van Asselt en G. Mons, Dr. s' Jacobstraat 12. 4 Te Amers foort Jacky Ronaldus, zoon van W. C. Jonathans en S. Ibrahim, Amers- foortsestraat 91, Soesterberg. Mo nique Margaretha Bernardina, dochter van E. J. de Beer en A. B. Kuijer, An na Paulownalaan 30. ONDERTROUWDHermanus Adrianus Maria Valk, Vinkenweg 39 en Petro- nella Gerarda van Luijtelaar, Korte Bergstraat 4. Hendrik Seijmonsber- gen, Bilderdijklaan 6, Baarn en Gerda van Schaffelaar, Koekoekweg 7. Ro- bert Johannes Lambertus Sevink, Schaepmanstraat 54 en Teunisje Gijs- bertina van Duinkerken, Beckeringh- straat 27. Jan Kruithof, Kerkstraat 28. Putten en Cornelia van Brummelen, Kerkstraat 53. Hendrik Evert Teu- nis van Zuidam, Straatweg 124a, Maars- sen en Marianne Hendrika Berendse, Chr. Huygenslaan 66. GEHUWD Petrus Benedictus Josephus Spoorenberg, Da Costalaan 9 en Jo hanna Petronella van Kooten, Kerk- pad z.z. 106. OVERLEDENPetrus Johannes van Donselaar, 71 jaar, gehuwd met A. Kiela, Amersfoortsestraat 75a. Mar- tha Gijsbertha van 't Klooster, 68 jaar, gehuwd met P. J. Brouwer, Kerkpad z.z. 95. Antonius Wilhelmus Voet, 63 jaar, gehuwd met H. W. Vieberink, Schrikslaan 60. Theresia Maria van Rongen, 28 jaar, gehuwd met A. P. M. Kerkvliet, Veenbesstraat 128. Chns- tina Carolina Wilmink, 90 jaar, weduwe van T. H. P. Trip, Insp. Schreuderlaan 2. Helena Bernhardina Giesbert, 82 jaar, Korte Brinkweg 25. Eerst proberen, dan kopen 1 Niet zo maar klakkeloos een merk kopen (een naaimachine Is geen wittebrood). Een Bernina leveren wij op proef (vraag het ook eens bij andere merken) Inlichtingen en demonstraties bij Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480 indigde m het voordeel van SW 3, nlaati1 f °^r op de Sedeelde eerste SI» is gekomen met SW 4. Het was een gelijkopgaande strijd tussen beide toch steeds het derde herenteam dat net meeste doorzettings- er. uithoudins- 1 mogen had. De eerste set won SVV met 12-15. De tweede set wonnen ze fe11,» p verschil van twee pun- derde set saf een eind stand van 8-15 voor SW 3. DAMES OLYMPIA 2 SVV 3 2-1 oe dames van het derde team waren niet opgewassen tegen het tweede team nnf ympia- Ze zagen slechts kans set te winnen. De eerste set ging verloren met 15-6. De tweede set won- "en..d® dames met 15-6. De derde set eindigde weer in nadeel van het SW- ®am» *5-11, na(jat ze in het begin van staan m8^ ^adden voorge- DAMES SVV 4—WH 2-1 Een spannende wedstrijd liet het 4e damesteam zien. Zij moesten in hun wedstrijd uitkomen tegen koploper 7 dle ze met 2-1 versloegen. De imuemSd eindigde in het voordeel van (8-15). De beide volgende sets wa ren voor de dames van SVV, die door meer inzet deze sets wonnen. De tweede set wonnen ze met 15-10. De derde set werd met 16-14 door de SVV dames ge wonnen. JEUGD SVV b AGAVS 2-1 Het team, dat de week tevoren de eni ge nederlaag aan het SW a team toe bracht, moest echter nu weer zijn S^rrdere erkennen in het SVV b team. SVV b won de eerste set met 15-7, de tweede set werd op het nippertje door AGAVS gewonnen met 14-16. De der de set eindigde weer in het voordeel van SW met 15-8. Het programma voor deze week luidt 5-februari: Amersfoort: Dames DOS 2 SVV 3. Soest: Dames SVV 2 DE- VU. Dames FOXBORO SVV 5. He ren SVV 3 Olympia 4. Heren SVV 5 WH 2. Jeugd SW b SW a. 6-februari: Amersfoort. Dames VV\ SVV 1. ONGENAAKBARE RECORDVERBETE RING VAN DE JEUGD VAN RED STARS (145-29). Het is eigenlijk onmogelijk, maar afge lopen zaterdagmiddag heeft het a-ad- spirantenteam van Red Stars een fan tastische prestatie geleverd door het pas door hen reeds verbeterde jeugd- record van het district Utrecht te ver beteren. Bij de eerste recordpoging ging SVS uit Spakenburg met 127-5 ten on der,, maar nu moest het zeer sportief verweer biedende UW-a er aan ge loven, met maar liefst eer verschil