nuari a.s. k, UHINEVOERBER dewerkster Café-Restau rant ^oestd iik" ge VESPA CIA0 De Witte Pompen BHI MAZDA ïrkoopster i Bureau el N.V. N SERIEUZE DEWERKER(STER) uyter en Zn. N.V., i Visser N.V. IGE VROUWELIJKE MINISTR. KRACHT IEUVEL IEUVEL erhoudsmonteur/ nerman - RÖNTGEN Bij viering gouden zaken jubileum DE HEER G. J. SMIT ONDERSCHEIDEN MET EREMEDAILLE IN GOUD Meer en meer wordt december de huwelijksmaand fa. S p i j k e r Garage ,DE SOESTER' VOOR EEN RENAULT. NIEUW OF GERRUIKT GARAGE STAM Soester Zakenkring viert 20-jarig bestaan Vleesverkoop Met de regelmaat van een goedlopende klok Krabbels van Knel is Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER spoedige indiensttreding op de iling een aktieve g in de verkoop van dameskleding ibeveling. den nodigen wij gaarne uit voor ief gesprek met de bedrijfsleider odehuis, Vredenburg 9 te Utrecht. 1. r kantoor, Den Dolder, jk van de tegenwoordige ijd tot ca. 25 jaar, voorkomende kantoorwerkzaam- n, Nederlandse en Duitse corres- entie. ring op klein kantoor. /oorzieningen en vakantieregeling. schriftelijk of telefonisch (030- ivengenoemd adres. - en muisjesfabriek, Baarn, gt voor haar chocoladevlokken- cmachine een een technische knobbel hoeft hij te beschikken, doch kleine storin- moet hij na een Inwerkperiode iandig kunnen oplossen. jen goed loon, prima secundaire trden en volledige vergoeding van ingen worden gaarne verstrekt sg 5b, Soest tagd voor het verrichten van af- lende werkzaamheden; kennis typen gewenst, enigszins admini- ef onderlegd. i ge werksfeer en behoorlijke vaarden. bovengenoemd adres, of teïefo- uur tot 17.00 uur 02155-6944.'na •4050. ;ot Exploitatie van astmacentra i 12 te Hilversum, :ewend is zelfstandig te werken chef bij diens afwezigheid kan ngen. ervaring in een inrichtingskeuken als aanbeveling. de adjunct-directrice, telefoon ot Exploitatie van astmacentra 12 te Hilversum, i staat ts onder leiding onder- werkzaamheden te verrichten en -i inwerkperiode de chef bij diens igneid kan vervangen. 3e administrateur, telefoon 02150- arieerde kantoorwerkzaamheden lardigheid in typen. i van de moderne talen strekt (ibeveling. ons adres, SOEST, TELEFOON 02155-3177 VRIJDAG 9 JANUARI 1970 Op grootse wijze hebben woensdag een paar honderd mensen de heer en me vrouw G. J. Smit en diens drie zonen en dochter een hulde gebracht ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van Drukkerij Smit. De verdiensten van de oprichter, zowel als uitgever, als man in het verzet wer den gehonoreerd met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De Koninklijke Onderscheiding werd de heer Smit opgespeld door burge- meeser mr. S. P. Baron Bentinck, die na een korte historische inleiding van de heer C. Smit (administrateur/boek houder van het bedrijf, maar geen fa milie van de jubilaris) de heer Smit hulde bracht voor de wijze, waarop hij zijri zaak' Tri" de afgelopen' halve eeuw tot bloei heeft gebracht. „Het is een dag om in grote dankbaarheid te ge denken. De stuwende kracht van de heer Smit heeft dit alles mogelijk ge maakt. Het is dan ook meer clan .een zakelijk jubileum. Dit is alleen maar een zeer goede aanleiding om de heer Smit zelf eens in het zonnetje te zet ten. U hebt niet alleen al die jaren, leiding gegeven aan het bedrijf, maar ook in de samenleving veel gedaan, al bood uw bedrijf daartoe wel de goede mogelijkheden"', aldus de burgemeester. Hij herinnerde voorts aan de moeilijke oorlogsjaren „waarin, het recht van het vrije woord u meer waard was dan de beperkingen van de persraad, hetgeen uiteindelijk moest leiden tot een" ver schijningsverbod van uw courant. Dat kon alleen maar als eresaluut aan u worden aangemerkt", zo zei de burge meester;-De vrije tijd, die de heer Smit door het verschijningsverbod in de oor log kreeg, heeft de heer Smit volgens de burgemeester goed benut, o.a, door het drukken van bonkaarten en valse identiteitspapieren voor het verzet. „In die oorlogsjaren ~rs- duidelijk gebleken, uit welk hout u gesneden bent". Hij herinnerde er