van 145-29. Bijna twintig punten meer ge scoord dan de vorige keer, hoewel men echt niet met deze opzet van start ging. De opdracht van de Red Stars adspiranten was, hetgeen zij in een van te voren gemaakt stenciltje te lezen kregen, een verschrikkelijk hoog tempo te spelen met een niet aflatende con centratie. De "pressing-man-to-man- verdediging" van de Soester jongens werd uitstekend uitgevoerd, maar nog beter was de aanval verzorgd. De rust stand was 73-12 Binnen acht minuten in de tweede helft waren de 100 punten bereikt, en met nog zoveel tijd om te spelen zat de re cord verbetering erin. Peter Lustenhou- wer zorgde voor de recordverbetering in de zeventiende minuut van de wed strijd, terwijl Eduard Zeil het laatste punt voor zijn rekening nam, 145-29. Het scoreverloop was: Jos van den Brink 78 punten (een nieuw jeugdre- cord en verenigingsrecord); Piet van Hunen 19 pnt.; Ton van den Brink 14 Pnt.; Eduard Zeil 14 pnt.; Majel Lus- tenhouwer 10 pnt.; Paul Ditter 4 pnt.; Peter Lustenhouwer 4 pnt. en Ben Roe delof 2 punten. MEISJES A HEBBEN GROTE MOEITE MET MEISJES C. Het A-meisjesteam kreeg zaterdagmid dag haast de kous op de kop, toen het In een van de grootste zalen van het voormalig St. Jozefgesticht, sinds kort omgedoopt in „Gebouw Artishock", aan de Steenhoffstraat, vond zondagmiddag de eerste voorstelling plaats van het poppentheater van Otto van der Mieden. Nadat zondagmorgen in het programma van Meta de Vries en Roel Balten via de radio nog extra propaganda voor deze opvoering was gemaakt, raakta het theater met zijn ruim honderd zitplaat sen al voor de aanvangstijd meer dan vol. Precies op tijd kon Otto var der Mie den zijn trouwe medewerkers aan het overwegend jeugdige publiek voorstel len, waarna de reis van Puum naar Witland kon beginnen. Al direct was er een groot contact tussen de reizenden naar Witland en de toeschouwertjes, waarbij inspraak en discussie - gelijk een voorstelling voor volwasenen - volledig tot zijn recht kwam, wat zonder meer het vakmanschap van Otto van der Mieden duidelijk onderstreepte. Met glunderende gezichten genoten de organisatoren van het succes, het laai end enthousiasme was voor hen het bewijs dat ets goeds ook in Soest be langstelling trekt. Voor hen, die zondag tevergeefs pro beerden een kaartje voor de voorstel ling te bemachtigen, zal het een troost zijn, dat Puum voorlopig naar Witland blijft reizen, elke zondagmiddag om precies drie uur. in grote moeilijkheden kwam tegen het derde meisjesteam van Red Stars. Bijna konden de A-meisjes hun nog aanv. 'ge kansen op het kampioen schap gedag zeggen, maar nog net op tijd wisten zij zich te herstellen en wonnen met drie punten verschil van Red Stars C. Verschillende wedstrijden van WZ zijn in verband met de slechte terreinom standigheden afgelast. De wedstrijd van het eerste elftal tegen mede-degradatie kandidaat Chefana werd uitgesteld, evenals de wedstrijden voor het der de en vierde elftal. Alleen SEC 2-VVZ 2 en WZ 5-WZ 6 zijn doorgegaan. De reserves, die momenteel de eer ste plaats bezetten, moesten bij SEC 2 een punt afstaan. De wedstrijd eindigde na negentig minuten voetbal zoals hij begonnen was. WZ verloor in deze wedstrijd v. d. Bovenkamp, die een bal nogal ongelukkig op zijn hoofd kreeg, terwijl SEC zijn doelman Mayer ge blesseerd het veld zag verlaten. Doel punten vielen er echter niet. De competitiewedstrijd tussen het vijfde en zesde elftal werd door het hoger op de ranglijst staande zesde team gewonnen met 4-0. Eerder dit seizoen had het zesde ook reeds gewon nen, zij het met aanmerkelijk meer moeite. De junioren A van WZ leden bij Woudenberg een 3-1 nederlaag, maar de adspiranten a namen royaal revan che door thuis Woudenberg a met niet Zonder zelf met een oplossing te komen voor het grote probleem dat men ook de N.S. in Utrecht zal onderkennen, n.