voorts aan, hoe al maan den een krant gereed lag om bij de bevrijding onmiddellijk te kunnen ver schijnen. „Na 1945 is een nieuwe op- bouw begónrien. U hebt weer- dezelfde gezindheid, en positieve kracht getoond als voorheen", zo concludeerde de bur gemeester, waarna hij de heer Smit sr. de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau opspeldde. De heer H. E. J. Smit, één van de fir manten. bedankte de burgemeester na mens zijn vader. Hij releveerde onder meer de prettige samenwerkingmet en de medewerking van het gemeentebe stuur in de afgelopen vele tientallen jaren. Een medewerking, die volgens de heer Smit overigens niet altijd voor de buitenwereld zichtbaar werd. „De Ko ninklijke onderscheiding vervult de ge hele familie met dankbaarheid", zo zei de heer H. Smit. Namens de stichting De Paardenkamp en de vereniging tot bescherming van dieren sprak de heer C. 't Hart. Hij zei,. dat beide verenigingen nimmer een vergeefs beroep op de krant hebben gedaan, wanneer het ging om de be hartiging van de belangen van het dier. Onder aanbieding van een ge schenk sprak de heer 't Hart de hoop uit, die deze situatie nog lange tijd ge continueerd zou mogen blijven. Woorden van soortgelijke strekking sprak mej. M. van Herwaarden namens de E.H.B.O. Zij constateerde, dat de Soester Courant in het algemeen belang altijd veel aandacht heeft geschonken aan het werk van de E.H.B.O. en het ziekenvervoer, .wat volgens mej. van Herwaarden niét in de laatste plaats te danken was aan het feit, dat één van de zoons van de heer Smit, de heer H. E. J. Smit, altijd in het bestuur van de afdeling (waarvan hij thans voorzit ter is) vertegenwoordigd is geweest.' Namens het gehele persoheel "bood de heer L. Drijver de jubilaris een smeed ijzeren plantenbak (met kleurrijke in houd) en een door een Haarlemse kun stenaar vervaardigd schilderij van de villa „Buitenzorg" in de toestand van 50 jaar geleden. In deze villa, in latere -jaren drastisch: uitgebreid,-is thans,nog de drukkerij gevestigd. Voor de villa, zijn in latere jaren de kantoren ge bouwd. De heer Drijver zei, dat op de feitelijke dag van het 50-jarig bestaan, 24 december 1969, de heer Smit al een mini(bloemen)hulde was gebracht door het personeel. Verloven Trouwen Vergadering Receptie Repetitie enz. enz. GA NIET TOBBEN MET RUIMTEGEBREK EN TEKORT AAN HULP. KOM EENS MET ONS PRATEN Vredehofstraat 6 -Telefoon 02155-2525 Tot in de puntjes verzorgd, tegen uiterst scherpe prijzenIn de grote, geheel air-condïtiorined zaal, is een complete stereo-geluidsinstal latie aanwezig, terwijl ook een piano beschikbaar is. Geen zaalhuür,. menukaarten en tafelversiering worden'gratis door ons verzorgd. De kans op koud en ongezellig weer ten spijt, krijgt heter alle schijn van dat de decembermaand de - huwelijksmaand bij: uitstek, gaat. .worden. De voor de.hand liggende reden zijn de fiscale voordelen die kleven, aan een huwelijk in de laatste maandvan het jaar. Èn mocht er nog iemand' zijn die wil bewerên dat er" tegenwoordig geen plaats meer is voor orginaliteit, dan moeten deze - beelden- toch wel. als. over tuigend bewijs worden aanvaard. Een, zij het door omstandigheden, zeer ongewoon huwelijk werd vorigé maand voltrokken in ...de kerk; wan zonne gloren.- Het óngewone aan dithuwelijk begon op de stoep van de boetiek Ar- nquld ,G. Diepeveen, waar zowel de. bruid als haar moeder, beide uit Zeist afkomstig, hun kleding, hadden gekocht. Bij het verlaten van de boetiek kwam de moeder van de bruid dérmate' ongè- lukkig ten val dat?zij haar heup brak: en naar het ziekenhuis Zonnegloren moest worden vervoerd. Om het huwelijk alsnog op de vastge stelde tijd door te laten gaan werd be sloten een en ander in de kerk v.an Zonnegloren te doen geschieden. Bed den met patiënten doen uiteraard in die kerk niet vreemd aan. Zelden, komt het echter voor dat een moeder vanaf haar bed de huwelijkssluiting van haar dochter meemaakt. Enigszins verweven met dit huwelijk was. de trouwpartij van mejuffrouw Klijnsma, zij het dat zij