ï. de gevaarlijke situaties bij ahobs en aki's, waarbij de aki's, automatische knipper licht installaties het meest op de voor grond treden, moet het ons toch wel van het hart dat zonder uitstel aan de si tuatie op de Molenstraat, waar vorige week een zo'n tragisch ongeval gebeurde, iets moet gebeuren. Het meest logische zou In ieder geval zijn om de slechts met knipperlichten beveiligde overgang uit te breiden met halve bomen, identiek aan de overgang in de Dalweg. Vooral nu de Molenstraat, ondanks andere prognoses, de laatste jaren veel verkeers-intensiever Is dan de Dalweg, lijkt het gerechtvaardigd om tot deze stelling te komen. Een oud-nederlands spreekwoord zou In deze situatie van toepassing zijn, maar met de scholen in de onmiddellijks na bijheid van de levensgevaarlijke spoor wegovergang, moeten we er wel van uit gaan dat het in dergelijke gevallen nooit te laat kan zijn. Soest komt niet zo snel massaal In be weging om met spandoeken en protest borden naar het hoofdkantoor van de N.S. te gaan, maar de vele ongevallen in de loop der jaren op de verschillende spoorwegovergangen vragen toch wel om aandacht van de betreffende instanties. minder dan 9-0 te verslaan. Hedenavond zal er bij WZ ook weer geklaverjast worden. Het eerste damesteam van de volleybal vereniging Foxboro is op het ogenblik duidelijk in de running. Nadat de eerste twee sets door Foxboro met 15-8 en 15-4 waren gewonnen, ging de laatste set een stuk moeilijker. Foxboro slaagde er in de derde set niet in de nodige concentratie in haar spel te leggen, waardoor Llmvio de kans kreeg bij te blijven en zelfs een bedrei ging te vormen. De Foxboro-dames zagen echter bijtijds het gevaar in en slaagden er in de volle winst te behalen (15-13). Het eerste herenteam blijft na de 2-1 overwinning op Olympia 6 het ken merk „wisselvallig" dragen, want tegen de zeer jeugdige Olympiaploeg liet men zich weer volkomen onnodig een set ontgaan. In deze wedstrijd was de Foxboro-ploeg In de eerste en derde set volkomen de meerdere van haar tegenstander, hoewel de aanval toch niet in haar allerbeste vorm stak. Toch werden deze sets met 15-8 en 15-5 gewonnen. Het verlies van de tweede set was volkomen te wijten aan de grote mate van nonchalance, waardoor zij deze verloren met 13-15. Programma donderdag 7.15 uur Foxboro 2SW 5 (dames); 8.00 uur Foxboro 1AGAVS 2 (heren); Foxboro 2B.G. en S.V. 3 (heren). Donderdagavond heeft het eerste da mesteam van WH zijn eerste neder laag in dit seizoen moeten incasseren. De wedstrijd werd gekenmerkt door een WH, dat de zenuwen niet de baas was en een fris en onbevangen SW- ploeg. Hierdoor liepen de WH-dames al vlug een 5-0 achterstand op. Bij deze stand keerde het zelfvertrouwen echter terug bij de Hees-dames en begonnen zij aan een indrukwekkende opmars, waartegen SW geen verweer had. In no-time drukten de WH-ploeg door naar een verdiendel5-8 setzege. In de tweede set vocht SW fel terug, waardoor de WH-dames een achter stand (10-2) opliepen. Door een kranig VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telpforen 7045 III slot offensief slaagde WH er in deze achterstand te niet te doen (11-15). In de laatste set slaagde WH er in met 14-12 voor te komer. en leek de zege in zicht. Dit bleek verkeerd gezien, want SW won deze set met 14-16. Het tweede damesteam maakt op het ogenblik een slechte periode door. Ook tegen Voleem kon geei. noemenswaar dige tegenstand worden geboden (0-3). Programma 5 februari; 20.00 uur WH 1 Voleem 1 (heren). 19.15 uur, WH 2 SW 5 (heren). Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 70.000 stuks in prijzen van 11,- tot 12,-. Middenprijs 11,50. Prijs per kg ƒ1,83. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij be sluit van 21 november 1969, afdeling 5, numer 508RO/3243, gedeputeerde staten der provincie Utrecht aan mevrouw F. E. Wilbrenninck-Eschauzier, wonende te Soesterberg, tot wederopzegging onthef fing hebben verleend van de verbodsbe palingen, genoemd in artikel 2 van de verordening op de ontgrondingen Utrecht voor het afgraven van het perceel, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 2828, gelegen aan de Soester Hoogt te Soesterberg. Het besluit ligt vanaf 4 februari a.s. ge durende dertig dagen voor belangheb benden ter gemeentesecretarie ter inzage. Ingevolge artikel 6 van de „Verordening op de ontgrondingen Utrecht" staat van bovengenoemde beslissing beroep open op Hare Majesteit de Koningin binnen de vorengenoemde termijn. Het adres van het beroep, gericht aan Hare Majesteit de Koningin, moet wor den ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. Bij de verkiezing van de leden van de provinciale staten kan een kiezer op zijn verzoek worden toegestaan in een wille keurige gemeente, gelegen in dezelfde provincie als de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen, aan de stemming deel te nemen. Deze bevoegd heid geldt niet voor de kiesgerechtigde personen aan wie Is toegestaan bij vol macht te stemmen. De kiezer, die van bovenvermelde be voegdheid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk 4 maart a.s., schrif telijk mededeling aan de burgemeester der gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor de bovengenoemde mededeling moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Na inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerslegitimatiekaart (te vens oproepingskaart). Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ongerede ls geraakt wordt geen nieuwe ve*trekt. Soest, 30 januari 1970. Bij de verkiezing van de leden van dt provinciale staten kan een kiezer op ver zoek bij volmacht stemmen, indien hij mededeelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoek wordt afgewezen a. indien aangenomen moet worden dal de kiezer in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandi daatstelling is opgenomen, in persoon aan de stemming kan deelnemen; b. indien de kiezer gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere gemeente. De kiezer, die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe uiterlijk 4 maart a.s. een verzoekschrift indienen bij bur gemeester en wethouders der gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. Bij het verzoekschrift wordt ingediend een verklaring van gemachtigde, dat deze bereid is als zodanig op te treden, alsmede, indien de gemachtigde niet in hetzelfde kiezersregister is opgenomen als de volmachtgever, een door de bur gemeester der gemeente, waar de ge machtigde in het kiezersregister is opge nomen, afgegeven verklaring, dat de ge machtigde op de dag der kandidaatstel ling is opgenomen in het kiezersregister van zijn gemeente en dat de gemach tigde niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde heeft aangenomen. Voor het verzoekschrift om bij volmacht te stemmen en de mededeling tot aan wijzing van een andere gemachtigde dient gebruik te worden gemaakt van formulieren, welke ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn. Soest, 30 januari 1970. Edan mok zeige datter dinge binne waorin un mins zun poot waant aors binne der waandele, oft nie zo bar nauw neme mit ut een ent aor. Neem noeng is effe de Soesder gemeen- teraod. Voor heul veul minse bringe zullie ut der nie zo bar geweldug of, maor allus bie mekaor vaalt ut merao- kels mee. Ik mot eerluk zelge dak teminste vorug- ge week mit bewongdering in de kraant hep eleze, daat zullie der eengezind heu- lemaol niks veur veulde om bie te drao- ge in de herbouw vaant kooninklukke tolhuussie an de Biltseweg. Zullie zaoge