als werkneem ster van „Zonnegloren" aan het zieken huis was verbonden. De trouwstoet werd voor deze gelegenhèid helemaal gevormd door auto's van het merk waarin zij zich dagelijks verplaatst. De .heer Kuye'r, de Citroën-dealer van Soest, reed het bruidspaar; ditmaal niet in een „lelijke eend"', maar in een lüxere Citroën-uitgave, terwijl de stoet 'werd 'gevormd door een zestal min of meer „lelijke eendjes". Gouden ridder G. J. Smit wordt door de burgemeester, die hem de versierse len opspelde, gelukgewenst. Vervolgens was het de heer H. G. Scholtmeijer, korpsschef van de Soester gemeentepolitie, die wees op de belang rijke funktie, die ook een plaatselijke krant als intermedair tussen overheid en burgerij kan en moet vervullen. „De publiciteitsmedia en daar reken ik ook de Soester Courant toe, kunnen in be langrijke mate bijdragen tot het verbe teren van' de contacten tussen overheid en burgerij. Tweemaal per week komt steeds in de krant iets van de funktie tot uiting", aldus de heer Scholtmeijer, die wees op de altijd begripvolle sa menwerking tusen de politie en druk kerij Smit. Ook in het openbare leven is de drukkerij 'de plaatselijke politie steeds tegemoet getreden. Tot de zeer -velen, die de receptie bij- woondén, Waren onder meer wethouder K.. de Haan, gemeentesecretaris de heer Borreman, de raadsleden mevr. Oranje- Eniincken mevr.. PoletMusler, alsmede de heer J.- K. de Bruin. Voorts waren vele -vertegenwoordigers van maatschap pelijke instellingen en organisaties, ver enigingen e.d; aanwezig. Onder meer de directeur en oud-directeur van de Raif- feisenbank. De heer enmevr. Smit kregen tijdens de drukbezochte -en op feestelijke wijze muzikaal opgeluisterde receptie nog tal van bloemstukken, en geschenken aan geboden, die deze dag tot een onver getelijke gebeurtenis hebben gemaakt, 's Avonds heeft de heer Smit zijn per soneelsleden en echtgenotes, alsmede uiteraard zijn naaste familieleden in het restaurant van het Soester natuur bad een diner aangeboden. De heer C. Smit liet bij die gelegenheid de. historie-.van-zaak nog eens in dicht vorm de revue paseren: Stille werker - trouwe dienaar van het algemeen belang, U verdient naast alle aandacht Ook deëz' lof en erezang! Op uw borst siert de medaille, U werd ridder, 't staat u goed, Draag die erepalm met ere Öp uw riddelijk gemoed. Want u schiep voor Soest De bekende Soester Courant, Achtenveertig jaar nu dient u deze krant En door uw toegewijde kracht en staat Werd 't een krant van groot formaat. In de vijftig-jarige drukkeri; gaat 't best De klanten zitten tussen noord en zuid en oost en west. Ook aan het verzet tijdens die donkere dagen Hebt u uw. steentje bijgedragen. Door dit alles werd u nu verheven In de riddelijke stand. Naast de blijken van waardering massa's bloemen - wens ik dit namens vele Soestenaren: Blijf nog lang -zo - ridder Smit. Maar. 't zou onvolledig heten Als ik het hierbij laten zou Want de ridder dankt zijn glorie Mede aan zijn lieve vrouw. Zij draagt mede zijn insigne, En d'Oranje Nassau-ëer, Zij stond achter al zijn daden, Wat wil ridder Smit nog meer? En als ik u de hand ga schudden Met een dichterlijk elan Dan blijkt, dat u bent gebleven, Als vanouds - een eenvoudig man. Draag uw ridderteken zichtbaar Want wij gunnen het u zeer Wij zeggen trots en dankbaar Soest heeft weer een ridder meer! Tot de algemene feestvreugde droegen woensdagavond ook de Soester klein kunstenaars Ab Hofstee en zangeres Sandy, aan de piano begeleid1 door Jo Bos, bij met conferences en Weense liedjes, alsmede een selectie uit de mucical Oklahoma. BRILLEN juwelier - horloger - opticien Soesterbergsestr.26 Tel.2982 Ziekenfondsleverancier vanaf 6895,— incR B.T.W. Oti. denier voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK Telefoon 02155 Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER In onze showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen en deskundig worden voorgelicht. U bent van harte welkom N.O.C.