der zogezeit ut nut nie vaan in om daat huussie weer op te gaon bouwe, en d?r binne reje genog omt daor mee eens te weze. Kiek toengk laas dattut om un huussie gong, vongk ut allemaol nie zo arrug. waant an un huussie ken un mins zun eige noeng eenmaol geen bult vaalle Das net zo as mit un glaosie vaant een of aor. Ak an Kneliao vraog geef ming un glaosie, daan gaot daat zongder aal te veul meujelukhede. Ut wort netuurluk wel allemaol effe aors ak om un glaas vraog. Voor Kneliao ister beslis un vur- schil tussen un glaas en un glaosie. Vaandaor dak mit daat tolhuusie heul nie in ming maog zaat. Ut werd wel effe aors toengk hoorde waat daat spullegie mos gaon koste. Meer as hongderdduu- zend guldes, voor un tolhuussie, maor daor ist daan netuurluk ok un koonink- luk tolhuussie voor. Maor zaos ik al zeej, de gemeenteraod vaan ongs darrup zaag der heulemaol niks in, en veulde der nie veul veur om daor zoon kwak geld voor op taoful te lijeige. Noeng gebied de eerlukhied dat- tut nie allenug de gemeente Soest is die in de koste mot biedraoge, der binne nog meer instaansies die mit cente op de proppe motte komme, enk schaat daat die der ok nie zo bar veul voor veule. Ut maag daan hiestorie weze, maor waat hebbe wullie noeng an zoon huussie waat der allenug maor veur de aordig- heid staot, en geen prakties nut hep. Ast allemaol effe teuge zouw vaale, daan kon ut der messchien ovur un paor jaor wel weer inzitte dattut offebroke mot worde omdaat der un nieuwe weg mot komme, of daat de bestaonde vurbreea mot worde. Ut maag daan heul normaol weze daat regere en bestuure veuruut kieke is, int daogelukse leve komp daor ovur ut algemeen nie zo bar veul vaan terech. Maor ut zaal wel komme omdatter un paor minse binne diet allemaol bar mooij en aordug vingde, en die wel vaan de ouwe tied houwe, mit zo ouwe gebouwe en meer vaan die dinge, die bar veul tied en geld koste om in un bietje goeije staot te houwe. Daorom zouk wille voor- stelle daat die minse mit aantieke in- slaag hullie cente der maor instoppe. Voor Kneliao laag un heule aore oplos sing veur de haand. Kneliao vongd ut herbouwe vaant huussie geen raamp, erf kon der zellufs wel ovur heen komme, daat Soest der cente in gong stoppe. Kiek en as Kneliao zo begint te praote, daan ister waat mit der an de haand, waant aors ken zie nie zo bar veul hore vaan cente die ovur de baalk worde ge gooid. Maor toeng zie ming effe haat uuteleid waat of zie der vaan haad gedoch, konk as altied weer heulemaol mit der meej gaon. Ut waas heul eenvoudug. Ut huus sie laote bouwe, en net as in Zeelaand bie de brugge, de minse die der veurbie motte, geld laote betaole. Nie un paor cente, daat telt nie an, maor un gulde of zo, en aors rieje zullie maor om. Teu ge de tied datter zou veul geld is inne- beurt daat de koste vaan de bouw der uut binne, kende de terieve worde vur- laog. Noeng zalle daor wel nie zo bar veul minse voor weze, omdaat zullie vingde daat ze geen laors mit daat tol huussie te maoke hebbe, en daan hebbe zullie nog geliek ok, maor daan motte wullie saome wel effe vaasstelle datter daan kenneluk nog aore minse binne waor ut wel belaangriek voor is dattut tolhuussie der komp. Die luu motte daan maor mitmekaor der voor zorrege daat de knaoke der voor op taoful komme. Ast biet peleis hoort, daan mot de rege ring ut maor betaole, en ast biet peleis hoort, en de regering wil nie, daan mot Baorn der maor veur opdraoije, waant zulle hebbe aal laang genog laote hore daat ut peleis bie Baorn hoort en nie bie Soest. As de zaoke zo staon, daan motte zullie der maor vaan uut gaon, daat zu naost de luste ok de laaste maor motte draoge Al hep ut verleje wel geleerd daat daa nie altied effe goed word ontvaange Veur ming ist un uutgemaokte zaok. h

Soester Courant | 1970 | | pagina 7