-garantie r Financiering - Inruil De Soester Zakenkring viert morgen met een receptie in het restaurant van het Soester Natuurbad en maandag met een bijeenkomst in het dorpshuis te Soesterberg het twintigjarig bestaan. De Soester Zakenkring is in wezen voortgekomen uit een Soesterbergs ini tiatief, waar de heren Schotel, Koch- heirh, Speek en Kruyff het idee van een Soesterbergse fabrikantenkring ont wikkelden. Hun eerste activiteit was een expositie van hun gezamenlijke artikelen in „Het Zwaantje" te Soesterberg. De burgemeester opende .destijds deze ex positie en noemde het een goed initia tief, dat zeker navolging verdiende. De burgemeester voorspelde toen al, dat Soest een nieuwe tijd op het gebied van de industrialisatie tegemoet zou gaan. Wellicht aangemoedigd door deze goede toekomstperspectieven zijn de initiatief nemers tot de slotsom gekomen, dat zij elkaar regelmatiger zouden moeten ont moeten. Nog enkele andere fabrikanten werden benaderd en zo ontstond met de heren Korff, Beaumal en Höëgen Dijkhof de Soesterbergse fabrikanten kring. De kring had aanvankelijk meer het karakter van een sociëteit dan van een vereniging, maar naarmate er meer leden (grote en kleine industriëlen) toe traden, veranderde ook het karakter van de zakenkring. Men heeft zich altijd ten doel gesteld, een bijdrage te leveren tot het verkrij gen van een goed leefklimaat in Soest. Daartoe werd al in 1953 een „lijst van eisen" samengesteld. De zakenkring achtte toen de totstandkoming van onder meer een sporthal, sportterreinen, een beter zwembad, een ziekenhuis, een technische school, een middelbare school en één of meer dorpshuizen wenselijk of noodzakelijk. Zestien jaarlater blijkt met niet ge ringe steun van de zakenkring de lijst vrijwel afgewerkt te zijn. Soc^t kreeg inderdaad eèn sporthal, verschillende nieuwe sportvelden, een beter zwem bad, een eigen ziekenhuis en een tech nische school en Soesterberg een dorps huis. Alleen de middelbare school is blijven staan, maar ook die zal er on getwijfeld komen. Voorts werd nog niet zo erg lang ge leden door de- zakenkring opgericht de stichting sportgebouwen Soest, welke stichting weliswaar iets anders bereikte dan men zich voor ogen had gesteld, maar het resultaat was uiteindelijk het zelfde. Want juist door toedoen van deze stichting is de voorbereidingstijd voor de bouw van de sporthal aanmerkelijk verkort. Ook op ander gebied is de Soester Za kenkring actief geweest en nog actief. Zo draagt men zorg voor_ -de- goed- wijzering op het industrie ferréin, or ganiseert men jaarlijks voor de werk nemers van de aangesloten bedrijven de bedrijf ssportcompetitie en heeft men de harmonie P.V.O. weer een beetje op de been geholpen. Omtrent allerlei zaken van zakelijke en culturele aard wordt regelmatig over leg gepleegd met het gemeentebestuur. Daarnaast is de zakenkring onder meer vertegenwoordigd in het bestuur van de lagere technische school Eemland te Soest, in de kamer van koophandel en uiteraard de stichting sportgebouwèn Soest. I-ïet bestuur van de Soester Zakenkring bestaat momenteel uit de heren A. H. Dijkhof, directeur van Avia Nederland; J. D. Spiering, commercieel directeur van Mercurius; Th. de Muynk, van N.V. Progres Handelsonderneming; N. Riet veld, .directeur van de 'Nederlandse Mid denstands Bank en J. A. M. M. Post, makelaar te Soest en secretaris van de Soester Zakenkring. De kring heeft .momenteel ruim honderd leden. Zaterdagmorgen, te 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, ge nummerd van 1 tot en met 200. Op verschillende plaatsen in Soest wordt vlijtig gewerkt aan de bouw van. wo ningen in velerlei soorten en afmetin gen, waarbij flats, de boventoon voeren. De regelmatige bezoeker van Soest moet het échter ook opgevallen zijn, dat er met de regelmaat van de klok, ook wo ningen verdwijnen, waarbij niet bouw vallen en ruïnes de overhand hebben, maar goede woningen vooraanstaan. Het mag dan zo -zijn dat dit beslist noodzakelijk is in verband- met de. uit breiding, het doet in déze tijd van grote woningnood vreemd en pijnlijk aan, wanneer een huis, zoals het op de foto staande, binnen enkele, dagen met de grond is gelijk gemaakt en sléchts wat oneffenheden de plaats nog markeren. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat ut zo laangzaamer- haand wel vaast komp te staon daat wullie minse vaan negetienzeuvetug, un barre hoop ofvaal maoke en ant maoke binne. Noeng is daat eigeluk geen mins kwaoluk te neme, waant wullie worde door de mederne ontwikkelinge daor zogezeit wel toegedwonge. De grootste ullende begon mit de koms vlaak nao de oorlog vaan ut plestiek. Eers maor un bietje, maor laoter waster geen houwc meer an. Allus zit teuges- woordig bar stevug innepaakt in die plestiek rommul, soms zo stevug daat de spulle die in ut pakkie zitte der mit de beste wil vaan de weruld nie uut te kriege binne. Un mins mot heul nie gek op kieke, daat spulle die ech wel teuge un stootje kenne, zo vurpaakt zitte, daat der messe en meer vaan die dinge an te pas mot te komme omt deruut te kriege. en an de aore kaant komp ut maor te vaok veur daat spulle, die bar kwetsbaor binne, innepaakt zitte op un menier die der alle schien vaan heb, daat die spul le der zo vlot as maor effe ken, uut vaalle of glieje. Daan zouw un mins zun eige gaon of vraoge ofter eigeluk wel plestiek bestaot. Maor daat staot wel vaast, daorveur hoef un mins alle- nug maor te kieke naor de inhoud vaan zun vullusbaak. Daat die mederne vurpaakkingsmaaterie- .ia'ole der gekomme binne, wans netuur- luk nie teuge te houwe, maor de rest vaan de maotschappij is daor nie mee meegaon. Neem allenug maor ut for- maot vaan de vullusbaak. die vaan ge meentewege wordt verstrek. Die baak hep al jaore ut zellufde formaot, maor de wekelukse heuveulhied ofvaal neemp mit de daag toe. Nie allenug de koms vaant plestiek waas de oorzaok vaan meer ofvaal, maor toeng un paor jaor eleje ok nog ut zogenaomde staotsiegekl op flesse kwaam te vurvaalle was de vulluschuut heulemaol an. Iedere fles die leeg gemaok werd en wordt, wordt nie meer truggenome, maor mot ok in de ofvaalbaak. Mit die instelling zaal de middestaand en de flessefebrieke wel vurguld weze. maor de minse die op de otoo rieje die aal die troep op motie haole, zalle der wel nie zo bar veul mee op hebbe. Vaast staot in aalle gevaal daat de mederne mins veuls te veul ofvaal hep veuraal ajje daat of gaot mete an de maot vaan de baak waor die moek in mot. en die maor twee kere per week wordt opgehaold. Vaan gemeentewege is daat wel allemaol goed bekeke. En daorom is de reguling ge komme, vaan ut een keer per maond ophaole vaan grof huusvuul. Ut is bar vurmakeluk om op die daoge effe laangs de staot te rieje, ajje kiek waat of de minse maond nao maond nog hebbe op te ruume, daan gao je je eige of vraoge oft nog net as vreu r is daat alle minse der nog un rom- mulzoldur op nao bouwe. Vlaak nao de oorlog gong aal daat spul nog mit de voddeboer meej, maor die kiek der noeng allenug nog maor tussc ofter messchien un vurdwaold antiek veur- warrup, of un schilderstukkié vaan un bekendemeestur tuse gëraok is. Maor ondaanks aal die voorzieninge bleek der nog te wienug gelegenheid te weze voor de minse om hullie vuul kwiet te raoke. En noeng sinds vaan de week hep de gemeente laote zien bar veul pries te stelle op un schoon darrup, en mit alle geweld te wille veurkomme datter waor dan ok opnieuw un klaandestiene vul- lushoop ontstaot. Daorveur hebbe zullie op de Schaans, ut nieuwe straotje aachtur de braand- weerkezerne en gemeentewarruke, un konteener geplaots waor iedereen zun teveul an huusvuul in ken gaon gooije. Zoon bietje as prievee- vullusophaolers. Ik weet niet ofter iemaand zal weze, die noeng un aaparte aphaoldienst als bieverdienste gaot orgjoniezere. maor vaast staot daat die dinge der nie voor niks binne komme te staon. Zullie voor zien in een behoefte, in de waore be tekenis vaant woord dan netuurluk. voor Soest, Soestd\jk en Soest-Zuid. Vredehofstraat 5 - Soestdjjk Telefoon 2327, b.g.g. 2030.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5